Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№131 (375) 22 грудня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Звіт мера – цієї неділі, в Народному домі

В неділю, 25 грудня, свій особистий звіт перед громадою проведе дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський. Незважаючи на те, що останнім часом у нього були певні проблеми зі здоров’ям, Олексій Васильович вирішив виконати сій святий обов’язок – зустрітися з виборцями розповісти та відповісти на їхні запитання.

Нагадаємо, що першим в нашому регіоні звітував селищний голова Східниці Іван Піляк, потім – мер Стебника Василь Пецюх. Про це ми вміщували інформацію. Минулої п’ятниці, 16 грудня, прозвітував перед виборцями міський голова Борислава мер Володимир Фірман. І от тепер – звіт дрогобицького мера. Звіт О. Радзієвського пройде 25.12.2011 р. о 16.00 в Народному домі імені Івана Франка.

Бандитський Трускавець?

Як повідомив під час депутатських запитів на XIV сесії Трускавецької міської ради депутат Євген Юник, в прокат вийшов фільм «Намалюй картину крейдою», який, на думку депутата, показує Трускавець в негативному світлі, як місто, де відбуваються бандитські розбірки, а це певною мірою шкодить іміджу курорту. Нагадаємо, що зйомки фільму проходили в нашому місті (неподалік Стебницького кільця, на Мазепи біля міськвідділу міліції, в санаторії «Женева», в с Станиля), сценарій пов'язаний із розбірками кримінальних угруповань і вказано, що фільм знято на основі реальних подій. Інша річ, що ці реальні події мали місце зовсім не в Трускавці. Депутат Євген Юник здивувався, чому управління промоції та розвитку курорту не реагує на подібні речі, котрі підривають репутацію нашого містка як спокійного та добропорядного курорту.

Офіційне представлення не обов’язкове

Як повідомив спеціально для «ТВ» депутат ТМР Андрій Кульчинський, він завершив проходження курсів у Львові. На підтвердження Андрій Богданович пред’явив нашому кореспонденту посвідчення про проходження курсів. На наше запитання, коли ж відбудеться його офіційне представлення на посаді головного лікаря трускавецької міської лікарні, пан Кульчинський відповів, що ця процедура не є обов’язковою. Нагадаємо, що Андрій Кульчинський після серії публікацій на тематику справ у міській лікарні зобов’язався дати ексклюзивне інтерв’ю для «Трускавецького вісника» з початком 2012 року. Сподіваємося, що наші читачі вже в кінці січня – на початку лютого зможуть це інтерв’ю прочитати.

Програма святкування 100-ліття «Просвіти»

Як повідомила на XIV сесії Трускавецької міської ради депутат Галина Шиманська-Карп’юк, у Трускавці пройде ряд заходів на відзначення 100-річчя товариства «Просвіта». Саме 100 років тому в селі Трускавець було відкрито читальню «Просвіти», одним з ініціаторів цього процесу був парох церкви св. Миколая о. Тадей Скородинський. Пані депутат назвала дату утворення читальні в Трускавці «великою історичною датою» і закликала депутатів до активної участі в заходах. Так, 25 грудня о 15.00 на могилі отця Скородинського (біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці) пройде панахида, а о 16.00 в Народному Домі (вул. Бориславська 1) пройде урочиста академія. Натомість 29 грудня в день сторіччя читальні в Трускавці буде відкрито виставку в музеї історії міста під титулом «Історія села Трускавець». Ряд заходів пройдуть і в січні наступного року.

Пані Шиманська-Карп’юк висловила надію, що святкування ювілею «Просвіти» в Трускавці стане нагодою для активізації громадського життя. Вона теж попросила депутатів міськради внести свою грошову лепту на розвиток «Просвіти» В цей же день, 21 грудня, депутати зібрали 1610 гривень. Ці гроші пані Галина віддала міському голові Руслану Козиру, щоб той їй згодом знову вручив їх від імені депутатського корпусу привселюдно на урочистостях.

Згорів військкомат

Як інформує газета «Нафтовик Борислава», минулої п’ятниці, 16 грудня, під ранок спалахнула двоповерхова будівля колишнього приміщення військкомату по вул. Т. Шевченка. Полум'я швидко поширилося по дерев'яній споруді, відтак сім пожежних автоцистерн, які намагалися приборкати вогонь, не зуміли врятувати будинок від повного знищення. Дерев'яний будинок, зведений у 1940 році, згорів повністю. Причини виникнення пожежі встановлюють. Очевидці стверджують, що причиною займання стало занесення стороннього джерела запалювання, а характер поширення вогню наштовхує на думку, що пожежа була наперед спланованою.

Нагадаємо, що в Бориславі поширювалися чутки, що це приміщення бажає прихопити собі заступник мера Сергій Оленич, або ж обласний депутат Володимир Голобутовський. Проте на прес-конференції, котру бориславська влада провела в листопаді, було офіційно повідомлено, що приміщення колишнього військкомату планували продати під польську суботню школу. І якщо правоохоронці розглядатимуть версію підпалу приміщення, то можна одночасно і перевірити, чи не могли бути причетними до цього злочину особи з антипольськими настроями.

В багатьох призовників, в тому числі і з Трускавця, приміщення бориславського військкомату навівало або ностальгійні спогади про юність, або ж не надто приємні про різні процедури прописки, відмітки, перебування на військовому обліку тощо.

Бокс, вільна боротьба, волейбол

Як інформує прес-служба Трускавецького ДЮСК «Спортовець», 17 грудня 2011 р. у м. Сколе команда боксерів «Спортовця» брала участь у відкритій першості Сколівщини з боксу серед учнів 1997-2000 р.н. З 80 учасників, які представляли дитячо-юнацькі спортивні школи Львова, Стрия, Дрогобича, Сколе та Трускавця, 5 вихованців ДЮСК «Спортовець» вибороли призові місця: Ковальчук Григорій, Білас Микола, Заліщук Тарас – чемпіони турніру, Коваль Віталій та Гнатів Андрій – срібні призери (тренери Назар Мінів, Михайло Стахнів).

17 грудня 2011 р. у м. Пустомити вихованці Трускавецького ДЮСК «Спортовець»взяли участь у ХVІІІ відкритому міжобласному турнірі з вільної боротьби «До Дня св. Миколая» серед учнів 1994-2002 р.н. спортивних шкіл Львова («Динамо», «Спартак», «Богатир», ДЮСШ № 7, ЛДУФК ), Щирця, Соснівки, Ланів, Винників, Пустомит, Стебника, Вінниці та Баварії. Всього 220 учасників. Найкращий результат показали юні «спортовці» - Гаман Павло та Коваль Тарас (тренер ДЮСК Семен Гардій).

В числі чемпіонів цього турніру колишня учениця ДЮСК «Спортовець» Колос Мар’яна, яка продовжує вдосконалювати свою спортивну майстерність у Львівському державному училищі фізичної культури і після перемоги на Чемпіонаті України з вільної боротьби, впродовж останніх двох місяців підтверджує свій чемпіонський титул. 18-20 листопада у м. Дніпропетровську Колос Мар’яна отримала перемогу на відкритому Чемпіонаті України ФСТ «Динамо», 22-27.листопада у м. Крашнік (Польща) виборола першість на ХХ міжнародному турнірі «Кубок Крашніцького краю» та 02-04 грудня у м. Калуші – І місце у V Всеукраїнському Різдвяному Фестивалі з вільної боротьби.

18 грудня 2011 р. у м. Трускавці в спортивному залі ДЮСК «Спортовець» на змагання Чемпіонату Львівської області з волейболу в сезоні 2011 -2012 р.р. серед чоловічих команд 1 ліги, команд міста Трускавця у напруженому волейбольному матчі уступила першість волейболістам з Нового Роздолу з мінімальним рахунком 15:17 у вирішальній 5 партії. Ці змагання проводяться згідно обласного календаря Федерації волейболу Львівщини за сприянням відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради і завершують перше коло змагань 2011 року. Трускавецькі волейболісти з 6 попередніх матчів вибороли 4 перемоги над командами Стрийського, Кам’янка-Бузького, Мостиського районів і м. Стрия та отримали 2 поразки від волейболістів Жидачівського району і м. Львова (КЛВ «Сокіл»).

Власна інформація

Вісті з Дрогобича

У Дрогобичі провели огляд готовності спецтехніки до роботи екстремальних зимових умовах. Дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський разом з комісією із надзвичайних ситуацій провели огляд готовності комунальної спецтехніки до роботи в екстремальних умовах, які можуть виникнути узимку. Як розповів начальник відділу із надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення виконавчого комітету міської ради Микола Летнянчин, розпочали перевірку з комунального підприємства «Комбінат міського господарства», де фахівці спеціалізованої автодорожної служби продемонстрували представникам влади роботу грейдерів, бульдозерів, піскорозкидувача, автомобіля з косим відвалом, які, у випадку снігової стихії, готові працювати цілодобово. Також готові до роботи в екстремальних умовах кадри і 12 одиниць техніки житлово-експлуатаційного об’єднання. «Тепер у мене нема жодного сумніву, що міські дороги взимку будуть в належному стані за будь-яких погодних умов», - підсумував огляд міський голова Олексій Радзієвський.

Переробні підприємства заборгували молоковиробникам Дрогобицького району понад 600 тис.грн. У Дрогобицькому районі влада провела моніторинг розрахунків переробних підприємств за молоко. Зі слів заступника голови райдержадміністрації Івана Мізерника, найбільшим є борг Дрогобицького молокозаводу, який склав 350 тис. грн. Разом з тим, підприємства, санаторно-курортні заклади Трускавця і Східниці, які закупляють на заводі молочну продукцію, заборгували підприємству понад 200 тис. грн. Понад 300 тис. грн. боргують дрогобицьким селянам інші переробні підприємства, найбільше – радехівська «Галичина». «Така велика заборгованість створила великі проблеми сільськогосподарським підприємства, - каже Іван Мізерник. – Нема коштів на зарплату, для здійснення розрахунків за енергоносії, паливно-мастильні матеріали».

У Дрогобицькому районі на кір захворіло більше 100 людей. У Дрогобицькому районі на кір захворіло 107 людей, з них 101 дитина. Зі слів заступника державного санітарного лікаря району Ігоря Майкута, завдяки вжитим профілактичним заходам динаміка поширення цього небезпечного захворювання має тенденцію до зменшення. Найбільшими вогнищами кору є Меденицька і Ясеницька дільниці. Нагадаємо, що від ускладнень, спричинених кором, помер учень Вороблевицької школи Дрогобицького району, яка входить до Меденицької дільниці.

Іван Тихий,
«Дрогобицьке земляцтво»

Гаряча сесія: частина перша

Порядок денний та запити

21 грудня розпочала свою роботу XIV сесія Трускавецької міської ради. Вже з процесу формування порядку денного було зрозуміло, що не все йтиме гладко, просто та по-козирному. Присутність в залі мешканців міста внесла певні корективи у черговість розгляду питань. Так, другим поставили власне земельні питання і першим з них було закріплення за будинком 16 на вулиці Сагайдачного прибудинкової території в контексті захисту інтересів мешканців цього будинку. Також за пропозицією депутата Павла Швеця внесли в порядок денний питання скасування злощасного рішення виконкому ТМР про скорочення маршруту «Дрогобич – Трускавець» до міської автостанції. Як пояснив депутат, ці пропозиції надали мешканці, котрі були на звіті ТМО «ВО «Свобода» 18 грудня. Нагадаємо, що рішення міськвиконкому № 314 викликало шквал обурення мешканців міста, громадських організацій, адже прямо обмежуються права людей, нехтується їхніми інтересами, та влада досі вдавала, що ніяких протестів мешканців з цього приводу немає.

Свої доповнення в порядок денний внесли і депутати Андрій Кульчинський, Сергій Мицик, Богдан Габшій та інші. Так, Богдан Габшій запропонував звернутися в СБУ та Генеральну прокуратуру, щоб ті дали правову оцінку відносно висловлювань нардепа Болдирєва про потребу від’єднання Галичини від території України та вчинили відповідні дії з цього приводу. Натомість пропозиція депутата Юрія Алієва про створення тимчасової контрольної комісії у справі ділянки на вулиці Карпатській (так зване «питання ДІФ-інвесту») радою підтримана не була.

XIV сесія Трускавецької міської ради XIV сесія Трускавецької міської ради XIV сесія Трускавецької міської ради

У запитах депутати порушили питання статусу питного озера та якості води, яку споживають трускавчани (депутат Богдан Данилюк), невтішних результатів заміру електричної напруги, котрі чомусь становлять від 180 до 215 вольт (Ігор Пілько), неправильного нарахування за електроенергію (Юрій Алієв), потреби посилення перевірки роботи міських нічних закладів, де працюють неповнолітні (Павло Швець), потреби закласти кошти в міський бюджет-2012 на ремонт дашків будинків на вулиці Мазепи, котрі протікають (Михайло Малащак), вимогу провести повторні громадські слухання із питань «Лісової пісні» і обрати в погоджувальну раду представників громадськості, щоб виробити спільну позицію стосовно реалізації часто протилежних пропозицій, які лунали на слуханнях 16 грудня (Богдан Процишин), відновлення асфальто-бетонного покриття на вулиці Джерельній, котра сполучає вулицю Франка з нижнім бюветом і є в жахливому стані (Богдан Габшій).

Дії пана Крамара – «злочин проти трускавецької громади»?

Депутат Габшій також озвучив запити стосовно законності обмежень руху автотранспорту на автовокзал, який є приватною територією та законності нарахувань оплати за теплопостачання тим мешканцям, котрі від’єдналися від централізованого опалення. Останнє питання викликало шквал емоцій, бо дійсно нарахування, яке здійснило на початку грудня КП «Трускавецьтепло» (керівник – Руслан Крамар, депутат Трускавецької міської ради, котрий в минулому скликанні стимулював від’єднання від ЦО та встановлення автономного та приводив на сесії людей, ніби захищаючи їх інтереси, чим сприяв розбалансуванні схеми теплопостачання міста Трускавця) здійснені всупереч чинному законодавству України, з думкою, що знайдуться якісь дурники, які не захочуть морочити собі голову та й заплатять. Пан Крамар спробував давати якісь пояснення, що, мовляв, треба було утеплити транзитні стояки, а якщо хтось утеплив, то ми перед тими вибачаємося і нарахування знімемо. Та такі пояснення були не те що непереконливими, а взагалі ніякими. На пропозицію депутата Алієва назвати документ, яким керувалася теплопостачальна організація, здійснюючи такі нарахування, пан Крамар не зміг назвати жодного документу, обмежившись загальними фразами.

В перерві між засіданнями ми попросили прокоментувати цю ситуацію двох депутатів міської ради, тож Вашій увазі пропонуємо їхню позицію.

Депутат Євген Юник: «Перш ніж робити такі нарахування, на мою думку, потрібно було зробити обстеження кожного будинку, кожної квартири, що зроблено не було. Я вважаю, що це серйозна проблема, адже мешканці, котрі не встановили автономного опалення, не повинні бути в гіршому становищі від тих, які його встановили. Окрім питання нарахування за обігрів місць загального користування треба ставити питання і екологічної безпеки, адже кожен, хто встановлює автономне, виводить комин не собі під вікна, а під вікна сусіда. А в цілому можу сказати, що я є все ж прихильником централізованого опалення, бо автономне – це крок назад».

Депутат Юрій Алієв: «Мова йде про те, що КП «Трускавецьтепло» виставило населенню до оплати суми за так звані транзитні стояки, хоча в квитанціях цього вказано не було. Там було вказано суму за «опалення», причому зроблено це було так, що нарахували ці суми всім абонентам, котрі в різний час від’єдналися від ЦО. Люди почали масово звертатися в КП «Трускавецьтепло», та однієї відповіді вони не отримали, кожному відповідали ухильно та незрозуміло. Між іншим, одне з пояснень було таке, що КП «Трускавецьтепло» виставляє ці суми до оплати згідно рішення міськвиконкому № 131 від 21 квітня 2011 року. Та в цьому документі нема навіть жодного натяку на це, це рішення прийняли тільки для того, щоб нові підприємства КП «Трускавецьжитло» та «Трускавецьтепло» могли працювати за певними тарифами. Зауважте, що не було обґрунтовано чи погоджено якісь нові тарифи, просто взяли старі тарифи, котрі діяли для підприємства КП «Наше місто». Тобто, жодних підстав робити такі нарахування це рішення трускавецького міськвиконкому не дає. Сьогоднішня відповідь керівника КП «Трускавецьтепло» не дає змоги зрозуміти ні мені, ні цій аудиторії, ні всій громаді, хто ж погодив ці нарахування. Адже є чіткий механізм дій, потрібно було проходити процедуру регуляторного акту, та нічого цього не було. Тариф визначається чітко – має бути погодження цінової інспекції, Антимонопольного комітету. А найголовніше – повинні бути укладені договори зі споживачами послуг. Чи є такі договори? Чи зазначено там, що мешканці готові сплачувати за обігрів транзитних стояків? Скільки їх? Очевидно, що цей «тариф», який нарахували мешканцям міста, не пройшов процедуру регуляторного акту. Тоді може КП «Наше місто» видало якийсь наказ по підприємству з цього приводу? Але ж тільки на основі рішення виконкому чи ради можна приступати до процедури виставлення рахунків. Тому люди цілком справедливо звертаються до теплопостачальної організації за роз’ясненнями та їх не отримують. Питання виставлення рахунку по транзитних стояках було звичайною вакханалією – з бази даних взяли три тисячі абонентів, котрі встановили автономне опалення, і виставили їм до оплати певні суми. Це беззаконна відсебячина, яка підлягає розслідуванню і яка є злочином проти трускавецької громади, інакше це не назвеш. Наприкінці додам, що в КП «Наше місто» ми не виставляли рахунки за транзитні стояки, адже люди, котрі встановлювали автономне, і так сильно витратилися, тому ми йшли їм назустріч, щоб не створювати на них додаткові фінансові навантаження. І тому ми зверталися до міської ради за дотацією – це не були великі суми, орієнтовно 20 – 30 тисяч гривень в місяць».

Тут варто також зауважити, що саме в цей день, 21 грудня, Президент України Віктор Янукович висловив чітку позицію стосовно формування тарифів на рівні держави та запевнив, що зловживання чиновників чи комунальників на місцях каратимуться згідно суворості українського законодавства. Напевно, варто розпочати ці покарання власне з Трускавця та керівника КП «Трускавецьтепло» Руслана Крамара, котрий раніше стимулював самовільне встановлення автономного опалення, а тепер самовільно нараховує до оплати мешканцям міста якісь кошти (бо назвати це тарифом язик не повертається).

На завершення теми додамо, що мешканці вже звернулися із приводу незаконних нарахувань КП «Трускавецьтепло» у правоохоронні органи, зокрема в трускавецьку прокуратуру.

Генплан є, та нових меж не дочекаємося?

Після депутатських запитів перед розглядом питань порядку денного перед депутатами виступила директор Трускавецького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Ковальчин, котра поіменно подякувала всім, хто долучився до акції «Подаруй дитині мрію». Світлана Богданівна в особливий спосіб подякувала керівнику санаторію «Перлина Прикарпаття» Олександру Шишку за щотижневу допомогу півторарічній дитині-сироті, чия справа знаходиться в суді.

Питання коригування Генерального плану Трускавця надто великих емоцій не викликало, хоча часу зайняло багато. Фактично чогось нового ми не почули, цю тему ми вже описували в статті «У Трускавця буде фантастичне майбутнє?». Доповідачі Олександр Грищенко та Петро Крупа розповіли про те, що теперішня територія курорту в 800 га давно не відповідає реаліям та вимогам часу, тож пропонується її збільшити до 1633 га, тобто вдвічі. Окрім того, що залізничний вокзал будуть переносити на 500 метрів, так ще й планують збудувати нове пожежне депо навпроти санаторію «Карпати» та нову підстанцію в Стебнику. Навіть присутній на сесії ТМР сільський голова Модрич запропонував приймати цей Генплан, адже він не змінює межі нашого міста, котрі треба було б погоджувати із сусідами. А те, що ні Станиля, ні Модричі не захочуть поступатися своїми межами ні в кого сумнівів не викликало. І все ж приємно, що процес коригування Генплану, котрий триває ще з 90-х років ХХ століття, нарешті завершився – з цього приводу навіть пролунали поодинокі оплески. Єдине, на що не погодилися депутати – на переведення озера зі статусу питного у статус рекреаційного. Спочатку – покращення водопостачання, а згодом вже зміна статусу озера, вирішили обранці. За відкоригований Генплан всі присутні 32 депутати проголосували одноголосно.

Земельні питання

Блок земельних питань депутати розглядали 21 грудня вже після обіду. Першим, як ми вже згадували, стояло питання прибудинкової території для будинку 16 на Сагайдачного. Результати поіменного голосування, на якому наполіг Богдан Процишин, були позитивними для мешканців. Хоча депутат цього мажоритарного округу Ігор Пілько привідкрив таємницю, що керівник компанії «Інвестиції та консалтинг» Орест Сарахман просив не приймати поспішне рішення з цього приводу. Та неспокій на душі залишається як у мешканців так і у депутатів, адже у випадку судових позовів потужна юридична служба ТКСу не залишить жодних справ для виграшу справи юристам міськвиконкому. Отже, прибудинкова територія закріплена за КП «Трускавецьжитло».

Певну дискусію викликало питання відмови від частини земельної ділянки ПАТ «Львівавто», врешті питання відправили на повторне опрацювання земельної комісії, як і біля сорока інших земельних питань. Релігійній громаді УПЦ КП відмовили в будівництві храму на вулиці Івасюка, зате погодили право користування земельною ділянкою для депутата обласної ради від «Фронту змін» Петра Кириловича Іванишина, яку він купив у фірми «Богдан» на вулиці Помірецькій (2617 кв. м.) – там постане так необхідний для міста новий готель курортного типу. Також розглядалися питання земельних ділянок на вулицях Ярослава Мудрого, Шевченка, 17 та 19, Бандери, 31, Стебницькій, 37, Стебницькій, 72 («Технолюкс» продав частину приміщень фізичній особі), Мазепи 33 (теплиці), Різняка-Макомацького (будівництво спортивно-оздоровчого комплексу). Без вагань депутати підтримали міського голову в його лобіюванні інтересів ресторану «Очаг» (Карпатська, 7) незважаючи на заклик депутата Юрія Алієва не робити цього. Як зауважив Павло Швець, фірма дає роботу виключно трускавчанам, зарплата виплачується на біло, тобто не в конвертах, а після будівництва ресторану друга черга будівництва – готель. Тож більшість дружньо проголосувала. А депутат Ігор Пілько нагадав, що в минулому скликанні він був «проти», але тепер голосував «за». От що значить різниця між перебуванням у владі та в опозиції.

Здавай аналізи і валяй на лижі!

Останнім питанням у середу депутати розглянули звіт заступника міського голови Юрія Яворського. Втім важко назвати це словом розглянули, бо звіт заслухали, запитання задали, кілька депутатів виступили, але в цілому за звіт так і не проголосували. За пропозицією Богдана Процишина, яку підтримали третина із присутніх в залі (так зване процедурне питання), голосування повинно бути таємним. Серед депутатів немало бюджетників, керівників комунальних підприємств та інших осіб, котрі можуть наразитися на неприємності, якщо виявлять свідому громадянську позицію та поставлять тверду двійку пану Яворському. Адже, на нашу думку, трійки він не дуже заслуговує, бо робив те, що не треба, а що треба – не робив. Під час зачитування звіту вражала хіба мила усмішка чиновника, зате не було цифр, котрі б показали, що робота вартує того, щоб пан Яворський і надалі залишався на своїй посаді. Якщо ж до всього додати ще й постійне намагання пана Юрія перейти на особисте та дорікнути ряду депутатам у лобіюванні власних інтересів чи дрібній помсті, то він дещо прорахувався – навіть відверто провладні депутати не мали що сказати на його захист. Продемонстрований ролик вразив своєю безглуздістю, а логотип (напис «Трускавець» чорно-синіми літерами із куманцем збоку) відверто розчарував. Хто його погоджував – невідомо. Як зазначив сам пан Яворський, чим більше людей бере участь в обговоренні, тим важче дійти до спільної думки. Очевидно, він сам і затвердив цей логотип. Слова про промоцію серед росіян, білорусів, поляків, румун та словаків викликали тільки подив, а згадка про те, що новий сайт ще тільки в розробці, стала символом цілковитої бездіяльності в напрямку промоції профільного заступника. Як зазначив згодом у своєму виступі депутат Богдан Процишин, цілком пристойний сайт він замовив за 3 тисячі гривень і сайт був готовий за два тижні. Про виїзди на якісь туристичні виставки, уніфікацію стилю рекламування Трускавця чи те, що «ми ще не готові, щоб до нас приїжджали представництва потужних туристичних фірм», навіть і говорити не хочеться. А фраза про новий туристичний продукт від пана Яворського «два – три дні в Трускавці, здали аналізи і потім на три – чотири дні на лижі» викликали сміх. Так і хотілося вигукнути – ну що ж, здавай аналізи і валяй на лижі!

Реорганізація квартирного бюро результатів не дала, фан-зона на 6 тисяч місць – наче фантом-зона бо де ж ті вболівальники, а те, що київська турфірма «Гамалія» має навчити наших молодих трускавчан англійської, готуючи до волонтерства є звичайнісінькою образою місцевих турфірм, хоча б тієї ж «ТурГаличини», котра робить промоцію для Трускавця не згірш від всього управління розвитку курорту. Але перевагу надають чужим, бо як зазначив пан Яворський, «в «Гамалії» є серйозний досвід проведення єврочемпіонатів». Як кажуть, без коментарів.

Де наші мільйони, пане Яворський?

Запитання заступнику міського голови задали депутати Святослав Павлечко, Богдан Процишин, Богдан Габшій, Юрій Алієв. Чому заступник займається лобіювання чиїхось (чи і власних) бізнес-проектів, втручається в комерційну діяльність фірм? Коли буде наведено лад у боротьбі з маклерами на залізничному вокзалі? Чому ніхто не протидіє Східниці, котра їде виключно на антирекламі Трускавця? Скільки санаторно-курортних закладів співпрацює з вами? Скільки угод укладено і скільки коштів залучено? Та всі ці запитання перетворювалися на риторичні завдяки вмілому ухилянню чиновника від чіткої відповіді. А депутат Євген Юник задав запитання прямо в лоб: «Чому про всі досягнення ви говорите майже виключно в майбутньому часі? Покажіть, з чим ви їздили, що ви представляли?» Та ніхто нічого нікому не показав. Не побачив Юрій Алієв і діаграми, про яку просив, не почув Святослав Павлечко, як виправиться ситуація із запізненням промоції через затягнену процедуру творення туристичного порталу. Одні нарікання – а ви б попробували самі. Не хочу хвалитися, та здається, що навіть автор цих рядків, не будучи кандидатом математичних наук та зятем впливової людини, значно краще справився б із обов’язками заступника міського голови з питань промоції та розвитку курорту. Інше діло, що в команді Руслана Козира ми себе не бачимо, бо ж працюємо для блага міста, а не тільки певної групи людей, яка йшла до влади для вирішення власних проблем.

Так найцікавішими були виступи депутатів. Депутат Богдан Процишин вбивчими цифрами розгромив пана Яворського, каменя на камені не залишив від його хвалених од. На зовнішній рекламі, котра, до речі, подорожчала в два чи і три рази, бюджет міста втрачає біля двох мільйонів? Де ці мільйони? Хто відповість за вкрадені міські кошти? Хто винен, що ці кошти недопоступили в міський бюджет? Може попередня влада? Може КП «Наше місто»? Може, Лев Грицак, партія регіонів, «Свобода» чи неугодні владі журналісти? Та ж ні, це вина нових методів роботи міської влади в тому числі і заступника міського голови Юрія Яворського. Якщо тільки в КП «Наше місто» та КП «Парк курортний» раніше без жодного клопоту, без жодної гризоти та скандалів поступало по 40 – 45 тисяч гривень на місяць (х12=540 тисяч гривень в рік), то тепер ці поступлення становлять не 1 мільйон 988 тисяч, як мали б згідно з першим підвищенням ціни за послугу і не 2 мільйони 317 тисяч (згідно найновіших даних), а … біля 540 тисяч в рік. Як стверджує депутат Богдан Процишин, місто недоотримує внаслідок цього близько двох мільйонів гривень. То де ці мільйони, пане Яворський?

Але і це ще не все. Порівняно з минулим січнем – червнем 2010 року за перше півріччя 2011 року у Трускавці зафіксовано зменшення кількості ліжкомісць на … 174 тисячі 533 ліжкодні! Це означає, що близько 12 тисяч людей цього річ не приїхало на відпочинок до Трускавця! Ось яка промоція від пана Яворського, ось які вражаючі результати! Богдан Богданович вирахував, що прямі збитки від цього для міста – не більше не менше, а 78 мільйонів 539 тисяч гривень! А це, врахуймо, все наші низькі зарплати, наші горе та біда! І вгадайте, хто ж у цьому всьому винен?

Багато з того, що можна було сказати, сказано не було. Для прикладу, яким способом вираховує пан Яворський, спеціальність якого – математика, площу рекламних конструкцій. Адже з цього приводу фірма «Галицькі контракти» вже висловлювала йому свої претензії. Також невідомо, як саме сплачують за рекламу кошти власники конструкцій, чи все тут гарно та прозоро. Та це є вже тема окремого журналістського дослідження, як і тема лобіювання інтересів одних фірм на шкоду іншим, що неприховано здійснює в рекламному бізнесі пан Яворський. І приклад встановлення рекламного екрану на центральній площі міста та війна з рекламними конструкціями в парку нібито на прохання відпочивальників – яскраві приклади кричущої несправедливості.

Навіть у найбільш затятих прихильників Руслана Козира не знаходилося слів для виправдання заступника мера. Гадалося, якось буде, проголосувати мусять. Та таємне голосування перекреслило плани козирівців. Вони один за одним почали виходити із зали, а згодом вже й цілими фракціями, адже було зрозуміло, що голосів визнати роботу Юрія Яворського задовільною забракне. І це добра ознака того, що депутати поступово перестають бути слухняними маріонетками, а готові висловити свій рішучий протест, незгоду із тими процесами, котрі замість розвивати місто тягнуть його назад, до печерного феодалізму.

Очевидно, що на сьогоднішньому пленарному засіданні (четвер, 22 грудня) козирівці зберуть необхідну більшість для того, щоб втримати на плаву Юрія Яворського. Втім, такі як він не тонуть. Розуміння того, що визнання роботи пана Яворського як незадовільної потягне за собою розвал коаліції згідно ефекту доміно, змусить змобілізуватится тих, хто цупко чіпляється за владу, щоб витиснути за нашого міста всю заможність під покровом чесності.

Володимир Ключак

Проблемний маршрут або Як влада Трускавця спонукає трускавчан бідніти і мерзнути

Зима. Січень. Мокрий сніг, сирість і хляпа під ногами. Змерзлі і змоклі трускавчани, трішки відігрівшись в маршрутці «Дрогобич-Трускавець», виходять з автобуса на автовокзалі, який з 1 січня став кінцевою зупинкою, і знову опиняються в полоні холоду і вибору. Вони ніби вже в Трускавці, але ще далеко не вдома. Більшість пасажирів маршрутки живуть в четвертому житловому мікрорайоні, як кажуть, на Стебницькому кільці. І тепер вирішують філософське питання: «Пиляти пішки до Стебницької чи платити 1 гривню 50 копійок за проїзд у міських маршрутках». Тобто вирішують ті, хто має з чим вирішувати, а студенти, трускавецькі учні ліцею та гімназії, які доїжджають на навчання в Дрогобич, і яким батьки ледве «стягують» на дорогу до сусіднього міста, на катання по Трускавці просто вже не мають коштів. Та й люди, які працюють в Дрогобичі, добре подумають чи платити ще за проїзд по місту 1.50 грн., коли шість гривень вже витрачено цього дня на дорогу в Дрогобич і назад. П’ять днів на тиждень це виходить 6 грн. х 5 – це 30 гривень, 30 на чотири тижні – 120 гривень в місяць на дорогу. А плюс 3 гривні на міську маршрутку ( до автовокзалу зранку 1.50 і 1.50 з автовокзалу ввечері) і буде 6грн.+3грн.=9 грн.х 5днів =45 гривень, 45 на 4 тижні =180 гривень! Є різниця? Та й о восьмій-дев’ятій вечора, навіть вирішивши заплатити, міської маршрутки сильно не дочекаєшся. Тому люди і далі мерзнуть та в промоклих черевиках і кросівках продовжують шлях додому. Сильніші сприймають це як фізкультуру і виживають, слабші простуджуються і хворіють…

Проблемний маршрут Все це влада, люди, які з джипів не вилазять і проблем простих смертних просто вже не розуміють і не відчувають, називають «створенням для людей комфортних умов проживання» та «покращенням пасажирських перевезень» («Голос ради», №8, грудень 2011р. «Тези звіту міського голови Руслана Козира перед громадою»). 26 жовтня 2011 року виконком Трускавецької міської ради прийняв рішення №314, яким кінцевою зупинкою маршруту Дрогобич-Трускавець визначено автостанцію на вулиці Дрогобицькій. На лист-звернення міської організації Ради ветеранів війни і праці, які перші відреагували на нововведення, «погіршення життя вже сьогодні», і просять про відміну цього антилюдського, антигромадського рішення про суттєве здорожчання і ускладнення життєвонеобхідного для трускавчан маршруту, виконавчий комітет надіслав байдужу неаргументовану бюрократичну відписку : «майданчик біля залізничного вокзалу не відповідає вимогам безпеки дорожнього руху, немає облаштованих приміщень для очікування, відсутня можливість використання громадських вбиралень….враховано приписи Трускавецької міської СЕС та рекомендації ДАІ». Тобто, міській СЕС і ДАІ заважає один-єдиний такий важливий для трускавчан маршрут Дрогобич-Трускавець? А «двійка», «одиничка», десятки автобусів і маршруток з санаторіїв, які приїжджають до електричок і поїздів, нормально вписуються на майданчик біля залізничного вокзалу? Та й вбиральня тут якраз є – на залізничному вокзалі, безкоштовна! Якщо перенесення маршруту Львів-Трускавець на автовокзал люди сприйняли досить безболісно: у Львів їздить не так багато трускавчан і не так часто, то такий же крок з «Дрогобич-Трускавець» справді боляче б’є по кишені: в Дрогобич їздять багато і часто - на роботу, за продуктами, на навчання, в лікарні до рідних і близьких… І більшість їде якраз від Стебницького кільця. Так склалося, що велика частина мешканців сконцентрована в четвертому мікрорайоні. Але, очевидно, що тут ніхто не думає про кишені громади, а лише про кишені міських перевізників, які явно пролобіювали таке рішення.

В коридорах влади голові міської організації Ради ветеранів Віктору Бесарабову навіть говорили, що ветеранам не потрібно переживати – з 10 ранку до 15 години дня пенсіонерів міські маршрутки до автовокзалу підвозитимуть безкоштовно. А після третьої, що життя закінчується? А студенти, люди, які працюють в Дрогобичі, таки мають переплачувати три гривні щодня через примху владоможців?

Ще один аргумент – за радянських часів автобус Дрогобич-Трускавець, так звана «стодола», їздив тільки до автовокзалу і нічого. Але ж тоді міський автобус їздив регулярно і коштував п’ять копійок! Це ж не до порівняння з гривня п’ятдесят при зовсім невеликому кілометражі. Та й чому ми повинні повертатися і орієнтуватися на гірше? Це така турбота про громаду в далеко не найкращі економічні часи?

Та Рада ветеранів не здається і буде боротися, підключати обласну виконавчу і законодавчу владу, обласну організацію ветеранів. Через депутата обласної ради Олексія Балицького звернення про проблему передано на сесію Львівської облради, підготовано лист до голови облдержадміністрації та першого заступника голови ЛОДА Богдана Матолича. Ветерани війни і праці готові і до пікетування міської ради та сподіваються на підтримку молоді і студентства, батьків і працівників, всіх, кого зачіпає це нелюдське рішення про здорожчання і ускладнення дороги життя.

Іра Циган,
газета «Франкова криниця Підгір’я»

Бориславський РЕМ упевнений у своєму майбутньому

Начальник Бориславського району електромереж Юрій Косар у нашому місті людина знана. У Бориславі хлопець народився, а старше покоління мешканців Мразниці досі з повагою згадує його діда - Івана Косара - відомого у місті педагога та директора, який упродовж багатьох років очолював колектив на той час середньої, а сьогодні основної загальноосвітньої школи № 6. «Про діда Івана, - зауважив у розмові зі мною молодий керівник енергетиків, - відвідувачі запитують часто. На перших порах мені було навіть якось незвично чути, з якою повагою та любов'ю говорять про нього і колишні випускники, і педагоги, і звичайні мешканці міста». Вочевидь, від діда Юрій Косар перебрав потяг до знань, працьовитість, почуття відповідальності за доручену справу, вимогливість до себе та оточуючих і, безперечно, повагу до людей. Власне, цими критеріями керується начальник Бориславського РЕМ із першого дня роботи на підприємстві.

Трудову діяльність у Бориславському РЕМі Юрій Косар розпочав у квітні 2000 року контролером енергонагляду. Працював керівником групи по роботі з промисловими та непромисловими споживачами, головним інженером, а у липні 2011 року призначений начальником підприємства. Закінчив фізичний факультет Львівського Національного університету ім. І. Я. Франка та енергетичний факультет Національного університету «Львівська політехніка». Одружений. Виховує сина. Захоплюється філософією. Збирає крилаті вислови визначних людей про сенс людського життя та місце у ньому особистості.

Напередодні професійного свята енергетиків ми повели мову із начальником Бориславського РЕМ про роботу енергетиків міста, стан та перспективи розвитку енергетичної галузі регіону.

- Пане Юрію, думаю, після колеса та пороху електрика була ще одним грандіозним відкриттям людства, що мало безпосередній вплив на розвиток його історії. Чи не могли б Ви в основних рисах охарактеризувати структуру та напрями діяльності Бориславського району електромереж як підприємства?

- Бориславський РЕМ є структурним підрозділом ПАТ «Львівобленерго», діяльність якого поширюється на усі сфери життя Львівщини. Сьогодні соціально-економічний розвиток неможливий без розвитку енергетичної галузі. Енергетика впливає на розвиток економіки. Вона також зачіпає інтереси кожного мешканця регіону. В межах зони обслуговування Бориславського РЕМ розташовані два міста обласного підпорядкування - Борислав та Трускавець, два селища - Східниця та Підбуж, а також ще 22 населені пункти Дрогобицького району. На технічному обслуговуванні підприємства - 9 підстанцій 35/6 (10) кВ із сумарно встановленою потужністю трансформаторів 93,4 МВт. Окрім цього, у зоні відповідальності Бориславського РЕМ - 961 км повітряних ліній електропередач напругою 0,4 - 6 - 10 кВ, 157 км кабельних ліній електропередач напругою 0,4 - 6 - 10 кВ та 305 трансформаторних пунктів. Бориславський РЕМ постачає електричну енергію 33245-м побутовим та 1369-м юридичним споживачам. Це доволі велика господарка, яка щодень потребує обслуговування, нагляду і, звичайно, капіталовкладень. Цьому ми і приділяємо найбільшу увагу останніми роками.

- Як даєте собі раду із таким великим господарством?

- Безперечно, найбільшою цінністю Бориславського РЕМ є колектив. Це 110 професіоналів-енергетиків. Такій команді під силу виконувати усі завдання, які ставить перед нами життя. 2010 року виповнилося 20 років від часу заснування Бориславського РЕМ. Керівництво ПАТ «Львівобленерго» пам'ятає сторінки своєї історії і завжди пошановувало людей, які свого часу вклали свою працю у становлення Товариства. У переддень свята мені приємно відзначити, що багатьом із працівників нашого РЕМ присвоєно почесне звання «Ветеран праці «Львівобленерго» та будуть урочисто вручені нагрудні знаки. Серед них - Нестор Лабанців, Віра Яворська, Степан Гриньків, Оксана Максимів, Стефанія Цуцура. Також хотів би відзначити, що Із кожним роком Бориславськии КЬМ покращує свою роботу, підвищується надійність та якість електропостачання споживачів. Ми тісно співпрацюємо з міськими радами Борислава та Трускавця, головами селищних і сільських рад, із Дрогобицькою районною радою та адміністрацією. При вирішенні питань у нас є порозуміння, налагоджена робота й усі проблемні питання ми вирішуємо спільно. Не буду стверджувати, що у цій співпраці все складається гладко, проте мушу відзначити: проблеми вдається вирішувати. Підприємство не стоїть на місці, розвивається, оновлює основні фонди - лінії електропередач, трансформаторні підстанції - нарощує потужності. Все відразу змінити неможливо. Проте сьогодні із впевненістю можна сказати: ми обрали правильний шлях розвитку, що вселяє впевненість у нашому майбутньому.

- Чи не могли б Ви коротко охарактеризувати основні проблеми, з якими стикаєтеся у своїй роботі?

- Серед найболючіших проблем Бориславського РЕМ особливо гостро стоїть питання утримання охоронних зон повітряних ліній електропередач. Зелені насадження створюють вкрай несприятливу ситуація для забезпечення нормальної роботи повітряних ліній 0,4 - 6 - 10 кВ. По суті, крони дерев вросли у лінії електропередач і перешкоджають нормальному електропостачанню населення. На жаль, власники земельних ділянок, у зонах яких знаходяться лінії електропередач, не розуміють шкоди, яку наносять електропостачанню своїми необдуманими діями, і продовжують не лише садіння нових дерев, але й усіляко перешкоджають спилюванню гілок та крон, що вросли у діючі повітряні лінії. Це при тому, що дерева та їх гілки, якщо вони у контакті із електропроводами, є джерелами небезпеки для самих власників цих ділянок та інших громадян, адже при їх пошкодженні вони несуть серйозну загрозу для життя і здоров'я людей. Обрив проводу тягне за собою припинення електропостачання. Дуже часто врослі у повітряні лінії електропередач дерева викликають так званий процес «стікання» струму на землю, який створює небезпеку для людей та викликає погіршення якості енергопостачання. Найбільше від цього страждають побутові споживачі, у яких внаслідок падіння напруги можуть не працювати, а то й виходити з ладу побутові прилади. Звісно, у таких випадках люди звинувачують енергетиків. Хоч насправді шкоду їм наносять такі ж, як і вони, споживачі своїм бездумним «господарюванням» в межах охоронних зон повітряних ліній електропередач. Вони шкодять у першу чергу собі, сусідам та іншим споживачам електроенергії, позаяк врослі у лінії електропередач дерева створюють перешкоди для якісного забезпечення споживачів електроенергією. Хочеться вірити, що нам вдасться знайти порозуміння із мешканцями Борислава і розчищення трас повітряних ліній електропередач буде налагоджуватись, а кожен власник земельної ділянки утримуватиме належні йому зелені насадження, не завдаючи шкоди електричним повітряним лініям. Бориславський РЕМ завжди готовий сприяти обрізуванню дерев, а у випадку необхідності - для безпечного їх виконання буде безоплатно відключати лінії електропередач згідно заявок осіб, які звернулися із таким проханням.

- Останнім часом мені неодноразово доводилось чути про падіння напруги у мережах. Причому дуже часто про брак напруги говорять люди, яким струм подається кабелями і процесом «стікання» напруги на землю, про який говорилося вище, - не поясниш.

- Проблема завантаженості ліній електропередач потребує окремого розгляду. Як правило, при одночасному підключенні до електричної мережі набагато більшого навантаження, аніж це дозволяє зробити пропускна здатність електропроводки чи живлячої мережі, відбуваються перепади напруги. У подібних випадках не варто кивати лише на електропостачальну організацію чи власну проводку, навіть якщо вона була нещодавно оновлена із розрахунком на збільшення пропускної здатності. Це трапляється доволі часто, коли інші мешканці чи власники будинків споживають електроенергію в обхід лічильника. Потрібно також зважати на факт, що переважну більшість житла збудовано в той час, коли у побуті використовували техніку невеликої потужності, а дозволена до використання її величина для окремого споживача складала 2-3 кВт. Цього було достатньо. Особливо це стосується старих будинків, яких чимало у Бориславі. Зараз величина середнього побутового споживання електричної потужності зросла в декілька разів, тобто потреба в електроенергії постійно зростає, а електромережа на такі навантаження не розрахована. Як результат, маємо перевантаження ліній, внаслідок чого відбувається понаднормативний спад напруги. Хочу звернути увагу наших споживачів, що постачання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електроенергії між споживачем і ПАТ «Львівобленерго», в якому обов'язково вказано величину потужності струмоприймачів споживача, а у пункті 4 Правил користування електроенергією для населення наголошено: «споживач зобов'язаний погоджувати з енергопостачальником нові підключення і переобладнання внутрішньої електропроводки для збільшення споживання електричної енергії», тобто отримати нові технічні умови на приєднання електроустановок будинку.

- Чого слід очікувати споживачам, які отримують електроенергію від Бориславського РЕМ, у найближчій перспективі?

- Серед найближчих і, я б сказав, найважливіших перспектив розвитку Бориславського РЕМ - це завершення будівництва та введення в експлуатацію нової підстанції 35/10 кВ № 80 «Східниця», за рахунок чого значно підвищиться надійність електропостачання курортного селища Східниці та водозабору у с. Рибник. Також плануємо у 2012 році встановити три розвантажувальні підстанції у м. Борислав - по вул. Дрогобицькій, Модрицькій та Тустановицькій. Це дасть можливість суттєво поліпшити якість та надійність електропостачання споживачів електроенергії. У 2012 році буде також проведено капітальний ремонт ПЛ-6 кВ Л-6 від ПС-35/6 кВ №3 «Борислав».

- Що ви хотіли б сказати на завершення нашої розмови працівникам та споживачам Бориславського РЕМу?

- Найперше, привітати із професійним святом - Днем енергетика - та побажати усім шанованим колегам упевненості у своїх силах, самовдосконалення, підкорення нових «енергетичних» вершин. А позаяк наше професійне свято відзначається напередодні Нового року та Різдва Христового, то хочу від усієї душі також привітати усіх бориславців і східничан із цими величними святами. Хай Новий 2012 рік принесе нашому містові достаток, стабільність та процвітання, а кожному з нас - здоров'я, любов та злагоду. Нехай Різдвяні свята стануть для усіх нас вісниками оновлення життя, нових мрій та сподівань, принесуть у наші серця добро, мир і злагоду. Бажаю усім здійснення мрій, благополуччя, Божого благословення, сімейного затишку, світла й тепла у кожній оселі. Будьте щасливі! Будьте успішні!

- Дякую!

Розмову записав Петро Магур,
газета «Нафтовик Борислава»

За кермом - неввічливість…

Буває таке, що неввічливість, нетерпимість в особі водія маршрутки деколи межує з хамством. Мені довелося бути і очевидцем, і учасником таких ексцесів.

Про один такий випадок ми уже писали. У ньому йшлося про те, як водій на маршруті № 3 дискутував з пасажиром – пільговиком. Якому надано право їхати без оплати після 10 години.

А це свіжий випадок. 19 грудня. Чекаємо на маршрутку поблизу продуктового ринку. Уже настає 10 година і якраз надходить автобус за маршрутом №1. (№ ВС 1914 АА). Заходить літнього віку чоловік і каже, що в нього посвідчення.

- А в мене уже є два пільговики.

- Перепрошую, ви маєте везти по пільгах до 10 години трьох пільговиків. А згідно нового рішення виконкому міської ради уже весь день. Ось подивіться рішення…

Та водій навіть не глянув на документ, сказав, що ще десятої нема, а цей папір йому не закон, і запхайте його собі … за люстро.

Тут навіть люди обізвалися на захист пенсіонера, що уже десята. Тож, мовляв, дотримуйтесь правил…

Чоловік не став сперечатися з водієм і вийшов.

Ми не можемо пропустити повз увагу цей уже не поодинокий випадок відвертого хамства. Бо такому водієві ми не то, що не довірили б людей возити, а навіть, вибачте здохлих псів. Тож нагадаємо таким, з дозволу сказати, водіям і їх керівникам, що виконком Трускавецької міської ради 29 листопада прийняв рішення №351 «Про розгляд протесту прокурора на рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради №209 від 21. 07. 11 р. «Про внесення змін в рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради від 21. 04. 20011р. №132», у якому для розумних , а не тугодумів пише:

«1. Задоволити протест прокурора м. Трускавця від 21. 11. 2011 р №07-3352-11 на рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради №209 від 21. 07. 2011р «Про внесення змін в рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради від 21. 04.2011р. №132».
2. Скасувати рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради №209 від 21. 07. 2011р. «Про внесення змін в рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради від 21. 04. 2011 р. №132».
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти и на заступника міського голови ( П. Нестерівського).

Міський голова Р. Козир»

Отже, нас цікавить: де працюють такі водії – у цивілізованому місті, де виконують рішення влади, чи у тропічних дебрях, де панує закон кийка?

По-друге, чому керівники автотранспортних підприємств не доводять вчасно до відома водіїв рішення влади і не відслідковують їх належне виконання?

По-третє, чому міська рада в особі заступника міського голови пана П. Нестерівського. якому доручено контролювати рішення виконкому, не цікавиться, як перевізники дотримуються вимог рішень, а на критичні зауваження газети не реагує, не дає ніяких відповідей. Адже може дійти до того, що будь-яке нахабство в місті візьме верх і не буде покаране. То для чого тоді влада?

Андрій Говіщак,
газета «Франкова криниця Підгір’я»

Реклама

Кафе-бар «Арарат» пропонує відвідувачам: холодне Львівське пиво, вірменський коньяк «Арарат», справжній соковитий вірменський шашлик, холодні та гарячі закуски, м’ясні та рибні страви, гарніри, закуски до пива, десерти, випічки, вишукані напої, ароматну каву та неперевершений англійський чай… одним словом - усе, чого душа бажає. Широкий асортимент вибору страв та вишуканих напоїв, помножений професійним обслуговуванням досвідченого персоналу створять вам незабутню атмосферу святкування Днів народжень, Новорічно-Різдвяних свят, корпоративних вечірок, ювілеїв, зустрічей з друзями, тощо. Наша адреса: м. Дрогобич, вул. Л. Українки, 5. Телефони для довідок: 0673691221.

Новий рік в "Мисливському раю"! У новорічну ніч на Вас чекають Чарівні Дід Мороз та Снігурочка, веселий талісман 1012 року - маленький Дракончик, неперевершений гумор, запальні танці від шоу-балету "Атлантік", дует "Ми-леді", феєрверки, ігри, сюрпризи. Усю програму супроводжує естрадно-музичний колектив ресторану. Вартість вечора на 1 персону – 1200 грн. Діти від 5 до 12 років - 50% знижка. Тел.: (03247) 5-34-64, 6-55-50, 6-55-52.

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.