Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№64 (308) 1 липня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Виконуємо обіцянку

З 1 липня "Трускавецький вісник" починає дотримуватися обіцянки, даної нами в №54 від 31 травня, а саме – припиняємо на липень – серпень випуск гострих публікацій в зв’язку з періодом літніх відпусток. Як нам стало відомо, влітку може не буде проведено і жодної сесії ТМР, міський голова Руслан Козир вже перебуває у відпустці, виконкому 30 червня не було, політичне життя притихло. Активізується воно восени і наскільки нам відомо, тоді критикою діючої влади Трускавця займатимуться різні політичні сили, в тому числі і ті, які наразі поки що перебувають у козирівській коаліції. Тож ми виконуватимемо тоді наші властиві функції виключно по оперативному інформуванні про події в нашому місті та регіоні.

Паломники пройдуть через Трускавець

Через Трускавець проходить маршрут пішої прощі із Турки до Більшівців, яка відбувається в липневі дні вже традиційно. 5 липня прочани зупиняться в Бориславі на обід у місцевій римо-католицькій парафії, а надвечір цього ж дня, у вівторок, прибудуть до нашого курорту. Після нічлігу, який організовує римо-католицька парафія Успення Пресвятої Діви Марії у Трускавці, прочани, які прямують до більшівського санктуарію, зранку 6 липня вирушать далі у дорогу. Із духовним піднесенням та піснями релігійного змісту, незважаючи на дощ чи спеку, щороку проща збирає чимало людей, які прагнуть наблизитися до Бога, знайти умиротворення для власної душі, змінити своє ставлення до речей, інших людей, Бога і до самого себе.

Власна інформація

Запрошуємо у музей історії міста

У музеї історії міста відкрито та освячено оновлену експозицію: Трускавець від найдавніших часів та історія розвитку курорту до 1939 року.

Музейна експозиція розповідає про давню історію нашого міста, підтверджену художніми проектами реконструкцій фортифікаційних укріплень ІХ-ХVІІ ст., археологічними знахідками залишків предметів побуту та озброєння І-ІІ та ХІІ-ХІV ст. н.е., муляжем з оригіналу першої письмової згадки 1469 -1471 рр., фоторепродукцією старої печатки села Трускавець, зразками корисних копалин трускавецького родовища, серед яких формуються цілющі води Трускавця. Про часи заснування та становлення курорту в середині ХІХ ст. розповідає давній вид мистецтва – літографія (автор А. Тітц), яких побільшало в музейній експозиції.

Експозиція бурхливого розвитку курорту кін. ХІХ – поч. ХХ ст. поповнилася новими фотоматеріалами та літературою, зокрема об’єктами надкоптажних споруд над джерелами мінеральних вод, відкритих та упорядкованих в цей час, першими лікувальними установами – водолікарня (лазнички) і інгаляторій та найяскравішими зразками архітектурної забудови тогочасного курорту.

Новинкою музейної експозиції є тематичні колажі з історії курорту, авторства трускавчанина Петра Закусила. Особливе місце в експозиції розвитку курорту відведене лікувально-рекреаційній зоні – курортному парку та літньому курорту «Помярки» з соляно-сірчаним басейном, славних своєю «Нафтусею» і «Барбарою» та унікальним природничим музеєм. Відвідуваність курорту відомими представниками політико-економічної та культурної еліти Європи також фіксується в музейній експозиції тогочасними фотоматеріалами.<

Прес-служба Трускавецької міської ради

У Трускавці в аварії постраждав велосипедист з Одеси

27 червня у Трускавецький міський відділ міліції від чергового лікаря Дрогобицької міської лікарні надійшло повідомлення про те, що до них після ДТП було доставлено 45-річного жителя Одеси. Про це ЗІКу повідомили в прес-службі управління ДАІ у Львівській області.

Як встановили співробітники ДАІ, дані тілесні ушкодження чоловік отримав у Трускавці на вул. Мазепи, де на нього наїхав невстановлений водій на автомобілі «ВАЗ-2104» (білого кольору). Після ДТП водій автомобіля з місця події втік. Свідків аварії закликають зголошуватися за номерами телефонів: 234-09-32 або 102.

У Дрогобичі кожний третій таксист – нелегал

Комісія виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, до якої, зокрема, були залучені працівники ДАІ, перевірили роботу 15 таксі. Виявилось, що лише 5 мали дозвільні документи, решта їздять нелегально, – передає кореспондент ЗІКу. Зі слів першого заступника міського голови Олександра Коростельова, така пропорція є в цілому по місту – кожне третє таксі їздить нелегально. А в Дрогобичі працює приблизно 400 таксомоторів. «Від цього, насамперед, можуть постраждати люди, яких перевозять, – каже Олександр Коростельов. – Адже перед виїздом ніхто не перевіряє технічний стан цих автомобілів, лікар не оглядає водія. А від цього залежить безпека перевезень».

Міська влада визначила для нелегальних таксистів тижневий термін для легалізації і пригрозила, що наступний рейд-перевірку проводитиме з транспортною міліцією і прокуратурою. «А це зовсім інша відповідальність, інший вплив», – наголосив Олександр Коростельов.

www.zik.ua

У дитсадках скорочено кількість робочих годин

Матусі Борислава б'ють на сполох: у місті скорочують робочі години працівників дошкільних закладів. Відтак, свою малечу із садка слід забрати до 17 години - на цю мить робочий день вихователя закінчується,

- Хоч живу у Бориславі, та працюю у Дрогобичі. Дитину воджу в дитсадок у Бориславі, так зручніше і для мене, і для моєї малечі. Однак тепер щодня добре нервую, коли бачу, що до 17 не встигаю приїхати у Борислав і прийти у садок. Бо не знаю, де застану свою дитину - з вихователем, у групі, чи зі сторожем, бо робочий день вихователя закінчився о 17.00, - бідкається пані Галина, мешканка міста нафтовиків. - Чому, коли приймали таке рішення, не запитали думку батьків? Адже таких, як я - багато... - додала на завершення співрозмовниця.

Рішення про те, аби скоротити кількість робочих годин для працівників дошкільних закладів, було прийняте Бориславською міської радою. У мерії мотиви цього кроку нам пояснили так:

- Ми провели ряд перевірок і встановили: дуже часто вихователі просять забирати дітей додому вже 6 16-17 годині. Мовляв, у них вдома також є своя робота. Тож, було прийняте рішення про скорочення робочого дня на півтора години, тобто, щоб зарплатня нараховувалась відповідно до відпрацьованого часу. Натомість, тепер, навіть о 18.00, вихователі не дуже хочуть дітей додому віддавати - кажуть батькам, хай малеча ще трохи побуде. Якщо раніше садочки не мали стимулу працювати, то тепер він у них з'явився. А виграють з того лише діти. На запитання, чи будуть повернені вихователям їх робочі години ми отримали відповідь, що будуть ... якщо дозволятимуть економічні умови.

Марія Кульчицька,
газета "Вільне слово"

"Карпатам" – 18!

Вже традиційно 1 липня для санаторію "Карпати" – велике свято, День народження. Цього року це 18 років, у житті людини це – повноліття. Складними для України були 90-ті роки, особливо їх початок. Молода держава, яка щойно здобула незалежність, зустрілася із багатьма труднощами. Економічна криза, гіперінфляція, невпевненість у завтрашньому дні. І в ці непрості часи відкриття санаторію виглядало справжнім чудом. Та ще й якого санаторію – на 1993 рік "Карпати" по праву вважалися найкращою оздоровницею Трускавця. Та і тепер "Карпати" постійно вдосконалюються, підтримують марку, престиж, постійно триває робота над тим, щоб сучасні світові стандарти були для нас нормою.

санаторію Карпати - 18! санаторію Карпати - 18!
санаторію Карпати - 18! санаторію Карпати - 18!
санаторію Карпати - 18! санаторію Карпати - 18!

Про все це на урочистій частині з нагоди святкування 18-річчя санаторію "Карпати" розповів генеральний директор, лауреат багатьох державних нагород Лев Ярославович Грицак. Важко було братися за нелегку роботу спорудження нової оздоровниці, проте Лев Ярославович – не з тих, хто боїться труднощів, він звик їх долати. І тим солодший успіх, чим більше тернів доводиться долати на шляху. "Карпати" урочисто відкривалися 1 липня 1993 року за часів міського голови Трускавця Богдана Матолича. Скільки дефіцитних тоді товарів довелося шукати, купувати "по блату", їздити за ними навіть за кордон. А скільки праці вклали тодішні будівельники, інженери, щоб удосконалити проект, щоб була не просто "улучшенная масляная покраска", а справжній митецький твір. Один з цих людей – Володимир Кушнір, заступник генерального директора "Карпат". Саме Володимира Миколайовича першого нагороджує грамотою Лев Грицак в цей урочистий день, призначений для того, щоб святкувати, а згодом нагороджує всіх, хто достойний відзнаки та шани. А це лікарі, медсестри та молодший медичний персонал, технічні працівники, електрики, водії, мийниці посуду, кухарі, прибиральниці, бухгалтери, пралі, працівники різних відділів – всі вони працюють як одна велика сім’я, щоб відпочивальнику тут було добре, зручно, комфортно, приємно, щоб гості знову і знову поверталися в "Карпати" для відпочинку та оздоровлення.

Грамотами нагороджено керуючого фермою Володимира Яворського, зав. ЛПК Андрія Мацька, реєстраторів Лесю Борис, Галину Кушнір, лікаря Тараса Мацигіна, зав. лабораторіями Галину Батіг, головних медичних сестер Оксану Сисан, Любов Чернецьку, медичну сестру Любов Бабак, сестер-господинь Марію Симович, Наталію Кирчей, молодшу медсестру Оксану Кушнір, електромонтера Ігоря Явора.

Також було оголошено подяку із занесенням в трудову книжку у відомості про заохочення наступних працівників санаторію "Карпати": працівникам готельно-медичного корпусу (реєстратору Вірі Шишці, молодшим медсестрам Оксані Мальській, Лесі Селецькій, Наталії Хітчак, Ользі Васьків, Марії Панчак, Марії Флюнт, Ользі Бутим, вантажнику Миколі Хом’яку, заступнику генерального директора з медичної роботи – головному лікарю Антощук Н. О.), працівникам лікувально-діагностичного відділення (лікарю-гінекологу Василю Поповичу, медичній сестрі Рені Неклюдовій, молодшим медсестрам Ользі Дутці та Світлані Паславській), працівникам лікувально-профілактичого корпусу (інструкторам з фізкультури Олександру Дроботенку, Андрію Притулі, прибиральницям Любові Воробець та Ірині Дусин), працівникам клубу - бібліотекарю Любові Мудрій, прибиральниці Галині Гавриляк, працівникам прального пункту (оператору пральних машин Вірі Сенчишин, приймальнику Ользі Явір, електрослюсарю Михайлу Амосову), наїзнику кінно-спортивного відділення Олегу Новачкевичу, працівникам гаражу - водіям Василю Лаврику та Роману Гарасим’яку, операторам котельні Ігорю Спецівці та Василю Сікорі, працівникам технічної служби – оператору теплового пункту Миколі Косенку, слюсарям-сантехнікам Миколі Фендаку, Тарасу Яворському, Івану Страшівському, електромеханіку з ліфтів Ярославу Дмитрику, машиністу насосних установок Степану Паньківу, електромонтерам Юрію Кірчею, Володимиру Бандрівському, Роману Козару, працівникам харчоблоку – кухарю Любові Веклюк, кухонним працівникам Марії Ткачишин, Орисі Комарницькій, Олександрі Кіхтан, Наталії Савчин, працівникам господарської служби – малярам Михайлу Ільницькому, Галині Боднарчук, Надії Васильків, Богданні Хомі, бригадиру робітників з благоустрою Стасію Мартичу, агроному Галині Сирватці, робітнику благоустрою Марії Гарасим’як.

А всього в "Карпатах" працює 438 працівників, з яких 51 медсестра та 25 лікарів, з них двоє мають звання Заслужений лікар України (Лев Грицак та Стефан Мудрий).

Доглянута та прибрана територія всередині та назовні, красень-парк "Підгір’я", удостоєний найвищих державних нагород, чистота та порядок, справжня краса, яка милує око та тішить душу. Від самих початків до сьогоднішнього дня за всім цим пильнує дбайлива господарська рука Лева Грицака. Не можна не згадати в цей прекрасний святковий день і Володимира Маринкевича, який більшу частину з восьми років перебування Лева Ярославовича на виборній посаді міського голови Трускавця був теж добрим та вмілим керівником, зберіг реноме "Карпат", їхній престиж та імідж. Та фактично кожен у великій "карпатській" сім’ї відчуває свою частинку відповідальності за те, щоб тут було просто чудово, намагається наблизити все у своїй галузі практично до ідеалу.

Урочиста частина довго тривати не може, адже у кожного – свої посадові та функціональні обов’язки. Саме їх виконувати і поспішає кожен після привітання від генерального директора, після прослуховування наказу про нагородження грошовими преміям всіх працівників, після музичних привітань від Марії Гуцило та Зоряни Петрас-Конопельської. А справжнє свято організують сьогодні ввечері, о 19.00 виступатиме Наталка Карпа у супроводі арт-балету "Ґледіс" та групи "Ґламур", "карпатські" колективи. На гостей теж чекають різноманітні конкурси та розваги, а завершиться дійство феєрверком. Свято відбуватиметься на свіжому повітрі, якщо це дозволить погода. Отже, "Карпати" запрошують трускавчан та гостей міста-курорту на спільне святкування.

Володимир Ключак

Помітно зросла кошторисна вартість ремонту доріг перед початком "Євро-2012"

Чи можливо, щоб кошторисна вартість ремонту 1 км дороги буквально за якийсь місяць - другий зросла на десятки-сотні тисяч? Звісно, якщо, скажімо, нафта в ціні стрибнула втричі вище, бітум набрав кілька кратної вартості, ремонт перепрофілювали з поточного на капітальний.. А ще таке можливо у нас на Галичині. Особливо, коли на дороги під Євро потекли мільйони..

На затвердження у комісію з питань промисловості, транспорту, зв'язку та комунального господарства Львівської обласної ради надійшов документ, в якому голову комісії просили затвердити кошторис ремонту доріг у населених пунктах, які задіяні у підготовці до фінальної частини чемпіонату Євро 2012. Здавалося, звична процедура. Та незвичними виявились цифри, їх дивним чином було змінено: кількість вулиць, що мали ремонтуватись за державний кошт, зменшено, а вартість ремонту тих доріг, які залишились, збільшено - на десятки, сотні тисяч та мільйони гривень. Начальник служби доріг Петро Шпитак у документі це пояснює так:

- У зв'язку із зміною цін на основні матеріально-технічні ресурси в травні 2011 року балансоутримувачами комунальних доріг міст Трускавець, Борислав, Стрий, Східниця, Дрогобич, проведено перезатвердження кошторисної вартості.

Зі слів пана Шпитака виходить, що саме очільники міст Дрогобич, Трускавець, Стрий, Борислав та Східниця провели перезатвердження кошторисної вартості, а, отже, саме вони прийняли рішення - які дороги ремонтувати, які ні, і скільки на це потрібно державних мільйонів.

Замість чотирьох відремонтують лише дві вулиці...

У квітні 2011 року у ЛОДА був затверджений перелік об'єктів (доріг), які ремонтуватимуться за державний кошт в рамках підготовки до Євро 2012. Згідно цього документу, у Дрогобичі мали ремонтувати чотири вулиці: на поточний ремонт вул. Трускавецької мало надійти 12 млн. 291 тис. гри., вул. Стрийської - 11 млн. 525 тис. грн., вул. Війтівська Гора - 3 млн. 730 тис. грн., вул. Млинарська - 470 тис. грн. Натомість, після перезатвердження кошторисної вартості, яке відбулось місяць по тому, у місті Котермака за державний кошт ремонтуватимуть лише дві вулиці: на поточний ремонт вул. Трускавецької піде 14 млн. 651 016 грн., на ремонт вул. Стрийської - 14 млн. 549 946 грн. Тож, Стрийська додатково отримає 3 мільйони, Трускавецька - понад 2. Розбита Війтівська Гора, яка знаходиться недалеко від центральної частини міста, без державних грошей має обійтись. Як і вулиця Млинарська. Залишається сподіватись, щоб якийсь випадковий євро-турист, випадково не забрів туди, бо матиме що розповідати про місто Котермака в Європі...

Найдорожча дорога - до "Ріксоса"

Приблизно такою ж є ситуація із дорогами у Трускавці: згідно з попереднім документом у місті-курорті мали ремонтувати шість вулиць, а ремонтуватимуть п'ять. Вулиця Бориславська, яка є однією із основних, позаяк знаходиться практично в центрі міста, виявляється, коштів на ремонт не отримає. Згідно з квітневого документу фінансуватись мали: вул. Дрогобицька - 2 млн. 698 тис. грн., вул. Сагайдачного - 4 млн. 498 тис. грн., вул. Городище (до «Ріксос») - 5 млн. 741 тис. грн., вул. Суховоля - 1 млн. 620 тис. грн., вул. Бориславська - 2 млн. 214 тис. грн., вул. Героїв УПА - 336 тис. грн. Натомість, після перезатвердження суми стали такими: вул. Дрогобицька - 3 млн. 64360 грн., вул. Сагайдачного - 5 млн. 91386 грн., вул. Городище (до «Ріксоса») - 6 млн. 548341 грн., вул. Суховоля - 1 млн. 868365 грн., вул. Героїв УПА - 386213 грн. Тож, нескладний арифметичний підрахунок покаже - за місяць найбільше «подорожчала» дорога до "Ріксоса" - на 800 тисяч гривень. Навіть аварійна Сагайдачного не змогла "переплюнути" Городище - вона подорожчала менш як на 600 тисяч гривень. Натомість, вулиця Бориславська залишилась «в прольоті». Дивно з огляду на те, що поруч - центр, мерія, пошта, банки, готелі…

Ситуація в Бориславі вражає

Те, як перезатвердив кошти Борислав, взагалі вражає. Депресивне місто, яке мало нагоду «під Євро» відремонтувати п’ять вулиць, доведе до ладу лише дві. Згідно квітневих кошторисів, вул. Трускавецька у Бориславі мала коштувати 4 млн. 800 тис. грн., вул. Шевченка - 3 млн. 800 тис. грн., вул. Степана Бандери - 2 млн. 370 тис. грн., вул. Д.Галицького - 700 тис. грн., вул. В.Великого - 400 тис. грн. Натомість, тепер ремонтуватимуть лише дві перших. Тож вул. Трускавецька отримає 6 млн. 689944 грн., вул. Шевченка - 5 млн. 342780 грн.

Схожою є ситуація й у сусідньому Стрию. Очікувалось, що ремонтуватимуть там шість вулиць. Та після перезатвердження кошторисів їх залишилось чотири - із обойми щасливчиків випали вулиці Шевченка та Підзамче.

Єдине місто, яке від перезатвердження виграло - курорт Східниця. Як і планувалося, там ремонтуватимуть лише одну вулицю Шевченка. Однак, якщо у квітні вона «коштувала» 3 млн. 100 тис. грн., то сьогодні «вартість» - 4 млн. 244263 грн.

«Складається враження, що йде банальне освоєння коштів»

Чому так сталось? За поясненням ми звернулись до голови постійної депутатської комісії з питань промисловості, транспорту, зв'язку та комунального господарства, депутата обласної ради Михайла Задорожного:

- Моє здивування було таке ж, як і ваше. У квітні ми затверджували одні кошториси, а вже 6 червня мені, як голові депутатської комісії, на підпис принесли інші. Пояснення начальника служби автомобільних доріг Петра Шпитака, що перезатвердження кошторисів проведені балансоутримувачами, тобто, міськими головами, мене шокувало. Я хотів би, щоб міські голови прокоментували цю ситуацію. Я хотів би, щоб пояснили: чому місяць тому кошторисна вартість дороги становила 11 мільйонів, а тепер стала понад 14? Що зросло за цей час?

Десять днів документ я не підписував. Однак, коли мені зателефонували і сказали, що ось-ось почнуться тендери, а кошторису нема, стало зрозуміло - діватись нікуди. Бо, як не затвердимо, й тих коштів наші міста не отримають. Однак, питання «Звідки такі цифри?» залишається відкритим. Його виноситиму на сесію обласної ради, закликатиму компетентні служби та спеціалістів провести перерахунки. Бо, переконаний, з такими драконівськими підходами, які маємо сьогодні, доріг на Львівщині не буде ніколи! Складається враження, що йде банальне освоєння коштів, а кінцевий результат нікого не цікавить.

Марія Репецька,
газета "Вільне слово"

Мистецьке спрямування феномену Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України «Верховина» вразило глядачів

ансамбль Верховина Нещодавно у приміщенні Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича відбулася урочиста академія і святковий концерт, присвячений 65-річному ювілею Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України «Верховина». Артисти здивували публіку майстерним виконанням запальних народних танців, різноманіттям вокально-хореографічних композицій, дзвінкоголоссям бойківських співанок та різнобарв’ям українських національних костюмів. Ансамбль, що концертував у різних куточках колишнього Радянського Союзу, – від Чорного моря до Тихого океану, від Заполяр’я до Кавказьких гір та Середньої Азії, - приїхали привітати гості Львівської облдержадміністрації, облради, керівник Львівського академічного обласного муздрамтеатру ім. Ю. Дрогобича Микола Гнатенко, директор Будинку культури м. Дрогобича Петро Кос, керівник відділу культури виконавчих органів Дрогобицької міської ради Олег Яводчак, Дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський та представники міськвиконкому і місцеве духовенство.

Ректор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка Валерій Скотний та декан музичного факультету педуніверситету Степан Дацюк відзначили, що високопрофесійне мистецтво колективу було близьким і зрозумілим мільйонам глядачів у Росії, Прибалтиці, Грузії, Словаччині, Бельгії, Польщі, Сербії, навіть на далекому африканському континенті – у Замбії і Зімбабве.

До слова вітання було запрошено голову обласного комітету профспілок працівників культури Михайла Підгурського, депутатів облради Миколу Барана та Тараса Курчика, котрі до вітальних слів долучили ще й цінні подарунки. Найціннішим з них був образ Покрови Матінки Божої, нанесений на круглій дерев’яній поверхні.

Пролунало також вітання від Голови національно-хореографічної спілки України, Героя України, народного артиста України, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка професора, академіка Мирослава Вантуха.

За творчі здобутки та досягнення від імені Дрогобицької міської ради учасників колективу було нагороджено почесними грамотами. З нагоди 65-річчя від дня заснування колективу на адресу ансамблю «Верховина» було оголошено урочисте вітання від міністра культури Михайла Кулиняка. У вітальній промові було відзначено, що більш, як півстоліття тому мистецтво колективу головним акцентом у розвитку сучасної національної пісні ставить розмаїття вітчизняного мистецтва, збагачуючи його національно-культурними традиціями. Спостережливий директор Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України «Верховина» Зорян Ацедонський зауважив, що у залі присутня мати Михайла Кулиняка, п. Ольга, якій подарували букет шикарних квітів.

Щоправда з фінансуванням у «Верховині» туго. Аби присмачити гіркоту безгрошів’я депутат Дрогобицької міської ради Осип Буга подарував колективу величенький торт.

- Своїм натхненним мистецтвом заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю України «Верховина» оспівує красу рідного краю, дарує людям естетичну насолоду, робить вагомий внесок у національне відродження і розвиток музичної культури, - відзначив депутат облради Михайло Баран і від імені облради вручив колективові похвальні грамоти і цінні подарунки. А зал, отримавши від виступу майстерних віртуозів заряд бадьорості, аплодував «Верховині» стоячи.

Вікторія Лишик

В Київ – за грошима

Головний архітектор Трускавця Олександр Грищенко повернувся зі столиці, де вирішував ряд робочих питань. Зокрема, Олександр Павлович був уповноважений підписати договір між заступником міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та міським головою Трускавця про здійснення закупівлі квартир інвалідам І групи Великої Вітчизняної війни, які протягом тривалого строку перебувають на черзі на отримання житла. Договором передбачено виділити Трускавцю на ці потреби 324 тисячі 324 гривні.

Та влада Трускавця розраховує на отримання ще більшої фінансової допомоги від цього міністерства. Адже Олександр Грищенко також зустрівся з заступником міністра Анатолієм Всеволодовичем Беркутою і передав йому запрошення та прохання міського голови Трускавця Руслана Козира про залучення міста-курорту до цільових програм, які готує і реалізовує Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Перебуваючи в профільному міністерстві, головний архітектор Трускавця також звернувся за роз’ясненнями щодо впровадження Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», про порядок розміщення малих архітектурних форм та порядок розгляду містобудівної документації і можливість надбудови мансардних поверхів у так званих хрущовках згідно державних будівельних норм. Адже утеплення фасадів, заміна комунікацій та побудова мансардних поверхів з накриттям зараз розглядається як одна з можливостей оновлення цього старого житлового фонду, зокрема на вулиці Сагайдачного. З усіх цих питань Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства обіцяло надати роз’яснення.

Іра Циган,
газета "Франкова криниця Підгір’я"

Доступ до інформації про особу, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»

Інформація про фізичну особу (персональні дані) – відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.

Не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини. До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров’я, а також адреса, дата і місце народження.

Кожна особа має право: знати у період збирання інформації, але до початку її використання, які відомості про неї та з якою метою збираються, як, ким і з якою метою вони використовуються, передаються чи поширюються, крім випадків, встановлених законом; доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається; вимагати виправлення неточної, неповної, застарілої інформації про себе, знищення інформації про себе, збирання, використання чи зберігання якої здійснюється з порушенням вимог закону; на ознайомлення за рішенням суду з інформацією про інших осіб, якщо це необхідно для реалізації та захисту прав та законних інтересів; на відшкодування шкоди у разі розкриття інформації про цю особу з порушенням вимог, визначених законом.

Обсяг інформації про особу, що збирається, зберігається і використовується розпорядниками інформації, має бути максимально обмеженим і використовуватися лише з метою та у спосіб, визначений законом.

Розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов’язані: надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом; використовувати її лише з метою та у спосіб, визначений законом; вживати заходів щодо унеможливлення несанкціонованого доступу до неї інших осіб; виправляти неточну та застарілу інформацію про особу самостійно або на вимогу осіб, яких вона стосується.

Зберігання інформації про особу не повинно тривати довше, ніж це необхідно для досягнення мети, задля якої ця інформація збиралася. Відмова особі в доступі до інформації про неї, приховування, незаконне збирання, використання, зберігання чи поширення інформації можуть бути оскаржені.

Посадові та службові особи не підлягають юридичній відповідальності, незважаючи на порушення своїх обов’язків, за розголошення інформації про правопорушення або відомостей, що стосуються серйозної загрози здоров’ю чи безпеці громадян, довкіллю, якщо особа при цьому керувалася добрими намірами та мала обґрунтоване переконання, що інформація є достовірною, а також містить докази правопорушення або стосується істотної загрози здоров’ю чи безпеці громадян, довкіллю.

Роман Корчинський,
начальник Трускавецького міського управління юстиції

Вітаємо з ювілеєм

В кінці червня свій шістдесятий День народження відсвяткував талановитий журналіст, справжній фахівець своєї справи, чудова людина Ярослав Кіт. Ярослав Романович пройшов хорошу школу у різних виданнях як нашого краю, так і поза його межами, а тепер працює в дружньому нам виданні "Трускавецькурорт". Часто на "Трускавецькому віснику" ми розміщуємо статті з цієї газети і серед них також статті ювіляра.

Шановний Ярославе Романовичу! В день Вашого ювілею прийміть і нашу квітку до великого букету всіх привітань та побажань. Бажаємо Вам і надалі своєю працею возвеличувати почесну працю журналіста, а також від щирого серця зичимо міцного-преміцного здоров’я, великого щастя, Божої опіки для Вас та всієї Вашої родини, достатку та добробуту, щоб кожен день дарував радість та приносив добро. З Днем народження Вас! З ювілеєм!

Від імені редакції "ТВ" Володимир Ключак

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.