Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№105 (349) 17 жовтня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Безцінне тепло подано!

У Трускавці опалювальний сезон розпочато 15 жовтня. Про це на понеділковій нараді 17 жовтня повідомив міський голова Трускавця Руслан Козир. Він висловив обурення, що в деяких ЗМІ подано інформацію відносно зриву опалювального сезону в Трускавці. "Були місця, куди не доходив теплоносій – через самовільне відключення стояків. В таких випадках варто звертатися до органів внутрішніх справ, до прокуратури. Ми живемо всі разом і повинні дотримуватися певних правил співжиття", - зазначив мер міста-курорту. Міський голова зауважив, що цього року 15 жовтня в один день були запущені всі котельні міста. Теплопостачання лікарні здійснюється від котельні міської лікарні, зданої в експлуатацію. Від минулого вівторка котельня працювала в тестовому режимі, а від суботи працює в звичайному режимі, повідомив головний лікар трускавецької лікарні Андрій Кульчинський .

Зазначимо, що 15 жовтня у багатьох помешканнях трускавчан теплоносія не було, що і стало приводом подачі нами інформації стосовно зриву опалювального сезону. В деяких із помешкань вже стало тепло, проте ця проблема вирішена ще не на 100%.

Інше питання, яке варто зачепити – ціна теплоносія. КП "Трускавецьтепло", яке подає теплоносій у помешкання трускавчан, не має затвердженого тарифу на послугу. Раніше тариф затверджував міськвиконком, тепер це юрисдикція НКРЕ. Багато із мешканців мають укладені угоди на теплопостачання із КП "Наше місто" і не мають таких угод із КП "Трускавецьтепло", а це новостворене підприємство н є правонаступником "Нашого міста". Тому фактично і юридичних (правових) підстав для того, щоб сплачувати за теплоносій, якого мешканці не замовляють, і немає. Та все ж трускавчанам варто виявити свідому громадянську позицію та чесно оплатити квитанції за отриману послугу за тарифом, який КП "Трускавецьтепло" вважатиме за потрібне виставити до оплати.

У Трускавці – цілоденне водопостачання

З 14 жовтня у Трускавці – цілоденне водопостачання. Про це на понеділковій нараді 17 жовтня повідомив міський голова Трускавця Руслан Козир. Наступним етапом діяльності міської влади в цьому напрямі стане будівництво другої станції регулювання тиску та ремонт резервуару води. Також Руслан Козир повідомив, що він особисто мав зустріч із інвесторами стосовно їхнього вкладу у вирішення проблеми водопостачання. Інвестор розуміє, що від питання водопостачання залежить і привабливість об’єкту, який планувалося збудувати на викупленій території.

Нагадаємо, що кілька років команда попереднього міського голови Трускавця працювала над вирішенням проблеми цілоденного водопостачання у Трускавці. І ось це питання, нарешті, зрушило з мертвої точки. Очевидно, що завжди протореним шляхом йти легше, ніж манівцями. Цілоденне водопостачання Трускавця не тільки покращить імідж нашого курорту, а й допоможе міській владі підвищити свій рейтинг в очах місцевого населення.

Влада міста постаралася, щоб про Трускавець залишилися позитивні враження

Під час проведення в готелі "Ріксос-Прикарпаття" ХІ Міжнародного Економічного форуму міська влада Трускавця здійснила ряд заходів із промоції міста-курорту. Про це на понеділковій нараді 17 жовтня повідомив міський голова Трускавця Руслан Козир, коментуючи звинувачення у відсутності промоції, які виклав у своїй статті "Форум – втретє у Трускавці (звіт для не учасників)" її автор Володимир Ключак. Окремі положення статті Руслан Ярославович назвав брехнею, можливо, саме через злість мера журналістів попросили із залу засідань після промови-монологу Руслана Ярославовича ще до початку виробничої наради.

Отже, за словами міського голови, у торбинці для учасників форуму все ж були представлені певні матеріали про Трускавець, а саме – план-схема міста (буклет), картина-сувенір та підставка для кави чи чаю. На нашу думку, там могли б бути і диски із представленими на форумі інвестиційними проектами, а також більше інформаційних матеріалів. Також форум виявився продуктивним для мера стосовно ряду зустрічей – Руслан Козир зустрічався із братами Чуркіними, власниками Львівського автобусного заводу, а також із Послом Кореї в Україні (прізвище ми не запам’ятали) та Послом Малайзії. А в результаті різноманітних домовленостей буде введено додатковий потяг Львів – Київ, який дану відстань долатиме за 4,5 години. Відстань від Донецька до Трускавця через Київ зменшиться із 26 годин на 10 годин.

На другий день форуму, 15 жовтня, в конференц-залі ПК імені Шевченка міський голова провів зустріч на тему "Трускавець: нові можливості, інвестиційна привабливість", на якій, на відміну від секційного засідання в "Ріксосі", була можливість детального ознайомлення із інвестиційними проектами та їхнього аналізу. Мета заходу – позиціонувати Трускавець як всесвітньо відому оздоровницю, розкрити його потенційні лікувально-оздоровчі можливості та інвестиційну привабливість, наголосити на унікальності води «Нафтусі» трускавецького родовища, аналогів якої у світі не існує, ознайомити з пріоритетними напрямками розвитку міста-курорту та діяльності органів місцевого самоврядування в контексті підвищення рівня життя місцевої громади. Окрім Р. Козира доповідав Степан Івасівка, професор та доктор медичних наук, котрий детально зупинився на можливостях Нафтусі, а також інші доповідачі.

Таким чином Трускавець не залишився поза увагою учасників форуму, вважають у мерії.

Генплан Трускавця – до кінця року!

Як повідомив головний архітектор Трускавця Олександр Грищенко, до кінця 2011 року Трускавець матиме оновлений Генеральний план (старий діє ще з радянських часів і він давно потребував коригування). 11 жовтня 2011 року документ затвердила Державна будівельна експертиза та підписано висновок. Це перший позитивний висновок серед міст обласного значення на Львівщині, повідомив Олександр Павлович. Наступні кроки для введення плану в дію – подання його на профільну комісію та згодом винесення на розгляд сесії Трускавецької міської ради.

Наявність нового Генплану дасть можливість активізувати зусилля по процедурі отримання Трускавцем статусу курорту державного значення.

Вокзал у Трускавці реконструюють

Як повідомив на понеділковій нараді 17 жовтня міський голова Трускавця Руслан Козир, залізничний вокзал у Трускавці буде реконструйовано. "Укрзалізниця" має великі плани по реконструкції трускавецького залізничного вокзалу", - уточнив міський голова. Нагадаємо, під час ХІ Міжнародного економічного форуму журналісти задали кілька запитань губернатору Львівщини, які стосувалися покращення залізничного сполучення, на які Михайло Михайлович дав відповідь, що влада спільно із "Укрзалізницею" працює над вирішенням проблем кращого залізничного сполучення зимових курортів та Трускавця.

А що з Річками?

На вулиці Річки нарешті встановлені нові бордюри. Нагадаємо, що старі були демонтовані у жовтні 2010 року – попередня трускавецька влада мала намір до початку зими 2010 – 2011 відремонтувати цю вулицю, котра є своєрідною візитівкою міста, адже сполучає залізничний вокзал із центром Трускавця. Та влада тоді змінилася, потрібні були кошти на інші цілі і ремонт Річок заморозили. З настанням тепла вулиця так і не зазнала ремонту. Пройшли весна та літо 2011 року, тепер глибока осінь і зроблено перший крок – встановлено бордюри. Як цілу зиму відбуватиметься рух по цій вулиці без тротуарів, наразі важко сказати. В міській раді мріють, що мешканці та підприємці цієї вулиці зроблять тротуари за власний кошт, а ті не поспішають вчиняти такі дії, які, на їхню думку, нічим не аргументовані. Отже, вулиця Річки може ще й цю зиму пережити так, як попередню – у неприглядному стані.

Радилися депутати

Наприкінці вересня відбулася ХІ сесія Стебницької міської ради. Депутати розглянули виконання міського бюджету за перше півріччя, внесли зміни у його формування. Підприємство «Полімінерал» звільнили від сплати податку за землю, внесли зміни у структуру виконавчих органів міської ради.

На сесії було прийнято рішення про підтримку заяви Львівської обласної ради щодо висловлення протесту диктатурі чинної влади та рішення Вищого адміністративного суду України про визнання незаконним присвоєння Степанові Бандері та Романові Шухевичу звання Героя України.

Власна інформація

Все, що зроблено в Трускавці за рік, виконано за державні кошти – Цимбалюк

Трускавецькій міській владі треба завершувати «почивати на лаврах». Все, що зроблено в місті за майже рік часу, виконано за державні кошти. Про це сказав на брифінгу з журналістами на XI Міжнародному економічному форумі у Трускавці голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк, відповідаючи на запитання, коли в місті Трускавці буде цілоденне водопостачання.

За його словами, проблеми з водопостачання у Трускавці має вирішувати міська влада. За майже рік часу, що «вдалося» зробити міській владі – це ліквідувати комунальне підприємство КП «Наше місто», залишивши на ньому величезні борги, та створити нове комунальне підприємство з нульовим балансом. Все інше, що робиться у Трускавці, виконано за державні кошти.

Мер Дрогобича візьме участь у засіданні конгресу місцевих і регіональних влад в Страсбурзі

Дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський відбув до Страсбурга, де візьме участь у пленарному засіданні конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. Про це повідомив 17 жовтня на нараді в Ратуші секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик, – передає кореспондент ЗІКу.

З його слів, Олексій Радзієвський після перебування на лікарняному вийшов на роботу і відбув до Страсбурга в складі делегації України. Міський голова пробуде в Страсбурзі до кінця тижня.

Учасники фестивалю «Калинові острови» подарували Дрогобичу калинову алею

Учасники XVI всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Калинові острови» висадили у Дрогобичі на вул. Залісся калинову алею. Про це повідомив кореспондент ЗІКу з посиланням на секретаря Дрогобицької міської ради Тараса Метика. Зі слів посадовця, Дрогобич зацікавив учасників фестивалю. Вони радо брали інтерв’ю у керівників підприємств і установ з тим, щоб поширити інформацію про ті відрадні зміни, які останнім часом відбуваються в місті.

Нагадаємо, що фестиваль розпочався 13 жовтня у Східниці в СПА-готелі «Респект». У його відкритті взяли участь голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк, голова Держтелерадіо України Олександр Курдінович, відомий кінорежисер Андрій Бенкендорф, професор Львівського національного університету Василь Лизанчук та інші.

Символічно, що цьогорічний фестиваль проходив на Львівщині, яку вважають П’ємонтом духовного та національного відродження України. Не менш символічно, що місцем його проведення обрали Східницю – мальовниче карпатське селище, котре славиться своїми цілющими мінеральними водами. Незважаючи на кризу, курорт розвивається, поступово набирає обрисів справді європейського. А якщо йому посприяє в цьому ще й обласна та державна влада, цей процес значно прискориться. Голова ЛОДА Михайло Цимбалюк пообіцяв перед телекамерами, що до Євро-2012 принаймні дороги до Східниці й у самому селищі будуть зроблені по-європейськи. А якщо за сприяння державної та обласної влад у селищі ще б з’явилася централізована каналізаційна система, то тут повиростали б не тільки такі суперсучасні чотиризіркові готелі як «Респект», а, можливо, й п’ятизіркові.

www.zik.ua

Із наради у міського голови

Минулого тижня чергова щотижнева нарада із керівниками комунальних служб міста Борислава розпочалася повідомленнями начальника міського відділу ГУ МНС у Львівській області підполковника цивільного захисту Олега Кобилецького про надзвичайні ситуації, які мали місце минулого тижня у місті. Дві пожежі спонукали міського голову дати керівникам комунальних підприємств та бюджетних установ протокольне доручення привести у належний протипожежний стан виробничі приміщення та споруди. Особливу увагу необхідно звернути на безпеку людей та шляхи евакуації під час пожежі.

Міський голова звернув увагу керівників комунальних підприємств міста і на необхідність активізувати заготівлю дров. КП «Бориславтеплоенерго» заготувало достатню кількість дров та брикетів для котелень, що працюватимуть на твердому паливі, а от КП «Бориславводоканал» та «Еко-місту» доведеться добре попрацювати, щоб забезпечити необхідною кількістю твердого палива для належного опалення виробничих приміщень.

Дуже гостро на нараді постало питання подачі тепла до будинку по вул. С. Коваліва, 58, що формально належить ДП «Галлак-житло», а реальною підготовкою до зими у ньому ніхто не займається. Це єдиний будинок у місті, який не готовий до зими. Підвал першого під'їзду, де знаходиться лічильник тепла, повністю залитий фекаліями. Профілактичні роботи на теплових мережах не виконані, будинок до подачі теплоносія не готовий. Мешканці нічого робити не хочуть і поводяться так, наче зима їх омине. Начальник ДКП «ЖЕК № 2» Петро Стефанишин запропонував механізм вирішення проблеми: мешканці будинку повинні офіційно звернутися за допомогою щодо проведення у будинку робіт, які дають можливість подати тепло, до адміністрації ЖЕКу, яка у стислі терміни виконає необхідний обсяг робіт для подачі у будинок тепла. Звісно, за виконані роботи мешканці повинні будуть розрахуватися із комунальним підприємством. Якщо пропозиція начальника КП «ЖЕК № 2» не буде підтримана, то цілком ймовірно, що будинок по вул. С. Коваліва, 58 залишиться без тепла.

Вирішена проблема замулення каналізації будинку № 31 по вул. А. Міцкевича. Міський голова дав письмове доручення КП «ЖЕК №1» та водоканалу встановити проміжний колодязь на каналізаційній мережі.

Володимир Фірмана зобов'язав також КП «ЖЕК № 2» відновити освітлення сходових кліток у нічний час, а КП «Еко-місто» - завершити ремонт вул. Дрогобицької та використати кошти природоохоронного фонду, які передбачені для встановлення смітників у місті. Окрім того, дорожників зобов'язано підсипати та вирівняти грейдером ділянку вул. В. Великого навпроти сьомої школи.

В.о. директора КП «Бориславводоканал» Дмитро Садлівський повідомив, що на трубі водогону діаметром 500 мм буде встановлено два окремі лічильники: один - для Східниці, другий - для Борислава, а головний спеціаліст із закупівель та транспорту Наталія Шкумбатюк повідомила, що на проблемних маршрутах, що їх обслуговувало ТзОВ «Транс-сервіс», розпочинає працювати тимчасовий перевізник - МПП «Транспортник» - терміном на три місяці.

Газета "Нафтовик Борислава"

Результат польських виборів – застереження для України

Більше тижня тому (9 жовтня 2011 р.) у Польщі пройшли вибори до парламенту (сейму та сенату). Те, що основна боротьба точитиметься між ліберальною "Громадянською платформою" (PO), популярною у великих містах та в центрі і на заході країни, та національно-консервативною партією "Закон і справедливість" (PiS), у якої міцні позиції в селах та на сході країни, зокрема в Західній Галичині, знали всі. Подібно як і прогнозували, що партія теперішнього прем’єра Польщі Дональда Туска "Громадянська платформа" (до речі, президент держави Броніслав Коморовський – теж із цієї когорти) подолає партію Ярослава Качинського, рідного брата загиблого торік президента Лєха Качинського. Так воно і сталося.

Та ніхто не очікував іншого – що до польського парламенту увійде антиклерикальна, якщо не сказати атеїстична, сила "Рух Палікота". Серед нових польських депутатів – трансвестит і транссексуал, прізвище якого (якої) не вказуємо. І це в консервативній Польщі, християнській Польщі, католицькій Польщі, на батьківщині багатьох мучеників за віру, батьківщині Івана Павла ІІ. Словом, світ валиться – такі були перші враження від результатів виборів. В окремих колах лунали терміни "шок", "ганьба", "винна Евроунія, це було зроблено за її кошти", та ми не хотіли б питання ставити таким чином.

Здавалося б, а що українцям до польських виборів, у нас теж до парламенту інколи потрапляють не завжди порядні люди. Хоча чому інколи? Та польські вибори мають звернути на себе увагу не лише тих галичан, хто має польське коріння, польську кров, але кожного. Адже як не крути, а ментально ми найближчі саме з поляками. Незважаючи на історичні суперечності, війни та кровопролиття, які ще дотепер відлунюють час від часу у наших стосунках, все ж довгий період часу ми жили в одній державі, маємо однакові цінності, пріоритети. Підавстрійська Галичина – західна польська та східна українська – творили ще не державне, але майже державне, автономне утворення, Королівство Галіції та Лодомерії. І не якихось десять чи п’ятдесят років, а понад століття (з кінця XVIII ст. до 1918 р.). Згодом ще 20 років вже вільної Польщі та підневільної української Галичини в її складі (хоча це ще дискусійне питання – що було б із ЗУНР, якби не її окупація Польщею, можливо, нам довелося б жити в радянській Україні). І хоча кордон після війни розділив галичан, та часто для поляка із Кракова чи Перемишля ближчим є мешканець Львова чи Самбора, ніж, для прикладу, мешканець Білого Стоку, Ґдині чи й Варшави. До речі, ініціатива створення "Галицького клубу", котра виходить зі сторони інтелігенції, вкотре доводить, що єдність галичан – це не просто якісь сентименти, а хороший проект, який має власне майбутнє.

Та повернімося до сучасності і до польських виборів. Отже, окрім трьох вищеназваних політичних сил, виборчий бар’єр подолали ще Польська селянська партія (PSL) та Союз лівих демократів (SLD). Та вони зайняли четверте та п’яте місця, хоча є партіями із давніми традиціями, представник лівиці Алєксандер Квасьнєвський двічі займав пост глави польської держави. Тому те, що політична сила під керівництвом Януша Палікота зайняла третє місце, що за неї голосував кожен десятий поляк із тих, що взяли участь у виборах (проголосувало біля 48% від всіх виборців у списках), викликало справжній шок – серед католиків світу, серед польської діаспори (полонії), в середовищі тих, кому не байдуже майбутнє світу, хоча це і звучить дещо патетично.

Чому скандал, чому шок і в чому причина таких результатів? Перше, що декларують палікотівці в Польщі – усунення знаку хреста із стін польського парламенту. І це лише один штрих від загальної картини. Хіба від цього не буде шок? В консервативній католицькій країні, яка хотіла бути прикладом для інших в плані духовності, обрали представників секс-меншин, трансвеститів, безбожників і то не пасивних, а активних, воюючих. Звичайно, що ми не є якісь гомофоби, проте добре пам’ятаємо, що Новий Завіт не скасував жодного пункту із Старого Завіту стосовно "гидоти перед очима Господа".

Результатами виборів тішилися у Брюсселі, столиці Євросоюзу, до якого так прагне і Україна, тішилися у Німеччині, Росії – словом, "друзі" раділи. Завдано удару, від якого Польща ще довго оговтуватиметься. І хоча владну коаліцію формуватиме "Громадянська платформа" із Селянською партією, та зрозуміло, що з палікотівцями в деяких питаннях потрібно буде рахуватися. Ще б пак! 10% країни підтримує їхні ідеї. Не здивуємося, якщо після запровадження податків для Церкви в Польщі лобіюватимуть новелізацію (оновлення) законодавства щодо легалізації аборції, впровадження евтаназії ("солодка смерть"), вже у передвиборчих гаслах Януш Палікото закликав до легалізації "легких" наркотиків. Не виключено, що ростимуть, як гриби після дощу, будинки розпусти – держава ж матиме доходи.

Вдар пастиря – і розбіжаться вівці. Якщо хочеш подолати сильного ворога – знищ його зсередини. Запусти черв’яка розпусти та аморальності і тішся із занепаду ворога – тобі не потрібно буде докладати великих зусиль для його знищення. Ще 2500 років тому китайський стратег Сунь-Цзи написав «Мистецтво війни», цитату з якого подаємо для розуміння суті, кому можуть бути вигідними результати польських виборів: «Руйнуйте все, що зміцнює силу ворожої держави, зсередини тієї держави і руками її громадян. Для того вживайте всіх засобів і способів, не оглядаючись ні на що. Приваблюйте, затягайте визначних, впливових, поважних осіб до злочинної, протизаконної дії. Потім примушуйте їх служити нашій державі, загрожуючи оприлюднити їх підлі вчинки… Не шкодуйте грошей, зусиль, щоб поширити і поглибити всяке озлоблення, невдоволення між людьми і групами їх… Руйнуйте національні та релігійні традиції… Робіть усе, що можете, щоб їхньому війську завжди і постійно бракувало їжі та військового спорядження в мирний час. А понад усе не шкодуйте грошей на підкуп донощиків та шпигунів із громадян ворожої нам держави… Поширюйте розпусту. Щедро платіть повіям, танцюристкам, шинкарям, щоб вони зваблювали молодь на пиятику і танці, що руйнують мораль і здоров’я молоді…». Якщо стосовно шпигунства щось може бути незрозуміло, то принаймні стосовно розпусти все ясно, як білий день.

Та чи лише зовнішні вороги винні у тому, що сталося в Польщі? Ні і ще раз ні. Як не парадоксально це звучить, та в рості антиклерикальних ідей винна сама Церква. На жаль, бюрократія та корупція – це речі, притаманні не лише державним органам. І для пересічного поляка часто нестерпним було те, що в костелах про рідного Папу-поляка чи про сестру Фаустину Ковальську згадували у проповідях частіше, ніж про Ісуса Христа. Ісус жив колись, далеко, а ось вони – приклади віри на нашій землі. Дещо викривлене почуття патріотизму плюс вплив Заходу, а якщо це помножити на заздрість, що отець Тадеуш Ридзик (священик-редемпторист, засновник "Радіо Марія") чи місцеві єпископи є мільйонерами, власниками гвинтокрилів, яхт, землі, нерухомості, то ось вам і виходить результат, ось і зрозуміло, чому незадоволених аж 10% від тих, що голосували. А якщо зважити ще й на втому від польсько-польської війни політичних еліт Туска та Качинського, то ціла плеяда нікому не знаних нових облич у польському сеймі вже не виглядає такою випадковою, як це здається на перший погляд.

А що ж Україна? В нашому парламенті трансвеститів немає, хоча, кажуть, секс-меншини були, а може і є. Церква ще має впливи – православна на Сході, Півдні, Півночі, католицька в Галичині. Та осмілюся сказати про своєрідне відображення майбутніх парламентських виборів на Україні в порівнянні із цьогорічними польськими. У нас національно-консервативним є не Схід, як у них, а Захід. У нас ліберальні погляди теж сповідують більше в містах, ніж у селах. Та як у них, так і в нас є люди, які готові голосувати за будь-кого, навіть за пройдисвіта, тільки б не за тих, хто вже був при владі. І місцеві вибори 2010 року в деяких регіонах це довели. Тому не дивно буде, якщо і в Україні появиться такий собі український Палікот чи Жиріновський, який виїде на своїй демагогії до парламенту, та не сам, а з "командою однодумців" і почне наводити новий порядок, впроваджувати нові закони, які суперечитимуть як законам Божим, так і законам природнього права. І тоді закон стосовно повернення у московську часову зону, який викликав такий резонанс в українському суспільстві останніми днями, виглядатиме лише дитячою забавкою – у порівнянні із тим, які ще законодавчі акти можуть не лише пропонувати, але і прийняти.

Насамкінець зазначу, що дана стаття не спрямована ні проти Польщі, ні проти українського політикуму. Колись наші дідусі та бабусі були громадянами Польщі. Якщо в чиїхось жилах тече хоча б краплина польської крові, той зрозуміє позицію автора. Втім, можна бути наполовину поляком, на четвертину євреєм, а на четвертину українцем, та не можна бути напівхристиянином. Тому те, що сталося в Польщі, повинно ВЖЕ насторожити нас, християн різних конфесій в Україні. Бо більшовизм теж формував антиклерикальні настрої, знаючи, що Церква – єдина інституція, котра завжди стоїть на захисті природнього права та інтересів людини.

Володимир Ключак

Віталій Лесик: «Кадровий потенціал у нас дуже добрий...»

Можна сказати, що жовтень - місяць освітян. Адже другого числа ми відсвяткували День працівників освіти, а 5-го - Всесвітній день учителя. Відсвяткували гарно, і це добре - наші педагоги заслужили належного пошанування у професійні свята. Але заслужили і нормальної роботи та нормальних умов для роботи на щодень. Зараз міський відділ освіти очолив Віталій Лесик - людина, яка мас достатньо досвіду і велике бажання зробити все можливе, щоб проблем у наших освітніх закладах поменшало. Тож його ми і запросили до розмови.

- Пане Віталію, Ви нещодавно очолили міський відділ освіти і, так би мовити, свіжим поглядом, об'єктивно оцінили стан освітніх закладів нашого міста. Якими були Ваші перші враження?

- Так, справді, на цій посаді працюю з двадцятого липня цього літа. І, звичайно ж, у першу чергу ознайомився зі станом справ у наших освітніх установах. А їх, як знаєте, у нас чимало. Десять загальноосвітніх шкіл, чотирнадцять дошкільних навчальних закладів, п'ять позашкільних, дитячий будинок «Оріана». Та й сам відділ освіти міської ради є досить великим: методичний кабінет, централізована бухгалтерія і група з обслуговування. Обсяг роботи достатньо великий. За перші два тижні я об'їхав усі освітні заклади, познайомився з керівниками і вивчив реальний стан справ. Загальна картина була не з кращих, майже кожна з освітніх установ потребує капітального ремонту, заміни вікон та дверей. Тому кожному керівникові запропоновано подати п'ять основних проблем, з якими сама освітня установа впоратися не зможе. Власне так зібраний матеріал про усі наші заклади освіти й маємо зараз дуже чітку картину: що і де потрібно зробити у першу чергу...

- Чи можна визначити якусь спільну проблему для усіх навчальних закладів?

- Так, спільна проблема - ремонт покрівлі у кожній школі. І, звичайно ж, для всіх закладів освіти, включаючи і шкільні, і дошкільні, - заміна вікон. Бо попереду - зима. Знаємо, що міський голова давно наголошував власне на отих енергозберігаючих моментах. А зараз уже на рівні Кабінету Міністрів та Президента України є доручення особливу увагу приділити власне питанням енергозбереження. Тож до початку опалювального сезону треба зробити все можливе, щоб ці доручення були виконані. Про це у нас була розмова з керівниками навчальних закладів, щоб провести батьківські збори і шукати спонсорів, працювати із нашими депутатами, підприємцями, аби питання енергозбереження, встановлення пластикових вікон таки були вирішені. До речі, вже чимало зроблено. У дев'ятій школі замінено п'ятнадцять вікон на суму 25 тисяч гривень, а ще на десять тисяч є домовленість із підприємцем зі Львова - це пан Ігор - на жаль, не пригадую прізвища,

- Це пан Ігор Михаць?

- Ні-ні, це зовсім інша людина. Але при тому хочу сказати, що пан Ігор Михаць допомагає і як підприємець, і як депутат дев'ятій школі. Завдяки йому дуже багато зроблено по харчоблоку, та й взагалі пан Ігор для дев'ятої школи зробив і робить дуже багато.

- Добре, це дев'ята школа, а інші?

- Багато зроблено і в сьомій, і в третій школах. Зокрема, у третій триває заміна пластикових вікон, іде капітальний ремонт спортзалу. Треба відзначити, що новий керівник, призначений першого вересня, активно працює саме в цьому напрямку... А, окрім того, планується виділити ще 150 тисяч гривень із місцевого бюджету на заміну вікон у першій, третій і сьомій школах.

- Пане Віталію, от Ви виграли конкурс на заміщення посади начальника міського відділу освіти. Із Бориславом Вас пов'язує тільки робота чи ще якісь моменти?

- Знаєте, з Бориславом пов'язує багато що. Сам я дрогобичанин. А Дрогобич і Борислав віддавна сприймають у нас, як невіддільні одне від одного. У Дрогобичі народився, здобув освіту у педуніверситеті імені Івана Франка. За фахом - учитель української філології та польської мови і зарубіжної літератури. Звичайно, як філолог, добре знаю історію Борислава із творів Івана Франка та Стефана Коваліва, ще студентом часто бував тут. Тобто, це місто для мене добре знайоме.

А взагалі-то, після закінчення педуніверситету дванадцять років відпрацював у Криму. Це був кінець дев'яностих років. Поїхав за скеруванням разом із дружиною. Там і син народився.

- Мабуть, нелегко було українському філологу в чужомовному оточенні?

- Так, звичайно, було важко. Адже у Криму сприйняття українців з Галичини досить своєрідне. Тим більше, це Білогірський район, де понад 80 відсотків мешканців - кримські татари. Але із часом прижилися і хоча скерування було на три роки, відпрацювали там ледь не дванадцять. Правда, постійно було бажання повернутися додому, на Західну Україну. Бо завжди відчував себе трохи «чужим». Ніби Крим - це теж Україна, але...

- Пане Віталію, і минулого, і цього року в нашій освіті є багато нововведень. Чимало змін у шкільних програмах, бракує підручників... Які б проблеми Ви визначили, як найгостріші для педагогів взагалі.

- Дуже доречне запитання. Зараз справді школа працює і розвивається за новими освітніми проектами, технологіями. Тож, хочеться, щоб і в нас, у Бориславі, використовували ці інновації. З наступного року, починаючи з другого класу, діти будуть вивчати інформатику. Раніше цей предмет, його основи, вивчали тільки з дев'ятого класу. Те ж саме і вивчення іноземних мов. Це буде обов'язковим предметом, починаючи з першого класу. Заклади освіти, враховуючи і побажання батьків, визначатимуть, яку саме іноземну мову вивчатимуть у школі - англійську, французьку чи німецьку. Є й інші нововведення. Але вважаю, що педагогам Борислава під силу вирішувати усі проблеми. Освітні традиції у місті дуже хороші. Приємно, що гарно відсвяткували ми День працівників освіти. Напередодні професійного свята делегація педагогів нашого міста побувала у Львові, мали запрошення на святкування. Побували на урочистостях у Львівському оперному театрі, на прийомі у голови облдержадміністрації - пана Цимбалюка. Для нас було виділено десять запрошень - до складу делегації увійшли спеціалісти, методисти і кращі вчителі. Приємно, що учитель першої школи Ольга Яворська стала кращим учителем 2011 року в номінації «Образотворче мистецтво» і нагороджена Грамотою Головного управління науки й освіти Львівської області. Це привід для гордості, бо Львівщина велика, а далеко не кожне місто, районний відділ освіти мали переможця у конкурсі «Учитель року». Тобто це ще одне підтвердження, що кадровий потенціал у нас дуже добрий.

- Пане Віталію, і на закінчення: чи подобається Вам Ваша робота?

- Звичайно, подобається. Можливо, ще й тому, що після закінчення університету, прийшовши на роботу до школи, я ні дня не зупинявся вже ось тринадцятий рік. Розпочав учителем, а в 25 років уже призначений директором загальноосвітньої школи. Пізніше скерований на навчання в Академію державного управління при Президентові України. 2003 року став маґістром державного управління і ще дев'ять років працював на керівній посаді, десять років стояв у кадровому резерві на начальника відділу освіти. Мабуть, все це стало перевагою в ході конкурсу на заміщення посади начальника міськвідділу освіти. Отже, зроблю все, щоб бориславська освіта була на належному рівні, щоб не тільки у Львові знали про наших освітян, але й у всій Україні.

- Що ж, дякую за цікаву розповідь, пане Віталію. Нехай здійсняться усі Ваші плани та задуми на благо нашого міста!

Розмову вів Ігор Юринець,
газета "Нафтовик Борислава"

За воду треба боротися

Про значення води у житті всього живого писати нема потреби, бо всім добре відомо: вода – це життя. Без води і мінеральної, і питної, і технічної нема й курорту.

Трускавець – курорт – має свою мінеральну воду, але не має в достатку своєї питної чи технічної води. Для свого існування-функціонування місто її купує у Дрогобицького водоканалу і не мало, а понад 11 тисяч кубів на добу. За це Трускавецький водоканал платить Дрогобичу круглу суму – понад один мільйон гривень на місяць. У добру копійку обходиться вода і мешканцям міста. У середньому вони платять 60 гривень на місяць. Курортним установам ціна за воду зростає до десятків тисяч гривень. І нічого в цьому дивного нема, бо вода купована. А хто продає, той і ціну встановлює. Тож невдовзі вона може стати ще дорожчою. А могла би бути і дешевшою, якби Трускавець мав своє джерело питної води. Над цією проблемою напружено працювала колишня міська влада під керівництвом Лева Грицака. І багато чого в цьому напрямку було зроблено. Зокрема, замінено десятки кілометрів магістральних трубопроводів і каналізаційних мереж, збудовано нову насосну станцію, зроблено під’єднання до потужного Доброгостівського водосховища систему водопостачання Трускавця, закуплено сотні метрів магістральних труб, які до цього часу горою лежать невживані на Стебницькій, та інше. Як би це комусь не подобалося, але минула влада робила все можливе, аби місто цілодобово було забезпечене водою. Планувалося мати свій власний водогін з Гірного і не залежати від Дрогобича. Та через ряд об’єктивних причин цю програму не вдалося довести до кінця.

У той же час частку своєї води Трускавець таки має. Вірніше мав, поки санепідемічна служба зі Львова її не перекрила. Сталося це 9 вересня 2009 року, коли вступила в дію постанова Трускавецької санепідемстанції. Тоді виконуюча обов’язки головного державного санітарного лікаря м. Трускавця Ольга Миколаївна Кравець на підставі припису головного санітарно лікаря Львівської області Р. Павліва від 11. 09. 08 № 5948/01 та результатів перевірок Трускавецької СЕС винесла постанову про тимчасову заборону експлуатації (забір і подачу води) поверхневого водозабору (водосховища на р. Воротище) для питного водопостачання міста Трускавця з 09. 01. 09 року.

У приписах (а їх є десять пунктів) львівського санітарного керівництва від трускавецьких водопостачальників, зокрема, вимагалося: розробити та узгодити з Львівською обласною санепідемстанцією план організаційно-технічних заходів для підвищення надійності якості водопостачання міста, постійного знезараження води, проведення постійного відомчого лабораторного контролю якості води, будівництва необхідного обсягу водоочисних споруд, безперебійної та надійної роботи всіх споруд, призначених для видобутку, підготовки, транспортування питної води до споживачів; вжити заходів щодо винесення за межі зони суворого режиму поверхневого водопостачання та дощового колекторів, тощо.

Отримавши такий припис, керівництво Трускавецького водоканалу приступило до виконання зазначених у приписі пунктів. Про це розповідає директор водоканалу Володимир Возняк.

- Ми, практично, виконали всі пункти припису, за винятком трьох, які взаємопов’язані. Це стосується відселення людей з п`яти будинків, що розташовані в санітарній зоні водозабору, перенесення дощового та каналізаційного колекторів за межі санітарної зони. І трете – розроблено, але не погоджено проект санітарної зони питного озера. А не погоджено чому? Тому, що не винесено за межі зони житлові будинки та названі колектори. Виконання цих пунктів для водоканалу є дуже складним і дорогим . А в нас на такі роботи коштів нема. Ми, звичайно, домовлялися із санепідеміологічною службою, що при проведенні щомісячного детального обстеження колекторів нашими спеціалістами та роз в рік спеціалістами спеціалізованих установ будемо доповідати про стан колекторів, на що є відповідні акти, і при умові їх придатності нам дозволять користуватися питним озером. Крім цього ми добилися герметизації вигрібних ям, що знаходяться біля цих житлових будинків. Для обеззараження води ми вирішили використовувати гіпохлорид, що є значно безпечнішим, ніж рідкий хлор, що використовувався раніше. Для дозування гіпохлориду та контролювання його якості. Було придбано німецьке устаткування.. Таке ж обладнання встановили для автоматичного дозування коагулянта, провели реконструкцію очисних споруд – фільтрів, на що затратили один мільйон гривень. На жаль, після виконання цих заходів дозволу на використання питного озера ми ще не отримали.

Наразі, як бачимо, місто тільки втрачає від того, що діє заборона на використання свого питного озера. А за нього, за його функціонування, треба боротися, бо від цього виграє і водоканал, і сотні мешканців міста, які користувалися водою з цього джерела. Тут мала би сказати своє вагоме слово і міська влада, яка, наразі, зайняла, як бачимо, вичікувальну позицію, бо уже минуло два роки, як озеро не експлуатуються. А може це комусь вигідно?

Андрій Говіщак,
газета "Франкова криниця Підгір’я"

Служба 102 Борислава інформує

За третю декаду вересня та перші десять днів жовтня у Бориславському міському відділі внутрішніх справ зареєстровано 85 заяв і повідомлень про злочини, що були скоєні у місті або готувалися.

Із 21 вересня по 10 жовтня в місті скоєно вісімнадцять крадіжок. Маємо також двадцять дев'ять випадків погроз фізичною розправою, три шахрайства, п'ятнадцять випадків нанесення громадянам тілесних ушкоджень, один факт незаконного зберігання наркотичної речовини, дві пожежі, вісім випадків пошкодження майна, один факт незаконного збуту підакцизних товарів, два випадки настання смерті та ще шість злочинів, віднесених до категорії інших порушень закону.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито п'ять злочинів за фактами крадіжки та одним фактом незаконного зберігання наркотичної речовини. Працівники міського відділу міліції встановили осіб, які погрожували громадянам міста фізичною розправою та нанесли тілесні ушкодження, а також причетних до вчинення шахрайських дій. За шістьма фактами навмисного пошкодження майна та ще чотирма злочинами, які віднесені до категорії інших порушень закону, проводять дослідчі перевірки.

Пошкодивши серцевину замка, невідомі зловмисники здійснили крадіжку із приватизованої квартири гр. П. по вул. С. Коваліва. Злодії скористалися півторагодинною відсутністю власниці помешкання, із якого викрали 1000 доларів США, 2300 грн., 44 000 російських рублів та бензопилу марки «STIL». За фактом крадіжки порушено кримінальну справу.

У ніч із 20 на 21 вересня по вул. В. Сосюри невідомі зловмисники вчинили крадіжку 160 м телефонного кабелю з діючої телефонної лінії ЦЕЗ № 1 ПАТ «Укртелеком», а зі свердловини № 1295 у мікрорайоні Мразниці невідомі викрали електродвигун. Суму завданих збитків нафтовикам встановлюють. Орієнтовна сума збитків «Укртелекому» - 1500 грн. За фактами крадіжки проводять оперативно-пошукові заходи.

Не пощастило мешканцю міста гр. ПІ., який викрав із подвір'я гр. А. дві пройми металевої огорожі. Завдяки вміло проведеним оперативно-розшуковим заходам співробітники міліції затримали «пошановувача» чужих парканів. Під тиском незаперечних доказів зловмисник зізнався у скоєному та був відпущений за місцем проживання. Вирішується питання про притягнення його до відповідальності.

Пошкодивши вхідні двері, троє бориславців проникли у приміщення букмекерської контори «Фаворит», що на пл. І. Франка. Проте скористатися зловмисникам не вдалося. Факт проникнення посеред ночі у заклад сторонніх осіб виявив працівник ДСО, який повідомив чергову частину міліції. На місце події направили слідчо-оперативну групу, яка затримала непроханих гостей.

Невдалим виявилося проникнення у господарське приміщення у смт. Східниці для раніше судженого мешканця с. Довге-Гірське Дрогобицького району гр. К. Пробравши у господарське приміщення по вул. Промисловій, зловмисник викрав звідтіль силові кабелі, електродрелі, електропили, перфоратор та електролобзик. Загалом необачному власнику, який зберігав інвентар у незамкненій комірці, крадіжкою завдано збитків на суму 2900 грн. Проте скористатися викраденим зловмисник не зміг. Співробітники міліції затримали злодія, який зізнався у вчиненні злочину. Викрадені речі вилучено. За фактом крадіжки порушено кримінальну справу, ведеться слідство.

У перших числах жовтня у місті внаслідок необережного поводження із відкритим вогнем виникло дві пожежі. П'ятого жовтня близько 22 год. по вул. Є. Коновальця поблизу території ТзОВ «БориславАвтоТранс» згорів безномерний кузов пасажирського автобуса ЛАЗ-695Д. Причина виникнення пожежі - необережне поводження з відкритим вогнем невідомою особою. Власник автобуса встановлюється.

Восьмого жовтня о 19.00 виникла пожежа у кв. № 5 по вул. Тернавка, 94. Причиною займання стало куріння. Від недопалка загорівся диван, на якому відпочивав 42-річний мешканець квартири гр. Г. Під час пожежі необачний курець загинув. Працівники цивільного захисту Бориславського міського відділу ГУ МНС України у Львівській області виявили обгорілий труп гр. Г. під час гасіння пожежі. При поверхневому огляді тіла ознак насильницької смерті не виявлено. За фактом проводиться перевірка.

Газета "Нафтовик Борислава"

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.