Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№33 (277) 1 квітня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Руслан Козир не хоче, щоб вбивали собак?

Мер Трускавця Руслан Козир спростовує інформацію, подану з посиланням на товариство захисту тварин на окремих сайтах відносно вбивств собак у Трускавці. На нараді в мерії він зазначив, що УЖКГіБ не виконує роботи по відлову собак, бо не має ліцензії, натомість укладена угода із Стрийським комбінатом щодо вилову бродячих собак. А вже наскільки стрийські гицлі ретельно виконують обов'язки - це питання не до влади. Мер проте не виключив можливості, що факти вбивств собак могли реально мати місце.

На сесії ТМР 31 березня вкотре була порушена тема вбивств тварин у Трускавці. Із депутатським запитом по цьому питанні виступив Павло Швець із "ВО "Свобода", він подав звернення, підготовлене захисниками тварин нашого регіону по стану справ у Трускавці та пропозиції щодо вирішення проблеми. Громадські активісти у Трускавці стверджують, що в нашому місті відстріли собак здійснюються регулярно. Дана проблема у Трускавці є актуальною впродовж кількох останніх років, після приходу до влади Руслана Козира із його командою "Фронту змін" вона ще дужче загострилася.

Про студентів, яких вчить Валентина Бодак

До "Трускавецького вісника" звернулися студенти Дрогобицького педуніверситету, які мають честь вчитися у єдиного в нашій області професора філософії, прекрасної жінки Валентини Анатоліївни Бодак. Пані Валентина займає посаду заступника міського голови Трускавця з гуманітарних питань і встигає в робочий час викладати студентам Дрогобицького педуніверситету. Викладачем в цьому університеті є і інший заступник мера Руслана Козира - Юрій Яворський. Студентів цікавило, чи не порушують посадовці закон - ми їм дали роз`яснення, що заступники - також люди і мають право на викладацьку діяльність.

А Петро Іванишин, депутат обласної ради, вимагає притягнути до кримінальної відповідальності членів трускавецького міськвиконкому попереднього складу по причині будинків 3, 7 та 9 на Скоропадського (були недоробки, а будинки все-таки прийняли в експлуатацію). Нагадаємо, що п. Валентина Бодак була членом міськвиконкому в 2006 - 2010 роках.

Студентам, які допитуються про законність суміщення посади заступника міського голови та викладача в університеті, порада - не філософствуйте занадто і не будьте дуже мудрими, а вчіть математику та філософію, то й ви станете колись заступниками. Або нічого не вчіть, то станете мером.

Галина Шиманська виступає за збереження дитячих майданчиків

На черговому пленарному засіданні шостої сесії ТМР, яке відбулося 31 березня, першою із депутатським запитом виступила депутат Галина Шиманська. Вона різко розкритикувала обранців за те, що вони 24 березня прийняли 35 голосами рішення, яке дозволить підприємцю Р. Беднарчуку забудувати дитячий майданчик позаду магазину "Технолюкс" на вулиці Стебницькій. Майданчик є місцем відпочинку дітей і дорослих кількох п'ятиповерхових (Стуса, 4, Стебницька, 74, Стебницька, 76, Стебницька, 78) та дев`ятиповерхових (Стебницька, 72, Стебницька, 80, Стуса, 2) будинків. На майданчику буде збудований чотириповерховий магазин з офісними та мансардними приміщеннями висотою понад 14 метрів, незважаючи на протести мешканців. Галина Шиманська нагадала, що свого часу (в 2008 році) мешканцям цього мікрорайону вдалося досягнути перемоги. Вона навела за приклад вибіркового ставлення ситуацію на Дрогобицькій, 29 та 31, де дозвіл на будівництво магазину (містобудівне обґрунтування) не був наданий Фещак С. Г. і даний випадок, коли підприємцю Беднарчуку Р. Р. такий дозвіл було надано. Пані Галина висловила жаль з того приводу, що важливі для міста питання вирішуються зовсім не в сесійній залі, а поза нею, наприклад в барі "Ретро".

Депутат Шиманська теж внесла пропозицію на наступній сесії розглянути питання про впорядкування дитячих та спортивних майданчиків. Вона заявила, що всупереч волі "Нашої України" і агітувала, і голосувала на попередніх виборах за Р. Козира і поки що продовжує вірити, що він реалізовуватиме своє гасло про чесну владу та заможну громаду. Вона закликала приймати такі рішення, які б не суперечили ні закону, ні власному сумлінню. Підтримав Галину Шиманську у цьому питанні тільки депутат Ігор Пілько, інші не наважилися визнати її правоту.

Проблеми Трускавця піднято на обласному рівні

На сесії Львівської обласної ради 29 березня було піднято ряд питань, що стосуються Трускавця. В депутатських запитах Олексій Балицький вкотре підняв тему свердловини в першій санітарній зоні та попросив правоохоронні органи перевірити законність рішення ТМР по землі під більярдною та іншими об'єктами, що була передана "Трускавецькурорту". А депутат Петро Іванишин проїхався по фірмі ТКС, яку він назвав системним порушником у Трускавці. За приклад він навів будинок на Сагайдачного, 14а, де замість 9 поверхів зведено 12, замість 218 квартир - 288, було названо і ряд інших об'єктів (магазин "На полі" по Стуса, 11, будинки по Скоропадського, 3, 7 та 9, 16-поверховий комплекс на Суховоля тощо). Фронтозмінівець заручився підтримкою пікетувальників із Трускавця, які в кількості кількох десяток власників помешкань по Скоропадського, 3, 7 та 9 пікетували в цей день зранку будівлю обласної ради. Про ці події депутат Іванишин детально розповів і на сесії ТМР 31 березня, він вимагає за те, що будинки ввели в експлуатацію, покарати винних, серед них він називає і колишнього мера міста. Питання продажі сурогатного алкоголю, порушення заборони на торгівлю алкоголем в нічний час та споювання трускавчан в цілому на сесії ні обласної ні міської ради не розглядалися.

Тиждень у мера був насиченим

Минулими вихідними мер Трускавця Руслан Козир мав короткотермінову зустріч із очільником області Михайлом Цимбалюком. Михайло Михайлович приїжджав у Трускавець на відкриття ніби нового готелю, який насправді є спорудою на базі готелю старого. Претензійна назва готелю - королівський великий готель.

У неділю, 27 березня, мер міста перебував у Києві, на інавгурації нового митрополита УГКЦ, Верховного Архиєпископа греко-католиків, владики Святослава Шевчука. В понеділок та вівторок у тому ж Києві він вирішував міські питання та і свої власні, адже до обрання на посаду мера очолював київську фірму "Алків-Т". У четвер мер взяв участь у роботі сесії ТМР, на якій провів виховну п'ятихвилинку для депутатів, які чомусь не хочуть ні самі працювати, ні організовувати населення для роботи, яку не може виконувати комунальне підприємство. У суботу мер знову братиме участь у толоці, яка стає традиційною не тільки перед Великоднем, в триватиме впродовж цілого року. На роботу в мерію за гроші приймаємо чужих, а свої хай працюють безкоштовно, адже праця облагороджує людину.

Фільм жахів, або Чи плаватиме Трускавець в лайні?

В зв'язку із будівництвом дванадцятиповерхового комплексу по вулиці Сагайдачного в Трускавці може виникнути критична ситуація. Будівництво вершиться, а питання каналізації не вирішено. Про це на сесії ТМР 31 березня повідомив депутат облради Петро Іванишин. "Якщо каналізацію та водовідведення пустити по вулиці Лисенка, то вспливе все місто", - зазначив Петро Кирилович і повідомив, що питання про ТКС та діяльність цієї фірми в Трускавці буде заслухано на сесії Львівської обласної ради орієнтовно через два місяці.

Штрафувати тих, хто утримує будівлі в неналежному стані, закликав депутат міської ради Євген Юник. Він обурювався тим, в якому жахливому вигляді перебуває споруда водолікарні, з якої колись починався курорт (так званий "Klub Towarzyski"). "Скоро на Торосевича зніматимуть фільм жахів або фільм про Другу світову війну", пожартував Євген Володимирович.

Мороз ямам не страшний?

Ще в найбільші морози цієї зими, у січні місяці мер Трускавця Руслан Козир давав доручення тодішньому начальнику УЖКГіБ Василю Стечкевичу засипати ями асфальтом, бо так, мовляв, робить вся Європа. Пройшли години, дні, тижні та місяці, а новий начальник УЖКГіБ Юрій Терлецький не проявив себе на поприщі латання дірявих ямищ, якими повниться наше місто. Видно, він є солідною фігурою, бо на понеділковій нараді 31 березня виявився єдиним, хто не вставав відповідати на запитання Петра Шумина, а говорив сидячи - Петро Євстахович мовчки проковтнув цю образу, нічого не сказав.

Якщо ще дотепер не запрацювали асфальтні заводи і навряд чи й до Великодня влада Трускавця засипле більшість ямиськ в місті, то навіщо було гнати коней (чи просто гнати) і балакати про засипання ям в найбільші морози? Маємо непогану ідею - оскільки грошей в бюджеті бракує, то нехай кожному будинку припишуть засипати ями підручним матеріалом, зобов'язати контроль покласти на депутатів чи депутатські комісії та й проблема буде вирішена. Або порахувати тепер всі ями і списати вину їх утворення на попереднього мера та попереднє керівництво КП "Наше місто", на них і так тепер активно шукається компромат. Втім, на сьомій сесії ТМР у квітні мер отримає відповідь, на яку не чекає, повідомляє наше джерело.

Із зали суду

Є люди, які після покарання за скоєні злочини виходять на волю, роблять відповідні висновки і стараються жити у згоді із Законом, не порушують норм суспільного порядку, словом, стають на праведний шлях. Таких висновків не хотів зробити 35-річний громадянин Л. Повернувшись після відбування кари з місць позбавлення волі, він вирішив не заробляти на хліб насущний чесною працею, а знову став на шлях злочину. Його увагу привернули автомобілі трускавчан. Власне не самі авто, а їх номерні знаки. Чому би не розжитися на них? Їх легко зняти, а тоді запропонувати власникові викупити їх. Що ж, ідея гарна, пора за роботу. Знайшовши спільників, він 25 лютого цього року намітив "жертву" - нею став автомобіль "Пежо 207". З нього злодії зняли пару державних реєстраційних номерних знаків. Наступним потерпів "Опель-кадет", потім "Мітсубісі карізма", через день без номерних знаків залишився "Фіат-Скудо". За тринадцять днів березня крадії зняли номери із дев'яти легковиків. Сьомого березня, наприклад, вони "трудилися" в поті чола і зняли номери з трьох машин.

Після вчинення крадіжки на лобовому склі вони залишали записку із номером телефону, на який мав зателефонувати водій за своїми номерами. У ході розмови невстановлена слідством особа рішуче вимагала грошовий викуп за повернення номерних знаків на суму 300 гривень. І так було в кожному із 13 випадків крадіжки номерних знаків. Та скільки, як кажуть, нитці не витися, врешті-решт настає кінець. Так сталося і з "промислом" знімача номерних автомобільних знаків. 19 березня цього року о 1.15 ночі він був затриманий у порядку ст. 115 КПК України за підозрою у скоєнні злочинів, передбачених ст., ст. 185 ч. 2, 189 ч.2 КК України і утримується в Трускавецькому ІТТ.

У міському суді Трускавця у відкритому судовому засіданні розглянуто справу за поданням слідчого міського відділу про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття громадянина Л. під варту. Суд визнав пред'явлене йому обвинувачення і задовольнив подання слідчого.

Співпраця між містом та областю

22 березня в залі засідань виконкому Бориславської міської ради відбулось спільне виїзне засідання постійної депутатської комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради та постійної депутатської комісії з питань охорони навколишнього природного середовища, регулювання земельних відносин, будівництва та архітектури Бориславської міської ради за участі Бориславського міського голови В.Фірмана, керівників комунальних підприємств міста, керівників виконавчих органів міської ради, преси. Про це повідомляє відділ внутрішньої політики БМР. Основна мета: детально вивчити екологічні проблеми міста та виробити спільні шляхи розв'язання даних проблем міста нафтовиків. Володимир Фірман привітав учасників засідання та окреслив основні екологічні проблеми міста, зазначивши, що внаслідок тривалого нафтовидобутку /понад 200 років/ в Бориславі високий рівень загазованості. Гостро стоїть питання озокеритної шахти, яка на сьогодні затоплена, окрім того, проблема мостів, берегоукріплення річок. Влада має намір екологічні проблеми міста вирішувати комплексно. "Місто не зможе вирішити екологічні проблеми самостійно, ми просимо допомоги як в державного так і обласному бюджетах. Тому ми маємо надію, що дана комісія вивчить екологічні проблеми міста і буде пропонувати обласній раді включити наше місто у відповідні обласні екологічні Програми з передбаченим фінансуванням", зазначив В. Фірман. На засіданні виступили: Ігор Яворський, секретар Бориславської міської ради ознайомив присутніх з висновками щодо екологічного стану м. Борислава, Руслан Зелінський, перший заступник міського голови, Осип Магур, секретар комісії з питань екології ЛОР, І. Зозуля, голова наглядової ради ВАТ "ГІРХІМПРОМ". Вирішили: бориславська міська рада подасть узагальнені пропозиції до Львівської обласної ради.

Презентація кліпу

У вівторок, 29 березня, під вечір, в дрогобицькому пабі "Bad Cat" (означає "Поганий кіт", колишній "Мисливський погрібець") пройшла презентація нового кліпу групи "X-Projekt". Кліп на композицію "Метеорит" створений на кіностудії "Провінція" (генеральний директор - Олег Бачинський). Погодилася знятися оголеною для цього кліпу Вікторія Волкова. "Метеорит" можна переглянути в Інтернеті на ю-тубі.

Група "X-Projekt" - це Віталій Гудзій, гітара соло, автор більшості композицій; Володимир Андрієвський, барабани; Іван Сидорак, бас-гітара та Микола Гаврилів - клавішні. Гурт створений у 2005 році, грає досить жорсткий інструментальний рок без жодних слів. Продюсер групи - Юрій Ковальський.

Власна інформація

Стан травматизму в Трускавці

Згідно статистичних даних минулого року у нашому місті травми отримали 1353 особи, у тому числі 10 зі смертельними наслідками (за 2009 рік таких випадків сталося 1431, і 12 зі смертельним наслідком). Багато травмуються діти, віком до 14 років. У минулому році таких випадків було 275 (у 2009 - 294). Смертельних травм з дітьми за цей період не було.

Найбільше травм отримують мешканці нашого міста від випадкових падінь - 919 чоловік, або 67%, у дітей цей показник становить 66,6%

Причиною такого високого рівня травматизму у нашому місті є незадовільний стан доріг і тротуарів, несвоєчасне їх прибирання у зимовий час, стан дитячих майданчиків, особиста необережність громадян міста.

Не кращі справи з травматизмом і в області. Торік на Львівщині зазнало травм біля 91 тисячі громадян.. у тому числі понад 11 тисяч дітей віком до 14 років. Смертельні травми отримали 1544 громадян області, з них 29 дітей.

Протягом 2010 року у Львівській області на виробництві травмовано 399 особи проти 472 у 2009 році. Сталося 24 смертельних випадки проти 17 у 2009 році. У нашому місті за минулий рік виробничих травм не було.

Юрій Витрикуш,
головний спеціаліст з питань охорони праці УП СЗН,
Андрій Говіщак

Собак в Трускавці таки відстрілюють, - громадські активісти

Місцеві жителі стверджують, що всупереч заявам мера Трускавця, в місті проводяться регулярні відстріли собак. Голова Трускавецького осередку Товариства захисту тварин Лідія Крамар повідомила ЗІКу, що в місті, починаючи з січня 2011 року, відбуваються регулярні виїзди гицлів, які відстрілюють собак просто на вулицях. "Вони приїжджають регулярно, останній раз були в понеділок ввечері, перед тим - в п'ятницю приїжджали. Вони нікуди не забирають собак, а просто тут, на місці їх стріляють", - обурюється захисник собак.

За словами Лідії Крамар, трускавецькі захисники тварин постійно борються проти антигуманного поводження з тваринами. "Минулого року тварин відстрілював на замовлення міської ради місцевий житель. Ми домоглися того, що він припинив це робити. Але новий мер міста підписав договір зі Стрийським комбінатом комунальних підприємств і тепер вони цим займаються", - каже вона.

Активісти Трускавецького осередку Товариства захисту тварин написали звернення до мера Трускавця Руслана Козира, однак відповіді поки що немає. Натомість, мер міста на апаратній нараді з керівниками виконавчих структур, що відбулась у понеділок, запевнив присутніх, що жодних відстрілів тварин міська рада не санкціонувала та не проводить.

Громадські активісти, у разі, якщо влада не припинить жорстоке поводження з тваринами, готові звертатись в прокуратуру. "Ми написали звернення до мера Трускавця. В разі, якщо він не відреагує на наш лист, ми будемо писати в прокуратуру, інші правоохоронні органи", - повідомила пані Крамар.

У Дрогобичі найвищі в регіоні ціни на бензин і м'ясо

Депутат Дрогобицької міської рад Михайло Лужецький, виступаючи на сесії, заявив, що у Дрогобичі бензин і м'ясо є найдорожчими в регіоні, а, можливо, і в Україні. Народний обранець закликав міського голову Олексія Радзієвського запросити на розмову операторів "Окко" і "Wok", які торгують бензином у Дрогобичі, й нагадати їм про обіцянку, яку вони давали владі при отриманні земельних ділянок - реалізовувати пальне за собівартістю.

Михайло Лужецький також вимагає від влади надання на комунальному ринку робочих місць фермерам для торгівлі м'ясом, щоб люди мали змогу купляти продукти безпосередньо у виробників. Це, на його думку, позитивно позначиться на його ціні.

www.zik.com.ua

Відкритий лист до трускавецького міського голови Руслана Козира

Шановний Руслане Ярославовичу, Громадянська Координаційна мережа "Опора" в місті Трускавець звертається до Вас з відкритим листом у зв`язку з напруженою ситуацією, яка складається в нашому місті.

Події, які відбуваються навколо курортного парку, сколихнули громадськість. Торгувати в парку є ненормальним явищем, з цим потрібно боротися. Зовсім інша річ - турагенти, художники, музиканти, фотографи, які своєю чесною працею задовольняють духовні потреби відпочиваючих. Говорити про те, що вони своєю діяльністю впливають негативно на екологію це - абсурд. То може парком скоро ходити не можна буде? Думаємо, Вам би краще вплинути на ЗАТ "Трускавецькурорт", щодо модернізації свердловин.

Якось Ви заявили, що перетворите Трускавець в Баден-Баден. Хай нас Бог береже від цього. "Баден" в перекладі з німецької означає "купатися", і до цього німецького курорту їдуть відпочивати, а не лікуватися. Там поставлена на перше місце розважально-відпочинкова індустрія. Трускавець був і повинен залишатися лікувальним курортом. Нафтуся - наш скарб. І саме на неї потрібно робити акцент. Вона є нашою "візиткою"!

Хочемо також привернути Вашу увагу і до проблеми водопостачання в місті. Не може курорт буди повноцінним, якщо не вирішиться це питання. Ще зовсім недавно на виконкомі, було заявлено - ближче до літа вода буде! Час покаже, яка у нас "чесна влада".

В 2005 році ми били в "барабани" під міською радою, ми були проти продажу землі водоканалу "Альфа плюс", ми казали це - "афера". Потім була зрада. І тепер у Вашій команді є ті люди, які проголосували за продаж землі! Зрадили раз, зрадять ще.

Застерігаємо Вас також від радників, які штовхають Вас на продаж Будинку учнівської творчості. Не беріть гріх на душу. На вашій совісті уже лежить спотворений пам`ятник Степанові Бандері…

Ми є неурядова, позапартійна і фінансово незалежна всеукраїнська мережа громадських активістів. Ми об'єдналися з метою активізації громадської участі в політичному процесі, шляхом вироблення і впровадження моделей впливу громадян на діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування в місті.

В своїй повсякденній діяльності ми керуємося наступними принципами:

- відкритість та прозорість (вимагаючи прозорості від іншим, ми самі намагаємось бути максимально прозорими);
- інновації та творчість (ми вважаємо, що громадська робота потребує креативного підходу і орієнтації на відкриття та нововведення);
- професійність (в основі довготривалої діяльності спрямованої на системні зміни, лежить принцип постійного самовдосконалення, підвищення рівня власної компетентності та командного професіоналізму);
- відповідальність (усвідомлюючи свою відповідальність за майбутнє нашого міста, ми намагаємося власним прикладом долучитися до розбудови країни відповідальних громадян).

В ситуації, яка склалася в Трускавці, заявляємо про перехід в опозицію до Трускавецької міської ради, і нашими силами цей лист буде в оселі кожного трускавчанина.

Координаційна рада Громадянської Мережі "Опора" в м. Трускавець

Повага та критика - речі сумісні

Всяка влада є від Бога. Ця біблійна істина спонукає до влади ставитися із повагою, навіть якщо її представники і помиляються в чомусь. Проте повага не означає підлабузництво та тотальне вихваляння, а передбачає можливість і критики. Тому більш ніж незрозумілою є реакція керманичів Трускавця на певні зауваження, опубліковані в нашому Інтернет-виданні "Трускавецький вісник". Не для висміювання чи глузування, не для творення негативного іміджу міста-курорту працюють журналісти, яких останнім часом Руслан Козир називає горе-патріотами, а навпаки, для зміцнення позицій нашого Трускавця, для посилення демократії, співпраці між різними гілками влади та всією трускавецькою громадою, для спільної благої справи.

Хто меч піднімає - від меча погине. Це теж біблійна істина, про яку не так давно чомусь забули окремі журналісти нашого міста. Якщо взяти опозиційну рік - два тому, а провладну тепер пресу, то неважко помітити, хто саме в Трускавці розпочав не дуже достойну практику вишукування негативів у Трускавці та вихваляння того, що робиться в сусідів. Пам'ятаєте - у Дрогобичі все прекрасно, бо там Микола Петрович Гук планує спорудити пам'ятник цибулі, створити музей дрогобицької ковбаси, організовує свято пампуха, а в Трускавці дуже зле, бо нема гарячої води, перевізники по місту працюють вкрай незадовільно, дороги могли б бути кращими (?!), та і взагалі… Творення негативу Трускавця та влади міста розпочалося як процес, а процес не так легко зупинити. Так що нарікання вже теперішньої влади нашого курорту на необ'єктивність журналістів спрямоване дещо не туди, куди потрібно - саме в їхньому середовищі цей процес було породжено і нема чого нарікати на дзеркало, коли щось з обличчям не так.

Святий Лука в 17 главі своєї Євангелії подає слова Ісуса Христа: ""Коли провиниться твій брат, докори йому, а коли він покається, то вибач йому". І це не новина, адже подібних місць знаходимо багато і в Старому Заповіті, особливо в Приповістях Соломонових. Розумна людина критику чи докір сприймає як належну річ, а мудреці навіть дякують, коли їм вказують на їхні недоліки, адже тоді можна ще дужче самовдосконалюватися. Надмірна ж ранимість та несприйняття владою будь-якої критики свідчить про певну незрілість влади, в іншому випадку можна подумати, що владі є що приховувати і є чого боятися. В нашому випадку маємо справу направду із не дуже досвідченими управлінцями, перед якими проте лежить кілька років керівництва містом. І намагання преси вказати на певні недоліки чи хибні кроки в жодному випадку не має на меті принизити всю трускавецьку владу чи окремих її представників, а навпаки - навчити виходити із складних ситуацій із честю, проходити шлях самовдосконалення, самоочищення, вчитися на малих помилках, щоб не допустити великих.

"Не судіть, щоб і вас не судили, бо яким судом судити будете, таким же осудять і вас, і якою мірою будете міряти, такою відміряють вам" (Єв. від Матвія, 7:1). Це варто пам'ятати всім нам, особливо тим, які всі теперішні негаразди Трускавця ладні звалити виключно на попереднього мера. Причини нашого становища насправді набагато глибші та серйозніші, ніж це може здаватися на перший погляд. Криза в світовій економіці, загальнодержавні тенденції, відсутність будь-яких преференцій для розвитку курорту, обмеженість у певних ресурсах, землі, майні, коштах, недостатнє бажання чи і невміння окремих посадовців виконувати свої функціональні обов'язки з першочерговою проекцією на вигоду громади - ці та багато інших чинників призвели до того, що влада Трускавця ще має над чим працювати, адже до ідеалу ой як далеко. І день за днем, крок за кроком трускавецька влада під керівництвом Руслана Козира долатиме перешкоди, як свого часу долала їх трускавецька влада під керівництвом Лева Грицака, а перед тим - Болеслава Петровського, Віктора Бурлакова, Богдана Матолича. Не варто гудити попередника, бо сам колись ним станеш, не варто хвалити себе самому, хай тебе люди похвалять.

Поряд із біблійними істинами - народна мудрість, а народ скаже - як зав'яже. "Не копай нікому яму, бо сам в неї впадеш". "Чини іншим так, як хочеш, щоб інші чинили тобі". "Не вір облесливим словам, не вір хитрим очам, а вір справжнім ділам". "Друг пізнається в біді". "Шануй сивий волос, слухай старших, а роби все по совісті". Прикладів простої і водночас глибокої моралі можна б наводити ще дуже багато. Але не повчати когось, а звернути увагу на себе - таке осердя цієї статті. Влада повинна займатися своїми справами, журналісти - своїми, як у знаменитому "кесарю - кесареве, а Богові - Боже". Будь-який вияв неповаги до когось - це вияв неповаги до себе. Ніщо не є вічне під сонцем і той, хто вчора був владою, сьогодні нею не є, а той, хто тримає її в руках сьогодні, може втратити її завтра. І час перебування при владі варто використати так, щоб не було соромно ні перед собою, ні перед ближніми, ні перед майбутніми поколіннями. Замість шукати скалку в очах ближнього - подивитися, чи нема у твоїх очах колоди. Замість звинувачувати когось у браку поваги - намагатися заслужити її не тільки деклараціями, а й реальними справами. А всім разом - спільно працювати на благо Вітчизни, рідного міста, жити самому і не заважати жити іншим, бути українцями та християнами не просто по народженні, а й по духу.

Повага та критика - речі сумісні. Якщо хтось говорить, що поважає тебе, але боїться сказати щось критичне - не вір цій людині. Якщо хтось критикує тебе чи вказує на твої недоліки, то це не означає, що він твій ворог. Мудра людина обирає собі друзів не з числа тих, які підлещуються та вихваляють, а з тих, які не бояться сказати правду.

Володимир Ключак

Про сесію 31 березня коротко

Сесія 31 березня 2011 року традиційно розпочалася із депутатських запитів. Ігор Стасик поскаржився на відсутність вуличного освітлення біля будинку 17 на вулиці Івасюка та і інших будинків на цій вулиці. Тему неприйнятого рішення по гаражному кооперативі "Явір" підняв депутат Богдан Процишин, він вступив у полеміку із секретарем ради Петром Шумином. На прохання прокоментувати ситуацію юридична служба не змогла цього зробити через неготовність. Врешті обидвом депутатам вказав на їхнє місце мер - "пора закінчувати з демагогією".

Депутат Швець попросив перейменувати його на сайті ТМР на Павла, а то він чомусь там фігурує як Олег, проте з ним ситуація на цьому ніби офіційному сайті ситуація ще не найгірша. Депутат Богдан Габшій від імені мешканців будинків 33, 37, 39, 41, 43 та 45 на вулиці Бориславській вимагає відновлення асфальтного покриття між будівлями, яке було зруйноване у зв'язку із житловим та комерційним будівництвом. Нагадаємо, що саме завдяки цьому депутату та депутату облради Олексію Балицькому вдалося заставити ЗАТ "Трускавецькурорт" припинити незаконне буріння свердловини в першій санітарній зоні. Депутат облради Петро Іванишин повідомив про знищене внаслідок будівництва ТКСом кількох споруд джерело "Софія", а депутат Струбіцький вимагає надати йому документи, хто, коли, кому, як і за скільки продав трускавецьку землю площею 132 гектари біля питного озера, а також кому її перепродали. Депутата Ткаченка турбує те, що біля ЖЕК № 1 по Стебницькій, 59а знаходиться автомийка.

Після цього депутати приступили до заслуховування питань порядку денного, першим про виконання бюджету-2010 доповідав начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак. Крива доходів різко йде вниз, а видатки зростають, особливо на зарплату та енергію. Майже два мільйони місто недоотримало через зменшення поступлень у бюджет від ЗАТ "Трускавецькурорту", "Дніпро-Бескиду", "Аква-Еко", "Олверу", "Парку здоров'я", КП "Наше місто", "Маріот Медікал Центру", "Мільдекс Текстилю", "Молдови", "Арніки", "Готелів Трускавця" та ряду інших підприємств. Мер запропонував більшу увагу звертати на використання енергоощадних технологій.

Згодом після довгого обговорення депутати все ж прийняли Положення про порядок розміщення в місті тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, заклали кошти в статутні фонди трьох комунальних підприємств ("Трускавецьжитло", "Трускавецьтепло" та "Парк курортний"), розглянули протест прокурора за пропозицією П. Шумина та деякі інші питання.

Володимир Ключак

Апокаліпсис

З невеликою періодичністю світ підраховує матеріальні збитки від стихійних лих, військових розрух та інших потрясінь. Лише за минулий рік від землетрусів, повеней, цунамі та інших лих загинули майже півмільйона людей, мільйони постраждали.

Цей рік розпочав сумну статистику людських втрат великим землетрусом та цунамі в Японії. Країна, що зажила слави нечуваним економічним стрибком та досягненнями в електроніці й кібернетиці, стала безсилою перед природою. Автомобілі й кораблі, будинки й знесені мости - усе змішалося в каламутному шумовинні й плило у відкритий океан. Але найстрашніше, що ця велетенська хвиля, висотою в десять метрів, поглинала людей. Невелика за територією держава зазнала людських втрат, за приблизними підрахунками, біля тридцяти тисяч осіб…

Після кожного з таких лих, країни, які зазнали біду, з вдячністю приймають допомогу від співчутливих друзів чи й від недавніх ворогів. Але чи роблять якісь висновки для себе: чому так сталося, яка причина катастроф?

Впродовж кількох століть багато проповідників на основі Святого Письма передрікали час кінця світу. Найпереконливіше про останній час людського буття на землі говорить Сам Господь наш Ісус Христос. "Істинно кажу вам: Не лишиться тут камінь на камені, який не був би перевернений" (Мат, 24:2), - сказав Він своїм учням, котрі показували Господу храмові будівлі.

"Ви почуєте про війни та воєнні поголоски... Народ бо на народ повстане й царство на царство" (Мат. 24:6,7)…

Людство ще ніколи не знало такого стрімкого росту війн, як у ХХ столітті. За статистикою Червоного Хреста від початку ХХ століття у війнах було вбито понад 100 мільйонів чоловік. Число вбитих у військових конфліктах після Другої світової війни досягло 23 мільйонів. Лише в 1993 році сталося 29 крупних воєн. Повставав народ на народ у тодішній Югославії, Руанді та інших "гарячих точках" планети. Росло не лише число жертв, але й людська жорстокість, з якою брат пішов на брата.

Війна у Перській Затоці коштувала людству півмільярда щоденно: кожен випущений снаряд чи куля не лише вбивали на полі бою, нарощування воєнної потуги країн-агресорів було причиною вимирання з голоду в країнах "третього світу". Вартість лише одної смертоносної ракети вистачило б, аби годувати щоденними обідами цілу школу дітей впродовж п'яти років. А понад 100 мільйонів дітей від голоду та недуг помирають лише за одне десятиліття. Для того, щоб відвернути цих 100 мільйонів смертей, вистачило б коштів, що їх проїдає світова військова машина за два дні.

Причиною людських смертей є не лише стихійні лиха, але й ставлення людини до свого ближнього. В той час, як в одних країнах від голоду помирають люди, в інших тоннами знищують продукти харчування, щоб підтримувати темпи виробництва.

"Голод, чума та землетруси будуть по різних місцях" (Мат. 24:7)…

Здавалося б, у час, коли наука досягла таких висот, людству не можуть бути страшні жодні недуги. Проте, понад 5 мільйонів людей помирають щороку від різних форм раку, чумою ХХ століття став СНІД. У країнах, населення яких голодує, повернулися хвороби, які, здавалося, людство вже назавжди побороло: дифтерія, малярія, туберкульоз, холера та їх різновиди…

У 1964 році на Алясці стався землетрус силою понад 8 балів. Від того часу у світі було так багато землетрусів, як протягом останніх двох тисяч років. Їх кількість прогресивно зростає: від ХХІ по ХІХ століття стався 21 землетрус, за одне ХІХ століття було вже 18 землетрусів, на початку ХХ - 33 землетруси, а наступні в 40 років - 93, що забрали життя понад 1 300 000 людських життів.

"Через те, що розбуяє беззаконня, любов багатьох охолоне" (Мат. 24:12)…

Сучасне покоління, потакуючи своїм прихотям, підтверджує пророчі слова Ісуса про ріст беззаконня та охолодження любові. Лише в США розпадається половина усіх шлюбів. Натомість у світі прогресує содомський гріх - збочення уже стають нормою й узаконюються. Збочення вводяться у навчальні програми шкіл, їх рекламують на телеканалах. Пропагуються також насильство, наркотики, відвертий сатанізм.

Однією з ознак кінця є перехід до єдиного світового уряду під керівництвом Антихриста. За пророком Даниїла він буде наділений багатьма виразними якостями: ораторством, характером лідера, лояльністю до всіх релігій. Але потім Антихрист заборонить всі релігії, зробить Єрусалим своєю столицею й змусить всіх поклонятися лише йому і його образу. У Біблії сказано, що Антихрист сяде в єврейському храмі й видаватиме себе за бога, вимагаючи поклоніння.

Антихрист введе свою систему контролю "666" - про це також йдеться у Святому Письмі. Справді, сьогодні вже не лише говорять про електронне чіпування, але й втілюють його в життя. У багатьох країнах, у тому числі й у нас, функціонує система безготівкового розрахунку за товари за допомогою пластикової картки. Далі будуть пластикові електронні паспорти з усіма даними особи, а потім - повністю керована система, де з вживленого у шкіру людини мікрочіпа інформацію зможуть не лише зчитувати, але й надсилати її через нього людині. Тобто, людина стане керованим зомбі-роботом, запрограмована на певні дії. Нещодавно проти введення у Греції пластикових паспортів з чіпами виступили тамтешні християни ортодоксальної церкви. Характерно, що для розблокування чіпа треба набрати "число звіра" - 666…

Тут тішить лиш одне: цьому злу настане кінець, бо зійде на землю Спаситель і буде над усім Суддею.

"І підуть ті на вічну кару, а праведники - на життя вічне" (Мат. 25:46)…

Василь Кирилич,
вісник "Голос Господній"

Пам'яті Квітки, за здоров'я жінки

З 28 березня по 4 квітня в нашому місті, як і в області загалом, проходять дні раннього виявлення і профілактики раку грудної залози. Ця акція в закладах охорони здоров'я Львівської області здійснюється на підтримку громадської і мистецької ініціативи, скерованої на вшанування пам'яті "голосу України" на Заході, великої української патріотки та жінки Квітки Цісик, долю якої на злеті спинила важка злоякісна хвороба - рак грудної залози, що і сьогодні забирає чимало жіночих життів.

Мета акції - акцентувати на профілактиці і ранній діагностиці раку грудної залози, збереження здоров'я українські жінки, яка дуже працьовита і талановита, але часто не знаходить часу на себе, на своє здоров'я. Так у Трускавці понад 10 тисяч жінок, і 800 з них роками(!) не проходять огляд у гінеколога. Такі жінки найбільше ризикують запустити хворобу, а при виявленні раку грудної залози на ІІІ-ІV стадії недуга відпускає дуже мало часу. Кожного року у Трускавці від раку грудної залози помирає чотири жінки. А щоб не допустити біди, жінці необхідно не рідше одного разу на рік відвідати гінеколога, фахово оглянути груди. Рак грудної залози лікується! І саме від раннього виявлення залежить хороший результат і прогноз, - нагадують цією акцією жінкам медики. Зараз на обліку в Трускавці 46 жінок, які проліковані, прооперовані, і вже десятки років радіють життю та навіть не згадують про цю проблему.

Детальніше про причини і профілактику раку грудної залози розмовляємо з завідуючою поліклініки міської лікарні Ліліаною Шалагіною та лікарем-онкологом Петром Оліяром. Рак грудної залози у жінок в нашому місті постійно на перших місцях захворюваності на рак, часом сумну першість відбирає рак шкіри. Щороку в місті реєструється сім-вісім випадків раку грудної залози у жінок. Раз на два-три роки зустрічається рак грудної залози навіть у мужчин. Але це рідкісні випадки.

Показово, що міські мешканки хворіють на рак грудної залози частіше, ніж сільські. Рідко це захворювання зустрічається у жінок країн Сходу, Японії. Причини в урбанізації та емансипації. Сучасна міська жінка в гонитві за кар'єрою і рівністю з чоловіками забуває про своє основне призначення - вагітніти, народжувати, годувати грудьми і знову вагітніти… Жінки, які народили троє і більше дітей, годували їх грудьми шість-вісім місяців, ніколи не захворіють на рак грудної залози!

А серед факторів ризику: вік після 35 років, часті психоемоційні стреси, дисгармонія статевого життя, рубці після маститів і травм, відсутність дітей; запалення, кісти яйників; ранні або пізні менструації; лікування гормонами, тривале користування гормональними протизачатковими засобами тощо.

Для профілактики важливо вживати в їжу багато природних антиоксидантів: вітаміни А, Е, С, мікроелементи селен, цинк. Також кожна жінка не має забувати про самообстеження - один раз на місяць в міжменструальний період потрібно стати перед дзеркалом і подивитися на свої груди. Глянути, чи не порушена симетрія при піднятих руках (бо якщо в раковий процес втягується шкіра та м'язи, то симетрія грудей порушується). Потім лежачи на спині необхідно прощупати лівою рукою праву грудь, а правою ліву. Промацування слід робити послідовно по секторах груді, а також під пахвами. При виявленні змін слід пройти мамографію та звернутися до онколога. В міській поліклініці працює мамограф, і кожна трускавчанка може безкоштовно пройти мамографію.

А жінки, які прооперовані на грудну залозу, можуть отримати протез грудної залози, три ліфи і при потребі компресійний рукав в громадській організації "Донна" за адресою м.Дрогобич, вул. Шевченка,2. Телефон для довідок 097 662 79 53, п. Наталя.

Іра Циган,
газета "Франкова криниця Підгр'я"

Відкритість та прозорість діяльності - пріоритет для усіх, хто є в "Покрові"

Вже два з половиною роки в Україні працює та розвивається Недержавний пенсійний фонд "Покрова" (НПФ "Покрова"), засновником якого є Керівний центр "Патріярша курія" УГКЦ. Про створення та діяльність цього фонду вже неодноразово йшла мова у єпархіальних ЗМІ.

Сьогодні ж хочемо поділитися результатами діяльності фонду за цей час та розповісти про унікальний сервіс, розроблений для учасників НПФ "Покрова".

Згідно Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення", облік внесків та активів НПФ повинні вестися у одиницях пенсійних внесків (механізм, який забезпечує справедливий та точний розподіл інвестиційного доходу між учасниками фонду). Чиста вартість ОПВ НПФ "Покрова" станом на 28.02.2011 склала 1.59 грн. (приріст за 2010 рік склав 21,98%, перевищивши офіційний рівень інфляції більше, ніж у 2 рази). Таким чином, інвестиційний дохід з початку діяльності фонду склав 59,85%.

Активи недержавного пенсійного фонду "Покрова" станом на 28.02.2011 становлять 822 119 тис. грн., (приріст за 2010 рік склав 142% або 421,69 тис. грн.); загальна кількість учасників НПФ "Покрова" - 768 осіб, здійснено пенсійні виплати на загальну суму - 55 788.

У 2010 році розпочався процес диверсифікації активів фонду (9 інвестиційних кошиків). Частка активів, вартість яких пов'язана із курсом долара США, у портфелі фонду складає 15,63%.

Галузева структура активів НПФ "Покрова" на 28.02.2011 має наступний вигляд:

Галузь % Активів
Банківський сектор * 45,5%
Банківські метали 44,88%
Машинобудування 3,9%
Хімічна промисловість 1,72%
Гірничорудна промисловість 1,83%

У 2010 році в Україні розпочалось жваве обговорення пенсійної реформи, реформування пенсійної системи та впровадження другого обов'язкового накопичувального рівня. Проте, більшість пенсійну реформу зводять лише до підняття пенсійного віку для жінок та підвищення загального страхового стажу для нарахування пенсій. Основна причина пенсійної реформи в Україні - демографічна. В Україні нараховується 13,7 мільйона пенсіонерів. На 88 пенсіонерів припадає 100 осіб, що сплачують пенсійні внески, а в 2025 р. один працюючий утримуватиме одного пенсіонера. Це означає, що розмір солідарної пенсії буде ще нижчим.

Пенсійна реформа, яка полягає у реформуванні пенсійної системи та введенні 2 та 3 її рівнів, має вирівняти доходи, які людина отримає від солідарної пенсійної системи та тими, які отримувала під час трудової діяльності. Вирівнення доходів на пенсії полягає у створенні додаткових індивідуальних накопичувальних пенсійних рахунків.

Чому про це варто говорити? Особи, які не досягнули віку 35 років на момент впровадження пенсійної реформи, мають можливість частину відрахувань (від 2% із подальшим його щорічним підвищенням на 1% до досягнення 7%) до ПФУ накопичувати на власному пенсійному рахунку. Таким чином, вийшовши на пенсію, отримувати дві пенсії - 1) з державної солідарної системи; 2) з державної накопичувальної системи, у якій передбачено успадкування пенсійного рахунку. Проте, слід розуміти, що розмір пенсії з 2 рівня буде незначним, оскільки більшість отримує мінімальну заробітну плату.

Друге, на що варто звернути увагу, це особи, які на момент впровадження пенсійної реформи досягнули 35-річного віку і не мають права на участь у другому рівні. Вони можуть сподіватись лише на солідарну пенсію (у 2010 році з держбюджету на покриття дефіциту бюджету ПФУ виділено майже 27 млрд. гривень) або також скористатись послугами НПФ, як учасників третього рівня пенсійної системи України, і на добровільній основі забезпечити собі ще одну пенсію - із НПФ.

На сьогоднішній день НПФ "Покрова" єдиний в Україні фонд з розгалуженою структурою інформаційно-консультаційних центрів, в яких можна отримати інформацію про діяльність НПФ, пенсійну реформу, консультації щодо участі у недержавному пенсійному забезпеченні. За рішенням синоду єпископів УГКЦ, в кожній єпархії створюються умови для підвищення фінансової грамотності людей та їх участі у недержавному пенсійному забезпеченні. Працює безкоштовна (зі стаціонарних телефонів) інформаційна лінія 0-800-503-639.

Учасники можуть слідкувати за здійсненням інвестиційної діяльності НПФ "Покрова" на сайті компанії з управління активами "Всесвіт" www.vseswit.com.ua та на офіційному сайті фонду www.pokrova.in.ua, долучатися до спілкування на форумі УГКЦ (http://forum.ugcc.org.ua) та в соціальних інтернет-мережах (http://www.facebook.com/, http://www.livejournal.com/).

Сьогодні можливо дистанційно укласти пенсійний контракт у будь-якому населеному пункті України, одержати пенсійну виплату або оформити переведення без фізичного звернення до офісу адміністратора. Учасники можуть зареєструватись на сайті адміністратора www.vseapf.com.ua та переглядати стан свого пенсійного рахунку у щоденному режимі.

Як бачимо, відкритість та прозорість діяльності фонду "Покрова", високоякісний сервіс та обслуговування учасників є пріоритетними для усієї структури фонду, включаючи засновника, наглядову раду із трьох єпископів, раду фонду та обслуговуючі компанії. А ріст активів та кількості учасників є свідченням зміцнення довіри до фонду та розуміння необхідності створення приватної пенсії як запоруки безбідної старості.

За додатковою інформацію звертайтеся за тел. 050-336-34-08 або 067-451-54-77, e-mail: ko.natalija@gmail.com.

Довідка. Відкритий недержавний пенсійний фонд "Покрова" зареєстровано 7 квітня 2008 року. Засновником фонду виступила Українська Греко-Католицька Церква в особі Верховного Архиєпископа Любомира Гузара - Глави Патріаршої Курії УГКЦ. Адміністратором НПФ "Покрова" виступає ТОВ "Всеукраїнський адміністратор пенсійних фондів". Компанією з управління активами - ТОВ "Компанія з управління активами "Всесвіт". Банком-зберігачем - ВАТ "Державний ощадний банк України".

Наталія Копичин,
регіональний координатор Всеукраїнського адміністратора пенсійних фондів

З першим квітня

- Креативний і невгамовний Олександр Король, головний режисер театру імені Юрія Дрогобича, переконав всіх, від кого залежить театр, і розпочав роботу на оперою з сучасного життя Дрогобича та його мешканців "Радзієвщина" (автор музики - Микола Михаць, лібрето Олександра Коростельова й Тараса Метика). Консультантом і відповідальною за кастинг буде Віра Байса.
- Два Михайли-депутати, Задорожний і Сендак, все ж перепросили одне одного й помирилися. Ба більше: досягли домовленості разом створити на Дрогобиччині створити мережу сільських супермаркетів ""Михайло в квадраті" задля вирішення соціальних проблем населення регіону. Перший магазин мережі невдовзі прийме перших клієнтів у близькому для обох партнерів селі Лішня. Директором цього магазину призначено Володимира Кондзьолку. А доставлятимуть людей у магазини маршрутні таксі Райспоживспілки та АТП-14607.
- З метою розв'язання проблем малозабезпечених, знедолених і безхатніх трускавецький міський голова відкриває на курорті мережу безкоштовних їдалень "Козирна карта". Коли ж хтось з багатих захоче допомогти проектові, він придбати персональний абонемент з фірмовим знаком мережі та допомогти незаможним і бомжам курорту.
- Щойно стало відомо: радником Бориславської мерії з питань гуманітарної політики, культури, міжнаціональних стосунків призначено знаного в місті та регіоні журналіста й ідеологічного працівника Анатолія Власюка.
- Нині зранку регіон довідався про чергову ротацію у владних структурах сусіднього з Дрогобичем Трускавця. Популярний журналіст і блоґер Володимир Ключак замінив на посаді прес-секретаря влади мерії курортного міста Валентину Гук, яка, в свою чергу, посіла посаду заступника головного лікаря санаторію "Карпати" з питань зв'язків з громадськістю.

http://maydan.drohobych.net/

На книжковій полиці

Василь Шкляр. "Залишенець. Чорний Ворон"

Ця книга наробила багато галасу в зв'язку із подіями навколо присудження Шевченківської премії та відмовою автора від цієї премії. Тепер Холодноярська та Зарваницька Ініціативи збирають пану Шкляру гроші на народну Шевченківську премію, потрібно в цілому 250 тисяч. На прес-конференції, яка пройшла в дрогобицькій ратуші 29 березня, Василь Шкляр запевнив, що ці гроші будуть використані на екранізацію фільму за даним твором. Також письменник поділився творчими задумами - після написання книги про отаманшу Марусю він має намір висвітлити тему поховання гетьмана Богдана Зіновія Хмельницького. Могила бунтівника знаходиться не в Суботові, а на одній горі Холодного Яру, вважає письменник. До речі, шанувальникам творчості Василя Шкляра радимо прочитати і інші його твори - "Елементал", "Нікуб, або Кров кажана", "Ключ".

* * *

Великий Піст - ще одна нагода взятися до читання релігійної літератури. Звичайно, Біблія - в першу чергу. Проте окрім Біблії можна переглянути і книги, в яких - про таких людей, як і ми. Про тих, кого немає серед нас. І котрі відрізняються від інших тим, зо досягли святості і Свята Церква визнала це.

В 2006 році київське видавництво "Католицький Медіа-Центр" випустило у світ видання "Гімн життю" авторства сестри Марії Хільдегарди Брем OCist (сестри-цистерціанки). Книга розповідає про святу наших днів, беатифіковану папою Іваном Павлом ІІ в 1994 році, всього 22 роки після смерті Джанни Беретта Молла. Мати, яка віддала власне життя заради збереження життя своєї дитини. Дружина, яка може бути прикладом для інших дружин. Активна католичка, завдяки якій багато доньок та сестер Італії стали активістками Католицької Акції в цій країні. Вона була світлом для світу і світ це визнав рішенням Церкви. Заохочуємо до лектури побожних книжок - як в часі Великого Посту, так і протягом цілого року заради духовного зростання.

* * *

В 2006 році у київському видавництві "Юніверс" видано книгу "Бухта Пелікана" авторства Неллеке Ноордерфліт (Nelleke Noordervliet). Для багатьох українців це прізвище ні про що не говорить, натомість у Нідерландах це - культова письменниця. Роман веде двома сюжетними лініями, одна з яких розповідає про наш час, інша - про події кінця XVIII століття на одному з Карибських островів. Ада ван де Ветерінг намагається розплутати таємницю вбивства, яке сталося двісті років тому. Чи винен у вбивстві молодої вагітної дружини Якоб Ріверс (ван де Ветерінг) чи може це вина його раба Платона, в якого закохалася молода Фанні Фенвік? В житті не все так легко, як може здаватися на перший погляд і навіть віки не можуть змінити вплив емоцій, погляди, стосунки. Роман не дає відповіді на всі запитання, авторка робить читача немов ще одним героєм, хоче він того чи ні. "Бухта Пелікана" є хорошою книгою, яку варто почитати в час дозвілля.

Підготував Володимир Ключак

Оголошення

Про результати конкурсу

Відділ приватизації та управління майном повідомляє, що по результатах засідання конкурсної комісії з питань проведення конкурсу на право укладення:

- договору оренди нежитлового приміщення площею 39,6 кв. м. за адресою: м. Трускавець, вул. Стуса,15 переможцем став фізична особа-підприємець Загродський Микола Гнатович.
- договору оренди нежитлового приміщення будівлі міської лікарні площею 8,7 кв. м. за адресою: м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62 переможцем стала фізична особа-підприємець - Теніхівська Наталія Вікторівна.
- договору оренди нежитлового приміщення будівлі міської лікарні площею 30,2 кв. м. за адресою: м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62 переможцем став фізична особа-підприємець Попик Володимир Ярославович.

Завідувач відділу приватизації та управління майном ТМР Габшій М.Д.

В неділю, 10 квітня, о 15 годині в Народному домі відбудуться збори членів садово-городніх товариств "Зелений гай" і "Барвінок", ділянки яких розміщені за Станилею.

В порядку денному питання електрифікації товариств, виключення боржників та набір нових членів.

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.