Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№41 (285) 22 квітня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

План загальноміських заходів на Великодні свята

25 квітня, в "обливаний понеділок", за підтримки ГО "Мистецький фонд імені Короля Данила", за сприяння міського голови Руслана Козира відбудеться мистецька акція "На Великдень в Трускавець", повідомляє прес-служба ТМР. У програмі заходу - гаївки і "криві танці", смачний козацький куліш і домашні пасочки, дитячий конкурс малюнку на асфальті "Сонячний Великдень", велика концертна програма за участю кращих колективів та солістів трускавецької школи мистецтв та гостей зі Львова, зокрема Лілії Ваврин, гурту "Рок - Аш", дуету "ВаУ", виставка народних ремесел "Золоті руки України" і насамкінець - вечірні вогники "Феєрії небесних ліхтарів". Також в Трускавці цього року буде проводитися велика Всеукраїнська гаївка за участю співачки Софії Федини, молодіжних організацій "Пласт" та УМХ, парафіян церков міста. Передбачено, що участь в заходах візьме і міський голова, який виступить зі святковим привітанням.

Про фестиваль "Трускавецький драйв"

Торік у квітні трускавчани мали грандіозне свято - "Трускавецький драйв". Авіапольоти, парашутисти, запуски моделів від гуртківців із БУТ, зустріч із учасниками експедиції на Полярний полюс та перегляд фільму, байкери, змагання на квадроциклах, концертна програма… І мало хто знає, що головним ініціатором "Драйву" виступили скромні люди із "Інстинкту", громадської організації, яка об'єднує трускавецьких роверистів. Саме вони провели фестиваль велоспорту в 2008, саме з їхньої подачі фестиваль у Трускавці не став одноразовим, а перетворився у щорічний, "інстинктівці" готують фестиваль і в 2011 році.

Цього року фестиваль екстремальних видів спорту "Трускавецький драйв" теж відбудеться, хоча про нього і пишуть менше, і не так афішують, як торік. Час проведення - 7 - 8 травня. Теж будуть виступати музичні колективи, буде проведено ряд конкурсів, серед яких вже добре знайомий "Велокрасуня", виступатимуть різні спортивні колективи. До організації проведення фестивалю планують теж долучитися окремі політичні сили Трускавця. Проте преса, яка фігурує в списку інформаційних партнерів фестивалю, щось не дуже активно себе проявила до цього часу, а час підтискає, залишилося якихось 2 тижні. Тому так на часі ця публікація, щоб нагадати в черговий раз трускавчанам - фестиваль буде. Адже про це запитує багато наших мешканців, в яких хороші спогади про минулорічні екстремальні видовища.

Трускавець не отримає кошти УЕФА

Трускавець не може розрахувати на кошти УЕФА для облаштування фан-зони у Трускавці, проте вона все одно буде створена - за рахунок комерційних інвестицій. Про це обмовився під час засідання виконавчого комітету ТМР 21 квітня заступник мера Трускавця Юрій Яворський. За нашою інформацією, представники УЕФА навіть не розглядали проект, представлений Трускавцем (розробили його в управлінні курорту), оскільки він був надто "сирим" та непереконливим, проте ця інформація є неперевіреною. На засіданні виконкому було затверджено і розташування в центрі міста (на площі Незалежності) рекламної конструкції на світлодіодній основі, яка нібито поряд із стаціонарною сценою, яку планують спорудити, повинна бути елементом фан-зони.

Семінар був присвячений не польській, а японській літературі

семінар, присвячений японській літературі Редакція "ТВ" приносить свої вибачення учасникам семінару, який нещодавно відбувся в СШ № 1 м. Трускавця. Нами було подано недостовірну інформацію про те, що семінар був присвячений польській літературі, насправді ж справа стосувалася літератури японської. 13 квітня в СШ № 1 проходило розширене засідання літературного клубу "Все шукаю нового для своєї душі…" в рамках семінару вчителів світової літератури "Особистісно-орієнтоване навчання". 13 квітня - день пам'яті Ісікава Такубоку, тож семінар було присвячено японській поезії, японській культурі, читалися вірші танка, ренга, хайку поетів Мацуа Басьо, Оно-но Коматі,Рьокана, Камо Мабуті, Кавабата Ясунарі, Ісікава Токубоку та інших, деякі вірші читалися навіть японською мовою. На очах присутніх під керівництвом Л. Барабаш та С. Василишин учні створили власні поезії у формі хайку та танка, а ще пройшли шляхом тя-до, гри "ута-карута", поспілкувались з поетом В. Умновим, повідомили нас в СШ № 1.

Сергій Оленич може піти із посади заступника мера Борислава

Заступник міського голови Борислава з гуманітарних питань, викладач ДДПУ Сергій Оленич може добровільно залишити дану посаду, повідомляє наше власне джерело. Пан Сергій ще є членом міського виконавчого комітету в місті Дрогобичі від "Фронту змін" і також депутатом Дрогобицької районної ради від цієї політичної сили. Мешканець Дрогобича щоденно доїжджає на роботу до Борислава і це є для нього дещо накладно. Володіємо інформацією, що голова Дрогобицької РДА Михайло Сендак не проти переформатувати ситуацію в районній раді, а зокрема, звільнити заступника голови райради від партії "Свобода", яку в області представляє його нинішній опонент Михайло Задорожний. Михайла Сендака кандидатура фронтозмінівця Сергія Оленича влаштовувала б, повідомляє наше власне джерело.

Нащадки козацької слави

19 квітня 2011 р. у спортивному залі ДЮСК "Спортовець" відбулись міські змагання за програмою фізкультурно-оздоровчого патріотичного Фестивалю "Нащадки козацької слави". Цей фестиваль є складовою Фізкультурно-Оздоровчого Патріотичного Комплексу школярів України "Козацький гарт", метою якого є популяризація здорового способу життя, підвищення соціальної активності і зміцнення здоров я школярів. Крім цього, завданням "Козацького гарту" є виховання молоді на традиціях українського народу, створення умов для систематичних занять фізичною культурою і спортом упродовж навчання.

міські змагання Нащадки козацької слави міські змагання Нащадки козацької слави
міські змагання Нащадки козацької слави міські змагання Нащадки козацької слави

Учасники цього заходу (збірні команди шкіл з числа учнів 5 - 10 класів ) змагались у силі, спритності та швидкості в таких видах: стрибок у довжину з місця, човниковий біг 4х9 м., стрибки через скакалку протягом 30 сек., перетягування канату та естафета. Найкращу підготовку та виступ на змаганнях показали вихованці середньої загальноосвітньої школи № 3, які у всіх видах програми вибороли перші місця і у загальнокомандному підсумку посіли перше почесне місце. ІІ місце здобув навчально-виховний комплекс "СЗШ №2 - гімназія", ІІІ місце - середня загальноосвітня школа № 1.

Після завершення змагань команди отримали грамоти відділу освіти Трускавецької міської ради. Нагородження проводили - методист методичного кабінету відділу освіти Роман Гудзеляк та головний суддя змагань - заступник директора ДЮСК "Спортовець" Ігор Гургула.

Команда СЗШ №3 буде представляти наше місто на обласних зональних змаганнях за програмою фізкультурно-оздоровчого патріотичного Фестивалю "Нащадки козацької слави", які відбудуться 28 квітня 2011 р. у м. Трускавці в ДЮСК "Спортовець".

Інформація надана нам прес-службою ДЮСК "Спортовець".

Перші у вільній боротьбі і другі у шашках

13-14 квітня у Львові у спортивно-оздоровчому комплексі товариства "Динамо" відбулись VІ юнацькі спортивні ігри Львівщини з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 1994-95 років народження, повідомляє газета "Франкова криниця Підгір'я". Організатором VІ літніх юнацьких спортивних ігор Львівщини є Львівська обласна державна адміністрація, управління з питань фізичної культури та спорту. У турнірі взяли участь кращі ДЮСШ та СДЮШОР Львівщини, команди товариств "Динамо", "Спартак", "Колос", "Освіта".

Відділом у справах сім'ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради на ці змагання було відряджено команду міста Трускавець, яку представляли вихованці ДЮСШ "Спартак" Трускавецької міської організації фізкультурно-спортивного товариства "Спартак". Трускавець зайняв І командне місце серед міст обласного значення. У змаганнях серед дівчат в категорії до 40 кг І місце виборола Олеся Буцяк. В категорії до 49 кілограмів третє місце зайняла Марія Литинська, яка отримала дві перемоги на цих змаганнях.

Серед юнаків найкращий результат показав Петро Білас, який в категорії до 85 кг. зайняв друге місце, отримав три перемоги та у фіналі поступився спортсмену з ЛУФК товариства "Динамо". Третє місце в категорії до 54 кілограм виборов Ярослав Радяк.

Команду юних борців на VІ літні юнацькі спортивні ігри Львівщини з вільної боротьби підготували тренери Петро Білас та Андрій Бирка, які тренують юних спортсменів на базі спортивно-оздоровчого комплексу санаторію "Кришталевий палац".

А 10-11 та 15-16 квітня у два етапи у Львові проходив чемпіонат Львівської області з шашок-64. Відділом у справах сім'ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради на ці змагання від нашого міста було відряджено Тараса Іваника, і він гідно представив Трускавець, посівши друге місце серед юнаків.

Власна інформація

Спорт: усі налаштовані на співпрацю заради майбутнього

Нещодавно в конференц-залі Трускавецької міської ради відбулася зустріч перших осіб міста з представниками спортивної громадськості. Зокрема, в діалозі на тему стану проведення спортивної роботи в Трускавці, у тому числі розвитку футболу, взяли участь заступник мера міста з гуманітарних питань Валентина Бодак, начальник відділу сім'ї, молоді та спорту Зенон Пристай, голова федерації футболу м. Трускавця Віктор Стецько та інші.

Під час бесіди прозвучали статистичні дані стосовно спортивних справ на курорті. Акцентувалося на відсутності футбольної команди (окрім дитячої, створеної при ЗАТ "Трускавецькурорт") та невідповідного стану єдиного футбольного стадіону міста.

Як Валентина Бодак, так і Віктор Стецько зійшлися на тому, що футбол у Трускавці необхідно відроджувати. Федерація міста, як і очільники влади, самотужки не зможуть цього зробити. Було вирішено вийти на широкий загал щодо обговорення даного питання. Найближчим часом планується зібрати усіх керівників підприємств, установ та лікувальних закладів курорту для визначення спільної програми щодо створення футбольної команди та впорядкування футбольного господарства в цілому.

Газета "Трускавецькурорт"

Толока в школі

Учні, вчителі та техперсонал середньої загальноосвітньої школи № 3 взяли активну участь у загальноміській толоці з озеленення та впорядкування території школи.

У результаті дружної, добре організованої роботи посаджено 137 дерев, 8 кущів. Висіяно квіти на клумбах, ретельно прибрана вся територія школи, а саме: обрізано кущі, побілено дерева і бордюри, почищено всі прилеглі сходи та доріжки, озеленено всі класні кабінети та рекреації.

Окрім цього проведено ряд важливих заходів: бесіди "Сади дерево і рости разом з ним", екскурсії "Люби і знай рідний край", уроки "Краса зелена і краса людської душі", виховні години "Екологічна культура школяра", круглий стіл "Екологія - найважливіша проблема ХХІ ст.", конкурс "Озеленимо клас".

Попрацювавши дружно на толоці, побачивши корисні плоди своєї праці, можемо спокійно, з радістю у душі зустрічати найвеличніше свято - Воскресіння Христа.

Учком СШ № 3 м. Трускавця

"Карпати" знову прийматимуть конкурсантів

Впродовж кількох днів - від 30 квітня по 4 травня - у нашому регіоні на базі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка проходитиме IV Міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів "Perpetuum mobile".

Конкурс проходитиме у декілька етапів: його відкриття, кількаденні конкурсні прослуховування у формі концертів та закриття - концерт лауреатів. У конкурсі братимуть участь відомі майстри баянного та акордеонного мистецтва України, оркестри народних інструментів. Науково-музикознавчий супровід конкурсу забезпечуватиме дрогобичанин, доцент Богдан Пиц.

Як повідомили організатори конкурсу з посиланням на генерального директора Трускавецького санаторію "Карпати" Лева Грицака, один із заходів кількаденних змагань музикантів проходитиме у концертній залі цього оздоровчого закладу. Першого травня у "Карпатах" від дев'ятої години ранку проходитимуть виступи оркестрів народних інструментів, а також концерт двох виконавців-баяністів з Донецька та Сум.

Нагадаємо, що нещодавно у санаторії "Карпати" знайшли прихисток учасники фестивалю "Кришталевий Трускавець", який традиційно проходив у клубній залі санаторію "Кришталевий палац".

Пам'ятаємо про Чорнобиль

Цього року Україна відзначає сумну дату - 25-ту річницю від дня аварії на ЧАЕС. В Україні з цієї нагоди відбуваються заходи пам'яті цієї трагедії. У концерті-реквіємі, присвяченому Чорнобильській катастрофі, що відбувся 19 квітня в Національному Будинку органної та камерної музики столиці нашої держави Києві, взяли участь дрогобицькі митці. Про це розповів заслужений діяч мистецтв України, доцент Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Микола Михаць.

- До великої концертної програми, - розповідав Микола Григорович, - були включені три симфонічні твори за моїм оркеструванням, транскрипцією та під моїм диригуванням. Серед інших виконувалася пісня на слова нашого славетного земляка Івана Франка і музику Дениса Січинського "Пісне моя". Виконавцем цього твору у супроводі симфонічного оркестру був чоловічий квартет "Підгіряни" у складі Володимира Сича, Ярослава Дзендзеровича, Андрія Боженського та Романа Михаця.

Солістом ще одного симфонічного твору був заслужений працівник освіти України, професор Дрогобицького педуніверситету Корнель Сятецький. Варто зазначити, що пролог у концертній програмі виголосили Герої України Ніна Матвієнко та Анатолій Паламаренко.

Цьогоріч збіг сумної дати Чорнобильської катастрофи з Великоднім Вівторком нагадує нам про, що життя продовжується і "чорні" його будні чергуються зі світлими празниками радості. Дай же, Боже, щоб більше ніяка велика катастрофа чи найменша аварія не вносила смутку у наше життя, а були в ньому лише світлі дні, а у Великдень щоб люди не згадували земних трагедій, а лише Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа!

Василь Кирилич,
газета "Франкова криниця Підгір'я"

Це маленьке диво - писанка

До Великодня готуються усі - і великі і малі. Дорослі причепурюють оселі та навколо них, готують святкові наїдки. Жінки, зокрема, печуть паски, а чоловіки вудять м'ясо та домашні ковбаси.

Дітям у підготовці до Великодня роль відведена невелика, зате дуже важлива - готувати писанки та крашанки. Хоч і це вони мусять робити під наглядом дорослих, адже їм доручають прикрасити орнаментом найважливіший атрибут Великодня, що є символом усього живого - яйце. Що на яйці слід зобразити, щоб його можна було назвати писанкою, як його зафарбувати, щоб воно стало крашанкою - цьому малечу мають навчити дорослі.

це маленьке диво - писанка це маленьке диво - писанка це маленьке диво - писанка
це маленьке диво - писанка це маленьке диво - писанка це маленьке диво - писанка
це маленьке диво - писанка це маленьке диво - писанка це маленьке диво - писанка

Розказували трускавецьким дітям про писанку й наочно показували, як її намалювати, у художньому музеї Михайла Біласа. Керівник музею Олена Білас-Березова 20 квітня, у середу, організувала й провела для цього майстер-клас, діти самі розписували й фарбували яйця, перетворивши їх у писанки.

- Писанки, як ми їх зазвичай називаємо узагальнено, є декількох видів, - розповідала директор музею. - За їх ознаками знаємо три основні види цього великоднього атрибуту: власне писанки, крашанки та шкрябанки. З їх назв можна зрозуміти, що писанки - це "писані" яйця, "крашанки" - повністю зафарбовані, а шкрябанки - ті, що мають вишкрябаний орнамент на зафарбованому яйці.

Олена Білас-Березова розповіла, що за одним із народних переказів писанка отримала свою назву від того, що за біблійним сюжетом Ісуса Христа було "списано", збичовано перед розп'яттям на хресті. На майстер-класі йшлося про бойківську писанку, її розпис. Найпоширенішими елементами бойківської писанки, за словами пані Олени, були "сонечко" й "сосонка", тобто, елементи джерела життя й самого життя на землі.

- Традиція писати писанки, - розповідала дітям директор художнього музею, - сягає своїм корінням в сиву давнину, коли людина була неподільною з природою. Цими зображеннями люди зверталися до сонця, вітру, води, землі. Так виникла писанка - символ нового життя, воскресіння Бога і відродження природи. Відтоді кожне творіння писанки, - ніби пробудження-перетворення засніженої, замерзлої землі в яскраву, весняну, радісну. Хочете навчитися таємного мистецтва розпису писанки, і водночас допомогти силам добра і світла побороти холод і темряву?

Хто ж не хотів розписати писанку й залишити її собі на згадку. Перетворювали яйця у великодній атрибут і завідувач культури Світлана Ковальчин та головний спеціаліст Тетяна Татомир, і працівники художнього музею разом з його директором, і, звичайно ж, самі діти. Прийшов подивитися на це диво й міський голова Трускавця Руслан Козир, а допоміг придбати кошик курячих яєць місцевий підприємець Сергій Розора, що також збоку дивився на процес перетворення їх у писанки.

Були ще на цьому заході презентація виставки гуцульської писанки члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстра писанкового розпису Галини Сиротюк-П'ятничук, пісня про писанку у виконанні дитячого ансамблю. Варто сказати, що на батьківщині майстрині гуцульської писанки, у місті Коломиї, є єдиний у світі Музей писанки. А в канадському місті Вергевіл створено пам'ятник українській писанці заввишки в триповерховий будинок.

Василь Кирилич,
газета "Франкова криниця Підгір'я"

Трускавецький виконком: із засідання 21 квітня

У Чистий (Живний) Четвер відбулося квітневе засідання трускавецького виконкому. Хоча питань було багато, але розглянули їх доволі швидко, адже дискусійними виявилися лише деякі. Та й є у міського голови абсолютна більшість у виконкомі, так що до зауважень, інколи навіть раціональних, він не дуже прислуховується. В даному випадку мова йде про зауваження Віктора Марченка стосовно відміни рішення виконкому № 288 від 1 грудня 2009, яким було узаконено самовільне від'єднання від централізованого опалення та гарячого водопостачання великій групі трускавчан: "Що ж ви робите, Руслане Ярославовичу, це ж Ви самі собі створите проблеми, зокрема юридичного характеру, спочатку добре подумайте, перш ніж відміняти дане рішення". Проте зауваження п. Марченка, який добре обізнаний із цією проблематикою, о ж був у 2009 заступником міського голови, врахували тільки частково. "Ми сьогодні вводимо новий порядок", - такою була відповідь теперішнього заступника мера Петра Нестерівського, котрий згодом додав: "Я беру на себе відповідальність". Хотілося б, щоб нова влада була права в цьому випадку, але виглядає, що більш правильною є позиція все ж Віктора Марченка. Врешті, питання було проголосоване. Між іншим, на наступній сесії ТМР буде затверджено нову схему теплопостачання Трускавця, угода з її розробниками була заключна 21 квітня.

Якщо ж говорити про виконком у загальному, то першим питанням слухалася інформація про підсумки фінансово-господарської діяльності міста за І квартал цього року. Доповіла її начальник планово-економічного відділу Марія Заверюха. Збір платежів до зведеного бюджету міста склав 27 492,8тис. грн., що на 6 384,8 тис. грн. більше аналогічного періоду минулого року. Кількість відпочивальників у місті зменшилася в основному за рахунок зменшення їх у ЗАТ "Трускавецькурорт", тому мер вказав керівництву ЗАТу на необхідність переорієнтації із соціальних путівок на інші форми залучення клієнтури. Генеральний директор товариства Віктор Жданов записав собі пропозиції міського голови. До слова, на засіданні при розгляді першого питання були присутніми багато представників санаторно-оздоровчих закладів міста, що надзвичайно сподобалося владі. Проте навряд чи до вподоби було їм слухати інформацію про поступове зменшення кількості населення, збільшення кількості пенсіонерів і одночасне зменшення кількості працюючих (за три місяці орієнтовно на 100 осіб). Особливо неприємною була звістка про зростання кількості безробітних - нових робочих місць було створено в рази менше, ніж ліквідовано старих. Проте цьому є і пояснення - нещодавні події в державі, пов'язані із новими законотворчими ініціативами у ВРУ.

А ось інші дані з інформації Марії Заверюхи. За даними ДПІ, по м. Трускавець найбільшими та найкращими платниками податків були такі підприємства: ЗАТ СГК "Дніпро-Бескид", ТзОВ сан. "Карпати", МРЦ МВСУ "Перлина Прикарпаття", ТзОВ "Шахтар", ТзОВ "Міжнародна клініка відновного лікування", а серед найбільших боржників по сплаті податків і зборів усіх видів наступні підприємства: КП "Наше місто", ТзОВ "ЕКО Трускавецькурортцентр", ТзОВ "ПКТ". Середня заробітна плата по місту за січень 2011 року склала 1352,05 грн., за лютий 2011 року - 1314,71грн. За статистичними даними середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника по Львівській області у січні 2011р. становила 1953,0 грн.

Про стан профілактичної роботи щодо запобігання злочинності серед неповнолітніх доповіла начальник служби у справах дітей Л.Дребот. Спільно з ТМЦСССДМ, Трускавецьким МВ УМВСУ та відділом освіти протягом першого кварталу проведено 18 рейдів "Діти вулиць", "Урок", "Підліток" на предмет виявлення дітей, які займаються жебрацтвом та бездоглядних дітей. Виявлено 32 таких неповнолітніх. В школах міста проводяться відеолекції з проблематики негативних явищ в молодіжному середовищі, відео лекторії провели і в санаторії "Джерело". На обліку в лікаря нарколога немає неповнолітніх. В місті понад 200 дітей, чиї батьки перебувають за кордоном, всі вони - в групі ризику, повідмила п. Дребот. Члени виконкому заслухану інформацію прийняли до відома.

Трускавецький виконком: із засідання 21 квітня Завідувач відділу приватизації та управління майном ТМР Микола Габшій доповідав про потребу списання технічних засобів, стендів та деякого іншого майна КП "Наше місто", зокрема і десяти дитячих майданчиків (Стуса, 3, Данилишиних, 5, Стебницька, 66 та інші). Виконком зареєстрував договір купівлі-продажу майнового комплексу ринку між міською радою і ТзОВ "Славутич", а також затвердив перехід оплати за платежі мешканцями за комунальні послуги - тепер люди платитимуть на рахунки не КП "Наше місто", а на рахунки новостворених комунальних підприємств. Суми платежів поки що не змінили, але обіцяють це зробити, переглянувши тарифи. Внесли зміни і до складу Міжвідомчої комісії, яка реєструватиме від'єднання мешканців від мереж ЦО, її тепер очолив п. Нестерівський, заступник - Ю. Терлецький, а члени комісії - І. Осередчук, Р. Крамар, О. Ткаченко, О. Грищенко, В. Возняк, М. Стечкевич, панове Кістичок із санстанції та Сарахман з МНС. Секретарем комісії призначено М. Гутовича, спеціаліста УЖКГіБ.

Затверджено остаточно новий тариф на перевезення по місту (1,50), тариф на квартирний збір (за направлення на проживання, харчування чи лікування КП "Квартирне бюро" братиме по 30 гривень + 4%), надано ряд містобудівних обґрунтувань. Питання по гаражах, які підняли мешканці вулиць Помірецької, Бойківської і о. Пристая, на виконкомі не розглядали, кажуть, що їх винесуть на найближчу (травневу) сесію. Відкоша виконком отримав від одного із членів виконкому - керівника "Кришталевого палацу". Так, коли постало питання про ліквідацію стихійної торгівлі на території цього підприємства, його керівник Мирослав Гумега зауважив, що трускавецька влада матиме справу із ДУСею і виконкомівці швиденько дали задній хід. Проте після цього вони відімстилися на колишньому мерові за те, що той … здійснив благоустрій прилеглої території до новозбудованого кафе-піццерії (поставив кількасантиметрову декоративну огорожу та посадив деревця замість залишити неприбрану територію на вузькій смужці землі). "Вийшов за червону лінію" - це і стало причиною, що акт прийняття в експлуатацію першої черги будівництва об'єкту не затвердили, а відклали до наступного засідання. Все ж цікаво, а чи не вийшов за червону лінію і пан Іванишин при будівництві своєї "Альфи" на Річках? І чи нема самозахвату землі в депутата-фронтозмінівця, подібно як і в іншого депутата, який на комунальній землі біля Стуса, 6 хоче вгрохати павільйон-вестибюль? Але це ж свій, із "ФЗ"…

І чи не варто нагадати пану Козиру, що і він колись буде "колишнім" і що можуть тоді мститися йому його наступники? Втім, хто іншому яму копає, в неї і впаде…

Про затвердження правил розміщень зовнішньої реклами доповідала головний спеціаліст управління розвитку курорту Валентина Жук, про прийом однієї сім'ї на квартирний облік - Галина Грицьків, керівник відділу розподілу житла, а начальник фінансового управління Микола Федоричак доповів про граничні обсяги споживання енергоносіїв у бюджетних установах. Останнім традиційно було питання затвердження розпоряджень міського голови. Після цього міський голова всіх гарно привітав із наступаючими Великодніми святами.

Володимир Ключак

А що далі?

У Страсну середу зранку під міською радою Трускавця було людно. Це працівники КП "Наше місто", представники різних філій та відділів цієї організації, прибули сюди, щоб зустрітися зі своїм мером. Бо, кажуть, якщо гора не йде до Магомета, то Магомет йде до гори, так і тут - Руслан Козир давненько вже не був на засіданнях чи круглих столах, які скликалися для пошуку шляхів виходу із ситуації. А ситуація в КП "Наше місто" непроста - заборгованість по зарплаті, загроза масового безробіття, невпевненість у завтрашньому дні.

зустріч мера з працівниками КП Наше місто зустріч мера з працівниками КП Наше місто

О 8.10 Руслан Козир появився під стінами мерії. Перед ним прийшли на роботу в міськраду хіба що секретар ради Петро Шумин, заступники голови В. Бодак та П. Нестерівський, начальник УЖКГіБ Юрій Терлецький та ще кілька осіб. Решта валило валом вже після 8.15, така ось виконавча дисципліна і бажання працювати на благо громади. Воно й не дивно - більшість працівників мерії немісцеві, як не Борислав, то Стебник, Дрогобич чи Дрогобицький район. До речі, на понеділковій нараді 18 квітня керуючий справами ТМР Олег Ковальчин звертався до працівників виконкому відносно потреби дотримання дисципліни щодо вчасного виходу на роботу, але, як бачимо - не допомогло.

Та повернемося до комунальних справ. Спочатку Руслан Козир ніби спішив і не мав наміру довго розмовляти із комунальниками, але коли згодом побачив сльози на очах у знедолених та зболених людей, то розчулився і вислухав їхні прохання. А прохання були такі - виплатити заборгованість по зарплаті (працівники ще не отримали гроші за три місяці) і працевлаштувати їх у новостворених підприємствах, не залишати без кусника хліба. Руслан Ярославович запевнив людей, що всі належні кошти люди отримають, подібно як і отримають вихідну допомогу після звільнення, а також протягом шести місяців отримуватимуть допомогу по безробіттю на біржі. Цим він дещо заспокоїв людей, проте щодо того, хто ж все-таки буде працевлаштований у "Трускавецьтепло" та "Трускавецьжитло", нічого конкретного сказати не міг. "Це прерогатива керівників цих підприємств", зауважив голова. А ще комунальники поскаржилися, що тепер половина керівництва ЖЕКу - люди з Борислава, яких, за їхніми словами, набрав на роботу Олександр Ткаченко. До пана Олександра люди мають ту претензію, що він досі не зустрівся із людьми і не показує їм штатний розпис, а на всі звернення відповідає, щоб до нього зверталися із письмовими запитами.

Відносно ж того, що ситуація загострилася, то вину міський голова поклав на профспілку підприємства, яка, за його словами, не бажала йти на жодні поступки ще від грудня місяця і натомість не давала жодних раціональних пропозицій. "Тепер запізно щось обговорювати, я ж запрошував вас до себе, ви були на круглих столах, але не погоджувалися на зміни в колективному договорі", зазначив Руслан Козир і додав, що він за долю працівників комунального підприємства переживає можливо й дужче, ніж вони самі і образити їх не дасть. І без роботи фахові працівники не залишаться - для прикладу, на цій же зустрічі мер порозмовляв із ліфтерами, із працівниками філії теплопостачання, обговорив ряд моментів їхньої галузі.

Не страйкувати, а працювати, не вестися на оманливі підбурювання замовників, в основному окремих управлінців, яким дуже вже комфортно жилося, а зрозуміти, що громада не може більше утримувати величезну неефективну армію, яка тільки 3% витрачає на матеріали, а решта - на зарплату та енергетичне забезпечення. Така позиція міського голови, який, за його словами, отримав непростий спадок і старається гідно розв'язати непросту ситуацію, яка склалася із комунальним сектором міської економіки.

По-різному оцінювали результат зустрічі працівники КП "Наше місто". Хтось із розчаруванням, хтось із надією повертався до виконання своїх щоденних обов'язків, а були й такі, які нічого іншого не сподівалися почути. "Я - не маг, не чарівник", сказав Руслан Козир і важко йому щось заперечити в цьому. Бо хто б не був на місці Руслана Ярославовича, ніхто б не зміг зробити так, щоб були задоволені абсолютно всі. Мер побажав комунальникам веселих свят, а вони не знають, чи буде чого веселитися, за що ці свята справити. Після 26 квітня працівники КП "Наше місто" без роботи. Комусь запропонують її в нових підприємствах панів Крамара та Ткаченка, а хтось із жахом спостерігатиме, як швидко минають 6 місяців, коли біржа оплачуватиме допомогу по безробітті. Але надія на краще завжди повинна бути, як і надія на те, що Руслан Козир - обранець громади і захисник саме її, а не чиїхось корпоративних інтересів.

Володимир Ключак

Виконком Борислава прийняв рішення із більшості питань

На черговому засіданні виконкому БМР, що відбулося минулої п'ятниці, 15 квітня, члени виконавчого комітету розглянули тридцять дев'ять питань порядку денного, які оформлені відповідними рішеннями. Із рішеннями щодо надання містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок, погодження актів готовності об'єктів до експлуатації, проведення прибудов, надбудов, реконструкцій, переобладнань, капітального ремонту, будівництва та оформлення права власності чи внесення змін у раніше ухвалені виконкомом рішення зацікавлені громадянами можуть ознайомитись у протокольній частині.

На доопрацювання виконком відправив питання "Про внесення змін і доповнень до рішення виконавчого комітету від 14 грудня 2009 року № 319 "Про організацію перевезень пасажирів автомобільним транспортом на маршрутах загального користування у м. Бориславі на конкурсних засадах". Каменем спотикання під час розгляду цього питання стала вимога Кабінету Міністрів України про забезпечення міських маршрутів загального користування транспортними засобами, пристосованими для перевезення пасажирів з особливими потребами.

Через відсутність у пакеті окремих документів члени виконкому зняли із розгляду низку питань, пов'язаних із затвердженням рішень міжвідомчої комісії про відповідність державним будівельним, протипожежним та санітарним нормам самочинно збудованих об'єктів - гаражів та прибудов. На доопрацювання відправлено питання зняття з балансу ДКП "ЖЕК № 3" приватизованих будинків та прибудинкових територій, а також про внесення змін до рішення виконкому № 196 від 16 червня 2008 року "Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій". У першому випадку члени виконкому перед власниками приватизованих квартир поставили вимогу врегулювати питання сплати земельного податку, у другому - зажадали кваліфікованого висновку відділу економіки. А позаяк начальник відділу економіки міської ради Юрій Ільницький перебував у відряджені, вирішено розглянути це питання на засіданні позачергового виконкому, засідання якого заплановано провести уже цього тижня.

Робочий орган для забезпечення роботи конкурсного комітету визначено

Колективне науково-виробниче молодіжне підприємство "Оріон-2" визнане робочим органом для виконання функцій забезпечення роботи конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування. Виконком затвердив рішення з цього приводу конкурсної комісії.

Відтепер колектив "Оріону-2", згідно ухваленого виконкомом рішення, на належному організаційному рівні має забезпечити підготовку матеріалів для проведення міського конкурсу серед фірм-перевізників за право працювати на автобусних маршрутах загального користування у Бориславі. В обов'язки "оріонівців", як представників робочого органу, входить також аналіз та оцінка відповідності конкурсних пропозицій пере-візників-претендентів умовам конкурсу, підготовка паспортів автобусних маршрутів, а також інших матеріалів, які необхідні для подальшого встановлення відносин між організатором конкурсу - Бориславською міською радою - та автомобільним перевізником - переможцем конкурсу.

Під час святкувань бориславців будуть вчити поважати право

Відзначення державних, релігійних, національних, професійних свят, визначних дат в історії України, вшанування видатних діячів минулого й сьогодення нашої держави, регіону та міста, збереження і розвиток українських традицій, звичаїв та обрядів, забезпечення умов для змістовного відпочинку мешканців та гостей Борислава коштуватиме у 2011 році міському бюджету 78160 грн. Таку суму коштів затвердили члени виконавчого комітету разом із планом основних загальноміських заходів культурно-освітніх установ культури міста на 2011 рік.

Відповідно до переліку, окрім традиційних Пасхальних свят та Днів пам'яті до 25-ої річниці Чорнобильської трагедії, - у квітні матимемо згоду подивитися творчий звіт дитячої школи мистецтв та послухати думки, висловлені у ході дискусії за круглим столом на тему "Музей-скансен нафто-, газо-, озокеритовидобутку: історія міста Борислава і сучасність".

Загалом планом передбачено відзначення громадськістю міста упродовж року сорока однієї пам'ятної дати чи традиційних свят, пов'язаних із історією, культурою, традиціями та звичаями українського народу. Це і Свято Матері, і Міжнародний день захисту дітей, і Свято Героїв, і вшанування пам'яті жертв політичних репресій та Івана Франка, Героїні Світу Ірини Сеник, 70-ї річниці відновлення Української Держави. Справжнім загальноміським святом для Борислава у першому півріччі стануть творчі звіти Дитячої школи мистецтв, естрадного, хореографічного відділів та творчих колективів міського Палацу культури. У другому півріччі план основних загальноміських заходів на 2011 рік передбачає відзначення традиційних для бориславців свят: "На Івана, на Купала", Дня Незалежності України, Дня Державного Прапора України, Дня міста Борислава, днів вшанування пам'яті Героя України Степана Бандери та жертв голодоморів і політичних репресій, а також урочисте відкриття міської новорічно-різдвяної ялинки та відзначення свята Св. Миколая.

До відзначення Дня міста, присвяченого 625-річчю Борислава, який традиційно відзначають другої неділі вересня разом із професійним святом працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості, міська влада на травень запланувала проведення круглого столу, на якому має намір обговорити підготовчі заходи, програму святкувань та внести до них заходи, запропоновані громадянами міста.

Члени виконавчого комітету підтримали пропозицію заступника міського голови Сергія Оленича та начальника міського відділу юстиції Ірини Клонцак під час проведення масових заходів приділяти належну увагу питанням правової освіти населення.

"Наша справа" візьметься за будівництво пам'ятника Тарасові Шевченку в Бориславі

Щойно зареєстроване виконавчим комітетом ГО "Наша справа" має намір спочатку зайнятися збором коштів для спорудження пам'ятника, а вже самим спорудженням пам'ятника займатиметься організаційний комітет. Про це заявив під час розгляду питання реєстрації новоствореної громадської організації на засіданні виконавчого комітету її голова Володимир Веприк.

В основному кістяк "Нашої справи" склали мешканці мікрорайону Тустанович, проте її голова не виключає, що невдовзі її членами стануть не лише члени виконавчого комітету, а й усі мешканці Борислава, які зроблять свій посильний внесок у справу будівництва пам'ятника Великому Кобзарю в нашому місті.

Володимир Веприк також повідомив, що на рахунок новоутвореної громадської організації буде покладено 25 тис. грн., які вже сьогодні є в ініціаторів її створення.

"Вододар" - нове комунальне підприємство Борислава

Поряд із КП "Бориславводоканал", яка знаходиться на межі банкрутства, питаннями водопостачання та водовідведення у Бориславі та Східниці займатиметься щойно утворене КП "Вододар". Виконком своїм рішенням минулої п'ятниця надав дозвіл цьому підприємству надавати послуги з питного водопостачання та водовід ведення юридичним та фізичним особам у м. Бориславі та курортному селищі Східниця.

Не виключено, що найближчим часом дозвіл на право надавати послуги з постачання питної води та водовідведення від виконкому Бориславської міської ради отримає комунальне підприємство Східницької селищної ради "Господарник". Цього домагався під час голосування член виконавчого комітету, голова Східницької селищної ради Іван Піл як.

Східницький селищний голова наголосив, що людям у Східниці потрібна вода, а не черговий виконавець послуги. Тому запропонував виконавчому комітетові розмежувати повноваження водопостачальників, а разом із ними рівень відповідальності у питаннях водопостачання Східниці на рівні КП "Бориславводоканал" та "Вододар" і "Господарник". За висловом Івана Піляка, КП "Господарник" уже сьогодні готове виконувати послуги з питного водопостачання та водовідведення у курортному селищі. Підприємство володіє усіма необхідними дозволами та ліцензіями для здійснення цього виду робіт, і готове взяти на себе відповідальність за постачання курорту питною водою.

Петро Магур,
газета "Нафтовик Борислава"

Із сесії Бориславської міської ради 18 квітня

Як завжди, першим питанням порядку денного дванадцятої сесії міської ради шостого демократичного скликання, що відбулася минулого понеділка, було "Різне". Депутат Юрій Химин знову озвучив проблему, що її вже багато років ніяк не вдається вирішити. Йдеться про те, що споживачі електроенергії, які підключені до мереж НГВУ "Бориславнафтогаз", сплачували за спожиту електроенергію НГВУ, а воно вже розрахувалося з "Львівобленерго". Фактично населення є споживачами ЛОЕ. НГВУ не має ліцензії на передачу електроенергії, що може обернутися для нафтовиків великими штрафами. Тож, закономірно, має бути укладений договір між НГВУ та ЛОЕ на спільне використання технологічних мереж. "Львівобленерго" висуває неправомірні вимоги щодо обладнання за кошт НГВУ чи населення виносних шаф із електролічильниками. Але ця норма стосується тільки нових будинків, а будинки, про які йде мова, були споруджені ще далеко до того часу, як було утворене й саме "Львівобленерго". Тим часом, для мешканців будинків є реальна загроза з 1 травня залишитися без електропостачання. Ситуація триває з 2006 року і жодна зі сторін не йде на поступки.

Юрій Химин зачитав депутатам текст листа до керівництва обласної ради із проханням допомогти бориславцям у розв'язанні цього конфлікту. Депутат Ігор Мельник запропонував подати це звернення і на адресу керівництва Львівської облдержадміністрації. Будемо сподіватися, що проблему з допомогою керівних органів обласної влади вдасться вирішити.

Другий запит Юрій Химин подав до міського голови. Йшлося про те, що річка підмиває мости і навіть центральний - Барабський міст - у критичному стані. Щоб виправити ситуацію, він запропонував із дерев, що зрізаються вздовж річки, спорудити невеликі греблі, які б сповільнювали силу водної стихії під час паводків. Адже в міському бюджеті обмаль коштів для спорудження капітальних дамб, а ця пропозиція не потребує великих затрат.

Міський голова прокоментував, що пропозиція може бути обговорена, але основна причина поглиблення русла річки - тонни сміття, що захаращують її. І скидають старі меблі, телевізори, холодильники, - все, що трапиться під руку, самі ж мешканці. І всі ті побутові завали роблять найбільше біди. Люди ж замість того, щоб очистити русло бодай біля своїх будинків, чекають, що хтось це зробить за них. Та потрібно ж мати хоч трохи почуття господаря, а не створювати самим проблеми і потім-на них скаржитися.

- От, була міська толока з прибирання міста, - наголосив Володимир Фірман. - Подивіться, які сміттєзвалища нагородили ми у всіх закутках. Ті ж гаражі, що будував - хто де хотів, і хто як хотів. Біля кожного гаража - купи сміття. Гараж у нас - це склад непотрібних речей, які туди зносять з будинку, а потім, коли цей непотріб зовсім згниє, виносять десь поруч, утворюючи сміттєві завали. Коли ж, нарешті, ми навчимося поважати самих себе .і своє місто?!

Багато було сказано і про сміттєзвалище "на висипах" побіля пологового будинку і дитсадка. Базар-базаром, але коли люди не навчаться наводити за собою порядок, то доведеться просто-напросто базарювання по тій вуличці заборонити. Бо як же треба не любити себе, щоб жити й миритися з таким брудом.

Зачитав міський голова і листа від керівництва "КОМ-ЕКО", в якому зазначено, що оті приписи головного санітарного лікаря Борислава про наведення елементарного порядку на орендованому "КОМ-"ЕКО" сміттєзвалищі і виселенням звідти сумнівних осіб, що займаються сортуванням сміття, має зайнятися міська влада. Це вже справді абсурд: вони ("КОМ-ЕКО") навішали на місто проблеми, а ви, міська громада, наводьте з тим порядок. Тобто, як кажуть - з хворої голови на здорову.

- Якщо "КОМ-ЕКО" не в стані дати собі раду на своєму об'єкті, то це, врешті, як і цей лист, є підставою для розірвання з цим підприємством договору, - наголосив міський голова.

Після обговорення ситуації депутати одноголосно підтримали пропозицію винести питання щодо діяльності "КОМ-ЕКО" на позачергову сесію міської ради й вирішити проблему - розірвати договір на послуги з підприємством, робота якого не влаштовує нікого.

Після цього перейшли до пункту другого порядку денного - земельних відносин і було схвалено майже всі пропоновані рішення.

Більшу зацікавленість депутатів викликали питання фінансові й господарські. Це й зрозуміло, адже пропонувалося для обговорення речі дуже суттєві для всієї бориславської громади. З першого з них - "Про утворення комунального підприємства "Бориславська міська стоматологічна поліклініка" - доповідав в. о. головного лікаря центральної міської лікарні Василь Кочержат. Як було сказано, для того, щоб зберегти і людей, і приміщення при нинішньому бюджетному дефіциті, вирішено реорганізувати стоматологічну службу, перевести на засади самофінансування і часткове бюджетне відшкодування нашу стоматполіклініку. Це передбачає надання мешканцям міста і Схід-ниці швидкої та невідкладної медичної стоматологічної допомоги безоплатно, і безоплатну стоматдопомогу пільговим категоріям населення. Міський бюджет оплачуватиме усі вищеперелічені послуги. Що ж до інших послуг, то вони будуть платними. Це єдине рішення, яке дасть змогу зберегти робочі місця і можливість мешканцям міста безоплатно отримувати найнеобхідніший набір стоматологічних послуг. Коли є бажання і можливість отримати послуги більш вартісні і з дорожчих матеріалів, то пацієнт сплачуватиме офіційно у касу поліклініки. Таким шляхом уже пішли наші сусіди у Дрогобичі, Стрию, Львові. Обговорення було ґрунтовне. Участь у ньому взяли депутати Михайло Лазар, Микола Станько, представник незалежної профспілки медиків, додаткове роз'яснення подали заступники міського голови Сергій Оленич та Андрій Паскевич. Врешті-решт, рішення було прийнято.

На відміну від наступного - щодо списання "Бориславтеплоенерго" локомотивного котла, що його мали порізати на метал. Міський голова зазначив, що врешті треба позбутися звички вирішувати такі проблеми газовим різаком. Адже котел цілком може стати експонатом музею просто неба, що створюється у Бориславі.

Тож рішення відхилили, а керівника "Бориславтеплоенерго" зобов'язали позварювати те, що уже понарізували і передати котел для майбутнього музею просто неба. Адже цей локомотивний котел "народився" ще 1927 року, а, отже, звичайно, становить цінність як історичний експонат.

На звернення міської організації ВО "Свобода" міська рада запропонувала депутатам рішення "Про заборону використання символів тоталітарного режиму на території Борислава та Східниці" і "Про використання національно-патріотичної символіки у навчальних закладах Борислава та Східниці".

Депутати схвалили утворення комісії з питань обліку земельних ділянок, які використовуються без правовстановлюючих документів та не за цільовим призначенням. Кілька рішень прийнято щодо комунального майна міста. Не було суттєвих дискусій і з приводу припинення діяльності комунального підприємства "Бориславводоканал".

Депутати підтримали рішення припинити діяльність "Бориславводоканалу" і затвердили доручення з діяльності КП "Вододар" на період ліквідації "Бориславводоканалу".

Власне на цьому всі питання порядку денного були вичерпані і сесія завершила свою роботу.

Ігор Юринець,
газета "Нафтовик Борислава"

Не зраджуючи традиціям

Третій рік поспіль гуртківці Будинку учнівської творчості разом з керівниками гуртків: Любов'ю Гривняк, Наталією Салань, Ольгою Кравчук, учнями 9-Б класу СЗШ № 3 разом з класним керівником Валентиною Салань та молодіжною ГО "Фронт Змін" на чолі з Ільницьким Володимиром і Кісаком Тарасом, напередодні Вербної неділі, вирушають до святинь Західної України на прощу.

Цьогоріч, 16 квітня, ми відправились до Почаївської лаври (Тернопільська область). Чоловічий монастир (лавра) - найбільша православна святиня Волині й друга, після Києво-Печерської Лаври, в Україні.

проща до Почаївської лаври проща до Почаївської лаври
проща до Почаївської лаври проща до Почаївської лаври

За легендою, монастир заснували ченці Києво-Печерського монастиря, які втекли від нападу татар в 1240р. У 1597р. А. Гайська подарувала монастиреві чудотворну ікону Матері Божої. Розквіт святині пов'язана з діяльністю Йова Заліза (1602-51рр.)

З 1713-до1832ррю Почаївський монастир був греко-католицьким, саме цей час відзначається найбільшим розквітом, зокрема збудований головний храм Лаври - Святоуспенський

Саме там ми поцілували чудотворну ікону Матері Божої "Почаївська", Стопу Божої Матері Почаївської Лаври. Побували у печерній церкві Преподобного Iова Почаївського, приклались до Мощ Святих Угодникiв Божих. Провели екскурсiю по архiтектурному комплексу Лаври. Свято-Успенський собор (1771-82 pp., арх. Г.Гофман), Троїцький собор (1906-12 pp., арх. А.Щусєв), келії (1771-80 pp.), Архієрейський дім (1825 p.), дзвіниця (1861-69 pp.) висотою 65м., надбрамний корпус (1835 p.)

Наступною зупинкою був Святодухівський скит. У лісі за монастирським цвинтарем на мальовничому пагорбі стоїть Святодухівський скит, відкритий тут 1903 р. Усі споруди цього порівняно невеличкого монастиря, підпорядкованого Почаївській Лаврі, побудовані в неоруському стилі

Останньою зупинкою нашої подорожі стало джерело Святої Анни. За святим переданням, тут явилась ікона Святої Праведної Анни, яку першими помітили пастушки. Незабаром все село дізналося про диво і зібралось на місці явлення образу. Ікону урочистим ходом перенесено до храму, але наступного дня її там не було: вона повернулась на місце явлення. Зрозумівши це так, що можливо, образу не було надано відповідної пошани, селяни вдруге, зі священиками, відслуживши молебень, віднесли ікону до церкви. Але вранці її знову знайшли на старому місці. Тоді всі зрозуміли, що Свята Анна сама вибрала собі місце і не бажає нікуди переходити. На місці явлення ікони було побудовано капличку, де і зберігалась святиня, а також з того часу забило цілюще джерело.

Ми поверталися від озера св. Анни, а численні паломники йшли і їхали до нього, аби набратися сили, снаги і віри. Серед них і автобуси з миколаївськими, херсонськими, навіть кримськими номерами - звідусіль. Важливо, що поїздка відбулась в останні дні Великого посту, саме це дозволить зустріти Великдень із чистим серцем, сповненим духовною силою.

Наталія Салань,
керівник гуртка "Старшокласник"
Будинку учнівської творчості

Спільна молитва за Борислав

Це, мабуть, уперше в історії Борислава минулої п'ятниці, 15 квітня, в усіх храмах міста відбулася молитва за добробут усіх бориславців. А пізніше, о 15-й годині, у центрі міста, навпроти Палацу культури, зібралися на спільну молитву предстоятелі усіх бориславських церков і протестантських громад. Вперше, з доброї волі міської влади, возз'єдналися молитви усіх мешканців міста за благо, за майбутнє Борислава і нашої Держави. Бо мешкаємо в одному місті й спільно маємо дбати про те, щоб працювали у нас підприємства, щоб були кошти у бюджеті для ремонту наших вулиць, щоб не було у нас зовсім уже знедолених людей, щоб увесь Борислав сповідував заповіді Божі - чинити Добро і любити ближнього, наче себе самого.

Звичайно, цього не досягнути так швидко. Але в тому, що молитва до Господа нашого має надзвичайну силу, переконувати нікого не потрібно. Порозуміння - цього так бракує нашому народу, зрештою, як і Бориславу - маленькому, але славному місту на карті України. І дуже суттєвим кроком до подолання бодай релігійної ворожнечі, стала оця спільна молитва за місто. Звичайно, заслуга в цьому і УГКЦ, адже вісімдесят відсотків мешканців міста - греко-католики. Але не менша заслуга і міської влади, міського голови, які ініціювали оце спільне Богослужіння. Розпочав Богослужіння за місто та його мешканців декан Бориславський, отець-доктор Роман Василів. Продовжували Богослужіння священики інших храмів - Греко-Католицької, Української Православної (Київський Патріархат), Української Автокефальної, Римо-Католицької церков. Зі словами благословення звернулися до громади, окрім них, і предстоятелі чотирьох протестантських громад. Усі вони закликали до порозуміння, до доброчинства, до чесної праці на благо нашого міста.

Завершував ці виступи отець Роман, який висловив вдячність керівникові міста, що проявив ініціативу зробити цей день - днем прохання до Бога за Борислав. Бо переживає за це місто, він тут виріс і народився. І не тільки він, а і вся команда міського голови працює, щоб зробити наш Борислав кращим і

Міський голова Володимир Фірман подякував за добре слово і наголосив: "От, дивіться, у нас тут дванадцять священиків, ніби дванадцять біблійних апостолів, тих, хто доносить до людей Боже слово. І наше місто має майбутнє тільки тоді, коли ми будемо шукати Бога. І нехай отих дванадцять апостолів, які тут є, проводять нас і наше місто до красивого, щасливого життя. Таке життя може бути тільки з Богом…".

Ігор Юринець,
газета "Нафтовик Борислава"

Із наради у міського голови Борислава

Основну увагу комунальників міський голова Володимир Фірман на щотижневій нараді із керівниками комунальних служб міста зосередив на питаннях підготовки міста до свят. До Великодня залишились лічені дні, тому комунальникам потрібно зосередити усі зусилля на тому, щоб у день Воскресіння Борислав виглядав достойно.

В основному порядок у центральній частині міста наведено. Приємно, - наголосив Володимир Фірман, - що у питаннях наведення порядку в місті починає проявляти ініціативу молодь. Нещодавно міський голова мав розмову із молодими хлопцями, які виявили бажання навести порядок у будинку "Просвіти" та на спортивному майданчику мікрорайону Мразниця. Дуже активну позицію у цих питаннях займає молодіжне крило ВО "Свободи", "Фронту змін" та інших громадських організацій міста. Проте не обходиться без того, що у бочку спільних зусиль з наведення порядку в місті хтось таки і домішає свою ложку дьогтю.

Насамперед це стосується міського парку. Знаходяться такі горе-мешканці, які не цінують працю інших людей, і після себе залишають гори сміття. Це, у першу чергу, стосується місць, де є достатньо лавок. Саме на них полюбляють "розслабитись" від щоденних клопотів любителі перехилити чарку. Те, що вони залишають після себе, не можливо втиснути у поняття цивілізованого відпочинку. Найприкріше, що оте "свинство" повинен хтось прибирати. І робити це потрібно кожного ранку. Штатного двірника парк культури не має. Доводиться просити керівників комунальних підприємств чи міський центр зайнятості, щоб виділили людей для прибирання. В. о. директора міського парку Степан Гарголінський відверто признається, що практично кожний робочий день вимушений займатися прибиранням місць масових гулянь. Найприкріше, що на цих людей не має реальних важелів впливу. Вони не реагують на зауваження, не бояться відповідальності та штрафів. Тому, на думку в. о. директора парку, було б добре, якщо б міліція провела декілька рейдів та притягнула таких людей до відповідальності.

Газета "Нафтовик Борислава"

Після толоки в Бориславі побільшало чистоти

Минулого тижня в Бориславі була загальноміська толока. В ній узяли участь і промислові підприємства, і установи, і навчальні заклади, і громадські організації. Найбільше зосереджено увагу міської влади і громади на наведенні порядку в міському парку. Ми попросили прокоментувати, як проходила толока, його директора Степана Григоровича Гарголінського. Ось що він розповів:

- За останні дні в парку зроблено багато з наведенням чистоти. Й у першу чергу хотів би подякувати педколективам та учням усіх навчальних закладів, які долучилися до прибирання багатогектарної площі центрального зеленого масиву.

Дякую також колективу ЖЕК № 1 та його керівникові Богдану Хомину, начальникам - центральної бази виробничого обслуговування Олександрові Шмідту, НГВУ "Бориславнафтогаз" Ігореві Михайлишину, депутатові обласної ради Володимирові Голобутовському.

Дружно працювали на толоці погожої суботньої днини працівники міської ради на чолі з міським головою Володимиром Фірманом. Вони практично навели блиск на майданчику біля міського Палацу культури. Міському голові сердечно дякую за повсякденну підтримку. Дякую і колективу ЖЕК № 2 за полагоджений дах літнього театру, а "КОМ-ЕКО-БОРИСЛАВ" - за побілені в парку дерева.

Радий, що і МО "Свобода" хоче допомогти, й інші громадські організації. Роботи ще багато, адже Г травня хочемо відкрити сезон у парку. Прагнемо подарувати бориславцям сюрпризи. Але про це скажемо окремо.

До слова, у багатьох місцях Борислава молодь проявила себе в прибиранні міста. Молодіжна організація "Пласт" наводила порядок на тустановицькому озері, "свободівці" - прибирали по вулиці Січових Стрільців. Місцеві комуністи і соціалісти чистили береги річки у міському парку. Зроблено перші кроки в наведенні порядку.

Газета "Нафтовик Борислава"

Веломаршрути

Пропонуємо Вашій увазі кілька веломаршрутів, які розроблені громадською організацією "Клуб пригодницького туризму "Інстинкт". Інформація може бути цікавою для кожного, хто цікавиться велоспортом, її також частково можна використати і як промоційний матеріал для нашого регіону в цілому та курорту Трускавець зокрема.

"Лісовими шляхами Підгір`я"

Пролягає лісовими стежками і дорогами підніжжя Карпат через урочище Помірки, урочище Боберня, передмістя Борислава - Тустановичі, біля мальовничих міських озер, "диких" джерел "Нафтусі".

Маршрут доступний кожному, хто не має медичних протипоказань, не перебуває у стані алкогольного або наркотичного сп`яніння. Орієнтовна тривалість - 3 години.

"Гірським хребтом Східних Карпат"

Пролягає на висоті 300-817 метрів над рівнем моря. З вершини 817 м відкривається прекрасна панорама міста-курорту Трускавець та навколишніх населених пунктів. Надзвичайно мальовничий маршрут пролягає гірським хребтом, лісовими дорогами і стежками, невеличкими серпантинами.

Маршрут доступний кожному, хто не має медичних протипоказань, добре переносить перепади висоти, не перебуває у стані алкогольного або наркотичного сп`яніння. Орієнтовна тривалість - 4 години.

"До заповідних українських скель та залишків фортеці Тустань"

Пролягає на висотах від 300 до 939 метрів над рівнем моря, вершинами хребтів та гірськими дорогами і стежинами.

Розрахований для гірських велосипедів. Маршрут розрахований на тих, хто має навики їзди на велосипедах, не має медичних протипоказань, добре переносить перепади висоти, не перебуває у стані алкогольного або наркотичного сп`яніння. Орієнтовна тривалість - 8 години.

"До стародавнього Печерного монастиря біля с. Розгірче"

Пролягає на висоті 300-578 метрів над рівнем моря, лісовими дорогами, стежками, через річку Стрий.

Маршрут доступний кожному, хто не має медичних протипоказань, добре переносить перепади висоти, не перебуває у стані алкогольного або наркотичного сп`яніння. Орієнтовна тривалість - 7 години.

Підготував Олег Нагірняк,
ГО "Клуб пригодницького туризму "Інстинкт"

Подаруй дитині книжку!

Шановні бориславці! Повідомляємо Вас, що за ініціативи громадської організації "Форум видавців" за підтримки Львівської міської ради, Львівської обласної ради, ГО "Музей ідей" 30 березня - 30 квітня 2011 року у Львові та Львівській області буде проводитися благодійна акція "Подаруй дитині книжку", під час якої проводиться збирання книжок для дітей з дитячих будинків та інтернатів, з малозабезпечених багатодітних родин.

Просимо Вас долучитися до акції та приносити книжки в Бориславський міський Центр соціальних служб у справах сім'ї, дітей та молоді, за адресою м. Борислав, вул. Грушевського, 7 (приміщення Управління соціального захисту населення, 2-й поверх). Пункт збору книжок, буде діяти з 30 березня до 13 квітня. Приносьте будь-ласка книжки українською мовою, нові або в хорошому стані. Було б добре, якби благодійники підписували книжки їх майбутнім власникам. Просимо Вас взяти активну участь у цьому заході та не бути байдужими до дітей, що виховуються без батьківської ласки.

З. Тархов,
спеціаліст І категорії Бориславського МЦСССДМ,
газета "Нафтовик Борислава"

Служба 102 Борислава повідомляє

У період із десятого по двадцяте квітня 2011 року у місті скоєно одинадцять крадіжок. Маємо також дев'ять випадків погроз фізичною розправою, три хуліганства, вісім випадків нанесення громадянам тілесних ушкоджень, один факт підробки документів, п'ять випадків шахрайства, два випадки настання смерті, одне порушення закону по лінії боротьби з економічною злочинністю, вісім випадків пошкодження майна та ще два злочини, які віднесені до розряду інших порушень закону.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито чотири справи за фактами крадіжок. Встановлені також особи зловмисників, які погрожували громадянам міста фізичною розправою, причетні до вчинення хуліганських дій та нанесли мешканцям Борислава тілесні пошкодження. Працівники міліції розкрили злочини по лінії боротьби з економічною злочинністю, п'ятьма фактами шахрайства, одним випадком підробки документів та двома фактами навмисного пошкодження майна. За сімома випадками крадіжки, шістьма фактами навмисного пошкодження майна, двома випадками настання смерті та ще двома злочинами, які віднесеними до категорії інших порушень закону, проводяться дослідчі перевірки.

Шість кліток для утримання курей викрав невідомий зловмисник із подвір'я гр. С. по вул. Травневій. Злодій вміло скористався тим, що подвір'я було неогороджене, відтак для того, щоб поцупити щось із нього, не потрібно було докладати додаткових зусиль чи напружувати розум. Зловмисник посеред .білого дня одну за одною виніс шість металевих кліток. Проте скористатися викраденим не зміг. Господиня, виявивши крадіжку, відразу повідомила чергову частину, а слідчо-оперативна група по "гарячих" слідах затримала крадія. Ним виявився дев'ятнадцятирічний мешканець с. Свидник Турківського району. Затриманий дав правдиві покази та розкаявся у вчиненому. Викрадені клітки вилучені. За фактом крадіжки порушено кримінальну справу.

У шахрайський спосіб гр. В. заволоділа коштами гр. М. Сума незначна - 186 грн. Жертвою 35-річної шахрайки стала 99-річна пенсіонерка. Завдяки вміло проведеним оперативно-розшуковим заходам працівники міліції злодійку затримали. У ході проведення заходів із виявлення шахрайки з'ясувалося, що вона проживає неподалік своєї жертви. Очевидно, це і допомогло зловмисниці увійти в довір'я старшої людини, яка добровільно віддала їй свої гроші. Зловмисниця затримана, допитана та відпущена за місцем проживання. Подальшу її долю вирішить суд, який визначить міру покарання за скоєне.

Газовий котел "Войланд" поцупили невідомі зловмисники із квартири гр. Г. по вул. М. Грушевського. Злодії скористалися тривалою відсутністю господаря, шляхом демонтажу металопластикового вікна проникли у помешкання, звідки викрали двохфункційний опалювальний котел вартістю 9 тис. грн. За фактом крадіжки порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.

Шляхом віджиму рами металопластикового вікна невідомі злочинці також проникли у будинок гр. Л. по вул. Тустановецькій. З помешкання злодії викрали особисті речі та сім золотих перстенів. За фактом крадіжки порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.

Газета "Нафтовик Борислава"

Графік роботи військового комісаріату

Шановні громадяни міста Дрогобича, Стебника, Борислава, Трускавця! Роз'яснюю графік роботи Дрогобицько-Бориславського об'єднаного районного військового комісаріату щодо видачі довідок та військово-облікових документів.

Прийом громадян військовим комісаром здійснюється кожного першого та третього понеділка місяця з 14.00 до 17.00 год. та третьої п'ятниці місяця з 15.00 до 17.00 год.

Прийом громадян посадовими особами у відділеннях військового комісаріату проводиться щопонеділка, щосереди та щочетверга а з 9.00 до 13.00 та з 14.00 до 17.00.

Надання роз'яснень громадянам під час особистого прийому посадовими особами військового комісаріату, надання відповідей на письмові звернення громадян здійснюється безкоштовно.

Видача обліково-призовних документів (військових квитків, посвідчень офіцерів запасу, посвідчень про приписку, посвідчень учасників бойових дій та листів талонів на проїзд, довідок про проходження військової служби для виготовлення закордонних паспортів, оформлення запитів до галузевих архівів, видача інших документів), що входить до повноважень Дрогобицько-Бориславського ОРВК, здійснюється безкоштовно.

Видача військово-облікових документів військовим комісаром здійснюється щоп'ятниці з 15.00 до 16.30 год.

У випадках запропонованої працівниками військового комісаріату оплати за надання вищезазначених послуг, прошу Вас негайно проінформувати мене - військового комісара Дрогобицько-Бори-славського об'єднаного районного військового комісаріату за телефоном: (244) 2-16-43, який працює щодня (крім суботи та неділі) з 9.00 до 18.00 год.

підполковник Віктор Попов,
військовий комісар Дрогобицько-Бориславського
об'єднаного районного військового комісаріату

Великодні привітання

Дорогі краяни!

У день найвеличнішого і найсвітлішого християнського свята - Воскресіння Христового - надсилаю Вам свої вітання та найщиріші побажання здоров'я, щастя та злагоди.

Я щиро бажаю, щоб у цей день поряд з Вами були найрідніші і найдорожчі Вам люди. Хочу, щоб у Великодній час ніхто не був самотнім та зажуреним. Хай будуть здоровими Ваші батьки, а майбутнє дітей - щасливим і безхмарним. Бажаю Вам успіхів у всіх добрих справах та процвітання на нашій рідній українській землі. Христос Воскрес!

З повагою,
голова Львівської обласної ради Олег Панькевич

* * *

Ніхто в цей день хай не сумує, хай лине пісня до небес
І кожне серце хай відчує - Христос Воістину Воскрес
Хай лине увись передзвін великодній, і кличе молитва душу в політ!
Хай зійдуть на землю щедроти Господні і крила розгорне оновлений світ!

Шановні бориславці та східничани!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди величного свята - ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОВОГО!

Великдень утверджує нашу віру у вічне життя, віщує неминуче торжество добра над злом, світла над темрявою, надії - над розпачем. У ці світлі дні щиро зичу Вам Божої благодаті. Хай сповнює душу любов, добро, злагода та окрилений настрій. Нехай велич Господня з небесних високостей із багатими духовними дарами зійде у Вашу оселю. Хай Великий День Воскресіння Христового дарує Вам щастя, здоров'я та непохитну віру у щасливе майбутнє Української Держави.

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

З повагою,
міський голова міста Борислава Володимир Фірман

* * *

Дорогі трускавчани та гості нашого міста!

Вітаю Вас із світлим і радісним святом - Великоднем. Воскресіння Христа - це торжество справедливості і перемога добра над злом. Воскресіння Ісуса - це утвердження віри і надії у серці кожного християнина, це великий дарунок Господньої любові.

Нехай ця радісна подія утверджує наші переконання про те, що достойні терпіння нагороджуються перемогою, а чесне життя увінчується славою. Мудрості для єднання сердець і помислів, бажань і праці. Здоров'я, миру, поміркованості всій громаді у поступах на життєвих дорогах. Нехай Господня ласка зігріває і навчає щастя. Нехай любов Господня з ясних високостей зійде світлим гостем в кожну Вашу оселю!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Лев Грицак, генеральний директор ТзОВ "Санаторій "Карпати"

* * *

Шановні краяни!

Прийміть найщиріші вітання з Великим Днем Світлого Христового Воскресіння!

Для кожного з нас Великдень - свято особливо шановане та величне. Це не тільки символ відродження природи, але й перемоги життя над смертю, добра над злом, світла над пітьмою, віри - над безнадією. У цей день ми дякуємо Господу Богу за те, що у дні випробувань ми відчували його захист і підтримку. В найскладніші часи ми непохитно вірили - Господь не залишить нас. Великдень нагадує нам про духовне відродження, яке потрібне всім нам, всій українській нації. Бажаємо всім душевної чистоти і гармонії, миру та спокою в сімейних оселях. Нехай Чудо Воскресіння Христового надихає нас на добрі та праведні справи. Нехай Пасхальне Свято стане для кожного початком нового життя - кращого і добрішого.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Трускавецька міська організація ВО"Свобода"

* * *

Crucem Tuam adoramus Domine,
rezurectionem Tuam laudamus Domine…

Редакція "Трускавецького вісника" вітає всіх читачів зі світлим святом Христового Воскресіння. Нехай Воскреслий Спаситель обдаровує Вас та Ваші сім'ї миром, любов'ю, злагодою, добробутом та радістю, хай кожна родина відчує Божу благодать та черпатиме із джерел Божого Милосердя. Бажаємо справжнього духовного піднесення, усвідомлення величі відкуплення Богом всього людства, гарного святкування Пасхи, яка є символом переходу, духовної обнови, звільнення від оков рабства та народження нової вільної людини.

Христос воскрес - воістину воскрес!

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.