Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№12 (38) 17 лютого 2009 р.

Новини Трускавця та регіону

Сесія не відбулася

Через відсутність кворуму сьогодні, 17 лютого, сесія Трускавецької міської ради не відбулася. І це незважаючи на те, що депутатів "видзвонювали" протягом години. Чи не є це, шановні депутати, свідченням неповаги до міського голови?

Сметанку зняли

Пана Сметанку, керівника одного з відділів комунальної сфери Трускавця, було знято з посади. Його місце займе колишній працівник ДАІ, п. Теодозій Капко. На даний момент дане рішення ще перебуває в стадії затвердження, підшуковується робота для звільненого п. Сметанки. Причиною звільнення називають незадовільну роботу окремих двірників, хоча "показові" роботи біля міської ради в суботу, 14 лютого, та і робота двірників взагалі під час сильних снігопадів, навряд чи може бути критикована, адже люди через себе перестрибнути не можуть.

До речі, за три дні минулого тижня (п'ятниця, субота, неділя) в Трускавці випала місячна норма снігу.

Грип наступає

Хоча в Трускавці карантин ще не оголошували, проте кількість осіб, хворих на грип та ГРЗ в нашому місті невпинно збільшується. Таким чином з кінця цього тижня - початку наступного епідемія грипу може охопити наше місто. Найкращий спосіб вберегтися - профілактичні заходи та здоровий спосіб життя.

"Нехай собі шиплять…"

З різкою критикою на адресу депутата ТМР Крамара та осіб, які самовільно встановили автономне опалення, виступив на нараді в п'ятницю в приміщенні ЖЕК-1, що на Стебницькій, 59, о 8.45 - 8.55 депутат від ХДС, генеральний директор КП "Наше місто" Юрій Алієв. Про це нам повідомив наш інформатор з КП "Наше місто". Пан Алієв похвалив натомість "мудрі" слова одного з депутатів-"юристів", який запропонував це питання місцевого рівня переслати для вирішення Прем'єр-міністру України.

А ось неперевірена інформація від цього ж джерела - найближчим часом рахунки КП "Наше місто" можуть бути заблоковані. Причина цього нам невідома.

Перша школа директора відстояла

Батьківські збори в СШ № 1 міста Трускавця прийняли резолюцію, на якій засудили намагання окремих політичних сил Трускавця залучати заклади освіти до політичної боротьби (навіть не те що політичної, а передвиборчої). Текст резолюції опублікувала одна з міських газет. Таким чином на цьому напрямку одна з політичних сил міста, яка останнім часом себе декларує як антимерська, хоча раніше співпрацювала з п. Грицаком, зазнала фіаско.

Аферисти в Стебнику

Мешканці Стебника, які користуються послугами місцевого кабельного телебачення, два тижні тому отримали "липові" квитанції, які нагадували справжні у всьому, окрім номера розрахункового рахунку та інших вихідних даних. Адміністрація кабельного ТБ вже проінформувала своїх абонентів про цю аферу та попередила, щоб такі фальшиві квитанції не оплачувати. Тому споживачам слід бути пильними, в тому числі і в Трускавці.

Тріщина в стосунках між дрогобицькими БЮТ та НУ

Після обзивання лідером дрогобицької "НУ" п. Іванцівим фракції БЮТ в ДМР "міліцейською", відносини між цими двома партнерами по коаліції помітно охололи. Виглядає на те, що ніхто в Дрогобичі не хоче брати відповідальність за те, що натворили місцеві нудисти, адже місто за останні роки здобуло набагато більше проблем, ніж вирішило. Громадські слухання 8 лютого в Дрогобичі показали вкрай неприязне ставлення мешканців міста до місцевої влади.

Трускавчан - до Конституційного Суду!

Редакція нашого "ТВ" виступає з ініціативою висунути окремих трускавецьких владоможців до КСУ. Адже так трактувати закони, постанови та розпорядження як влада в Трускавці ще треба вміти. Зокрема це стосується злощасної постанови Кабміну Януковича, прийнятої в жовтні 2007 року, де вказано, що дозволи на індивідуальне опалення повинні надаватися "мешканцям". В той час, коли в сусідніх містах (Борислав, Дрогобич, Стрий) такі дозволи можуть отримати сусіди по одному стояку, в окремих випадках - під`їзду, в Трускавці "юристи" трактують ці слова як "мешканці всього будинку, причому всі без виключення". Цікаво, а чому б не надавати такі дозволи виключно за згодою всіх мешканців мікрорайону, наприклад, всій Мазепі, чи всьому IV мікрорайону Трускавця (район Стебницького кільця)? Тому вважаємо, що такі "розумні" трускавчани лише б зміцнили орган, завданням якого є роз`яснювати норми Конституції Українів та законів нашої держави та поповнили ряди столичних "проффесорів".

Дрогобич за перепоховання Бандери

Дрогобицькі депутати висловлюються за перепоховання праху Степана Бандери. Окрім згоди родини провідника ОУН, на це потрібна добра воля керівництва нашої держави, повідомив нам один з депутатів ДМР.

Власна інформація

Борислав дихає шкідливими випарами із закритих дошками нафтових криниць

Фахівці "Держгірпромнагляду" стурбовані загазованістю міста Борислава Львівської області, особливо в зоні гірничого відводу. Про це повідомив 16 лютого власкор ЗІКу з посиланням на компетентне джерело в "Держгірпромнагляді".

Джерело пояснило, що в Бориславі черпали нафту просто ковшами з нафтових криниць, які згодом лише накрили дошками. А ці нафтові криниці є небезпечними, зокрема своїми випарами вони загазовують місто Борислав.

Відповідно до аналітичної довідки Територіального управління "Держгірпромнагляду" у Львівській області, нині на 67 підприємствах нафтогазовидобутку та геологорозвідки у Львівській області працює 11821 осіб. Торік на виробництві в цих галузях травмовано 3 працівників та загинула одна людина.

У цьому документі мова йде про те, що "Держгірпромнагляд" серед основних проблемних питань в галузях нафтогазовидобутку та геологорозвідки у Львівській області називає не лише загазованість міста Борислава. Серйозними проблемами стали також винос нафтозбірних пунктів "Вяра" та "Фош" НГВУ "Бориславнафтогаз"; експлуатація свердловин з міжколонними тисками; ліквідація порушень охоронних зон магістральних газопроводів.

У Дрогобицькому районі створено ще два освітні округи

Депутати Дрогобицької районної ради ухвалили на сесії рішення про створення двох нових освітніх навчальних округів - у Підбужі та Рихтичах. Про це 13 лютого повідомив кореспондент ЗІКу.

Торік було створено Меденицький освітній округ, на поліпшення матеріально-освітньої бази тутешньої школи витрачено 100 тис.грн. Новим сучасним обладнанням поповнилися природничо-математичні кабінети, зокрема класи фізики, хімії, біології, іноземної мови, придбано спортивний інвентар.

Підбузькій та Рихтицькій школам, які теж стануть центрами освітніх округів, виділено 180 тис. грн з обласного бюджету для проведення капітальних ремонтів приміщень і придбання меблів. Проводитиметься також коп'ютеризація шкільних бібліотек, будуть створені електронні каталоги, а також забезпечено достут до Інтернету. Навчальні заклади стануть профільними, де учні поглиблюватимуть свої знання з історії, права, природничих і математичних наук.

Дрогобич залишився без газу: "Нафтогаз України" перекрив кран

12 лютого ввечері через різке зниження тиску в газопроводі у Дрогобичі мешканці вул. Твердохліба, П.Орлика та с.Раневичі були позбавлені газу. Сьогодні в міській раді перший заступник міського голови Петро Суда з цього проводу провів нараду. Було констатовано: у місті склалася критична ситуація із постачанням газу. Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

12 лютого Опарське ВУ ПЗГ обмежило постачання газу на Дрогобицький напрям до обсягів виділеного ліміту, внаслідок чого в газових мережах різко знизився тиск газу - нижче від мінімально допустимих значень, що може призвести до непередбачуваних аварійних ситуацій, а також спричинити численні скарги людей, які вчасно платять за спожитий газ.

Як пояснив Олег Веклюк, відповідно до листа НАК "Нафтогаз України" управління газового господарства змушене припинити подачу газу для котелень КП "Дрогобичтеплоенерго", оскільки на 1-2 декаду лютого для підприємства відсутні ліміти споживання природного газу. Ігор Хом'як повідомив, що КП "Дрогобичтеплоенерго" не провело оплату за газ через низку об'єктивних причин: відсутність оплати від установ Державного бюджету за спожиту теплову енергію, невідшкодування пільг та субсидій, суттєве зростання ціни на газ для бюджетних організацій внаслідок збільшення ціни на газ із січня цього року. КП "Дрогобичтеплоенерго" перевело котельні на мінімальнрежим роботи.

Дрогобицька міська рада вживає невідкладних заходів для поліпшення стану оплати за спожитий природний газ. Надіслано листи першому віце-прем'єр-міністрові України Олександрові Турчинову, голові Львівської ОДА Миколі Кметю, начальникові управління надзвичайних ситуацій Львівської облдержадміністрації Олексію Титаренку, директорові УМГ "Львівтрансгаз" Романові Шимкові з проханням сприяти збільшенню тиску газу для міста, щоб забезпечити хоча б мінімальне газопостачання.

www.zik.com.ua

Тема номера: Не обговорювати, а вирішувати…

З початку осені 2008 року до мене, як до депутата Трускавецької міської ради, зверталися і по сьогоднішній день звертаються мешканці міста з приводу встановлення, або узаконення самовільно встановленого автономного опалення в їхніх помешканнях.

Щоб об'єктивно підійти до даного питання, я вирішив спочатку вивчити нормативну базу, а це Закони України "Про житлово-комунальні послуги" та "Про теплопостачання", Правила надання послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання, різні додатки, накази, рішення сесії Трускавецької міської ради, Перспективну схему теплопостачання міста Трускавця. В пригоді стало ще й те, що з 1998 року по 2006 рік працював в тепловому господарстві міста.

Тому хочу цілком об'єктивно розкрити своє бачення на проблему тепла та гарячої води у Трускавці.

Не обговорювати, а вирішувати… Отож, рішенням Трускавецького виконкому, навесні 2007 року було заборонено встановлювати автономне опалення в місті. Впродовж весни - літа - осені понад сотні бажаючих встановити автономне опалення в місті отримали офіційну письмову відмову. Та проводячи зустрічі з мешканцями міста, мене люди запевнювали, що міські чиновники за винагороду, а називалися суми від 200 доларів до 1000 євро, дають дозволи на встановлення автономного опалення. Такі заяви спонукали депутатський корпус створити тимчасову депутатську комісію, щоб розібратись в даному питанні. Результати роботи комісії були вражаючими. Підтверджувалися факти масових підробок з видачею витягів з протоколу про дозвіл на встановлення автономного опалення, хоч в оригіналах протоколу таких прізвищ взагалі не було, були випадки, коли певні особи зверталися за дозволом на встановлення автономного опалення літом 2007 року, а пізніше виявлялося, що вони вже отримали дозвіл ще у 2006 році. Люди, які не могли законним шляхом вирішити питання, "домовлялися" з чиновниками. Склалося враження, що міські чиновники навмисно заборонили встановлювати автономне опалення, щоб підробляючи протоколи, видавати їх за винагороду. Але були і такі мешканці міста, які самовільно в 2007 році встановили автономне опалення і не мали жодних документів, ні підроблених ні оригінальних і їм рішенням виконкому все це було узаконено, кому в грудні 2007 року, кому вже в 2008 році, хоч на цей час вже діяла Постанова Кабінету Міністрів Януковича від жовтня 2007 року, в якій йшлося про так звану заборону встановлення автономного опалення, на яке спираються міські чиновники.

Всі ці хаотичні і безсистемні дії міської ради породили масове встановлення автономного опалення в 2008 році. Люди зрозуміли: раз попереднім самовільне автономне узаконили, раз підроблялися документи, то чим вони гірші? Тим більше, що минулого року трускавчани хотіли отримати дозволи легітимним шляхом і, як кажуть, "пролетіли". Скільки реально відключилося від централізованого опалення не знає ніхто, бо і в цьому році одні домовлялися, а інші просто встановлювали. Повний хаос і народжений він тим, що владу зовсім не цікавить, яке життя у людей буде завтра.

Що буде завтра, а завтра буде ще більше самовільного встановлення автономного опалення. І біда міської влади, хоч вони і не вартують називатися владою, в тому, що не розуміють простих речей. Цей процес не зупинити і дуже важливо, щоб в такому безладі не кинути місто в прірву.

Наприкінці 2007 року депутатський корпус міської ради затвердив Програму розвитку та перспективну схему систем теплопостачання м. Трускавець. Ця програма передбачала великий об'єм робіт по заміні котлів, бойлерів, встановлення приладів регулювання подачі теплоносія на будинки, заміни теплотраси на попередньо ізольовані труби та багато інших робіт, які передбачають вкладання десятки мільйонів гривень в системи теплопостачання. І як наслідок, люди повинні отримати якісну послугу з централізованого опалення та гарячу воду за помірну ціну, яка повинна була би бути десь в середньому в два рази меншою, ніж по області.

Та з цієї програми вдалося зробити лише одну маленьку частину, це парну сторону вул. Сагайдачного і як виконають завдання на 2009 рік, тоді будуть зроблені необхідні роботи по вул. Бориславській. Ці дві вулиці обслуговуються з однієї котельні, в якій встановлено нові котли, на цих вулицях частково поміняно теплотрасу і в деяких будинках встановлено (в 2009 році повинно бути завершено встановлення) прилади регулювання подачі теплоносія на будинки. Все це є немалий позитив, але слід зауважити, що роботи ще далекі до закінчення. Квартири на цих двох вулицях складають до 15 відсотків від загальної кількості квартир в Трускавці і люди отримавши рахунки, не побачили зменшення витрат на 36 відсотків, як повідомляють фахівці, які реалізовують програму теплопостачання. Дані роботи виконувалися за рахунок коштів з бюджету розвитку. В Трускавці вже продана вся вільна земля (за винятком маленьких кусників між будинками) і тому на 2010 рік бюджет розвитку буде досить скромним і про подальшу реалізацію програми розвитку теплопостачання за рахунок місцевих коштів не може йти навіть мови - просто в місті не буде коштів.

Як вже сказано, мешканцям інших мікрорайонів міста на реалізацію програми розвитку теплопостачання немає сенсу сподіватися. Гарячої води не буде (до речі холодної мабуть також), тепло в будівлі як подавалося неякісно і з перебоями, так і буде подаватися, опалювальний сезон як не розпочинався вчасно, так і не буде розпочинатися та закінчиться по розпорядженню міського голови, а далі якщо буде холодно, паліть газову плиту і т.п. Люди як носили великі каструлі гарячої води підігрітої на газовій плиті у ванну, так і будуть носити. Одним словом Європа. І ще одне, в зв'язку з неминучим підвищенням ціни на природній газ розраховуйте щонайменше підвищення послуги за централізоване опалення на 60-70 відсотків.

Вихід один - це термінова розробка програми переходу багатоквартирних житлових будинків міста на індивідуальне опалення. Це вигідно державі, місту і людям. Це реально зробити в маленькому містечку як Трускавець.

Візьмемо котельню, яка обслуговує вулицю Мазепи. Дані, які я буду надалі приводити, являються офіційними і взяті з програми розвитку систем теплопостачання міста. Отож, ця котельня споживає в рік 2106,17 тис. м. куб. газу на 1317 квартир. З цього виходить, що на одну квартиру лише на опалення спалюється близько 1500 м.куб. газу в рік, крім цього додайте ще в середньому 500-600 кубів газу, сплатити за яких людям пропонується як за газ, витрачений на приготування їжі і підігрів гарячої води. А трьохкімнатна квартира з автономним опаленням і в якій проживає троє чоловік, спалює не більше 1000 кубів природного газу - це на опалення, приготування їжі і підігрів води. Отож в два рази економія лише на використанні газу. Додайте сюди витрати: на електроенергію, на зарплату працівників котельні і адмінкорпусу КП "Наше місто", податки, матеріали і паливо. А крім цього значні втрати: води в трубопроводах, теплової енергії в мережі (близько 25 відсотків, те про що ми говоримо "гріють землю"), теплової енергії в котельні (досягають також близько 25 відсотків). Це все закладається вам в ціну за послугу з централізованого опалення. Тому і кошти, які сплачують власники квартир де встановлено автономне опалення в три - чотири рази менші і опалення регулюється, включається в міру потреби та й гаряча вода завжди є.

Щодо гарячої води слід зазначити, що використання електричних бойлерів для підігріву води може привести до виходу з ладу електромереж міста, які на даний час за інформацією керівника Трускавецької дільниці електромереж п. М. Стечкевича, перенавантажені майже у двічі. При нормі споживання міста у 4,5 млн. кВт у січні 2009 року склало - 8,2 млн.кВт і вихід один - обмежити споживання електроенергії, якщо ми не хочемо повторення ситуація, яка була на Різдвяні свята по вул. Сагайдачного та Бориславській, коли (на декілька днів) житлові будинки залишилися без електроенергії. Отож автономне опалення, крім вище наведених переваг, розвантажує житлові будинки у споживанні електроенергії.

Не можу згодитися і з висловами, що індивідуальне опалення серйозно впливає на екологію міста. В програмі розвитку теплопостачання міста вказано, що втрати з недопалом та газами на котельні становлять до 18 відсотків, тоді як втрати автономного котла в квартирі не перевищують 5 відсотків. Всі новозбудовані житлові будинки в місті здані в експлуатацію з поквартирним автономним опаленням, проекти будинків погоджені з екологічною інспекцією і міські чиновники при прийомі таких будинків в експлуатацію за екологію навіть не заїкалися. І зрештою, на будинок можна встановити загальну витяжну трубу до якої підключалися б виходи від автономного опалення.

Наступне, на що потрібно звернути увагу - це на безпеку індивідуального опалення. Сама конструкція котла є безпечною, котел автоматично зупиняє свою роботу при найменшому порушенні технологічного режиму, а крім цього я пропоную ввести комунальну послугу з обслуговування приладів індивідуального опалення з числа працівників котельні. Згідно цієї послуги раз в місяць повинно бути здійснено огляд котла слюсарем з газового обладнання. Небезпечним є сам процес самовільного встановлення котла, але тут вина покладається в першу чергу на саму міську владу і відповідно - відповідальність в разі виникнення не передбачуваних обставин буде лежати виключно на ній. І тому дуже важливим є узаконити самовільне встановлення автономного опалення і перевірити безпечність підключення котлів до газопроводу.

Як здійснити сам процес переходу багатоквартирних житлових будинків на автономне опалення? Як вже було сказано, необхідно розробити програму переходу багатоквартирних житлових будинків на автономне опалення. Я пропоную цей процес зробити за два - три роки. Насамперед, дозволити всім бажаючим встановити індивідуальне опалення, якщо в будинку будуть люди, які не мають на це грошей - передбачити з міського бюджету безвідсоткову позику на п'ять років, але вона повинна бути надана не у вигляді грошей, а у вигляді послуги з придбання та встановлення котла і підключення його до радіаторів. Роботи повинні виконувати вивільнені працівники з котельні. Разом з тим, необхідно передбачити кошти на встановлення автономного опалення в садочках і школах міста. На загал, така програма для Трускавця обійдеться близько 13-15 млн. гривень і при тім частина коштів повернеться назад в міський бюджет. Для прикладу, міський голова планує побудувати пам'ятник Свободи, який обійдеться міській казні понад 8 млн. гривень.

Котельню, що розташована по вул. Сагайдачного, необхідно відокремити від КП "Наше місто" в окреме комунальне підприємство і це ж підприємство повинно надавати послугу з обслуговування індивідуального опалення. Таким чином працівники теплового господарства отримають вчасну виплату заробітної плати, а власники квартир - здешевлення плати за централізоване опалення. Перевід житлових будинків по парній вулиці Сагайдачного на автономне опалення недоцільне, оскільки в котельні встановлено нові котли, труби в теплотрасі поміняні на попередньо ізольовані, а в будинках встановлено прилади автоматичного регулювання подачі теплоносія в залежності від температури зовнішнього середовища і крім цього, в квартирах цих будинків є газові колонки для підігріву води.

На завершальному етапі я пропоную, на місці вивільнених територій де стоять котельні відкрити комунальний завод мінеральних вод, який єдиний матиме право використовувати символіку міста на своїй упаковці - герб і без сумніву буде приносити значні прибутки місту. На цьому заводі повинні працювати працівники, вивільнені з філії теплопостачання КП "Наше місто". Також відкрити інші прибуткові комунальні підприємства, адже на місці котелень і бойлерних міста є значна площа, зручне місце розташування і підведено всі необхідні комунікації: вода, каналізація, електроенергія, газ.

Отож, було б бажання здійснити заходи для покращення опалення, забезпечення мешканців гарячою водою, заощадити кошти трускавчан, створити нові високооплачувані робочі місця. Але його у влади немає і не може бути в принципі, бо їх цікавлять справи на кшталт концепції з водопостачання міста, коли води немає і 136 га. землі також немає, а все списують на кризу.

Бюджет розвитку який прийнятий в цьому році, а він складається близько з 26 млн. грн., не передбачає здійснення робіт по забезпеченні мешканців міста в отриманні якісної послуги з централізованого опалення і гарячого водопостачання, а видавати дозволи на встановлення автономного опалення у влади також немає бажання. Як кажуть сам не гам і другому не дам, хоч ні, повірте вони гамають сповна.

Руслан Крамар,
депутат Трускавецької міської ради

Без коментарів

Протест дрогобицьких націоналістів

Президенту України Віктору Ющенку, депутату Верховної Ради України, голові фракції "Наша Україна - Народна Самооборона" В'ячеславу Кириленку, голові Львівської обласної Ради М.Сенику, депутатам V-го демократичного скликання Дрогобицької міської ради

ПРОТЕСТ

Середовище політиків і управлінців тим відрізняється від звичайного громадянства, що покликане за своєю офіційною місією утверджувати і поширювати принципи і поведінку, відповідно засадам патріотизму, толерантності, етичної коректності. Одним з найважливіших принципів для сучасного українського чиновництва мало б бути вшанування честі і гідності ветеранів ОУН-УПА. Натомість у м. Дрогобичі стався, вважаємо, скандальний і неетичний випадок.

В.о. міського голови Алла Гладун і заступник міського голови Богдан Іванців будучи депутатами міської організації та керівниками "Наша Україна", та будучи колишніми засновниками СДПУ(О), принизили честь і гідність станичного Дрогобицької станиці ветеранів ОУН-УПА Степана Яворського і Миколи Войтка, голови Дрогобицької організації Спілки політичних в'язнів України. Чиновники погрожували їм адміністративною розправою, зокрема обіцяли позбавити приміщення, яке тимчасово орендує станиця, і загалом поводили себе вкрай грубо, нетактовно й недемократично. Причиною для нападок на п. Яворського і п. Войтка було лише те, що у приміщенні Дрогобицької станиці ветеранів ОУН-УПА відбулася прес-конференція Громадянського форуму м. Дрогобич, який стоїть в конструктивній опозиції до дрогобицької влади.

На нашу думку, що у вирішальний час, коли в країні ведеться офіційна політика щодо визнання історичної ролі ОУН-УПА, така поведінка є недопустимою, аморальною і політично безвідповідальною. Вважаємо, що названі чиновники виконавчої влади порушили не тільки елементарні норми етикету, а й в особі С.Яворського і М. Войтка нанесли образу пам'яті і славі людей, які самовіддано боролися і віддавали своє життя за Українську державу.

Голова "Громадянського форуму Дрогобиччини",
голова Проводу Дрогобицької міської організації
Конгресу Українських Націоналістів Т.Гентош
Джерело: КУН, www.stebnyk.at.ua

Поезія

"За що я люблю рідне місто"

За що я люблю рідне місто?
І важко щось вам відповісти
За Солоницю - чисту річку
За дуже запашні потічки
За скульптури зі сміття
І за мерське каяття
Чи можна за таке любити
Рекомендовано ж не вміти.

За що я Стебник поважаю?
Що відповісти і не знаю
Чи за піднесення культури
За жахи зроблені з натури
За світло в місті серед ночі
Яке чомусь не бачать очі
Чи можна за таке любити
Рекомендовано ж не вміти.

За що я вдячний свому граду?
Від запитання цього впаду
За педагогів ненормалів
За наркоманів радикалів
За здатність влади не робити
Лише збудоване валити
Чи можна за таке любити
Рекомендовано ж не вміти.

За що я місто це кохаю?
Хіба ж я це робити маю
За небажання розвиватись
За невміння виживати
За напівтепле існування
За комунальні намагання
Чи можна за таке кохати
На відповідь годі чекати.

06.12.2006 р.
Ярослав Баран, Стебник
Публікується за згодою автора

Історія Трускавця в світлинах

Історія Трускавця в світлинах

З архіву п. Станіслава Чаплі

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.