Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№7 (251) 19 січня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Степан Бандера - почесний трускавчанин

На Щедрий вечір, 18 січня, відбулася позачергова сесія Трускавецької міської ради. На ній було прийнято рішення надати звання "Почесний громадянин Трускавця" Провіднику ОУН Степану Бандері. За це рішення проголосували всі присутні в залі 32 депутати. А от рішення про висловлення недовіри Президенту України не пройшло. Депутати теж підняли питання по детальному вивченні поховань на Меморіалі Слави на вулиці Дрогобицькій.

Перепрошуємо за введення в оману

В минулому номері "ТВ" ми подали інформацію про доброту Р. Козира, міського голови Трускавця, який милостиво дозволив трускавецькиим дітям не йти до школи 19 січня, на свято Водохреща. Ми повідомили, що цей день діти не відпрацьовуватимуть, але виявилося, що це не так. Трускавецьким школярикам доведеться відпахати один день весняних канікул в березні. Щиро перепрошуємо всіх за таку неточність з нашої сторони.

У Дрогобичі відзначать День Соборності України

21 січня о 17 год. в міському Народному домі ім. І.Франка відбудуться урочистості з нагоди Дня Соборності України. Про це повідомив 17 січня на оперативній нараді в Ратуші секретар міської ради Тарас Метик. Цього дня у навчальних закладах проведуть уроки історичної пам'яті, у бібліотеках міста відбудуться книжкові виставки, бібліографічні огляди, зустрічі з письменниками, присвячені знаменній даті. Краєзнавчий музей "Дрогобиччина" запрошує школярів і студентів на екскурсії, під час яких вони ознайомлюватимуться з експонатами про боротьбу дрогобичан за волю України. Відбудеться покладання квітів до пам'ятників героїв, які присвятили свої життя боротьбі за Українську державу.

Школа молодого соціолога в Дрогобичі

З 31 січня по 6 лютого 2011 року на базі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка працюватиме зимова Школа молодого соціолога. Відкриття роботи Школи - 31 січня о 10.00 в актовій залі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, за адресою: м. Дрогобич, вул. Івана Франка, 24, головний корпус. Організаторами проведення Школи є Соціологічна асоціація України, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна та Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка. На відкритті Школи передбачаються виступи Президента Соціологічної асоціації України, ректора Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, доктора соціологічних наук, члена - кор. НАНУ проф. Бакірова В.С., заступника директора Інституту соціології НАНУ, д. філос. н., проф. Головахи В.Є. та ін. Після відкриття Школи планується прес-конференція .

Планом роботи Школи передбачені: майстер-класи провідних соціологів України; засідання комісії Міністерства освіти, науки, молоді і спорту України з розробки державного освітнього стандарту з соціології.

Школу хочуть закрити не тільки в Трускавці, а і в Дрогобичі

Виглядає на те, що не тільки в Трускавці влада хоче закривати школи, в Дрогобичі виникла подібна ситуація. Там СШ № 3 та СШ № 15 хочуть "об'єднати". А щоб не бути голослівними, подаємо текст протесаної заяви від вчителів СШ № 15, люб'язно наданої нам нашими друзями та партнерами із сайту ДрогобичІнфо (ДрогІнфо):

"Міському голові м. Дрогобича п. О. Радзієвському
Копія: Начальнику відділу освіти Дрогобицької міської ради п. П. Сушку

Відкритий лист колективу ЗОШ 1-Ш ст. № 15 м. Дрогобича до міського голови

Педагогічний колектив школи, батьківська громадськість учнів 1-11 класів ЗОШ 1-Ш ст. № 15 м. Дрогобича стурбовані тим, що на ІІ сесії Дрогобицької міської ради 6-го скликання 05.01.2011 року при розгляді міського бюджету міста на 2011 рік прийнято рішення в пункті 22.2 (В установах освіти) про ряд заходів щодо оптимізації видатків бюджетних установ в тому числі: розглянути питання щодо об'єднання ЗОШ № 3 та № 15 на матеріальній базі ЗОШ № 3 з 01.09.2011 року.

Про Рішення П сесії Дрогобицької міської ради від 05.01.2011 року вчителі, техпрацівники і батьки школи ознайомились із сайту - Дрогобич Інфо 17.01.2011 року. З педколективом школи питання про можливе злиття двох шкіл на базі ЗОШ № 3 ніхто не обговорював, постійна депутатська комісія з питань освіти з колективом, дирекцією і профкомом школи не зустрічалась.

Ми занепокоєні тим, що міська влада націлюється провести об'єднання двох шкіл на базі ЗОШ № 3 з метою економії міських коштів, вирішуючи тим самим фінансові проблеми міста, нехтуючи багаторічною педагогічною працею вчителів ЗОШ № 15, а також не враховуючи думки батьків школи і громадськості міста.

Проблема наповнюваності класів ЗОШ № 3, педагогічного навантаження вчителів школи, перерозхід лімітів фінансово-господарської діяльності - це труднощі педколективу і дирекції школи № 3.

Олексію Васильовичу! Сьогодні в умовах недофінансування і суцільного скорочення не можна вирішувати проблеми школи № 3 за рахунок педколективу ЗОШ № 15. Станом на 01.09.2010 року в ЗОШ № 15 навчається 324 учні, середня наповнюваність 1-11 класів становить 25 учнів. Педагогічне навантаження вчителів в основному ставка (18 годин) і більше. ЗОШ № 15 з розрахунку бюджетних коштів на одного учня є найекономнішим серед навчальних закладів мм. Дрогобича і Стебника. По фінансово-господарських показниках (тепло, світло, вода і газ) школа вкладається у виділені ліміти згідно кошторису. Тому учнів ЗОШ № 3 можна спокійно перевести на навчання за згодою батьків у інші школи міста, в тому числі і в ЗОШ № 15.

ЗОШ № 15 м. Дрогобича на протязі багатьох років вважається родинною школою і має в місті свій власний педагогічний рейтинг, в місті сформована позитивна батьківська думка про високий рівень навчання і виховання учнів. В школі працюють національно свідомі вчителі, які завжди підтримують національно-патріотичні і державницькі сили.

У 2010/2011 році рейтинг школи в міських і обласних предметних олімпіадах зріс з попередніми навчальними роками. У 2010 році рейтинг основної школи ЗОШ № 15 по підсумках міських предметних олімпіад мм. Дрогобича і Стебника - 5 місце (І місце - 2, ІІ місце - 5, ІІІ місце - 6). В конкурсі з української мови ім. П. Яцика (ІІ місце - 1, ІІІ місце - 2). В міських конкурсах, які проводилися згідно наказів відділу освіти, наступні результати: (І місце - 2, ІІ місце - 3, ІІІ місце - 3). Учні нашої школи беруть активну участь у Всеукраїнських конкурсах "Левеня", "Кенгуру", "Колосок", про що свідчать отримані ними золоті, срібні та бронзові сертифікати.

Про життя школи, успіхи в навчально-виховному процесі, спортивних змаганнях свідчать неодноразові статті в "Галицькій зорі", "Вільне слово", "Високому замку", а також радіопередачах "Франкова земля", дитячому журналі "Куля".

Вчителі школи постійно вдосконалюють навчально-виховний процес, вносять завжди щось нове, стараються зробити шкільне життя учнів цікавим, насиченим і змістовним. Між учительським і учнівським колективами панує атмосфера щирості і довіри. Батьки завжди радо допомагають школі в ремонті навчальних кабінетів, приміщень - фінансово, матеріально і своїми руками облаштовують кабінети.

Колектив школи постійно підтримує зв'язки з церквою. Школа є базовою в вивченні християнської етики, проводиться катехизація за згодою батьків.

Ми можемо як педагогічний колектив перерахувати здобутки наших вчителів, навчальні досягнення учнів і випускників протягом усієї історії школи, починаючи з 1973 року. Вони завжди були і є, але найкращою візиткою є наші учні, які з різних кінців міста йдуть на навчання в ЗОШ № 15.

Ми думаємо, що основною причиною об'єднання двох шкіл є приміщення нашої школи по вулиці Шевченка, 18, яке розташоване у центрі міста і, напевно, планується з часом бути приватизованим.

Ми, вчителі, техпрацівники на 20-ій річниці Незалежності України не погоджуємось з тим, щоб надалі розглядалося питання щодо об'єднання ЗОШ № 3 та № 15 на матеріальній базі ЗОШ № 3 з 01.09.2011 року.

Ми вважаємо, що враховуючи кількість учнів 1-11 класів, наповнюваність класів, середню наповнюваність, педагогічне навантаження вчителів школи, фінансово-господарські показники згідно кошторису дозволяють нашому колективу в умовах недофінансування працювати в нормальному навчально-виховному руслі у нашому приміщенні.

Ми висловлюємо рішучий протест на дії міських чиновників, які виношують плани об'єднання двох шкіл, і просимо припинити незрозумілі спекуляції по об'єднанню шкіл з уст посадових осіб міської ради.

Олексію Васильовичу! На зустрічі Вас і Вашої команди з колективом школи перед виборами міського голови 27.10.2010 року Ви заявили, що зазіхань на приміщення ЗОШ № 15 не буде, і колектив як працював, так і буде працювати.

Просимо дати письмову відповідь на Відкритий Лист.

Додаємо підписи вчителів і техпрацівників школи.

17.01.2011 року"

Робоча поїздка голови Дрогобицької РДА до Летні

17 січня голова Дрогобицької райдержадміністрації М. Сендак, голова районної ради М. Сікора та перший заступник голови райдержадміністрації М. Винницький здійснили робочу поїздку в с. Летня, повідомляє відділ внутрішньої політики Дрогобицької РДА.

Керівники району побували на місці незавершеного будівництва місцевої школи. На даний час будівельні роботи не проводяться через відсутність фінансування. Спорудження школи, розпочате у 1992 р., проводилося за кошти НАК "Нафтогаз України" ( на території Летнянської сільської ради ця компанія проводить видобувні роботи). Відповідно до рамкової угоди між облдержадміністрацією та НАК "Нафтогаз України" на минулий рік було закладено 800 тис. грн. на Летнянську школу та 140 тис. грн. на ремонт місцевих доріг. Однак до цього часу кошти не надійшли. Лише заборгованість із заробітної плати сторожам, які охороняють об'єкт, склала 60 тис. грн.. За результатами візиту прийнято рішення провести зустріч керівництва району з представниками НАК "Нафтогаз України" з метою вирішення питання фінансування.

Власна інформація

Вісті з Борислава

- 12 січня відбулась позачергова сесія Бориславської міської ради. На розгляд сесії було винесено три питання: про міський бюджет міста Борислава на 2011 рік; про припинення діяльності комбінату комунальних підприємств шляхом ліквідації; про утворення комісії з питань вивчення фінансово-господарської діяльності комунального підприємства "Бориславводоканал" шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. В залі були присутні 43 із 46 депутати міської ради. Всі питання після відповідних обговорень були прийняті.
- 13 січня міський голова м. Борислава Володимир Фірман спільно з в. о. начальника відділу освіти міської ради Л. Коваленко зустрілись з колективом середньої школи № 3. Міський голова перед початком зустрічі ознайомився з матеріальною базою школи. Володимир Фірман на зустрічі, зокрема, сказав про те, що міська влада буде проводити такі зустрічі систематично. Міський голова розповів про прийнятий міський бюджет, закликав до розуміння і співпраці та відповів на запитання присутніх.
- З нагоди Дня Соборності України та 92-ї річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в місті Бориславі 21 січня в міському Палаці культури відбудеться урочиста академія. Початок заходу о 16.00 годині. Окрім академії в усіх освітніх установах міста та бібліотеках централізованої бібліотечної системи відбудуться тематичні заходи "Україна Соборна - моя гордість і слава".
- Відбулося засідання спостережної комісії при виконкомі Бориславської міської ради, голова комісії - керуючий справами виконкому О. Майсак, заступник голови - начальник міського центру зайнятості населення А. Стецун, секретар - провідний спеціаліст по взаємодії з правоохоронними органами І. Беднарчик. Голова комісії познайомив присутніх з Положенням про спостережну комісію, основними завданнями якої є:організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання;сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх тримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом не відбутої частини покарання; надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання. За результатами засідання дані завдання перевірити по місцю проживання 2 осіб, яким встановлений громадський нагляд, провести взаємозвірки відділу внутрішніх справ і центральної міської лікарні на предмет обстеження звільнених осіб на туберкульоз з подальшим направленням на безоплатне лікування.
- Бориславський міський голова Володимир Фірман підписав рішення виконкому від 11.01.2011 р. № 2 "Про погодження Програми правової освіти населення м. Борислава на 2011-2012 роки, затвердження Положення про міську міжвідомчу координаційно-методичну раду з правової освіти населення м. Борислава". До складу міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення ввійшли: міський голова, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючий справами виконкому, начальник Бориславського міського управління юстиції, провідний спеціаліст управління юстиції, члени ради - прокурор міста Борислава, голова Бориславського міського суду, начальник Бориславського МВ ГУМВСУ у Львівській області, редактор часопису "Нафтовик Борислава", директор КП "Радіоредакція "Слово", начальник податкової інспекції, директор міського центру зайнятості населення, а також начальники відділів міської ради - культури, освіти, у справах сім'ї, дітей і молоді, внутрішньої політики, юридичного відділу, управління праці і соціального захисту населення. Програма правової освіти населення міста Борислава на 2011-2012 роки передбачає подальше створення необхідних умов для набуття широкими верствами населення міста правових знань та навичок у їх застосуванні, забезпечення доступу громадян до джерел правової інформації, а також визначає основні напрями правоосвітньої діяльності та першочергові заходи щодо їх реалізації. Метою програми є підвищення рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти населення, набуття громадянами необхідного рівня правових знань, формування у них поваги до права. Основні завдання Програми: підвищення рівня правової підготовки населення, насамперед учнівської та студентської молоді, громадян, які перебувають на державній службі, обрані депутатами місцевих рад, викладачів правових дисциплін; створення належних умов для набуття громадянами знань про свої права, свободи і обов'язки; широке інформування населення про правову політику держави та законодавство; забезпечення вільного доступу громадян до джерел правової інформації; удосконалення системи правової освіти населення, збереження та розвиток вітчизняних традицій у цій сфері.
- 31 січня 2011 року в місті Бориславі відбудуться заходи з нагоди передачі вишитого рушника освітянами Турківщини освітянам міста Борислава в рамках Всеукраїнського проекту "Єдина Україна: Схід і Захід разом". Урочистості відбудуться в приміщенні загальноосвітньої школи № 4 за участю представників влади, відділу освіти міської ради. Заходи по передачі естафети нашим освітянам завершаться концертом народного вокального ансамблю "Любисток" та гуртківців Будинку дитячої та юнацької творчості. Всеукраїнську рушникову доріжку дошиє вишитим рушником міста Борислава директор міжшкільного навчально-виробничого комбінату Надія Шосткевич, яка 7 лютого в урочистій обстановці буде передана місту Трускавцю.

Відділ внутрішньої політики
Бориславської міської ради

Звернення міського голови Руслана Козира до працівників освіти та батьків дітей, що відвідують навчальні заклади м. Трускавця

Шановні вчителі! На сьогоднішній день в освітніх закладах нашого міста, зокрема в ЗОШ № 3 і Будинку учнівської творчості, через безпідставні чутки про закриття цих навчальних закладів склалася напружена ситуація.

При підготовці нашого головного фінансового закону - бюджету міста на 2011 рік - з'ясувалося, що для закладів освіти у поточному році затверджено видатки не в повному обсязі, зокрема бракує коштів на зарплату і енергоносії. Постійна депутатська комісія з питань бюджету звернулася до головних розпорядників бюджетних коштів з пропозицією оптимізувати видатки у кожній галузі, розробити заходи щодо економного та ефективного використання бюджетних коштів та посилити роботу із залучення коштів до спеціального фонду установ. Слід зазначити, що відділом освіти оптимізації як такої запропоновано не було, у зв'язку з чим обсяг фінансування освітніх закладів, в порівнянні з контрольними цифрами міністерства фінансів довелося збільшити на 7,5 млн. грн., що для міста є надзвичайно обтяжливим.

Щоб не допустити закриття недоукомплектованої дітьми ЗОШ № 3, де кількість учнів становить значно менше допустимої для функціонування цієї школи норми, як варіант до розгляду нами взято пропозиції щодо можливості переведення БУТ у приміщення цієї школи. Але ці пропозиції мають рекомендаційний характер і потребують всебічного вивчення.

Питання оптимізації видатків закладів освіти, зокрема раціонального і економічного використання шкільних і позашкільних приміщень і надалі вивчатиметься нами із залученням фахівців, профільної депутатської комісії, а також працівників БУТ і ЗОШ № 3. Запевняю, жодне рішення на шкоду цим навчальним закладам, на шкоду громаді міста не буде прийняте.

Наголошую: розмови про закриття БУТ і ЗОШ № 3 не мають під собою жодного підґрунтя і є цілковитою дезінформацією з метою збурення вчителів та батьків.

Міська влада, я особисто як міський голова, прагнемо створити якнайкращі умови для навчання і виховання дітей в цих навчальних закладах.

З повагою,
міський голова Руслан Козир

Розчарування владою

"Не зачаровуйся, щоб не розчаровуватись", - каже народна мудрість. "Не сотвори собі кумира", - стверджує Біблія.

Нинішньою владою ніхто особливо не зачаровувався. Якщо не пішло голосувати близько 50 відсотків виборців, то це означає, що наші люди не вірять в ефективність нової влади. Набравши 10-15 відсотків від загальної кількості голосів виборців, влада фактично відстоює інтереси меншості населення, а не більшості, як це передбачено демократією. Нині ми не говоримо про владу народу, а про владу тих, хто дорвався до корита.

Але навіть на цьому тлі розчарування владою росте не по днях, а по годинах. Не є виключенням і Дрогобиччина.

Якщо судити з загальних оцінок і настроїв людей, то найбільше розчарування викликала влада Дрогобицького району. Щоправда, тут слід внести суттєву поправку. Мешканці критично оцінюють діяльність насамперед голови Дрогобицької райдержадміністрації Михайла Сендака, а не Дрогобицької районної ради та її керівників, хоча й на їхню адресу лунають критичні нотки.

Не будемо торкатися морального чи, вірніше, аморального боку діяльності Михайла Сендака, який від нашоукраїнця-бютівця перейшов до прихильників Партії регіонів. З цим усе ясно: не має значення з ким, аби бути лише при кориті. Але глянемо на так звані господарські успіхи Михайла Сендака, якому доручили керувати сільськогосподарським районом.

Почнемо з того, що колишній автомобіліст не розбирається в питаннях агропромислового комплексу. Амбітність не дозволяє йому прислуховуватися до порад висококваліфікованих спеціалістів у цій галузі. Вникнувши в ситуацію, вони вже не поспішають це робити, аби не стати жертвою переслідувань з його боку.

Михайло Сендак вирішив не винаходити велосипед і пішов шляхом свого попередника Михайла Кравця. Оскільки, крім деяких господарств, на кшталт "Першого Травня" сільське виробництво в районі загнане в глухий кут, на перше місце випливає статистика. Державна районна адміністрація у звітах приписує собі в заслугу те, що вироблено мешканцями району, а не лише сільськогосподарськими утвореннями, які в абсолютній більшості своїй показали свою неефективність.

Луснула як мильна булька теза про те, що Партія регіонів кине купу грошей на сільськогосподарське виробництво, на розв'язання інших нагальних проблем Дрогобицького району. Крім того, обіцянки Михайла Сендака, які він давав виборцям, залишилися цяцянками. Я можу зрозуміти людей, які хотіли краще жити й проголосували за перекінчика, але не збираюся виправдовувати їх: бачили очі, що купували, тепер терпіть цього хреня-хруня.

На другому місці за кількістю народних антипатій іде міський голова Борислава Володимир Фірман. Типовим показником є реакція людей у маршрутках на керівництво, вірніше, антикерівництво цієї людини. Якщо ще місяць-два тому з Володимиром Фірманом пов'язували свої надії на краще, то тепер відверто говорять про його невміння по-господарськи розв'язувати насущні проблеми.

Під час передвиборчої кампанії Володимир Фірман обіцяв цілодобове водопостачання Борислава. Натомість уже через місяць після приходу до влади урізав подачу води мешканцям міста. Нині вона складає лише 37 годин на тиждень (зі 168 годин, як би мало бути). І просвітку в цьому питанні не видно, хоча мер і його заступники (а вслід за ними й газети) малюють райдужні перспективи "Бориславводоканалу".

Я не зачаровувався у Володимирові Фірману, але навіть для мене стала прикрою несподіванкою його поведінка на цьому підприємстві напередодні Різдвяних свят, коли він матюкав робітників і погрожував продати з молотка "Бориславводоканал". Декларуючи на людях християнські цінності, насправді бориславський міський голова виявився звичайнісіньким керівником совєтського типу, який не здатний керувати містом, хоча й має фактично всю повноту влади. Амбіції його аж зашкалюють, а вміння розв'язувати проблеми, на жаль, нема.

Далі за рейтингом антинародності йде міський голова Трускавця Руслан Козир, який ще декілька років тому взагалі-то був Козарем, але потім змінив прізвище на більш фартове. Проте від своєї долі не втечеш, і що тобі написано - те й збудеться.

Можна було би схвально поставитися до намірів мера економити кошти, якби за цим не стояли живі люди й бізнесові інтереси. Так, нині у Трускавці триває справжня війна щодо закриття Будинку творчості школярів. Це єдиний заклад у місті, де діти відірвані від вулиці, алкоголізму, наркоманії, проституції. Тепер його хочуть закрити, бо комусь, очевидно, приглянулося приміщення.

Трускавчани, ще недавно злі на Лева Грицака, тепер порівнюють дії нинішнього мера з колишнім і кажуть, що раніше було краще...

Олексій Радзієвський ще тримає позиції народної довіри, але теж люди мають до нього багато претензій. Дрогобицький міський голова не прислухався до багатьох порад людей, які щиро бажали йому успіхів, і поставив на керівні посади тих, хто явно не готовий до виконання покладених обов'язків, а часто-густо державну кишеню плутає з приватною. Безперечно, Олексій Радзієвський у значній мірі залежний від них, але в кінцевому результаті саме вони тягнуть його на дно своїми непрофесійними й корупційними діями, хоча на словах підтримують шефа у всьому.

З плином часу розчарування владою буде наростати, бо непрофесіоналізм і популізм ще ніколи не приводили до добра. Загравання керівників Дрогобиччини перед Партією регіонів теж не дасть бажаних результатів, бо на всіх грошей не вистачить. Розчарування владою поволі переростатиме у невдоволення нею, і ті, хто ще недавно голосував за нинішніх керівників, будуть критикувати їх...

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Нова влада цинічно знущається з комунальників?

Серед комунальників Трускавця назріває страйк. Може пройти кілька днів і Трускавець стане брудним, неохайним, занедбаним містом, в яке навряд чи захочуть їхати відпочивальники. А це, в свою чергу, призведе до скорочень чи переведень на 0,5 ставки в санаторіях міста, зменшення надходжень до міського бюджету, посилення соціальної напруги. Місто може стати некерованим і тоді вже нова влада змушена буде перестати мусувати тему "хто винен?", а зайнятися пошуком шляхів виходу з кризи, "що робити?". Але про все по порядку.

Після того, як 17 січня комунальники Трускавця створили страйковий комітет, наступного ж дня відбулося засідання депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства. Участь в ньому взяли і голова бюджетної комісії, і заступник міського голови п. Нестерівський, і представники КП "Наше місто", які мають заборгованість по зарплаті ще за вересень минулого року. Проте замість розставити всі крапки над "і", дане засідання ще більш ускладнило і до того непросту ситуацію, а комунальники побачили, що нову владу міста їхні проблеми хвилюють тільки про людське око. От, мовляв, рятування потопаючих - справа рук самих потопаючих.

Вів засідання голова комісії з питань ЖКГ Руслан Крамар, який замість вникнути в суть справи, чомусь намагався палко відстоювати інтереси та позиції нового мера міста, а також критикувати владу попередню. Проте депутат Михайло Хомич звернув увагу присутніх, що заборгованість по зарплаті - це не тільки спадок від влади колишньої, вона збільшилася за останні два місяці. До того ж, всі роботи, які виконували комунальники на доручення міського голови чи інших посадовців, а це і обрізка та кронування дерев, і прибирання вулиць від снігу, і посипання їх пісково-соляною сумішшю, і встановлення ялинки, і саночистка, можуть бути неоплачені. Комунальників Трускавця поставили в незручну ситуацію, коли від них багато вимагають, постійно в чомусь звинувачують, критикують, а от платити не поспішають.

"Чого ви від нас хочете? Яких оптимізацій? - з болем в серці запитує працівник КП "Наше місто Тарас Березецький. - Ви призначаєте генерального директора підприємства, то ж від нього і вимагайте скорочень штату, а нам оплатіть те, що заборгували!" А заборгувала міська влада комунальникам понад півтора мільйона гривень, є вже і відповідне рішення суду, та от не поспішають чиновники виконувати це рішення суду, не зважають на те, що в працівників-комунальників вдома часто плачуть голодні діти і немає чим оплатити (о парадокс!) ті ж комунальні послуги.

Прийнятну пропозицію надали колишній керівник підприємства, а тепер депутат обласної ради Олексій Балицький та заступник голови комісії, депутат від "ВО "Свобода" Павло Швець. Вони пропонують поповнити Статутний фонд підприємства за рахунок коштів бюджету розвитку на певну суму, щоб зняти соціальну напругу та не допустити до соціального вибуху. Тим більше, що кошти в касі є - в бюджет міста вже поступив 1 мільйон гривень від продажу ринку. Але голова комісії Руслан Крамар грубо знехтував процедурою і навіть не поставив це питання на голосування. А навіщо, якщо така пропозиція не до вподоби діючому міському голові? Натомість пропозиція заступника мера Петра Нестерівського, що, мовляв, постараємося оплатити борг до 1 червня, викликала сильне невдоволення комунальників - як, ще майже півроку чекати на свої кровно зароблені?

Руслан Крамар пропонує як вихід із ситуації брати для КП "Наше місто" кредит, хоча ще якихось півроку тому він виступав категорично проти взяття кредиту на покриття коштів за газ. Але, як справедливо зауважують на підприємстві, чому має брати кредит КП "Наше місто"? Нехай бере його міська рада та й оплачує, що заборгувала.

Не дуже раді на комунальному підприємстві і рекомендованій процедурі банкрутства, адже тоді можуть взагалі не побачити зароблені кошти. А влада наче насміхається над комунальниками - постійно стає на болючий мозоль: і всім мешканцям на автономне рекомендує переходити, і пропонує проводити тендери на послуги ЖКГ, віддавши комуналку міста на поталу приватним структурам за прикладом Борислава (ото дожилися - Трускавець тепер рівнятиметься на Борислав, бо там колись "піднімав" економіку теперішній заступник голови Петро Нестерівський!), і відмовляється від своїх зобов'язань по оплаті за вже виконані роботи з причини … браку коштів.

Комунальне підприємство Трускавця "Наше місто" є збитковим не з власної вини, на це є ряд як об'єктивних, так і суб'єктивних причин. Серед них - збиткові тарифи на теплопостачання, пора піднімати і квартплату. Реформи потрібні, проте чомусь ось уже два місяці дальше розмов справа не йде. Безініціативним є і в. о. гендиректора підприємства п. Копко, який, кажуть, зайняв цю посаду тільки тому, що був у команді "Фронту змін" разом з Р. Козиром, а не через якісь надзвичайні якості вмілого менеджера.

Проте залишити місто без комунального підприємства на догоду чиїмось інтригам не дозволить вища влада. Різке звернення на ім'я голови міста Р. Козира підготувала обласна профспілка працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування, з працівниками підприємства забажав поспілкуватися і наш губернатор, голова ЛОДА Михайло Цимбалюк. В п'ятницю, 21 січня, до Львова з цього питання викликають заступника мера Трускавця П. Нестерівського та начальника УЖКГіБ В. Стечкевича. На п'ятницю заплановано продовження засідання депутатської комісії з питань ЖКГ і тоді буде видно, чи її голова Р. Крамар не забуде поставити на голосування пропозицію "свободівців", яка є реальним кроком врегулювання складної ситуації. А тим часом сумним був Святий (Щедрий) Вечір у двірників та сантехніків, слюсарів та столярів, робітників по благоустрою та дорожників із КП "Наше місто". Влада, за яку вони голосували 31 жовтня на місцевих виборах, повернулася до їхніх проблем спиною. Вкотре переконалися прості люди, що "краще" є ворогом "доброго" і що саме на це "краще" вони тоді повелися. Але тепер пізно плакати - вибір зроблено, поїзд пішов, з цією владою нам жити ще кілька років, якщо область чи Київ не втрутяться в ситуацію. Адже допустити, щоб Трускавець вдарив обличчям у болото, щоб були порушені конституційні права людей, в тому право на гідність та своєчасне отримання зарплати, а також щоб місто в результаті страйків не прибиралося, не допустять ні губернатор, ні уряд, ні Президент. Не хочеться вірити, що Козира чекає доля київського мера Л. Чернівецького, але якщо наш міський голова не проявить своїх декларованих позитивних якостей, то ситуацію спрогнозувати буде вкрай важко. І не варто нарікати на попередників, якщо не вмієш гідно протистояти викликам часу. Нового часу.

Володимир Ключак

Олексій Радзієвський: "Хтось повинен скуштувати тюремної баланди"

За 15 хвилин до початку роботи третьої сесії Стебницької міської ради шостого демократичного скликання, яка відбулася в середу, 12 січня, деякі депутати говорили про те, що ставитимуть питання про дочасне припинення повноважень мера Василя Пецюха. І хоча сам Василь Федорович зовнішньо зберігав олімпійський спокій, все ж відчувалося, що він хвилюється, коли мова зайшла про приватизацію другого поверху гуртожитку на вулиці Мельника, 4 а. Після деяких суперечок це питання все-таки внесли до порядку денного.

З цього питання виступив голова депутатської комісії з приватизації Андрій Пукало. Він повідомив, що ще 23 грудня минулого року Дрогобицький міськрайонний суд задовольнив позов Василя Миколайовича Карпінця і зобов'язав Стебницьку міську раду укласти з ним договір купівлі-продажу нежитлового приміщення другого поверху на вулиці Мельника, 4 а. Як з'ясувалося, покупець дав згоду заплатити 62 долари за квадратний метр. Депутати, в принципі, були не проти продажу, але вважають, що можна було продати дорожче.

Проте в результаті розгляду цього питання виникли деякі цікаві речі. Документ опинився в міській раді 29 грудня, хоча Василь Пецюх стверджував, що 30-го. Проте міський голова не скликав позачергової сесії, як мав би це зробити господар міста, що вболіває за народне добро (до речі, зависло в повітрі питання Романа Юзефовича з цього приводу). Натомість він передав рішення суду на розгляд комісії з приватизації. Очевидно, Андрієві Пукалу та його товаришам не вистачило уміння розібратись у даній ситуації, аби оперативно на все відреагувати. Чи не на це розраховував міський голова? Принаймні він мав знати, що спливає десятиденний термін апеляції.

Було також встановлено, що на документі міської ради, яким дозволено продаж другого поверху, нема підписів членів комісії, печатки, відсутній протокол засідання комісії, а додатковий номер "Галицької зорі", в якому повідомлено про конкурс, відсутній, так що ніхто з потенційних покупців просто не міг ознайомитись з умовами. Було ще два учасники, які буцімто брали участь у конкурсі, але в графі про прийом документів від них стоїть прочерк. На чолі цієї ймовірної афери стояв колишній секретар міської ради Геннадій Куцан.

На думку Романа Івасівки, нинішнього секретаря міської ради, слід порушувати кримінальну справу. Василь Карабан запропонував подати новий судовий позов, а Микола Варивода сказав, що слід звернутися до прокуратури, яка би встала на захист громадського майна, і тоді, в зв'язку з новими обставинами, термін апеляції діє рік. Зрештою, після засідання комісії, вирішили звернутися до суду, щоб зняти копії документів по справі. Якщо ж відповідних документів не буде, то звернуться до прокуратури, а в понеділок, 17 січня, проведуть позачергову сесію.

Було видно, що депутати не дуже хочуть виводити на чисту воду Василя Пецюха, але в них закрались сумніви щодо його потурання в цій справі. Невже нинішній мер йтиме шляхом Романа Калапача? Особисто я в це не вірю, але знаю багатьох людей, яких зіпсували влада і "ліві" гроші.

На сесії виступив міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський.

За словами Олексія Васильовича, бюджет 2011 року - кризовий бюджет. Він вважає, що у нас системна, глибинна криза, і це треба усвідомити. Проблема полягає в тому, як забезпечити діяльність міста в кризових умовах, як зберегти все напрацьоване?

Олексій Радзієвський наголосив на тому, що стебницькі депутати мають бажання виконати передвиборчі програми й обіцянки. Але для цього треба навчитись економити й ефективно використовувати гроші. Режим економії виходить на перший план під час кризи.

Міський голова Дрогобича зробив акцент на тому, що на інфраструктуру Стебника в 2011 році буде виділено 26 мільйонів 575 тисяч гривень. Це кошти з дрогобицького міського бюджету. Так, на освіту надійде 14 мільйонів 92 тисячі гривень, на культуру - 2 мільйони 130 тисяч гривень, ще 567 тисяч гривень - на соціальний захист населення.

"Ви гарантовано отримаєте ці кошти, бо про це заявляю я, міський голова Дрогобича, - підкреслив Олексій Радзієвський. - Ми перетворимо Стебник із бюджетного пасинка в рідну дитину".

Відтак міський голова Дрогобича зупинився на резервах, завдяки чому можна віднайти кошти на розв'язання насущних господарських проблем. Так, кількість працівників міської ради складає аж 29 чоловік. У житлово-комунальному господарстві є 42 особи, причому 14 з них - керівного складу, тобто на трьох роботяг припадає один начальник. "А має бути один хоча б на 15 чоловік", - наголосив Олексій Радзієвський.

Він провів своєрідний лікнеп (ліквідацію неписьменності) для депутатів. "Що потрібно для того, щоб отримати економічну вигоду?" - запитав Олексій Радзієвський у присутніх. На його думку, кругообіг фінансів не повинен виходити за межі Стебника. Якщо структура не зареєстрована в місті - нічого їй тут робити. Нехай зареєструються в Стебнику, платять податки. "Ми стали на шлях глибоких системних реформ, - наголосив Олексій Радзієвський, - насамперед у житлово-комунальній сфері. Тут треба навести порядок і не шкодувати грошей на те, щоб наші міста стали ошатними".

За дорученням Олексія Радзієвського був проведений аудит. З'ясувалося, що за минулий рік 74 відсотки коштів пішло фірмам, які не зареєстровані в Стебнику. "Ось тут резерви, - сказав міський голова Дрогобича, - з-під носа виводять гроші".

На думку Олексія Радзієвського, хтось повинен скуштувати тюремної баланди, бо це неповага до громади. Відповідні документи скеровані правоохоронним органам.

Понад 180 тисяч гривень заплачено приватному підприємцю Королику. А "Трускавецькурортліфт" узяв 99 тисяч гривень на ремонт п'яти ліфтів, хоча фактично відремонтував лише два. При цьому були завищені обсяги робіт, розміри прибутків, а в результаті фактично привласнена 71 тисяча гривень.

Окремо Олексій Радзієвський зупинився на проблемах КП "МВУЖКГ". Заборгованість міської влади перед підприємством складає понад 39 тисяч гривень, а в той час іншим фірмам за роботи, які могло здійснити КП "МВУЖКГ", заплатили майже 188 тисяч гривень. В результаті підприємство підпадає під прес контролюючих органів, бо треба платити штрафи, росте пеня. "А де патріотизм, людяність, християнська мораль?" - задав риторичне запитання Олексій Радзієвський. Та сама картина і з благоустроєм. Минулого року на це витратили понад 300 тисяч гривень, і лише 120 тисяч заплатили КП "МВУЖКГ". Решта пішло іншим фірмам, не зареєстрованим у Стебнику.

Насамкінець Олексій Радзієвський побажав стебницьким депутатам плідної роботи і нових перемог: "Починайте працювати в ногу з Дрогобичем. Для мене ви рідні. Нас об'єднує біда, трагедія. Ніхто мене не змусить звернути зі шляху реформ. Підтримайте мене! Ви несете персональну відповідальність перед виборцями".

Члена Стебницького міськвиконкому Осипа Бандуру цікавили питання спорту. На його думку, несправедливо, коли всі чиновники від спорту зосереджені в Дрогобичі, є відповідне фінансування, а Стебник з цього нічого не має. Романа Юзефовича цікавило питання, чи під усіма документами, наведеними Олексієм Радзієвським, стояв підпис Ро-мана Калапача. "Не під усіма, є й інші підписи, - відповів дрогобицький міський голова, - але генератором стратегії був Роман Калапач". Галина Марчук цікавилася розподілом коштів для міських і сільських шкіл, а Микола Варивода запропонував зробити аудит діяльності стебницької влади за останні чотири роки.

Олексій Радзієвський підказав, як отримати 430 тисяч гривень економії на рік. Зокрема, слід скоротити три штатні одиниці в апараті управління міської ради, не заповнювати вакантні посади і обмежити видатки на послуги. "Ось це буде державницький підхід!" - сказав міський голова Дро-гобича.

А головним на цій сесії, звичайно, було питання прийняття бюджету на 2011 рік. Слід відразу зазначити, що порівняно з минулим роком цифри по багатьох показниках є значно нижчими, а, отже, стебничанам пропонують затягнути паски.

На 2011 рік передбачено доходів у сумі в 1 мільйон 504 тисячі гривень. На цьому тлі вельми цікавими є розрахунки деяких видатків. Так, на заробітну плату працівникам апарату міської ради було передбачено 1 мільйон 350 тисяч гривень (в ході дискусії цю суму зменшили на 100 тисяч гривень), на придбання канцтоварів - 6 тисяч 600 гривень, на придбання конвертів і марок - 4 тисячі 800 гривень, на послуги телефонного зв'язку - 10 тисяч гривень, на відрядження - 7 тисяч 200 гривень. Є й чимало інших видатків, передбачених на утримання апарату, тому власне на розвиток міста залишаються копійки.

Депутати розглянули земельні питання, а на завершення відбулася "розминка", що мала бути на початку сесії…

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Напередодні пенсійної реформи

В Україні активно готуються до реформування пенсійної системи. Її основною метою є забезпечення достойного рівня життя громадян, які протягом свого трудового життя сплачували пенсійні внески не приховуючи своїх трудових доходів. Звичайно, це не короткотривала акція, а довга, напружена праця, яка потребує розв'язання ряду важливих проблем. Власне на цю тему ведемо розмову із заступником начальника Пенсійного фонду в м. Трускавці Олександром Кропивницьким.

- Олександре Петровичу, то з якими проблемами стикнулася зараз пенсійна система в Україні, що настала така нагальна потреба в її реформуванні?

- Їх є достатньо. Україна відноситься до держав із старіючим населенням, що обумовлює систематичне погіршення співвідношення між громадянами працездатного і непрацездатного віку.

В Україні нараховується 13,7 мільйона пенсіонерів. На 88 пенсіонерів припадає 100 осіб, що сплачують пенсійні внески, а в 2025 р. один працюючий утримуватиме одного пенсіонера У 2050 р. вже буде 125 пенсіонерів на 100 працюючих, це раз.

По-друге, низький рівень пенсій більшості осіб, що досягли пенсійного віку: понад дві третини пенсіонерів отримують пенсії до однієї тис гривень. У той же час, середній розмір "спеціальних" пенсій щонайменше у 2,5 рази перевищує середній розмір пенсії призначеної на загальних умовах.

По-третє, незбалансований бюджет Пенсійного фонду. У 2010 році з держбюджету на покриття дефіциту бюджету Пенсійного фонду України виділено майже 27 млрд. гривень.

Видатки на пенсійне забезпечення вже сягнули 16,3% ВВП. При цьому не треба забувати, що розмір пенсійних внесків становить 35 відсотків, що набагато вище, ніж в інших країнах Європи: Угорщина - 26,5, Франція -24%, Чехія - 28%, Швеція - 18,9%. Проте й цього недостатньо для покриття пенсійних видатків.

І ще одне, На даний час існує розрив між розмірами пенсій жінок і чоловіків. Для жінок встановлено нижчу межу працездатного віку, вони мають меншу тривалість стажу, заробітна плата жінок в середньому майже на 30 відсотків нижча, ніж у чоловіків. Середній розмір пенсії за віком у жінок становить в середньому 872,60 гривень, у чоловіків - 1327,06 гривень. Отже, розмір пенсії за віком жінок вдвічі менший за розмір пенсії за віком чоловіків. Нинішній Уряд постав перед необхідністю збалансувати доходи і видатки Пенсійного фонду.

- Що передбачає урядовий законопроект пенсійної реформи , запроваджуючи другий рівень пенсійної системи?

- А те, що накопичувальна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування буде запроваджена в рік, в якому буде забезпечено бездефіцитність бюджету Пенсійного фонду України; учасниками цієї системи будуть особи, яким на дату запровадження системи виповнилося не більше 35 років; розмір страхового внеску на дату впровадження системи передбачається встановити у розмірі 2 відсотків із подальшим його щорічним підвищенням на один відсоток до досягнення 7 відсотків; адміністрування страхових внесків накопичувальної системи здійснюватиметься через Пенсійний фонд України. Через 2 роки після запровадження сплати страхових внесків до накопичувальної системи її учасники матимуть право обирати недержавні пенсійні фонди, в яких накопичуватимуться їх пенсійні кошти.

- У законопроекті йдеться про збільшення бази для єдиного соціального внеску. Що це означає?

- Йдеться про підвищення максимальної величини оплати праці, з якої з 1 січня 2011 р. буде справлятися єдиний соціальний внесок з 15 до 17 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

- Пропонується врегулювати пенсійне забезпечення держслужбовців. Про що, власне, йдеться?

- Йдеться про те, щоби обмежити максимальний розмір пенсії на рівні 12 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (на сьогодні це 8808 гривень). Планується зменшити з 90 до 80 відсотків обчислення пенсії із заробітної плати держслужбовців, яка є базою для призначення цих пенсій. Достроково (за півтора року) призначена пенсія державним службовцям, депутатам, прокурорам, суддям буде виплачуватися лише непрацюючим пенсіонерам. На період роботи замість спеціальних проводити виплату трудових пенсій в розмірах, визначених за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Є намір призначати "спеціальні" пенсії особам, які мають право на пенсію зі зниженням пенсійного віку (чорнобильці, шахтарі), лише при досягненні загальновстановленого пенсійного віку, а до цього часу в розмірі - визначеному за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Планується підвищити з 2013 р. пенсійний вік для чоловіків-державних службовців до 62 років. Цей вік буде граничним, інститут продовження перебування на державній службі буде скасовано. Важливо те, що для осіб,які раніше отримали погодження на продовження перебування на державній службі до 65 років, погодження будуть чинними, вони обійматимуть свої посади до натягнення цього віку. З метою покращення умов пенсійного забезпечення працівників бюджетної сфери (освіти, культури та охорони здоров'я) при виході на пенсію пропонується запровадити одноразову допомогу у розмірі 10 призначених їм пенсій.

- Законопроект передбачає підвищення пенсійного віку для жінок?

- Так, пропонується розпочати десятирічний етап збільшення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років на 6 місяців кожного року. Як компенсатор на період підвищення віку пенсія жінок буде збільшуватися на 2,5 % за кожні півроку. За десять років розмір пенсії може зрости максимально на 25 відсотків.

Пропонується теж удосконалити порядок призначення, перерахунку пенсій, підвищити мінімально необхідний страховий стаж для одержання пенсії за віком з 5 до 15 років; для новопризначених пенсій підвищити нормативну тривалість страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі для жінок з 20 до 30 років та для чоловіків з 25 до 35 років; для призначення пенсії брати розмір середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а перерахунок пенсії проводити із середньої заробітної плати, з якої призначено (перераховано) пенсію; проводити перерахунки пенсій працюючим пенсіонерам, які отримують пенсію за вислугу років, тільки після досягнення пенсійного віку; проводити призначення пенсій із заробітної плати лише за даними персоніфікованого обліку.

Розмовляв Андрій Говіщак

Від Олексія Радзієвського до Руслана Козира

Скільки грошей ти приніс у бюджет?

Нє, я си дивую наївності дрогобицького міського голови Олексія Радзієвського, який на одній із нарад заявив, жи наповнення бюджету стане мірилом оцінки роботи кожного посадовця. Ото тепер кожен начальник і підначальник має думати, не як гроші вкрасти з бюджету собі до кишені, а як тотой бюджет наповнити? Не смішіть мої сиві вуса! Поламати психологію можновладця так само важко, як з прокурора зробити адвоката. Для забезпечення функціонування бюджетної сфери Дрогобича щомісяця необхідно 23-25 мільйонів гривень. Тобто більш-менш нормальний начальник мав би приносити мільйон в загальну касу. Тоді йому доведеться забути про підгодовування бандитів, свого вищого начальства і такої іншої наволочі, як каже моя Стефка. "Кожен розпорядник коштів має в творчому контакті співпрацювати з податковою службою, допомагати виявляти резерви", - каже Олексій Радзієвський. Ага, з податковою наспівпрацюєшся! Вона тобі такі резерви виявить, жи без штанів залишишся. Нє, чує моя душа, жи Олексій Васильович то спеціяльно зробив. Бачить він, що чимало начальників за бездурно гроші беруть, ось і вирішив поставити їм умови, які вони не зможуть виконати, а потім з чистою совістю їх позвільняти. Одна справа голосувати за Радзієвського, інша - працювати з ним. На халяву навіть оцту не одержите!

Начальники вимикають мобілки

Моя Стефка хоч має мобілку, але часто не відповідає на мої дзвінки. Покладе десь тото чудо техніки, а потім шукає його цілий день по хаті, а, знайшовши увечері каже: "О, ти мені п'ять разів телефонував!". Бориславські начальники не такі сиромудрі, вони просто вимикають мобілку, якщо їм хтось набридає. А що, маєш мобілку - ти доступний будь-якому смертному, не маєш - поза зоною, в тім числі й тюремною. Це втрафило міського голову Борислава. Під саме Різдво перестала світити ялинка на площі Івана Франка. Люди телефонують у відповідні служби, ніхто нічого не може сказати, сам мер до цього долучився, а начальство - поза зоною, дочасно почало святкувати. Аж після Різдва ялинка засвітилася. Ось тому Володимир Фірман у категоричній формі вимагає, аби керівники комунальних підприємств під час вихідних та святкових днів не вимикали мобільних телефонів, а перебували на зв'язку, щоб у випадку виникнення непередбаченої ситуації керівництво міста могло адекватно відреагувати на неї. Цікаво, чи сам міський голова перебуває на цілодобовому зв'язку? Моя Стефка дуже багато питань йому хоче задати, але світлі думки їй приходять лише вночі. Так що чекайте на дзвіночок, Володимире Стаховичу!

Російська попса в Трускавці

Трускавець усе більше стає схожим на русскій город. Нє, те, що відпочивальники балакають московською мовою, зрозуміло. Вона їм рідна, нехай какають і штокають собі на здоров'я. Але якщо трускавчанин вмикає телевізію, а там те ж саме какання, то ви мене звиняйте. А вся справа в тім, що надавач послуг кабельного телебачення став монополістом і поставляє продукцію з абсолютною перевагою російськомовних каналів. Навіть мультики діти змушені дивитися й слухати чужою для них мовою. А в Трускавецькій міській раді де не плюнь, якщо не патрійота, то націоналіста. Та й сам мер, здається, пам'ятник Степанові Бандері встановлював. Чи то йому санкт-петербурзькі політтехнологи нарадили: постамент - про людське око, їсти й пити не просить, а ось телебачення - це святе, має бути нашим, московським? Чи все-таки справа дуже проста: не вміємо ще бути господарями на своїй землі?

Трускавець буде без гімназії

Схоже, що Трускавець і цього року не буде спроможний вродити гімназію. Дрогобич має, Борислав має, а Трускавець ні. Заспокоює, що Стебник теж не гімназійне місто. Мер каже, жи нема вільних приміщень. А звідкіля їм взятися, якщо на кожному кроці банк, аптека або бар. Пішов у банк, взяв гроші, пішов у бар - напився, проспався - в аптеку, за ліками. Романтика! Щоправда, в другій школі є декілька гімназійних класів, а ось щоб перетворити всю школу на гімназію - ні кадрів, ні грошей нема, та ще й політичної волі керівництва, очевидно, бракує.

Ось така фільозофія, пані та панове...

Фільозоф Максим Гірчиця із Горішньої Брами,
часопис "Тустань"

Оголошення

На роботу в СПА-центр "П'ятий океан" потрібні прибиральниця, манікюрниця, майстер з косметології. За довідками звертатись за тел. 6-55-53, або за адресою м. Трускавець, вул. Д. Галицького, 2, СПА-центр "П'ятий океан" (біля ресторану "Мисливський рай").

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.