Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№120 (243) 27 грудня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Серед нічної тиші…

"Серед нічної тиші голос ся розходить,
Встаньте, пастирі, Бог ся вам родить,
Чим скоріш ся вибирайте,
У Вифлеєм поспішайте
Привітати Господа…"

Словами цієї польської колядки в ніч із 24 на 25 грудня римо-католики Трускавця разом з цілим християнським світом розпочали святкування Різдва Христового. Окрім місцевих священиків (настоятеля парафії о. Христофора Щиґло та вікарних отців-редемптористів Генрика Ковальського та Вєслава Маєвського) Святу Літургію співслужили настоятель греко-католицької парафії Покрови Богородиці у Трускавці о. Володимир Боднарчук та о. Ігор зі Львова. На урочистість зібралося багато вірних, костел був вщерть наповнений людьми. Разом з польською меншиною міста в цю благословенну Богом ніч молився і наш міський голова Руслан Козир, який надіслав для римо-католиків (на адресу настоятеля) і святкові вітання у письмовій формі зі словами Івана Франка, а згодом поділився із вірними прісним хлібом-облаткою. Руслан Ярославович привітав всіх із латинським Різдвом і 27 грудня на нараді.

Привітали римо-католиків зі святами і мер Дрогобича Олексій Радзієвський, голова Дрогобицької РДА Михайло Сендак і голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора.

Кадрові зміни в Трускавці та Дрогобичі

На понеділковій нараді 27 грудня мер Трускавця представив нового керівника КП "Наше місто". В. о. генерального директора підприємства став, як багато хто і прогнозував, п. Теодозій Капко, який на минулих виборах кандидував в одній команді з Р. Козиром як член "Фронту змін". Представлення нового керівника комунальникам повинно було відбутися сьогодніі о 14.00. Пан Теодозій дав свій телефон для всіх, у кого виникатимуть запитання - 067 274 73 51.

А з Дрогобича маємо інформацію, що мер міста Олексій Радзієвський може запропонувати крісло головного архітектора міста трускавчанину. Наше джерело в дрогобицькій мерії повідомляє, що головним архітектором Дрогобича може стати колишній керуючий справами ТМР (за часів Матолича та Грицака) Ігор Петранич. А в Бориславі призначать нового начальника відділу освіти замість Сергія Смоляка, про це на одній із нарад повідомив мер міста Володимир Фірман.

Нехай перевізників помирить суд

Депутати Трускавецької міської ради не прийняли рішення щодо відміни рішення виконкому ТМР № 315 від 15 жовтня 2010 року та розпорядження міського голови Трускавця від 3 листопада цього ж року. Даним рішенням було скасовано рішення тендерного комітету від березня 2010 року, за яким єдиним надавачем послуг із перевезення по місті Трускавець (три внутрішні маршрути) ставав "Інтертранстур". Справа знаходиться в суді і на 27 грудня заплановано засідання суду з цього питання, тому депутати вирішили не торпедувати події та дочекатися слова судді. В обговоренні цього питання взяло участь близько половини всіх наявних у залі депутатів, причому частина з них явно лобіювала інтереси того чи іншого перевізника, навіть не приховуючи цього.

Вірити чи не вірити лічильній комісії?

Під час проведення сесії 23 грудня окремі депутати висловили сумнів щодо чесності підрахунку голосів лічильною комісією і навіть збиралися це питання ставити на голосування. Оскільки представник нашого видання покинув засідання сесії до вирішення цього питання по суті, то не можемо повідомити вас про результат суперечки. Нагадаємо, що лічильну комісію у складі трьох чоловік та редакційну в складі двох депутатів обирають на кожній сесії по алфавіту. Третя сесія ТМР обрала в редакційну комісію депутатів Крамара та Кульчинського, а в лічильну двох депутатів із прізвищем Кіселичник та п. Калічака. Під час другої сесії в лічильну комісію входили депутати Габшій, Гарванко та Возняк.

Дві фракції та багато депутатських груп

23 грудня на сесії ТМР було заявлено про створення двох депутатських фракцій - ВО "Свобода" та ВО "Батьківщина". Ці політичні сили провели до ради по п'ятеро своїх представників і створили фракції без блокування з іншими політичними силами. Натомість прогнозуємо, що в раді буде функціонувати багато депутатських груп (принаймні більше від кількості фракцій). Не повинні бути ущемлені і права окремих депутатів-мажоритарщиків, їх повинні запрошувати на різні засідання, як і керівників фракцій, про це секретарю ради нагадав депутат Олег Ярема. Він теж підняв питання освітлення прибудинкових територій на Мазепи, 2, 4, 6, 6а та 8, а також питання протікання в під'їздах на Мазепи, 2.

Чому вимикають світло?

Останнім часом у Трускавці почастішало вимкнення струму, що призводить до страшних незручностей мешканців, а також виведення з ладу побутової та оргтехніки. Ми вже писали про цю проблему, а 23 грудня її озвучив депутат від "Народної Самооборони" Богдан Процишин. Бориславський РЕМ повинен дати роз'яснення з цього приводу заступнику міського голови Петру Нестерівському, а той вже дасть відповідь даному депутату.

Затверджено склад комісії з питань поновлення прав репресованих

На сесії 23 грудня було затверджено склад комісії з питань поновлення прав репресованих. Її очолив секретар ТМР Петро Шумин, заступником голови комісії стала начальник Управління праці та соціального захисту населення ТМР Юстина Когут. До комісії теж ввійшли депутати Ігор Гарванко, Іван Герльовський, Богдан Габшій, а також Наталія Душко, Галина Грицьків, Микола Федоричак, Василь Колотелюк, Олександр Грищенко, Наталія Мінько та Роман Малярчин.

А в Бориславі міський голова Володимир Фірман підписав розпорядження "Про затвердження персонального складу комісії з питань нагороджень при виконавчому комітеті міської ради у новій редакції". Очолив її заступник міського голови Сергій Оленич. До комісії увійшли представники виконавчих органів міської ради, громадськості, депутатського корпусу. Комісія вже провела своє перше засідання

Білас та Данилишин в наших серцях

23 грудня 1932 року були страчені за злочини проти польської держави, до складу якої тоді входили західноукраїнські землі, мешканці Трускавця Василь Білас та Дмитро Данилишин, родичі між собою. Тепер щороку біля пам'ятного знаку неподалік санаторію СБУ "Трускавець" в цей зимовий день проходять заходи по вшануванні цих людей. Цього року такі заходи теж відбулися, їх організував відділ культури ТМР.

Розпочалося вшанування Біласа та Данилишина із панахиди, яку відслужив парох церкви Покрови Пресвятої Богородиці о. Володимир Боднарчук. Представники депутатського корпусу, яких на вшануванні було значно більше, ніж в минулі роки, поклали квіти та вінки до пам'ятника. Окрім мера міста виступили і учасники національно-визвольних змагань 40 - 50-х рр. ХХ ст., а також представники правих політичних партій, виступи підготували і учні місцевих шкіл. Проходило дійство під національним жовто-синім та націоналістичним червоно-чорним знаменами.

Білас та Данилишин в наших серцях Білас та Данилишин в наших серцях

А кілька годин перед тим на сесії ТМР депутат Ігор Ластовецький (КУН) запропонував у порядок денний IV сесії включити питання надання статусу "Почесний громадянин Трускавця" не лише Біласу та Данилишину, але і Р. Різняку (псевдо Макомацький).

Про інші питання із сесії

Під час сесії 23 грудня депутат Павло Швець із ВО "Свобода" попросив надсилати порядок денний сесії та проекти рішень на електронні скриньки депутатів, оскільки якість друку не завжди хороша та й це більш коштовно для мерії. Ми підтримаємо таку пропозицію цього депутата, оскільки це автоматично вирішило б проблему доступу до інформації і багатьох журналістів і нічого не коштувало б для органів влади. Електронна скринька редактора вісника - anda_panda@ukr.net. Проте є певна проблема - в оргвідділі не вміють користуватися електронною поштою, їх мають навчити, таке доручення своєму працівнику дав мер Трускавця Руслан Козир. Розсилатимуть проекти рішень та порядок денний і членам виконкому, повідомив на понеділковій нараді 27 грудня керуючий справами Олег Ковальчин.

На попередньому сесійному засіданні хтось із депутатів чи гостей забув кепку, на неї оголосять аукціон. На сесії мають затвердити Положення про помічника-консультанта депутат ТМР, добре, що нам ніхто не пропонує таку важливу посаду. В порядок денний сесії за пропозицією депутат Юрія Алієва додатково включили питання про звільнення КП "Наше місто" від держмита та земельного податку, а також про розгляд протестів прокурора, яких назбиралося набагато більше, ніж за всю попередню каденцію. Це питання депутати мали розглянути перед земельними питаннями, але через брак матеріалів перенесли на наступний тиждень. По земельних питаннях доповідав голова земельної комісії Анатолій Стародуб, переважно поновлювали договори оренди на 5 років, в деталі не вдаємося.

Депутат Іван Герльовський запропонував включити в порядок денний наступної сесії питання по будинках на Скоропадського, які будувала компанія "Делакс-Житлобуд". На сесії ми записали два курйози - один стосувався того, що люди в переобладнаних маршрутках їздять "у позі страуса" (депутат Вовчанський це озвучив), а інший стосувався відповіді депутата Алієва на пропозицію депутата Процишина "зробити головою комісії з філософії". "Ви мене не робіть, мене зробили п'ятдесят років тому", відповів жартома Юрій Алієвич. Теж мер міста Руслан Козир зазначив, між іншим, що "прокуратура займається ринком", але не уточнив про що йдеться.

Сесія 23 грудня тривала і після обіду. На цьому засіданні депутати піднесли неприємний сюрприз ЗАТ "Трускавецькурорту", бо не продовжили договір оренди по земельній ділянці в першій санітарній зоні на вулиці Франка, причому ніяк не мотивували своє рішення. Деталі нам невідомі, оскільки нашого представника на сесійному засідання після обіду 23 грудня не було.

Прес-конференція голови РДА Михайла Сендака

Михайло Сендак 24 грудня відбулася прес-конференція голови Дрогобицької РДА Михайла Сендака. На ній Михайло Дмитрович розповів про здобутки та досягнення районної влади за цей рік (а призначений головою РДА Михайло Сендак влітку, 7 липня 2010 року). Особливу увагу буде приділено в наступному році будівництву сміттєпереробного заводу, а також створення власного кар'єру на базі Урізького родовища. Щороку планують в РДА відкривати по 3 - 4 дитячі садочки в селах, щоб дійти хоча б до рівня 1990 року, коли в районі було 23 дитячі заклади. Цього року в районі відкрито дві дошкільні установи, а всього їх - 5. Виходом з цієї ситуації Михайло Сендак вбачає відкриття дошкільних установ на базі шкіл із обладнання внутрішніх туалетів, підведенням гарячого водопостачання, оскільки будувати нові ДНЗ нереально.

В районі одні з найгірших доріг у області (це при тому, що у Львівській та Кіровоградській областях найгірші дороги в Україні). Цю проблему голова РДА підніматиме і на обласній раді, адже є її депутатом. Планово добудовуватимуть і школи-довгобуди. Керівника райавтодору Тараса Галелюку замінять на іншу людину. "Я прийшов сюди наводити порядок, а не розводити кумівство, сватовство", зазначив теж Михайло Дмитрович і зауважив, що з приходом нового губернатора Михайла Цимбалюка дисципліна має підвищитися. Василя Горбаля колишній голова ЛОР назвав "найбільш вихованим та толерантним" зі всіх губернаторів, з якими йому доводилося працювати. Зазначив Михайло Сендак, що він "вхожий" до всіх теперішніх віце-прем'єр-міністрів (Колесникова, Тихонова, Тігіпка тощо), адже працював із ними, будучи керівником обласної ради. Після годинної прес-конференції голова Дрогобицької РДА запросив журналістів до святкового столу, а сам відбув з робочим відрядженням до Львова.

Трускавець має шанс узаконити захоплення земель сіл-сусідів

Потрібно стосунки між містами та районом розпочинати із чистого листа і визнати той факт, що територія району стала невід'ємною частиною міст Трускавця та Дрогобича. Про це повідомив під час проведення прес-конференції 24 грудня голова Дрогобицької РДА Михайло Сендак. Він зауважив, що не потрібно воювати, коли вже на сільських територіях побудовані дев'ятиповерхові будинки чи розміщені гаражі, як у випадку Трускавця, але в майбутньому місто не має залізати на чужу територію. "Я не хочу судитися ні з одним керівником-сусідом", сказав п. Сендак і повідомив, що кілька днів тому мав телефонну розмову із новим мером Трускавця. А з колишнім міським головою курорту Левом Грицаком Михайло Дмитрович завжди був у хороших стосунках.

Михайло Дмитрович теж розповів про махінацію модрицької влади, яка прикишенила собі при підтримці області величезний шмат районної землі (600 га) - потім планувалося надати кожному з 69 депутатів обласної ради, які пішли на таке порушення, по 15 соток вартістю не менше 10 тисяч доларів кожна. "Я зробив багато шкоди тим, що хочуть їхати розмовляти без галстука", сказав голова РДА і висловив жаль, що на його попередника Михайла Кравця вчинили тиск і він підписав передачу 31 гектару лісомасиву для колишнього голови ЛОДА Миколи Кмітя. З цих відвертих речей, які Михайло Сендак обіцяє найближчим часом оприлюднити, видно, що голова РДА створює собі імідж чесної та справедливої людини, яка не боїться наживати ворогів навіть серед високопосадовців.

Михайло Сендак розвінчує і розвінчає махінації

Голова Дрогобицької РДА Михайло Сендак під час проведення прес-конференції 24 грудня розповів, що із тендерами на перевезення ситуацію потрібно вирішувати, адже в цій галузі діють різні схеми, які важко назвати прозорими. Буває, що виграють тендери люди, які до перевезень не мають стосунку. Витративши на отримання дозволу до 1 тисячі доларів, цей же дозвіл потім продається по 5, або і по 10 тисяч доларів. Михайло Дмитрович пообіцяв оприлюднити документи із вказуванням прізвищ в найближчому майбутньому, щоб горе-ділки відповіли перед законом України. За приклад Михайло Сендак навів маршрут "Борислав - Стебник", по якому вже тривалий час іде конфлікт між перевізниками.

Нагадаємо, що в Трускавці існує аналогічна проблема, люди незадоволені станом перевезень на Дрогобич та по місту, але ніхто нічого не може вдіяти.

Михайло Сендак заявив, що він рішуче виступатиме проти різних корупційних схем, зокрема і щодо землі та майна. "Злодій має сидіти в тюрмі", заявив він. Ще один непорядок, наведений за приклад М. Сендаком - ситуація в райспоживспілці. Михайло Дмитрович зазначив, що не збирається кулуарно вести якусь роз'яснювальну роботу із депутатом ЛОР Михайлом Задорожним (колись представник БЮТ, тепер "Свободи"), а хоче чітко зрозуміти, чому споруджені за кооперативні кошти селян споруди тепер не є власністю сільських громад. І як це так, що в смт. Мединичі, де мешкає біля 5 тисяч осіб, немає власного клубу? Ці та інші питання будуть не лише обговорюватися, але й вирішуватися. Наступна прес-конференція М. Сендака планується на кінець січня.

Інформують молодіжні служби

30 дітей пільгових категорій із Трускавця побувало в четвер, 23 грудня, на виставі театру імені Марії Заньковецької у Львові. Про це повідомив на понеділковій нараді 27 грудня начальник відділу у справах сім'ї, молоді та спорту ТМР Зенон Пристай. Зенон Мирославович додав, що це вже друга подібна поїздка за останній час, не так давно трускавецькі діти побували в цирку. Профінансувало захід обласне управління у справах сім'ї та молоді. Пан Пристай теж повідомив, що в неділю, 26 грудня, на базі редакції газети "Джерела Трускавця", що по вулиці Мазепи, пройшов турнір з шахів пам'яті Біласа та Данилишина, в якому взяли участь 16 шахістів. Перемогу на турнірі здобув Мирослав Плекан з Дрогобича, трускавчанин Владислав Салабун зайняв другу сходинку на шаховому п'єдесталі.

40 дітей із Трускавця відвідали безкоштовно концерт артистки Оксани Білозір, їм дуже сподобалося, про це повідомила на нараді начальник Служби у справах дітей ТМР Леся Дребот.

Обережно: віспа!

В Трускавці на відміну від інших адміністративних територій Львівщини, нема перевищення епідпорогу по грипі та ГРЗ. Про це одноголосно на понеділковій нараді 27 грудня заявили головний лікар міської лікарні Осип Свіжинський та головний державний санітарний лікар Трускавця Наталія Когут. Як зазначила Наталія Миколаївна, в нас проте підвищено рівень захворюваності на вітряну віспу (звана популярно "вітрянкою"), найдужче в СШ № 2. Ця хвороба належить до групи некерованих інфекційних захворювань.

Спокійно в нас і з травматизмом, коефіцієнт травмувань такий, як і влітку, зазначив Осип Михайлович. А от проблему із відпуском безкоштовних ліків пільговим категоріям за рецептами в аптеках №№ 267 та 325 розглядатимуть на депутатській комісії. Міський голова Р. Козир підкинув ідею створити в місті комунальну аптеку, адже існуючі державні є у віданні обласної ради.

Власна інформація

Вісті зі Стебника

- Голова трьох ОСББ Богдана Мицак повідомила під час наради в Стебницькій міській раді, що її звільнили з посади згідно наказу на засіданні зборів мешканців будинків. Заступник міського голови Петро Веклюк заявив, що потрібен акт передачі майна. Свого часу п. Богдана взяла один із будинків ОСББ з ЖЕКу в дуже непривабливому стані, де навіть над сміттєпроводом не було перекриття. Довела будинок до пуття, не збільшуючи квартплати. "Якщо збільшити квартплату в будинках, де я є головою об'єднань, цілком реально погасити заборгованість за вивіз сміття та користування ліфтами, - зазначила п. Богдана. - Звичайно, якщо буде порозуміння з мешканцями будинків".
- У Стебнику в більшості будинків ОСББ вже з 1 січня 2011 року можуть бути відключені ліфти. Про це на нараді в Стебницькій міській раді повідомив головний інженер ТзОВ "Трускавецькурортліфт" Олександр Староконь. За словами п. Олександра, ситуація щодо оплати за користування ліфтами у дев'ятиповерхівках украй загострилася. В деяких будинках заборгованість сягає понад 6 тисяч гривень. І тягнеться вона роками. Аби "розрулити" ситуацію, заступник міського голови Петро Веклюк зібрав присутніх голів ОСББ для обговорення цього питання. Було вирішено поетапно розбити заборгованість перед ТзОВ "Трускавецькурортліфт" і частково її оплачувати. От чи погодиться керівництво ТзОВ "Трускавецькурортліфт" з таким рішенням?
- Ось уже декілька років тривають розмови про ймовірну приватизацію "Полімінералу", але практичних дій не видно. До приватизації зголосилося декілька потенційних інвесторів. Хоча їхні фірми прописані в інших країнах, здебільшого керівниками є вітчизняні олігархи. До кінця січня наступного року має бути встановлена остаточна ціна "Полімінералу". До цього вона штучно завищувалась, і це відлякувало потенційних інвесторів. Приватизація "Полімінералу" дасть змогу розв'язувати проблеми Стебника, оскільки це обов'язково має бути зазначене в одному з пунктів угоди. Раніше Стебник процвітав завдяки калійному заводу.

Газета "Воля громади"

Що зроблено в 2010 році в Дрогобицькому районі

Торгівля. Введено в експлуатацію 6 підприємств торгівлі та 3 підприємства ресторанного господарства, якими створено 12 нових робочих місць. Відкрито у 6 селах району магазини по обслуговування малозахищених верств населення близько 710 осіб, зокрема в смт. Підбуж, с. Ступниця, с. Уріж, с. Нагуєвичі, с. Доброгостів, с. Гаї Верхні.

Комунальне господарство, зв'язок. Введено в експлуатацію газопроводи в селах Медвежа, Коросниця, Ясениця-Сільна; замінено газопроводи низького тиску в с. Раневичі, середнього тиску в с. Уличне; замінено 242 електричні опори в 22 населених пунктах, що склало 134,4 % до річного завдання; проведено реконструкцію електромереж в с. Раневичі.

Освіта. На реалізацію заходів з енергозбереження в закладах освіти використано понад 1861,5 тис. грн.; відкрито групи загального розвитку у дошкільно-навчальних закладах сс. Рихтичі, Вороблевичі; відкрито короткотривалі дошкільні групи на базі шкіл сс. Снятинка, Добрівляни; відкрито навчально-виховні комплекси, загальноосвітній навчальний заклад, дошкільний навчальний заклад у сс. Модричі, Волоща, Попелі, Ясениця; продовжувалась реконструкція школи в с. Сторона (гірська частина району).

Медицина. Придбано санітарний автотранспорт для районних лікарень у сс. Грушів, Н.Кропивник; для амбулаторій ЗПСМ в сс. Раневичі, Винники, Лішня; для відділення ШМД ДРЛ №5; встановлено модульну газову котельню в смт. Меденичі (240,0 тис. грн.).

Екологія, охорона довкілля. Завершено роботи із захисту с. Уріж від підтоплення паводковими водами р. Бистриця - 86,5 тис. грн.; проведено очистку міжгосподарських меліоративних каналів( 4,3 км ) на суму 34,8 тис. грн.; проведено ремонт 54 гідротехнічних споруд (5,4 тис. грн.); проведено роботи з ліквідації проривів дамб обвалування після проходження паводку на р. Ріпчанка - 31,6 тис. грн.; проведено реконструкцію берегоукріплення на переході через р. Майданчанка - 169,7 тис. грн.; здійснено розчистку русла та покращення гідрологічного стану р. Бистриця на території Урізької сільської ради - 268,4 тис. грн.

Керівник управління економіки Дрогобицької РДА
Я. Ковтик

Про соціально-економічний розвиток Дрогобицького району у 2010 р.

Населення району: 74,3 тис. осіб. Кількість населених пунктів - 76. Кількість місцевих рад - 48 ( 2 селищні, 45 сільських, 1 районна). Межує з Стрийським, Миколаївським, Турківським, Сколівським, Старосамбірським, Самбірським та Городоцьким районами. Голова Дрогобицької районної державної адміністрації - Михайло Сендак. Голова Дрогобицької районної ради - Михайло Сікора.

Результати атестації державних службовців ДРДА. Кадрова політика як передумова адміністративній реформі. Фактично працюючих в адміністрації 113 осіб. З них 80 державних службовців підлягало атестації, 33 - не підлягають атестації, або вирішили не атестуватися (18 осіб перебувають на посаді менше одного року, 11 - відпустка по вагітності, пологах та догляду за дитиною, 1 - призначено на посаду на визначений термін, 3 - інше).

Згідно з атестацією 55 держслужбовців відповідає займаній посаді, 22 - відповідає займаній посаді за певних умов, 3 - не проходили атестації у зв'язку з хворобою. В даний момент є 8 вакантних посад.

- Основне для будь-якого рівня керівника - це сформувати дієздатний, професійний колектив однодумців. Зараз я не задоволений роботою окремих заступників, які не розуміють, що таке виконання своїх функціональних обов'язків, і втручаються в кадрову політику. Якщо вони не проявлять себе як професіонали, то відбудеться їх заміна. За кадри відповідає керівник. - М. Сендак. - Ще одна важлива задача в 2011 році: відбудеться також заміна керівників, директорів шкіл, які пропрацювали 5 і більше пенсійних років. Таким чином дамо зелене світло молодим спеціалістам. Не може жінка 65 - 70 років працювати директором школи.

Освіта. У районі функціонує 57 загальноосвітніх закладів. Навчається - 7039 учнів. Спостерігається зменшення наповнюваності шкіл і класів (з 18,8 до 16 учнів в класі). Цього року відкрито групи загального розвитку у дошкільно-навчальних закладах с. Рихтичі, Вороблевичі; відкрито короткотривалі дошкільні групи на базі шкіл с. Снятинка, Добрівляни; відкрито навчально-виховні комплекси, дошкільний навчальний заклад у с. Модричі, Волоща, Попелі, Ясениця.

- 2010 рік показав, що за неефективного керування попередньої влади втрачено велику суму коштів, передбачену на будову шкіл. А саме через те. що не був проведений тендер та експертиза, не використано 2,5 млн. гривень. Тому першочерговим завданням на наступний рік буде добудова шкіл у с. Сторона, Летня та Ролів. - М. Сендак.

Генеральні плани розбудови сіл. У 2010 році розпочато роботу з виготовлення генеральних планів розвитку сіл району, наявність яких дасть можливість значно прискорити і збільшити потік інвестицій. В цьому році вдалось завершити розробку генплану с. Рибник, Майдан. На стадії проектування та проведення експертизи перебувають генплани сіл Н.Кропивник, Лішня, Модричі. Бистриця (гірська).

Серед інших найважливіших питань, запланованих на 2011 рік:

1. Плановий ремонт доріг протягом року з твердим (за бюджетні кошти) і гравійним (своїми силами) покриттям.
2. Кар'єр у межах району (наприклад, у с. Уріж за межами сільської ради). Щоб не купляти за великі кошти сипучі матеріали у Стрию, Старому Самборі та ін.
3. Сміттєпереробний завод з переробки твердих побутових відходів. Уже є інвестор, ведуться переговори, визначаємося із земельною ділянкою на території району.

* * *

Промислові підприємства району за 11 місяців 2010 р. виробили продукції в діючих цінах на суму 47,9 млн. грн. Порівняно з минулим роком приріст обсягів виробництва промислової продукції у порівняних цінах склав 109,4%. Стабільно продовжують зростати обсяги виробництва продукції в галузі виробництва харчових продуктів - на 15,9 %.

Сільськогосподарськими виробниками забезпечено позитивні показники з виробництва м'яса - 175 тонн, або 115,9% до відповідного періоду минулого року. Забезпечено у цьому році виконання запланованих показників з виробництва зернових ( 108,9 % до завдання Програми), але на 9,3 % менше, ніж у відповідному періоді минулого року. Цей рік для сільськогосподарських виробників був непростим - внаслідок повені загинуло 426 га зернових. Для підтримки агропромислового комплексу затверджено 4 цільові програми, що фінансуються з районного бюджету на суму 380 тис. грн. За січень-листопад освоєно 323,1 тис. грн.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника у агропромисловому комплексі склала 1142,51 грн. і зросла у порівнянні з 2009 роком на 114,2%. Обсяг роздрібного товарообігу в 2010 році складе близько 66,8 млн. грн. і зросте до минулого року на 105%.

За січень-вересень 2010 року спрямовано 92.7 млн. грн. інвестицій в основний капітал, що становить 150,4% до відповідного періоду минулого року.

У 2010 році в Дрогобицькому районі реалізується 14 інвестиційних проектів загальною вартістю інвестицій - 17.9 млн. грн., з яких найбільшими є:

- проект з виробництва систем вентиляції, аспірації та пневмотранспорту (ТзОв "Євроген-Україна" с. Михайлевичі)- 250 тис. грн.;
- проект з виробництва піноблоків та з/б конструкцій ("ПП "Жваво "с. Болехівці, п-ць Мацигін О.Б.,с. Унятичі)- 160 тис. грн.;
- будівництво 75 - квартирного будинку на території Станильської сільської ради (ПП "Олвер-999" ) - 17 млн. 300 тис. грн.;
- будівництво II черги ( кафе, зал, мотель ) ПП "Інклюз " - 2800 тис. грн.;
- реконструкція продовольчого магазину в с. Летня (ТзОВ "Хлібороб") - 195,6 тис. грн.

На сьогодні готові до реалізації 3 інвестиційні проекти, де планується залучити приблизно 6.2 млн. грн.:

- завод з виробництва цегли в с. Уличне;
- будівництво цеху з розливу води в с. Уличне;
- реконструкція тваринницького приміщення для вирощування свиней в с. Брониця.

У 2010 році джерелами фінансування районної Інвестиційної програми є: кошти обласного бюджету - 3617.1 тис. грн.; кошти районного бюджету - 515.6 тис. грн.

Ці кошти спрямовано на такі об'єкти:

- Добудову школи в с. Сторона -3 95.0 тис. грн. (р/б)
- Реконструкцію школи в с. Ролів - 2946.5 тис. грн. (о/б)
- Капітальний ремонт дороги смт. Підбуж - 150 тис. грн. (о/б)
- Капітальний ремонт доріг с. Модричі - 491.6 тис. грн.
- Улаштування водовідведення з приміщення підвалу дитячого садка в с. Рихтичі - 29,0 тис. грн.

У 2010 році в районі функціонує 2681 суб'єкт малого підприємництва.

За рахунок здійснення заходів щодо зайнятості населення в січні-листопаді 2010 р.:

Зайняте населення - 22 тис. осіб. Кількість зареєстрованих безробітних - 727 осіб, що менше на 10 осіб до початку року; створено 469 нових робочих місць, або 130,0% до річного завдання

До Зведеного бюджету України надійшло в січні-листопаді 2010 року податкових платежів в сумі 64,1 млн. грн., що на 12,7 млн. грн. більше, або 124,8% до відповідного періоду минулого року.

На 2010 рік затверджено доходи до загального фонду місцевого бюджету в сумі 14.4 млн. грн.

До загального фонду місцевого бюджету за січень-листопад 2010 року надійшло 13.6 млн. грн., або 104,6% до встановленого завдання та 107,4 % до минулого року.

Дотацію вирівнювання із Державного бюджету одержано в повному обсязі - 96,3 млн. грн.

Заборгованість з виплати заробітної плати станом на 01.12.2010 року склала 91,1 тис. грн. і її допустили ТзОВ "Карпати 22" - 44,3 тис. грн. та санаторій "Джерельний " - 46,8 тис. грн.

Офіційну інформацію для "Трускавецького вісника"
надала Дрогобицька РДА

Роботу знаходить той, хто її шукає

17 грудня з нагоди ювілейної, двадцятої, річниці створення в Україні Державної служби зайнятості населення за круглим столом відбувся урочистий захід представників Стебницького міського центру зайнятості з соціальними партнерами.

Учасниками зустрічі були заступник міського голови Петро Веклюк, голови сільських рад Уличного, Доброгостова та Станилі, представники Стебницької міської лікарні, директор КП "Ринок "Прикарпаття" Любов Калапач, директор ТзОВ "Канзас" Роман Бойко, приватні підприємці, представники громадських організацій, директори місцевих шкіл та Стебницького професійного ліцею. Основною темою для обговорення слугувала "Тісна співпраця з соціальними партнерами - запорука успіху служби зайнятості".

Презентуючи роботу Стебницького міського центру зайнятості, працівники даної установи основну увагу акцентували на активності позиціонування служби на ринку праці.

- Впродовж двох десятиліть наша служба надає дієві посередницькі послуги пошуковцям роботи та працедавцям і сприяє збалансуванню попиту і пропозиції трудових ресурсів у місті, - розпочала свій виступ директор Стебницького міського центру зайнятості населення Леся Качмар, а згодом перейшла до характеристики структури. - Нині служба зайнятості - це високоорганізована інституція, оснащена сучасною комп'ютерною технікою, діяльність якої з 2001 року провадиться за науково обґрунтованою Єдиною технологією обслуговування незайнятого населення. Система роботи настільки налагоджена, що існує навіть чіткий обмін даними з державною податковою інспекцією України, пенсійним фондом тощо. Систематично проводиться автоматизована звірка використання коштів пенсійного фонду. На роботу ми приймаємо тільки осіб з вищою юридичною, економічною (чи для профорієнтаційної роботи) педагогічною освітою. При службі діє Київський інститут підвищення рівня кваліфікації кадрів, де працівники центру зайнятості всіх регіонів України раз на чотири роки зобов'язані пройти двотижневі курси. Мало не щоденно ми спілкуємося з владою, з дирекцією загальноосвітніх шкіл та професійно-навчальних закладів з метою працевлаштувати безробітних, котрі звертаються до нас за допомогою.

Заступник директора Стебницького міського центру зайнятості Віра Мисько зауважила, що, починаючи з 1993 року, їхньою службою було надано кваліфікованих юридичних, економічних та профорієнтаційних послуг більш як двадцятьом тисячам тимчасово незайнятих осіб, кожен третій з яких був працевлаштований, кожен сьомий - залучений до тимчасових робіт, а кожен п'ятий проходив професійне навчання.

- Починаючи з 2005 року, - сказала вона, - для тих, хто бажав започаткувати свою власну справу, ми посприяли наданню одноразової допомоги. Насамперед це стосувалося соціально незахищених громадян (в тому числі і мешканців сіл Уличне, Доброгостів, Станиля). Надаються також дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, у тому числі випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів на перше робоче місце. На сьогодні у нас налагоджена тісна співпраця з головами сільських рад вищезгаданих сіл: організовуємо круглі столи, обговорюємо наболілі питання. Якщо говорити мовою статистики, то за 11 місяців 2009 року ми надали послуг 645 особам, які перебували на обліку нашої служби, на початку 2010 року їх чисельність скоротилася до 391 особи. Кількість безробітних зменшилася не за рахунок створення нових робочих місць, а завдяки добросусідським відносинам з Дрогобичем, Трускавцем, Бориславом, Стриєм (особливо це стосується заводу "Леоні"). Дуже багато людей самостійно знайшли собі роботу, дехто відкрив свій бізнес, а багатьом допомагали наші працівники, розміщаючи їхнє резюме на офіційному інтернет-порталі "TRUD".

Згодом присутнім повідомили, що з січня 2011 року держслужба зайнятості населення України переходить в Єдину інформаційну інтернет-систему "NET", яка дасть можливість бачити в Україні всі вакансії на різноманітних підприємствах у сферах економіки, транспорту, науки тощо. Інформація щодо вакантних місць оновлюватиметься через 5-6 секунд, що суттєво покращить ефективність роботи центру зайнятості.

У своїй доповіді начальник відділу взаємодії з працедавцями Стебницького міського центру зайнятості населення Марія Мосур зауважила, що роботодавець для центру зайнятості - це клієнт №1. Усі зусилля повинні бути скеровані на те, аби якісно налагодити з ним тісну співпрацю, бо основним завданням служби є працевлаштування, підбір роботи для незайнятих громадян. І тут усе залежить від наявності (кількості) вакансій.

- Найбільшою радістю для мене є бачити, коли за нашого сприяння фізична чи юридична особа приймає наших тимчасово незайнятих людей на роботу, - сказала вона, - створює нові робочі місця, реєструє трудовий договір між роботодавцем та найманою особою, коли юридичні особи вчасно подають нам відомість про наявність вільних робочих місць. Таким чином налагоджується співпраця, і ми можемо виконувати свій обов'язок перед державою - працевлаштовувати громадян. Завдяки державному реєстратору наш центр - єдиний у місті, який відає інформацією про кількість юридичних установ і фізичних осіб у місті. Якщо котресь з підприємств змінить свою юридичну адресу, ми взнаємо її місцезнаходження вже наступного дня через потужну пошукову систему. На сьогоднішній день в нашій базі даних разом з мешканцями навколишніх сіл перебуває 1300 фізичних осіб, суб'єктів підприємницької діяльності (900 з яких - діючі) і біля 300 осіб юридичних. І лише 120 з них мають укладені договори з найманими працівниками. 80 з трьохсот юридичних осіб сплачували внески у відповідні фонди щодо своєї діяльності. Але наша робота полягає не тільки у веденні обліку, але й у наданні послуг для підприємств, відповідних установ щодо створення нових робочих місць, розширенні сфери діяльності, наданні дотацій. Близько п'ятдесяти підприємців скористалися нашою послугою. І досить результативно! Незважаючи на катавасії з новим Податковим кодексом, які спричиняються до втрати робочих місць та скорочення кадрів, ми й надалі допомагатимемо нашим підопічним, сприятимемо, аби роботодавці розширювали сферу своєї підприємницької діяльності і поповнювали місцевий бюджет.

Петро Веклюк виокремив основну проблему: в Стебнику на даний час на повну силу не працює жодне велике підприємство, найбільш потужним з яких є "Полімінерал", що знаходиться у відомстві Кабміну. Якщо владі вдасться долучитися до державних цільових програм і зрушити питання щодо інвестиційних питань "Полімінералу" з мертвої точки, завод зможе запрацювати. Тоді, відповідно, з'являться нові робочі місця. Другою, не менш важливою проблемою, на думку п. Петра, є налагодження співпраці з підприємцями.

- Наші приватні структури, - сказав він, - зокрема заклади торгівлі, не в повному обсязі обліковують своїх працівників. Приступивши до своїх повноважень, стебницька міська рада разом з центром зайнятості буде контролювати питання щодо легалізації робочих місць на підприємстві.

Леся Качмар зауважила, що згідно Антикризового закону, який діє в Україні з січня 2009 року, на біржі так просто "стояти" не можна. Тимчасово незайнятий зобов'язаний прийняти пропозицію працювати на громадських та сезонних роботах, одним з яких є праця на "Стебниктеплокомуненерго" та в Стебницькій міській лікарні.

- Наша служба укладає угоди з відповідними установами про проведення відповідних робіт за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Щоправда, якщо це стосується соціальної сфери населення (медицини, освіти, культури). Аналогічною є картина і в сільських радах. Якщо виконується суспільно-корисна робота, працівникові оплачує ФЗДССБ, - поінформувала присутніх п. Леся.

Найприємнішою частиною урочистих зборів було нагородження керівництва Стебницької міської лікарні за плідну та успішну співпрацю пам'ятним знаком - статуеткою з логотипом служби зайнятості населення України - установи, котра стоїть на стороні прав захисту населення.

Та справжнє свято розпочалося, коли до установи завітав Святий Миколай... За солодким частуванням присутні обмінялися набутим досвідом, обговорили умови майбутньої співпраці щодо потреби підприємств у кваліфікованих молодих кадрах та проведенні інформаційних форумів для працедавців.

Вікторія Лишик,
газета "Воля громади"

Оголошення

Новорічні ціни від міні-маркету "Ромашка":

1. Горілка Медофф Класік 0,5 л - 20,50 грн.,
2. Шампанське Совєтскоє н/солодке 0,75 л - 22,00 грн.,
3. Цукерки Світоч Палітра Асорті 216 г -18,00 грн.

Клуб спортивного покеру V.S.O.P. запрошує мешканців та гостей міста на щоденні турніри для початківців та досвідчених спортсменів. На вас чекає затишна атмосфера, кваліфікований персонал, послуги бару та екзотичного ресторану "Мисливський Рай". Працюємо щодня від 18.00 до останнього гостя клубу. Наша адреса: м. Трускавець, вул. Данила Галицького, 2 (SPA-готель "П'ятий океан"). Додаткова інформація за тел. 063 3220 777.

СПА-готель "П'ятий океан" запрошує гостей міста Трускавця зупинитися, відпочити, оздоровитися. На території комплексу функціонує СПА-центр "П'ятий океан" і ресторан "Мисливський рай". Елітність, професійність, конфіденційність та небагатолюдність гарантовано. Детальніша інформація - на сайті www.karpatypremium.com.

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.