Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№28 (272) 16 березня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

В суботу будьте обережні

В найближчу суботу, 19 березня, буде зафіксовано максимальне наближення Місяця до планети Земля. Це однозначно спричинить погане самопочуття у багатьох людей, роздратування, спалахи незрозумілої люті, загострення хвороб. Окрім активізації припливів, можливе також коливання земної кори, землетруси, виверження вулканів. Хоча наш регіон не належить до сейсмічно активних, все ж цілком імовірно, що невеличкий землетрус силою 2 - 3 бали може спостерігатися і в нас. Враховуючи існуючі проблеми загазованості в Бориславі, ситуацію із підземними проваллями та шахтами в Трускавці та Стебнику, навіть такий землетрус міг би призвести до непередбачуваних наслідків. Влада ж нашого міста поки що не закликає мешканців бути пильними в цей день, очікуючи, напевно, що все минеться благополучно. На цей день навіть організували загальноміську толоку.

Регіонал став радником мера від "Фронту змін"

Міський голова Борислава Володимир Фірман підписав розпорядження від 11.03.2011 р. № 92-р "Про призначення радника міського голови на громадських засадах". Згідно з цим документом, очільник бориславської міської організації Партії Регіонів, екс-мер Борислава Іван Удовенко став радником чинного міського голови В. Фірмана. Про це було повідомлено 12 березня на партійній конференції бориславських регіоналів. На ній голова БМО ПР та теперішній радник мера Іван Удовенко прозвітував за роботу за період з вересня 2010 р. по лютий 2011 р., зокрема в час виборчої кампанії.

Зарплата - найнижча в області

У Трускавці рівень заробітної плати - один з найнижчих в області. Про це на сесії ТМР 15 березня повідомила завідувач планово-економічного відділу ТМР Марія Заверюха, доповідаючи питання "Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Трускавця на 2011 рік". Тут слід зазначити, що рівень зарплати у Львівській області - один з найнижчих в Україні. Цей факт може бути причиною того, що зростає рівень заборгованості за спожиті енергоносії. Серед інших фактів, наведених Марією Романівною в доповіді - 56% доїжджаючих на роботу в Трускавець при високому рівні безробіття міського населення.

А голова Наглядової ради ЗАТ ЛОЗ "Трускавецькурорт" Павло Якубенко під час свого виступу на сесії зазначив, що пенсіонерів з роботи в ЗАТі звільняли, бо не було іншого виходу. Він навів за приклад КП "Наше місто" з його 25-мільйонним боргом і зауважив, що якби не було проведено звільнень в ЗАТ "Трускавецькурорт" та переведень на 0,5 та 0,3 ставки, то така доля могла б чекати і це акціонерне товариство, яке готується до перетворення в ТзОВ. Нагадаємо, що вік Павла Якубенка - більше 70 років.

У Трускавці грубо нехтують мовним законодавством

У Трускавці є приклади грубого нехтування мовним законодавством та зневаги до української мови. Про це на сесії ТМР 15 березня повідомив депутат Павло Швець, лідер ТМО ВО "Свобода". Доводити сказане депутатові не було жодної потреби - прямо при вході до сесійної зали, з обидвох сторін Народного дому красувалися щити із вивісками-оголошеннями іноземною мовою без дублювання українською. Але міські обранці та мер зі своєю командою вирішили за краще заплющити очі на таке кричуще порушення мовного законодавства.

Депутати не платять за комунальні послуги

Депутати минулого скликання Трускавецької міської ради - серед боржників за оплату комунальних послуг. Таку інформацію на сесії ТМР 15 березня озвучив депутат ТМР від "Фронту змін" Богдан Стасишин, хоча прізвищ вирішив не називати. Депутат зазначив, що часто боргують за комунальні послуги не малозабезпечені, а ті, які мають можливість заплатити, але не роблять цього. Серед них - і депутати. Чи є боржники за оплату комунальних послуг у складі цього депутатського корпусу, п. Стасишин не уточнив.

Хто такий Петро Сантехнік?

На сесії ТМР 15 березня депутат Михайло Хомич зачитав звернення до мера Трускавця Руслана Козира, підписане кількома колишніми депутатами міської ради, працівниками КП "Наше місто". Звернення було повністю опубліковане на сайті "Трускавецький вісник " ще 4 березня, щоправда, адресувалося тоді воно голові депутатської комісії з питань етики Богдану Процишину і було підписано Петром Сантехніком. В ньому чинна влада міста отримує докори за творення негативного іміджу комунального підприємства, автор обурюються подякою за багаторічну працю на благо громади у формі похоронного вінка.

Звернення, зачитане 15 березня, підписали, зокрема, Ігор Горічко, Омелян Дяків, Орест Бачинський, Тарас Берездецький, Богудар Михальцевич, всі вони - депутати попередніх скликань.

Трускавчан виганяють з курортного парку

Трускавецьких дітей, які гуляли в курортному парку на велосипедах минулого тижня, грубо облаяли матом та виганяли з курортного парку. Про це в своєму депутатському запиті на сесії ТМР 15 березня заявив депутат міської ради від ВО "Свобода" Ігор Струбіцький. Депутат запевняє, що трускавецьких дітей із парку виганяли працівники охоронної фірми, яку зобов'язали слідкувати за порядком у парку.

Звичайно, що це лише прикре непорозуміння і навряд чи дійде до того, що трускавчан та їхніх дітей позбавлять можливості прогулюватися парком. А жарти про те, що місцевих мешканців відстрілюватимуть як бродячих собак, взагалі неприпустимі.

Трускавецьке радіо контролюватимуть дрогобичанка та стебничанин

На сесії ТМР 15 березня внесено зміни до Статуту КП "Редакція міського радіомовлення". Доповідала по цьому питанні начальник юридичного відділу ТМР Галина Наконечна. Зі сторони засновника до складу редакційної ради ввели двох осіб - Валентину Гук та Олега Ковальчина. Валентина Іванівна Гук є дружиною екс-мера Дрогобича Миколи Гука, мешканкою Дрогобича, є педагогом за освітою. Олег Мирославович Ковальчин є керуючим справами ТМР, хоча і не має юридичної освіти; він екс-депутат Стебницької міської ради, мешканець Стебника. Редакційна рада є контролюючим органом, її члени працюють на громадських засадах.

Питання по міському радіо перенесли з останніх пунктів порядку денного сесії на шосте. Сесія ТМР теж призначила т. в. о. директора міського радіомовлення на час відсутності С. Марецької, нею стала Ольга Олександрівна Біла (дівоче прізвище - Грищенко). На часі і призначення нового керівника відділу освіти замість звільненого Ореста Лобика. За одними даними, освітою Трускавця керуватиме якийсь 28-річнйи стебничанин, за іншими - викладач ДДПУ з Дрогобича, третій варіант - депутат-підприємець від "Фронту змін" Володимир Попик. Натомість повною брехнею є те, ніби ця вакансія коштує 30 тисяч доларів, але вчителі міста чомусь про це перешіптуються.

Із депутатських звернень по проблемах житлових мікрорайонів

Під час шостої сесії Трускавецької міської ради шостого демократичного скликання 15 березня ряд депутатів різних політичних сил озвучували свої депутатські запити та звернення. Депутат Габшій підняв питання незаконного буріння свердловини в першій санітарній зоні (призвело до захаращення парку та забиття колекторів), а також озвучив звернення ГО "Клуб української греко-католицької інтелігенції" стосовно двох будівель в зоні питного водосховища. Депутат Гарванко озвучив проблеми мешканців Івасюка, 9, депутат Пілько - мешканки Сагайдачного, в якої протікає дах. Депутат Мицик скаржився на бездіяльність контролюючих та правоохоронних органів стосовно запобігання торгівлі в курортному парку. Він навіть дійшов до того, що вимагав заборонити продаж товарів біля магазинів "Рукавичка" та на стебницькому кільці, що явно не збігається з інтересами мешканців цих мікрорайонів, які залюбки купують екологічно чисту продукцію з Уличного чи Доброгостова.

Депутат Наконечний цікавився долею ВАТ "Курортторг", депутат Швець цікавився законністю призначення в. о. начальника УЖКГіБ Юрія Терлецького (в попередньому номері вісника ми допустили помилку, назвавши його Ігорем, але саме так його представили на понеділковій нараді), депутат Герльовський попросив зробити дашок та замінити поштові скриньки на Стуса, 9, а також озвучив звернення голови ГО "Ініціативна група "Захист прав пайовиків" Володимира Каралюса щодо припинення будівництва на Воробкевича, 17, щоб у Трускавці не виникла ситуація, подібно як з "Елітою-центром" (будівництво "Едельвейсу" здійснює фірма "Валган"). Вкотре про проблему маршруту № 3 та проблеми будинку № 9 на Данилишиних нагадав депутат Чапський. А депутат Процишин досі не отримав відповіді на свій запит, адресований керівнику Бориславського УЕГГ Луціву стосовно відмов у пільгах діям війни.

Що затвердили на шостій сесії ТМР?

Під час першого пленарного засідання 6 сесії ТМР 15 березня 2011 року було затверджено Програму соціально-економічного та культурного розвитку нашого міста на 2011 рік, звільнено від сплати держмита під час подання позовів до трускавецького міського суду міську раду та трускавецький водоканал, затверджено процедуру санації КП "Наше місто" та надано дозвіл на початок процедури банкрутства цього комунального підприємства, затверджено зміни до Статуту міського проводового радіо, затверджено Положення про управління та відділи ТМР, внесено зміни у порядок надання адресної допомоги інвалідам, затверджено Положення про надання пільг та адресної допомоги дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування, затверджено Комплексну програму роботи з дітьми, затверджено Програму запобігання дитячій бездоглядності, Програму розвитку малого підприємництва в місті, заслухано інформацію про здійснення державної регуляторної політики міською радою та виконавчим комітетом за 2010 рік, прийнято ряд рішень відносно комунального майна та містобудівних обґрунтувань. Доповідачами на сесії 15 березня були завідувач планово-економічним відділом ТМР Марія Заверюха, секретар ради Петро Шумин та керуючий справами Олег Ковальчин, керівник управління комунальним майном Микола Габшій, головний архітектор міста Олександр Грищенко, начальник Служби у справах дітей Леся Дребот, керівник юридичного відділу Галина Наконечна, завідувач відділу реєстрації та інфраструктури Леся Гавриляк та інші.

Більшість рішень було ухвалено на сесії після перерви (сесія працювала з 10.00 до 12.30 та з 13.30 до 16.15). Наступне пленарне засідання сесії - 24 березня, на ньому розглянуть всі земельні питання та ті, які не встигли ще розглянути 15 числа. Розпочнуть це засідання із питання повної заборони торгівлі в курортному парку, оскільки під кінець дня у мера не вистачало голосів продавити це так йому потрібне рішення. Наступного тижня відбудеться і засідання виконкому - його перенесли з 17 березня в зв'язку з участю мера міст в цей день у засіданні колегії ЛОДА.

Депутати не задовольнили апетити Михайла Хомича

Сесія ТМР 15 березня абсолютною більшістю відмовила ОСББ "Здоров'я" та ОСББ "Калина" щодо передачі на їхній баланс приміщень бібліотечної філії № 2 та філії поштового зв'язку (Стебницька, 76 та Стебницька, 80). Голова цих двох ОСББ, майстер КП "Наше місто", депутат Михайло Хомич, якого називали одним із винуватців пожежі в будинку 74 на Стебницькій в кінці 2008 року, вже вкотре піднімає питання виселення бібліотеки та пошти на сесіях ТМР, лобіюючи таким чином виключно власні інтереси. Він запевняє, що ані пошта, ані бібліотека не оплачують за комунальні послуги та використання мереж, які є на балансі ОСББ. Під час засідання профільної комісії заввідділом культури ТМР Світлана Ковальчин запевнила, що відділ культури сплачуватиме ОСББ за надані послуги. Але депутата в першу чергу цікавить приміщення, яке можна було б вигідно здати в оренду, тому він неодноразово пропонував закрити цю бібліотечну філію чи перенести книги в дитячу бібліотеку на Стебницьку, 70. Довести такій людині, що вона неправа, досить важко.

Санація та банкрутство

Виконуючий обов'язки генерального директора КП "Наше місто" Теодозій Копко скерує до Господарського суду Львівської області заяву про порушення справи про банкрутство цього комунального підприємства. Рішення з цього питання прийняла 15 березня шоста сесія ТМР. Перед тим депутати затвердили план досудової санації підприємства, доповідав по цьому питанні заступник міського голови Петро Нестерівський. Петро Васильович поінформував, що робоча група, яку він очолює, засідала тричі (16 та 21 лютого і 1 березня). В КП "Наше місто" вже працюють скорочений робочий день, до дня комунальника планують їм виплатити біля 800 тисяч гривень (це місячний фонд зарплати). Для порівняння - на ремонти житлового фонду на рік виділяється менше 600 тисяч гривень. Міська рада виступила поручителем всього кредиту в 2 мільйони. Збитки КП "Наше місто" становлять за весь період діяльності 25 мільйонів гривень, а якщо додати до цього впроханих у статутний фонд підприємства 20 мільйонів, то місто втратило 45 мільйонів, вважає мер міста Руслан Козир.

Таким чином банкрутство КП "Наше місто" є неминучим явищем. На наступній сесії ТМР, яку планують провести в середині квітня, буде змінено порядок відключення від централізованого опалення та змінено схему теплопостачання Трускавця. Теперішній керівник КП "Трускавецьтепло" Руслан Крамар мав розроблену альтернативну схему теплопостачання міста, відмінну від загальноміської, ще в 2009 році.

Павло Якубенко розкрив страшну таємницю

В рамках питання "Про виконання договору про співпрацю між Трускавецькою міською радою та ЗАТ ЛОЗ "Трускавецькурорт", яке доповідав заступник міського голови Юрій Яворський, виступив і голова Наглядової ради ЗАТу Павло Якубенко, який був присутній на сесії 15 березня разом з генеральним директором товариства Віктором Ждановим. Павло Павлович розповів передісторію протистояння між ЗАТом та міським головою Левом Грицаком (причина - переділ власності) та зазначив, що примирення мусіло відбутися - саме в 2005 - 2006 роках обидві сторони пішли на це. Підписаний договір не є юридичним актом, він носив декларативний характер і не всі його пункти вдалося виконати з ряду об'єктивних та суб'єктивних причин. Договір діяв до 28 лютого 2011 року, а тепер планують підписати дорожню карту (після вивчення дорожньої розмітки). Зроблять це до 1 травня 2011 року.

Павло Якубенко не приховував свого задоволення від співпраці з теперішнім міським головою Русланом Козиром, він оприлюднив ту інформацію, яку так ретельно приховував Руслан Козир - про їхні кількаразові підкилимні зустрічі. В ЗАТ "Трускавецькурорту" із паном Козиром "повне порозуміння", зазначив Павло Якубенко, та тільки не уточнив, якою ціною цього порозуміння вдалося досягти. Раді в ЗАТ "Трускавецькурорті" і з того факту, що саме Юрій Яворський є заступником трускавецького мера.

Голова Наглядової ради ЗАТу розповів про ситуацію в товаристві, яке готується до перетворення в ТзОВ, відповів на запитання депутатів стосовно вигнання пенсіонерів з роботи, масового скорочення працівників, переведення їх на 0,5 та 0,3 ставки, неузгодженого буріння свердловини в першій санітарній зоні. Міську раду навіть не інформували, що свердловину буритимуть - а навіщо? Навіть працівник ЗАТу на посаді мера не був би такою слухняною маріонеткою, вважаємо ми.

Депутатів, які підняли питання незаконного пробурювання свердловини та ЗМІ, які розкрутили цю справу, яку тихцем ЗАТ хотів собі провернути, Павло Якубенко у гніві назвав "пацанами-казачками" колишнього мера. Стосовно ж "Нафтусі", на видобуток якого ЗАТ має монополію, то голова Наглядової ради ЗАТ "Трускавецькурорт" зазначив: "Великого прибутку на "Нафтусі" ми не маємо, але обслуговуємо всю територію курорту Трускавець". Такі ось благодійники в нас є в місті.

У Трускавці закликали різати католиків

Депутат Трускавецької міської ради Євген Юник під час сесії ТМР 15 березня висловив незадоволення підбором текстів, які були зачитані на сцені Палацу культури імені Шевченка під час відзначення Шевченківських днів. Не тільки його, але і багатьох інших на святі зачепили за живе слова, які часто використовувала радянська пропаганда щодо Коліївщини, коли Іван Гонта зарізав своїх власних дітей тільки за те, що ті були католиками (поема "Гайдамаки"). Невже з величезної спадщини Великого Кобзаря не можна було вибрати інший уривок тексту, більш толерантний та об'єднуючий? - вважає Євген Юник.

Нагадаємо, що у Трускавці католики становлять абсолютну більшість населення, три греко-католицькі храми збирають на великі свята біля 90% постійного населення міста, діє в Трускавці і римо-католицька парафія. В даному випадку не йде мова про якусь цензуру творчості Шевченка, а про елементарну повагу до релігійних почуттів кожного мешканця міста.

Трускавчани обіграли стриян та бориславців

Не так давно вихованці футбольної команди "Трускавецькурорт" зайняли третє місце в міжнародному турнірі "Кубок Юрія Дрогобича". А минулого тижня вихованці тренера Івана Павлика подарували масу позитивних емоцій знову, повідомляє газета "Трускавецькурорт". У Стрию проходив міні-турнір із футболу за участю чотирьох команд. Трускавчани перемогли спочатку стриян, а у своєрідному фіналі подолали команду з Борислава з рахунком 2:1. Тепер вихованці ЗАТівської команди готуються до чемпіонату облсті та першості міста Львова.

Власна інформація

Позачергова сесія Бориславської міської ради

14 березня відбулося позачергове засідання сесії Бориславської міської ради. На порядку денному розглядалися питання: про затвердження Програми розвитку житлово-комунального господарства міста Борислава на 2011-2013 роки; про затвердження Перспективної схеми теплопостачання міста Борислава на 2011-2015 роки; про внесення змін у кошторис доходів і видатків відділу житлово-комунального господарства та будівництва міської ради по загальному фонду на 2011 р.; про утворення комунального підприємства "Біологічний комплекс - ЕКОЛОГІЯ" Бориславської міської ради. З даних питань доповідав начальник житлово-комунального господарства міської ради Олег Левицький. В залі присутні 38 із 46 депутати. Сесія відбулась конструктивно. Всі питання було розглянуто. В "різному" депутати оприлюднили свої звернення, що стосувались неякісного вивезення твердих побутових відходів, освітлення вулиць Модрицької та Раточинської , облаштування автономного опалення. Міський голова В.Фірман також озвучив депутатські запити депутатів ВРУ В. Яворівського, Ю. Кармазіна щодо закриття міської дитячої бібліотеки. В.Фірман сказав: "Ні про яке закриття бібліотек не йдеться, я закликаю всіх не фантазувати та не вводити в оману не тільки поважних народних депутатів, а й всю спільноту. Бюджетні установи, а особливо керівники, мають звикнути до того, що я як міський голова відвідую кожну установу і буду відвідувати постійно та систематично з єдиною метою - оптимізувати витрати, налагодити чіткий контроль роботи установ . Ми дійшли з вами, шановні бориславці, до прірви, протягом десятиліть місто не ремонтувало дороги, житловий фонд, освітлення вулиць… На сьогодні захищенні статті, тобто зарплата і енергоносії бюджетної сфери, в міському бюджеті займають понад 90%. Я працюю для міста і зроблю все для того, щоб бібліотеки, садки, школи, ЖЕКи працювали для людей, а не навпаки. Моє кредо: має бути персональна відповідальність кожного на своїй посаді. Господарство міста має бути ефективне, економічно-самодостатнє".

Зросла вартість проїзду по Бориславі

10 березня відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Бориславської міської ради. На засіданні розглянуто 17 питань, по яких прийняті відповідні рішення: Про затвердження Положення про міську міжвідомчу координаційно-методичну раду з правової освіти населення м. Борислава; Про погодження Програми надання одноразової грошової допомоги громадянам міста; Про погодження Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Борислава на 2011-2013 роки; Про погодження тарифу щодо оплати послуг на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на маршрутах загального користування в місті Бориславі; Про затвердження Положення про комісію для виявлення творів, які містять пропаганду війни, насилля, жорстокості, національної ворожнечі або ненависті та недопущення розповсюдження порнографії і підбурювання до вчинення злочинів, а також питання про оформлення прав власності на гаражі, погодження актів готовності об'єктів до експлуатації.

Відповідно до рішення виконкому від 10.03.2011 р., з 16 березня в місті Бориславі проїзд маршрутним транспортом буде становити 1 грн. 50 коп.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Східниця забруднює річку неочищеними стоками

На території курортного смт. Східниця склалася критична ситуація, пов'язана із станом очисних споруд та систем водовідведення. На даний час селищні очисні споруди не працюють у зв'язку з проведенням ремонтних робіт. Неочищені стоки потрапляють в р. Східничанка та призводять до її забруднення, що в свою чергу може спричинити загибель водних живих ресурсів. Про 15 березня ЗІКу повідомили у Держекоінспекції у Львівській області.

Державна екологічна інспекція в Львівській області за фактом виявлених порушень притягнула до адмінвідповідальності посадових осіб. За забруднення водних ресурсів нараховуються збитки.

Крім цього, відомо, що на території смт. Східниця розташовані суб'єкти господарювання (приватні садиби та вілли), які надають готельні послуги без централізованого водопостачання та водовідведення. Держекоінспекція спільно з органами місцевого самоврядування планує провести заходи із виявлення самовільних водозаборів та несанкціонованих випусків стічних вод без будь-якої очистки та дозвільних документів. Винні особи понесуть відповідальність згідно вимог чинного законодавства.

"Регіонали" Дрогобича пропонують прийняти аварійні гуртожитки на баланс міста

У Дрогобичі Львівської області чиновники розглядають можливість передачі аварійного гуртожитку у комунальну власність міста. Про це ЗІК повідомила прес-служба Львівської обласної організації Партії регіонів.

Із ініціативи голови фракції Партії регіонів у Дрогобицькій міській раді Сергія Гориславського відбулася зустріч мешканців аварійного гуртожитку на вул. Фабричній, у м. Дрогобич з представниками міської влади та комунальних служб. На цій зустрічі Гориславський зазначив, що питання передачі цього гуртожитку в комунальну власність Дрогобича не вирішується роками. Натомість, будівля гуртожитку перебуває у напівзруйнованому стані. За словами депутата, неодноразові депутатські звернення та запити з приводу цієї проблеми дали надію, що люди все ж таки доб'ються прийняття гуртожитку у комунальну власність та зможуть покращити умови свого проживання, які зараз є неприйнятними.

За словами Сергія Гориславського, це вже п'ята зустріч мешканців гуртожитків з міською владою.

Після розмови з мешканцями гуртожитку та регіоналами Дрогобича, які закликали міську владу прийняти відомче житло на баланс міста, представники мерії Дрогобича запевнили, що влада докладе усіх зусиль, щоб аварійний будинок мав належний вигляд, а саме: відновить водопостачання та проведе реконструкцію каналізації, проведе мережі електропостачання.

Мешканцям було запропоновано розпочати процес створення ОСББ, на який державною програмою передбачено фінансування. У разі відсутності державних дотацій міська влада пообіцяла знайти необхідне фінансування.

Мешканців гуртожитку запевнили, що до кінця квітня цього року будуть зроблені кроки щодо передачі гуртожитку на баланс міста та виділені кошти на першочергові заходи з реконструкції будинку.

Щодо інших гуртожитків на вул. Фабричній та вул. Грушевського, то вони також будуть взяті на баланс ЖЕО у відповідному порядку, - інформує партійна прес-служба із посиланням на міських посадовців.

www.zik.com.ua

Трускавчани на чемпіонаті інтелектуальних ігор

трускавчани на чемпіонаті інтелектуальних ігор Минулої неділі у львівському клубі "Пікассо" відбувся фінал щорічного чемпіонату інтелектуальних ігор "Що? Де? Коли?" серед учнів шкіл міста й області. Участь у ньому взяло 25 команд, яких суворе журі відібрало на основі кількох попередніх етапів із майже 90 команд-претендентів.

Серед найкращих опинилася й команда трускавецької СЗШ № 1 "Ніка" (під керівництвом капітана - Назара Кутереби), які після перемоги у міському турнірі поїхали виборювати першість до Львова. Варто зауважити, що "Ніка" вже не вперше представляє Трускавець на обласному етапі - минулого року, здобувши першість у рідному місті, вони гідно зарекомендували себе у Львові, увійшовши в 20-ку кращих команд області. Проте цього року юним інтелектуалам вдалося перевершити не лише самих себе, а й усі попередні результати трускавецьких команд, зайнявши 5 місце з відривом від срібного та бронзового призерів - команд "Унікал" (Радехівський р-н.) та "Меркурій" (Львів) - лише в 2 (!) бали.

Самі ж ерудити трохи незадоволені цим результатом, адже планували посісти як мінімум 3 місце. Але, як зауважив капітан команди Назар Кутереба: "Мріялось, хотілось…ще збудеться!" І він має рацію - більшість гравців основного складу (Лідія Гресько, Яна Гудзан, Дмитро Бабелюк, Марта Кушнір, Тая Білінська, Василина Павлишин та Галина Єременко) навчаються у 10-му класі, що дає їм змогу підготуватися та спробувати підкорити Львів ще раз наступного року. "А вони мають всі шанси!" - стверджує Лариса Барабаш, вчитель СЗШ № 1 та за сумісництвом наставник команди. З її слів, ігри "Що? Де? Коли?" - це чудова можливість для школярів застосувати свої знання на практиці, відчути азарт та бажання дізнаватися щоразу щось нове, яке іноді так успішно придушується шкільними програмами.

"Проте ви глибоко помиляєтесь, якщо думаєте, що ця гра розрахована тільки на відмінників - минулого року у Львові ми зіткнулися з командою, яка була сформована виключно з медалістів - і у підсумку вони зайняли чи не останнє місце. У нас теж був один такий гравець, та, на жаль, грати командно він так і не зміг, постійно "тягнув ковдру на себе", не хотів слухати версій інших гравців… Тому суцільні "дванадцятки" в журналі не є головним критерієм! Важливою є, насамперед, загальна ерудованість дитини (так звана "начитаність") та вміння працювати в команді." - розповідає п. Лариса.

Напевно, безмежна ерудиція та невичерпний потенціал юних трускавчан настільки запам'яталися Львову, що навіть проводжав він їх піснею - місцеві фанати ФК "Карпати" на прощання вирішили заспівати нашим інтелектуалам "Червону руту", не маючи сили оговтатися від вроди жіночої половини команди. А можливо їх так засмутив факт власної неспроможності відповісти на запитання, які так легко даються трускавецьким школярам?

Наталія Барабаш

У Дрогобичі стартує програма "Доступне житло"

Житлова проблема сьогодні є наболілою. Її складність полягає ще й у тому, що на будівництво житла коштів у міському бюджеті не передбачено. На квартирному обліку при виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради перебуває приблизно 2,5 тисячі сімей. Про перспективи житлового будівництва розмовляємо з міським головою Олексієм Радзієвським.

- Олексію Васильовичу, як, на Вашу думку, сьогодні можна розв'язати житлову проблему у Дрогобичі?

- Наша команда добре розуміє, що житлова проблема є однією з найбільш важливих проблем сьогодення. Пріоритетом є створення умов для будівництва у місті доступного житла. У цьому напрямку за короткий час роботи у нас уже є ґрунтовні напрацювання. Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2009 р. № 1249 затверджено Державну цільову соціально-економічну програму будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 рр. Я клопотав перед Міністром регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України Віктором Тихоновим про включення Дрогобича у програму будівництва (придбання) громадянам доступного житла на 2010-2017 рр. та виділення на 2011 рік коштів в сумі 15,0 млн. грн. для забезпечення житлом громадян Дрогобича та Стебника шляхом надання державної підтримки для будівництва доступного житла особам, які перебувають на квартирному обліку при міськвиконкомі і потребують поліпшення житлових умов.

- Як відбуватиметься фінансування програми "Доступне житло"?

- Ми затвердили міську програму будівництва об'єктів доступного житла в 2010-2017 рр., згідно з якою у Дрогобичі передбачено збудувати 515 квартир. На реалізацію цієї програми необхідні кошти в сумі 165,0 млн. грн. З державного бюджету на виконання цієї програми передбачено виділити до 2017 р. - 60,0 млн. грн., з міського бюджету - 4,0 млн. грн., залучення коштів населення - 101,0 млн. грн.

- Олексію Васильовичу, розкажіть, будь-ласка, про умови участі у цій програмі?

- Умови досить вигідні. Сім'я чи громадянин, які перебувають на квартирному обліку при виконавчому комітеті, мають оплатити 70% вартості квартири, 30% будуть оплачені з держбюджету. Державна підтримка надається з розрахунку не більш як 21,0 кв. м. загальної площі житла на одну особу та додатково на 10,5 кв. м на сім'ю. Сім'я із трьох осіб зможе купити квартиру загальною площею 73,0 кв. м за 375,0 тис. грн. : держава оплачує 113,0 тис. грн., а сім'я - 262,0 тис. грн. Приблизна вартість 1 кв. м загальної площі доступного житла для сім'ї буде становити 3600 грн. Крім цього, законом передбачена можливість видачі пільгових кредитів громадянам на будівництво житла. На сьогодні такі кредити не видаються, але розробляється механізм їх видачі. Закликаю усіх, хто перебуває на квартирному обліку, взяти участь у цій програмі, адже це реальний і вигідний шанс поліпшити ваші, шановні дрогобичани, житлові умови. За довідками просимо звертатися у департамент міського господарства (вул. Трускавецька, 4), тел. 3-35-70.

Відділ внутрішньої політики Дрогобицької міської ради

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.