Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№46 (72) 23 червня 2009 р.

Трускавець відсвяткував

День Міста - особливий день, який єднає молодих та людей старшого покоління, владу та опозицію, корінних та тих, для кого місто стало рідним на певному етапі життя. Трускавець гідно відзначив свій день народження, тому що такою була налаштованість кожного, хто йшов на святкування - налаштованість на позитив. Всі чвари залишилися в минулому, сокира війни захована (хоча б на якийсь час), відчуття спорідненості трускавецької громади було відчутне як ніколи. Від ранку до вечора - свято, духовне, емоційне, споживацьке, барвисте, музичне, видовищне, захоплююче. Причина свята - вагома: в неділю 21 червня Трускавець святкував свій 182-й день народження. Як курорт, бо як поселення він існував набагато швидше і, можливо, залишився б нічим не примітним з-посеред тисяч галицьких сіл, якби не унікальні мінеральні води, аналогів яким немає в світі, а особливо якби не "Нафтуся" та її "хрещений батько" Теодор Торосевич (див. № 44 "ТВ"). Саме завдяки цілющим властивостям Богом посланих джерел Трускавець став курортом, містом, знаменитістю.

Трускавець відсвяткував День Міста   Трускавець відсвяткував День Міста

Цього року погода не надто сприяла святкуванню, проте треба подивитися на це і з іншої точки зору - оптимістичної. Адже не було проливних дощів, грози, а мжичка могла завадити святкувати лише лінивим, які завжди шукають причину, щоб на щось понарікати. От і ми постараємося уникнути вишукувань негативу, а зосередимося на позитиві. Адже День Трускавця, День Медика в нашому місті пройшов виключно на позитиві. Привітати трускавчан зі святом прибуло багато гостей. З України - наші найближчі сусіди, голова Дрогобицької районної ради Леон Литвин, представник області - заступник начальника управління культури і туризму ЛОДА Юрій Корчинський, побратими зі Слов`янська. Останні привезли з собою ще й унікальну кераміку, придбати яку "під грибочками" міг кожен охочий. Вітали і гості з-за кордону, особливо багато їх приїхало з Польщі, були представники і словацького Дольного Кубіна. Мер міста Лев Грицак у вітальному слові висловив впевненість, що Трускавець рухається у правильному напрямку - курорт розвивається до рівня європейського, його очікують успіх та процвітання. Дай Боже, щоб слова мера справдилися, ми в цьому з ним погоджуємося на всі 100.

Розважальна програма не була надто насиченою, проте відгуки гостей свята - схвальні. Традиційні виступи фольклорних колективів та зірок місцевої естради тривали до 21.00, після чого ще годину співали "Дезел дрімс" та Наталка Карпа. Слід відзначити, що на кінець концерту біля сцени залишилася майже виключно молодь, яка під впливом драйвової музики та алкоголю просто-таки кайфувала. "Шейк, май бейбі, шейк йо майн", "Ґов, ґов, ґов.." - підспівували хлопці та дівчата, "Дана ші дана" - остання пісня від гурту з неукраїнською назвою завершилася під шоу "Небесні ліхтарики" від спонсора ТМ "Забава".

Наталка Карпа порадувала піснями "Ой чорна я си, чорна", "В саду гуляла" та "А калина не верба", які теж молодь співала просто з захопленням. Під звуки гучної музики насичений феєрверк завершив святкування о 23.10. Ведуча дійства подякувала Грицаку, Стечкевичу, Алієву, Балицькому, співакам та піротехнікам, спонсорам та всім присутнім за те, що вони своєю активністю підтримували драйвовий настрій. Ми ж від себе хочемо подякувати відділу культури ТМР та особисто його керівнику п. Світлані Ковальчин за підготовку та проведення цього свята.

В статті використано світлини з сайту http://truskavetsclub.info

Володимир Ключак

Новини Трускавця та регіону

Депутати та голова не можуть закінчити

Минулого тижня, в четвер та п'ятницю, продовжила свою роботу чергова сесія ТМР. Четвер був присвячений "розбіркам" та особистим образам, пошукам винних та "випуску пари", а, отже, не приніс жодної конструктивної роботи щодо прийняття рішень. В п'ятницю натомість обстановка була значно спокійнішою, проте депутати попрацювали ще менше, ніж в четвер. Демонстративний вихід з сесійної зали депутата Михальцевича призвів до відсутності кворуму і депутати змушені були розійтися. Розійтися до понеділка, 22 червня - о 14.00 депутати мали зустрітися знову. Проте в понеділок через відсутність кворуму сесія не відбулася (вірніше, кворум був, бо зібралися 24 депутати, але цього було замало для прийняття рішень). Що прикметно, всі депутати ТМР навіть не були повідомлені про проведення сесії, проте це швидше може бути упущенням, ніж умисним діянням. Таким чином, не закінчивши сесію, депутати пішли на "канікули" аж до вересня, що, до речі, ще в п'ятницю прогнозував міський голова.

Трускавчани - серед переможців

Трускавчани зайняли гідні місця з-посеред переможців конкурсу дитячого малюнку "Намалюй собі Життя", організованого НПФ "Покрова". В І віковій категорії (4 - 6 років) трускавчанка Петранівська Валерія здобула друге місце, а за високий рівень виконавської майстерності були відзначені наші землячки Сторчоус Оля та Добош Мар`яна. Призи отримали також юні мешканці та мешканки Стебника, Борислава, Дрогобича, Самбора, Сколього та сіл, які належать до Сабірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Дана інформація надіслана нам п. Наталією Копичин, консультантом цього недержавного пенсійного фонду у Трускавці.

А от на шаховому турнірі, який проходив у Трускавці 13 - 14 червня за сприяння ГО "Рада міста" і в якому взяло участь 10 шахістів регіону, трускавчани не ввійшли в першу трійку переможців. Перше місце виборов Іван Мізик з Борислава, а друге й третє - дрогобичани Олександр Дикун та Мирослав Плекан, повідомляє газета "Джерела Трускавця".

Буде тихо та спокійно

Більшість робіт, запланованих до Дня Міста у Трускавці, завершено. Окремі ремонтні роботи в останній тиждень проводилися навіть біля опівночі, так, як повідомили нам мешканці вулиці Дрогобицької, в ніч з четверга на п'ятницю, каток працював навіть після 23.30, що спричиняло значні незручності і нікого це не обходило, в той час як працівники санстанції та правоохоронних органів робили заміри децибелів у одному з барів у центрі міста щодо "забруднення шумом".

Щоправда, якість виконаних робіт в такі короткі терміни та ще при такому поспіху і при поганій погоді, може бути сумнівною, але тільки час підтвердить чи спростує наші припущення.

Благодійність стебницьких підприємців

Минулого тижня відбулося спільне засідання Асоціації підприємств і підприємців Стебника та відновленої у квітні громадської організації інвалідів, де на обліку перебувало понад півтисячі осіб. За результатами засідання погоджено ряд проектів до спільної реалізації, а також Асоціацією надано у користування для потреб організації інвалідів власний офіс. Раніше таку ж можливість щодо користування окремим приміщенням від Асоціації отримав благодійний фонд, що займається проблемами наркозалежних і ВІЛ-інфікованих "Лінія життя". За словами голови Асоціації Богдана Уневича, ця співпраця відбувається у рамках створеного рік тому Стебницького громадського руху, повідомляє газета "Воля громади".

В Дрогобичі дійшли консенсусу

В четвер, 25 червня відбудеться чергова ХХІХ сесія міської ради в Дрогобичі. Цей результат - справа домовленостей між мером Гуком та головами депутатських фракцій. Микола Петрович вже підписав розпорядження № 253-р від 22.06, згідно з яким сесія пройде в четвер, а не у віторок, як він наполягав раніше.

Власна інформація

Гарячої води не дочекаємось?

Гарячої води в Трускавці немає і її подача в найближчому майбутньому навіть не планується. Чи не тому прізвище Юрія Алієва було єдиним, яке мешканці Трускавця під час оголошення подяк на святкуванні Дня міста зустріли не оплесками і не в нейтральному дусі, а улюлюканням і свистом. Так само невідомо, куди спрямовується левова частина коштів, які мешканці курорту сплачують як квартплату, адже реальних зрушень у житлово-комунальній сфері не видно. Люди реально хочуть реальної гарячої води в кранах, реального тепла взимку та реального звіту за використані кошти платників-споживачів послуг. І нехай навіть окремим платникам "ніколи не стати депутатом", як пророкує п. Алієв у окремих приватних розмовах, все ж теперішні депутати, за яких голосували мешканці (як голосували - це вже інше питання), мали б відстоювати інтереси громади хоча б в цьому. Бо від такої "роботи" комунальної служби, коли роками немає гарячої води, страждає в першу чергу імідж міста-курорту Трускавець. А тим часом у листах, які надсилає КП "Наше місто" у відповідь на звернення громадян, звучить цинічна пропозиція - не встановлюйте автономне опалення, бо це, мовляв, незаконно, а ставте собі "в міжопалювальний період" бойлер для підігріву води. Це так, якби та гаряча вода була в опалювальний період. І що тут скажеш? Правду кажуть деякі депутати - не плюй в очі, бо здається, що то дощ…

Андріан Марічик

Микола Гук знову акцентує увагу на проблемах благоустрою міста

На понеділковій нараді міський голова Микола Гук чимало уваги присвятив аналізу комунальних проблем. Зокрема, він інформував, що зранку побував на меморіалі Слави. "Сьогодні День пам'яті жертв війни, - скзав Микола Гук, - Я побував на Меморіалі і жахнувся. Нині тим, хто воював у формі нацистській, стоять пам'ятники, облаштовані кладовища, а там - пляшки, сміття, монумент обшарпаний і облізний, навколо стоять сухі вінки". Микола Гук попросив директора комбінату міського господарства з цього приводу подати пояснювальну записку. Окрім цього, Микола Гук висловив стурбованість станом вул. Андрея Шептицького, яка веде до лікарняного містечка: "Ця вулиця для того, щоб оживали мертві, а там стільки ям - ніж швидка доставить людину, то вона може померти від струсу".

Як зауважив Микола Гук, не змінюється у місті ситуація із некошеною травою: "При в'їзді у Дрогобич трава сягає 1,5-2 м. Так, наче їдеш не в місто, а в ліс. Інша ситуація, коли їдеш до Трускавця - прибрано, гарно, красиво. Там, де є господар - є порядок: маю на увазі власників автозаправних станцій. Отож, є нам у кого приклад брати. А біля магазинів все заросло, ніхто не хоче нічого роботи для того, щоб було оку приємно і душі", - сказав він. Микола Гук дав доручення нагородити грамотою власника магазину "Апетит" за благоустрій прилеглої території.

Поскаржитися мерові Дрогобича можна по телефону

На понеділковій нараді міський голова Микола Гук констатував, що кількість листів, які надходять до виконавчих органів міської ради, постійно зростає. Зважаючи на це, він доручив начальникові загального відділу Наталії Бермес визначити відповідального працівника, який прийматиме скарги від мешканців міста по телефону та передаватиме їх міському голові.

- Не будемо змушувати людей писати листи, - сказав Микола Гук. - Маємо діяти оперативно, швидко усувати всі недоліки.

З 9.00 до 18.00 дзвонити можна за тел. 2-17-50. В інший час доби дзвінки прийматиме черговий по місту за тел. 2-13-27.

Наступну нараду дрогобицькі посадовці проведуть на колесах

Міський голова Микола Гук доручив начальникові відділу економіки Ростиславові Рососі для наступної наради з начальниками відділів міськвиконкому, керівниками підприємств та служб міста забезпечити автобус, на якому буде проведений спільний об'їзд міста. Керівники одразу ж отримають доручення щодо усунення зауважених недоліків.

Іван Тихий,
www.drohobychanyn.io.ua

Погане водопостачання Трускавця збільшує вартість путівок для відпочиваючих

Водопостачанням Трускавця займається ТзОВ "Трускавецький водоканал", вода подається лімітовано та за графіком, затвердженим Трускавецькою міською радою. Про це йшлося на розширеній нараді ЗАТ "Трускавецькурорт", на якій була присутня головний державний санітарний лікар Трускавця Наталія Когут. Про це 19 червня повідомив кореспондент ЗІКу. Зокрема, ліміти передбачають нормативи витрат на одного відпочивальника та норми водоспоживання при приготуванні їжі в харчоблоках. Для покращення водопостачання майже в кожному санаторії міста встановлені резервуари. Будівництво баків запасів води, ремонт систем водопостачання та інженерні комунікації проводять самі санаторії. Саме ці витрати впливають на вартість путівок. Жоден санаторно-курортний заклад в Україні таких заходів не застосовує.

У Трускавці запрацює радіологічна лабораторія

У Трускавці запрацює радіологічна лабораторія, яка доповнюватиме роботу діагностичного центу "БОЛ Медичний центр № 3" та буде розміщена на базі КП № 2. Створення такої лабораторії стало необхідністю, враховуючи урологічний напрямок діяльності міста-курорту. Лабораторія полегшить лікарям процес обстеження функціональної здатності нирок та сечовидільної системи. Щодня така лабораторія буде обслуговувати 10 - 15 пацієнтів. Інвестором виступає ЗАТ "Трускавецькурорт"

Трускавецькі депутати виділили 1 млн. грн. для облаштування інфраструктури вулиці, на якій вони проживають

Депутати Трускавецької міської ради виділили 1 млн. грн. для облаштування інфраструктури вулиці Р. Різняка, яку в народі називають вулицею Депутатською. Про це 22 червня повідомив кореспондент ЗІКу. Деякі з депутатів були проти виділення цих коштів, оскільки окремі депутати мають особистий інтерес. Крім цього, на цій вулиці зводять чи вже звели особняки та офісні приміщення кілька місцевих багатих людей, які могли б інвестувати кошти у міський бюджет, щоб покращити інфраструктуру вулиці. Депутати пропонували поставити питання на поіменне голосування, щоб визначити власний інтерес кожного з депутатів. Зрештою, лише сім депутатів проголосувало за пропозицію вилучити вулицю Р. Різняка з проекту. Більшість проголосувала за виділення коштів.

www.zik.com.ua

Доки замовники і підрядники "гризуться", мешканці новобудов у Трускавці живуть у нестерпних умовах

Мешканці трьох будинків на вулиці Стуса у Трускавці стали заручниками непевної ситуації між замовником робіт та його виконавцем. Забудовник цих будинків - компанія ДП "Делакс-житлобуд", яка винайняла підрядників з кількох будівельних організацій.

Як зазначила 19 червня на прес-конференції представник ДП "Делакс-житлобуд" Ірина Дидик, компанія планує подати на підрядні організації позови до суду через недоліки в новобудовах Трускавця, зокрема на ПП "Компанія Політерм", яке виконало роботи з порушенням термінів та з різними недоліками.

"Група осіб, застосувавши силу, здійснили грабіж квартир мешканців новобудов, зламавши двері у скандальний спосіб вони викрали майно мешканців - системи опалення, котли, а також водяні насоси з технічних приміщень будинків", - зазначив адвокат ДП "Делакс-житлобуд" Олег Лешківець.

"Стан будинків на сьогодні: газ підведений до будинків і до квартир, газовим службам залишилося продути труби, і підключити. Вода не цілодобова, а за графіком, тому що водяні насоси зняла компанія "Політерм". Благоустрій ще не виконано, до будинків підвозять ще різні важкі матеріали. Електрика підведена", - запевнила Ірина Дидик.

Натомість керівник підприємства "Політерм" Джумбер Дзігуа, відкидає такі закиди, запевняючи, що роботи виконано на 90-95%, а решта не дають виконати: "Нас не допускають до місця праці. Я завжди готовий завершити роботи". Також Джумбер Дзігуа вважає, що квартири незаконно передано пайовикам.

Водночас заручниками залишаються клієнти будівельної фірми "Делакс-житлобуд". Як зазначив ZAXID.NET Іван Герльовський, будинки на вул. Стуса мали здати ще 2004 року, а державний акт передачі пайовики отримали 2008 року. "У нас немає світла у під'їздах, навколо будинку, газу немає. Територія навколо будинку немає асфальту. У напівцокольному приміщенні будинку така сама ситуація. В одному будинку, який є не утеплений (а договором він має бути утеплений), роблять ремонти. Як тільки прийдуть морози, ці всі ремонти пропадуть. Це нові будинки, але вони в жахливому стані", - підсумував Іван Герльовський.

www.zaxid.net

Від редакції: компанія "Делакс Житлобуд" продовжує судитися. Так, в п'ятницю, 19 червня в трускавецькому міському суді о 17.00 та 17.10 слухалися дві справи за її позовом проти Роботицької Орислави та Дзядика Ігоря (до речі, депутата Дрогобицької районної ради) щодо визнання незаконними їхніх паїв. Це було попереднє слухання, справа розглядається суддею Рибачуком при секретарі Словіцькій. Відповідачами було подано копії проплат про пайову участь щодо виконання умов договору та інші підтверджуючі їхню правоту документи. Незважаючи на відкритість судового засідання, наш представник змушений був покинути кабінет судді.

"ШИРКА" ПО-СТЕБНИЦЬКИ

Те, що відбувається у Верховній Раді України, не йде у жодне порівняння з подіями у депутатському корпусі Стебницької міської ради.

У парламенті принаймні видно різні політичні сили, які можуть між собою домовитися й прийняти спільне рішення, або не домовитись і розійтися. У Стебнику ж з одного боку барикади можуть бути, скажімо, представники "Нашої України" і БЮТу, а з іншого боку - ... також представники з "Нашої України" і БЮТу. Якщо хтось скаже, що це демократія, то я відповім, що це звичайнісінький бардак, який до демократії немає жодного стосунку. Наприклад, що роблять в одній фракції "Нашої України" Геннадій Куцан і Ігор Кузьмак?

Якщо депутати з цих політичних сил опиняються по різні сторони барикади і з'ясовують між собою стосунки, то це однозначно свідчить про катастрофічне падіння рейтингу "Нашої України" і БЮТ серед мешканців міста. Цим неодмінно можуть скористатися різні політичні сили, які вже використовують чвари між місцевими політиканами.

Скажімо, непомітно в Стебнику набирає рейтинг Партія регіонів, яку аж ніяк не можна зарахувати до національно-демократичних сил. Люди, зневірені у тутешніх демократах, які лише зайняті чварами між собою, звертаються за допомогою до регіоналів. І ті допомагають грішми, розв'язують проблеми. Не тому, що вони більше люблять людей, ніж представники національно-демократичних сил, а тому, що працюють на перспективу. Я не здивуюсь, якщо в наступному депутатському корпусі з'явиться потужна фракція Партії регіонів, до якої увійдуть ті, хто нині в таборі націонал-демократів.

Може з'явитись у міській раді й фракція Всеукраїнського об'єднання "Свобода" на чолі, скажімо, з Ігорем Говірком, брат якого займає чільні позиції в обласному керівництві цієї політичної сили. А ще як до фракції увійдуть Ігор Кузьмак, якого, очевидно, вже до фракції "Нашої України" не запросять, та ще й Орест Середницький, то в Стебнику буде така "свобода", що вам і не снилось. Звісно, це лише мої припущення, але все може бути.

Якщо депутати не припинять вести між собою війни, то у наступному скликанні Стебницької міської ради взагалі не буде фракцій "Нашої України" і БЮТу. За що боролися, панове? І чи не цього хочуть наші вороги?

Анатолій Власюк,
газета "Воля громади"

МИКОЛА ГУК "ВАР'ЮЄ", А ДЕПУТАТИ "ГАЗУЮТЬ"

На жаль, справджується версія "Тустані" про те, що Микола Гук приїхав не наводити лад у Дрогобичі, а мститися тим, хто відправив його у відставку.

Минулого четверга, 18 червня, таки відбулася довгоочікувана сесія, на якій мали бути вирішені насамперед кадрові питання.

Однак від самого ранку Микола Гук "звар'ював". Зачекавши п'ять хвилин після десятої години ранку, коли мала розпочатися сесія, він покинув сесійну залу, заявивши, що кворуму нема, а тому сесії не буде. На той час зареєструвалося 23 депутати (для кворуму потрібно мінімум 26 народних обранців). Минуло небагато часу, і в сесійній залі назбиралося 32 депутати. Делегація пішла до Миколи Гука з пропозицією розпочати сесію, але той відмовився.

Депутати порадились між собою, і сесія таки відбулася. За відсутності мера і секретаря ради Алли Гладун головуючим обрали лідера фракції БЮТ Володимира Сабата. Кадрових, земельних і приватизаційних питань не зачіпали, але доволі плідно попрацювали без обідньої перерви десь до другої години, розглянувши з двадцять інших питань. Наступне пленарне засідання вирішили провести у четвер, 25 червня.

Що робить Микола Гук? "Вар'ює" далі й заявляє, що сесія має відбутися наступного дня, тобто в п'ятницю, 19 червня. На десяту годину ранку зареєструвалося лише двоє депутатів: Володимир Крайчик та Ігор Логин (з дружньої мерові фракції КУНу). Гук переносить сесію на вівторок, 23 червня, а в кулуарах заявляє, що буде радитися з прокурором щодо нелігітимності "депутатського зібрання".

Отже, Гук хоче провести сесію цього вівторка, депутати налаштовані на четвер, щоб, "газуючи", завершити розгляд усіх питань, хоча й розуміють, що це навряд чи вдасться зробити. Як і Гука, народних обранців, за великим рахунком не цікавлять проблеми пересічних дрогобичан, хоча вони бурхливо імітують вболівання за громаду. Тож відкритим залишається питання: чи пристануть вони на пропозицію міського голови, чи знову проведуть пленарне засідання без нього?

Якщо Микола Гук і депутати не дійдуть компромісу бодай у даті проведення сесії, то під великим питанням будуть кадрові призначення, на які сподівається міський голова.

Так, на посаду заступника міського голови він хоче запропонувати Віктора Возняка, який керує відомою трускавецькою фірмою "Альфа плюс". Ще рік тому "Тустань" писала, що ця організація може спробувати поставити у ратушу свою людину, бо насамперед треба розв'язати проблему прив'язки "Дрогобичводоканалу" до великого проекту трускавецької води. Тоді дрогобичани спротивились, бо вважали, що Трускавець дійсно буде забезпечений водою, а ось щодо Дрогобича були великі сумніви. Крім того, телерадіокомпанія "Алсет" належить віднедавна "Альфі плюс", так що міський голова сподівається і на потужний медійний ресурс. Або Микола Гук начитався "Тустані" минулорічної давності, або сподівається на наївність депутатів, але можна стверджувати, що навряд чи ця кандидатура є прохідною. Тим паче, що, за деякими даними, Віктор Возняк, який на той час був у службовому відрядженні у Києві, про пропозицію стати заступником міського голови з комуналки дізнався не від Миколи Гука, а з ... засобів масової інформації. Окрім того, нинішній дрогобицький бюджет далеко не такий, як був минулого року, а тому треба бути вар'ятом, аби погодитися в цих умовах на латання доріг й розв'язання інших нагальних проблем. А, зрештою, навіщо Вікторові Возняку ганьбитися й загрузнути на комунальних проблемах, втративши імідж, якщо через декілька місяців можна самому спробувати балотуватися на посаду мера?

Явно непрохідною для більшості депутатів може стати й кандидатура на посаду керуючого справами. Микола Гук пропонує пана Нємірова, мама якого керує знаменитою кав'ярнею "Фоксі-Роксі", що навпроти ратуші. Але одна справа пити запашну каву, а інша - шурупати в законодавстві. Як не крути, на цій посаді повинен все-таки бути "сірий кардинал", до якого би сходилися всі ниточки управління. Блискуче цю роль виконувала Ольга Зубрицька, яка зараз у декретній відпустці. Але ні Миколі Гуку, ні тим паче депутатам новий "сірий кардинал" у ратуші не потрібен.

Натомість депутати мають своїх кандидатів на ці посади. Бути заступником з комуналки хоче Ігор Войтович. У дрогобицькому парламенті він входить до фракції Руху, а взагалі працює у районній раді. Минулого року з його іменем був пов'язаний один прикрий інцидент, так що пан Ігор мало не вилетів з роботи. Щодо керуючого справами, то Миколі Гуку пропонуватимуть кандидатуру Миколи Летнянчина, який вже був на цій посаді за Михайла Лужецького, а потім дуже активно спричинився до відставки нинішнього міського голови. Те, що вони обидва колишні морські офіцери, ще нічого не значить.

Отже, якщо депутати і Микола Гук зустрінуться цього тижня на сесії, то все одно ситуація виглядає патовою: народні обранці не підтримають кандидатур Миколи Гука, а сам міський голова не пропонуватиме людей, яких йому нав'язують...

... А тим часом Микола Гук знайшов гідне для себе заняття: буде знищувати рудих слимаків після скарг дрогобичан і встановить банери, щоб ніхто не смітив на вулицях.

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Догана від депутатів

ЛЮБОВ КАЛАПАЧ ЗАЛИШИЛАСЯ НА ПОСАДІ ДИРЕКТОРА РИНКУ

Минулої п'ятниці, 12 червня, Стебник облетіла звістка: відбувається рейдерське захоплення ринку. На місце події поспішили працівники міліції, СБУ, депутати міської ради, мешканці міста. З'ясувалося, що троє молодих людей показали директорові ринку Любові Калапач розпорядження виконувача обов'язків міського голови, секретаря ради Геннадія Куцана про її відсторонення від займаної посади. Молодих людей змусили покинути приміщення, але конфлікт на тому не був вичерпаний. У вівторок, 16 червня, відбулася позачергова сесія Стебницької міської ради. Депутати прийняли рішення залишити Любов Калапач на посаді директора ринку, продовжили їй контракт на 5 років, а заодно повернули на роботу керівника КП "МВУЖКГ" Ігоря Кузьмака, також відстороненого від роботи Геннадієм Куцаном, і оголосили догану самому секретареві міської ради.

А тепер, як кажуть, давайте відділимо мухи від котлет і осмислимо, що ж насправді відбулося в Стебнику, й спробуємо спрогнозувати, що може трапитися в майбутньому.

ПІДПРИЄМЦІ ЗАХИСТИЛИ СВОГО ДИРЕКТОРА

Підприємці КП "Ринок Прикарпаття", взнавши про відсторонення від роботи свого директора Любові Калапач, одностайно стали на її захист. Людей можна зрозуміти: вони захищали свої робочі місця, свою заробітну плату, зрештою, своє майбутнє. Це змусило їх не лише майже у повному складі прийти на сесію, а й погрожувати перекриттям колії, якщо не буде виконана їхня вимога про залишення на посаді директора комунального підприємства Любові Калапач.

Звичайно, Геннадій Куцан припустився прикрої помилки і нині може лише розводити руками: мовляв, його підставили. Керівник такого рангу не мав права здійснювати протиправний акт, тим паче, що серйозних претензій до Любові Калапач не було, напередодні інциденту їй не виносили догани чи іншого дисциплінарного стягнення. Розпорядження про відсторонення Любові Калапач від займаної посади було видане Геннадієм Куцаном на підставі доповідної записки, написаної виконувачем обов'язків керівника КП "МВУЖКГ", про незаконну торгівлю молочними товарами перед ринком, хоча директор ринку не має до цього жодного стосунку. На одній із вівторкових нарад вона розповіла про свою пропозицію жінкам, які торгують цим нехитрим товаром, продавати його на самому ринку, але ті її не послухали. Отже, був лише привід (і то не найкращий!), а не причина, аби відсторонити Любов Калапач від займаної посади.

Звичайно, проблем на ринку багато, і він повинен розвиватися саме на ринкових, а не базарних засадах, але це тема окремої розмови, до якої ми повернемося в наступних публікаціях. Проте цією ситуацією на всі сто відсотків найперше скористалися ті, які упіймали нещодавно облизня на позачерговій сесії 5 червня, коли в Народному домі хотіли повернути Романа Калапача в крісло мера. Геннадій Куцан, вийшовши переможцем з того двобою, мабуть, розслабився, увірував у свою безгрішність і дав опонентам підставу на порожньому місці відігратися.

РЕВАНШ "КАЛАПАЧАТ"

Навіть неозброєним оком було видно, що першу скрипку в сесійній залі грали депутати Ігор Говірко, Орест Середницький, Ігор Кузьмак, яким найбільше дісталося на горіхи на попередній позачерговій сесії. Особливо красиво перед підприємцями з ринку виглядав Ігор Говірко, який аж кипів від обурення з приводу протиправних дій Геннадія Куцана і неодноразово зривав аплодисменти, хоча ще недавно не виходив з кабінету секретаря міської ради. Ігор Говірко запропонував звернутися в правоохоронні органи, щоб встановити, чи було злощасне розпорядження, а якщо його не було зареєстровано, то чому Геннадій Куцан привселюдно сказав, що його відмінив. Крім усього іншого, він запропонував занести у протокол, що Геннадій Куцан відмовився проводити сесію, хоча насправді той запропонував провести планову сесію 26 червня.

Не відставав від колеги Орест Середницький, який має дотичність до рейдерського захоплення меблевого магазину, а тепер "гнівається" на Геннадія Куцана, бо саме останній фактично відвоював це приміщення, і тепер воно повернеться у власність громади. Пан Орест у кагебістському стилі розповів, що буцімто існує схема захоплення комунальних підприємств міста (наступним об'єктом може стати "Стебниктеплокомуненерго", що викликало усмішку в керівника підприємства Ореста Лабовки), сказав, що на Геннадія Куцана тиснуть певні люди, які від нього не відступляться, доки він не виконає всі їхні чорні замисли. Навіть згадав Кузьму Пруткова, який закликав наївних людей: "Зрі в корінь!".

Безперечно, не міг змовчати й Ігор Кузьмак, який показав себе бездарним керівником на посаді начальника КП "МВУЖКГ", а історія з невивезенням сміття у Стебнику вже відома в Україні й далеко за межами нашої держави. Пан Ігор нагадав, що у березні вже була спроба захопити ринок, але тоді вона не вдалася. До того ж, на його думку, при усуненні з посади його і Любові Калапач була задіяна одна і та ж схема.

І все-таки смію стверджувати, що цим і деяким іншим депутатам не розходилося на тому, аби була відновлена справедливість щодо Любові Калапач. Насамперед вони хотіли "наказати" Куцана і, звичайно, повернути на роботу Кузьмака. Про це свідчить такий факт. Коли йшло голосування щодо ринку, деякі прихильники п. Кузьмака і він сам не голосували, що викликало обурення у працівників ринку. Справа в тому, що вони хотіли спільного голосування щодо повернення Любові Калапач й Ігоря Кузьмака, а при роздільному голосуванні на початках п. Кузьмак міг пролетіти, як фанера над Парижем. Це вже потім, після тиску на депутатів з боку присутніх, він виглядав героєм.

Отже, не заперечуючи порушення законодавства з боку Геннадія Куцана, все ж скористаємося порадою п. Середницького, аби "зріти в корінь" і нарешті прозріти, зрозуміти, якими були справжні мотиви прихильників проведення цієї сесії.

ПОЛІТИКА ПОДВІЙНИХ СТАНДАРТІВ

Говорячи про розвиток подій на сесії, слід згадати ще одну особу, завдяки майстерності якої потрібні рішення були філігранно прийняті. Я маю на увазі Миколу Гориславського. У зв'язку з відмовою Геннадія Куцана проводити сесію, його обрали головуючим. Зрештою, він толерантно проводив сесію, не допускав, на відміну від деяких своїх колег, різких випадів на адресу Геннадія Куцана, хоча, з іншого боку, проводив повторні голосування з одного й того ж питання, що заборонено регламентом, або не стримував представників Партії регіонів (зокрема, обласного партфункціонера Рогова) і національно-демократичних сил, які відверто тиснули на депутатів, закликаючи їх голосувати так, а не інакше.

Особисто мені було гидко дивитись, як окремі народні обранці, опустивши голови в плечі, піддавшись неймовірному тиску, все-таки проголосували за повернення Ігоря Кузьмака, хоча ще декілька хвилин тому були проти. Чи не так, пані Губицька? Як бути з Вашими деклараціями про чесність, відвертість і справедливість? І знову промовчав Микола Гориславський, хоча йому як голові відповідної депутатської комісії достеменно відомо, що питання, які попередньо не розглядалися на комісіях, на сесію не виносяться. А питання по Ігорю Кузьмаку таки не розглядалось, на відміну від питання по Любові Калапач. А чому промовчав з цього приводу "законник" Олег Ковальчин, хоча обурювався щодо незаконності дій стосовно Любові Калапач, "поведінку" якої напередодні відсторонення в комісіях теж не обговорювали? Сповідуємо, панове, політику подвійних стандартів? Але для вас це дрібниці на загальному тлі, коли вдалося поставити на місце Геннадія Куцана.

ОДИН У ПОЛІ НЕ ВОЇН

І, звичайно, ключовою фігурою у всьому, що відбулося, став Геннадій Куцан. Чимало депутатів і громада міста після відсторонення від посади Романа Калапача покладали на нього великі надії. Звичайно, всі розуміли, що у нинішніх умовах він не буде хапати зірок з неба, а Стебник за один день не очиститься від сміття. Попри благі наміри, грандіозні замисли, Геннадієві Куцану не вдалося здійснити й дещицю того, що планувалося.

На це є ряд причин, але основна в тому, що Геннадій Куцан за вісім місяців керівництва не спромігся сформувати своєї команди. Належної підтримки він не має ні серед заступників міського голови, ні серед депутатського корпусу, ні, чого гріха таїти, серед громади міста. Ті, хто його буцімто підтримував, насправді мали на меті розв'язання своїх особистих проблем, а коли це не вдалося, оголосили Геннадієві Куцану справжню війну. Нині можна казати, що у Геннадія Федоровича відсутній належний досвід на керівних посадах, звинувачувати його у невмінні згуртувати депутатський корпус, навішати на нього всіх інших собак, але яке це тепер має значення? Мало було усунути Романа Калапача, треба було показати, що без колишнього мера ти запрацюєш краще.

Звичайно, окрилені успіхом, "калапачата" на цьому не зупиняться. Вже на цій позачерговій сесії вони готували відставку Геннадія Куцана. Була й "прохідна" кандидатура на його місце - колишній міський голова Богдан Стечкевич. Але чи той не погодився на таку роль (його на сесії не було), чи депутати врахували свій власний сумний досвід, коли без попередніх доган зняли Калапача, а тепер через формальне недотримання закону суд може його поновити на роботі (таку версію оприлюднив Микола Гориславський), вони пішли іншим шляхом, а саме оголосили Геннадієві Куцану догану, залишивши його у підвішеному стані.

Це серйозне попередження секретареві ради з боку депутатів, які себе відчули на коні: або ти граєш у запропоновану нами гру, або на наступній сесії ми тебе знімемо. А приводів для цього є більше ніж достатньо. Скажімо, відключення світла у гуртожитках. Цю проблему вже давно можна було би розв'язати, проте людям, які би могли це зробити, такий крок невигідний, адже живуть вони за принципом: чим гірше, тим краще. А якщо при цьому можна зробити крайнім Геннадія Куцана, то чому б цим не скористатися?

Марія Губицька, одна з активісток скликання цієї сесії, сказала, що Геннадій Куцан зробить належні висновки. Але що скаже громада про депутатський корпус, який показав свою нікчемність і заслуговує на те, аби його розпустили?

І останнє. Занадто багато норм чинного законодавства було порушено на сесії. Чи можна таким чином добиватися справедливості, множачи беззаконня?

Анатолій Власюк,
газета "Воля громади"

Люди в білих халатах

Інтерв`ю з нагоди Дня Медика з головним лікарем Стебницької міської лікарні п. Романом Пукалом

РОМАН ПУКАЛО: "КОЖНИЙ НАШ ПРАЦІВНИК СТАРАЄТЬСЯ ЧЕСНО ВИКОНУВАТИ СВОЮ РОБОТУ"

"У ВАС В ЖИТТІ НІЧОГО НЕ ВИЙДЕ!"

Роман Пукало - Пане Романе, чому Ви стали лікарем?

- Я йшов свідомо у медицину. Мої старші брат і сестра навчались у медінституті, коли і я вирішив стати лікарем. Взагалі складалася досить драматична ситуація. У школі я був переможцем обласних олімпіад практично з усіх предметів. В десятому класі я мав одночасно їхати на дві республіканські олімпіади з фізики і географії. Я вибрав фізику. Олімпіада відбувалась у Полтаві, я зайняв там перше місце і поїхав на всесоюзну олімпіаду з фізики у Ленінград. Там, правда, призового місця не здобув, але десь за місяць часу з Московського фізико-технічного інституту надійшло запрошення навчатися у цьому навчальному закладі. Я прийшов з випускного вранці, а вдома чемодан стоїть. Мама каже: "Я тобі речі зібрала, тато купив квитки на літак, летите у Москву". Документи прийняли, треба було здати екзамени з фізики і математики, а також написати диктант з російської мови. Тато мене залишив, я походив по Москві - і відразу взяв квиток назад.

- Не сподобалась Вам Москва?

- Ви знаєте, не сподобалась. Я був домашня дитина. Поки відлетів з Москви, здав три екзамени. Ледве встиг на літак. А було так. Здав екзамен, потім розрахувався у гуртожитку, біжу в деканат за документами. А заступник декана каже: "Так ви ж поступили!". Я настоюю на своєму. А він починає мене вмовляти: мовляв, я стану великою людиною, маю здібності, до 28 років зможу захистити докторську дисертацію. Я йому квиток на літак показую. А він: "Слухайте мене і запам'ятовуйте. Ви ніколи нічого не досягнете, бо від такого відмовляєтесь, і у вас в житті нічого не вийде!".

- А батьки що сказали?

- Я повернувся, а тато каже: "Ну що, сину, не хочеш у космос летіти? Що будеш робити?". А я вже знав, що піду навчатись у медінститут. Тато каже, аби я обов'язково подавав документи на лікувальний факультет. Але відразу не хотіли мої документи приймати. Кажуть, щоб ішов на педіатрію, незважаючи на те, що в мене була золота медаль після закінчення школи. Але якось вдалося вступити саме на лікувальний факультет, приїжджали вболівати за мене тато і брат, коли я здавав екзамени.

- Як Ви закінчили інститут?

- З відзнакою.

- Наскільки я знаю, Ви стали хірургом. Чому зробили саме такий вибір?

- Підсвідомо я від самого початку хотів бути не просто лікарем, а хірургом. Я вважав, що у лікарській справі професія хірурга є найсерйознішою.

- Не жалкуєте, що не залишились у Москві?

- Багато людей запитувало, чому я не залишився у Москві. Однозначно зараз дати відповідь не можна. Життя другий раз прожити не можна. А що було би, якби? Не знаю...

"СТАВИТИСЯ ДО КОЖНОЇ ЛЮДИНИ ЯК ДО БРАТА СВОГО"

- Зараз часто говорять: ось поступив за гроші - і працює лікарем. Такі є у Стебницькій лікарні?

- Це не має нічого спільного. Може людина поступити за гроші й бути прекрасним спеціалістом. А може поступити сама і не відбутись як лікар. Я кажу своїм підлеглим, усім, хто працює в медицині, що є один принцип: якщо до тебе приходить пацієнт, ти повинен уявити, що це твій батько чи мати, сестра чи брат, донька чи син. Якщо лікар так не буде ставитися до пацієнтів, як до рідних людей, - тоді він не зрозуміє болей і переживань хворих, а просто сприйматиме їх як кусок дерева чи заліза або як об'єкт для заробляння грошей.

- Якими, на Вашу думку, є основні проблеми Стебницької міської лікарні?

- Найбільша проблема, звичайно, - це фінансування. Фінансування по всіх статтях є не те що вкрай обмеженим, а на рівні мінімального виживання. Змінити це неможливо, повинні бути системні зміни у всій державі. Є реальні речі, коли вже сьогодні можна змінити ситуацію, а це дасть можливість більш ефективно використовувати кошти. Але справа в тім, що медицина є надзвичайно забюрократизована, зарегламентована. З одного боку, в медицині повинен бути консерватизм, але в організації надання медичної допомоги все-таки мусять бути радикальні зміни.

- Чим може похвалитися Стебницька лікарня?

- Це дуже голосно сказано - похвалитися. Кожний наш працівник старається чесно виконувати свою роботу. Є у нас прекрасні лікарі, хороші відділення. Не буду робити відкриття, коли скажу, що найкращим є ЛОР-відділення (завідуючий - Захарко Ярослав Іванович). Це прекрасний лікар, і у відділенні ідеальний порядок, і хворі їздять з половини області до нього, а це свідчить про прекрасні результати роботи. Пацієнти задоволені, їм надається така допомога, яка потрібна на сучасному рівні. Я зовсім не применшую заслуг інших лікарів. Працює добре і хірургічне відділення. Минулої п'ятниці у нас була перевірка зі Львова. Члени комісії були дуже приємно вражені, сказали, що на базі психоневрологічного відділення будуть робити пілотний проект, зазначили, що у нашій лікарні в цьому напрямку працюють так, як у передових державах світу. Навіть у Львові цього нема. Керує цим відділенням Наталія Григорівна Леськів. Про неї також хороші відгуки, людина старається, підвищує свій рівень.

- А ще про які відділення можете сказати?

- Хорошим у нас є відділення, яке займається на-данням амбулаторної до-помоги. Хочу назвати Ігоря Петровича Ямелинця, депутата Дрогобицької міської ради. Це дуже хороша, інтелігентна людина, дуже добре налагодив роботу, належить до тих, хто менше говорить, а більше робить. Добре працює у нас дитяче відділення, яке очолює Гаврилишин Оксана Василівна. Богу дякувати, тьху-тьху (стукає по дереву- А.В.), у нас немає проблем по дитячій смертності. Дуже добросовісні там є лікарі, особливо середній медичний персонал, старша сестра - Світлана Яківна Лук'янчук, це надзвичайно відповідальна людина. Зараз досить важко працювати зі щепленням дітей, бо у засобах масової інформації йде антиреклама щеплень, але дівчата дають собі раду. Моїй внучці, якій шість місяців, я теж зробив усі щеплення. Хочу сказати і про стоматологічне відділення у поліклініці, яким керує Ольга Осипівна Гнатів, депутат Стебницької міської ради. Я вважаю, що людина на своєму місці, дуже гарно поставила роботу.

- Що би Ви хотіли побажати своїм працівникам і всім стебничанам з нагоди професійного свята?

- Здоров'я, здоров'я і ще раз здоров'я. А все інше - похідне. Як є здоров'я, то людина має матеріальний статок, задоволення від життя. Але не слід забувати, що здоров'я кожного знаходиться у його руках. Треба вести здоровий спосіб життя, забути про алкоголь, тютюн, переїдання, малорухливість. Треба дбати про фізичну активність, особливо тим, у кого сидяча робота. Не треба забувати, що на здоров'я впливає ще й моральний чинник. Якщо людина моральна, має Бога у серці в повному розумінні цього слова, щиро сповідує християнські цінності, - тоді вона буде ставитися до кожної людини як до брата свого. Треба бути доброзичливим до людей, бо ненависть спалює і саму людину.

Анатолій Власюк,
газета "Воля громади"

З експозицій Єпархіального музею в Трускавці (виставка дитячих малюнків триватиме до 15 липня)

Виставка дитячих малюнків Виставка дитячих малюнків Виставка дитячих малюнків Виставка дитячих малюнків
Виставка дитячих малюнків  Виставка дитячих малюнків  Виставка дитячих малюнків
Виставка дитячих малюнків Виставка дитячих малюнків Виставка дитячих малюнків Виставка дитячих малюнків

Малюнки Олі Сторчоус, Марії Казеляк, Андрія Кушніра, Дмитра Витівського, Ольги Склярської, Ярослава Пижа, Світлани Козопас, Данила Стангурського, Остапа Чаплі та Олі Вітюк.

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.