Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№2 (28) 15 січня 2009 р.

Новини Трускавця

Трускавець другим Алчевськом не став

Вихід з ладу 5 - 6 січня трансформаторної підстанції, яка знаходиться на території дитячої установи "Сонечко", що на Бориславській, міг призвести до непередбачуваних наслідків. Вулиці Сагайдачного, Грушевського та Бориславська, мешканці яких засіли до Святої Вечері, як і їхні давні предки, тобто, виключно при свічках, могли залишитися і без опалення та води, якщо б не швидка реакція комунальних служб Трускавця та міського відділу МНС. Адже саме в ніч на 7 січня було зафіксовано найнижчу цієї зими температуру і могла б виникнути ситуація, подібно як в Алчевську, коли вода в батареях обігріву просто замерзла. А відсутність електроенергії поставила б під сумнів підкачку холодної води мешканцям цих вулиць. Про це на понеділковій нараді 12 січня в міськвиконкомі повідомив заступник міського голови Трускавця Віктор Марченко. Він теж висловив здивування повільністю дій спеціалістів Бориславського району електромереж у цій неординарній ситуації і висловив припущення, що причиною цього може бути те, що ця структура, подібно як і газова служба, є в приватній власності і Трускавецька міська рада на них фактично не має жодної управи.

Причиною виходу з ладу трансформаторної електропідстанції електрики називають збільшення споживання електроенергії, що на нашу думку, навряд чи відповідає дійсності, оскільки певна частина жителів цього мікрорайону - вихідці з Стрийського, Сколівського, Самбірського та інших районів - виїхали з міста "на села", а аварія мала місце ввечері 5 січня та повторилася 6 січня, коли ще температура не була надто низькою.

До речі, перебої з електропостачанням були і 12 січня в окремих будинках по Сагайдачного та Стуса.

У водоканалі переходять на контракт

З січня цього року працівників ТзОВ "Трускавецький водоканал" переводять на роботу за контрактом. В такому випадку звільнити працівника після закінчення терміну (а контракт укладають на 3 місяці) набагато легше та вигідніше для адміністрації, ніж за трудовою книжкою. Таким чином вже поскорочував своїх працівників завод мінеральних вод "Акваріум", не виплативши ні копійки вихідної допомоги колишнім працівникам, таким же ж шляхом, напевно, збираються піти і інші трускавецькі підприємства.

А за неофіційною інформацією ті працівники водоканалу, які відмовилися від укладення контракту, можуть бути звільнені вже за 2 місяці. Інші чутки, які гуляють містом - всіх пенсіонерів-чоловіків старше 65 років та пенсіонерів-жінок старше 60 років, які ще працюють, будуть гнати в шию з їхніх місць праці.

Краще не обіцяти, ніж потім не виконати обіцянку

Марно інваліди кількох будинків по вулиці Івасюка чекали на обіцяну допомогу (продуктові пайки) від однієї з громадських організацій Трускавця, яка використала свої обіцянки як піар в нашому місті. Пообіцяли і забули, а інваліди так сподівалися… Правду кажуть, що краще нехай права рука не знає, що робить ліва, або ліпше не обіцяти, а дати, ніж пообіцяти і забути.

Содом і Гомора в трускавецьких банках

Після новорічно-різдвяних свят трускавчани отримали квитанції до оплати за комунальні послуги. Нічого втішного там не було, оскільки значно подорожчав газ (з 36 до 53 коп. за 1 м. куб.). За той же газ оплату на пошті не приймали (тепер вже приймають), подібно як і за послуги кабельного телебачення від "Лептон". Тому люди поспішили в Ощадбанк, а там їх чекав неприємний сюрприз - страшенні черги. Так, зокрема 13 січня люди вистоювали по 1,5 - 2 години, щоб оплатити свої рахунки. Подібна ситуація була і в наступні дні, оскільки дві діючі каси не змогли вчасно обслуговувати величезний наплив клієнтів. Стояли люди і ділилися враженнями - як далеко нам ще до Європи…

Кінофестиваль у Трускавці

12 - 14 січня у Трускавці проходив І Міжнародний фестиваль телевізійних фільмів, який розпочався в конференц-залі ПК ім. Шевченка. Окрім перегляду мелодрами "Абонент тимчасово недоступний" режисури Марка Горобця (який висловив здивування, що його персону проігнорували і запрошення на цей фестиваль він так і не отримав) з Ольгою Сумською та її чоловіком Віталієм Борисюком в головних ролях, трускавчани мали можливість поспілкуватися з відомими в кінематографічних колах України Борисом Савченком, Любов`ю Микитин, Олександром Махотіним, послухати пісні у виконанні народного артиста України Володимира Горянського, а також росіянина Сергія Баришева.

Організатором цього фестивалю, який планується зробити дійсно міжнародним та проводити щорічно у Трускавці в період святкування Старого Нового року, став депутат міської ради п. Олег Карпин ("Пора"), який ще в грудні шукав у міській раді кошти для його проведення. Участь в заході взяли як міський голова, так і його заступник Я. Чистогорський, а також представники місцевих ЗМІ, зокрема головний редактор однієї з трускавецьких газет.

І хоча голова Національної спілки кінематографістів України і говорив про бездарні серіали, які робляться в Україні "лівою ногою", проте особливого мистецтва справжнього кіно трускавчани цьогоріч так і не побачили.

Інваліди матимуть магазин

Сесія Трускавецької міської ради закріпила за трускавецькою Асоціацією інвалідів земельну ділянку площею 20 сотих. Ділянка знаходиться неподалік стовпа оголошень нижче міського костела і буде використана для будівництва невеличкого магазину, з якого інваліди Трускавця матимуть прибуток для своїх потреб.

Залишається одне - в теперішній непростий час збудувати цей магазинчик, який мав би приносити прибуток, оскільки знаходитиметься в привабливій зоні курорту, а для цього інвалідам потрібні спонсори.

Бійка на Новий рік

Чого лише люди не видумають, щоб не думати про кризу… Ось і в Трускавці темою післяноворічних розмов стала бійка, яка мала б мати місце між учасниками "95 кварталу", який виступав у готелі "Рікос" разом з Потапом та Настею Камєнскіх. А ще говорили про спроби пограбування одного із супермаркетів у Трускавці. Проте найбільшим "приколом" стала чутка, яка насправді в жодному разі не відповідає дійсності, що мер подасть у відставку. Чого люди хочуть, про те і говорять. А з іншої сторони кажуть, що диму без вогню не буває…

Працюючі пенсіонери на пенсію мусять почекати

Пенсія з 1 січня 2009 року видаватиметься з 4 по 25 число кожного місяця і видаватиметься спочатку інвалідам війни, учасникам бойових дій, в зв'язку з втратою годувальника, непрацюючим пенсіонерам за віком. Найпізніше отримуватимуть пенсію працюючі пенсіонери, які отримують її за віком. Таких пенсіонерів буде щораз менше в зв'язку із планованим скороченням персоналу в багатьох санаторіях, що торкнеться в першу чергу працюючих пенсіонерів.

Проте в 2009 році планується, що всі пенсії виплачуватимуться в повному обсязі - про це повідомив заступник начальника Управління пенсійного Фонду в Трускавці п. Олександр Кропивницький в інтерв'ю міському проводовому радіо і запропонував вияснювати всі виниклі проблеми за телефоном 6-73-19 у Управлінні ПФУ в місті Трускавці.

До речі, в Трускавці отримує пенсійні виплати 5,4 тис. осіб, минулого року їм виплачено грошей в сумі 51 млн. 670 тис. грн.

Власна інформація

Вифлеємський Вогонь Миру у Трускавці

Цього року пластуни десятий рік поспіль перебрали Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передали його українській громаді, церквам, органам державної та місцевої влади, занесли до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки. Саме із рук в руки, від одного пластового осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, спокою та віри. Світло тепла, миру, злагоди і сподівання мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик - це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості.

Світло та Різдво є нероздільно пов'язані одне з одним. В пролозі Євангелія від Івана, євангеліст пише про Месію та Івана Хрестителя: "був один чоловік, що від Бога був посланий, - йому йменні Іван. Він прийшов на свідоцтво, щоб засвідчити про Світло, щоб повірили всі через нього. Він тим Світлом не був, але свідчити мав він про Світло. Світлом правдивим був Той, Хто просвічує кожну людину, що приходить на світ…"

Коли в найтемніші період року бажання світла та тепла є найбільшим, тоді запалюються свічки, що нагадують про світло, яке прийшло у світ з народженням Ісуса. Саме з цією символікою пов'язаний вогонь миру. Він говорить про те, що Ісус народився у Вифлеємі. Як "звичай світла" він надзвичайно підходить тому відчуттю життя, яке є присутнє у людей темною зимою.

Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану - до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.

Акцію передачі священного сяйва благословили Українська Греко-Католицька Церква, Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Автокефальна Православна Церква та Римо-Католицька Церква в Україні.

04.01.2009 р. у Львові у соборі Св. Юра відбулася передача Вогню осередкам Львівської округи Пласту. Традиційно у цьому заході взяли участь пластуни Трускавця, які понесли Святий Вогонь до центрального храму міста - церкви Святого Миколая, де відбулася урочиста передача Вогню. Молебень відслужив отець-декан Петро Івасівка, йому співслужили отці Ярослав Шафран та Любомир Кушнір. Під час урочистої передачі Вогню були присутні кілька сотень мешканців міста.

Наступного дня - 5 січня пластуни занесли Вогонь також у церкву Різдва Івана Хрестителя (УАПЦ), а 6 січня відбулася урочиста передача святині і у храмі Покрова Пресвятої Богородиці.

Мікроавтобус для поїздки трускавецьких пластунів до Львова і доставки Вогню до храмів міста (як і в попередні роки) було надано гендиректором санаторію "Карпати" Володимиром Маринкевичем.

Олег Рега, Ольга-Роксолана Славич

Віднайдена цитата

"Шановні трускавчани. Звертаюсь до Вас, Ваш міський голова - Грицак Лев Ярославович

В своїй передвиборчій програмі я брав зобов'язання по збільшенню міського бюджету, розвитку інфраструктури міста, покращенню його благоустрою та багато інших, що в основному виконано. Проте, одне з головних зобов'язань було - забезпечити Трускавець цілодобово питною водою. Проблема не вирішувалася в повній мірі в нашому місті протягом десятиріч. Трускавецька міська рада останнього скликання, я особисто працювали над цією проблемою майже три роки.

В сьогоднішніх умовах проблему водопостачання можна вирішити лише з участю інвесторів. Перший інвестор не був прийнятним через високу ціну, яку він пропонував на воду. Другий сам відмовився, бо проект великої вартості малоокупний. Вже півтора року ми працюємо з надійним інвестором, який оплатив розроблення "Концепції водопостачання м. Трускавця", заключив договори на проектування робіт з кількома спеціалізованими проектними інститутами, займається відводом земель у Стрийському і Дрогобицькому районах під Трускавецький водозабір і водовідвід. Рішеннями трускавецької міської ради створене спільне підприємство з водопостачання ТзОВ "Трускавецький водоканал", куди ввійшли КП "Наше місто" з 51% статутного фонду і ТзОВ "Альфа-плюс" - 49%. З 1 березня ц. р. (2005 - прим. ред.) ТзОВ "Трускавецький водоканал" почало свою діяльність. Міською радою затверджений і вже почав виконуватися план-графік виконання робіт фінансування інвестором проекту на суму 140 млн. грн. Інвестор вже вклав біля 3 млн. грн. Укладена угода про збереження тарифу на воду на існуючому рівні не менше як на 10 років. Проте заявляє інвестор, для населення тариф може бути навіть зменшений за рахунок зменшення втрат води і мало затратних технологій. Програма розрахована на 4 роки, проте, є можливість подати воду населенню цілодобово вже в цьому році…

Вперше в Трускавці з`явилась реальна можливість одержати в повній потребі воду…

… В зв'язку з цим, що проект інвестору окупиться … тільки через 20 років, а кошти потрібно великі, інвестору, рішенням міської ради було передано в оренду порослу самосівом земельну ділянку для забудови нового санаторно-курортного району з сучасною розвинутою інфраструктурою. Це дасть можливість щороку одержувати додатково в міський бюджет більше 1 млн. грн. від оренди землі. … Розвиток нової території дасть збільшення робочих місць, збільшить доходи у державний бюджет від діяльності нових підприємств, доходи в міський бюджет від прибутку працюючих. Трускавецькі підприємства і підприємці одержать можливість будувати і обслуговувати нові оздоровниці і інфраструктуру. Трускавець стане привабливим для іноземних туристів. І це не фантазія, - це реальний проект, який вже почав втілюватися в життя…

Щиро Ваш, Лев Грицак"

(Уривок взято зі статті "Трускавчани, станьте на захист своїх інтересів", опублікованої в № 10 газети "Джерела Трускавця" від 18 - 24 березня 2005 року)

Історія Трускавця в світлинах

Історія Трускавця в світлинах

Жахи

Ні місяця, ані зірок

Ні місяця, ані зірок - навколо темна нічка,
Лишень поблискує одна на кладовищі свічка.
Горить і скапує вона на свіжую могилу,
Тут парубок похоронив свою дівчину милу.
Сидить, немилий цілий світ і схлипує нещасний:
"Тебе загнали вороги в могилу передчасно.
Тепер ти там, а я ще тут і жити я не хочу,
Бо не побачу більше я ніколи твої очі.
Я третю ніч вже тут сиджу і третю ніч тут плачу,
Не маю вже надії я, що ще тебе побачу.
Прошу, з`явися ти мені хоч ще один разочок..."
... І захитався на хресті з барвіночку віночок.
Хитнувся хрест і раптом впав, земля зашурхотіла
І перед парубком в ту мить розкрилася могила.
А труна вилізла наверх, заскреготіли цвяхи,
А в хлопця того по спині забігали мурахи.
Стоїть, неначе кам`яний і зрушити не може,
А в голові лише одне: "О Боже! Боже! Боже!"
Встає дівчина із труни і очі відкриває,
А руки сині і липкі до хлопця простягає.
Та третій півень заспівав - і марево пропало,
Стих вітер; труна, свічка, хрест на своє місце стали.
Лишень юнак стояв блідий, неначе фарба біла
І піт холодний обіляв ціле тремтяче тіло.
Він посивів і онімів за нічку ту єдину,
Але побачив ще хоч раз коханую дівчину.
Мораль така: хто вмер - то вмер, не треба нам тужити,
Бо Божа воля є на все, її нам не змінити.

З якою ж метою годує кремлівська путінська вовчиця українських регіоналів та комуністів?

Капітолійська вовчиця вигодувала своїм молоком засновників Рима – Ромула та Рема. З якою ж метою годує кремлівська путінська вовчиця українських регіоналів та комуністів, цю п’яту колону в нашій державі, знає кожен. І доки будемо мовчати? Поки ці вовки разом з "вовченятами" нас не загризуть?

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.