Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№97 (341) 26 вересня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Нові призначення в міліції та в медицині

Як інформує газета "Галицька зоря", є інформація про те, що в Дрогобицькому районі буде створено відділення ДАІ, а його керівником призначать колишнього начальника МРЕВ Ігоря Чаплю. Штатним розкладом передбачено сім посадових одиниць. Натомість МРЕВ виводять із підпорядкування МВС. Тепер це цивільна структура. І очолить її колишній начальник Дрогобицької ДАІ Михайло Кузьмін. Під час ротації кадрів пощастило Василю Лаврику. Він, очевидно, перебереться у кабінет М. Кузьміна.

Є зміни і в Трускавецькій ДАІ. Роман Гайдук подав рапорт на звільнення у зв’язку з виходом на пенсію. Тепер головний дорожньо-постовий жезл на курорті буде в руках Віталія Зубрицького.

Найвірогіднішим претендентом на вакантне місце звільненого недавно Сергія Пухара (колишній начальник бориславської міліції) називають заступника начальника дрогобицької міліції Михайла Наума.

А завідувач лорвідділу Стебницької міської лікарні, відомий та шанований у всьому регіоні лікар Ярослав Захарко за власним бажанням перейшов на рядову посаду лікаря. Тож Мирославі Мацько відтепер додасться господарських клопотів, позаяк треба буде відповідати за весь відділ.

Готується спеціальна карта Трускавця

Трускавецькою міською радою в рамках проведення Міжнародного Економічного Форуму у Трускавці у жовтні 2011 року готується карта міста з маркуванням санаторно-готельних, відпочинково-розважальних, культурних, закладів та закладів громадського харчування. Про це "ТВ" поінформували в мерії. Дана карта буде включена до роздаткового матеріалу для учасників та гостей Форуму (в кожній сумці разом з іншими промоцій ними матеріалами) та розміщена на бігборді при в’їзді у місто. У разі виявлення бажання зазначення свого закладу на даній карті просимо зголошуватися у міську раду (вул. Бориславська, 2, каб. 18, тел.5-42-87).

Інформує відділ освіти

Урочисте відзначення Дня Вчителя У Трускавці відбудеться у четвер, 29 вересня. Про це на понеділковій нараді 26 вересня поінформував начальник відділу освіти ТМР Михайло Шубак. Михайло Іванович повідомив, що премія до Дня Вчителя у Трускавці становитиме в середньому 56% від окладу (торік було 67%), проте це більше, ніж у наших сусідів. Міський голова додав, що обласне управління фінансів рекомендувало премію в сумі 30% від окладу. Трускавецькі освітяни 30 вересня візьмуть участь у святкування Дня Вчителя у Львові.

Ймовірно, що цей опалювальний сезон СШ № 2 грітиметься не від котельні "Спортовця", а далі від міської котельні на Івасюка. При підготовці до опалювального сезону в цій школі було виявлено, що поставлені в 2009 році труби є дешевим турецьким барахлом – вони почали зсередини вкриватися пухлинами, оскільки не передбачені для гарячої води. Проблеми є і в д/у "Ялинка", де подібна ситуація з батареями – треба буде замінити біля 40 батарей централізованого опалення. В освіті міста та в УЖКГіБ ТМР збираються підняти акти виконаних робіт та сертифікати на матеріали, щоб висловити претензії підрядникам. Справа може дійти й до суду, хоча міський голова порадив давати подання у прокуратуру.

Трускавецька делегація відвідала Перемишль

В кінці минулого тижня офіційна делегація із Трускавця на чолі з міським головою Р. Козиром та його заступником Ю. Яворським відвідала польське місто Перемишль, де були підписані угоди. Трускавецька сторона пропонує полякам відпочивати у Трускавці – від 2 до 14 днів. Поляків, за словами Руслана Козира, задовільняють наші ціни, сервіс та медичне обслуговування, проте проблема в доїзді "автобаном" через Самбір, а через Львів їхати довго та незручно. Проте ця проблема може вирішитися вже в 2012 році, поінформував мер. Таким чином поляки можуть до нас їздити як на довготривалий відпочинок, так і на короткий термін, для прикладу, за програмою "week-end у Трускавці".

Трускавецька делегація також відвідала в Перемишлі українську гімназію імені Маркіяна Шашкевича, де навчається 180 дітей. Ця гімназія в жовтні відзначить свій столітній ювілей. Подібною до неї є гімназія в с. Дуліби Стрийського району.

Є проблеми з бомжами

У п’ятницю в міській лікарні Трускавця померла людина без постійного місця проживання. Бомж потрапив до лікарні в агонізуючому (агональному) стані, врятувати його не вдалося. В зв’язку з похолоданням збільшується кількість тих, які шукають прихистку саме в лікарняних палатах – це лягає додатковим тягарем на бюджет міської медицини. Ця проблема є загальнодержавною.

"Спортовець" відзначив 30-ліття

У п’ятницю, 23 вересня, під час відкриття ІІ всеукраїнського турніру з боксу, було відзначено 30-літній ювілей дитячо-юнацької спортивної школи у Трускавці, біля витоків якої стояв покійний Іван Лоб.

Спортовець відзначив 30-ліття Спортовець відзначив 30-ліття Спортовець відзначив 30-ліття

В ДЮСК "Спортовець" з цієї нагоди було показано спеціально підготовлений фільм про життя цієї установи. Від імені влади школу (тепер клуб) привітала в особі директора Любомира Мацьковича заступник міського голови Трускавця Валентина Бодак та вручила вазон як подарунок. Відділ освіти на заходах представляв Михайло Шубак, відділу справах сім’ї, молоді та спорту – Роман Коваль. Перед юними боксерами виступили вихованці цирку "Каскад" – еквілібрист Андрій Фідик та Олександра Брус із номером "Каучук". У суботу та неділю в "Спортовці" проходили змагання з боксу.

Кого годують псами з Трускавця?

Як повідомляють активісти товариства захисту тварин, виловлених у Трускавці собак можуть пускати на годівлю. "Найбільш жирні собаки слугують їжею для істоти, яку утримує в себе в клітці гицель із Борислава – це суміш собаки та вовка, гібрид. Ймовірно, що решту мертвих собак просто вивозять десь у ліс, оскільки нами не було виявлено трупів вбитих тварин на бориславському сміттєзвалищі", - інформують активісти. Після відлову собак у суботу, 24 вересня, активістам вдалося зробити відеозйомку в Бориславі, на якій зафіксовано клітки із трускавецькими тваринами. У випадку вбивств гицлями домашніх тварин у Трускавці чи з інших питань ви маєте можливість проконсультуватися з представниками Міжрегіонального товариства захисту тварин, яке діє на Дрогобиччині. Телефон у Трускавці – 097 031 88 00 (пані Ліда).

Нагадаємо, що міська влада Трускавця у рамках підготовки до Міжнародного форуму вичищає місто від бродячих собак та інших небажаних елементів. Активісти товариства захисту тварин не бажають миритися із беззаконнями у цьому плані, ними вже підготовлені матеріали про терор проти собак у Трускавці для публікацій в окремих європейських виданнях. Матеріали підготовлені українською, російською та польською мовами, завершується їх переклад на англійську та німецьку. Ймовірно, що під час форуму це питання може виплисти в рамках планованих акцій протесту проти дій місцевої трускавецької влади. В трускавецькій міліції поки що не зареєстровано подань щодо проведення акцій протесту на середину жовтня.

Рада ветеранів обговорить важливі питання

У суботу, 1 жовтня, о 12.00 в приміщенні Народного дому Трускавця відбудеться засідання Ради ветеранів. На ньому ветерани планують обговорити важливі питання.

Чи возитиме трускавецьке комунальне АТП бориславців?

У Бориславі на трьох маршрутах перевізник ТзОВ «Трансервіс» не виконує умов договору, а саме припинив перевезення по двох маршрутах та зриває графік перевезення по одному. Про це йшлося на засіданні конкурсного комітету з міських перевезень Борислава. Зі слів першого заступника міського голови Борислава Руслана Зелінського, перевізник ТзОВ «Транссервіс», що обслуговує маршрути № 2, 7 та 9 не виконує прямих обов’язків, згідно укладеного договору. «Перевізник подав листа, що не має змоги обслуговувати маршрут №9 і просить розірвати договір. На маршруті № 7 також не здійснюється перевезення. Щодо маршруту №2, то інтервали графіку руху дуже великі. Автобуси малі, меншого класу», – каже Руслан Зелінський.

Після тривалого обговорення було вирішено звернутися до перевізників з інших міст, що мають бажання обслуговувати ці маршрути тимчасово, на тримісячний термін. Коли будуть бажаючі, відбудеться чергове засідання, де обговорять конкретні пропозиції і зобов’язання. «Мешканцям все одно, звідки буде перевізник. Чи він буде місцевий, чи – з іншого міста. Щоб припинити постійні непорозуміння між перевізниками, потрібно створити конкуренцію. Таким чином будуть надаватися якісні послуги з перевезення», – підсумував Руслан Зелінський. Нещодавно створене у Трускавці комунальне АТП (керівник Дмитро Масляник) теж може взяти участь у тендері. А чом би й ні?

Теж у Бориславі розглядають можливість зміни маршруту руху автобуса "Борислав – Стебник", щоб зробити більш привабливими окремі внутрішньо міські маршрути. Новий маршрут мав би оминати вулицю Коваліва, від СШ №7 автобус "Борислав – Стебник" мав би їхати прямо вгору, на вулицю Трускавецьку.

Водопостачання: краще та дорожче

Борислав виграв всеукраїнський конкурс «Питна вода» в межах Львівської області, тож з державного бюджету наші сусіди отримають чотири мільйони 147 тис. грн. Ці кошти призначені на реконструкцію водозабору «Ріпне» з будівництвом сучасної системи очищення води без застосування хлору. З місцевого бюджету буде виділено 980 тисяч гривень. Поки проходять тендерні процедури щодо будівництва об’єкту, що їх проводить облдержадміністрація, міська влада Борислава вже працює над поліпшенням водопостачання. За останні два тижні прокладено 300 метрів 250-міліметрового водогону, запасну вітку, звідки насос подаватиме воду на все місто. Генеральний підрядник - БПК «Еліт» (Мирослав Круглій). Повсякденну опіку за об'єктом веде перший заступник міського голови Руслан Зелінський.

У Трускавці теж працюють в цьому напрямку. Про результати щотижня на понеділкових нарадах доповідає міському голові начальник водоканалу міста. До речі, на найближчому засіданні трускавецького міськвиконкому розглянуть питання збільшення тарифу на водопостачання та водовідведення. Паралельно зросте тариф і на послугу теплопостачання. Щоправда, тепер ніхто не йде під трускавецьку мерію з барабанами, всі розуміють, що громада стала заможною, тож мусить платити більше.

Власна інформація

Бориславська Станиця ОУН-УПА має нове керівництво

Після похорону колишньої голови Бориславської станиці Всеукраїнського Братства ОУН-УПА славної пам'яті Стефанії Левко днями відбулись загальні збори членів станиці, де одним із питань порядку денного стояло про вибори нового керівництва. З цього приводу зачитав заяву, погоджену з керівництвом Всеукраїнського Братства ОУН-УПА, референт з політично-ідеологічних питань, радник Всеукраїнського Братства Володимир Копись, у якій запропонував обрати головою станиці дочку попереднього керівника Марію Граблюк, яка була обрана одностайно. Пані Марія, у свою чергу, запропонувала, щоб у період між черговими зборами у станиці працювала президія у складі трьох осіб, на що збори погодилися До складу президії обрано М. Граблюк, В. Копися та Я. Лаврика.

Збори склали план роботи до кінця 2011 року, в якому зроблено наголос на збільшенні членства за рахунок залучення молодого покоління, яке поділяє ідеологію Самостійної Соборної держави Україна та Української Повстанської Армії.

Іван Гальчин,
член Бориславської станиці ОУН-УПА,
газета "Нафтовик Борислава"

Із субсидіями буде легше

Кабінет Міністрів України 6 липня цього року прийняв постанову, у якій йдеться про удосконалення порядку призначення та надання населенню субсидій. Що це за постанова і які блага вона дає малозабезпеченим людям, цікавимося у заступника начальника управління праці та соціального захисту населення в Трускавці Ольги Ярославівни Гарасим`як.

- Ольго Ярославівно, у даній постанові Уряду йдеться про зміни, які стосуватимуться порядку призначення та надання людям субсидій. Скажіть, будь-ласка, про які зміни у цій постанові йдеться?

- Постанова Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 № 728 підвищує соціальні гарантії в оплаті житлово-комунальних послуг для сімей з дітьми та інвалідами.

З 1 січня 2012 року у разі призначення житлової субсидії сім’ї, до складу яких входять діти або інваліди І-ІІ груп і дохід яких на одну особу не досягає прожиткового мінімуму, сплачуватимуть за житлово-комунальні послуги 10% середньомісячного сукупного доходу (за існуючих умов такі сім’ї сплачують 10%, якщо дохід на одну особу не перевищує 50% прожиткового мінімуму).

Перерахунок розміру субсидій, виходячи із зменшених відсотків обов’язкової частки плати для сімей, які отримуватимуть субсидії станом на 1 січня 2012 року, буде проведено автоматично, без додаткових звернень громадян.

Постановою Уряду від 06.07.2011 № 774, яка набрала чинності з 23.07.2011 (з дня опублікування), запроваджено подальше спрощення умов призначення житлових субсидій та врегульовано деякі найбільш проблемні питання, які впливали на можливість малозабезпечених родин оформити субсидію.

- То що це за спрощені умови, від яких малозабезпеченим сім`ям стане легше оформити субсидію?

- Наприклад громадянам, які мають нереструктуризовану заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, що утворилася до 1 грудня 2006 року, надано право отримувати субсидії.

Комісіям при місцевих органах виконавчої влади дозволено приймати безстрокові рішення про призначення житлових субсидій на загальну житлову площу сім’ям, які складаються з непрацездатних осіб, до зміни обставин у таких сім’ях (зміна складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, їх сімейного стану, працевлаштування таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів). Це дозволить запобігти зайвому обстеженню таких сімей при кожному зверненні за призначенням субсидії та спростити роботу комісій.

Врегульовано питання щодо призначення субсидій сім’ям, в яких члени родини відсутні тривалий час (працюють або навчаються в іншому регіоні, перебувають на лікуванні чи в місцях позбавлення волі). Відтепер кількість осіб, виходячи з якої призначається субсидія за наявності засобів обліку комунальних послуг, визначається з урахуванням підтверджуючих документів про тимчасову відсутність зареєстрованих осіб, в окремих випадках - на підставі обстеження умов проживання.

Спрощено також деякі питання щодо врахування майнового стану громадян. Зокрема, при призначенні субсидій не будуть враховуватися транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.

- Які терміни відводяться для державних органів для того щоб зібрати додаткову інформацію для отримання субсидії?

- З метою забезпечення своєчасного прийняття рішень про призначення житлових субсидій у випадках, коли необхідно зібрати додаткову інформацію про сім’ю, установлено 15-денний строк для надання такої інформації органами БТІ, ДАІ, ДПС тощо у відповідь на запити органів праці та соціального захисту населення.

Поширено можливість призначення житлових субсидій на опалювальний період на випадки, коли плата за опалення нараховується за двоставковим тарифом. Зазначене зробить більш доступним і прозорим механізм призначення субсидій у таких випадках.

Прийняті Урядом рішення дозволять своєчасно забезпечити державною підтримкою під час оплати житлово-комунальних послуг всіх громадян, які її потребують.

- Хоча це питання вашої служби не стосується, та при нагоді скажіть, що вам відомо стосовно ліквідації пільг як соціальних, так і транспортних?

- Знаю, що Парламент України над цим питанням працює. До нас з цього приводу ніяких офіційних документів ще не надходило. Якщо будуть якісь зміни у наданні пільг, ми дамо вам вичерпну інформацію.

Андрій Говіщак

Руслан Зелінський: «В умовах фінансової кризи без жорсткої економії енергоресурсів нам не обійтися...»

Осінь цього року, за прогнозами, має бути теплою. Але не один із нас із острахом ловить себе на думці, що через місяць традиційно в нас має розпочатися опалювальний сезон. Навіть якщо в середині жовтня буде теплінь, усі наші служби до йоти мають підготуватися до суворих зимових випробувань. Тим більше в умовах газової війни між Києвом і Москвою розраховувати на те, що газ буде дешевим, не доводиться. Таз буде дорожчим, і то суттєво! Як діє в цих умовах міська влада? Чи зможемо з куцими фінансами нормально перезимувати чергову зиму? Із цим звернулися ми до першого заступника міського голови Руслана Зелінського, який власне відає комунальними питаннями.

- Підготовкою до зими зайнялися ми ще з кінця весни, - зазначив наш співбесідник. - Це питання обговорено на засіданні виконавчого комітету. Буквально на кожній нараді з комунальниками не обходимо проблем підготовки до осінньо-зимового сезону. Але справа не тільки в комунальних службах. Усі маємо змінювати психологію, що нам хтось подасть тепло і того досить. Бо кожен із нас має долучатися до цієї справи.

Візьмімо утеплення вікон, дверей у наших помешканнях, у службових приміщеннях, у навчальних закладах, установах і тому подібне. Скільки тепла пропадає через наше не вельми господарське ставлення до збереження й витрачання енергоносіїв. Багато тепла «втікає» через неутеплені підвали й горища.

Міська влада зараз старається навіть у межах скромних бюджетних коштів максимально сприяти заміні вікон у бюджетних організаціях. І не тільки це. Будемо переходити на тверде паливо, себто на дрова та вугілля у восьмій школі. Розробляємо проект твердопаливної котельні на міжшкільному навчально-виробничому комбінаті. А ще одна котельня буде задіяна на твердому паливі й подаватиме тепло на три позашкільні установи: Будинок школяра, станцію юних техніків і станцію юних натуралістів. Цей проект уже готовий проходити експертизу. І по міській раді будемо реалізовувати проект твердопаливного котла.

Наступного року плануємо замінити систему опалення в міському Палаці культури. В цьому культурному закладі ми вже замінили чимало вікон.

- Чи зможемо тільки власними силами, за рахунок економії енергоресурсів, меншим коштом нормально перезимувати зиму?

- Зрозуміло, в першу чергу маємо спиратися на власні сили, власний розум і досвід наших попередників. Згадаймо, ще в радянські часи в міську мережу закачували газ, видобутий на теренах Борислава. Щоправда, він був дещо гіршої кондиції. Зараз працюємо з інвесторами, зокрема з німецькими фірмами. Цей газ, значно дешевший, аніж російський, можна буде збагачувати й подавати в міську мережу. Додам до цього: зараз є готовий проект, що проходить погодження в ПАТ «Укрнафта», щодо встановлення когенераційних установок на котельні вул. Сосюри. Тобто газ, із якого відібрано газолін, буде подавати наше виробництво з переробки нафтового газу на когенераційну установку, яка буде відповідно виробляти тепло і електроенергію. Звідси тепло йтиме в мікрорайон вул. Володимира Великого й частково на С. Коваліва.

Тут ще один важливий момент: електроенергії, що її можна отримати після переробки газу, мало б вистачити на обслуговування одного двигуна, що подає воду з Рибника на Бухів. Доведеться, щоправда, пройти чимало бар'єрів, аби працювати в цьому напрямку в правовому полі.

- У цій ситуації, очевидно, рятівним колом стануть водозабір «Ріпне» та й, напевно, інші локальні джерела водопостачання?

- Власне, так. Передовсім, ситуацію ми хочемо поліпшити за рахунок реконструкції «Ріпного». Бо із Рибника через Бухів вода в нас виходить за ціною золотою. Наскільки дорогою є електроенергія. Уже розпочався тендер з виконання робіт, на 4 млн. 200 тисяч гривень, його проводить житлово-комунальне управління обласної держадміністрації. Фірма, яка виграє тендер, має збудувати новий басейн, встановити сучасні очисні споруди без застосування хлору. Паралельно додатково міська рада виділяє ще 180 тисяч гривень на прокладання нової лінії з «Ріпного» до магістрального водогону, що йде з Бухіва. Встановивши в місці врізки невеличку насосну станцію, плануємо подавати дешевшу воду в резервуар чистої води на вулиці С. Палія.

- Руслане Омеляновичу, кого б Ви відзначили за цю велику для Борислава роботу, яка йде, як мовиться, повним ходом?

- Практично на «Ріпному» працюють бригади з усіх міських комунальних служб - КП «Еко-місто», водоканалу, «Бориславсвітло». Допомагають нам і інші підприємства, які небайдужі до вирішення гострих бориславських проблем. Серед них - ПП «Мажор» (депутат міської ради Олександр Зварич допомагає технікою), нафтовики (Ігор Михайлишин) допомогли ямобуром, прияє також бригада Бориславського РЕМ (начальник Юрій Косар).

- Пане Руслане, і все-таки, який ефект очікується в місті при жорсткій політиці енергозбереження?

- Ми всі маємо усвідомити істину: чим більше коштів віддамо за енергоносії, тим менше отримаємо на зарплату. На жаль, цього й донині дехто не розуміє. А ефект мусить бути, життя спонукає нас так працювати. Принаймні, очікуємо економії в межах одного мільйона гривень. Тож хочу насамкінець нашої розмови наголосити: в умовах фінансової кризи без жорсткої економії енергоресурсів нам не обійтися.

Записав Роман Соловчук,
газета "Нафтовик Борислава"

Віра Шатинська: "На цих зборах ми їм прямо казали: Ідіть, а то ми вас повикидаємо!"

Віра Михайлівна Шатинська викладає англійську мову в чотирнадцятій дрогобицькій школі. За її словами, вона походить з сім’ї корінних дрогобичан, напевно, з сотого коліна.

- Пані Віро, чи не болить Вам те, що нині робиться в Дрогобичі?

- Дуже болить. Я вважаю, що в міській раді повинні бути люди, які люблять Дрогобич, знають кожний його камінець, дбають про мешканців, про своїх людей. Я не бачу, що зараз влада відповідає цим стандартам. Не може бути міським головою людина, яка вирубує дерева навпроти свого будинку і каже, що це тополя, хоча насправді це були липи. Є багато фактів, з яких випливає, що в ратуші абсолютно не думають про людей.

- Ви стали однією з активісток щодо зняття антени мобільного зв’язку на будинку ДТСААФ на вулиці Сагайдачного.

- Ви подивіться, скільки в Дрогобичі антен. Маса! Зв’язок до цього здійснювався, і не було проблем. Тепер чомусь з’явилося так багато антен. Якщо раніше був зв’язок, то він і зараз має бути. Він і є, і він би був. Я влітку об’їздила всю Європу, але ніде не бачила станцій мобільного зв’язку. Мені пояснили спеціалісти, що таких станцій на Дрогобич мало би бути не більше трьох, але за містом. Тоді можна буде спокійно користуватися мобільним зв’язком.

- Чи здійснюється в Європі роз’яснювальна робота щодо обмежень користування мобільним зв’язком?

- В обов’язковому порядку! В розвинутих державах дітям не дозволяють користуватися мобільними телефонами до 16 років. У нас навіть деякі дошкільнята вже мають телефони. В Україні вважають, що чим більше телефонів, тим краще. То що виходить? Чим більше антен - тим люди здоровіші? Але насправді все навпаки. Не треба статистики, ви просто щодня почитайте клепсидри - і зрозумієте, що багато людей помирає. Більше, ніж раніше. І помирає більше, ніж народжується. Постає питання: чому? Заводи не працюють - значить, повітря має бути чистим. А у нас люди помирають, горобці щезли.

- І тараканів нема.

- За тараканів не знаю, в мене їх ніколи не було, але горобців нема.

- Наша газета вже писала про те, що в ніч з дев’ятого на десяте вересня змонтували станцію мобільного зв’язку на будинку ДТСААФ.

- Так. Причому обладнання привезли раніше. А вночі почали монтувати, щоби ніхто не бачив, брехали, що це, мовляв, вони встановлюють телевізійну антену.

- Чи зверталися Ви до влади з приводу цих дій?

- Я відразу ж зателефонувала до пана Коростельова. Він відповів, що ми діємо правильно, що рішення про монтаж станції мобільного зв’язку нема, ніхто нічого подібного не приймав. Цю розмову чули люди, вони можуть підтвердити. Раз нема рішення, то ми викликали міліцію. Міліція приїхала десь через півтора години і показала нам відповідні документи.

- І що це були за документи?

- Як нам пояснив старший лейтенант міліції, це було рішення Дрогобицького міськвиконкому від 24 березня за номером 131.

- Що там написано?

- Виконком надавав дозвіл на монтаж цієї станції мобільного зв’язку. Ми зрозуміли, що не можемо зараз нічого зробити, бо наші дії були би протизаконними.

- І ви змирилися з тим, що ось так, можна сказати, нахабно встановили знову станцію мобільного зв’язку, адже декілька років тому її вже демонтовували?

- Ми в жодному разі не змирилися. Скликали збори мешканців, запросили на них представників влади.

- Хто був від влади?

- Перший заступник міського голови Олександр Коростельов і керуючий справами Дрогобицького міськвиконкому Євгеній Шильник.

- І що було на зборах?

- Коростельов сказав, що за це рішення проголосувало одинадцять членів міськвиконкому. Але коли пан Ваврин зателефонував одному з членів виконкому, той сказав, що за таке рішення не голосував і взагалі не пам’ятає, щоби таке питання розглядалося на засіданні міськвиконкому.

- Зрозуміло. І що тепер влада робитиме?

- Коростельов сказав, що те рішення вони визнають помилковим. Він повідомив, що це питання винесуть на сесію Дрогобицької міської ради. Вона має відбутися 30 вересня.

- Але ж мова йде не лише про ваш випадок. Мешканці інших мікрорайонів теж не задоволені тим, що на їхніх будинках розташовані станції мобільного зв’язку.

- Так. До нас на збори приїхала жіночка з вулиці Макаренка, чи як там зараз ця вулиця називається по-новому. У них так само проблеми з тією станцією. Вони неодноразово ходять до ратуші, бо навіть Коростельов сказав: я вас знаю. Ніби вона ходить до нього щось просити. Вона ходить, бо у неї біда зі здоров'ям. І там у них у всіх біда зі здоров'ям. Ці люди приїхали до нас, підтримали. Було видно, що ми не одні.

- Попередню сесію скликали декілька разів, бо ніяк не назбирувалася потрібна кількість депутатів. Це незручне для влади питання: відміняти те, що вже прийнято. Як Ви думаєте, може так статися, що знову не буде кворуму на сесії?

- Звісно, нашим депутатам можуть повідомити, аби вони не приходили на ту сесію. Я прошу повідомити про сесію через засоби масової інформації. Я прошу мешканців Дрогобича проконтролювати депутатів, за яких вони голосували, аби ті прийшли на сесію. Я прошу, щоб і партії, від яких ці депутати пройшли до міської ради, так само проконтролювали прихід своїх людей. А то виходить смішно: є депутат, а на сесії не ходить.

- А самі мешканці прийдуть на ту сесію?

- Нас ніхто не запрошує.

- Так ви самі йдіть. Маєте конституційне право.

- Спробуйте потрапити в ратушу до якогось чиновника, а особливо на сесію.

- Як Ви вважаєте, чи достатньо тиснете на владу, аби вона прийняла рішення про демонтаж станції мобільного зв’язку на вулиці Сагайдачного?

- Думаю, що достатньо. Якщо вони не глупі, то побачили, що народ проти. На цих зборах ми їм прямо казали: “Ідіть, а то ми вас повикидаємо!”. В будь-якій цивілізованій державі такий би чиновник взагалі би щез з міста, бо йому би соромно було дивитися в очі людям.

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Оголошення

СПА-центр "П’ятий океан" (м. Трускавець, вул. Д. Галицького, 2) запрошує на роботу прибиральницю, адміністратора, майстра з манікюру та педикюру, перукаря, косметолога. Звертатися за тел. 6-55-53 або 098 079 00 77 (Оксана Михайлівна).

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.