Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№80 (324) 11 серпня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Дорога до "Нафтусі"

Окрім того, що "Нафтусю" п’ють відпочивальники безпосередньо на бюветі, її завозять і в трускавецькі санаторії. На жаль, під’їзд до водозабору в жахливому стані, а цією дорогою ходить до джерела і багато відпочивальників.

Дорога до Нафтусі Дорога до Нафтусі Дорога до Нафтусі

Бажає бути кращим і санітарний стан, особливо біля "грибків". Так, оскільки туалет біля нижнього бювету (так званий туалет № 1, бо є ще майже недіючий № 2 і біля верхнього бювету № 3) закривається о 20.00, або і швидше, то багато відпочивальників змушені справляти нужду в кущах, адже сечогінні властивості "Нафтусі" якраз і справляють лікувальну дію у хворобах нирок та всієї сечостатевої системи. Проте є великі сподівання, що під’їзна дорога до "Нафтусі" все ж буде приведена в більш-менш пристойний вигляд. Фотофакт навряд чи потребує інших, додаткових коментарів.

Палац культури імені Шевченка запрошує

Подаємо програму концертів у трускавецькому Палаці культури імені Т. Г. Шевченка на найближчі кілька днів. Початок концертів – о 20.00.

11 серпня – концерт народного артиста України Віктора Павліка.
12 серпня – концерт народного артиста України Володимира Гришка.
15 серпня – концерт заслуженої артистки України Катерини Бужинської.
16 серпня – концерт циганського ансамблю "Ромен".

На курорті буде амфітеатр

У Східниці планують збудувати багатофункціональний відпочинковий комплекс – амфітеатр, повідомляє газета "Нафтовик Борислава". Знаходитиметься він по вулиці Шевченка (в центрі селища-курорту) на території біля 3 гектарів, органічно в комплекс входитимуть наявний бювет, торгівельний комплекс та пам’ятник Омеляну Стоцькому, людині, яка фактично зробила Східницю курортом, розкривши весь потенціал східницьких цілющих вод. До речі, нова влада Східниці на чолі з війтом Іваном Піляком планує створити музей О. Стоцького, який буде поєднаний із краєзнавчим музеєм. Відпочинковий комплекс-амфітеатр носитиме розважальну, спортивну та оздоровчу функції, його основу складе арена-сцена 20 на 40 метрів, де відбуватимуться і концерти, і спортивні заходи. Трибуна для глядачів (запланована на 500 – 550 чоловік) буде поділена на сектори, між якими будуть питні галереї бювету, зали для більярду тощо. В проектованому комплексі будуть також розміщені танцювальний та дитячий майданчики.

Виконком Східницької селищної ради вже розпочав процедуру розгляду та врахування пропозицій громадськості – повідомлення про це вже розміщено у місцевій пресі.

Власна інформація

З питною водою у Бориславі стане краще

У всеукраїнському конкурсі «Питна вода» в межах Львівської області Борислав його виграв за всіма параметрами. Якщо на область виділено п'ять мільйонів, то на Ходорів призначено 298 тисяч, на Великі Мости - 439 тисяч, а на Борислав чотири мільйони 147 тисяч. Ці кошти підуть на реконструкцію водозабору «Ріпне» з будівництвом сучасної системи очищення води без застосування хлору. Розроблений проект пройшов усі експертизи. З місцевого бюджету виділено 980 тисяч гривень - це співфінансування в розмірі 31 відсоток.

Справа в тому, що вода з Рибника надто енергозатратна і тому команда В. Фірмана, зокрема міський голова особисто, депутат обласної ради Володимир Голобутовський, перший заступник міського голови Руслан Зелінський робили все для того, аби виконати передвиборчу обіцянку команди щодо поліпшення водопостачання, здешевлення затратна подачу води в місто. Останнім часом наші локальні водозабори після липневих злив зазнали руйнації - «Вальку» взагалі знесло, «Ріпне» замулило так, що на деякий час центральна частина міста зосталася без води. Тож цей водозабір потребує особливої уваги. Міська влада планує, що вода звідси буде йти не лише на вулиці Т. Шевченка, Данила Галицького, В. Чорновола, Карпатську Браму та інші, а й на вулицю С. Коваліва. Для цього передбачено будівництво нової вітки водогону.

Газета "Нафтовик Борислава"

Борислав на економічному форумі представить п’ять інвестиційних проектів

Бориславська міська рада на ХІ Міжнародний економічний форум «Економічна інтеграція – національні пріоритети», який проходитиме 14-15 жовтня в Трускавці, представить 5 інвестиційних проектів. Про це ЗІКу повідомив начальник відділу економіки Бориславської міської ради Юрій Ільницький.

Зі слів посадовця, на економічному форумі буде представлений інвестиційний проект щодо впровадження когенераційних установок у котельнях Борислава на базі попутного газу при видобутку нафти. Вартість проекту 20 млн. грн. Будівництво міні-ГЕС у Бориславі – вартість проекту 3 млн. грн. Також пропонується інвестиційний проект на правах оренди чи спільної діяльності – створення рекреаційно-оздоровчого та культурного комплексу в Бориславі (мікрорайон Тустановичі). Загальна площа, яка відводиться на комплекс 24 тис. м. кв. з яких 6 тис. м кв. – озеро. Крім цього, підготовлені два інвестиційні проекти із реконструкції. Реконструкція приміщення кінотеатру «Каменяр» для організації кінозалу та дозвілля у Бориславі на правах оренди чи спільної діяльності. Реконструкція спортивно-оздоровчого та культурного комплексу «Нафтовик».

Нагадаємо, основні заходи Форуму будуть проходити у Трускавці. Центральним місцем проведення Форуму визначено готель «Ріксос Прикарпаття». Партнером Форуму є Львівська торгово-промислова палата.

У Дрогобичі хочуть встановити рекордну ціну на продаж комунального майна

У Дрогобичі готують до продажу нежитлові приміщення на вул. Ковальській,5 (кафе «Надія») та на вул. Шевській,3 (кафе «Пельменна»), що в центрі міста, які належать до цілісного майнового комплексу КП «Ресторан «Берізка». Про це 10 серпня повідомив кореспондент ЗІКу з посиланням на першого заступника міського голови Олександра Коростельова.

«У Дрогобичі на цих об’єктах буде встановлений абсолютний рекорд ціни 1 квадратного метра і визначено приблизну планку і стандарт реальної ціни об’єктів, які є в міській комунальній власності, – каже посадовець. – Очікую, що за приміщення на Шевській,3 – за 100 квадратних метрів вдасться виручити понад мільйон гривень. Таких цін в попередні роки не було». Влада сподівається, що охочі придбати ці приміщення будуть. Їх запросять до участі в конкурсі, який і визначить реальну ціну об’єктів.

www.zik.ua

Аналіз за Фройдом

Зіґмунд Фройд – австрійський психіатр кінця ХІХ – І половини ХХ століття, засновник психоаналізу. До слова, походить із сім’ї галицьких євреїв. Атеїст. Практикував у Відні. Автор багатьох потужних наукових праць. Пішов із життя свідомо, за допомогою евтаназії (мав рак піднебіння, переслідувався фашистами після аншлюсу Австрії в 1938 році). По сьогодні фройдистська та неофройдистська школи в психології не лише діють, а й здобувають щораз нових прихильників, послідовників.

Варто прочитати його твори, а вибирати є з чого – "Аналіз сновидінь", "Психопатологія повсякденного життя", "Лекції по вступу у психоаналіз", "Я і Воно" ("Еґо та Ід"), "Психологія мас і аналіз людського "Я", "Тотем і табу", "По ту сторону принципу задоволення" та ряд інших.

Проте не життя Фройда і не його погляди маємо намір сьогодні обговорювати, а спробуємо застосувати вчення Фройда для розуміння окремих процесів, які мають місце в сучасній українській політиці. Часто те, що говорять чи роблять політики, є нещирим, а от є речі, по яких їхнє справжнє нутро можна визначити. Одразу ж відкидаємо будь-які закиди у намаганні використати ворожіння чи будь-які методи магії як щось огидне перед Господом. Аналіз за Фройдом або ж психоаналіз має на меті як глибше пізнати сутність інших людей, так і власну сутність.

Фройд багато уваги у своїй практиці приділяв обмовкам, снам, міміці та жестам людини, а метод спостереження став одним із головних у психоаналізі. Отже, маючи можливість спостерігати за трускавецьким політикумом, хочемо поділитися своїми думками з приводу того, що насправді означають їхні слова, мовлені на публіку. Дев’ять місяців діяльності нової влади у Трускавці доводять, що дідусь Фройд був правий – потрібно не лише слухати пряму мову можновладців, але і вловлювати суть сказаного ними. Бо за завуальованими фразами видно голий зміст, за маскою словоблуддя видно справжнє, інколи хиже обличчя. А ще більше про владу нам говорить власне невербаліка. Отже, нижче подаємо наші спостереження.

Якщо міський голова говорить, що потрібно працювати задля досягнення результату, це означає, що цього результату не буде.

Якщо у владі говорять про важку спадщину, то цим намагаються приховати власні розгубленість, безсилля, невміння не просто вирішувати проблему, а навіть аналізувати її.

Якщо мова йде про очищення курортного парку від торгівлі та надання послуг, то прихованим контекстом цієї боротьби є прагнення монополізувати цю ж торгівлю та надання послуг, встановити тотальний монопольний контроль над цими процесами в найбільш привабливій частині міста-курорту.

Якщо влада розпочинає проводити різноманітні конкурси на кращі подвір’я, кращих двірників, кращі фото чи публікації, то це є не чим іншим, як намаганням приховати відсутність системності в роботі у різних напрямах – житлово-комунальній господарці, промоції, благоустрої тощо.

Якщо під час прийомів громадян міський голова чи його заступники кажуть "ми вам допоможемо", то проглядається намір якомога швидше випроводити за двері набридливого прохача, не обіцяючи нічого конкретного; при цьому часто неусвідомлено чиновник поглядає на годинник, ніби показуючи брак часу, зайнятість.

Якщо в мерії замінюють навіть чергових, не кажучи вже про керівників підрозділів, то це можна порівняти із панікою на війні, коли переможений усвідомлює неминучість своєї поразки; мудра людина може змінити погляди людей у колективі під своїм керівництвом, а не замінюватиме поголовно досвідчених працівників на підлабузників-холуїв.

Якщо керівник чи чиновник постійно повторюється, то це означає, що йому нема чого сказати додатково, це може свідчити також про його інтелектуальну обмеженість.

Якщо у владі приховують інформацію для одних, щоб надати її для інших, це свідчить про авторитарність влади, котра боїться альтернативної точки зору.

Якщо невеличке досягнення подається як величезний успіх, то це показує масштаб "мишачої возні", яка стала буденною в закладі місцевого самоврядування.

Якщо в мерії особливо помітною є відсутність керівника в плані розслаблення працівників та ігнорування виконання ними своїх посадових обов’язків, то це не що інше, як елементарний брак командності в роботі, відсутність команди як такої.

Боязнь навіть невеликої критики – це боязнь викриття справжніх гріхів, а не лише маленьких грішків.

Багато екзальтованих жіночок в одному місці спричинюють надмір нервову обстановку, біганину та метушню при мінімальному результаті.

Нуль на рівні області, не кажучи вже про столицю, завжди намагається себе показати тузом на місцевому рівні, хоча якщо глянути в корінь, то це всього-навсього шістка.

Посмішка із показуванням зубів – ознака хижого характеру, таких людей варто остерігатися, довіряти їм не слід у жодному випадку.

Нервове покашлювання та посіпування плечима у розмові з журналістом – корупціонер боїться, що про нього знають більше, ніж пишуть.

Маска із милої посмішки та намагання пригостити чаєм чи кавою – намагання перевести розмову із площини фактів у площину людських стосунків, причому емоційно забарвлених, намагання представити себе більш людяним, ніж чиновник є насправді.

Уникання прямого погляду – вірна ознака брехні.

Намагання показати себе фахівцем у всьому – відсутність професіоналізму в управлінській роботі.

Постійні доручення та намагання задіювати в життя принцип "ініціатива наказуєма" означає несправляння із власними обов’язками.

Облизування губів та доторки до вуст, щік, вух, потилиці чи підборіддя під час розмови – ознаки обману.

Акцентування уваги на дрібних проблемах – намагання ігнорувати великі, оскільки нема бачення їхнього ефективного вирішення.

Бідкання, що в бюджеті немає коштів, або їх замало – прояв заздрості відносно тих, хто вмів віднаходити кошти.

Розмови про порядок, дисципліну, єднання зусиль у справі розвитку курорту – намагання показати себе сильнішим, ніж ти є насправді.

Необдумані та поспішні рішення, які приходиться відміняти – ознака маріонетковості та залежності від справжніх гравців на політичній сцені місцевого рівня, непрофесіоналізм і вже згадуваний брак командності у роботі.

Часті поради (в тому числі як господарювати) – намагання довести, що ти чогось досяг у житті, що ти не плебей, приховати своє походження.

Раптові вибухи емоцій – обмеженість людини, підлість та невгамовність, існування ряду комплексів.

Проведення показушного косметичного ремонту (в переносному значенні слова) – невміння капітально впливати на стан справ.

Вульгарність мови у розмові з підлеглими поряд із показною стриманістю із незалежними особами та угодовством перед вищими – ознака рабської натури, яку наш народ окреслив у прислів’ї "нема гірше з хама пана".

Знаємо, що дехто буде здивованим – а до чого тут Фройд? Якби ми не ознайомилися з його творами, то, можливо, і не звернули б увагу на деякі "дрібниці", які дозволили нам зробити відповідні висновки. А в кінці мусимо обов’язково зазначити, що вищеописані речі зовсім не є правилами і вони в жодному разі не можуть стосуватися виключно влади трускавецької. Подібне можна спостерігати і в інших місцевостях, а дещо із вищевикладеного у Трускавці не спостерігається взагалі. Тож спостережливості Вам!

Володимир Ключак

Природне багатство буде збережене

Ні для кого не секрет, що найбільше багатство Трускавця - мінеральні води, зокрема «Нафтуся». Ми можемо будувати оздоровниці, розвивати інфраструктуру курорту, але все це без мінеральних вод нічого не варте. І впливу на формування цих вод ми не маємо, бо це процес природний. Тож допомогти ми ніяк не зможемо? і найголовніше для нас в даній ситуації - не зашкодити.

А поки що в місцях формування родовища мінвод кожен робить, що хоче. Попри всілякі заборони, там хтось торгує, хтось будує, а хтось катається автотранспортом. І ось, щоб мінімізувати шкідливий вплив людей на формування мінеральних вод, в ЗАТ «Трускавецькурорт» розроблені, затверджені генеральним директором товариства Віктором Ждановим заходи щодо покращення стану охорони джерел Трускавецького родовища мінеральних вод. Щоб довідатися, як ці заходи втілюються в життя, ми звернулися до головного інженера Трускавецької гідрогеологічної режимно-експлуатаційної станції Володимира Кісака:

- Звичайно, заборонити прохід людей на територію формування родовищ мінеральних вод ми не можемо, бо це курортний парк, а парк і є для того, щоб там відпочивали люди. Але одне з перших наших завдань -унеможливити заїзд автомобілів, не задіяних в обслуговуванні родовищ, бювету і парку, на територію першої зони. Для цього на вулиці Джерельній біля пам'ятника Роману Макомацькому встановлений шлагбаум. Його відкривають тричі на день для забору мінеральних вод для потреб оздоровниць міста. Тепер встановлений другий шлагбаум при в'їзді до бювету №2, а днями буде встановлений і третій - на в'їзді в парк з вулиці Сухо-воля, щоб унеможливити несанкціонований заїзд до джерела «Юзя». З цього приводу вже відправлено листи на адресу Трускавецької міської ради з проханням передати ключі від першого шлагбауму і надання дозволу на встановлення двох інших. Шлагбауми на Суховолі і біля бювету також будуть відкриватися працівниками бювету №2 тричі на день для спецтранспорту. Також по периметру свердловин Нафтусі та інших вод і станції приготування мінводи ми відновимо попереджувальні таблиці з повідомленням, що це зона суворого режиму. Зараз виготовляються чотири інформаційні щити при входах у парк з попередженням українською та англійською мовами про те, що парк є першою санітарною зоною і з проханням не вчиняти будь-яких дій, які можуть зашкодити родовищам мінеральних вод. Крім попереджувальних написів, на щитах буде схема курортного парку, - розповів Володимир Михайлович.

Щодо інших заходів, то готується лист на адресу міського голови Трускавця Руслана Козира з проханням встановити знаки «В'їзд заборонено» на всіх дорогах, якими тільки можна заїхати в курортний парк. Крім того розроблені і ламінуються спеціальні пропуски для службового автотранспорту, встановлено також час для забору мінеральної води з бюветів. Заїжджати відтепер можна протягом трьох годин: з 7.00 до 8.00; з 10.00 до 11.00 та з 15.00 до 16.00. Організовано перевірку роботи охоронців свердловин на родовищі «Нафтуся» та станції приготування мінеральних вод.

Пан Володимир запевнив, що всі заплановані заходи до 1 вересня будуть виконані, і тоді суттєво зменшиться навантаження на першу зону санітарної охорони. Але виникає запитання, чи не обумовлене часом запровадження таких заходів якимись тривожними сигналами?

- На щастя, ні. - пояснив Володимир Михайлович, - бо якби такі сигнали були, то запроваджувати дані заходи було 6 занадто пізно. Ми це робимо з профілактичною метою, щоб зберегти природне багатство для громади міста Трускавця.

Орест Лещишин,
газета "Трускавецькурорт"

Михайло Шубак: «В освіті потрясінь і закриттів не буде»

В травні цього року Трускавець отримав нового завідуючого відділом освіти – Михайла Івановича Шубака - мешканця Дрогобича, до призначення працівника Дрогобицького педуніверситету. Провідна галузь життєдіяльності міста вимагала від новопризначеного керівника швидкого ознайомлення і повного «занурення» в роботу, адже наближалися останній дзвоник, випускний та екзамени. Тож ми навмисне не турбували Михайла Івановича жодними інтерв’ю, розуміючи потребу людини вникнути і роззирнутися. Але час невпинно летить, вже наближається 1 вересня і новий навчальний рік. Саме найвищий час поспілкуватися з керівником освітньої галузі про підготовку установ освіти до цієї щороку відповідальної та хвилюючої події, особливості цього навчального року та можливі кадрові ротації.

- Михайле Івановичу, розповідають, що в ході підготовки до початку навчального року під деякими директорами шкіл крісло «затряслося»…Чи справді плануєте радикальні кадрові зміни?

- Нічого ні під ким не трясеться. Всі працюють у звичайному режимі. Жодних потрясінь і закриттів в освіті міста не буде. Всі навчальні заклади, які є, функціонували і будуть функціонувати. Якби ви і люди, які говорять про закриття БУТу чи третьої школи, знали законодавство України, то таких розмов взагалі не виникало б…Хоча проблема малої кількості дітей у нас є. Так СЗШ №3 заповнена приблизно на 40% від проектної потужності, а за енергоносії платимо повну вартість…

- То все таки, як ведеться підготовка до приходу дітей в школи, скільки на це виділено коштів?

- Поточні ремонти в класах здійснюються силами батьків, педагогів, допомагають підприємці, частково санаторно-курортні заклади. Ви знаєте, що місто цього року оперує мізерними коштами. З бюджету розвитку виділено 230 тисяч гривень на реконструкцію двох їдалень – в СЗШ №1 і навчально-виховному комплексі «СЗШ №2-гімназія». Та 100 тисяч гривень є на реконструкцію системи теплопостачання в СЗШ №2-гімназія. Причому сюди входить 30 тисяч гривень на під’єднання до котельні ДЮСК «Спортовець» і 70 тисяч гривень залишається на ремонт внутрішніх мереж.

Реконструкцію їдалень проводить КП «Трускавецьжитло», а реконструкцію тепломережі здійснює фірма «Слов’янбудсервіс». А підприємство «Мальви» буде заключати з нами угоду на проведення теплої води в санвузли шкіл. Адже є припис санстанції, що в туалетах освітніх закладів має бути гаряча вода. Та підвести її у всій школі дуже затратно, тому поки що постараємося зробити в початковій школі.

- Михайле Івановичу, а що Вас найбільш приємно вразило в трускавецькій освіті з часу призначення?

- Я призначений 23 травня. Фактично навчання в школах було завершено. Приємно здивувала ситуація в дошкільних установах – всюди акуратно, чисто, гарні колективи. Видно, що люди працюють з душею, не формально, залучають батьків, підприємців.

- А що Вас найбільше турбує на цій посаді?

- Як і будь-якого керівника відділу освіти, мене найбільше турбує господарка. Не на все вистачає коштів і часу. Роботи з підготовки до навчального року потрібно було розпочинати ще в березні-квітні: підписувати угоди, проводити тендера. В школах зношені меблі – парти, столи. Забезпечити три школи всім новим буде дуже важко. Проблема комп’ютеризації гостро стоїть, хоча навчання інформатики ми забезпечуємо. Зараз є завдання Міністерства, що кожен вчитель повинен мати і володіти комп’ютером. А коштів на придбання такої кількості техніки в бюджеті немає.

Зараз працюємо над підготовкою до серпневої конференції. Завдань на наступний рік є дуже багато. Цей навчальний рік є підготовчим до запровадження нового стандарту початкової школи, який передбачає вивчення іноземної мови з першого класу та вивчення курсу «Сходинки до інформатики» з другого класу. Навчання за такою схемою буде введено з 1 вересня 2012 року.

- А, до речі, 2012 – це рік довгоочікуваного і довгоготованого Євро-2012, як це вплине на тривалість навчального року?

- Є лист Міністерства, який все це регламентує. Навчання розпочнеться, як завжди, 1 вересня. А закінчити 11 клас повинен до 3 травня, 9 клас – до 14 травня. З першого по восьмий та 10 клас навчатимуться до 25 травня.

Іра Циган,
газета "Франкова криниця Підгір’я"

Техніка надійна і вже працює

Подію, яка минулого тижня відбулася у ЗАТ "Трускавецькурорт", можна було б назвати масштабною, якби не одне але... Відбулося усе без зайвого галасу та суєти. Так як справжні професіонали не потребують овацій - ця надійна хороша справа не потребувала великого розголосу. А під розумінням хорошої справи маємо на увазі введення в експлуатацію двох потужних котлів німецької марки «VIЕSSМАNN» на базі котельні № 1 філії «Трускавецькурорттеплоенерго».

Якраз наприкінці минулого тижня виконавець - івано-франківське приватне підприємство «Ренал», власником якого е Степан Лижичко, здало в експлуатацію згадане новітнє устаткування. До того ж, як виявилося, осучаснює енергетичну сферу товариства не хто інший, як батько відомої співачки Руслани Лижичко. Вже не перший рік ця приватна фірма виконує різні роботи для нашого товариства. До цього «Ренал» займався встановленням двох італійських парових котлів на котельні № 3, роботою із заміни теплотраси, реконструкцією котельні санаторію «Весна» та філії «ГГРTС» та ін.

На скромну подію введення в експлуатацію, яка ознаменувалася підписанням актів виконаних робіт, потрапила випадково. Тому знайомство із виконавцями робіт і з новітніми об'єктами - потужними котлами, відбувалося в надто швидкому режимі. А хотілося б більше розпитати у фахівця і тата відомої співачки хоча б про котли, не кажучи вже про відому доньку. Та Степан Іванович від зайвих коментарів відмовився, мовляв, що тут говорити: робота зроблена чимала, техніка надійна і вже працює. Від проектної документації до введення в дію минуло півроку, і тепер двомегаватні потужні красені не лише забезпечать теплом центральну частину міста, але й цілком впораються з чималими потребами новітнього «Каштану».

Дещо про введене в дію устаткування розповів директор філії «Трускавецькурорттеплоенерго» Іван Федищів: «Котли «VІЕSSМANN» е одними з найсучасніших у світі, саме тому ми вибрали це устаткування для потреб сучасного комплексу «Каштан». Гарантійний термін експлуатації котлів становить 20 років, проте розуміння того, з якою висококласною технологією ми маємо справу, не дає приводу турбуватися навіть через два десятиліття. Ці потужні і водночас економічні машини сповна виправдовують ім'я німецької фірми-виробника. І сьогоднішня подія є чималим надбанням у процесі розбудови товариства».

Галина Шумило,
газета "Трускавецькурорт"

"Каштан-Палас" – чекаємо на відкриття!

Ще кілька місяців залишилося до відкриття надсучасного готельного комплексу в самому центрі Трускавця - чотиризіркового красеня «Каштан». А тим часом триває підбір та навчання майбутнього персоналу, за підготовку якого взялася ціла команда фахівців відділу з управління персоналом, або НР - відділу (в перекладі з англійської Human resources - людський ресурс) на чолі з менеджером готелю, маврикійцем за походженням Правіком Рамессуром.

Варто нагадати, що робота НВ- відділу суттєво відрізняється від роботи класичного відділу кадрів насамперед своїм сучасним підходом до пошуку необхідних фахівців, навчанням (переважно через тренінги та семінари) та формуванням кадрового резерву. Проте головним критерієм свого вибору молодий колектив фахівців цього відділу вважає прагнення потенційного працівника до самовдосконалення, іншими словами - бажання вчитися.

Принаймні, ставка тут зроблена на високий рівень саморозвитку не лише через брак спеціалістів необхідних кваліфікацій, а швидше через той потенціал, який спонукає людину удосконалювати знання та вміння, досягати нових вершин. До таких людей тут, запевняють фахівці, особлива увага. Саме для них організований «Центр самоосвіти та розвитку» та розроблена тренінгова програма, де майбутніх «каштанівців» навчають вмінню спілкуватися з різними людьми, лояльності, командній роботі, уважності, комунікабельності та інших якостей, властивих європейському рівню обслуговування.

Щоправда, серед потенційних працівників не бракує справжніх професіоналів з неабияким досвідом та знанням справи. Таких фахівців працевлаштовуватимуть у першу чергу, і саме від них залежатиме доля перших днів функціонування нового об'єкта, створення ефективної команди тощо.

Тим часом тренінговий процес триває. Та попри те, що тренінги стартували ще у червні, у тих, що прагнуть навчатися та працювати у готелі, але не встигли потрапити до сформованих груп, з'явилася можливість долучитися до них з вересня. Для цього команда НР - відділу розпочала проводити додаткові співбесіди з новими кандидатами.

Стартуватиме підготовка фахівців у листопаді, а вже через місяць сформована команда професіоналів втілить у життя головну мету оздоровчого комплексу - європейський рівень сервісу та обслуговування.

Центр самоосвіти та розвитку розташований за адресою: м. Трускавець, вул. Біласа, 13, тел.: 6 00 57, 6 00 61, e-mail khastan.hotel@gmail.com

Високий рівень сервісу та культура обслуговування

Свою роботу над проектом Готель "Каштан" та СПА" (Mirotel Resort & SРА) у Трускавці його Генеральний менеджер Правін Рамессур розпочав у березні цього року. Незважаючи на такий короткий термін перебування в нашому місті, Правік зумів проявити майстерні здібності в своїй справі. Про це в нашому інтерв'ю.

- Пане Рамессур, дозвольте поцікавитись, звідки Ви родом, чим займались до прибуття в наше місто і в якій сфері працювали?

- Я родом із острова Маврикій, що в Індійському океані. Моя батьківщина відома в цілому світі своєю екзотикою, мальовничими пляжами і найвищим рівнем готельного сервісу.

До того, як мене запросили в Трускавець для роботи над проектом "Готель "Каштан" та СПА" я весь час працював у сфері ресторанно-готельного бізнесу. В цій галузі я ще з 1999 року. В Україні я працюю за запрошенням вже не перший рік (з 2004р.). Так з листопада 2004р. по вересень 2006р. я працював над проектом "Донбас-Палас" в Донецьку, а з вересня 2006 протягом одного року - над проектом "Готель "Опера" в Києві. На даний момент обидва готелі є членами асоціації „Провідні готелі світу" ("The Leading Hotels of the World")

В березні цього року на запрошення керівництва ЗАТ «Трускавецькурорт» я приїхав у Трускавець.

- Скажіть, будь ласка, пане Рамессур, що є головною метою для Вас у роботі над даним проектом?

- Головною метою є досягнення максимуму в даній справі.

- Чи складно працювати з нашими людьми?

- Слід зізнатися, що робота з Вашими краянами набагато складніша у порівнянні з моїм попереднім досвідом. Тому потрібно докласти досить зусиль, щоб досягнути бажаного результату для сервісу високого рівня.

Я переконаний, що для того, щоб все задумане реалізувати, слід бути відданим справі, дотримуватися правила: "Клієнт завжди правий" виконувати те, що обіцяв, очікувати від людей кращого і в жодному разі не забувати, що спілкування - це саме ключ до успіху.

Проект "Готель "Каштан" та СПА" внесений у мережу об'єктів Євро-2012. Це повинен бути справжній європейський курорт. Адже тут, відповідно, гарна природа, цілющі джерела...

- Пане Рамессур, а Вам подобається Трускавець? Які Ваші враження?

- Трускавець - приємне, затишне, тихе курортне містечко з повільним трафіком, гарними чистими вуличками, привітними людьми. Тож тут мають робити людей щасливими.

Ірина Кішко,
газета "Трускавецькурорт"

Кримінальна хроніка Трускавця

Син побив маму. Першого серпня біля 9 години ранку у міський відділ поступило тривожне повідомлення. Дзвонила пані В. і слізно просила захистити її від сина, який жорстоко її б’є. На місце події оперативно виїхала слідчо-оперативна група Працівники вгамували збуреного молодика, який знущався над матір’ю. Незважаючи на побої, вона відмовилася писати письмову заяву.

Зловмисні дії. Власник машини марки «SSANG YONG», громадянин П. звернувся до працівників міліції за допомогою. Другого серпня він припаркував свою машину на вулиці Мазепи біля будинку № 28. Вранці виявив, що якісь невідомі зловмисники пошкодили її, а саме – зломили пластиковий поріг з боку водія. Зловмисники розшукуються, сума збитків встановлюється.

Ухиляється від покарання. З прокуратури міста у Трускавецький МВ надійшло повідомлення про те, що 48-річний громадянин К., мешканець Трускавця, систематично ухиляється від покарання у вигляді виправних робіт, призначених йому постановою Шевченківського РС м. Львова від 3 серпня 2010 року.

Погрожують розправою. Неспокій охопив приватного підприємця Трускавця пані М. Третього серпня якісь невідомі особи під’їхали на машині марки БМВ до воріт її будинку та погрожували фізичною розправою.

П’яний, як труп. Шостого серпня о 18.30 у міський відділ надійшло повідомлення, що на вулиці Мазепи біля залізничного переїзду у кущах виявлено труп невідомого чоловіка. На вказане місце виїхала слідчо-оперативна група. Було встановлено, що людина жива, але в сильному алкогольному сп’янінні. Встановлено і прізвище чоловіка.

Пошкодили авто. Мешканець Стебника Р. звернувся із заявою до працівників міліції Трускавця з тим, що 7 серпня на вулиці Стебницькій невідома особа біля 15.20 пошкодила його машину марки «Опель Омега», а саме – зламала дзеркало в салоні, пошкодила лобове скло. Вартість збитків становить біля 3 тисяч гривень.

Незвичний злочин. Мешканець Трускавця Т. сьомого серпня ніяк не міг відчинити дверей своєї квартири. Як виявилося, якийсь невідомий зловмисник пошкодив замок вхідних дверей, набивши його серцевину сторонніми предметами. Довелося чоловікові добре потрудитися, аби відчинити двері.

Роман Хром’як, лейтенант міліції,
Андрій Говіщак, газета "Франкова криниця Підгір’я"

Підготовка до нового сезону пройшла змістовно

Через кілька місяців дитяча футбольна команда ЗАТ «Трускавецькурорт» святкуватиме своє п'ятиріччя. Пам'ятається, як за ініціативи керівництва товариства та профспілкового комітету в 2006 році з метою популяризації здорового способу життя серед працівників ЗАТу та підтримки обдарованих дітей було створено футбольну команду, в якій задіяні діти батьків, що працюють у ЗАТ «Трускавецькурорт». І ось, з того часу пройшло вже п'ять років. Вік у команди хоч і невеликий, але за цей період юні спортсмени назбирали чималу пригорщу нагород різного ґатунку. Не став винятком і цей, ювілейний рік.

Під час літніх канікул за фінансової підтримки Наглядової ради ЗАТ «Трускавецькурорт» (голова П. Якубенко), профспілкового комітету (голова І. Терещук) та благодійного фонду «За розвиток м. Трускавця - курорту європейського рівня» (директор А. Левицький) футболісти команди традиційно проводять передсезонні збори під час відпочинку на різних курортах нашої країни, при цьому беручи участь у різноманітних всеукраїнських та міжнародних турнірах. І щоразу повертаються додому в хорошому настрої. Не тільки через гарний відпочинок, але й через те, що займають призові місця на змаганнях. Не став винятком і цьогорічний міжнародний турнір серед юнаків 1997-98 років народження «Літо-2011», що проходив в Ужгороді. Краєвиди Закарпаття не перестають милувати око, скільки б разів ти сюди не приїздив. А гостинність місцевого населення вражає відвертістю та щедрістю душі.

За словами наставника дитячої футбольної команди «Трускавецькурорт» Івана Павлика, перебуваючи більше тижня в Ужгороді, його підопічні встигли добре відпочити, побувати на цікавих та різноманітних екскурсіях, роздивитися місто, ознайомитися з місцевими традиціями, досхочу набігатися на міжнародному турнірі. І що головне - виграти перше місце!

Окрім цього, трускавчани побували на товариській грі в селі Середньому, де були приємно здивовані місцевою спортивною базою, якісними футбольними газонами, сучасною трибуною з пластиковими кріслами тощо. Щоправда, все це не допомогло місцевій команді переграти гостей з міста-курорту. Поєдинок завершився дружньою нічиєю - 1:1.

Окремо відзначимо, що згідно положення, з командою на зборах завжди перебуває лікар. Цього разу це був лікар-терапевт санаторію «Кристал» Денис Хохлов, який опікувався станом фізичної готовності футболістів до кожної гри, надавав кваліфіковану допомогу, за що батьки та їх діти йому вдячні.

Під час закарпатських зборів наші спортсмени встигли зіграти й два матчі з однолітками Ужгородської СДЮШОР. Спершу ми програли - 0:2, а згодом взяли реванш - 2:0.

Підводячи підсумки зборів команди, хочеться відзначити те, що такі заходи конче необхідні юним спортсменам. Вони сприяють їх морально-вольовим якостям, додають впевненості в завтрашньому дні та нових цікавих вражень. Це позитивно вплине на успішний старт у новому сезоні, який стартує наприкінці серпня. Також додасть здоров'я юним футболістам і успішності в новому навчальному році.

Склад переможців турніру «Літо-2011»: Василь Бобоцько, Олександр Громико, Роман Савчин, Михайло Бобоцько, Олег Єреп, Василь Галясовський, Юрій Винар, Віталій Аторвін, Олег Дробиняк, Андрій Буштин, Андрій Осмоловський, Артур Бабій, Олег Стасишин, Юрій Мотика, Віталій Хомин, Ярослав Гуляницький.

Микола Копач,
газета "Трускавецькурорт"

Заява фракції Партії регіонів Львівської обласної ради

Фракція Партії регіонів у Львівській обласній раді закликає колег-депутатів та жителів Львівської області не політизувати судовий процес над екс-прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко.

Хочемо наголосити, що цей судовий процес має в своїй основі виключно правовий, а не політичний характер. Юлію Тимошенко звинувачують у підписанні кабальних для України газових угод, які завдали державі багатомільярдних збитків, а для простих українців відобразилися у підвищенні ціни на газ і відповідно зубожінні народу.

Згідно з чинним законодавством, арешт підсудного громадянина як запобіжний захід не визначає ступінь його вини, а презумпцію невинуватості в Україні ніхто не скасовував. Тому усі заяви так званих захисників Юлії Тимошенко є не більш, ніж спробою збурити людей уявними загрозами.

Опозиція навсебіч заявляє про переслідування та диктатуру, проте дуже яскравим є той факт, що одразу ж після арешту Юлії Тимошенко в ефірі національних каналів з’явилося її відеозвернення до народу, нібито підготоване заздалегідь. Поява цього відеозвернення, а також численні виступи в ефірах телеканалів, радіостанцій та на шпальтах газет представників опозиції є яскравим доказом панування в Україні свободи слова та відсутності будь-якої цензури у ЗМІ.

Хочемо нагадати, що в Європі є чимало прикладів притягнення до суду високопосадовців. Свого часу на лаві підсудних були прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі та колишній президент Франції Жак Ширак, проте у ці судові справи ніхто не втручався, тиск на суд не чинився, а самі підсудні поводились адекватно та коректно.

Не можна говорити про якісь політичні переслідування в Україні, адже правоохоронні органи затримують виключно за порушення чинного законодавства не лише представників опозиції, але й чиновників усіх рівнів і представників Партії регіонів. Суд над екс-прем’єром є лише доказом того, що перед Фемідою в Україні усі рівні, не залежно від статусу та політичної приналежності.

Хочемо нагадати, що влада в Україні чітко поділена на три гілки – законодавчу, виконавчу та судову. Згідно з чинним законодавством, «забороняється втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів», а «суди здійснюють правосуддя самостійно. Судді при здійсненні правосуддя незалежні від будь-якого впливу, нікому не підзвітні і підкоряються лише закону».

Тому втручання у судовий процес та тиск на суд є неконституційними та незаконними. Вважаємо неприпустимими розгляд під час сесій рад різних рівнів питання щодо судового процесу над екс-прем’єром, адже міжнародні інституції можуть розцінити це як тиск на суд.

Закликаємо усі політичні сили припинити спекуляції, використовуючи для цього особу колишнього прем’єра, винуватість чи невинуватість якої потрібно встановлювати і доводити у судовому порядку, а не з сесійних трибун. Водночас фракція Партії регіонів закликає депутатів обласної ради спільно взятися до розв’язання економічних проблем регіону. Працюймо над створенням робочих місць, ремонтом доріг, підготовкою до Євро-2012, а не витрачаймо час на порожні балачки про уявні репресії.

Надіслала прес-служба
Трускавецької міської організації Партії регіонів

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.