Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№34 (278) 4 квітня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

ДТП зі смертельним наслідком

В неділю, 3 квітня, о пів на дванадцяту, у Трускавці сталося ДТП зі смертельним наслідком. Про це на понеділковій нараді 4 квітня повідомив головний лікар міської лікарні Осип Свіжинський. Інформацію підтвердив начальник міської ДАІ Роман Гайдук. Роман Володимирович повідомив, що 17-річний велосипедист, мешканець Данилишиних Ярослав Лебедько з вулиці Івасюка виїхав на проїжджу частину та був смертельно травмований автомобілем, який їхав із Дрогобича. Хлопцеві лікарі діагностували закриту черепно-мозкову травму, перелом шийного відділу хребта. Це єдине ДТП, яке сталося в Трускавці за минулий тиждень.

Окрім того, начальник міської ДАІ повідомив, що буде розроблено нову схему паркування для радіотаксі, впроваджуються заходи по забороні в'їзду таксомоторів у парк, буде вирішено проблему щодо стоянки машин біля пансіонату "Лісова пісня" по вулиці Шевченка - на минулій понеділковій нараді начальник Трускавецького МВ МНС Микола Лучковський повідомив, що ця стоянка заважає мобільності руху машин його підрозділу.

Про сесію та виконком у квітні

31 березня завершила свою роботу шоста сесія Трускавецької міської ради. Наступна відбудеться 14 квітня, розпорядження про її скликання міський голова підпише сьогодні, повідомив на понеділковій нараді секретар ТМР Петро Шумин. На ній в основному розглядатимуть земельні питання. А черговий виконком відбудеться 21 квітня, повідомив керуючий справами ТМР Олег Ковальчин.

Торгаші обманули владу

Торгівці, яких женуть з курортного парку, облюбували собі інше місце - вище пам'ятника Макомацькому по вулиці Франка. Саме цією вулицею спускається до бювету значна частина відпочивальників, зокрема із санаторіїв "Шахтар", "Перлина Прикарпаття", інколи з "Карпат", "Молдови", "Батьківщини", а також із багатьох вілл, розміщених на Помірецькій та прилеглих вулицях. З 17 до 19 години інколи там неможливо пройти, поскаржилися мешканці вулиці Івана Франка заступнику міського голови Валентині Бодак під час толоки, яка проходила там минулої суботи. Валентина Анатоліївна попросила начальника міської міліції Івана Маліша розібратися із цим питанням. Втім, влада навряд чи поборе стихійну торгівлю, адже хто хоче торгувати - знайте собі місце і в місті не вистачить міліції та охорони, щоб раз і назавжди закрити це питання.

Прибирання триває

Тільки за один день минулого тижня (субота) із міста було вивезено додатково 13 великих машин сміття і то не все вивезли. Про це було повідомлено на понеділковій нараді 4 квітня. Суттєву допомогу міській владі у цьому надає підприємство "Ком-Еко-Борислав", заступник мера Валентина Бодак подякувала представнику цього підприємства. На жаль, не всі мешканці приватного сектору підтримують почин влади, хоча більшість все-таки з розумінням віднеслися о ініціативи Руслана Козира, були й такі, що працювали минулої суботи по 6 - 7 годин. А секретар ради Петро Шумин через пресу запрошує на толоки міську санстанцію, яка, за його словами, не тільки приписи повинна писати. "Роби, як я, роби краще, як я" - під таким лозунгом закликав Петро Євстахович попрацювати представників міської СЕС.

Як зазначив Теодозій Копко, керівник "Нашого міста", за минулий тиждень було ліквідовано 54 аварійні витоки, з них - 9 проривів труб центрального опалення, 11 - забиті каналізації. 23 виклики були по несправних ліфтах. Попрацювали і працівники водоканалу, а ще більше працюватимуть цього тижня - їм доведеться заробити всі розкопки та розриви - асфальт привезуть із Дулібів, що біля Стрия. На рекультивацію та огородження частини парку планують залучити кошти обласного управління екології, про це теж було сказано на нараді 4 квітня.

Руслану Козиру стелиться дорога до Грузії та Польщі

Як повідомив міський голова Руслан Козир на понеділковій нараді 4 квітня, у Трускавці активно ведеться робота по підготовці до курортного сезону. На адресу влади вже надійшло кілька запрошень до участі в туристичних форумах, зокрема і за кордоном - у Грузії та Польщі. В рамках підготовки до Євро-2012 пройшла нарада у Львові, участь у ній зі сторони Трускавця взяв заступник голови Юрій Яворський.

Їздив до Львова і інший заступник мера - Петро Васильович Нестерівський. Трускавець поставлено за приклад іншим містам та районам області стосовно правильних підходів у реформуванні галузі ЖКГ. З наступного понеділка доповідатимуть на нараді про пороблену нараду керівники нових комунальних підприємств - Руслан Крамара та Олександр Ткаченко. Вже 4 квітня Руслан Крамар повідомив, що є напрацьований план заходів по підготовці до нового опалювального сезону 2011 - 2012 років. Щоб втілити його в життя, необхідно буде взяти кредит в банку.

Епідеміологічна ситуація в березні

Як повідомляє наше джерело в міській санстанції (Трускавецька СЕС), протягом березня 2011 р. зареєстровано 3 випадки підозри на гостру кишкову інфекцію, із них 1 випадок в дорослої віком 21 р. непрацюючої, яка знаходиться в декретній відпустці, 2 випадки у дітей віком 1 р. неорганізованої та 4 р., що відвідує ДНЗ "Дзвіночок". Всі захворілі госпіталізовані в інфекційні стаціонари мм. Дрогобича та Стебника. У дорослої віком 21 р. непрацюючої заключний діагноз г. ентероколіт, дітей віком 4 роки, що відвідує ДНЗ "Дзвіночок" та 1 р. неорганізованої заключний діагноз не виставлено, діти перебувають на лікуванні. У дорослої віком 21 р. непрацюючої заключний діагноз г. ентероколіт без бакпідтвердження.

Захворювання хвора пов'язує з вживанням сала домашнього приготування яке довготривало зберігалось без дотримання належного температурного режиму, згідно результату № 1845 від 18.03.2011р. в салі виявлено умовно-патогенну флору, а саме citrobacter. В осередку відібрано воду з запасної ємкості на патогенну мікрофлору, обстежено 3 контактних - результати від'ємні У дитини віком 1 р. неорганізованої захворювання мама пов'язує з вживанням в їжу риби копченої домашнього приготування, яку привезли друзі з села Медвежа. З анамнезу встановлено, що дитина вживала копчену рибу, варене кроляче м'ясо, цукерки асорті. У випадку захворювання дитини 4 р., котра відвідує ДНЗ "Дзвіночок", захворювання мама пов'язує з вживанням в їжу поп-корну немитими руками в кінотеатрі "Міленіум", що знаходиться в м. Мукачево Закарпатської обл. За місцем навчання відібрано воду водопровідну, змиви на патогенну мікрофлору, обстежено 17 контактних - результати від'ємні. У березні випадків підозри на вірусний гепатит не реєструвалося.

За аналогічний період 2010 р. реєструвалось 2 випадки гострих гастроентероколітів в дитини 3 р. 1 міс. та у дитини 2 р. 2 міс., в двох випадках діагноз гострий гастроентероколіт без бак підтвердження. Захворюваність по гастроентероколітах за біжучий період 2011 р. зросла в 1,5 рази. Вірусних гепатитів в 2010 р. не реєструвалось.

Війна у відділі культури

Протистояння у відділі культури Борислава, чи "війна за культуру", як його вже встигли охрестити бориславці, триває. На сесії 25 березня депутати від Республіканської Християнської Партії в БМР, які не входять у фронтозмінівську коаліцію, звинуватили мера міста Володимира Фірмана, що він не дослуховується до думки багатьох бориславців про потребу залишити на посаді начальника відділу культури Андрія Спаса. Під час сесії слово для зачитування звернення було надано заступнику міської організації КУН Олегу Спасу. До речі, текст звернення та прізвища підписантів не були оприлюднені у основних бориславських ЗМІ, які фінансуються з міського бюджету і таким чином є прямо залежні від влади - ні на радіо (КП "Міське радіомовлення "Слово"), ні в газеті "Нафтовик Борислава".

Володимир Стахович зробив хід конем - зачитав звернення до нього батьків дітей хореографічного відділу міського Палацу культури, які протестують проти гонінь Андрієм Спасом на керівника відділу Ярослава Іллечка. Андрій Спас написав подання в прокуратуру на п. Іллечка, який, вважає В. Фірман, прославив нашу державу, адже є переможцем престижного турніру в Голландії, на який їздив за власні кошти і з власної ініціативи. Мер Борислава вважає, що теперішній керівник міського відділу культури не виконує як слід свої посадові обов'язки.

До речі, в Бориславі оголошено конкурс на заміщення вакантної посади начальника відділу освіти. Тепер в. о. є Леся Коваленко, Сергій Смоляк - вже не головний освітянин Борислава. Ситуація в цій галузі до болю нагадує трускавецьку - і тут, і там однією з вимог до кандидата на цю посаду є стаж роботи на державній службі мінімум три роки чи на керівних посадах в освіті мінімум п'ять років. Так що молодим і творчим, які надіялися на зміни, нема чого й рипатися.

Дороги в Стебнику будуть кращими

Стебник відомий як місто з найгіршими дорогами в нашому регіоні, чого варті хоча б уривок "траси" від Скренту до Трускавця чи від того ж Скренту на Доброгостів. Ситуацію вдасться змінити, адже на ремонт у Дрогобичі в рамках державної програми "Дороги Дрогобича" в 2011 році буде виділено від 30 до 40 мільйонів гривень. Такі дані на прес-конференції 1 квітня оприлюднив дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський. Ремонт доріг власними силами в Дрогобичі та Стебнику розпочинається від 4 квітня, а через 2 - 3 тижні будуть підключені потужні "монстри". Чи це будуть іспанці чи македонці, мер Дрогобича не уточнив.

Трускавець не має що показати?

"При всій повазі до Трускавця, крім музею, "Нафтусі", бюветів їм нема що показувати. Що, санаторії?". Такими словами обмовився мер Дрогобича Олексій Радзієвський, відповідаючи на запитання редактора газети "Твоя Фортуна" про потребу промоції Дрогобича та підготовку до Євро-2012. Олексій Васильович визнав, що Дрогобичу нема чого блефувати, що місто нібито може в авральному порядку збудувати сучасні багатозіркові готелі до Євро-2012. "Це не так. Житимуть гості Чемпіонату в Трускавці, а їздитимуть по екскурсіях у Дрогобич", зазначив мер міста Котермака і додав, що перед тим, як робити потужну промокомпанію для Дрогобича, потрібно зробити попередні кроки, щоб не стидатися свого міста. За приклад він навів теперішній стан доріг, зокрема і тих, які ведуть до унікальних пам`яток архітектури - церков Воздвиження та Святого Юра. Олексій Радзієвський висловив впевненість, що до кінця цього року Дрогобич нарешті матиме і відремонтований стадіон сучасного рівня - відремонтують його в рамках програми підготовки до того ж Євро-2012.

Влада підписала контракт з німцями

29 березня влада Борислава в особі мера Володимира Фірмана підписала контракт на будівництво в місті екологічного комплексу. В нього увійдуть водоочисні споруди, об'єкти з дегазації й використання попутнього газу і навіть комплекс із вирощування овочів, повідомляє газета "Нафтовик Борислава". Окрім покращення екологічної ситуації в Бориславі проект обіцяє ще й створення нових робочих місць, що дещо б зменшило напругу із безробіттям у Бориславі, яке є значним. Контракт підписали представники німецької фірми "Пітт" Арнольд Шпрінґе і Ґеорґ Хуражев, а також генеральний директор нещодавно створеного комунального підприємства "Біоком-екологія", генеральний директор ТзОВ "Альтек" Олег Тагаєв.

Труби забивають старими джинсами

В Бориславі окремі "майстри" з водоканалу затикають діри водопровідних труб старими джинсами і це не жарт, а факт. Про це на сесії БМР 29 березня повідомив міський голова Борислава Володимир Фірман, коментуючи словесну перепалку між головою профкому КП "Бориславводоканал" та окремими депутатами міської ради. Під керівництвом попереднього керівника підприємства Ярослава Лопушанського борги бориславського водоканалу зросли на 2 мільйони гривень, тому і було поміняно керівництво цього КП (про кадрові зміни ми повідомляли в "ТВ" раніше). Окремих працівників та керівників середньої ланки мер звинуватив у відвертому саботажі - їх все влаштовувало. Ліквідація витоків води проводилася таким чином - розкопали, забили в трубу кілок або старі джинси, закопали чи не закопали і поїхали. Мер запевнив, що з приходом нового керівника у водоканалі безладу не буде. А ми проводимо паралель - прийшов у КП "Наше місто" Теодозій Копко і теж не стало ніякого безладу. І скоро не стане КП "Наше місто".

Анонс культурно-мистецьких акцій у Дрогобичі

- 12-17 квітня у Дрогобичі відбудеться Другий міжнародний фестиваль юних піаністів ім. Василя Барвінського. Цей фестиваль започаткований ще у 1996 році. До Дрогобича з'їдуться піаністи з усіх регіонів України. Участь у фестивалі візьмуть представники Італії, Китаю.
- З 30 квітня по 4 травня у Дрогобичі відбуватиметься Четвертий міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів "Perpetuum mobile" за участю солістів та ансамблів України, Росії, Білорусії, Угорщини, а саме - оркестрів народних інструментів.
- 4-5 травня у Дрогобичі відбудеться Міжнародний хоровий фестиваль "Хваліте Господа з небес", у якому візьмуть участь колективи хорового співу із Львівщини, Івано-Франківщини, Київщини та з Польщі.

Звільняють даішників

Цього року на Львівщині звільнено з органів внутрішніх справ трьох працівників ДАІ, одного за хабар, інших - за нанесення тілесних ушкоджень. Про це 21 березня на прес-конференції повідомив начальник управління ДАІ у Львівській області, полковник міліції Василь Струс. За його словами, у Львівському обласному управлінні ДАІ створено комісію, яка перевіряє скарги на працівників Державтоінспекції, що надходять від громадян. У результаті - цього року притягнено до суворої дисциплінарної відповідальності 29 "даішників".

Як зазначив Василь Струс, поскаржитись на роботу інспекторів водії можуть за телефоном гарячої лінії (який, до речі, вказаний на дверях автомобілів ДАІ) 234-09-32 або ж відправити sms на номер +38 091 96 99 049. Працівник гарячої лінії зобов'язаний відповісти на виклик не пізніше третього гудка. Та, як повідомив начальник управління обласного ДАІ, наразі гарячою лінією та смс-повідомленнями скористалося не дуже багато людей. Інформація надана адвокатом Василем Герльовським.

У Дрогобичі розпочався Міжнародний семінар тренінг "Майбутнє починається сьогодні"

Сьогодні, 4 квітня, у Дрогобичі у ЗОШ № 2 розпочався Міжнародний семінар-тренінг з морального і превентивного виховання відповідно до навчальних засад посібника "Майбутнє починається сьогодні". Про це повідомив секретар міської ради Тарас Метик. Цей захід проводиться у співпраці із Всеукраїнською громадською організацією "Міжнародний шкільний проект" та "International School Project" (США). У семінарі беруть участь приблизно 100 педагогів Дрогобича, Стебника, Борислава, Трускавця, Самбора, Нового Роздолу, Дрогобицького, Самбірського, Мостиського районів. Семінар спрямований на вироблення теоретичної бази щодо профілактики шкідливих звичок у школярів з опорою на духовність та моральні цінності. У семінарі, який триватиме 3 дні, беруть участь 11 американських фахівців з штатів Індіана, Вірджинія, Вашингтон, Пенсільванія, Каліфорнія та Флорида.

У Дрогобичі фонд заробітної плати у медицині перевищено на 7 млн. гривень

Фонд заробітної плати в галузі охорони здоров'я Дрогобича за 3 місяці цього року перевищений на 7 млн. грн. Про це сьогодні, 4 квітня, на оперативній нараді у Ратуші повідомив міський голова Олексій Радзієвський. З його слів, важко спрогнозувати, яка ситуація буде до кінця року. Олексій Радзієвський звернув увагу на неналежну роботу керівників медустанов та доручив першому заступнику Олександру Коростельову провести детальний моніторинг фінансової діяльності кожної з цих установ, щоб з'ясувати причини такої ситуації, зробити висновки і подати конструктивні пропозиції. Нагадаємо, минулого тижня на прес-конференції міського голови Олексія Радзієвського журналісти порушували питання про те, що у пологовому будинку та міській центральній поліклініці працівників змушують писати заяви на переведення працювати на 0,8 ставки. Олексій Радзієвський повідомив, що перед керівниками медичних установ справді поставлена вимога економії бюджетних коштів, однак не через економію на зарплаті. Він наголосив, що виконання усіх соціально захищених статей має бути неухильно дотримане.

Реколекції для мігрантів

Вперше для мігрантів, їхніх родин та всіх бажаючих з 7 по 10 квітня 2011 р. Б. у монастирі Сестер Пресвятої Родини (ЗСПР), с. Гошів Долинського р-ну Івано-Франківської області, відбудуться великопосні реколекції.

Духовні науки проводитиме о. Олег Чупа - референт у справах мігрантів та іммігрантів Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

Зустріч розпочнеться 7 квітня о 18.00 вечірнім богослужінням і завершиться у неділю 10 квітня. Організатор - Пасторально-місійний відділ УГКЦ, повідомила "ТВ" Іванна Рижан.

Власна інформація

Борислав прибиратимуть безробітні

До прибирання міста Борислава залучать безробітних. "Близько 45 осіб щомісяця можна залучати до такого виду громадських робіт" - каже директор Бориславського міського центру зайнятості Анатолій Стецун. На прибирання міста будуть скеровувати людей, котрі стоять на обліку у центрі зайнятості, але вже не отримують виплат. Якщо такої кількості працівників на громадських роботах буде недостатньо, то можна залучити і таких безробітних, котрі ще отримують грошову допомогу на біржі. Для цього потрібен лише лист від міської влади про те, що є потреба у робітниках. Тож прибрати Борислав до Великодніх свят є кому.

Дитяча лікарня у Бориславі змінює прописку

Дитячу лікарню у місті Бориславі переводять в інше приміщення. Тепер маленькі пацієнти перебуватимуть на стаціонарному лікуванні у приміщенні шкірно-венерологічного відділення.

До таких заходів вдалися після перевірки стану дитячої лікарні у м. Бориславі та відповідного заключення санепідемстанції. Виявилось, що приміщення цього медичного закладу не відповідає нормам і потребує серйозного капітального ремонту. Там протікає дах, обвалюється штукатурка зі стін та стелі, є проблеми з каналізаційною системою. Тож лікуватися у таких умовах маленькі бориславці не можуть. Саме тому і прийнято рішення перевести дитячу лікарню у приміщення шкірно-венерологічного відділення.

Щодо самого приміщення лікарні, то варіантів є два. Перший: провести капремонт і після ремонту повернути дитячу лікарню у це приміщення. І другий: віддати приміщення під реабілітаційний центр і тоді капремонт у цій споруді буде здійснюватися за кошти обласного бюджету. Зараз обидва варіанти розглядаються.

Після опалювального сезону залишаються борги

Опалювальний сезон у Бориславі завершується не без проблем. Лише на 53% КП "Бориславтеплоенерго" розрахувалося за використаний газ. Загальний борг за газ - близько 5 мільйонів гривень. Щоправда директор КП "Бориславтеплоенерго" Богдан Дубас сподівається, що значну частину цього боргу вдасться погасити за рахунок коштів, які надійдуть з державного бюджету як відшкодування різниці в тарифах. Решту ж доведеться збирати з мешканців, які мають борги перед тепловиками.

Щоб збільшити наповнюваність класів

Дві школи у Бориславі будуть профільними. Це школи № 6 та № 9, які знаходяться на околицях міста. Профілізація у цих навчальних закладах вводиться для того, щоб збільшувати кількість учнів. Оскільки наповнюваність класів у цих школах дуже низька. Щодо центральних шкіл Борислава, то там у наступному навчальному році відкриватимуть лише такі класи, де кількість учнів буде не менше 25 осіб. Про це повідомив заступник міського голови м. Борислава з гуманітарних питань Сергій Оленич.

Наталка Кучер

За зверненням поліції РФ у Трускавці затримано росіянина з великою сумою грошей

За орієнтуваннями працівників поліції Російської Федерації у Трускавці був затриманий громадянин РФ Василь Іванович Владиковський, 1967 року народження. Його розшукують правоохоронні органи Санкт-Петербурга, за підозрою у скоєнні низки тяжких резонансних злочинів у Росії. Про це ZAXID.NET повідомив 1 квітня під час прес-конференції начальник Головного управління МВС України у Львівській області, генерал-майор міліції Богдан Щур. За його словами, підозрюваний зараз перебуває у слідчому ізоляторі.

Начальник ГУ МВС України у Львівській області також поінформував, що "під час огляду у підозрюваного вилучено ряд документів: паспорти, технічні паспорти, автомобіль "Шкода", яким він пересувався, та велику суму грошей: 74 купюри номіналом 500 євро, 8 купюр по 1 долару, 1 купюру у 1000 російських рублів, 37 грошових купюр номіналом 100 гривень та 24 купюри номіналом 200 гривень".

www.zaxid.net

В автобусі "Гданськ-Трускавець" прикордонний пес "винюхав" пістолет

У міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення "Рава-Руська" на в'їзд в Україну прибув рейсовий автобус марки "Вольво", сполученням "Ґданьск - Трускавець". Під час проведення поглибленого огляду транспортного засобу із залученням інспектора прикордонної служби з службовою собакою із пошуку зброї і вибухових речовин було подано умовний знак про можливе знаходження в транспортному засобі зброї. Про це сьогодні, 4 квітня, ЗІКу повідомили в прес-службі Львівського прикордонного загону.

Спільною оглядовою групою було виявлено пістолет металевий з написом "Стартовий" № 88845, калібру 6 мм у 23 річного громадянина Республіки Польща. На даний час пістолет переданий працівникам митниці для проведення експертизи.

У Бориславі завищили обсяги робіт із ремонту ліфтів на 250 тис. грн.

На суму 249655,74 грн. було завищено обсяги виконаних робіт із ремонту ліфтів у м. Бориславі службовими особами Львівського комітету технічного нагляду за будівництвом Львівської філії Мінжитлокомунгоспу України. Про це сьогодні, 4 квітня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Посадовці умисно, зловживаючи службовим становищем, в інтересах третіх осіб внесли в офіційні документи - акти виконаних робіт - неправдиві відомості щодо обсягів та якості виконаних робіт, внаслідок чого було завищено вартість виконаних робіт на суму 250 тисяч грн. За даним фактом порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.

Службовим підробленням також визнано дії посадових осіб управління земельних ресурсів м. Борислава, які внесли в офіційні документи неправдиву інформацію за № 74 від 24 січня 2008 року та № 403 від 19 березня 2009 року щодо земельних ділянок наданих у власність у курортному селищі Східниця.

У результаті умисного зловживання владними повноваженнями та подання у ДПІ м. Борислава неправдивої інформації плата за землю упродовж 2008 - 2011 років не нараховувалась і не справлялась, чим було нанесено збитки бюджету у розмірі 84 тис. грн. За даним фактом проводиться перевірка.

www.zik.com.ua

Націоналісти, об'єднуймося!

Націоналісти, об'єднуймося! В чудову погожу недільну днину 3 квітня у Трускавці пройшов захід, якось непомічений більшістю мешканців міста, але зауважений небайдужими людьми Трускавця. В приміщенні Народного дому о 12.00 повинна була розпочатися зустріч із головою організації УНА-УНСО, сином легендарного головнокомандувача УПА Романа Шухевича Юрієм. Через погіршення стану здоров`я Юрій Шухевич на зустріч до Трускавця не приїхав, натомість із трускавчанами поспілкувалися Ігор Мазур, голова київської організації УНА та учасник бойових дій в Чечні та Грузії, Петро Байса, очільник львівських унсівців та Валерій Бобрович, теж учасник бойових дій, полковник, а одночасно і автор книги "Щоденник сотника Устима", виданої в 2009 році видавництвом "Зелений пес" (ТОВ "Гамазин"). Власне зустріч розпочалася із презентації книги, проте згодом розмова поточилася про справи, які болять кожному, хто любить Україну не словами, а душею, хто вболіває за неї і хоче не чекати кращої долі для Вітчизни, а здобувати її.

В залі зібралися представники різних політичних партій, були також відомі громадські діячі міста і не всі вони поділяють позиції УНА-УНСО, парамілітарної організації. Проте різні позиції кунівців, свободівців, тризубівців, унсівців, опорівців чи інших патріотично налаштованих громадян не означають можливості об`єднання заради спільної мети перед лицем небезпеки. А небезпека існує, вона реальна, говорили Валерій Бобрович та Тополя, він же Ігор Мазур. Не виключено, що під осінь прийдеться збирати народ у Києві, а вже на 9 травня Петро Байса запросив небайдужих до Львова, де російські шовіністи збираються на Дєнь Пабєди "взути" галичан-бандерівців.

Між гостями та трускавчанами зав'язалася цікава розмова, навіть дискусія, проте за браком часу зустріч тривала тільки півтора години (о 14.00 очільники УНА-УНСО повинні були бути в Дрогобичі). Все ж по кілька запитань встигли задати і учасник бойових дій у складі дивізії СС "Галичина" Мирослав Бобровський, і активний громадський діяч міста Руслан Солонець, редактор "Трускавецької Ґазети", на яку нещодавно було здійснено рейдерську атаку для перетворення цього видання у кишенькову козирівську опозицію, і інші особи. Перед присутніми виступив і знаний у нашому місті Мирон Бучацький, екс-депутат обласної ради, який із сумом констатував факт, що трускавецьке багатство перейшло в руки чужинців. Що правда то правда, події навколо "Нафтусі" та інші останні речі, які, на жаль, кояться у Трускавці, не вселяють оптимізму. Спільно допомагати один одному в біді - львів`яни трускавчанам, а трускавчани львів'янам, закликав Петро Байса.

Немало було сказано і про неукраїнськість СБУ, про Юлію Тимошенко, яка тільки використовує бренд українськості заради власної вигоди, про неспроможність Ющенка впоратися із покладеними на нього завданнями та невиправданими надіями та очікуваннями, про "зрадника та провокатора" Корчинського, про те, як "Свобода" утворювалася із СНПУ та інших цікавих речей. Щоправда, із зустрічі трускавчани йшли дещо розчарованими, адже у Трускавці таких зібрань, потрібних для націоналістичної спільноти міста, фактично не проводиться, мер у нас від космополітичної ліберальної сили, хоча і прикривається популістськими псевдонаціоналістичними гаслами, "Свобода" з КУНом не дружить на рівні міста так само, як і на рівні України, а в громаді націоналістичні ідеї стають, на жаль, щораз менш популярними. Зневіра та апатія огортає Трускавець в непростий час і виникають побоювання, що предки були славними, а нащадки опиняться на задвірках історії - вибори 2010 це показали наочно.

Небагато було і тих, хто купив собі книгу Валерія Бобровича про те, як "козаки Кавказ воювали", ціна 35 гривень дещо кусалася. Насамкінець хочемо подякувати Руслану Солонцю за спеціальне запрошення на акцію для нашого Інтернет-видання "Трускавецький вісник" та за спрезентовану книгу.

Володимир Ключак

Дрогобич у березні

прес-конференція для міських та регіональних ЗМІ В перший день квітня у кабінеті міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського відбулася прес-конференція для міських та регіональних ЗМІ, на яку був запрошений і представник нашого видання. У Дрогобичі ліквідували відділ внутрішньої політики, Іван Тихий вже понад місяць не працює у ратуші і це видно неозброєним оком - в Інтернет-просторі помітно поменшало інформації про діяльність дрогобицької влади, особливо позитивної. Це ще колись явно аукнеться Олексію Васильовичу, проте поки що спеціаліст із питань забезпечення діяльності виконкому справляється зі своїм завданням і прес-конференцію було організовано бездоганно.

Традиційно зустріч розпочалася із звіту про зроблене за останній місяць. А зроблено було багато. Подаємо тези виступу Олексія Васильовича, оскільки весь виступ записати не встигли.

- Цього місяця розпочалися помітні зміни у відроджені основних підприємств нашого міста. Зокрема, відбулася зустріч міського голови із інвесторами ПАТ "Дрогобицький завод автомобільних кранів". Підсумком цієї зустрічі стало досягнення порозуміння щодо розв'язання проблем підприємства. На цьому підприємстві ситуація вже досягала критичної точки. Спад виробництва розпочався ще у 2007 році. Заборгованість із зарплати за даними на 1 березня 2011 року становила 987 тис. гривень. Інвестори запевнили, що зацікавлені у збереженні потенціалу підприємства і сьогодні роблять все можливе, щоб у рамках підготовки до "Євро-2012" завод отримав можливість виготовляти для стадіонів та аеропортів металеві конструкції, на яких він спеціалізується.
- Підприємство "Універсальна бурова техніка", яке створене на базі колишнього долотного заводу, за три місяці роботи випустило продукції на 26 млн. грн., реалізувало на 11 млн. грн. У березні заплановано виготовити продукції на 12 млн. 700 тис. грн. Також передбачено надходження інвестицій, заміна обладнання, випуск нових доліт, які конкуруватимуть із долотами виробництва США та Росії. Сьогодні на заводі працює 555 осіб, до кінця року заплановано збільшити їх кількість до 800-900.
- Поліпшилася ситуація на ВАТ "Дрогобицький машинобудівний завод". З приходом нового керівництва перед підприємством суттєво відкрився український ринок. До цього часу підприємство виготовляло продукцію лише для експорту. З 15 березня завод запрацював і в квітні за планом підприємство буде працювати повні робочі тижні, коли впродовж минулого року і перші місяці цього року робітники працювали по 4 дні на тиждень. На цьому підприємстві будуть збережені всі робочі місця, окрім цього, створюватимуться нові.
- У загальному обсязі промислового виробництва 89% займає НПК "Галичина". Це свідчить про те, що економіка міста монопольно залежить від роботи цього підприємства. У промисловості Дрогобича працює лише 5 тис. 592 особи. Показник вкрай негативний. Це свідчення того, що потрібно відроджувати промислові традиції Дрогобича, адже не може на стотисячне місто у промисловості працювати лише 5. тис. осіб. Перед керівниками підприємств поставлено вимогу подбати про резерви підвищення зарплати. Адже показник середньомісячної зарплати у промисловому комплексі Дрогобича є нижчий за середній показник по області та Україні, він становить 1600 грн.
- Збитки у промисловості Дрогобича за минулий рік становили 83,1 млн. грн. Збитково працювали 13 підприємств, що становить 60% всіх підприємств промислового комплексу. Крім того, рівень наповнення міського бюджету від промислових підприємств становить лише 26%. Пенсійний фонд підприємства цієї галузі поповнюють на 25%, ця цифра концентрує низький рівень заробітної плати і борги із її виплати. Промислові підприємства сьогодні боргують своїм працівникам 2 млн. грн. Кожен третій працівник промисловості не отримує вчасно зарплату.
- Загалом у Дрогобичі станом на 16 березня сума заборгованої зарплати становила 7 653,5 тис. гривень. Протягом 2011 року заборгованість із виплати зарплати допустили 37 підприємств, з них 24 економічно активних, 6 підприємств-банкрутів та 7 економічно неактивних підприємств. Перед керівниками ставиться жорстка і неухильна вимога прикласти всіх зусиль для ліквідації заборгованості.
- Найближчим часом у Дрогобичі розпочнеться потужна робота з виявлення роботодавців, які мають нелегальних працівників. На сьогодні податковій інспекції вдається щомісяця забезпечувати план бюджетних надходжень на 75 відсотків. Резерв - в легалізації робочих місць. У Дрогобичі працює щонайменше 4,5 тисячі нелегалів, не легалізованими є цілі бізнесові структури. Тому податкова має всі шанси забезпечувати виконання бюджету на 100 відсотків.
- Протягом січня-лютого підприємці Дрогобицького ринку сплатили 400 фіксованих патентів, коли торгових місць є приблизно 2,5 тис. Рівень проплати до міського бюджету становить лише 30-32%. Тому ми розпочинаємо перевірку торгових місць на ринку. Підприємцям був наданий час для упорядкування торгівлі і результати перевірки якраз допоможуть з'ясувати як вони цим скористалися.
- Запрацювало новостворене комунальне підприємство "ЖЕО". За телефонами 1-556 та 2-86-84 дрогобичани у випадку виникнення аварійних ситуацій мають можливість викликати ремонтну бригаду та повідомити іншу інформацію стосовно комунального господарства міста. Влада Дрогобича аналіз її забезпечення кадровими, технічними резервами, щоб мати гарантію, що жителі міста отримуватимуть послуги належної якості.
- З 1 квітня у місті розпочинається місячник довкілля, протягом якого, передусім, ми маємо висадити 100 тисяч дерев та кущів. Посадковий матеріал уже заготований. Асортимент саджанців досить різноманітний: дуб звичайний, дуб червоний, сосна, смерека, береза, липа, клен, спірея, верба, туя та барбарис. До висадки дерев будуть залучені всі відділи та управління, освітні заклади, депутати міської ради, громадські та партійні структури. Олексій Радзієвский звернувся до журналістів із проханням провести потужну інформаційну кампанію, закликати жителів міста долучитися до цієї благородної справи і озеленити місто. Велику увагу цього року буде приділено розвиткові квітникарства. На наших клумбах будуть висаджені гарні квіти. Загалом на благоустрій міста у 2011 році заплановано витратити 30-35 мільйонів гривень. Вже розпочато проведення ремонту вул. І. Мазепи, Театральної, Завалля, Музичної. Невдовзі заплановано розпочати капітальний ремонт вул. А. Шептицького, І. Франка, Завіжної, Стрийської, Вол. Великого, Бориславської та інших.
- Наболілою в Дрогобичі, як і в інших містах, є житлова проблема. Її складність полягає ще й у тому, що на будівництво житла коштів у міському бюджеті не передбачено. На квартирному обліку при виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради перебуває приблизно 2,5 тисячі сімей. Дрогобич увійшов до переліку міст, де реалізовуватиметься програма "Доступне житло". Умови досить вигідні. Сім'я чи громадянин, які перебувають на квартирному обліку при виконавчому комітеті, мають оплатити 70% вартості квартири, 30% будуть оплачені з держбюджету. Державна підтримка надається з розрахунку не більш як 21 кв. м. загальної площі житла на одну особу та додатково на 10,5 кв. м на сім'ю. Приблизна вартість 1 кв. м загальної площі доступного житла для сім'ї буде становити 3 600 грн. Крім цього, законом передбачена можливість видачі пільгових кредитів громадянам на будівництво житла. На сьогодні розробляється механізм видачі кредитів.
- 10 березня представники Дрогобича, депутати міської ради, журналісти взяли участь в урочистому відкритті пам'ятника Іванові Франку у хорватському місті Ліпік. Дрогобичани увійшли до складу офіційної делегації від України, яку очолив Володимир Литвин. Міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський передав громаді Ліпіка землю з Франкового краю. Саме на курортах цього міста у 1908 році лікувався Іван Франко. Його там пам'ятають і глибоко шанують. Відбулася зустріч з делегацією із Польщі, до якої ввійшли директори комплексів шкіл міста Остшешува. Дрогобицький міський голова на запрошення Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ Богдана Дзюраха взяв участь в урочистостях з нагоди введення на престол новообраного Глави УГКЦ Святослава. Олексій Радзієвський подарував Патріархові УГКЦ картину із зображенням однієї із найбільших дрогобицьких принад - церкви Св. Юра.
- 25 березня у Дрогобичі у Народному домі ім. І. Франка відбулася обласна науково-практична конференція з проблем сімейної медицини "Профілактика захворювань системи кровообігу у практиці сімейного лікаря". Дрогобич у розвитку сімейної медицини є першопрохідцем, адже відділення такого профілю було відкрито у місті ще у 1992 року. Участь у цьому заході взяли сімейні лікарі та науковці зі всієї Львівщини та Києва. Зокрема, були такі відомі науковці, як академік АН ВО України, доктор медичних наук, професор Євгенія Заремба, президент асоціації сімейних лікарів Києва та Київської області Лариса Матюха, доктор медичних наук, професор Юрій Кияк, доктор медичних наук, професор Андрій Зіменковський, головний спеціаліст з розвитку сімейної медицини ГУОЗ ЛОДА Борис Лемішко та інші. Напрацювання цієї конференції стануть теоретичною базою розвитку сімейної медицини у Дрогобичі та й Україні в цілому.
- 26 березня голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк від імені Президента України Віктора Януковича вручив колективові Львівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Ю. Дрогобича автобус. Цей подарунок дрогобицькі театрали отримали з нагоди свята Міжнародного дня театру. Є домовленість з керівництвом театру, що автобус при проведенні важливих заходів буде використовувати місто. Михайло Цимбалюк від імені Президента України Віктора Януковича вручив державну нагороду - почесне звання "Народний артист України" провідному акторові театру Адамові Цибульському, почесне звання "Заслужений артист України" - дрогобицькому співаку Тарасу Курчику.
- Дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський увійшов до складу делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи на 2011 - 2012 роки. Мера затверджено заступником представників України в Палаті місцевих влад Конгресу.
- Відбулася V сесія міської ради, на якій прийнято 57 рішень, зокрема 2 бюджетних, 20 земельних, 14 приватизаційних, 10 економічних.

Згодом Олексій Васильович відповів на запитання журналістів. Від "ТВ" пролунало запитання по Стебнику - що ж було зроблено для цього міста, яке є структурною одиницею Дрогобича. До речі, на зустрічі із дрогобицьким мером не було представників стебницької "Волі громади", бо майже в той самий час свою прес-конференцію проводив стебницький мер Василь Пецюх. Така от накладочка вийшла. Олексій Васильович доповів, що Стебник братиме участь у всіх програмах, які діятимуть в Дрогобичі - ремонт доріг, питна вода, будівництво соціального доступного житла, державна програма по модернізації теплоенерго і то не лише котелень, а й інженерних мереж тощо. Аж стало прикро, що Дрогобич вже вкотре обганяє Трускавець по питаннях державного фінансування - в нас хіба говорять про потребу економії, оптимізації видатків, енергоощадливості та потребу у залученні державних коштів - у Дрогобич ці гроші поступають вже реально, а не віртуально.

По Стебнику ще варто зазначити, що О. Радзієвський виступає за розділення "Полімінералу", закриття рудника № 2, приватизацію рудника № 1 для видобутку та подальшої реалізації калійних добрив для агрокомплексу України. Ситуацією по тому, що твориться в Стебнику, дрогобицький мер володіє досконало, адже як мінімум раз на тиждень зустрічається із стебницьким мером Василем Пецюхом та керівником найбільшого стебницького підприємства Миколою Яковлєвим. В місті калійників планують встановлювати модульні котельні, які працюватимуть на альтернативних видах палива.

Незручним для Олексія Радзієвського виявилося запитання по ситуації в пологовому будинку, поліклініці та інших закладах охорони здоров`я. Нагадаємо, що заради економії коштів там працівники були переведені на 0,8 чи 0,9 ставки. Мер зазначив, що люди тепер працюють на повну ставку. Ми мовчимо про те, на який відсоток ставки працюють працівники ЗАТ "Трускавецькурорт", не маємо що сказати, що робить для захисту інтересів жителів Трускавця, які працюють на цьому підприємстві, наш доблесний мер.

Дрогобич варто рекламувати, але перше потрібно відремонтувати дороги, а то щороку наша пісня гарна й нова, починаймо її знову. Цьогоріч на ремонт дрогобицьких доріг буде затрачено як мінімум 30 мільйонів гривень державних коштів. Саме Дрогобич, а не Трускавець буде мати відремонтований стадіон. У Трускавці до Євро-2012 фани та футболісти тільки житимуть, показати їм на курорті нема що, так що їздитимуть вони на екскурсії до Дрогобича, більш ніж впевнений Олексій Васильович.

Олексій Васильович говорив не лише про позитиви. Різко розкритикував він діяльність керівників будинкових управ № 1 та № 3, розповів про затримку зарплати двірникам (штат їх був збільшений для чистоти в місті), розповів про проблему тіньової економіки, зарплату в конвертах, проблему із питанням оцінки землі в Дрогобичі. Проте проблеми для того й існують, щоб їх вирішувати, а не заговорювати. І цим Олексій Радзієвський відрізняється як від свого попередника, так і від багатьох сучасних мерів українських міст, в тому числі і на Львівщині, не так далеко від Дрогобича.

Володимир Ключак

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.