Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№40 (284) 19 квітня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Трупи собак гниють за 100 метрів від трускавецьких осель

До "Трускавецького вісника" звернулася чисельна група мешканців будинків парної сторони вулиці Сагайдачного. Їх обурила інформація про те, буцімто у Трускавці питання бродячих собак вирішено і їх не відстрілюють, а відловлюють. Вранці 19 квітня наш представник у супроводі чотирьох мешканок та трьох мешканців будинків 22 та 24 з вулиці Сагайдачного здійснив вихід у ліс неподалік будівництва, яке здійснює ТКС. Не пройшовши і 150 метрів, ми побачили труп собаки, який вже почав розкладатися. Наочно було видно, що собака загинув насильницькою смертю. Пройшовши ще біля 50 метрів вверх, приблизно за 200 метрів від будівельного майданчика, ми виявили ще два трупи собак у поліетиленовому упакуванні, які немилосердно смерділи. А тут же ж бавляться діти, гуляють люди. Куди дивиться влада, чому на місце події не виїде санстанція? Хто вбив цих псів і приволік їхні тіла сюди, за 150 метрів від багатоповерхівок?

трупи собак гниють за 100 метрів від трускавецьких осель трупи собак гниють за 100 метрів від трускавецьких осель

Мешканці стверджують, що якщо пройти дещо далі, то трупів собак можна побачити набагато більше. А ще кажуть, що десь на Боберні є ціле звалище трупів вбитих псів та котів, але цю інформацію ми ще не перевіряли.

Доступ в підвали хочуть обмежити

У планах трускавецької мерії - обмежити доступ мешканців у підвали багатоповерхівок. Ця інформація прозвучала на понеділковій нараді 18 квітня. Робиться це з метою запобігання пожеж, які часто виникають через те, що в підвали потрапляють бомжі та наркомани і алкоголіки. Підвали обстежуватиме комісія з МВС, МНС, відділу з питань мобілізаційної роботи ТМР та деяких інших служб. Як повідомив начальник відділу з питань мобілізаційної та оборонної роботи Адам Ластовецький (до речі, трускавецький відділ - кращий в області), в місті є 8 протирадіаційних укриттів.

Соціальний захист для чорнобильців і ветеранів

27 квітня у Трускавці відбудуться урочистості з нагоди вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Про це на понеділковій нараді 18 квітня повідомила начальник управління праці та соцзахисту ТМР Юстина Когут. Розпочнуться заходи о 15.00 в Народному домі або ж в малому залі Палацу культури імені Шевченка. Чорнобильці теж отримають грошову допомогу, розмір якої залежить від категорії і коливається від 100 до 200 гривень. Загальна сума, яку отримають чорнобильці - 12 тисяч гривень.

Управління праці та соцзахисту формує списки і для надання допомог ветеранам ІІ світової війни до Дня Перемоги 9 травня. Минулого року таких осіб, які отримали дану допомогу, було 1185. Інваліди І групи отримують по 1000 гривень, ІІ - 900, ІІІ - 800, учасники бойових дій по 650, вдови червоноармійців - по 320, а просто учасники - 120. Ще менше отримають ті, хто прирівняні до учасників бойових дій. Дана допомога є одноразовою. А до Великодня малозабезпеченим та одиноким вже почали роздавати продуктові набори.

До беатифікації Папи Івана Павла ІІ розгорнуто виставку

"Все своє славетне життя Папа Йоан Павло ІІ користувався любов`ю та повагою сотень тисяч віруючих різних конфесій та до останніх днів достойно очолював не тільки Римо-Католицьку, але й Вселенську Церкву, закликаючи всіх віруючих до християнської єдності, терпимості і братерства. Після його смерті 2 квітня 2005 року більш ніж два мільйони прочан прибули до Риму попрощатися зі своїм духовним лідером. Враховуючи неоціненний вклад Йоана Павла ІІ в історію розвитку Римо-Католицької Церкви та його вагомі досягнення у нелегкій справі об`єднання представників всіх світових релігій, Папа Римський Бенедикт XVI 1 травня 2011 року причислить його до лику блаженних".

Цей текст взято із одного із стендів виставки, підготовленої силами окремих членів польського культурно-просвітницького товариства імені Раймунда Яроша, яке діє в Трускавці. Виставку фото розміщено при вході в місцевий костел, вона носить назву "Папа, котрий змінив світ". Нагадаємо, що у квітні минуло 6 років від смерті Понтифіка, який дійсно змінив весь світ, а не лише церкву, яку очолював.

У Дрогобичі заборгованість із зарплати зменшилася більш ніж на 3 мільйони

Як повідомив 18 квітня перший заступник міського голови Олександр Коростельов, у місті намітилася тенденція до зменшення заборгованості із виплати зарплати. Про це повідомляє прес-служба Дрогобицької міської ради. Зі слів О. Коростельова, на 1 березня цього року цей борг становив 8 млн. 834 тис. грн., на 1 квітня - 6 млн. 178 тис. грн. Станом на сьогодні заборгованість із виплати зарплати на підприємствах Дрогобича та Стебника становить 5 млн. 429 тис. грн.

Власна інформація

У Бориславі та Східниці заборонено використовувати символіку комуністичного режиму

Депутати Бориславської міської ради прийняли проект рішення, згідно якого на території міста Борислава та смт. Східниця заборонено використання символів комуністичного тоталітарного режиму, а саме - державної символіки СРСР та інших атрибутів, що його символізують. Рішення прийнято за ініціативи Бориславської міської організації ВО "Свобода", - передає кореспондент ЗІКу.

Крім цього, іншим рішенням затверджено використання національно-патріотичної символіки у навчальних закладах Борислава та смт. Східниця. Це робиться для підвищення рівня національної свідомості серед молоді міста та виховання патріотизму, а також утвердження пам'яті про національно-визвольні змагання українського нараду.

Навчальним закладам буде рекомендовано створити кутки національної пам'яті з використанням державної та національно-патріотичної символіки. А символіку та портрети видатних постатей національно-визвольних змагань - використовувати для оформлення приміщень.

У Бориславі взялися за облік земельних ділянок

На сесії Бориславської міської ради затверджено комісію з питань обліку земельних ділянок, які використовуються без правовстановлюючих документів та не за цільовим призначенням. Таке рішення прийнято на сесії міськради, - передає кореспондент ЗІКу.

За словами секретаря міської ради Юрія Яворського влада має чітко з'ясувати картину, як використовуються землі бориславської громади. Потрібно навести порядок і контроль. "Буквально будуть ходити від об'єкту до об'єкту, щоб навести елементарний порядок в документах. При перевірках уже виявлено 20 випадків, коли ця земля використовується без відповідного задокументування, а отже, і без належної плати за її оренду до міського бюджету. Це значні кошти, які бюджет недотримував", - зазначає він.

Юрій Яворський додає, що така комісія вже діє у Старому Самборі. Там при перевірці було виявлено, що 60% земель використовується без належної документації, та не за цільовим призначенням. У місті було наведено порядок і збільшились надходження до міського бюджету.

"Ком-Еко-Борислав" хоче збільшити ціну на вивіз сміття на 50%

"Ком-Еко- Борислав" звернувся у виконавчий комітет Бориславської міської ради щодо затвердження нового тарифу на послуги з вивезення твердих побутових відходів. Підприємство хоче збільшити тариф на вивіз сміття з 4,38 грн. до 6,57 грн. Про це на нараді у міській раді повідомив заступник міського голови Руслан Зелінський, - передає кореспондент ЗІКу.

Підняття тарифу підприємство обґрунтовує тим, що зросла завантаженість на одного мешканця. В розрахунок бралось і вивезення сміття з Трускавця.

На день на смітєзвалище привозять 23 машини сміття з яких тільки 8 з Борислава. На нараді йшлось про те, що існуючий тариф є завищений.

У Бориславі 270 сімей можуть залишитися без електропостачання

Депутати Бориславської міської ради звернулися до голови Львівської обласної ради Олега Панькевича та голови Львівської облдержадміністрації Михайла Цимбалюка з проханням вплинути на вирішення ситуації, яка виникла в м. Бориславі у зв'язку з передачею побутових абонентів, які отримують електроенергію від повітряних ліній НГВУ "Бориславнафтогаз", на баланс ВАТ "Львівобленерго". Відповідне рішення було прийнято на сесії міської ради, - передає кореспондент ЗІКу.

Мешканці міста Борислава, які під'єднанні до технологічних електромереж, що належать НГВУ "Бориславнафтогаз" ВАТ "Укрнафта", почали отримувати повідомлення про відключення їх від електропостачання з 1 травня цього року.

НГВУ "Бориславнафтогаз" мотивує свої дії тим, що їм забороняють подавати електроенергію населенню без угоди з ВАТ "Львівобленерго" про спільне використання технологічних електричних мереж.

Зі свого боку ВАТ "Львівобленерго" виставляє певні технічні умови для прийняття населення на прямі розрахунки за електроенергію. НГВУ вважає, що всі законні вимоги виконані, а ВАТ "Львівобленерго" заперечує повне виконання цих вимог. У результаті понад 270 сімей міста Борислава можуть залишитись без електроенергії.

"Ми вважаємо, що мешканці міста стали заручниками конфлікту інтересів двох структур і не повинні в жодному випадку постраждати від цього конфлікту. Ця ситуація триває з 2006 року. Слід зазначити, що споживачі підключені до даних мереж вже кілька десятиліть, тобто ще до появи ВАТ "Львівобленерго", а дана суперечка виникла внаслідок постанови НКРЕ України від 31.7.1996 року, а також нових нормативів згідно ПКЕЕ та ПУЕ.

Мешканцями міста зібрали підписи і скерували звернення до керівників вищезгаданих підприємств з вимогою негайного вирішення даної проблеми. У разі невиконання їхніх вимог, вони налаштовані на кардинальні дії - аж до блокування роботи цих підприємств", - йдеться у зверненні.

www.zik.com.ua

Корупція по-трускавецьки?

Написати статтю на дану тематику нас попросили мешканці трьох вулиць Трускавця - Помірецької, Олекси Пристая та Бойківської. І то чимшвидше, бо у четвер, 21 квітня - виконком, який розглядатиме серед інших і це питання. А стосується воно клаптика землі, на який ласе око поклали окремі депутати міської ради та урядники.

"Ми голосували за Козира, бо думали, що він свій, трускавецький, до церкви ходить, то і відстоюватиме наші інтереси", говорить пан Петро (ім'я змінене). Пан Петро боїться помсти зі сторони тих, яким спокою не дає факт існування у цьому райському куточку Трускавця невеличкої земельної ділянки. А куточок дійсно райський, тут відчувається дух старого Трускавця, недарма і назви вулиць такі - отця Пристая, Бойківська, Помірецька. Старі приватні хати, біля них - нові котеджі, сільська дорога (аж не віриться, що в Трускавці ще десь є ґрунтові незаасфальтовані дороги), садки, спокій та тиша, словом - благодать. Але так тут тільки вдень, бо приходить ніч - і приходять жахіття, які почалися тут відтоді, коли обабіч будинків трускавчан хтось вирішив побудувати гаражі. Шум, лайка, яку змушені слухати маленькі діти, яких тут чимало, а вночі - справжні сексуальні оргії, які пан Петро називає по-простому - "блядство". А ще постійне викидання сміття на людські городи та погрози у бік тих господарів, які наважуються робити якісь зауваження.

гаражі гаражі
гаражі гаражі
гаражі гаражі

Тимчасові металеві споруди ніколи не були узаконені, попередній голова Лев Грицак в 2007 році виїжджав сюди і сказав, що не допустить цього беззаконня, пригадують мешканці. Але тепер обрали нового міського голову, нових депутатів і беззаконня тільки почалися. Біля цих "старих" гаражів планують ставити нові, замість тимчасових споруд - постійні. Це мешканців стривожило не на жарт, вони написали колективну заяву, під якою підписалося 24 представники сусідніх обійсть. Але боротися із можновладцями важко, особливо коли вони гуртуються у боротьбі проти простих мешканців. Дочекалися - "чесна" влада проти "заможної" громади!

Хто це "вони", ті, які лобіюють питання будівництва тут гаражів? Мешканці називають прізвища начальника управління земельних ресурсів Трускавецької міської ради Ростислава Карповича, колишнього працівника цього ж управління пана Гереги, депутата міської ради від "Батьківщини" Івана Герльовського, кажуть, що ще два депутати мають тут інтерес і думку мешканців просто-напросто ігнорують. Не залишився осторонь і секретар міської ради Петро Шумин, якого тутешні мешканці чомусь дуже не люблять. Можливо тому, що вважають його одним із винуватців закриття (перегородження) дороги, яка колись сполучала Бойківську із кільцем, а можливо тому, що надто зухвало він сказав мешканцям про один із під'їзних шляхів, який веде до гаражів: "Це міська дорога і тут можуть навіть КАМази їздити!". І це про вулицю, яку самі мешканці облаштували виключно для своїх потреб!

Але повернемося до питання будівництва гаражів. За будівництво не виступає ніхто із сусідніх господарів, проти - всі! Чому? Та тому, що будівництво планують вести на водогоні та каналізаційних мережах. Невже колишній працівник управління архітектури та містобудування ТМР Петро Шумин не знає про те, що там мережі? Знає і мовчить, бо йому вигідно мовчати.

Будівництво, яке лобіюють окремі представники влади Трускавця, здійснювалося б всупереч всім державним будівельним нормам (ДБНам), всупереч нормам санітарним та нормам протипожежної безпеки. Мешканці розповідають, що якось тут горів один гараж, так дві пожежні машини ледве загасили полум'я, яке бушувало кілька метрів від хат.

Замість того, щоб знести самовільно встановлені споруди, які невідомо кому належать (власники там авто не тримають, а здають гаражі в оренду "невідомо кому", розповідають мешканці), влада хоче не просто узаконити ці "будки" та "стодоли", а й збудувати нові. Для чого? Кому це вигідно? Хіба це не корупція чистої марки, хіба це не плювання на інтереси громади?

У мешканців залишається все ще надія на міського голову - "може він не знає, що тут коїться, може він ще сам сюди приїде, побачить, яка ситуація на власні очі і зупинить це свавілля". Нам не хотілося б, щоби ці люди втратили надію на владу і на справедливість.

В кінці зустрічі підходить до нашої групи з десяти чоловік ще один мешканець, пан Любомир і, почувши, що є тут журналіст, запитує:

- А ви знаєте Ігоря Когута? Він теж журналіст, у Києві.

- Особисто не знаю, але чув, бачив, як він допомагав Руслану Козиру під час передвиборчої боротьби, знаю, що він родом трускавецький…

- Так, це мій племінник. Він тут був, фотографував.

- То може б він доніс до мера правдиву ситуацію, той біль, який ви всі відчуваєте, ваші страждання та недолю?

- А я знаю… Та він у Києві, а Козир тут. Напишіть ви.

І показує мені пан Любомир купи сміття та сухого бадилля позаду одного з гаражів, пластикові пляшки та скляччя, вказує на свій садок, в який це сміття кидають "нові трускавецькі", просить виміряти відстань від планованих та існуючих гаражів до найближчих помешкань (а тут і міряти нема що, якихось 5 - 6 метрів), показує на два каналізаційні колектори, на землю, під якою водопровід із пластику, який обов'язково потріскає, якщо на землі щось будуватимуть, розповідає про навантаження, яке ляже на мережі тощо.

Але чи захоче слухати голос народу, голос справжнього трускавчанина той, хто свій власний інтерес ставить вище від інтересів громади? Чи відмовляться від своїх намірів щодо будівництва тут гаражів немешканець Трускавця Ростислав Карпович, невласник авто Іван Герльовський, неуродженець міста та теперішній житель вулиці Сагайдачного Петро Шумин - люди, яким напевно далеко та глибоко болі простого люду, який проживає на Бойківський, Пристая, Помірецькій? Вболіває за своїх виборців депутат-мажоритарник Богдан Габшій, до якого за захистом звернулися 24 трускавецьких родин, але чи вдасться йому обнадіяти цих людей, що їхні інтереси будуть відстояні і справедливість восторжествує?

Наближається свято Світлого Христового Воскресіння, свято торжества Добра над Злом, Світла над Темрявою. У Чистий Четвер засідатиме виконком, на якому одне з питань покаже, хто на якому боці, хто із силами Світла, а хто тільки прикривається популістськими гаслами, а насправді йшов до влади заради шкурних інтересів. І після 21 квітня стане остаточно зрозуміло, чи існує таке явище як корупція по-трускавецьки.

Володимир Ключак

Промоція курорту Трускавець

Створення сайту хоча б на 6 мовах мінімальним коштом (українська, російська, польська, англійська, німецька, французька). Він має якісно відрізнятися від існуючих інформаційних чи туристичних сайтів Трускавця. Рубрики - не тільки про місто, історію, Нафтусю та інші води, санаторії і вілли, але і анонси цікавих різнопланових подій - економічні форуми, фестивалі (дитячі, кінематографічні, фольклорні), виставки та концерти, розповіді про розважальні заклади та заходи. Обов`язково - про лікувальну дію на організм наших цілющих вод та новинки медицини (урологія, методи допомоги при ДЦП професора Козявкіна, кардіологія), відгуки реальних відпочиваючих із іменам, прізвищами, фото щодо реального покращення їхнього стану здоров`я після відвідин Трускавця.

Розробка туристичного маршруту по Трускавці, по регіону, посилення контролю за тим, як надається цей вид послуг, щоб відпочиваючим послуги по екскурсіях надавали кваліфіковані працівники (гіди). "Точки" міського маршруту повинні бути пов`язані з історією курорту, з відомими людьми, які приїздили сюди відпочивати чи лікуватися, із пам`ятниками та пам`ятними місцями тощо. Вартість однієї такої екскурсії можна включати у вартість путівки для відпочивальників чи обдумати як це краще зробити іншим чином. Регіональні екскурсії - 1) Трускавець - Дрогобич - Самбір - Борислав, 2) піша короткотривала чи автоекскурсія Прикарпаттям, 3) обрати із напрямів, які тепер пропонують туристичні компанії. Вже є розроблені схеми веломандрівок по регіону, як мінімум шість.

Залучення для розвитку Трускавця потенціалу Помірок - обстеження та вивчення території, можливість використання вільної землі, яка тепер належить району для збільшення рекреаційного потенціалу Трускавця, реклама цих неосвоєних поки що в достатній мірі територій як місця елітного відпочинку (типу Буковель але дещо іншого профілю), розглянути можливість спорудження там зони грального бізнесу, із стрип-барами тощо.

Ведення прихованої роботи по збору даних, які можуть компрометувати конкуруючі курорти Східницю, Моршин та інші на Львівщині. Приклади - нещасні випадки, які там можуть трапитися із відпочиваючими, побічні ефекти від вживання тамтешніх вод, відгуки розчарованих тамтешніх відпочивальників.

Підвищення рівня обслуговування в наших трускавецьких санаторіях, віллах, готелях, барах та ресторанах - нам ще дуже далеко не лише до рівня європейського, а й до львівського, бо понабирають обслуги-прислуги із сіл за невеликі гроші і маємо те, що маємо.

Покращення внутрішньої інфраструктури - водопостачання (в тому і в приватному секторі), стан якості доріг, якість прибирання вулиць, освітлення в нічний час, патрулювання у парку та на вулицях з метою зниження рівня злочинності, чистота в місті та на бюветі, в парку тощо.

Надсилання прес-релізів про всі фестивалі, форуми, виставки, акції, події, які могли б бути цікавими різного типу відпочивальникам, в обласні та центральні популярні видання, в профільне міністерство, яке відає туризмом для подальшого поширення - ця робота повинна вестися постійно та системно. Досягнути домовленостей по співпраці щодо промоції курорту із загальними та спеціалізованими виданнями за мінімальні кошти.

До роботи по промоції міста залучити депутатів міської ради всіх без винятку політичних сил, щоб вони піднімали це питання перед своїм вищим партійним керівництвом, обласними та народними депутатами.

По школах запровадити "банки цікавих ідей" із питання промоції курорту (можливо навіть працювати методами мозкового штурму), залучити до знаходження оптимальних шляхів пожвавлення цього процесу громадськість міста - за допомогою ЗМІ, через конкурси, організацію дискусійних клубів чи зустрічей у формальній та неформальній обстановці - щоб всі варті уваги пропозиції зібрати, систематизувати, вивчити і розпочати реалізацію даного проекту.

Розглянути можливість рекламування курорту на бігбордах у містах Східної та Південної України, в столиці типу "Трускавец приглашает!" або на ефем-станціях, обмін рекламними площами із курортами Криму тощо.

Заради музеїв Нафтусі чи Гусака ніхто в Трускавець їхати не буде, як і заради пам'ятника Бандері чи Макомацькому. Варто ставити на те, що тут унікальні (і пікантні) розваги, реальний шанс отримати здоров`я, можливість драйву та екстриму, цілющий комплекс "мінеральні води-повітря-надсучасна техніка-висококваліфіковані фахівці".

Формувати імідж Трускавця як курорту унікального, елітного, ефективного, толерантного до всіх народів, мов, традицій та культур, відомого ще з часів Австро-Угорщини (імперії Габсбургів), не обов'язково дотримуватися історичної правди, можна і перебільшувати значення лікувальної дії Нафтусі та інших вод.

На пострадянському просторі (Росія, Білорусія, Молдова) можна оперувати поняттями "всесоюзная здравница", "один из наилучших курортов СРСР", наголошувати, що Трускавець був найулюбленішим курортом еліти Польщі до 1939 року, Кучми та Мороза.

Паралельно з цим всім залучати кошти для промоції та інвестиції в місто від найбагатших людей України взамін за вигоди в найближчому майбутньому чи щось інше.

Підготував Володимир Ключак

Перевізники-халтурники опинилися під оптичним прицілом влади

перевізники-халтурники опинилися під оптичним прицілом влади Схоже, керівникам фірм перевізників маршруту "Стебник-Дрогобич" ТзОВ "Сігма" М. Пастушаку та ТзОВ "Канзас" Р. Бойку на пленарному засіданні шостої сесії шостого демократичного скликання Стебницької міської ради було справді таки непереливки. Доведені до відчаю безалаберністю, безвідповідальністю та хамством водіїв по відношенню до пасажирів, стебничани просто засипали депутатів та міськвиконком наріканнями на порушення водіїв графіку пасажирських перевезень, який через халатність керівників горе-фірм перевізників просто відсутній. Дарма, що він був затверджений Стебницькою міською радою. Все одно водії його не дотримувалися. Більше того: нагло дозволяли собі з'їжджати з рейсів і змушували пасажирів чекати більше години часу, доки не приїде наступна маршрутка. А люди терпляче чекали - і в спеку, і в люті морози. Це в той час, коли водії безпечно йшли "грітися" до найближчого кафе-бару "Горянка". Не дивно, що після таких посиденьок вони без жодних докорів сумління могли тебе обхамити в автівці, доказувати тобі своє право, повністю ігноруючи твоє! До такого прикрого інфококтейлю можна додати і ще один сумнозвісний факт: вщент переповнені маломісткі маршрутки не зупинялися на зупинках, аби підібрати пасажирів, що поспішали на роботу, і з роботи…

Але межа людського терпіння - не безмірна! У лютому місяці було створено комісію у складі представників депутатського корпусу та працівників міськвиконкому щодо обстеження перевізників на пасажирських перевезеннях маршруту "Стебник-Дрогобич", якого по праву вважають одним із найгірших, які обслуговують мешканців міста калійників. Ще б пак! Чого боятися підлеглим, коли їх керівників, як небезпідставно говорять депутати у кулуарах, "дахують" дрогобицькі даішники. Тому усі проблемні питання вирішувалися по-діловому - підкилимно. Але тут, як кажуть, "ворог не пройде". Під час перевірок комісією було зафіксовано ряд грубих порушень, про яких я щойно згадала. Та найприкрішим є те, що комісія злапала водіїв на гарячому: під час чергової перевірки, яка тривала з 7-00 ранку до 18 год. 25 хвилин, було зафіксовано, що з 10-и маршруток, які повинні обслуговувати певний маршрут, було подано лише сім. А це повністю підтверджує сумнозвісну картину з'їжджання водіїв з рейсу. Жодного дотримання графіку, жодної відповідальності…

Заслухавши та обговоривши інформацію голови постійної комісії з питань промисловості, економічних формувань, транспорту, зв'язку та житлово-комунального господарства Богдана Асафата про стан пасажирських перевезень, на черговій сесії Стебницька міська рада та депутатський корпус вирішили визнати стан пасажирських перевезень маршруту "Стебник-Дрогобич" незадовільним. За дане рішення депутати в сесійній залі проголосували одностайно.

- Горе-водії, - підкреслив у своєму виступі депутат Стебницької міської ради Богдан Асафат, - як їздили не за графіком, так і продовжують їздити. У вихідні дні - картина просто плачевна. З Дрогобича у Стебник виїхати практично неможливо. А через те, що "Сігма" під час перевезень використовує транспортні засоби малої місткості, люди у маршрутках тиснуться, як риби у консервній бляшанці. Я це знаю з власного досвіду.

Заступник фірми перевізників ТзОВ "Канзас-сервіс" Іван Чуба, який опинився під пильним оптичним прицілом депутатів, спробував "відстрілятися", звалюючи все на жахливий стан доріг у місті, неузгоджену з владою схему руху. Та Богдан Асафат йому одразу ж заперечив. Якщо стан доріг не задовільняє, є інші фірми перевізників, які зголошуються курсувати по цьому ж маршруту. Маршрут "Стебник-Трускавець" та "Борислав-Стебник" не є кращим. Та власники фірм не скаржаться, бо розуміють проблему міста. А згідно нового, поданого фірмою "Сігма" графіка, маршрутки повинні були б курсувати з інтервалом щосім хвилин. Та їх чомусь доводиться чекати майже півгодини.

Звичайно ж, у майбутньому влада не захоче продовжувати співпрацю з фірмами перевізників, що так халтурно ставляться до своїх обов'язків. Та, на разі, з метою покращення стану пасажирських перевезень на маршруті "Стебник-Дрогобич", керівників фірм перевізників зобов'язали встановити стенди із розкладом руху у робочий час та святкові дні і розмістити їх на автостанціях м. Стебника і Дрогобича. У Стебнику встановити стенди з розкладом руху на зупинках кіоск "Високий замок", що по вул. Грушевського, "Лікарня" по вул. Січових Стрільців, "Колпець" по вул. Дрогобицькій, "Солець" по вул. Дрогобицькій, "Гірка", м. Дрогобич. З умовою - чітко дотримуватися встановлених графіків руху. Термін виконання встановлено до 20.04.2011 року. Керівника ТзОВ "Сігма" М. Пастушака влада зобов'язала змінити маломісткі транспортні засоби на машини більшої місткості, які були передбачені умовами тендеру. Термін виконання - до 10.05.2011 року. В разі подальшого допущення фірмами перевізниками ТзОВ "Канзас" та ТзОв "Сігма" на маршруті "Стебник-Дрогобич" подібних порушень та невиконання рішень сесії Стебницької міської ради, депутати зобов'язали виконком звернутися в тендерний комітет ЛОДА для розірвання угоди з перевізниками-халтурниками. Контроль за виконанням даного рішення покладено на постійну депутатську комісію міської ради з питань промисловості, нових економічних формувань, транспорту, зв'язку та житлово-комунального господарства головою якої є Богдан Асафат.

Ну що ж, якщо дане рішення - не просто короткочасна ейфорія, а результат мудрої, розважливої стратегії взаємовідносин громади та влади, то вже через місяць стебничани мали б відчути суттєве покращення у сфері пасажирських перевезень найгіршого на разі маршруту "Стебник-Дрогобич".

Вікторія Лишик

"І на тім рушникові…"

14 квітня у Палаці мистецтв "Дрогобиччина" відбулося урочисте відкриття виставки відомих митців України подружжя Євгенії Загводської (Мальви Галицької), яка є членом спілки Народних майстрів України і талановитого художника-графіка, художника-декоратора Львівського Національного академічного театру опери та балету Соломії Крушельницької Віктора Курила.

виставка у Палаці мистецтв Дрогобиччина виставка у Палаці мистецтв Дрогобиччина

Традиційно, виставку, приурочену 20-літньому ювілею творчого подружжя на ниві малярства та 10-річному - на ниві поезії незрівнянної п. Мальви, - відкрила завідувач відділу Палацу мистецтв Надія Кікта, яка ознайомила присутніх з елементами творчості відомих мистецтвознавців. Це і насичена палітра кольорів, що оспівує красу рідного краю, і чудові роботи ляльок-україночок, вбраних в український національний стрій (витвори мистецтва Євгенії Загводської), і довершені роботи Віктора Курила, що працює в техніці акварелі та пастелі, якими він неперевершено оспівує архітектурні пам'ятки Галицької столиці: величні храми, постаменти, наче оживають на полотні, яке п. Віктор надихає життєдайною енергією. А чого лише варті твори п. Євгенії: чепурна хатинка баби Гані, що буквально тоне у гарбузах, соняшниках та мальвах? І колоритний квітковий вернісаж, що милує око своєю колоритністю та органічністю.

Життєлюбні, працьовиті, вони за 20 років розквіту своєї творчості створили безліч виставок - музейних та приватних. А у п. Віктора - ще й дві Міжнародні. На одній з них художнику випала честь виставляти свої картини в музеї Петрарки в Італії. Схвальними були й відгуки відомих мистецтвознавців. Голова Львівського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, членкор Академії Наук України, Заслужений художник України Зеновія Краковецька підкреслила, що тематика творів Мальви Галицької глибоко западає в душу. По-дитячому наївна, і водночас прекрасна, її творчість вабить до себе глядачів. Усе, що бачить, що відчуває, що пережила ще з дитячих років, Мальва Галицька відображає на своєму полотні. І це робить її творчість, насичену любов'ю до рідного краю, неповторною. Викладач Львівської Академії мистецтв, мистецтвознавець В'ячеслав Гордієнко відзначив, що славетне подружжя творило те, що їм послав Господь. Чим запалив їхню душу. Без нав'язування якихось канонів. Через свої твори вони передають суть речей. Мистецтвознавець, викладач Львівського університету ім. Івана Франка Юрій Ямаш порівняв творчість п. Віктора з відомим польським художником Яном Злоцьким, у яких чітко вимальовується вишуканість ліній та довершеність форм.

- Безперечно, що Віктор Курило - обдарований, мислячий художник. В його роботах (поетичних, ліричних) неможливо не помітити замилування деталей, які так тонко помічає митець, - резюмував у своєму виступі п. Юрій.

Керівник літературної частини Львівського Національного академічного театру опери та балету Соломії Крушельницької Надія Труш відзначила, що відмінні декорації на сцені театру - це також частина творчого доробку художника-декоратора Віктора Курила.

Згодом заінтриговані глядачі мали нагоду почути чудові поезії Мальви Галицької, що так невимушено та прекрасно лилися з глибини її душі ("Балада про мальву", "Україно моя калинова", "Несу я хрест свій на свою Голготу"), що закінчилися філософським висловом поетки: "Людина вчиться все своє життя, А в землю йде, іще не все збагнувши". Виступ п. Євгенії акомпонував чудовий виступ керівника дитячої вокальної студії Центру душпастирства молоді Лесі Лисак. Їй підспівували більше половини глядачів. А "Пісня про рушник" у її виконанні, звучала просто неперевершено і подарувала всім чудовий настрій.

Згодом молода плеяда дрогобицьких художників, що були у захопленні від виставки мала нагоду поспілкуватися з досвідченими митцями, обмінятися досвідом і дечому у них повчитися.

Із батьківським розумінням поставилося подружжя ювілярів до проблем молодих художників, до того, що мистецтво в нашій державі, на жаль, влада не цінує. Адже син п. Євгенії та п. Віктора - відомий широкому загалу талановитий художник, майстер по склу (кольоровий вітраж) Андрій Курило, який нещодавно у Львівському музеї етнографії та художнього промислу виставив гутні твори поряд із кольоровою графікою свого батька. У Києві виставка "Епоха" працюватиме до 20 травня і представить його персональну творчість, в якій Андрій Курило віртуозно поєднує автентику національних традицій володіння технікою гутного скла із інтелектуальним потенціалом сучасного мистецтва. Окрім гутних виробів Національний музей українського народного декоративного мистецтва репрезентуватиме ще й вітражі Андрія Курила.

Паралельно з урочистим відкриттям виставки творчості п. Євгенії та п. Віктора у музеї "Дрогобиччина" проходила виставка вчительки ЗОШ№10 м. Дрогобича Галини Жубіль-Книш "Вишивання моє - поклик предків, а поезія - поклик душі", на якій дрогобичани мали можливість оглянути роботи мініатюр, виконаних хрестиком, стеблі вкою, затяганою. Основними роботами майстрині є серія "Пори року" (дерева, що символізують зиму, весну, літо та осінь), "Трисвітлеє Сонце", "Сонцептах" (п. Галина назвала її писанкою космогонічної символіки). Мініатюра "Седмиця" розповідає глядачам про символіку тижня. Рясніє українськими символами й мініатюра "Дерево року", створене п. Галиною за мотивами давньослов'янських міфів. Майже до кожної мініатюри авторка підготувала віршований коментар, які присутні мали нагоду почути у виконанні дрогобицького барда С. Литвина та на вищезгадану тему почути декламацію учнів ЗОШ №10.

Приємно відзначити, що всього за декілька днів до початку виставки в стінах музею проходив конкурс вчителів та учнів загальноосвітніх шкіл м. Дрогобича "Вишитий рушник", де автори могли представити глядачам свої найкращі роботи, виконані в національному стилі. І дрогобичани, й гості міста були просто в захопленні від вишуканості та майстерності виконання рушничків, на яких оживало "усе знайоме до болю" - рідне, українське!

- Ми щасливі від того, що наша дрогобицька інтелігенція зберегла цей прекрасний палац, аби наше покоління приходило сюди і збагачувалося духовно. - Відзначила у своєму виступі заступник начальника культури м. Дрогобича Галина Копач.

Вікторія Лишик

Паска для всіх

Великдень - найбільше християнське свято для всіх. Та перш за все - це свято душі, свято нашої віри і любові до Господа. Йому передував Великий піст, а радість Воскресіння Христового за давньою традицією зустрічаємо щедрим пасхальним столом.

Розуміючи, що не кожна людина зможе у цей Великий День накрити свій стіл святою паскою, міський голова Руслан Козир розпорядився надати грошову допомогу одиноким та малозабезпеченим трускавчанам.

Окрім цього ця категорія людей отримає смачну паку, продуктовий набір і вітальні листівки, які за вказівкою директора територіального центру Олени Пилат доставлять їм соціальні робітники. А ще, як розповідає Олена Леонідівна, їм доручено навести належний порядок в оселях стареньких людей, які потребують такої допомоги, прибрати території біля їхнього житла. Словом, у соціальних робітників настали дуже напружені і відповідальні дні, але вони із задоволенням та знанням справи виконують цю благородну роботу.

- Безперечно, це свято було б набагато скромнішим, - говорить директор терцентру, - якби не благодійність спонсорів, які надали відповідну допомогу. Тому я щиро вдячна за це керівництву санаторію "Карпати", МПП "Одеко-Захід", "Маріот Медікал Центру", ТзОВ "Сяйво", ТзОВ "Говерла", санаторію "Аркада", СПДФО "Бодак", МН "Річки", ТзОВ "Дукан", депутату міськради Беднарчуку та іншим. Міцного вам здоров'я, смачної паски та веселих свят.

Андрій Говіщак

Оголошення

Інформація про продаж на прилюдних торгах у власність арештованого нерухомого майна, що є предметом іпотеки

На продаж виставляються: нежитлові приміщення загальною площею 123,6 кв. м., що знаходяться у підвальному приміщенні житлового цегляного дев'ятиповерхового будинку №40 по вул. Бориславській у м. Трускавець Львівської області. Рік побудови - 1981. Приміщення обладнані електроосвітленням, водопостачанням, каналізацією, автономним опаленням, пожежною та охоронною сигналізацією. Стартова ціна продажу 753000,00 грн. без ПДВ. Боржник-іпотекодавець: Грушанський Віталій Анатолійович (Львівська область, м. Дрогобич, вул. Ю. Дрогобича,35, кв.26, ідент. код 2564910473), стягувач-іпотекодержатель: ПАТ "ФОЛЬКСБАНК" (м. Львів, вул.Грабовського,11, код ЄДРПОУ 19358632).

Прилюдні торги за дорученням Відділу державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції у Львівській області проводить - ТОВ "ТД ЕЛІТ СЕРВІС" в особі Львівської філії. Для участі в прилюдних торгах необхідно оформити та подати заяву з необхідними документами у Львівській філії ТОВ "ЕЛІТ СЕРВІС" в робочі дні з 9.00. до 13.00. год. та з 14.00. год. до 16.00.год., сплатити гарантійний внесок в розмірі - 37650,00 грн. без ПДВ, на рахунок № 26000209346750 в АТ "ОТП Банк" в м. Києві, код ЄДРПОУ 35911358, МФО 300528, одержувач: ТОВ "ТД ЕЛІТ СЕРВІС". Документи подаються та оформляються за адресою: м.Львів, вул.Сахарова,46,

Прилюдні торги призначено на "13" травня 2011 року. Останній день подачі заяв на участь в прилюдних торгах - 13 травня 2011р., 10-00год. Місце проведення торгів: Львівська область, м. Дрогобич, вул.22 Січня,37 (приміщення ВДВС Дрогобицького МРУЮ). Реєстрація учасників прилюдних торгів з 10-00 год. до 10-40 год., початок прилюдних торгів о 11.00. год.

Переможець протягом десяти банківських днів з дня проведення прилюдних торгів, не враховуючи дня їх проведення, оплачує повну вартість придбаного майна шляхом внесення коштів на рахунки, вказані в протоколі проведення прилюдних торгів.

Переможцю, який відмовиться від підписання протоколу прилюдних торгів, повного розрахунку за придбане майно в терміни, визначені чинним законодавством, гарантійний внесок не повертається. Результати прилюдних торгів анульовуються, сам покупець до наступних прилюдних торгів не допускається, а кошти в розмірі продажної ціни, що склалася за результатами прилюдних торгів стягуються з Переможця прилюдних торгів, як неустойка (ст.549 ЦКУ) в судовому порядку згідно чинного законодавства.

З питань ознайомлення з майном та для отримання іншої додаткової інформації звертатись у Львівську філію ТОВ "ЕЛІТ СЕРВІС" в робочі дні з 09.00. до 13.00. год. та з 14.00. год. до 17.00.год. за адресою: м. Львів, вул.Вербицького, 5/1, телефон для довідок: +38(067)3710313.

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.