Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№43 (287) 29 квітня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Відкриття весняно-літнього сезону в міському парку

8 травня в міському парку культури та відпочинку м. Борислава відбудеться відкриття весняно-літнього сезону. Про це "ТВ" повідомили в Бориславській міській раді, яка є організатором даного заходу спільно з міським відділом культури та адміністрацією парку. Захід носитиме назву "Люба весно…", а його гаслом стануть слова нашого славетного земляка Івана Франка " Надійшла весна прекрасна, многоцвітна, тепла, ясна, ніби дівчинка в вінку…". У програмі відкриття весняно-літнього сезону у Бориславі 8 травня - конкурс дитячого малюнку на асфальті (12.00), святковий концерт "Великодні дзвони" (16.00), дискотека для молоді, яка розпочнеться о 18.00. БМР запрошує всіх охочих взяти участь у цьому святі.

Відкриття музею антикварної мототехніки

У суботу, 30 квітня, дрогобицький мотоклуб "LIONS MC DROGOBYCH" скликає друзів на відкриття та презентацію музею антикварної мототехніки. В програмі: урочисте відкриття, екскурсія, покази старовинних мотоциклів, польова кухня, повідомили нас у клубі. Розпочнеться захід о пів на одинадцяту за адресою: м. Дрогобич, вул. М. Шашкевича, 9.

Біржа переїхала

Трускавецький міський центр зайнятості Нещодавно відбулося переселення Трускавецького міського центру зайнятості у нове приміщення. Раніше біржа праці тулилася в будиночку колишньої дитячої лікарні, ділячи перший поверх спільно із територіальним центром обслуговування пенсіонерів, на другому ж поверсі ще й досі розміщується міський суд.

Нове приміщення центру зайнятості досить просторе та ошатне, знаходиться воно по вулиці Івасюка між рестораном "Династія" та однією з філій вищого учбового закладу, розміщеного в Трускавці.

До Дня Чорнобиля

У Трускавці гідно відзначили День пам'яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. В середу, 27 квітня, в Народному домі відбувся вечір пам'яті, де окрім представників влади міста та безпосередньо ліквідаторів аварії, виступили колективи Народного дому. У Трускавці проживає 27 ліквідаторів, 19 дітей, три вдови, один вдівець і 45 постраждалих від Чорнобиля.

А кілька днів перед тим, минулого тижня, в БУТ відбулася учнівська конференція. Зі спогадами про свою роботу з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС виступили Анатолій Антощук, який в той час відповідав за техніку, її справність та дезактивацію, та його колега, старший інженер-дозиметрист Володимир Саратовський, який займався вимірюванням радіації, перевіркою дозиметричної апаратури та підготовкою дозиметристів. З доповідями про наслідки та уроки аварії, оздоровлення ліквідаторів у Трускавці виступили Іван Городиський та Марта Новосільська - вихованці еколого-валеологічного гуртка БУТ, яким керує викладач ДДПУ Володимир Саратовський. В обговоренні взяло участь багато учнів. Діти згадали відважних чорнобильців-трускавчан, які з перших днів аварії були направлені в Київську область і працювали на станції - це пожежник Юрій Ткаченко, лікарі Володимир Павлик, Володимир Дицьо, Ігор Стасик та інші.

учнівська конференція до дня Чорнобиля учнівська конференція до дня Чорнобиля

Зі словами вітання до присутніх звернувся колишній командир бригади цивільної оборони, інженер ІІІ регіонального центру швидкого реагування Зиновій Макух. Гуртківці еколого-валеологічного гуртка "Амарант" вже 15 років поспіль регулярно відвідують цей центр і на практиці рятувати довкілля і людей, знайомляться з рятувальною технікою та обладнанням.

А вчора, 28 квітня, вихованці БУТ взяли участь у краєзнавчому конкурсі, який проходив у музеї історії міста.

"Мелодія намиста"

У Трускавці проходять відбіркові тури дитячого фестивалю "Мелодія намиста". Перший його етап відбувся у середу, 27 квітня, другий проходить сьогодні. Під час першого етапу змагалися юні виконавці із шкіл №№ 1 та 2 міста Трускавця. Змагання проходили в трьох вікових групах у різних номінаціях: пісенний конкурс, художнє читання та авторська поезія. Серед дітей, які змагалися - Анна-Марія Грабовська, Софія Яблонська, Марія Гусяк, Андріана Метіль, Олена Лещенко, Ганна Максимич, Катерина Покора та інші. Сьогодні ж змагаються учні з СШ № 3 та вихованці БУТу, де і відбуваються прослуховування кваліфікованими членами журі. А фінал конкурсу-фестивалю пройде у неділю, 8 травня і буде приурочений він Дню Матері.

Чи спишуть борг "Полімінералу"?

Голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Сендак провів нараду щодо погашення заборгованості зі сплати за землю, повідомляє офіційний сайт РДА. У нараді взяли участь начальник управління економіки райдержадміністрації Ярослава Ковтик, заступник начальника ДПІ Віталій Скоропад, заступник начальника фінансового управління Віталій Перхун. За участю директора підприємства Миколи Яковлєва детально розглянуто ситуацію на Стебницькому ДГХП "Полімінерал", яке заборгувало бюджету 554 тис. грн. сплати за землю. У зв'язку зі складним фінансовим становищем заводу єдине, що можна зробити - це клопотати перед вищими органами влади про списання боргу.

Власна інформація

Світло в кінці тунелю

Нещодавно в сесійній залі Бориславської міської ради відбулася зустріч мешканців вулиць Високої, Хвильового, Городище, Гірна, Короленка, Шевченка, Бічна Джерельна, Крута м. Борислава з представниками міської влади, НГВУ "Бориславнафтогаз", ВАТ "Львівобленерго" за участі депутатів міської та обласної рад щодо від'єднання побутових абонентів від електромереж НГВУ "Бориславнафтогаз" з 1 травня поточного року.

Дану проблему не можуть вирішити вже декілька років. Суть проблеми полягає в тому, що протягом 60-ти років до житлових будинків електроенергія подається від повітряних ліній НГВУ "Бориславнафтогаз". На сьогодні до мереж НГВУ підключено майже 300 субспоживачів, які справно сплачують рахунки (за тарифом для населення) НГВУ, а НГВУ всі кошти перераховує ВАТ "Львівобленерго". Проте у НГВУ відсутня ліцензія на передачу електроенергії і така передача її субспоживачам без договору ВАТ "Львівобленерго" - заборонена. Тобто НГВУ немає права на спільне з мешканцями використання мереж і мешканці вищезгаданих вулиць мають напряму оплачувати за використану електроенергію ВАТ "Львівобленерго". А "Львівобенерго" виставляє свої вимоги, які самотужки мешканці не можуть розв'язати. Заручниками міжвідомчого протистояння стали мешканці зазначених вулиць, перед ними постала проблема, чим освітлювати оселі.

Завдяки тривалим перемовинам, проведенням нарад, зустрічей, з залученням керівництва обласного рівня, вдалося не допустити від'єднання від електропостачання усіх побутових споживачів, що підключені до зовнішніх технологічних електромереж НГВУ "Бориславнафтогаз" ПАТ "Укрнафта" до 01.08.2011 р.

А вже 28 квітня з метою розв'язання даної проблеми буде проведено спільне обстеження житлових будинків інспекцією Держенергонагляду, з представниками Бориславського району електричних мереж та НГВУ "Бориславнафтогаз". Міська влада бачить розв'язання проблеми в підписанні трьохсторонньої угоди з НГВУ як власником електричних мереж, з ВАТ "Львівобленерго" як продавцем електричної енергії і споживачами.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Компанія ТКС допомогла відремонтувати Покровський храм

До Великодніх свят було перекрито два куполи на церкві Покрови Пресвятої Богородиці у Трускавці. Як повідомили ЗІКу у компанії ТКС, куполи потребували негайного ремонту.

Парафія Покрови Пресвятої Богородиці Трускавецького деканату Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ ще дуже молода. Храм постав під час відродження Греко-Католицької Церкви. Але вже сьогодні церква перетворилась на осередок духовного та культурного життя трускавчан і гостей міста.

Цього року дах церкви почав протікати. Ситуація потребувала втручання, адже вода затікала в приміщення, мокли стіни та перекриття.

Як розповів отець Володимир Бондарчук, за допомогою він звертався до багатьох людей та організацій. На заклик відгукнулись у компанії ТКС, де змогли допомогти найбільше.

"Ми активно працюємо над перекриттям церкви, вже перекрито два куполи, - розповів отець Володимир Бондарчук. - Завдяки ТКС ми закупили матеріали для подальших робіт. Після цього плануємо перекрити весь дах церкви, пофарбувати фасад, згодом розпочнемо інтер'єрні роботи".

"Генеральний директор компанії ТКС Іван Торський вже не вперше допомагає нашому храму, - каже отець Володимир. - Дякувати Богу, що є такі благодійники".

www.zik.com.ua

Оксана Сташенко: "У Вашому місті є все!"

Оксана Сташенко У квітні у Трускавці протягом двох тижнів на відпочинку перебувала улюблениця мільйонів телеглядачів, відома в Україні, Росії та в інших країнах СНД і не тільки СНД артистка Оксана Сташенко. Заслужена артистка РФ знялася у близько сотні популярних фільмах та телепередачах, одна з останніх її ролей - експерт Жанна Сєльская в серіалі "Повернення Мухтара".

Про її перебування в Трускавці, про нові враження та нові знайомства, про життя та творчість, роботу та відпочинок - у ексклюзивному інтерв'ю, яке погодилася дати пані Оксана для нашого видання. Принагідно висловлюємо вдячність заступнику генерального директора санаторію "Карпати" Івану Михайловичу Скибаку, без якого наша зустріч навряд чи відбулася б у такій затишній, приємній та милій атмосфері.

- Пані Оксано, розкажіть трішки про себе.

- Народилася я в Росії, у славному місті Самара - туди моя мама приїхала з України ще в 1957 році на запрошення Волжського народного хору. Для мене атмосфера репетицій і гастролей змалку була звичною і коли мене ще в ранньому дитинстві запитували, ким я хочу бути, відповідь була однозначною - АРТИСТКОЮ. З п'яти років я поступила у музичну школу по класу фортепіано, яку успішно закінчила в 12 років. Після цього я записалася в театральну студію, зі спектаклями ми їздили гастролювати по піонерських таборах. Після закінчення восьмирічки я поступила в театральне училище імені Слонова у Саратові. Його закінчила у 19 років, по розподілу потрапила в Ліпєцк, а згодом у Камєнь-Уральський. В цих містах я пропрацювала два з половиною роки, зіграла понад 25 головних ролей.

У 1989 році я приїхала в Москву, там грала в Московській Обласній Драмі, згодом у театрі "Бенефіс" (10 років). Всього в мене театральних ролей біля півсотні. Ну а потім у моє життя ввірвався кінематограф (чи я в його - сміється) і я через завантаженість змушена була театр покинути.

- Бачу, що все Ваше життя пов'язане з Росією, з театром, кіно. А як Ви потрапили до нас, на Західну Україну і в Трускавець зокрема?

- Вперше я побувала у Львові в 2008 році, тоді я толком так нічого не встигла побачити, роздивитися. Зате була під враженням від Закарпаття, побувала тоді в Берегово, Мукачево.

Хоча вихідних у мене практично не буває, але в 2010 році я все ж якось вирвалася на два дні (8 - 9 травня) до Львова. Оскільки ми з чоловіком Владом (Владислав Мина - прим. авт.) бекпекери (люди з наплічниками), то приїхавши у це місто, самостійно відшукали автобуси, приїхали в Трускавець. Приїхала пізно ввечері, переночувала в найближчому до автовокзалу готелі "Бескид", зранку поїхала до Львова на зустріч. Скажу, що Львів мене просто зачарував. Я якось раніше скептично ставилася до того, коли хтось говорив "Львів - маленький Париж", або "Львів - маленький Відень", думала - так, кожен кулик своє болото хвалить. Та коли я побачила, яке ж насправді прекрасне це місто, то я однозначно змінила свою думку. А біля Домініканського собору в мене аж дух захопило, це було справжнє дежавю, здавалося - я в Парижі. І тепер я кажу, що не Львів - маленький Париж, а Париж - це великий Львів.

У Трускавці, пам'ятаю, мене вразила чистота повітря, його можна прямо ложкою їсти, походили ми по парку, він теж надзвичайно сподобався. Знайшли ми тоді ресторан "Йо-майо" і були приємно здивовані, бо не всюди можна попробувати хорошу кухню. Для прикладу, в Києві я знаю тільки два місця, де я можу смачно попоїсти і нічого після цього не турбує. Тоді в "Йо-майо" нам по-європейськи дали з собою харчі, якими ми змогли повечеряти. А зранку ми вирушили до Львова і далі - знову робота, робота, робота.

Оксана Сташенко Оксана Сташенко
Оксана Сташенко Оксана Сташенко
Оксана Сташенко Оксана Сташенко

- Пройшов майже рік…

- Так, тоді це був травень, а тепер у квітні в мене закінчилися два проекти - "Пончик Люся" і "Кохання у великому домі", які виходили на російських каналах "Росія" та ТНТ і СТС. Залишилися хіба проект "Повернення Мухтара" та програма "В колі сім'ї", де я є ведучою, проте все ж два вільні тижні появилися. Взагалі ми любимо Південно-Східну Азію, проте після подій у Японії якось не хотіли ризикувати їхати ні в Таїланд, ні в Індію чи Китай. Коли я в пошуковій системі набрала "хороший відпочинок", то побачила щось таке, куди мені дуже захотілося їхати. Номери такі, про які я мріяла, басейни, бамбукові дерева… Яким же було моє здивування, коли в контактних даних я прочитала - "Хижина СПА", м. Трускавець Львівської області. І ось ми тут, у Трускавці.

- Пані Оксано, Ваше перебування у Трускавці - це суцільний відпочинок?

- І так, і ні. Ми з Владом приїхали сюди 17 квітня. Хоча синоптики щодня передавали дощ, проте кожен день нашого перебування тут був сонячний. Це диво, бо відомо, що в Трускавці кількість сонячних днів у році обмежена. Ми вдосталь нагулялися по теренкурах, які нам рекомендували масажисти. Першого ж дня ми побачили те, що повернуло мене в раннє дитинство - дівчинка годувала з руки білочку. Згодом ми побачили ще одну білочку. Я протягнула їй руку, вона підбігла, торкнулася мене, поклавши лапку на мою долоню і … відбігла, бо ми не мали із собою горішків. Уявляєте, як мені було тоді соромно! Наступного ж дня ми накупили різноманітних горішків, нас навчили приманювати тваринок, стукаючи горішком до горішка - і це було незабутнє явище. Ми поїхали на екскурсію Карпатами, побували також у Східниці, де просто прекрасні умови для відпочинку творчих людей, попили там місцевої содової води.

- Чи познайомилися Ви в нас із якимись цікавими людьми, чи знайшли нових друзів?

- Ви знаєте, я вкотре переконалася у Трускавці в тому, що коли в наше життя входять якісь нові люди, то це відбувається без жодних випадковостей. Всі, з ким доля звела мене у Трускавці - це люди з позитивною енергетикою, починаючи від адміністратора Степана та Адама Петровича, який працює в авіакасах до Олега Карпина, Івана Скибака, Сергія Розори та багатьох інших. Дивним чином ми здзвонилися тут із генеральним директором кінофестивалю "Корона Карпат" Олегом Карпином, з яким ми зустрічалися на бердянському кінофестивалі, він мене познайомив із заступником генерального директора санаторію "Карпати" Іваном Скибаком.

Із Олегом та директором готелю "рН" і активним учасником клубу "Ротарі" Сергієм Розорою ми побували у Чистий Четвер в бориславському інтернаті для дітей, хворих на ДЦП. Для діток головне - приїхала нова людина, Сергія вони вже добре знають. Підходить до мене хлопчик Михась і запитує - як тебе звати, а ким ти працюєш, а в якому кіні ти знімаєшся? Коли він почув, що в "Поверненні Мухтара", то каже: "Так ти ж експерт! У мене є 175 серій Мухтара на дисках!". У мого чоловіка сльози на очах виступили, коли мені дівчинка Аня на протезах, без пальчиків на руках подарувала писанку, оброблену бісером. Я мушу, коли в листопаді приїду на фестиваль "Корона Карпат", привезти в цей інтернат телевізор та DVD, а також диски з фільмами та музикою. З цими діточками я фотографувалася, потім ми довго прощалися, цілувалися. Кожен хотів обов'язково назвати своє ім'я - Христина, Богданчик, Марічка. А коли ми вже від'їжджали, то одна дівчинка, Оксанка, вибігла, якщо так можна висловитися і кричала нам навздогін - "Мухтару привіт, Мухтару привіт!".

25 квітня я з центральної сцени привітала жителів та гостей Трускавця зі святом Пасхи. Під час урочистостей я обмінялася візитками із мером Вашого міста, познайомилася із заступником міського голови Трускавця Юрієм Яворським та його донечкою Юлею і попросила його організувати транспорт, щоб привезти дітей зі школи-інтернату на мій концерт, який проходив 26 квітня в концертному залі санаторію "Карпати". Він, звичайно ж, не відмовив мені і я знову зустрілася із цими дітьми. Кожній дитині я подарувала фотографії і кожну з них я підписала особисто.

- Що на закінчення нашої розмови Ви хочете побажати трускавчанам?

- Перше, що я хочу сказати - у Вашому місті є все! Краса, здоров'я, чудове повітря, яке, як я вже казала, можна ложкою їсти, прекрасний тваринний світ (ми потрапили сюди як в дитинство, як у мультфільм). А ще - добрі люди, жива вода, прекрасна погода, чуйна адміністрація, неординарні особистості, такі як, зокрема, Іван Скибак - дослідник історії Трускавця, автор книг, фільмів та альбомів про місто-курорт. Є все, лише одне зауваження - Трускавець достойний доброї дороги. Не лише дороги розвитку, але і дороги, по якій ходять та їздять люди. Щоб машина, яка колись возила Яроша, могла проїхати і не розвалитися. І щоб ці дороги не були приурочені до якоїсь події, до Євро-2012 чи ще чогось, бо тоді це буде недовговічно, а щоб все ґрунтувалося на любові до жителів та туристів. А ми ще обов'язково приїдемо сюди, в Трускавець. І рекомендуватимемо відпочинок на Вашому курорті всім нашим друзям та знайомим.

…Швидко промайнуло півтора години нашої розмови. За горнятком смачної кави з кардамоном від Скибака, за переглядом його ж фотоархіву старовинного Трускавця часів Австро-Угорщини та Польщі, Трускавця, якого, на жаль, вже немає, за прослуховуванням пісні про Трускавець та санаторій "Карпати", за роздумами стосовно фільму про наше місто-курорт, який має намір зняти за власним задумом заступник Лева Грицака. Пані Оксана Сташенко виявилася надзвичайно приємною у спілкуванні людиною - щирою, безпосередньою, відкритою. Потрібно було бачити як загорялися її очі, коли вона із захопленням розповідала про те, на що ми, місцеві, навіть не звертаємо увагу. Парк в англійському стилі, закладений ще до часів Раймунда Яроша на початку ХХ століття, є для нас звичним, а це ж - диво природи. Модерний (кінець ХІХ - початок ХХ століття), в тім і закопянський стиль архітектури старих вілл, музеї, які часто оминають місцеві, а де є на що подивитися, теренкури, по яких Оксана Сташенко прогулювалася зі своїм незмінним "приладом", крокоміром Для тих, хто не знає - крокомір є приладом, який вказує, скільки кроків, кілометрів пройшла людина, скільки кілокалорій витратила і скільки грамів жиру спалила.

Гордість розпирає від того, що такі люди як Сташенко кажуть "У Вашому місті є все!", та все ж камінцем у туфлях є оце зауваження про дороги, які, згадує пані Оксана, в 2008 і торік були кращими.

На завершення зустрічі від імені генерального директора санаторію "Карпати" Лева Грицака Іван Скибак подарував заслуженій артистці кілька альбомів, книгу про історію Трускавця, диски з фільмом про Трускавець та піснями про наше місто тощо. Не зайвим буде тут нагадати, що в санаторії "Карпати" вже стало доброю традицією запрошувати на концерти іменитих виконавців, оздоровниця стала ще одним культурним центром нашого міста-курорту і головна в цьому заслуга - Лева Грицака та його заступника Івана Скибака.

А ми завершуємо на цій мажорній ноті нашу статтю-інтерв'ю із заслуженою артисткою Оксаною Сташенко, котра ще повернеться у Трускавець під час проведення Міжнародного кінофестивалю "Корона Карпат", запланованого на листопад цього року.

Володимир Ключак

"Дворик Лева"

Ясної погожої днини 27 квітня в Трускавці відбулося відкриття нового ресторану. Без зайвої помпезності, проте із вражаючими елегантністю та шиком відбулося те, чого давно очікував Трускавець - в експлуатацію введено ресторан-піцерію, який зможе задовільнити смаки всіх - і найвибагливіших гурманів, і звичайних мешканців міста та відпочиваючих, і тих, хто вважається найзаможнішими людьми Трускавця та регіону, і тих, хто є "середнячком", проте любить красу, вишуканість, смачну кухню та затишну обстановку.

При вході гостей щиро вітав Лев Грицак, власник ресторану, названого його іменем. "Створюючи цей заклад, я хотів, щоб він був однією з окрас нашого міста і прикладом для наслідування. Хочу залишити після себе ще один добрий слід, - говорить Лев Ярославович. - Думаю, що "Дворик Лева" стане улюбленим місцем, де і наші трускавчани, і гості нашого славного курорту зможуть гарно відпочити та смачно попоїсти. Ціни тут будуть досить невисокими, Ви самі зможете в цьому переконатися".

"Для такого "дорогого" міста як Трускавець це немаловажний фактор, - вважає Зоряна Петрас, яка була ведучою під час заходу відкриття ресторану. - А в тому, як тут смачно готують, я вже мала змогу переконатися - тут кухні і слов'янські, і українська, і середземноморська, словом - відвідувачам є з чого обирати, меню обширне".

Дворик Лева Дворик Лева
Дворик Лева Дворик Лева

На відкриття "Дворика Лева" завітала еліта Трускавця - керівники санаторно-оздоровчих закладів, представники органів місцевого самоврядування, державної влади. Багато звичайних перехожих зупинялися біля входу в ресторан і милувалися красою, створеною вмілими будівничими під пильним оком дизайнера Михайлів Любові Мирославівни. У вічі кидалося те, наскільки зі смаком та любов'ю творився цей куточок, який гостинно чекає на своїх відвідувачів. Всюди - натуральні матеріали, пастельні кольори, відсутність крикливості, а замість неї - шляхетність, оптимальне поєднання автентики та сучасності і все це - в міру. Увійшовши у символічну вхідну браму, враз опиняєшся в світі естетичної довершеності, гармонії та немов стаєш іншою людиною - кращою, світлішою, досконалішою. Само собою зрозуміло, що в такій обстановці і страви смакують краще, і настрій не просто піднімається, а залишається чудовим протягом ще тривалого часу.

Чин освячення закладу здійснив духівник родини Грицаків - отець Микола з Чорткова, містечка на Тернопільщині, яке є малою батьківщиною Лева Грицака. У короткому слові о. Микола побажав Леву Ярославовичу продовжувати будувати, адже той, хто будує - залишає добрий слід на землі, хто ж руйнує чи заздрить будівничому - з часом усвідомить, що був неправий. Лев Грицак підняв перший тост за здоров'я як всіх присутніх, так і тих, хто завітає в цей чудовий ресторану у майбутньому. Настрою присутнім додавали і концертні виконавці, зокрема чарівні дівчата із шоу-балету "Герліс" (Львів). У теплій та невимушеній атмосфері, з любов'ю та радістю присутні пригубили з бокалів та подякували Леву Грицаку, його дружині Галині Семенівні та всій його родині за запрошення.

Не можна оминути увагою і той факт, що відкриття ресторану-піцерії "Дворик Лева" було здійснене у благословенний час Світлої Седмиці після Христового Воскресіння (Октави Пасхи Господньої). Тож хочеться вірити, що "Дворик Лева" буде лише одним із багатьох зреалізованих світлих помислів Лева Ярославовича, більшість із яких у нього - попереду. А слово "Лев" викликатиме у трускавчан та гостей міста тільки найкращі асоціації про доброго Лева, пов'язані як із часом керівництва нашим містом Левом Ярославовичем, так і з чудовим комплексом "Дворик Лева" - окрасою нашого Трускавця.

Володимир Ключак

Дрогобич у квітні

28 квітня відбулася прес-конференція мера Дрогобича Олексія Радзієвського для місцевих ЗМІ. Вашій увазі пропонуємо прес-реліз із цієї події, підготовлений Лесею Ясюрою із відділу забезпечення діяльності виконкому ДМР.

Дрогобич увійшов до переліку міст, у яких відбуватиметься Євро-2012. На реконструкцію стадіону "Галичина" з державного бюджету виділено 22 млн. грн., 7 млн. ми маємо виділити з місцевого бюджету. Зараз освоєно лише півмільйона гривень, ще півмільйона закладено у цьогорічному бюджеті, 6 млн. грн. нам доведеться знайти. Для цього мусимо переглядати бюджет. Замовником робіт буде міський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх". Ми розпочинаємо усі процедури, щоб у найкоротший термін провести роботи з реконструкції стадіону. У листопаді стадіон має бути зданий в експлуатацію.

Посилюємо роботу з ремонту доріг. Зокрема, розпочали ямковий ремонт вул. Завалля, Музичної, Д. Галицького. Невдовзі ремонт проводитиметься на вул. Бориславській, Горішня Брама, Завіжна, М. Грушевського, Сагайдачного.

Виділена державна субвенція у сумі 28 млн. 16 тис. грн.. на капітальний ремонт вул. Трускавецької, Війтівської Гори, Млинарської, Стрийської.

Розпочинаємо проведення тендерів на здійснення капітального ремонту вул. А. Шептицького, І. Франка, Л. Українки , які найближчим часом будуть відремонтовані за кошти місцевого бюджету. Ми намагаємося проводити якомога менше ямкових ремонтів, а капітально ремонтувати вулиці, що забезпечить як і економію коштів, так і підвищить якість проведених робіт.

Ведеться потужна робота у напрямку легалізації робочих місць. Працює комісія з виявлення нелегальних робочих місць. Лише минулого тижня перевірено 149 підприємств і виявлено 100 нелегальних працівників.

Надійшло підтвердження про те, що у Дрогобичі з державного бюджету будуть фінансуватися проекти з утеплення лікарень. Також плануємо цього року розпочати утеплення шкіл

До кінця цього тижня буде завершена акція "Сто тисяч дерев - для здоров'я дрогобичан". Висловлюємо подяку усім, хто долучився до її проведення. Крім цього, у місті розпочалася робота з висадження квітів. До Великодніх свят усі клумби у центральній частині міста були засаджені квітами. Цього року у Дрогобичі буде висаджена максимальна кількість квіткових насаджень. На жаль, як і під час висадки дерев, знову стикаємося з проблемою: квіти з клумб по-варварськи виривають.

Відбулася зустріч з представниками іспанської фірми "HERA". На зустрічі йшлося про рекультивацію міського сміттєзвалища та побудову сміттєпереробного заводу. Проект, який для реалізації у Дрогобичі запропонували іспанці, двоетапний: перший передбачає рекультивацію міського сміттєзвалища; другий - побудову сміттєпереробного заводу з отриманням продукту переробки електроенергії, тепла або ж газу. Як зазначили гості з Іспанії, цей проект не є бізнесовим, а має екологічні цілі, які зводяться до того, щоб у результаті рекультивації на місті сміттєзвалища з'явився парк. Ділянку під будівництво сміттєпереробного заводу інвестори мають намір взяти у концесію. Наразі Дрогобич отримував пропозиції щодо побудови сміттєпереробного заводу від інвесторів з Туреччини, Китаї, Швеції, Польщі. Однак з іспанцями співпраця є найбільш реальною, оскільки вони пропонують через переробку сміття отримання кінцевого продукту. Представники іспанської компанії "HERA" оглянули всі сміттєзвалища регіону та ділянку, де можливо розмістити завод. Наступного тижня вони знову прибудуть до Дрогобича. Передбачено, що ця зустріч стане заключною в організаційному етапі співпраці.

Компанія "HERA" працює у 25 країнах. Свій проект "HERA" реалізовує зараз і в українському місті Алушті. У Барселоні ця фірма рекультивувала величезне сміттєзвалище, на місці якого зараз стоять будинки.

Виконання бюджету Дрогобича за перший квартал цього року становить 73,6 %. З 25,1 млн. грн. виконано лише на 18,5 млн. Зокрема, із запланованих 20 млн. грн. податків фізичних осіб виконано лише 13 млн. грн. Зараз посилюємо роботу щодо поліпшення ситуації із цими бюджетними надходженнями.

36 структур недоплачують орендну плату за землю. Через це міський бюджет втрачає 5 млн. гривень. З цього питання була проведена нарада, у якій взяли участь депутати міської ради, силові структури, представники ЗМІ. Причини такої ситуації різні: частина підприємств не переуклали договори оренди по новій грошовій оцінці землі, є такі, у яких закінчилися ці договори та ряд підприємств, які не переукладають договори і подають звітність по старій грошовій оцінці. Недобросовісним платникам визначено місячний термін для того, щоб поліпшити ситуацію. Після цього прізвища власників цих підприємств будуть опубліковані у місцевій пресі.

Борги будинкової управи № 3 сягають до півмільйона гривень. На підприємстві, де працювало 38 осіб, з яких 18 - інженерні працівники, розкрадено 450 тис. гривень. Лише борги із зарплати становлять 292 тис. гривень. Подібна ситуація склалася і в БУ № 1, де заборгованість становить понад 100 тис. гривень.

У Дрогобичі розробляється нова схема пасажирських перевезень, яка буде представлена на обговорення громади. Основним завданням є звільнення центру міста від надмірної кількості транспорту. Сьогодні у місті курсує 100 пасажирських мікроавтобусів. Ця кількість буде зменшена наполовину.

Дрогобич залучений до проекту Євросоюзу з модернізації очистки каналізування. Участь у проекті беруть Україна, Польща та Білорусія. З кожної держави відібрано по 1 місту.

На реалізацію цього проекту передбачено 20 млн. польських злотих, з яких 7,5 млн. освоюватиме Польща, 12,5 млн. злотих передбачено на Україну і Білорусію. 90% вартості проекту фінансуватиме Євросоюз, а 10% - кошти з місцевого бюджету. Відомо, що участь у проекті братиме і місто Дрогочин.

У місті намітилася тенденція до зменшення заборгованості із виплати зарплати. На 1 березня цього року цей борг становив 8 млн. 834 тис. грн., на 1 квітня - 6 млн. 178 тис. грн. Станом на сьогодні заборгованість із виплати зарплати на підприємствах Дрогобича та Стебника становить 4 млн. 880 тис. грн.

Відбулися установчі збори з формування складу громадської ради, до якої ввійшли 26 представників громадських, релігійних, благодійних організацій, професійних спілок, асоціацій, організацій роботодавців. Цього ж дня відбулося перше засідання громадської ради при міському голові Дрогобича, яка працюватиме протягом 2011-2012 років. За словами Богдана Николаїшина, головою громадської ради обрано голову Дрогобицької міської організації роботодавців Володимира Швадчака, який є керівником машинобудівного заводу. Заступниками голови громадської ради обрано Святослава Сурму, голову громадської організації "Небайдужі Дрогобичани" та Олега Балога, голову Правління Громадської організації "Спілка безпеки управління "Антикорупція". Секретарем громадської ради стала Марія Николаїшин, виконавчий директор Дрогобицької організації Комітету виборців України.

Цьогорічні досягнення учнів навчальних закладів засвідчили, що освіта Дрогобича є на високому рівні. Зокрема, 40 дрогобицьких учнів стали призерами всеукраїнських та обласних олімпіад та конкурсів. Семеро дрогобицьких учнів визнані найкращими серед учнів України, які брали участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Усі переможці були нагороджені грамотами міського голови та подарунками.

Учні загальноосвітніх навчальних закладів Дрогобича і Стебника під час акції "Подаруй дитині книжку" зібрали 2158 примірників художньої, науково-публіцистичної літератури українською мовою. Цю літературу передано у дитячий будинок "Оранта".

Напередодні Великодніх свят міський голова Олексій Радзієвський спільно з депутатом Львівської обласної ради Миколою Бараном вручили паски та продуктові набори сім'ям, які перебувають на супроводі центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Святкові пакунки отримали 60 сімей. Матеріальну допомогу від міського голови Олексія Радзієвського отримали 68 осіб на загальну суму 8 тис. 700 грн.

Крім цього, продукти отримали 420 одиноких громадян похилого віку та осіб, які опинилися у важких життєвих ситуаціях.

До 25-ої річниці Чорнобильської катастрофи учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС І категорії, дітям-інвалідам, дітям-напівсиротам та вдовам виділено допомогу на загальну суму 6 тис. 600 грн. У Дрогобичі та Стебнику проживають 323 громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Проведена зустріч з ліквідаторами цієї катастрофи. 26 квітня у всіх храмах міста відбулися Святі літургії за упокій душ загиблих під час Чорнобильської катастрофи. Сьогодні о 15.00 у народному домі ім. І. Франка відбудеться вечір-реквієм "Дзвони Чорнобиля".

На високому рівні у Дрогобичі відбувся II Міжнародний конкурс юних піаністів ім. Василя Барвінського, у якому брали участь піаністи із зарубіжжя. На днях у місті відбудеться ще декілька високомистецьких подій. Зокрема, 30 квітня о 17.00 у Народному домі ім.. І. Франка відбудеться відкриття IV Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів "Pеrtetuum mobile", 4 травня о 14.00 у церкві Св. Юра - відкриття I Міжнародного фестивалю хорового співу "Хваліте Господа з небес". Крім цього, наступного тижня у Дрогобичі ми прийматимемо Патріарха УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука. Запрошуємо усіх Вас взяти активну участь у всіх цих заходах.

Відділ забезпечення діяльності виконкому Дрогобицької міської ради

На книжковій полиці

Буквально днями у видавництві "Посвіт" (м. Дрогобич) вийшла книга уродженця Борислава, нашого колеги-журналіста Богдана Британа. Збірка поезій "Гармонія світла" на 100 сторінках - це далеко не повний творчий доробок поета. Вважаємо, що краще буде, якщо замість нас своє слово скажуть вірші Богдана Британа - кілька з них пропонуємо Вашій увазі.

Богдан Британ. Гармонія світла Догоріла свічечка серпня,
Літа нашого мов не було.
В'яну, сохну, хвилююсь і терпну
Наче десь прищемили крило.

Може вже мені не злетіти
У жагучих твоїх очах,
А картатись і нудити світом
Тихо каючись по ночах.

Я тебе і себе не послухаю,
Оглядаюсь назад крадькома
І тиняюся сонною мухою
По стежках, де тебе вже нема.

Плаче осінь - ятриться напруга
І болить прищемлене крило.
Осінь... осінь - то смерть моя друга,
Хоча першої ще не було.

* * *

Іду сердитий гонорово,
Іду печальний до небес,
Несу незвіданий свій хрест,
Спираючись на віще слово.
Іду, куди не знаю сам.
Такий розхристаний вітія.
Ще так далеко до Матвія
І близько так в універсам.
О доле-доленько, прости,
Прости людині у людині.
Хай сповняться слова від нині,
Хай помагають нам хрести.

* * *

Здалось, що я і ще не жив,
Іще тобою не тужив,
Що мені ти не дружина,
Що я іще мала дитина.
Таке білявеньке хлоп'я,
А, може, й я уже не я
А так собі - фантазія.
І, може, світ уже не світ
А тільки тінь минулих літ,
А, може, й того не було
І не горіло, не цвіло,
Не зеленілася трава,
А все життя - це гра в слова.

* * *

Це місто замучених людей.
Воно згароване і чорне.
Ніхто до тебе тут не йде,
Ніхто тебе тут не пригорне.
Ти сам-один і пустота
І недокурки в попільниці.
Тут невідома висота,
Тут навіть сон тобі не сниться.
Це місто є. Воно твоє.
Воно в тобі, а ти у ньому.
Це місто щось тобі дає,
Чого не зрозуміть нікому.
Тут народилася печаль
І ти її щоночі трубиш.
Але тобі це місто жаль.
Ти тут живеш... живеш... Бо любиш.

* * *

Ця ніч всьому першопричина -
Їх двоє: жінка і мужчина,
І хтось когось наздоганя -
Коня... півцарства за коня.
І що слова, пусті розмови -
Ведуться заповітні лови -
І вже не буде вороття -
Такий закон, таке життя...
Втікай, як можеш утікати -
Осідланий Пегас крилатий.
Злети високо - аж до неба -
Та ще ніхто не втік від себе...
Дурманом пахне черемшина.
Втікають жінка і мужчина -
Обоє цим дурманом хворі.
В них очі палахтять, мов зорі,
А на вустах, як наслання -
Коня... все царство за коня...
... І хтось когось наздоганяє
Уже за пеклом і за раєм.
Для них обох - єдиний лік -
Ніхто від себе ще не втік...
І знають жінка і мужчина -
Весна всьому першопричина..
Хто з них піддався, хто упав,
Ніхто не бачив... не сказав...

* * *

Нема ні величі, ні малості
У першосутності буття.
Є вічний поклик досконалості
І вічна спрага каяття.
Від космосу і до мізерії
Нема сакральної межі,
І в цьому - логіка матерії,
І в цьому - таїнство душі.

* * *

Старий-старий, а ще горить від дотику.
Ще ого-го! - хоч сива голова.
Журнали полюбляє про еротику
І різні кучерявенькі слова.
З усіх напоїв - п'є лише водичку,
А на святах - лише сухе вино.
Він, кажуть, має в місті молодичку
І ще дівчат запрошує в кіно.
Воно, звичайно, з погляду моралі,
Яке кохання в пору сивини,
Ще й фронтовик і має дві медалі
І два осколки в грудях із війни.
А по війні, ну хто б в оце повірив, -
Яка диявольська рука
Його нагородила ще й Сибіром,
Щоб знав, як розпускати язика...
Ще двадцять років обтинали крила
Йому мундири голубі.
Забрали молодість, а силу
Не здужали присвоїти собі.
Його, буває, хтось бере на кпини,
Мовляв, дідусю, йдіть до онучат, -
Він тихо скаже: "Я не маю сина,
Тому на старість ходжу до дівчат".
І ще добавить: "Сам я син народа
І для народа геть усе віддам" -
І посміхнеться. Це сама природа
Сміється в очі немічним катам.

Редакція "ТВ"

"Зелено-білий реванш"

Минулого тижня юні спортсмени ФК "Трускавецькурорт" знову зустрілися з футболістами клубу "Карпати" на першість Львова. "Зелено-білі" добре пам'ятали про минулорічну поразку від трускавчан, а тому на цей раз настроїлися тільки на перемогу. А щоб виграти, треба атакувати. Це їм вдалося з перших хвилин гри, яка проходила на гарному штучному стадіоні біля Львівського училища фізичної культури, котре знаходиться в обласному центрі на вулиці Княгині Ольги.

Трускавчани змушені були оборонятися, їхні рідкі контратаки давали можливість усім нападникам "Карпат" постійно "пастися" в штрафному майданчику. Впродовж двадцятихвилинного тиску на наші ворота настирливе бажання "зелено-білих" закінчилося голом. Після психологічного розслаблення і розчарування юних "трускавецькурортівців" господарям вдалося ще раз наказати непокірних. Отже, перший тайм завершився з рахунком 2:0.

Початок другого тайму обнадіяв болільників із Трускавця: вихованці тренера Івана Павлика почали частіше атакувати. І це принесло результат - трускавецький бомбардир Володимир Мінчак просто "вколотив" м'яч у ворота суперника -2:1.

На жаль, через кілька хвилин прикрої помилки допустився воротар "Трускавецькурорту" Богдан Стець, припізнившись із виходом на м'яч. І в результаті - 3:1 на користь "Карпат".

Ярослав Кіт,
газета "Трускавецькурорт"

Фоторепортаж

Свято Букварика та української вишиванки в СШ № 2 м. Трускавця

Свято Букварика та української вишиванки Свято Букварика та української вишиванки
Свято Букварика та української вишиванки Свято Букварика та української вишиванки
Свято Букварика та української вишиванки Свято Букварика та української вишиванки
Свято Букварика та української вишиванки Свято Букварика та української вишиванки
Свято Букварика та української вишиванки Свято Букварика та української вишиванки
Свято Букварика та української вишиванки Свято Букварика та української вишиванки

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.