Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№30 (274) 21 березня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Прийом голови, виконком, сесія

У вівторок, 22 березня, о 10.00 проходитиме традиційний прийом міського голови Трускавця. В цей же день о 15.00 засідатиме трускавецький міськвиконком - засідання перенесли з минулого четверга з об'єктивних причин. А сесія ТМР відбудеться в четвер, 24 березня. За вівторок та середу в авральному режимі готують кілька документів, щоб витримати всі необхідні процедури. На сесії буде затверджено структуру КП "Редакція міського радіомовлення", повідомив секретар ТМР Петро Шумин на понеділковій нараді 21 березня, а також очікується, що буде прийнято рішення про надання дозволів на встановлення малих архітектурних форм по бульварі Юрія Дрогобича. Воно викликане необхідністю десь розмістити тих осіб, які задіяні в курортному парку і які чомусь є більмом в оці міської влади. Мешканцям та і багатьом депутатам навряд чи зрозуміла активізація влади Трускавця щодо вигнання трускавчан з курортного парку в той час, коли виділяється земля в цьому ж парку структурі ЗАТ ЛОЗ "Трускавецькурорт" і то не де-небудь, а на місці згорілої більярдної, в самому серці формування мінвод. Теж на сесії потрібно внести зміни в статутний фонд КП "Наше місто" по результатах роботи КРУ.

Трускавець перший потолочився

В суботу у Трускавці відкрита загальноміська весняна толока. Про це на понеділковій нараді 21 березня повідомив мер міста Руслан Козир. Вона була першою в області, похвалився мер, адже голова ЛОДА Михайло Цимбалюк тільки видав розпорядження про передвеликодні толоки, а в нас вже пройшло прибирання ряду територій. Навіть вкрай погана погода не стала на заваді добрим намірам. Найвищі посадовці Трускавця обійшли мікрорайон вулиці Мазепи, водоканал попрацював у районі питного водосховища (вулиця Карпатська), свій внесок у загальне прибирання міста внесли і відділ культури, і комунальні підприємства "Наше місто" та "Парк курортний". Втім, варто більш активно залучати і самих мешканців, вважає міський голова, який ощасливив народ ідеєю безкоштовно попрацювати в курортному парку (започаткувати такий волонтерський рух). Навряд чи до цього прислухаються ті, хто не хоче навести порядок біля свого дому - за словами Руслана Козира, є такі багатоповерхові будинки, біля яких валяється по тисячі недопалків сигарет, а мешканцям це байдуже. Посилити роз'яснювальну роботу з мешканцями отримали завдання керівник "Нашого міста" та начальник УЖКГіБ.

Будівництво сміттєпереробного заводу у районі включено в державну програму

У Дрогобицькому районі у травні-червні цього року розпочнуть будівництво сміттєпереробного заводу. Про це на сесії Дрогобицької районної ради повідомив голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Сендак, інформує прес-служба Дрогобицької РДА. З його слів, побудова сміттєпереробного заводу на території району включена в державну програму. Уже підписані угоди із Старосамбірською, Самбірською, Стрийською РДА та Самбірською, Трускавецькою, Стебницькою міськими радами для того, щоб забезпечити роботу підприємства на повну потужність, а саме переробку 120 тисяч кубометрів побутових відходів щомісяця. "Проблему сміттєзвалища намагалася вирішити як влада району, так і влада міста починаючи з 90-х років. Проте, маємо вже 20 років незалежності, а питання так і не зрушило з місця. Цього року великі інвестиції будуть вкладені в будівництво підприємства. Розпочнуться відповідні роботи вже в травні-червні цього року", - наголосив Михайло Сендак.

За газ, як і за інші послуги, треба платити

Кілька днів минулого тижня мешканці гуртожитку "Червона Рута" (Стуса, 4) були без газу. Про ситуацію, яка склалася, розповідав на понеділковій нараді керівник Трускавецької СЕГГ, яка входить в підпорядкування Бориславського УЕГГ, Ігор Осередчук. Він пояснив, що угоди на постачання блакитного палива заключила тільки половина мешканців гуртожитку, інші уникають цього, але ситуацію найближчим часом буде врегульовано. Долучається до вирішення проблеми і депутат-мажоритарник по цьому округ Володимир Наконечний. Будинок 4 по вулиці Стуса заборгував газовикам ще 32 тисячі гривень, сума боргу щомісяця зростає ще на 2 тисячі. Втім, більшість мешканців усвідомлюють, що за газ, як і за інші послуги, потрібно сплачувати, адже ніхто їм задарма таку послугу надавати не буде.

Щоб було де і було чим

Веселий тост говорить: "Щоб їлося і пилося, щоб хотілось і моглося, щоб було як і було з ким, щоб було де і було чим". Схоже, що працівники КП "Наше місто" матимуть тепер можливість чим працювати - їм закупили нові граблі, повідомив на понеділковій нараді 21 березня в. о. генерального директора КП "Наше місто" Теодозій Копко. Головне, щоб люди не наступали на ці граблі.

Вже півтора року працівники комунального підприємства не отримували нового інвентарю, а от тепер після нових мітел отримали ще й нові граблі. Швидше за все, ця техніка перейде в спадок новому комунальному підприємству "Трускавецьжитло", яке постане на руїнах "Нашого міста". "Мы свой, мы новый мир построим", напевно цим гаслом керуються у трускавецькій владі. Руслан Козир дав доручення Олександру Ткаченку, керівнику "Трускавецьжитло" та Руслану Крамару, керівнику "Трускавецьтепло" активізувати свою роботу. Паралельно КП "Наше місто" має надати меру міста інформацію про стан оплати за комунальні послуги та заборгованість по кожному будинку Трускавця.

Звідки ж буде асфальт на страшні трускавецькі дороги?

Невдовзі розпочнуться ямкові ремонти, швидше за все - через тиждень. Про це на понеділковій нараді 21 березня повідомив міський голова Трускавця Руслан Козир. Поки що невідомо, чи везтимуть асфальт до Трускавця зі Стрия, Дрогобича чи Стебника, але те, що ряд вулиць міста аж пищать, так хочуть ремонту - очевидний факт.

Комунальники отримали подвійну зарплату

До Дня комунальника працівникам КП "Наше місто" виплатили поточну зарплату за лютий та заборговану платню за жовтень. Про це на понеділковій нараді 21 березня повідомив в. о. генерального директора КП "Наше місто" Теодозій Копко. В той же час мер міста Руслан Козир висловив незадоволення роботою аварійно-диспетчерської служби підприємства, яка не завжди спрацьовує ефективно. Мер нагадав, що в КП - 46 управлінців і місячний бюджет на зарплату на цьому підприємстві перевищує річні видатки на капітальні ремонти.

Металістам хана

У Трускавці промишляють злодії металевих люків, повідомив генеральний директор ТзОВ "Трускавецький водоканал" Володимир Возняк. Тільки поблизу церкви святого Миколая їх потрібно встановити кілька десятків - і це при тому, що вже 20 встановлено цього місяця. Мер Трускавця Руслан Козир втішив головного водопостачальника міста тим, що губернатор Михайло Цимбалюк дав доручення керівнику обласної міліції посилити роботу із так званими "металістами" та перевірити пункти прийому металобрухту.

Власна інформація

День комунальника

18 березня у приміщенні Народного дому Трускавця відбулися урочистості з нагоди Дня працівників житлово-комунальної сфери та побутового обслуговування населення, або просто - День комунальника. Комунальників з їхнім святом привітали Т. Копко, в. о. генерального директора КП "Наше місто", який вручив грамоти і подяки кращим працівникам підприємства. До працівників комунальної сфери зі словами подяки за роботу звернулися також В. Возняк, директор ТОВ "Трускавецький водоканал", Петро Нестерівський, заступник міського голови з питань ЖКГ та Юрій Терлецький, начальник УЖКГ і Б. Комунальники отримали грамоти та квіти.

Міський голова Руслан Козир у своєму вітальному слові побажав всім оптимізму, а також закликав залишити все погане позаду і рушати вперед з працею та надією на результат.

У концертній програмі взяли участь: Саша Брус та Степан Куц - цирк "Каскад", танцювальний клуб "Мерінга" (м. Дрогобич) та комік-фокусник В. Шаленко.

У Трускавці пройшов конкурс виконавців на струнно-смичкових інстурментах

У п'ятницю, 18 березня, в дитячій школі мистецтв відбувся обласний конкурс виконавців на струнно-смичкових інструментах учнів старших класів. У конкурсі взяли участь конкурсанти з Добромиля, Старого Самбора, Мостиськ, Дрогобича, Борислава, Стрия, Трускавця та інших міст. Учні з двох шкіл Дрогобича повезли додому два призові місця. Серед призерів також - Стрий, Старий Самбір, Мостиська та Новий Розділ. Трускавчани Марія Ковалів та Юрій Керелюс відзначені дипломом та 3-ю премією.

Екстрим у курортному парку

В неділю, 13 березня, у курортному парку біля нижнього бювету трапився інцидент, який попри свою незначність набув розголосу, навіть якимось чином спонукав депутата міської ради І. Струбіцького подати депутатський запит. Повідомлення про інцидент прозвучало приблизно так: з курортного парку у брутальній формі працівники охоронної фірми "Дельта" виганяють дітей.

А як же було насправді. Як повідомив директор КП "Парк курортний" І. Вачко та начальник охоронної фірми "Дельта" Микола Рибалов, дітей не виганяли з парку, а попросили обрати для своїх забавок інше місце. Це були діти досить поважного віку - 14-16 років, доволі самовпевнені і зухвалі. Підлітки каталися на велосипедах, скейтах і роликах в екстремальній формі: стрибали по сходах, вискакували на бордюри, власноруч ладнали трампліни і виконували різні вправи, при цьому створювали небезпечні ситуації для відпочивальників. Це був час-пік, коли люди (серед них були і пенсіонери, і маленькі діти) йшли до бювету пити воду.

Коли до підлітків звернувся представник охоронної фірми з наполегливим проханням покинути парк, вони відмовилися. Тоді працівник попросив жорсткіше і пригрозив, що забере їхні транспортні засоби і поверне тільки батькам.

Охоронна фірма "Дельта" має угоду з ЗАТ "Трускавецькурорт" про охорону порядку у курортному парку, тому всі дії працівників фірми були виправдані. А батькам цих підлітків треба ретельніше пильнувати, як проводять свій вільний час їхні діти.

У плані міської влади облаштувати місто камерами відеоспостереження. Напевне, це непогана ідея в плані того, що легше буде спростувати чиїсь суб'єктивні думки і бачення подібних інцидентів.

Прес-служба Трускавецької міської ради

У Дрогобичі побувала польська делегація із Остшешува

18 березня у світлиці Дрогобицької Ратуші відбулася зустріч секретаря міської ради Тараса Метика та в. о керуючого справами виконкому Євгенія Шильника з делегацією із Польщі, до якої ввійшли директори комплексів шкіл міста Остшешува. Гості з Польщі прибули до Дрогобича на запрошення директора Дрогобицького професійно-технічного ліцею № 15 Володимира Ткача. Співпраця ліцею із навчальними закладами триває уже 3 роки, протягом яких відбувалося чимало обопільних візитів, зокрема польські учні щорічно беруть участь у традиційному фестивалі вареників, який проходить на базі Дрогобицького ліцею. Секретар міської ради Тарас Метик розповів гостям про Дрогобич, акцентував увагу на бажанні влади міста поглиблювати дружні стосунки із польськими містами. Він запросив керівників польських шкіл, у яких навчають кулінарного мистецтва, залучити своїх учнів до участі у фестивалі "Дрогобицької ковбаси", який цього року планують провести у місті Котермака. Нагадаємо, польське місто Остшешув є містом-побратимом Дрогобича.

ВАТ "Дрогобицький машинобудівний завод" завойовує український ринок

З приходом нового керівництва перед ВАТ "Дрогобицький машинобудівний завод" суттєво відкрився український ринок, адже до цього часу підприємство виготовляло продукцію лише для експорту - про це на колегії з питань соціально-економічного розвитку у Дрогобицькій Ратуші повідомила заступник голови правління Надія Левицька. З її слів, з 15 березня завод запрацював і в квітні за планом підприємство буде працювати повні робочі тижні, коли впродовж минулого року і перші місяці цього року робітники працювали по 4 дні на тиждень. Надія Левицька запевнила, що на ВАТ "Дрогобицький машинобудівний завод" будуть збережені всі робочі місця, окрім цього створюватимуться нові. Нагадаємо, кілька місяців тому ВАТ "Дрогобицький машинобудівний завод" очолив Володимир Швадчак, який уже раніше керував цим підприємством. Лихоманити це підприємство розпочало ще минулого року у лютому, тоді працівники заводу пікетували Ратушу, протестуючи проти масового звільнення та розкрадання майна заводу.

У Дрогобичі урочисто відзначили День комунальника

18 березня у Дрогобичі у приміщенні Львівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича відбулися урочистості з нагоди Дня працівників житлово-комунальної сфери та побутового обслуговування населення. Комунальників зі святом привітав секретар міської ради Тарас Метик, який подякував їм за самовіддану працю, спрямовану на поліпшення благоустрою міста. За ефективну роботу він відзначив керівників комунальних підприємств: директора КП "Дрогобичтеплоенерго" Ігоря Хом'яка, директора КП "ЖЕО" Богдана Недбальського, в. о. директора КП "Комбінат міського господарства" Галину Яців, директора КП "Теплоремонт" Ігоря Гуля, начальника КП "Дрогобичводоканал" Романа Шагалу, який, до речі, Постановою президії ЦК профспілок України напередодні професійного свята отримав почесне звання "Кращого господарника 2010 року" з вирішення соціально-економічних питань. Нагадаємо, у житлово-комунальній сфері Дрогобича працює приблизно 1200 осіб. Зараз у Дрогобичі проходить реформування цієї сфери. Першим кроком реформ було створення КП "Житлово-експлуатаційне об'єднання", яке утворене шляхом злиття будинкових управ.

10 багатодітних жінок Дрогобича та Стебника отримали звання "Мати-Героїня"

Як повідомила начальник відділу сім'ї, молоді та туризму виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Леся Пашко, цього року 10 жінкам Дрогобича і Стебника присвоєно звання "Мати-Героїня". За її словами, загалом з 2008 року до відділу подали документи на присвоєння цього звання 46 осіб. Протягом 2008-2009 років звання "Мати-Героїня" отримали 7 дрогобичанок та стебничанок.

Відділ внутрішньої політики Дрогобицької міської ради

Зразки нових урн

Основну увагу на понеділковій нараді в Стебницькій міській раді вкотре було приділено темі прибирання міста від сміття. Оскільки, як зауважив заступник міського голови Петро Веклюк, на вулиці потепліло, сніг зійшов, і вилізла купа сміття, яке потрібно очистити. Працівники КП "МВУЖКГ" показали нарешті зразки урн, які Стебницька міська рада замовляла для встановлення на центральних вулицях міста. "Якщо хтось зі стебничан забажає встановити їх на приватних територіях чи у приміщеннях, працівники комунальних служб виконають ваше замовлення за певну оплату", - сказав Петро Веклюк.

Щурячі перегони

З настанням весни активізувалися в Стебнику щурі. Вони вже не просто хочуть вилежуватися в купах сміття, а влаштовують справжні щурячі перегони, не дуже-то й зважаючи на людей. Одні такі "змагання" цього понеділка бачили в центрі міста. Якщо для старшокласників це було видовище, то старші мешканці висловлювали своє обурення.

Газета "Воля громади"

Антимонопольний комітет зобов'язав владу Східниці припинити порушення законодавства

Львівське обласне територіальне відділення АМКУ зобов'язало Східницьку селищну раду припинити антиконкурентні дії. Про це сьогодні, 21 березня, ЗІКу повідомила прес-служба АМКУ. Як встановило Відділення, селищна рада внаслідок своєї бездіяльності створила умови для вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку КП "Господарник", що надає послуги з постачання теплової енергії.

Оскільки це призводить до негативних наслідків для споживачів, Відділення зобов'язало селищну раду припинити порушення та привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства.

www.zik.com.ua

Орест Лобик та інші "неугодні" козирівській команді

Орест Лобик Звістка про те, що завідувач відділом освіти Трускавецької міської ради Орест Павлович Лобик написав заяву на звільнення, нікого дуже не здивувала. Особливо якщо дивитися на цю подію в контексті масової люстрації зі сторони прокозирівського оточення. Головний освітянин міста, який був призначений на цю посаду ще Богданом Матоличем, був обличчям трускавецької освіти, її брендом. Не завжди, можливо, найкращим, бо в освіті, як і в інших сферах, є певні проблеми, непорозуміння, тертя, та все-таки…

Не він перший, не він останній. Саме так коментують написання заяви за власним бажанням Орестом Лобиком наближені до мера Козира люди. А дійсно, пішли ж бо без бою вже кілька осіб, непоганих професіоналів. Вони знайдуть своє місце в цьому житті, дехто вже знайшов, бо в країні дефіцит на хороших спеціалістів. Та от кого поставлять на місце цих людей чи вже поставили?

Без зайвого шуму чи істерики розберемося спільно - хто пішов, а хто прийшов. Першою жертвою нової команди став В'ячеслав Умнов. Його дехто вважає дивною людиною через поетичну душу, схильність до віршування, колекціонування предметів, які для інших не є цінністю. Як про вчителя про В'ячеслава Васильовича відгукуються найкраще, принаймні особисто мені не доводилося чути жодного кривого слова проти цієї людини щодо педагогічної справи. Проте у відділі захисту прав споживачів він не дуже себе проявив, та й не було достатніх важелів впливу, щоб боротися із недобросовісними підприємцями, частина з яких прорвалася у фронтовому порядку до влади в нашому Трускавці.

Та швидше за все зовсім не професійні якості стали причиною звільнення В'ячеслава Умнова. Він разом з колишнім начальником інформаційно-аналітичного відділу Трускавецької міської ради Олегом Блажівським ще перед виборами був обраний за одну з головних мішеней прокозирівської газети "Джерела Трускавця. "Зрі в корень", як казав Кузьма Прутков, а корінь тут такий, що після від'їзду за кордон на початку третього тисячоліття редактора цієї газети Любомира Поливки газету було роздержавлено і пущено у вільне плавання. І, мовляв, вини Умнова тут є дуже багато, бо замість допомагати дружині пана Поливки Тетяні Татомир, В'ячеслав Васильович зайняв іншу позицію.

До речі, про вищезгаданих Татомир та Блажівського. Тетяна Татомир нещодавно виграла конкурс на посаду провідного спеціаліста відділу культури міської ради. Це місце стало вакантним після того, як не захотіла працювати в козирівській обоймі дійсно прекрасний спеціаліст Зоряна Петрас. Пані Зоряна тепер працює в санаторії "Карпати", а Тетяна Євгенівна приміряє на себе нову роль. Кажуть, що ненадовго - підівчиться роботи у завідувачки Світлани Ковальчин та й може стане на її місце. Але наскільки це правда - побачимо.

Стосовно Олега Блажівського, який є родичем заступника генерального прокурора України Євгена Блажівського, то більш скромної, виваженої та спокійної людини я не зустрічав. Але, як і у випадку із Умновим, його чекало неминуче скорочення. "Подавайте документи на конкурс, можливо і пройдете", цинічно заявили колишньому помічнику мера Лева Грицака. Та навряд чи спрацювався б Олег Іванович із теперішньою козир-вумен трускавецької журналістики Валентиною Гук - не могла вона спрацюватися з колективами ні в "Франковій криниці Підгір'я", куди із жалю взяв її Лев Грицак у час вигнання з посади її чоловіка Миколи Гука дрогобицькими депутатами, не захотіли категорично бачити її у своїх лавах ні на дрогобицькому радіо, ні в одній із дрогобицький газет, та навіть у тих же "Джерелах Трускавця" не було все так гладко у взаємовідносинах пані Валентини з головним редактором. А можливо, це плітки…

Отже, Олег Блажівський, як і В'ячеслав Умнов, вже теж не працює в трускавецькій мерії, займає тепер Олег Іванович посаду заступника директора санаторію "Віктор". Посаду заступника директора санаторію, але вже не "Віктора", а "Карпат", займає і колишній генеральний директор КП "Наше місто" Олексій Балицький, якого виборці обрали захищати їхні інтереси в обласній раді. Причина, чому Олексій Михайлович пішов із комунального підприємства, достатньо банальна - він не захотів бути слухняним виконавцем волі Руслана Козира щодо доведення "Нашого міста" до банкрутства. Але нічого, знайшовся слухняний пан Копко, який робить все так, як це вигідно новому меру, навіть доступ до всіх документів в тому числі і конфіденційних, забезпечив він для по сторонніх осіб - юриста та бухгалтера з фірми Руслана Козира "Арко". А чому б і ні, якщо шеф цього вимагають?

Не можна не згадати і про факт переходу на роботу у Дрогобич колишнього керуючого справами міської ради Ігоря Петранича. Він, до речі, теж працював в міській раді ще з часів Богдана Матолича і навіть за часів найгірших політичних та господарських воєн і протистоянь до нього претензій не виникало. "На посаду керуючого справами ТМР пропонується Олег Мирославович Ковальчин, а Ігор Михайлович Петранич займе не менш важливу посаду", цинічно було заявлено на одній із сесій Трускавецької міської ради. Ігор Петранич тепер є головним архітектором, але не в Трускавці, а в Дрогобичі - там його професійні якості оцінили значно достойніше, ніж в Трускавці, де пропонувалося попрацювати в одному з відділів.

Тіні зникають опівдні, як гласить назва одного фільму, та в Трускавці тіней Грицака команда Козира боїться і опівдні, і серед ночі. І не лише тіней, а й духу Лева Ярославовича, і нових дверей, які він встановив у міській раді, і всього, що нагадувало б про його присутність. Тільки не задумується пан Козир, що колись його наступники не менш ревно старатимуться стерти з пам'яті, із книги трускавецької історії той ганебний період, коли йому довелося урядувати. Та тільки історію не варто стирати, на ній бажано вчитися, а помилок у Руслана Ярославовича за чотири місяці набігло може й більше, ніж у Грицака за вісім років.

Не лише керівники управлінь та відділів стали мішенню для нового мера та його оточення. Пішов із займаної посади Василь Стечкевич, який очолював Управління житлово-комунального господарства та будівництва, його місце посів Юрій Терлецький. Побачимо, які ж будуть успіхи тепер на цьому поприщі. Але якщо в УЖКГіБ залишилися працювати хоча б рядові працівники, то цього ніяк не скажеш про колишній відділ екології, рекреації та туризму. "Виїли", бо іншого слова важко підшукати, Михайла Слободяна, Василя Крука, а спеціаліст із десятирічним стажем роботи Наталія Кобись не пройшла по конкурсу. На черзі одна із молодіжних служб.

Щоправда є й винятки - залучивши юриста, піднявши розголос на всю область, не допустила свого незаконного звільнення головний редактор міського радіо Світлана Марецька. Але не всі такі борці, як вона…

Та повернемося до Ореста Лобика, бо ліричний відступ явно затягнувся у часі та просторі. В часи, коли мером Трускавця був Лев Грицак, Орест Павлович не раз потрапляв під нищівний приціл опозиційної преси, особливо в останні три - чотири роки. В чому лише його не звинувачували - у відмиванні коштів, у завищених кошторисах на реконструкцію басейну ДЮСК "Спортовець", тенісних кортів та шкільних стадіонів, у лобіюванні своїх людей на постачання продуктів до шкіл та садочків, у хамському ставленні до вчителів. Та коли Орест Павлович у понеділок, 14 березня цього року, прощався з вчительськими колективами шкіл, коли забирав свої речі з відділу освіти, то вчителі, співробітники, чиновники з сусідніх кабінетів плакали з жалю, що такий керівник покидає відділ освіти. А хіба міг він інакше зробити, коли так званий гуманітарний заступник Валентина Бодак привселюдно заявила, що за ним "тягнеться шлейф недобрих справ"? Хіба міг спокійно дивитися чи навіть брати співучасть у нищенні трускавецької освіти, яке проводиться тепер під брендом "оптимізації" і якому оцінку дадуть вже пізніші покоління, а не ми?

А щоб не бути голослівним, давайте перерахуємо дійсно ті позитивні факти, які реально мали місце в трускавецькій освіті за часів, коли нею керував Орест Лобик. І побачимо, що це реальний позитив на відміну від міфічного "негативного шлейфу".

Отже: збереження мережі шкіл та класів у Трускавці; відстоювання інтересів освітян, дітей, батьків як перед міською владою, так і на рівні області; реконструкція харчоблоків, спортзалів, котелень, приміщень освітніх установ; пророблено колосальну роботу з енергозбереження, замінено вікна та двері у школах та дитячих садочках на металопластикові; харчування у дошкільних установах у Трускавці - одне з кращих по Україні та найкраще в області; зроблено ремонт фасаду Будинку учнівської творчості, БУТ став осередком дозвілля дітей та молоді, створено та покращено всі умови для цього включно із облаштуванням туалету всередині приміщення (за часів Матолича сортир знаходився на вулиці); введено в експлуатацію найкращий в області басейн; трускавецькі діти займають перші та призові місця по навчанні, фізичній культурі тощо; кожен вчитель чи батько міг звернутися безпосередньо для вирішення наболілих проблем до Ореста Павловича; Трускавець - одне з небагатьох міст, де не виникає проблем із влаштуванням дитини в дитячий садок; за часів Ореста Лобика на посаді начальника відділу освіти Трускавець став ще й академічним містом - відкрито філію МАУП та біологічний факультет ДДПУ. І це далеко не повний перелік всього того позитиву, про який знають всі в місті, та тільки не знає наша влада.

Розмовляю із окремими вчителями СШ № 1, СШ № 3, СШ № 2-гімназії. Більшість із вчителів жалкує, що Орест Лобик пішов, хоча, звичайно, не всі. Причини цього кроку вчителі називають різні - особиста помста п. Лобику депутатів "Чапський - Кульчинський" і компанії взамін за підтримку курсу нинішнього мера (завтрашнім його назвати язик не повертається), праця дружини Ореста Павловича Галини Татаревич в газеті "Франкова криниця Підгір'я" у виборчий період, інтриги навколо землі біля БУТ, яку не хотів віддати Орест Лобик невідомо кому і невідомо з якої причини. А ще в освіти тепер планують забрати котельні, зокрема ту, що біля "Спортовця", передадуть її у відання нового КП "Трускавецьтепло", а вже Руслан Крамар знатиме, що з нею робити. А ще говорять, що Лобик міг би бути, якби прийшов на поклін до Козира і покаявся, що був у команді з Левом Грицаком. Та от чесні люди чомусь воліють втратити роботу, ніж каятися в подібному, фахові працівники чомусь не дуже рвуться в козирівську команду, а наспіх роблені заміни не перебивають кадрового голоду, радше навпаки.

Якщо подивитися, хто приходить на місце колишніх управлінців, стає жаль страчених можливостей та втраченої перспективи - не тієї, яка була, а тієї, яка ще в майбутньому. Коли в сусідів прогрес - у нас регрес, коли в інших покращення - в нас "оптимізація" з сумними наслідками, коли в інших розвиток - у нас занепад та спустошення.

Виконувачем обов'язки завідувача відділом освіти ТМР наразі є заступник О. Лобика Надія Сенишин. Та її кандидатуру ніхто серйозно не розглядає, посаду головного освітянина приміряють депутату Володимиру Чапському, який, щоправда, виявляє небажання повертатися в освіту, говорять і про зятя заступника начальника ДПІ в Бориславі, який є депутатом-підприємцем. Та хто б не обійняв цю посаду, навряд чи варто сподіватися на покращення в трускавецькій освіті. Школи та садочки повинні чекати тотальної економії, скорочень вчителів та вихователів, урізання по всіх видатках. Якщо Руслан Козир знайде для керівництва освіти такого собі "Теодозія Копка № 2", то освітянам можна буде тільки поспівчувати. Але навряд чи вчителі так відразу будуть здаватися, не на тих напав пан Козир і дуже швидко забув слова своєї вчительки з інавгурації (а може після виборів нікого і слухати не варто і пам'ятати таке не потрібно?).

Буря кадрових змін не вщухне з відходом з владного олімпу Трускавця Ореста Лобика. Всі, хто працює в кабінетах мерії ще з часів Лева Грицака, дрижіть та тремтіть, грядуть оптимізація, перевірки з аудитами, з'являються нові кадри, вірні та віддані мао-цзедунівці, чи то пак козирівці. Фронт змін наближається, фронт боротьби чесної влади проти заможної громади неухильно охоплює все нові та нові позиції. І якщо ви не цікавитеся цими подіями, війною мишей та жаб, яку описували ще давньогрецькі драматурги та байкарі, то не варто думати, що вас оминуть чи не зачеплять всі ці пертурбації. Все погане ще тільки попереду, а доброго чомусь ніяк не видно, як би не приглядався до дій нової влади з побільшуючим склом. І заява на звільнення Ореста Лобика ще дужче впевнює нас в тому, що тепер ще не так погано, що буде ще дуже погано, нестерпно погано і ще набагато гірше. Поки такі люди як Козир будуть мерами в Україні.

Володимир Ключак

Хто "кришує" Стебник?

Сліди з другого поверху гуртожитку на Мельника, 4 а ведуть до другого поверху дрогобицької прокуратури

У Стебнику прийшов до влади новий міський голова. Майже повністю оновився депутатський корпус. Але, схоже, в принципі нічого не змінилось, і ті, хто фактично керував містом, продовжують це робити й зараз, знаходячись у тіні, але успішно розв'язуючи власні проблеми, як і раніше.

Ми вже писали про другий поверх гуртожитку на Мельника, 4 А. Попередній депутатський корпус продав його за ціною в 62 долари США за квадратний метр. А потім з'ясувалося, що відповідні документи не підписував колишній секретар міської ради Геннадій Куцан. Та й інші відповідальні працівники міської ради, які й нині обіймають свої посади, стверджують, що нічого подібного не підписували.

Знають про це і в Дрогобицькій прокуратурі. Як кажуть, слідство триває й донині. За великим рахунком, слід було би відмінити фіктивний конкурс щодо продажу злощасного другого поверху гуртожитку і призначити новий.

А що конкурс був фіктивний, видно неозброєним оком. Крім покупця, інші ймовірні учасники конкурсу були явно підставними особами. Оголошення про конкурс чи то було, чи то не було опубліковане в газеті. Порушені й інші умови. Але прокуратура мовчить.

Депутати, ніби загіпнотизовані прокуратурою, не приймають рішення про проведення нового конкурсу, анулювавши результати попереднього, що було би логічно, а продають другий поверх за сто доларів за квадратний метр.

Здається, формально все правильно: вдалося підняти ціну, буцімто відстояти інтереси міста і громади. Але...

Ті ж депутати прекрасно знають, що квартири в Стебнику продаються за набагато вищою ціною. До того ж, невже в Стебнику всі, хто стоїть на квартирній черзі, забезпечені помешканнями? Чому не можна було розв'язати цю проблему саме так, аби люди отримали квартири? І чи не станеться, що покупець або ті, хто за ним стоїть, облаштують на другому поверсі гуртожитку, власне, квартири, які потім продадуть - звичайно, вже за набагато більшою ціною?

Зрештою, куди підуть грошенята, виручені за продаж другого поверху? Кажуть, на святу справу: на ремонт доріг. Але якщо весною ці дороги відремонтують, то з таненням снігу асфальт знову зійде, бо щось не чути, аби міська влада прагнула робити ремонт доріг за новими технологіями. А нові технології передбачають набагато менше витрачання коштів і набагато більшу за часом експлуатацію доріг. Простіше "відмити" гроші й заробити собі дещицю, нібито дбаючи про людей. Доріг як не було, так і не буде, а другий поверх гуртожитку громаді вже не повернеш. Як і меблевий магазин.

Чи депутати вкупі з міським головою не розуміють, що коять? Чи просто не бачать інших шляхів наповнення міської скарбниці, а тому йдуть шляхом попередників і продають усе, що ще можна продати? Звичайно, надурити самого себе можна, але чи на таку діяльність народних обранців сподівалися ті, хто голосував за них якихось чотири з лишком місяців тому?

Що робитиме покупець з другим поверхом гуртожитку, наразі достеменно не відомо. Та й, сміємо думати, невідомо навіть йому. Справа в тім, що цей дрогобичанин, який формально купує другий поверх, - людина незаможна, і таких великих грошей укупі ніколи не бачив. Звичайно, він може взяти гроші в кредит, але в сучасних умовах на таке може зважитися лише людина, яка ніколи не чула про світову кризу, банкрутство банків і не знайома з людьми, які погоріли на тих самих кредитах. Тому логічно буде припустити, що цей дрогобичанин діє не сам, а за ним стоять круті й багаті вуйки і цьотки, які вже не один рік "кришують" Стебник.

А чому мовчить прокуратура? Можливо, хтось із її працівників і є тим багатієм?..

Анатолій Власюк,
газета "Воля громади"

Коли люди будуть нормально їздити зі Стебника в Дрогобич?

Одна з найболючіших тем, яка турбує стебничан, - це пасажирське перевезення по маршруту Дрогобич-Стебник.

Цю тему міський голова Василь Пецюх неодноразово підіймає на понеділкових нарадах у Стебницькій міській раді. Та, на жаль, обіцянки мера та його команди щодо покращення стану перевезення на вищезгаданому маршруті залишаються цяцянками.

Пригадую випадок, коли люди більше півтори години чекали на автобус... На п'ятнадцятиградусному морозі... А водій попередньої маршрутки без поважних причин з'їхав з рейсу. Як з'ясувалося згодом, бо пішов у кафе-бар "Горянка" "зігрітись". А ви, люди, замерзайте... Або не їдьте нікуди.

Випадків, коли водії автобусів, що перевозять людей зі Стебника в Дрогобич, неналежно, м'яко кажучи, виконують свої обов'язки, за моєї пам'яті, можна назбирати не менше десятка (а я користуюся послугами їх перевезень не більше року). Та ще й обхамлять тебе, коли звернеш їм увагу!

Міська рада розробила чіткий графік перевезення пасажирів, якого водії мали б дотримуватися. Та, на жаль, цього графіка ніхто не бачив. На зупинці його не вивісили. Особисто я про нього дізналася випадково від працівників міської ради. То що виходить - цей графік був розроблений працівниками міськвиконкому для самих же працівників міськвиконкому, а не для людей? Депутатський корпус, до якого я особисто зверталася, аби вирішити це питання на користь споживачів (нас, пасажирів), мовчить, бо благоденствує...

Зате в кулуарах повно розмов: кожен з депутатів знає, що буцімто п. Бойка (а саме він курує перевезення по маршруту Дрогобич-Стебник) "кришує" Дрогобицька державтоінспекція. Називали навіть прізвища. Брали на себе відповідальність "розрулити" ситуацію. Але питання з мертвої точки так і не зрушило. Комусь вигідно, аби ми їздили в переповнених маршрутках і не за графіком...

Вікторія Лишик,
газета "Воля громади"

Скрізь добре, а вдома найкраще

Родина, родина - від батька до сина,
Від матері доні тепло передам.
Родина, родина - це вся Україна,
З глибоким корінням, високим гіллям.

Такими словами розпочалася виховна година у 8-А класі Стебницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11. Родина - природній осередок найглибших людських почуттів… Рідна домівка, рідне гніздо - так у народі називають батьківську хату, особливе місце для людини та дитини. Важко виразити словами те неймовірне світле почуття, що народжується у нашій душі, коли ми згадуємо тепло сімейного дому. До глибокої старості залишаються в нас зв'язки з тією родиною, з якої ми вийшли. Про значення рідної домівки в житті людини говорить і народна мудрість: "Скрізь добре, а вдома найкраще", "Удома й стіни допомагають", "Добре тому, хто в своєму домі". Родинний дім - це не тільки місце притулку, дах над головою, а й сімейне вогнище, місце захисту від життєвих незгод. Жити на світі без зв'язків із родом і родинної підтримки надзвичайно важко: "Як нема роду-родиноньки, то ні до чого притулитися, нікому порадоньки дати".

Особливо нестерпним є становище поза родом, у чужому краї:

Соловейку малесенький,
В тебе голос тонесенький,
Защебечи ти мені,
Бо я в чужій стороні.

Вчителі Стебницької загальноосвітньої школи N11 сумлінно трудяться над тим, щоб сформувати в молодого покоління знання і відчуття роду. Саме через відчуття роду і завдяки йому кожна людина лине до світлого образу батьківщини, до щирих, глибоких і чесних роздумів про найголовніший сенс людського життя.

Учнів 8-А класу настільки зацікавила тема родини, що вони під керівництвом класного керівника Галини Данилівни Химин підготували чудову виховну годину.

Це було прекрасно! Дівчатка і хлопчики - у вишитих сорочках, на яких кожен візерунок мав свої особливості. І, як з'ясувалось, багатьом учням нашого класу вишиванки, сорочки і блузки вишивали бабусі.

Впродовж усього свята лунали дзвінкі пісні й чудові вірші, в які діти вклали частинку своєї душі. А якою задушевною була пісня про тата у виконанні Христини Добош!

Учні нашого класу прагнули показати, якою повинна бути справжня українська родина.

Кожен учень намагався виготовити родовідне дерево. Захопливою була виставка родинних рушників, які вишивали прабабусі, бабусі й мами. Надзвичайно красивими були рушники, вишиті бабусею Юрія Берегуляка, мамою Оксани Осос.

Відтепер у нашому класі буде існувати гарна традиція: щороку проводити свята, приурочені роду, родині, Україні. Ми вирішили виготовити альбоми свого роду, вивчати історію своєї родини, збирати родинні обереги. Адже родина - це святе! Бережіть і шануйте свої родини! Нехай у вас завжди панує мир, любов і злагода.

Учні 8-А класу Стебницької загальноосвітньої школи № 11,
газета "Воля громади"

Олігархи та бідність

Минув рік, як урядом України керує Микола Азаров. За цей час багаті стали багатшими, бідні - біднішими.

З одного боку, в нас стало на три доларових мільярдери більше, з іншого - Україна ввійшла до шестірки країн, яким загрожує банкрутство на державному рівні.

Впливовий журнал "Форбс" опублікував список мільярдерів. Тридцять дев'ятим у списку є найбагатший мешканець України Рінат Ахметов, статки якого за рік зросли на понад десять мільярдів доларів і нині становлять понад 16 мільярдів. Саме таку суму - 10 мільярдів -становить борг нашої держави перед світовим співтовариством.

Крім Ріната Ахметова, до списку мільярдерів України належать Віктор Пінчук, Вадим Новинський, Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Костянтин Жеваго, Андрій Веревський, Олег Бахматюк.

А ось серед тих, на кого найближчим часом може очікувати дефолт, опинилися, крім України, Венесуела, Греція, Аргентина, Ірландія, Португалія. Після нас у списку - Лівія, Єгипет, Бахрейн, Іспанія, Болгарія, Румунія, Литва й Угорщина. Експерти Світового банку оцінили зовнішній борг України, зокрема й корпоративний, у 82 відсотки внутрішнього валового продукту. Тут уже не реформи потрібні, а грубе хірургічне втручання, аби пацієнт, тобто Україна, не став кандидатом на виліт.

Стає цілком очевидним, що на зорі державотворення спритні ділки пограбували Україну. Не гребують вони цим і зараз, цинічно плодячи під себе закони у Верховній Раді, скопом скуповуючи правоохоронні органи. Дехто з них і зараз уже розуміє, що чим більше наживатиметься на нас, тим швидше різатиме курку, яка несе золоті яйця. Банкрутство України їм невигідне, але самостійно вгамувати власний шал наживи вони нездатні.

Януковичу сподобався рік президентства, коли статки ростуть не по днях, а по годинах, і ти маєш зовнішньо необмежену владу, хоча щоразу озираєшся на олігархів, які доручили тобі стати менеджером і збільшувати їхні прибутки. Рано чи пізно вони переконаються, що Янукович не здатний виправдати їхню довіру. В Україні виборів немає, в Україні олігархи просто призначають президентів. Але від цього нам не легше.

Допоки терпітимемо олігархів?

Анатолій Власюк,
газета "Воля громади"

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.