Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№25 (269) 2 березня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Пильнуйте телевізійний кабель!

У Трускавці промишляють злодії, які крадуть телевізійний кабель. Про це нас повідомив мешканець вулиці Сагайдачного п. Володимир Мацюрак. Володимир Миколайович поінформував, що в будинку 19 по вулиці Сагайдачного невідомі вночі цього тижня викрали телевізійний кабель на кількох поверхах, що цікаво, тільки там, де були вкручені лампочки для освітлення сходового майданчика. Кабель було перерізано кусачками.

Мешканцям не допомогло навіть те, що в будинку металеві двері із кодовим замком. Міліція поінформована і проводить опитування. Звертаємося до всіх, хто зауважив невідомих осіб у власних під'їздах чи тих, які вчиняють підозрілі дії біля кабелів, повідомляти правоохоронні органи, щоб ті могли оперативно відреагувати та затримати зловмисників, адже не виключено, що апетит злодіїв зростатиме і вони робитимуть подібні дії і по інших мікрорайонах міста.

Та ще більш непокоять злодії номерів автомашин. Відкрутять номер, потім передзвонюють власнику, щоб перекидав на їхній рахунок по 400 гривень за повернення на місце. Причому "кидають" не тільки простих механіків, а навіть екс-депутатів міської ради.

Розпорядок святкувань: Шевченко та Макомацький

У вівторок, 1 березня, відбулося друге засідання оргкомітету по підготовці до відзначення 150-річчя від дня смерті Тараса Шевченка та 90-річчя від дня народження Макомацького. Було погоджено графік цих заходів. Отже, 9 березня в Палаці культури імені Шевченка пройдуть урочистості з нагоди народження Великого Кобзаря. Початок - о 15.30, участь візьме капела бандуристів "Карпати" зі Львова. У програмі - нагородження 10 учнів стипендіями міського голови, слово мера та подяка від когось із стипендіатів, виступи трускавецьких колективів, покладання квітів від політикуму міста, санаторіїв. 10 березня о 14.00 біля пам'ятника Шевченку відслужить панахиду греко-католицький священик. Так само буде покладання квітів, виступить міський голова, а якщо дозволить погода, то кілька творів Поета прочитають переможці конкурсу читців, який проходить в БУТ.

О 14.00 12 березня в Народному Домі розпочнуть вшанування нашого земляка - члена УПА Романа Різняка на псевдо "Макомацький". Після годинних виступів та концерту повстанських та патріотичних пісень всі урочистою ходою пройдуть до пам'ятника Макомацького, понівеченого варварською рукою. Там буде відправлено панахиду, а мер міста Руслан Козир скаже слово з нагоди річниці. Участь в акції пообіцяли взяти ряд політичних сил міста, серед них - ВО "Свобода", "Наша Україна", КУН, "Фронт змін".

Конференція в СГК "Дніпро-Бескид"

Як повідомив заступник головного лікаря санаторно-готельного комплексу "Дніпро-Бескид" п. Євген Чечула, заклад цей прийматиме потужну конференцію, яка проходитиме 4 дні і участь в якій візьме багато представників мас-медіа зі всієї України. Конференція в СГК "Дніпро-Бескид" проходитиме з 10 по 13 березня, інші деталі уточнюються.

Наслідувати Андрія Кульчинського

Депутат ТМР від "Народної самооборони" Андрій Кульчинський часто допомагає людям і не хоче, щоб про це хтось афішував. Як нам нещодавно стало відомо, саме з ініціативи Андрія Богдановича в офісі трускавецької міської асоціації інвалідів відновили Інтернет - цю послугу пан Андрій оплачує особисто. Також з ініціативи депутата для організації було закуплено ксерокс, який потрібний інвалідам. Коли ми звернулися до ТМАІ за підтвердженням даної інформації, то в асоціації ці факти підтвердили і зазначили, що Андрій Кульчинський просив це не афішувати, адже робить це не для піару чи реклами, а від щирості серця.

Надзвичайно нам прикро, що така людина не стала мером Трускавця - життя в нас було б набагато кращим, ніж те, яке маємо за правління п. Козира. Також хотілося б, щоб приклад депутата Андрія Кульчинського наслідували і інші депутати, а благочинність була дійсно щирою, як в цьому випадку.

Крок вперед - два назад, або ж Хитання трускавецької влади

Влада Трускавця вже не вперше діє за ленінським принципом "крок вперед - два назад". Після обливання брудом депутата Львівської обласної ради від ВО "Свобода" Олексія Балицького на офіційному сайті Трускавецької міської ради владі було подано офіційний депутатський запит, після чого образливу графоманію із сайту зняли. Змушена влада була поступитися і в справі будинку учнівської творчості, приміщення якого хотіла невідомо кому передати.

А нещодавно довелося цофнутися міській владі і в іншій справі. Після написання заяви до прокурора та губернатора генерального директора КП "Редакція міське радіомовлення" Світлани Марецької стосовно незаконності розпорядження про припинення трансляції трускавецького проводового радіо та ущемлення прав вагітної жінки, влада міста відкликала своє подання на ім'я Михайла Знахоренка, керівника "Укртелекому" в Трускавці стосовно припинення трансляцій радіо. Також, як повідомляє наше джерело, пані Марецькій нададуть відпустку, чого вона і просила у своїй заяві. Виконуючою обов'язки директора міського радіомовлення до повернення на цю посаду із декретної відпустки п. Марецької призначено п. Світлану Швадчак. Світлана Сергіївна є знаною журналісткою в Трускавці, працювала у газеті "Франкова криниця", брала активну участь у процесах національного відродження кінця 80-х - початку 90-х рр. ХХ ст.

Запитання: чому перед тим, як щось робити, наша влада добре не подумає? Якщо нема чим думати - можна порадитися із мудрими людьми, бо такі хитання влади підважують її авторитет і жодним чином не сприяють позитивному іміджу нашого прекрасного міста.

Комунальні аптеки на грані виживання

1 березня під головуванням заступника міського голови Валентини Бодак в залі засідань міської ради Трускавця пройшла робоча нарада із керівниками комунальних аптек міста. Своє бачення стану справ у цій галузі та пропозиції відносно співпраці подав головний лікар міської лікарні Осип Свіжинський (принагідно вітаємо Осипа Михайловича з ювілеєм). Основні проблеми: рецептурний відпуск медикаментів, чинність двох видів рецептурних бланків, обслуговування аптеками пільгових категорій, питання постачання психотропних речовин та наркотиків. Осип Михайлович озвучив список ліків, матеріалів та послуг, які потребуватиме міська лікарня в 2011 році і на які в міському бюджеті закладено 605 тисяч гривень. Проте керівники аптек не дуже поспішали битися за ці гроші, адже тут є підводні камені - націнка не більше 10% і 10% (тих же) піде як податки. Як зазначив директор аптеки на Стебницькій, 66 Тимофій Дикий, аптеки в Трускавці не можуть конкурувати із приватними підприємцями, які продають ліки, важко оплачувати і велику суму оренди, а керівник аптеки на Стуса, 15 (міжсанаторної) зазначив, що його заклад взагалі на грані виживання. Керівники часто вдавалися до порівнянь із радянськими часами, коли в Трускавці було п'ять аптек.

Валентина Анатоліївна попросила не панікувати, а продовжувати працювати, бо нікому тепер не легко. Вона зазначила, що "влада з грошима має великі проблеми, у нас їх просто немає", тому звільнити аптеку на Стебницькій, 66 від орендної плати є річчю фактично неприйнятною. Натомість пані Валентина попросила керівників шукати додаткові джерела надходжень. Заступник голови висловила впевненість у знаходженні консенсусу і попросила не нагадувати старі радянські часи, бо повернення до них не буде ніколи.

Психічно хворим та онкохворим може бути дуже зле

Якщо вступить в дію наказ Міністерства охорони здоров'я № 360 і купити наркотичні засоби та психотропні речовини можна буде тільки на власній адміністративній одиниці (в межах адміністративної території), то Трускавець може чекати невесела перспектива. Справа в тому, що ліцензій на виготовлення та реалізацію наркотиків у Трускавці не має жодна аптека окрім "На полі" і та не має бажання викладати величезні кошти на громіздку процедуру ліцензування при мінімальних прибутках. Це питання підняв на нараді 1 березня при заступнику міського голови В. Бодак головний лікар трускавецької міської лікарні Осип Свіжинський. У Трускавці є кілька сотень хворих на рак, більше півтисячі психічно хворих. Їм ці ліки потрібні щодня під заріз, а що робити тоді, коли ці ліки неможливо буде придбати у Дрогобичі та Бориславі? Відповіді на це запитання наразі немає.

Психотропні речовини та наркотичні засоби продаються в аптеках по рецептах форми № 3 (рожеві бланки). І ліки, і документи є суворої звітності. Якщо проблему не вирішити, то звично крайніми винними будуть керівники аптек, головний лікар лікарні та міська влада в цілому.

Афери з ліками-розчинами

У Трускавці протарголом та ліками, які виготовляються за спеціальними рецептами, особливо розчинами, торгують в аптеках нелегально, особливо в центральній частині міста. Такого роду інформація прозвучала на нараді 1 березня в міській раді Трускавця за участю керівників комунальних аптек. Через це страждають комунальні аптеки, зокрема міжсанаторна по вулиці Стуса, 15. В даній аптеці можна придбати багато зроблених свіжих лікарських препаратів значно вищої якості від тих, які пропонують зарубіжні фірми-виробники. Для прикладу, антигрипін, очні краплі, різні мазі та настоянки, порошки та пігулки можна в аптеці № 325 придбати за сміховинно низькі суми, економлячи на видатках на ліки у кілька чи і кільканадцять чи кількадесят разів.

Запусти

У п'ятницю, 4 березня, о 16.00 відбудеться урочисте відкриття Народного Дому. Про це повідомила директор цієї установи Олена Соляник. Про подію йшлося і на понеділковій нараді 28 лютого, її мер міста порівняв із запустами. А у вівторок, 1 березня, в Народному Домі пройшов творчий вечір викладача дитячої школи мистецтв Лесі Баб'як (до 25-річчя творчої діяльності).

Власна інформація

Вісті з Борислава

- 16-18 лютого в м. Києві представники відділу освіти Бориславської міської ради, Центру соціальних служб для дітей та молоді міської ради пройшли навчання по програмі: "Забезпечення сталого функціонування трирівневої моделі попередження правопорушень серед дітей та молоді у громадах України" в рамках проекту "Стратегії міліції з попередження правопорушень серед дітей та молоді", що реалізується БО "Український Центр Порозуміння" у співпраці з Міністерством внутрішніх справ України, Генеральною прокуратурою України, за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва. Мета навчання: сформувати бачення шляхів налагодження сталого функціонування Трирівневої моделі попередження правопорушень серед дітей та молоді у громадах України.

- 18 - 21 лютого в місті Бориславі в приміщенні міського Палацу культури проходив міський конкурс читців - виконавців художнього читання, присвячений 197-й річниці від дня народження Тараса Шевченка та Міжнародному дню рідної мови. Переможцями стали: у віковій категорії до 12 років - Барабаш Марія та Бориславська Лариса; у віковій категорії від 12 до 16 років - Олександра Назарко; у віковій категорії від 16 років до 18 років - Наталія Сабат; у віковій категорії від 18 років і старші - Оксана Стемпіцька. Переможці нагороджені грамотами та пам'ятними призами.

- 21 лютого в місті Бориславі перед приміщенням міського Палацу культури відбулася акція протесту проти засилля російськомовної продукції в українському теле- та радіоефірі, яку провела міська молодіжна громадська організація "СОКІЛ" (голова - Юрій Черкашин) та міська організація ВО "Свобода" (голова - Юрій Химин). Акція була проведена перед початком конкурсу читців, присвяченого роковинам від дня народження Тараса Шевченка, щоб привернути увагу присутніх до розвитку та популяризації української мови, української культури. Учасники акції читали вірші Кобзаря та розбили символічний телевізор, як носій російськомовної продукції.

- 22 лютого міський голова м. Борислава Володимир Фірман, заступник міського голови С.Оленич, голова постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, сім'ї і молоді, фізкультури і спорту І.Мельник відвідали середню школу № 5 та дитячий садочок № 2. Такі відвідини установ освіти, медицини, культури вже стали традиційними. Міський голова вже неодноразово відвідував дані установи, зокрема, школи №№ 3,4,7,8,6, 9, д/с №№ 2,17,14,20. Мета таких відвідин - детальніше вивчити стан справ в бюджетних галузях міста з наступним вжиттям конкретних заходів щодо покращення ситуацій по кожній установі. В.Фірман під час відвідин спілкується не тільки з керівниками, а й з працівниками вищезазначених установ.

- 22 лютого відбулося засідання круглого столу з питань соціально-побутового та медичного обслуговування незахищених верств населення. Провів засідання заступник Бориславського міського голови Сергій Оленич. На засіданні були присутності голова товариства Червоного Хреста Любов Клапач, директор територіального центру обслуговування одиноких Наталія Штереб, директор Благодійного фонду "Карітас" о.Петро Підлубний, координатор проекту "Домашня опіка" Анна Олексяк, голова спілки пенсіонерів міста Борислава О.Швед, спеціаліст з питань інвалідності управління праці міської ради Надія Ратушнюк, начальник управління праці Ірина Цапів, лікар територіального центру Богдан Петришин, завідуюча відділенням соціальної допомоги територіального центру Оксана Москаль. Обговорювалися питання медичного та соціально-побутового обслуговування одиноких, виявлення потребуючих допомоги та самотніх пенсіонерів, надання безоплатного харчування малозабезпеченим пенсіонерам.

- На засіданні виконавчого комітету у Бориславської міської ради від 17.02.2011 р. схвалено Комплексну програму охорони навколишнього природного середовища міста Борислава та смт.Східниці на 2011-2015 р.р. Дана програма розроблена з метою стабілізації стану природного середовища і на основі активних дій дотримання екологічної політики створення умов для поступового покращення екологічної ситуації на території Бориславської міської ради за рахунок реалізації природоохоронних заходів найбільш екологічно важливих та небезпечних об'єктів. Основною метою Програми є охорона всіх компонентів довкілля, збереження природних ресурсів та покращення екологічної ситуації. Комплексність Програми пролягає в охопленні нею самих пріоритетних, функціонально й просторово пов'язаних в єдине ціле екосистеми природоохоронних напрямів діяльності людей, їх проживання та відпочинку на території Бориславської міської ради. Крім того, метою Програми є підвищення рівня не лише екологічного, але й економічного та соціально-культурного розвитку населення.

- Затверджено новий склад ради з питань безпечної життєдіяльності населення Бориславської міської ради. До її складу увійшли Зелінський Р.О. - перший заступник міського голови, голова ради, Оленич С. - заступник міського голови, заступник голови ради, а також начальник Бориславського МВ ГУМНСУ, начальник відділу Державтоінспекції, в. о. головного лікаря ЦМЛ, начальники фінуправління, пенсійного фонду, відділу торгівлі та побутового обслуговування, відділу статистики, відділу з питань надзвичайних ситуацій, відділу економіки, відділу архітектури, спеціалісти з охорони довкілля та відділу освіти.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Вісті з Дрогобича

- 28 лютого на оперативній нараді з керівниками відділів, управлінь та служб міський голова Олексій Радзієвський повідомив, що згідно з даними на 23 лютого заборгованість із зарплати становила 6 млн. 554 тис. 600 грн. Боргують зарплату 36 підприємств. За словами Олексія Радзієвського, це серйозна проблема на здоровому тілі економіки міста. Зокрема, погіршується ситуація на ПАТ "Дрогобицький завод автомобільних кранів, де на 23 лютого заборгованість із зарплати становила 210 тис. грн. "У мене складається враження, що взятий твердий курс, такий як був взятий на долотному заводі, де ми встигли повпливати і не дали загинути такому підприємству", - сказав Олексій Радзієвський. Як зазначив міський голова, рівень проблеми змушує виходити на власників заводу, з якими буде проведена двоетапна зустріч: спочатку у вузькому колі у кабінеті міського голови, а тоді - відкрита розмова з колективом.

- Дрогобич отримав пропозиції від Польщі брати участь у проекті, який реалізовується в Україні, Польщі та Білорусії. Про це 28 лютого на оперативній нараді в Ратуші повідомив перший заступник міського голови Олександр Коростельов. За його словами, проект реалізовується у таких двох напрямах: розвиток туризму та модернізація очистки каналізацій. Вартість проекту становить 70 млн. гривень, при чому 90% коштів дає Євросоюз, 10% - кошти з місцевого бюджету. Як зазначив Олександр Коростельов, до квітня уже має бути підготовлена програма щодо участі Дрогобича у цьому проекті.

- 1 березня дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський в сесійній залі Ратуші провів зустріч з мешканцями міста, які звернулися за допомогою у зв'язку з важким матеріальним становищем. На зустрічі були присутні 53 особи, серед яких малозабезпечені, інваліди та одинокі громадяни. Їм було вручено матеріальну допомогу на загальну суму 8 600 грн. Міський голова повідомив, що влада здійснює системні заходи, спрямовані на зміцнення економіки, що має позначитися на поліпшенні соціального захисту населення. Зі слів Олексія Радзієвського, у місті розпочалася реалізація низки програм, на новий рівень буде піднята робота з інвалідами.

Відділ внутрішньої політики Дрогобицької міської ради

У Снятинській та Новокропивницькій школах навчаються справжні інтелектуали

Хлопці та дівчата із сіл Дрогобицького району можуть похвалитися не тільки найкращим здоров`ям (даються взнаки свіже повітря, "свої", натуральні продукти харчування, фізична підготовка тощо), ніж їхні ровесники із міст. Але й високим рівнем освіченості, інтелекту. Це підтверджують різного роду інтелектуальні ігри, які школярикам району так до вподоби. Ось днями відбувся чемпіонат Відкритої шкільної ліги Львівщини в Дрогобицькому районі з інтелектуальної гри Що? Де? Коли? Це вже четвертий рік поспіль районний Народний дім збирає обдарованих дітей з усіх куточків району для реалізації їх творчого потенціалу та популяризації різних форм інтелектуальної діяльності, в тому числі інтелектуальних ігор серед дітей. Цьогоріч на конкурс прибуло 14 команд із 24 основних шкіл та всі 19 команд із середніх шкіл Дрогобицького району.

Учасників чемпіонату привітала заступник голови з гуманітарних питань Дрогобицької райдержадміністрації Галина Гайдук, яка побажала командам-учасникам творчої думки, наснаги до боротьби і перемог. Начальник відділу освіти Дрогобицької РДА Осип Марущак відзначив, що учням району є в кого брати приклад, адже їхні педагоги Дрогобицького району в обласному чемпіонаті "Що? Де? Коли?" зайняли почесне третє місце. Упродовж гри у залі вирували неабиякі пристрасті. Кожна команда мала свою назву, емблему і починала з представлення. Ведучий чемпіонату, головний спеціаліст відділу освіти Іван Стецко, ознайомив учасників з правилами проведення чемпіонату. Увесь хід роботи був під пильним оком суддівської групи, до складу якої входили методисти відділу освіти Ігор Михаць, Андрій Яник та методист БДЮТ Світлана Кушнір. У вирішальну мить, коли судді оголошували підсумки, лунали бурхливі овації на честь переможців, кубки для яких закупив відділ сім'ї, молоді та спорту. Грамоти для нагородження підготувала директор БДЮТ Віра Болоховецька. Як зазначив головний спеціаліст відділу освіти Іван Стецко, перемогли ті команди, в чиїх школах гра "Що? Де? Коли?" набула найбільшої популярності. Серед основних шкіл головний кубок, а відтак перемогу здобули учні Снятинської школи, другими були Літинські та Михайлевицькі гравці. У змаганні середніх навчальних закладів найкраще впоралися із запитаннями команда Новокропивницької школи, дещо поступились їм балами Підбузькі та Нижньогаївські школярі.

Відділ внутрішньої політики Дрогобицької РДА

Львівська обласна рада вважає неприпустимим прийняття законопроекту "Про вищу освіту"

Депутати Львівської обласної ради прийняли звернення до Президента України Віктора Януковича, Голови Верховної Ради України Володимира Литвина щодо неприпустимості прийняття законопроекту "Про вищу освіту". "За" прийняття такого звернення проголосувало 70 депутатів.

У зверненні депутати Львівської обласної ради, ознайомившись із законопроектом "Про вищу освіту", реєстраційний номер 7486-1, який готується до розгляду у Верховній Раді України в першому читанні, а також з результатами круглого столу з обговорення цього законопроекту за участю проректорів ВНЗ Львівщини та представників органів студентського самоврядування, який відбувся 28 січня 2011 року у м. Львові з ініціативи постійної комісії з питань освіти і науки, переконані, що цей законопроект не сприятиме розвитку вищої освіти в Україні.

"Ціла низка норм цього законопроекту, як-от: посилення централізації у вищій освіті, звуження автономії ВНЗ, зменшення ролі самоврядування, введення кількісного критерію для визначення типу навчального закладу, підступні позиції щодо користування мовами у ВНЗ України, а також можливість самовільного підвищення керівництвом ВНЗ розміру оплати за навчання - не тільки не сприяють науці та вищій освіті, а й шкодять належному їх розвитку", - зазначається у зверненні.

Депутати Львівської обласної ради вимагають відкликати законопроект "Про вищу освіту", реєстраційний номер 7486-1, і не розглядати його в першому читанні, а також пропонують продовжити громадське обговорення концептуальних позицій, які мають бути відтворені в законі про вищу освіту.

Прес-служба Львівської обласної ради

Задекларуйте свої доходи!

За коментарем щодо особливостей деклараційної кампанії у 2011 році, ми звернулися до начальника ДПІ у м. Трускавець Романа Михайловича Гладія. Керівник податкової інспекції запевнив у тому, що податківці прагнуть забезпечити належні умови кожному із декларантів, а щоб громадяни не відчували брак інформації проводять масштабну роз'яснювальну роботу.

- Отож, чи відбулися зміни в процедурі декларування з ухваленням Податкового кодексу?

- Слід зазначити, що деклараційна компанія цього року буде провадитися відповідно до норм саме Закону № 889 та не матиме значних відмінностей від минулорічної. Податковий кодекс лише продовжив декларування доходів до 1 травня 2011 року - і це найбільш суттєва зміна. Але, якщо минулого року громадяни, які мали право на податковий кредит могли подавати декларацію протягом цілого року, то у 2011 році - лише до 1 травня. Тобто, громадяни, які мають право на податковий кредит, бо навчаються, чи оформили в кредит житло, не пізніше вказаного терміну повинні зібрати і подати до податкової інспекції за місцем проживання комплект визначених законодавством документів. Після 1 травня 2011 року приймати документи на оформлення податкового кредиту податкова служба не має права.

- Хто обов'язково повинен декларувати доходи?

- Звертаюся до тих трускавчан, які в 2010 році отримали доходи у вигляді спадщини та подарунків; доходи від надання майна в оренду фізичним особам; доходи у вигляді виграшів у гральних закладах; інвестиційний прибуток чи прибуток від корпоративного права, продавали чи здавали в оренду нерухомість чи інше майно, а також отримали іноземні доходи, в даному випадку - час завітати до податкової інспекції за місцем проживання і подати декларацію. Усі необхідні консультації Вам нададуть у консультаційному пункті податкової інспекції, який розміщено в каб.№ 210 або можна зателефонувати 5-22-08.

- У законі перелік, доходів, що підлягають декларуванню досить об'ємний. Окрім переліченого, при отриманні ще яких доходів громадянам треба подавати декларацію?

- Декларуванню підлягають доходи, при отриманні яких фізична особа не сплатила податок з доходів фізичних осіб. До таких доходів належать:

- сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності теж належить до доходів, які підлягають декларуванню за умови, що ця сума перевищує 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року. Фізична особа самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації; сума нецільової благодійної допомоги, отриманої від благодійника - фізичної особи, платника податку з доходів фізичних осіб (за умови, що така сума у 2010 році перевищила 1220 грн., а її отримувач не мав права на податкову соціальну пільгу, або не використав її протягом звітного року). Звертаюся до громадян, які мають намір виїхати на постійне місце проживання за кордон: за 60 днів до дня, що передує від'їзду, Ви повинні подати декларацію про доходи.
- Традиційно декларації про доходи подають громадяни, яким надано право на так званий податковий кредит. Ще раз наголосимо про те, що у 2011 році декларації треба подати не пізніше 1 травня
- І це нововведення, про яке варто пам'ятати тим, хто платить за навчання, сплачує кредит за житло чи страховку за придбану в кредит нерухомість чи авто. Правом на нарахування податкового кредиту можуть скористатися громадяни України, які мають ідентифікаційний номер.

До складу податкового кредиту включаються фактично понесені витрати, підтверджені платником податку документально, а саме: фіскальним або товарним чеком, касовим ордером, товарною накладною, іншими розрахунковими документами або договором, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та визначають суму таких витрат. Вказані документи підлягають зберіганню платником податку протягом строку, достатнього для проведення податковим органом податкової перевірки стосовно нарахування такого податкового кредиту.

- Як свідчать результати кампаній декларування попередніх років, в Державній податковій інспекції м. Трускавець щорічно декларували доходи декілька сотень. Чи очікуєте ажіотажу цього року і що порекомендуєте потенційним декларантам?

- Насамперед, не відкладати візит до податкової. І хоч цього року Ви маєте можливість подати декларацію до 1 травня, а це означає що зробити це варто раніше, чимало наших громадян чомусь відкладають цей крок на останні дні. Практика попередніх деклараційних кампаній переконує, що податкова служба спроможна забезпечити прийом декларацій у визначені законодавством терміни навіть за наявності значної кількості декларантів. Тим не менше, подбайте про подання декларації заздалегідь. Усю необхідну інформацію можете отримати, відвідавши веб-сайт ДПА у Львівській області, де розміщено контактні телефони консультаційних пунктів, за якими отримаєте роз'яснення щодо процедури декларування.

- Чи дослухаються до податківців трускавчани, які зобов'язані подати декларації? Про що свідчить порівняльний аналіз?

- Кількість громадян, які декларують неоподатковані доходи, щороку зростає. Зокрема, минулого року подали декларації 679 трускавчан на загальну суму доходів 20 млн.298 тис. грн. Про отримані доходи від продажу рухомого майна задекларувало 76 громадян на суму понад 58 тис. грн., від здачі в найм нерухомого майна - на суму 54 тис. грн., зросла кількість декларантів - нерезидентів а відповідно і задекларована сума - 23,5 тис. грн. В минулому році трускавчани активно декларували доходи від отримання спадщини - 2316,3 тис. грн., продажу нерухомого майна - 8633,3 тис. грн.

Слід сказати, що станом на 28.02.2011р. звернулося до податкової інспекції 92 декларанти, з них 62 громадян подали декларацію на отримання податкового кредиту з оплати за навчання. Всього задекларовано доходів на суму 1 млн.549 тис. грн. Поки що, активність проявили трускавчани, які отримали спадщину - 309,2 тис. грн., продавали нерухомість - 228,3 тис. грн. та здавали в найм житло - 14,2 тис. грн..

- Тобто, є підстави сподіватися на активну громадянську позицію трускавчан цього року?

- Звичайно, що є. Більш того, саме від податкової культури і громадянської свідомості потенційних декларантів залежить, чи отримають додаткові доходи бюджети. Таким чином, кожен, хто декларує доходи і відповідно сплачує податок на доходи фізичних осіб, безпосередньо долучається до формування соціальної політики.

Підготувала Дарія Петричкович,
завідувач сектором ДПІ м. Трускавця

Щоб не трапилося непоправного

Пожежа - це вогонь значних розмірів, який вийшов з-під влади людини і з шаленою швидкістю поширюються у часі й просторі, знищуючи усе, що тільки опиняється в його "обіймах". На жаль, інколи він не щадить і людину. Саме таке лихо трапилося у Різдвяні свята вночі з 14 на 15 січня Старого Нового нинішнього року близько 6-ї години ранку в Бориславі. Колись житловий, нині аварійний двоповерховий будинок, що по вул. Високій, 9, згорів, як кажуть у народі, дотла. Причин того, що будівля згоріла, залишивши тільки димарі, було кілька. Одна з них, як на мене, основна і вагома - це пізній виклик пожежних підрозділів міста. Інша - це відсутність належних умов для гасіння пожежі належного протипожежного водопостачання, під'їзних шляхів, які до цього будинку давно зруйнувалися, та майданчиків для встановлення пожежної техніки, яких взагалі там не було, і ще до того вітряна та морозна погода. Нічого путнього, на жаль, пожежники більше зробити не змогли, як гасити пожежу у цьому будинку методом "вигорання". Прикро, але в Бориславі близько 80 % житлового фонду, саме житлового, перебуває у незадовільному протипожежному, технічному та антисанітарному стані.

З огляду безпеки мешканців це означає: основні конструктивні елементи-фундаменти, несучі стіни, перегородки, перекриття та покрівлі цих будівель мають значні пошкодження і підлягають або капітальному ремонтові, або заміні новими. Адже термін експлуатації таких будинків давно переверти нормативних 50 і більше років. Крім цього, у кожному з них десятками років не змінювали газо-, водопроводів та електроосвітлювальну мережу, не кажучи вже про вогнетривке просочення дерев'яних конструкцій горищ та мансардних приміщень, і наявності горючого непотребу в цих приміщеннях у такій кількості, що вистачить запалити не один будинок. Такі потенційно небезпечні будинки можна побачити на вулицях Високій, Городище, С. Бандери, Раточинській, М. Хвильового, Мразницькій, Крутій, Крутій-Бічній, С. Палія, Р. Шухевича, Тернавці та інших, де будь-якої миті можуть виникнути вибухи газу, пожежа, руйнування конструкцій внаслідок зсувів. Досвід переконує, що саме так і трапляється там, де поруч з нехтуванням вимог безпеки спостерігається безгосподарність, байдужість, зрештою зневага до людини та її помешкання, за яке вона платить, і то чимало. Бо ж як інакше назвати таке господарювання, коли у місті більше року тому колишні можновладці розібрали два мости, "відмивши" таким чином немалі кошти? Очевидно, не думали, що це економічний злочин перед державою.

Уявіть, що саме у цьому районі міста, не дай, Боже, горітиме житловий будинок або інший об'єкт. Як доїхати туди спеціальній техніці, не кажучи вже про невчасну евакуацію мешканців і надання їм допомоги, вивезення майна з небезпечної зони і таке інше.

Тепер візьмемо такі будівлі, що називаються об'єктами незавершеного будівництва. Ці недобудовані "будови", у тому числі Бориславська лікарня в районі вул. Куліша, житлові будинки, точніше сказати, їхні конструкції, уже багато років поспіль теплої пори року "смажаться" під сонцем і потім розмокають під дощами, а взимку "тріщать" від морозів у прямому розумінні цього слова. А це, погодьмося, уже небезпечно. Крім цього, їх ніхто не охороняє. А там можна побачити і малечу, і дорослих, і навіть "прекрасну половину", яка, залізши на перекриття, засмагає літечком. Пригадую, як кілька років тому з перекриття п'ятого поверху цієї ж недобудови упав і загинув юнак. Тому такі будівлі потребують певного нагляду як забудовників, так і працівників технічного нагляду, у тому числі й архітектури нашого міста.

Інша дуже важлива проблема у Бориславі склалася із Домами "Просвіти" яких у місті аж чотири. Це в основному будинки дерев'яні та частково оштукатурені. Як виявилося, ці будівлі, у яких колись співала й танцювала молодь, - і не тільки, у яких люди дивилися вистави та кінофільми, нині на межі повного руйнування. З культури там залишилися тільки назви. Причини, що призвели до цього, вважаю, теж вагомі. Лише один приклад: Будинок культури, що на Мразниці, навпроти церкви Успіння Пресвятої Богородиці. Він у такому протипожежному, антисанітарному стані, що просто жах. А все Це ~ через нестачу коштів. Принаймні, так кажуть представники відділу культури міської адміністрації. Як бачимо, новообраній бориславській владі є над чим працювати. Передовсім, треба взяти на особливий облік аварійні безгосподарні й ветхі будівлі, навіть окремі помешкання у багатоповерхівках вулиць С. Коваліва, Володимира Великого. Чого гріха таїти, усі знають, тільки не хочуть говорити, що саме там "процвітають" різного роду притоки, але служби, які мали б за цим стежити, і у вус не дмуть. Можливо, ці роздуми надихнуть ще когось написати свої міркування про те, що й як треба зробити щодо порушених проблем. Бо нащадки цього нам не простять.

Володимир Багрій,
мешканець Борислава

Дрогобич без гламуру

Гламур - це синонім розкішного життя. Витонченість, неперевершене відчуття стилю, високий рівень інтелекту. Культура спілкування, етикет, прийняті норми поведінки. На подібні "тусовки" люди зазвичай приходять виключно поспілкуватись, розширити круг знайомств, і зустріти старих друзів, а не "нажертися" алкоголю і не прилипнути до барної стойки, як це робить так звана "рагульня".

Слово "гламур" стало настільки популярним, що тепер навіть у забитому селі можна зустріти корову з кличкою "гламурна".

Дівчата, що таке "гламур"? - це стиль життя небідних людей, які думають, як зробити своє життя яскравим, насиченим і повним пригод. Дійсно, у гламурних дівчат одяг має бути дорогий і модний, можливо, й не красивий, але дорогий.

Дівчата, як у вас починається день? О 10 ранку вам прийшло хоча б 20 пропущенних і 15 смс. Наприклад, як ти там добралась додому і т.п. Лінивий сніданок, який закінчується у спа-центрі фрешиком. Чи коли продавці модних бутіків знають не тільки як вас звати, але й імена всіх ваших подружок. І ви впевнені, що вечір проводите не самі?

Гламурна тусовка - це місця зустрічей і спілкування відомих та знаменитих людей. У їх число входять: зірки шоу-бізнесу, відомі політики, і обов'язковою є присутність vip-персон. Провідні моделі агентств, діячі мистецтв, і редактори провідних видань, пов'язаних з модою і музикою. У тому гламурі є постійні тусовщиці.

Особливо хочу звернути увагу дівчат з Дрогобича. Де ваш гламур, кралі? У стайні з коровами? Які тусовки, ви про що? Тусовки Трускавця відстали від львівських та інших міст на 3-4 роки (тепер і не дивно що наші клуби переповнені). Скажіть, де ви зустрічаєтесь? У вашому "забиченому" центрі, де навколо одні алкоголіки. Про що тут мова йдеться. Спершу навчіться вести себе в суспільстві, спілкуватися тощо.

Дівчата, дам вам малесеньку пораду: подорожуйте, поцікавтесь світським життям, новинками в світі мод, ходіть на презентації, у клубні місця - де хороша аура. А не у місця, де алкоголь на першому місці, а не спілкування. Дякую.

Ваша Ріма С., м. Львів,
сайт "ДрогобичІнфо"

Чоловіки на продаж

Нещодавно в Далласі відкрився "Центр покупки чоловіків", в якому жінки можуть вибирати для себе чоловіка з великого асортименту чоловіків. Центр знаходиться в п'ятиповерховій будівлі, де на кожному поверсі виставлені експонати - чоловіки, причому все влаштовано так, що чим вище поверх, тим більше позитивних якостей у виставлених експонатів. При відвідуванні цього супермаркету від жінок було потрібно дотримуватися тільки одного правила: якщо ви зайшли на який-небудь поверх, то повинні вибрати для себе чоловіка на цьому поверсі. Якщо ви піднімаєтеся вище, то вже не можете спуститися вниз, а повинні вибирати на верхніх поверхах або ж покинути будівлю і більше ніколи туди не повертатися.

Двоє подружок одного разу вирішили знайти для себе чоловіків і відправилися в цей Центр. На дверях першого поверху вони побачили вивіску: "Тут виставлені чоловіки, у яких є робота і які люблять дітей". Дівчата прочитали вивіску і подумали: "Так, це краще, ніж чоловіки без роботи і які не люблять дітей, але все-таки цікаво, а що знаходиться вище?" І вони піднялися на поверх вище. На другому поверсі на вивісці вони прочитали наступне: "Гарні чоловіки, які мають добре оплачувану роботу і люблять дітей". "Так..., - подумали дівчата. - А що тоді поверхом вище? "А на третьому поверсі була вивіска:" Гарні чоловіки, які мають високо оплачувану роботу, люблять дітей і допомагають по господарству ". "Вау! - Вигукнули дівчата. - На наступному поверсі має бути щось ще краще!". І вони побігли на четвертий поверх. Четвертий поверх: "Гарні чоловіки, які мають високо оплачувану роботу, люблять дітей, допомагають по господарству і дуже романтичні". "Просто чудово! Але що має чекати нас поверхом вище?"- і вони помчали на п'ятий поверх. На п'ятому поверсі була вивіска: "Цей поверх порожній і існує він тільки для того, щоб довести, що жінкам просто неможливо догодити".

Газета "Добра новина"

Стебничани привітали свою команду з другим місцем

12 лютого в Народному домі в малому залі відбулося нагородження ФК "Стебник" за зайняте двома складами друге місце в чемпіонаті Дрогобиччини у вищій лізі сезону 2010 року. Після чемпіонства в 2009 році теж двома складами срібло - це успіх, адже завоювати чемпіонство легше, ніж його втримати. Адже проти чемпіона грають з повною віддачею, з подвійною енергією, бо обіграти лідера - це престиж для будь-якої команди.

ФК "Стебник" упродовж усього сезону самовіддано грав, боровся в кожній грі за перемогу, в цілому добився успіху й повинен бути нагородженим. Згідно регламенту районних змагань з футболу в сезоні 2010 року, команди-призери чемпіонату та першості району нагороджуються пам'ятними призами Федерації футболу Дрогобиччини, дипломами, а гравці - медалями та грамотами.

І тут голова федерації Василь Кобильник відзначився знову, як завжди він поступає. Порушуючи регламент, він відмовився нагороджувати нашу команду за зайняте призове місце. Тоді, провівши засідання оргкомітету, ми прийняли рішення про нагородження команди власними силами, адже футболісти не винні в тому, що трапилось, і повинні бути нагороджені.

Малий зал Народного дому був заповнений, прийшло багато вболівальників привітати свою команду. В програмі нагородження були музичні й циркові номери, виступи, привітання. Президент ФК "Стебник" Олександр Бодачевський подякував футбольній команді за результат, міській раді - за фінансування і підтримку впродовж усього сезону, всім перевізникам (Романові Бойку, Богданові Асафату, фірмі "Сігма") - за надання транспорту, Йосипові Рущаку - за забезпечення команди водою, депутатам Стебницької міської ради Миколі Вариводі, Романові Біласу, Юрієві Івасівці - за сприяння команді, Народному дому та ліцею - за надання приміщень.

З привітальними словами виступили президент СК "Стебник" Іван Куць і міський голова Василь Пецюх, які сказали слова подяки команді за досягнутий успіх і заявили про свою подальшу підтримку ФК "Стебник". Обидва склади команд, юнаки й основа, були нагороджені срібними медалями і грамотами, команди - дипломами і кубком за зайняте друге місце, Народний дім і ліцей - "подяками" за плідну співпрацю, підтримку і вагомий внесок у розвиток спорту в нашому місті. Нагородження провели міський голова Василь Пецюх, заступник міського голови Олег Веклюк і секретар міської ради Роман Івасівка, які вручили грамоти за великий внесок у розвиток футболу в нашому місті Олександрові Бодачевському, Михайлові Гусаківському, Іванові Бішку та Любові Рак, директорові Народного дому. Фан-клуб як дванадцятий гравець був нагороджений медаллю і грамотою за важливий внесок і підтримку нашої команди впродовж усього сезону.

Ми вдячні всім уболівальникам, хто долучився до виступів нашої команди і прийшов на нагородження. Дякуємо вчителям і учням музичної школи за їхні співучі красиві номери, цирковому гуртку - за складні й силові вправи, міській раді - за розуміння і підтримку ФК "Стебник" упродовж усього сезону.

Йосип Бандура,
голова СК "Стебник",
газета "Воля громади"

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.