Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№4 (30) 21 січня 2009 р.

Репортаж: Трускавецькі діти в Слов`янську

Спочатку було слово…

Трускавецькі діти в Слов`янську Після підписання угоди про побратимство між Слов`янськом та Трускавцем, обидві сторони в минулому році почали активно втілювати її в життя. Спільна розробка шляхів для отримання статусу курорту державного значення, взаємні відвідини на рівні офіційних та неофіційних міських делегацій. Новою віхою співпраці між двома нашими курортами став обмін делегаціями дітей - діти з Слов`янська приїхали до нас в кінці минулого року, а наші відбули на Східну Україну 9 січня ввечері (прибули 16 ввечері). І це не випадково, що саме діти, адже за словами секретаря Трускавецької міської ради Наталії Пономаренко, яка курувала цю поїздку і з цієї нагоди провела прес-конференцію 19 січня в трускавецькій школі мистецтв, "діти - це невинність, це чистота, це та квіточка, яка тільки розпускається, вони ще не вміють фальшивити…".

Як зазначила Наталія Анатоліївна, протягом всієї поїздки вона відчувала гордість за наших дітей, адже в дорозі співали виключно українських пісень, Гімн України, а всі учасники поїздки відчули такі виключно позитивні емоції, які попросту не передати жодними словами.

Трускавецький вертеп

Трускавецькі діти в Слов`янську В далеку дорогу (1 400 км від Трускавця) юні трускавчани вирушили з благословенням священика (тому і доїхали добре) та не з порожніми руками. Як тільки стало відомо, що така поїздка запланована, міською радою було дано доручення директору школи мистецтв п. Ігореві Ничу організувати вертеп (бо що ще інше є настільки актуальне в різдвяний період та здатне торкнутися струн душі українців, як не вертеп, це Євшан-зілля нашого багатостраждального народу). За відносно короткий період було розроблено оптимальний сценарій, серед дітей пройшов навіть кастинг, як жартома сказав Ігор Ярославович, відповідаючи на запитання журналістів про те, яким чином здійснювався відбір. Майбутні скрипалі, домристи, бандуристи та піаністи під вмілим керівництвом своїх наставників, а особливо панів Ореста Баб`яка та Богдана Шкільника, як супроводжували дітей в далекій дорозі, перетворилися в персонажі українського вертепу, такі звичні для нас, галичан, і такі ще невідомі поки що для наших східних братів та сестер.

Двоє малих Пастушків, наймолодші учасники вертепу, які стали справжньою фішкою дійства, Ангел, Три Царі, Звіздар, Цар Ірод, Воїн, Чорт і Смерть - всього 11 дітей в новеньких костюмах, пошитих спеціально для цієї нагоди трускавецьким ательє мод "Сезони" (директор - п. Галина Бачинська). До речі, всі костюми залишаться в нашій школі мистецтв. Жида, як жартували на прес-конференції, вирішили поки що цього року не везти (повеземо на другий рік), хоча як зазначили бувальці, на Донеччині жидів багато і нема, там радше турків та циган достатньо.

Вже на місці юні трускавчани на ходу виступили ще і з новим сценарієм - до Старого Нового року, щоб показати нашим східнім побратимам і обряд посівання на Новий рік, щире галицьке побажання щастя, здоров`я та злагоди.

Ще слід відмітити, що учасниками вертепу були діти різних вікових груп, адже таким український вертеп був завжди, зазначив директор трускавецької школи мистецтв. "Трускавчанам не вперше виступати перед сильними світу цього, - відзначив п. Ігор Нич, - адже трускавецькі діти виступали і перед українськими президентами Кравчуком та Кучмою, і перед прем'єрами, так що особливих хвилювань перед поїздкою не було".

Враження наших дітей

Трускавецькі діти в Слов`янську За весь час перебування трускавецьких дітей в Слов`янську вони відчували себе справжніми зірками. Прес-конференції, виступи на великій сцені, екскурсії, інтерв'ю, курйози, дискотеки, подарунки, любов та увага…

Наталія Пономаренко зазначила, що в Слов`янську її особливо вразило те, як там ставляться до дітей, з якою любов`ю, відповідальністю, терпінням та розумінням ставляться до кожної обдарованої дитини, яка для них є не просто дитиною, а справжньою зірочкою, яка має в майбутньому всі шанси стати справжньою великою яскравою зіркою. На жаль, нам все-таки ще не вистачає цієї любові до свого, ми це розуміємо як буденну річ, підсумувала Наталія Анатоліївна.

А ось враження самих дітей щодо поїздки:

Андрій: "Там такі самі люди, як і ми… І це добре!".
Євген: "Особливо сподобалося в центрі учнівської творчості, ми там ходили на майстер-клас. В гуртку "Фантазія" ми обробляли скляні рамки, а в туристичному гуртку нас навчили в'язати морські вузли".
Михайло: "Надзвичайно сподобалося в художньому ліцеї".
Оля: "Надзвичайно чудовий басейн, от такий би в нас, у Трускавці… А ще ми їздили у музей під відкритим небом в селі Прилісне, 40 км від Слов`янська".
Світлана: "Ми побували на екскурсії в музеї, де виготовляють та випробовують ізолятори електрострумом. А на керамічному ринку ми побачили надзвичайно красиві (і відносно недорогі) речі з білої глини, яка в Україні є тільки в Слов`янську".

Інші діти - Оля, Мирослав, Андрійко, Ірина - теж були під сильними враженнями від поїздки і з захопленням розповідали про емоції, які їх переповнювали, про все нове побачене та почуте. Видно було, що ця поїздка багатьох з них збагатила в духовному плані, відкрила нові горизонти, навчила ще дужче любити нашу рідну неньку-Україну. А Василь мав особливе щастя святкувати в період поїздки своє 14-ліття, для нього ця поїздка теж принесла незабутні враження.

Схід для нас - далекий і невідомий…

Трускавецькі діти в Слов`янську Поїздка до Слов`янська і не просто поїздка, а перебування там, дала можливість як дітям, так і дорослим краще пізнати Схід. Місто-побратим, яке знаходиться в Донецькій області, відоме третьою за значенням Лаврою (після Києво-Печерської та Почаївської) - Святогірською. Церква святого Миколая, церква Покрови (чисто як у Трускавці), печерна церква, музей ІІ світової війни "Святогірські гори", інші музеї та знаменні міста. Приємно відзначити, що наші діти одразу вразили місцевих мешканців своєю духовністю, адже в церкві повелися дійсно як у храмі, а не як у музеї, були чемні, виховані…

Відвідини заводу дало можливість побачити будні простих людей, участь в майстер-класах в центрі дитячої творчості - краще пізнати те, як і чим живуть ровесники. Прощальна дискотека, в якій брали участь 11 трускавецьких та 11 слов`янських дітей, показала, що всі ми такі однакові, подібні своїми почуттями, гумором, зацікавленнями, а ті відмінності, які є між Сходом і Заходом, це немов кольори веселки, які прикрашають світ, рятуючи його від сірої буденщини та одноманітності.

З легкої руки наших дітей начальника управління освіти Слов`янська тепер величають "міністром освіти", мер цього дружнього нам міста напевно вперше в своєму робочому кабінеті зустрічав колядників, а українське слово звучало з вуст тих, які ще дотепер не освоїли нашу мову (навіть інструктор басейну вже знає, що таке "сокира").

Українські звичаї, призабуті на Сході через злочинну політику совєтської системи, поступово відроджуються, тамтешні люди хоча найчастіше в побуті і послуговуються російською, все ж відчувають свою приналежність до українського, а не російського народу, відчувають себе громадянами України, а не північного сусіда. Зайва емоційність чи тиск могли б лише нашкодити, а от мудра політика на найвищому рівні поступово справлятиме належний ефект, адже, як кажуть, "тихше їдеш - дальше будеш" і "крапля камінь точить".

Подякували всім, не забули нікого…

Трускавецькі діти в Слов`янську В кінці прес-конференції секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко, по якій було видно, що вона дійсно сприйняла цю поїздку цілим серцем, щиро подякувала всім від імені міського голови Трускавця, який на цей момент знаходився у відрядженні у Львові і не зміг взяти участі в прес-конференції, від себе особисто та від міської ради в цілому.

Слова вдячності були сказані на адресу депутата міської ради, директора школи мистецтв п. Ігоря Нича та всіх працівників цієї установи, особливо Ореста Баб`яка та Богдана Шкільника, директора ательє мод у Трускавці "Сезони" Галини Бачинської, підприємцям Володимиру Павлишину та Василеві Клянцку, санаторію "Карпати" та його керівнику Володимиру Маринкевичу, Іванові Скибаку, Іванові Павлику, працівникам трускавецьких музеїв (міського та Михайла Біласа), голові трускавецької організації партії "ВО "Батьківщина" Руслану Крамару та всім іншим, хто як надав матеріальну допомогу, так і морально підтримав в час обміну делегаціями. Пам'ятні сувеніри, книги, ікони, керамічні статуетки отримали більшість вищеназваних добродіїв.

На запитання нашого представника на прес-конференції, чи не планується часом зробити подібний обмін дитячими делегаціями з іншими містами-побратимами Трускавця - Лімановою з Польщі та Дольним Кубінем з Словаччини, Наталія Анатоліївна відповіла, що вона особисто відповідальна за співпрацю із Слов`янськом, а за ці міста відповідають інші посадові особи, проте висловила припущення, що варто подумати про такі обміни не лише на загальноукраїнському, але і на міждержавному рівні, бо це лише б підвищувало імідж та рейтинг нашого курорту Трускавець на міжнародній сцені.

Трускавецькі діти в Слов`янську … Свята пройшли, діти повернулися в Трускавець, настали звичайні будні. Проте поїздка до Слов`янська назавжди закарбується в пам`яті тих, хто там побував, співпраця з цим містом буде продовжуватися, особливо щодо спільного шляху визнання наших двох міст курортами державного значення. І Трускавець, і Слов`янськ мають як свої проблеми, негаразди, так і свої успіхи, досягнення. І хотілося б, щоб успіхів, позитивів було з кожним роком все більше, а діти, які скоро виростуть, отримали у спадок процвітаючий курорт європейського рівня, а не розпродані землі та змарновані кошти та можливості. Адже вже на прес-конференції вони запитували нас, журналістів, що можна зробити хорошого для Трускавця. Відповіді вони так і не отримали.

А дійсно, що можна зробити для Трускавця, для його хорошого майбутнього? Ми це питання переадресовуємо до всіх небайдужих і сподіваємося, що відповідь буде не словами, а вчинками.

Примітка. В статті використано світлини Донеччини авторства Максима Хмари.

Володимир Ключак

Їм не повезло в 2006…

В № 25 нашого "ТВ" за 17.12.2008 р. ми опублікували список діючих депутатів Трускавецької міської ради. Сьогодні ж хочемо ознайомити вас, шановні читачі, з тими особами, які були за крок від успіху, але все таки не потрапили в міську раду. Метою цієї публікації є донести до вас, трускавчани, інформацію, хто ж є хто в нашому місті, щоб не виявилося, що будучи симпатиками однієї політичної сили в 2006, людина раптово діаметрально змінює погляди в 2009 - 2010, щоб лише допастися до заповітного "корита".

Отже, розпочнемо з тих партій, які представлені в ТМР двома депутатами. Від КУНу могли б потрапити до ради О. Багрій, А. Бега та М. Мількович, якщо б пройшла вся перша п'ятірка. Шкода, що не пройшли, бо треба було б і чесних лікарів мати депутатами. "Свободу" б могли представляти О. Хомик, І. Бондар та І. Струбіцький.

І. Циган, В. Белз та О. Соловей могли б отримати депутатські мандати, якщо б УНП (тоді - Блок Костенка - Плюща) мала 5 "штиків" в ТМР. Не пройшли і християни (ХДС) М. Гумега, Р. Федурко та О. Богуцький. Троє депутатів має "Пора", не пройшли ні "лицар Вітчизни" О. Ткаченко, ні О. Кабальний.

А ось політичні сили, що взагалі не потрапили до міської ради: Партія Регіонів (С. Павлечко, С. Вронський, Ю. Петруняк, В. Сарахман, С. Гринько), "опозиційний" блок "НЕ ТАК!" (В. Лук'яненко, О. Коребков, А. Дацьків, С. Мінакова, С. Чапля), Партія Зелених України ( Я. Ковальський, Н. Крамар, В. Дудяк, О. Іваницька, С. Вовків), Блок Юрія Кармазіна (А. Іваночко, М. Гасиндич, Віктор Возняк, керівник "Альфа-плюс", брат якого був депутатом в 2006 - 2008 рр., Б. Стасишин, Б. Шахбазов), Народно-Демократична Партія (журналіст Орест Лещишин, екс-депутат Микола Іваник з клубу "Сива давнина", О. Бучко, М. Ігнацевич та вчителька Ольга Мотика), Соціалістична Партія України (начальник дитячого санаторію "Джерело" Сергій Саранча, підприємець Андрій Сафіяник, редактор газети Тетяна Татомир, а також М. Сисан та В. Бесарабов), Блок Литвина (В. Беляк, М. Мацьків, керівники військового санаторію та санаторію "Батьківщина" Л. Прокопович та В. Ченцов та екс-депутат Омелян Дяків), "Реформи і Порядок" (С. Сенишин, О. Ємельянов, А. Макара, який до того ж балотувався на посаду мера, В. Трущак та П. Габшій).

Не обговорюємо сьогодні найбільші політичні сили міста, які за результатами виборів-2006 отримали відповідно 14 та 11 мандатів - "Нашу Україну" та "ВО "Батьківщина", адже вони взяли по максимуму. Не коментуємо і результати "Третьої сили", для яких 5 міських депутатів - найкращий результат, про який можна було лише мріяти.

А от щодо "Відродження", політичної сили, яка повністю у всьому підтримує нашого мера, можна копнути дещо глибше. Отже, крім 5 депутатів, до першої десятки ще входили генеральний директор санаторію "Карпати" Володимир Маринкевич, приватний підприємець Володимир Павлишин, директор трускавецького "Укртелекому" Михайло Знахоренко, голова профкому міської лікарні Володимир Чуба (це вже три Володимири), заступник директора з СШ № 2 Любов Чайковська - всі особи компетентні.

З другої десятки кандидатів двох вже немає в живих, а з інших 8 варто назвати таких людей - заступник начальника управління Пенсійного Фонду України в Трускавці Олександр Кропивницький, начальник управління Фонду соцзахисту Юстина Когут, головний лікар "Молдови" Валерій Бабелюк, директор Терцентру з обслуговування пенсіонерів Олена Пилат, екс-секретар ТМР В'ячеслав Умнов, чия дружина все ж стала депутатом за квотою цієї ж політичної сили.

Всього "відродженців" було 27 і було відомо, що №№ 21 - 27 завідомо не пройдуть, як то син мера Ярослав, помічник мера Олег Блажівський, а також Мирослав Бурик, який був "замикаючим шествіє". Доцільно відмітити, що із всіх вищеназваних кандидатів в депутати від партії покійного Кірпи біля 10 були на той момент членами зовсім інших політичних партій (не просто безпартійними - nota bene!), але були включені в передвиборчий список через свої гучні імена, як люди, про яких місто чуло і то неодноразово.

Ми не зупиняємося на завідомо непрохідних аутсайдерах 2006 року, таких як Республіканська Християнська Партія України чи Партія Промисловців і Підприємців України, оскільки перша взагалі висувала хіба трьох кандидатів, а друга героїчно не захотіла йти в блоці "НУ". Хочемо лише зауважити, що значна частина із всіх вищевказаних прізвищ дуже скоро фігуруватиме як в нових списках кандидатів, так і маячітиме перед очима на біл-бордах та в наших поштових скриньках, ну якщо не дуже скоро, то принаймні орієнтовно через півроку це точно. А про тих, хто є діючими депутатами, чи тих, хто "не дотягнув" до кінця каденції через виключення, я вже мовчу. І кому повезе вже в 2010, побачимо. Бо хто що б там не казав, але багато залежить і від нас, тих простих трускавчан, які долю міста комусь та й мусять довірити. Аби ж то знову не помилитися…

Андріан Марічик

Дрогобицький "Фуршет" закриють

Через різке падіння покупок споживачами в зв'язку з економічною кризою, багато магазинів відчули зниження прибутків. Особливо це стосується тих, які торгують промисловими товарами, будівельними матеріалами, предметами розкоші. Проте криза не оминула і супермаркети, особливо ті, які не можуть витримати конкуренції. Так, один з таких супермаркетів в Дрогобичі (мережа "Фуршет") буде закритий в найближчому часі, причина - витрати перевищують прибутки. В Трускавці ж через збитковість був закритий супермаркет "Рукавичка" (в приміщенні "Львівхолод" по Мазепи, 9) майже одразу ж після грандіозно урочистого відкриття.

Не найкраще себе почувають і підприємці, які реалізують свій товар в ТЦ "Славутич", орендна плата яких за використовувані приміщення зросла з 1 січня, а прибутки зменшились.

Що поробиш, комерція хоче прибутків, а не лише зовнішнього лоску.

Оксана Оса

Без коментарів

Ліміти споживання в 2009 році енергоносіїв бюджетними установами Трускавця, що фінансуються з міського бюджету (у натуральних показниках)

Назва головного розпорядника коштів Одиниця виміру Кількість
Виконавчий комітет ТМР тис. гкал. 3,265
тис. м. куб. 35,45
тис. кВт. 436,5
тис. м. куб. 0,0

Відділ освіти ТМР
тис. гкал. 3,325
тис. м. куб. 23,05
тис. кВт. 569,0
тис. м. куб. 65,0
Управління праці і соціального захисту населення ТМР тис. гкал. 0,12
тис. м. куб. 0,22
тис. кВт. 18,0
тис. м. куб. 0,0
УЖКГіБ ТМР тис. гкал. 0,025
тис. м. куб. 0,04
тис. кВт. 2,5
тис. м. куб. 0,0
 

Відділ культури ТМР
тис. гкал. 0,65
тис. м. куб. 0,43
тис. кВт. 34,1
тис. м. куб. 7,0

Фінансове управління ТМР
тис. гкал. 0,025
тис. м. куб. 0,05
тис. кВт. 8,0
тис. м. куб. 0,0
© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.