Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№118 (241) 21 грудня 2010 р.

Дякуємо за подароване свято!

лист до Святого Миколая лист до Святого Миколая лист до Святого Миколая

Таких листів до св. Миколая всього було 26. Ці дитячі бажання не змогли б здійснитися, якби не допомога багатьох людей з добрими серцями. Дана акція відбувалася без підтримки партій чи громадських організацій. Гроші на подарунки для сиріт жертвували православні, греко-католики і римо-католики. Особлива подяка о. Володимиру і о. Зиновію, братству «Молитва матері за дітей», а також парафіянам храму Покрови Пресвятої Богородиці, які допомогли зібрати близько 2,5 тис. гривень. Пані Олена передала комп’ютер для дитячого будинку, п. Тарас і п. Святослав з ВО «Свобода» надали транспорт і придбали солодке печиво, п. Тарас із Партії Регіонів допоміг у придбанні солодощів, п. Олена і п. Михайло з «ВО «Батьківщина» надали кошти і канцтовари, працівники пансіонату «Віктор» передали 500 грн. Всього було зібрано 5850 грн. Багато людей також приносили одяг, який так потребують ці діти.

Свято Миколая Свято Миколая Свято Миколая

Також вдячна своїй сім’ї, друзям та співробітникам зі Львова за допомогу. Дякую всім, хто допоміг виконати бажання дітей з «Оріани»!

Мар’яна Пристай

Новини Трускавця та регіону

Бориславські злодії

Один із найпоширеніших видів злочинів у Бориславі - крадіжки. Так, як інформує газета "Нафтовик Борислава", в ніч з 8 на 9 грудня невідомий зловмисник викрав два акумулятори потужністю 190 А та сто літрів дизельного палива із автомобіля ІVЕСО 440 Е 43, який знаходився на автостоянці по вул. С. Петлюри. Автостоянка належною охороною не була забезпечена, тож злочинці у повній мірі скористалися вільним доступом для здійснення крадіжки. Сума завданих збитків власнику автомобіля гр. К. встановлюється.

Вхідні алюмінієві двері викрали невідомі зловмисники з будинку № 94 по вул. Т. Шевченка, який належить лабораторії Українського нафтогазового інституту. Нині приміщення лабораторії орендує приватний підприємець. Слідчо-оперативною групою із виїздом на місце події встановлено, що будинок ніким не охороняється. Крадіжку дверей здійснено дев'ятого грудня зранку в період між шостою та восьмою годинами. Невідомі зловмисники тут також скористалися вільним доступом до об'єкту крадіжки.

Для проникнення у приміщення гаражу гр. П. по вул. Д. Яворницького злодії просто розібрали частину стіни. Через дірку вони викрали матеріальних цінностей на загальну суму 7 500 гривень. Причому точний час крадіжки встановити неможливо, оскільки про її факт стало відомо лише після того, як її виявила господарка. Гараж знаходиться у гаражному кооперативі, відтак малоймовірно, щоб хтось із власників інших гаражів не зауважив факту крадіжки. Але жодного повідомлення, яке б вивело працівників міліції на слід знахабнілих злочинців, не надходило. За фактом крадіжки порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.

Трускавчани вшанують земляків

У четвер, 23 грудня, біля пам'ятного знаку неподалік санаторію "Трускавець" (СБУ) відбудеться вшанування трускавчан Василя Біласа та Дмитра Данилишина, які загинули як справжні патріоти від рук польської окупаційної влади. Початок заходу - о 14.00, повідомила на понеділковій нараді заввідділом культури ТМР Світлана Ковальчин.

З депутатських запитів 21 грудня 2010 р.

21 грудня відбулося чергове і останнє пленарне засідання ІІ сесії ТМР VI демократичного скликання. На початку традиційно були озвучені депутатські запити. Депутат Біліченко від імені мешканців кількох будинків вулиць Котляревського та Бориславської клопотав про освітлення для цього мікрорайону, депутати Процишин, Юник та Чапський порушили проблему перевезень по місту (непристосовані авта, погане перевезення по маршруту № 3, відмінити рішення виконкому, прийняте в жовтні тощо), депутат Наконечний розповів про проблеми трускавецького осередку Суспільної служби України, який очолює п. Ольга Ворон. Діти-інваліди не завжди мали змогу отримати ліки за безкоштовними рецептами у аптеках №№ 276 та 325 через погане фінансування, так само батьки цих дітей хотіли б отримати приміщення для своїх потреб - їм дозволено збиратися в Народному домі. Проблему гужового транспорту в місті вкотре підняв депутат Євген Юник. А депутат Малащак розповів про проблеми будинку 36 на вулиці Мазепи, де кроків не працює ліфт, проблеми з каналізацією, відсутнє освітлення, а це ж малосімейний гуртожиток, там проживає багато дітей. Мер міста пообіцяв розглянути можливість допомогти мешканцям цього та інших будинків у вирішенні їхніх проблем.

Перед двома головними питаннями сесії по регламенту та структурі депутати ще розімнулися по заступниках мера Бодак та Яворському, які, на їхню думку, не мають права брати участі в голосуваннях, оскільки це, як вважають депутати, суперечить закону. Але пані Валентина та пан Юрій все одно голосували.

Маємо регламент

На сесії 21 грудня було прийнято переважною більшістю голосів новий регламент ради. Скасовано таке поняття як секретаріат сесії (його функції і так виконує оргвідділ), а ораторів тепер обзиватимуть промовцями. Дискусію спричинило питання, як поступати із депутатами-хуліганами, чи виводити їх із залу попід руки чи просто позбавляти слова та права виступу на кілька засідань вперед. Врешті-решт ніхто собі не ворог і трускавецькі обранці вирішили, що в нас не буде випадків, подібних до ВРУ, так що цей пункт вилучили взагалі. Введено новий Х розділ на прохання юридичного відділу, він звучить "Порядок розгляду питань, пов'язаних з прийняттям радою регуляторних актів". Депутати по рейтинговому голосуванні визначали, скільки ж депутатів п мінімуму має входити у фракцію, хтось хотів 3, хтось 4, а голова пропонував 10. Врешті зійшлися на п'яти. Депутатська група складатиме 3 осіб. Новий регламент прийнято 40 голосами.

Затверджено структуру органів влади Трускавця

105 людей та ще пів людини працюватиме у виконавчих органах Трускавця. Так вирішили в раді 21 грудня. Зважаючи на те, що гряде адміністративна реформа, не можна прогнозувати, що ця структура буде збережена на довший час, але як зазначив депутат Пілько, "нема нічого постійнішого за тимчасове". У відання секретаря ради віддали Управління праці та соціального захисту, троє заступників підпорядкували собі ряд відділів та управлінь. Мер міста матиме у своєму підпорядкування ласі шматочки - управління фінансів, юридичний відділ, бухгалтерію та новостворений відділ землекористування. Дискусії точилися навколо функцій третього заступника з питань розвитку курорту, їх підняли депутати Пілько, Шиманська, підтримали інші депутати. Але все пройшло так, як забажав міський голова - без врахування нічиїх пропозицій, окрім його власних. "Козир стає Грицаком № 2", сказав хтось пошепки, бо нікому неохота тепер критикувати владу.

Доповідав по питанні структури органів влади керуючий справами Олег Ковальчин. Цим питанням сесія завершила свою роботу - після виконання Державного гімну України біля 13.00 депутати розійшлися.

У Трускавці буде стаціонарна сцена

Наступного року у Трускавці на Площі Незалежності буде споруджено стаціонарну сцену. Про це на понеділковій нараді повідомив мер міста Р. Козир. Він зазначив, що існуюча розбірна сцена становить загрозу, особливо для дітей та жінок, а ми додамо, що для вагітних жінок особливо. Так само на період проведення масових гулянь в парку встановлюватимуть пересувні дерев'яні споруди, які називатимуть "святковими ярмарками".

Пообіцяв, але чи виконає?

Після сесії 21 грудня міський голова Трускавця Руслан Козир пообіцяв врахувати побажання редактора "Трускавецького вісника" Володимира Ключака щодо підготовки для журналістів місцевих видань матеріалів, які роздруковуються для депутатів, а саме проектів рішень. "Ми врахуємо Вашу пропозицію", сказав мер. Нагадаємо, що в усній формі таку пропозицію ми вже подавали начальнику інформаційної служби ТМР Олегу Блажівському та прес-секретарю Руслана Козира Валентині Гук. Проте наразі позитивного реагування не було. Підготовка цих матеріалів значно полегшила б роботу журналістів та сприяла б більш повному та об'єктивному висвітленню всіх питань щодо діяльності міської влади. За нашими пропозиціями, потрібно готувати 7 пакетів (для міського радіо, газет "Джерела Трускавця", "Трускавецька ґазета", "Трускавецькурорт", "Франкова криниця Підгір'я", Інтернет-видання "Трускавецький вісник" та ЗІКу), хоча можна робити і більше після виявлення більшої кількості зацікавлених сторін, наприклад, для журналістів інших видань, які забажають проакредитуватися при ТМР).

Власна інформація

Дрогобицька міська рада у Новий рік ввійде з новою структурою

Міський голова Олексій Радзієвський вимагає більш динамічно вести кадрову роботу - запроваджувати затверджену на сесії структуру виконавчих органів міської ради і продовжувати роботу з її оптимізації. "У Новий рік маємо ввійти з новою структурою", - наголосив Олексій Радзієвський на нараді з керівниками відділів, управлінь і служб міста і доручив першому заступникові Олександрові Коростельову провести цю роботу . Міський голова висловив незадоволення організацією спортивно-масової роботи в місті. З його слів, вона ведеться не компетентно і не професійно, внаслідок чого Дрогобич втратив позиції. Щодо організаційного відділу, який, за словами міського голови, має планувати роботу усього апарату виконавчого комітету, систематизувати роботу усього апарату, міський голова вимагає пропозицій щодо кадрового зміцнення. Міський голова висловив претензії недавно призначеному керівникові управління комунального майна щодо комплектації цієї структури кадрами.

"Дуже насторожує робота юридичного відділу, - каже Олексій Радзієвський. - Стало традицією програвати в судах усі справи". На сьогодні відсутній керівник цього відділу.

Дрогобицький мер заборонив чиновникам економити на здоров'ї дітей

Однією з причин високого рівня захворюваності на грип і ГРВІ серед дітей до 14 років, внаслідок чого у Дрогобичі на два тижні було призупинено роботу шкіл, міський голова Олексій Радзієвський назвав мінімальний рівень подачі тепла в установи освіти у вихідні дні, яке проводиться керівниками цих установ для економії коштів. Зі слів Олексія Радзієвського, у понеділок діти заходять в холодні сирі приміщення. Щоб нормалізувати температурний режим, потрібно 2-3 доби. "Така економія підірве здоров'я тисяч дітей і суттєво фінансові справи не поліпшаться", - наголосив Олексій Радзієвський. Він звернувся до начальника відділу освіти Петра Сушка з вимогою заборонити освітнім закладам використовувати таку практику заощадження коштів.

Директорові КП "Дрогобичтеплоенерго" Ігореві Хом'яку доручено відстежувати стан дотримання температурного режиму на об'єктах бюджетної сфери і щодня інформувати про це міського голову.

Дрогобицький мер Олексій Радзієвський береться за створення муніципальної міліції

У Дрогобичі створять муніципальну міліцію, яка буде взаємодіяти з міським відділом Управління Міністерства внутрішніх справ у Львівській області, що допоможе забезпечити правопорядок в місті. Про це заявив міський голова Олексій Радзієвський, вітаючи міліціонерів з професійним святом. Також мер сказав, що влада перед міліцією в боргу й пообіцяв виправити ситуацію з огляду на бюджет 2011 року. Зокрема, потурбується про розв'язання квартирного питання.

У Дрогобичі комісія УЕФА вивчатиме стан підготовки стадіону до Євро-2012

Цього тижня у Дрогобичі буде працювати комісія УЕФА. Про це 20 грудня повідомив на оперативній нараді в Ратуші міський голова Олексій Радзієвський. З його слів, комісія вивчатиме стан підготовки стадіону й інфраструктури міста до проведення Євро-2012. Нагадаємо, що стадіон "Галичина" у Дрогобичі буде тренувальною базою для однієї з футбольних команд - учасниці Євро-2012.

Дрогобицькі спортсмени вибороли три золоті медалі на всеукраїнських змаганнях з кікбоксингу

Спортсмени Дрогобицького спортивно-оздоровчого центру "Еней" традиційно гідно представили Львівщину на змаганнях на Кубок України з кікбоксингу.

У доробку дрогобичан - три золоті, дві - срібні, дві - бронзові нагороди. Двоє спортсменів Василь Мушинський (СШ №16) та Оксана Городинська (ДДПУ) - виконали норматив майстра спорту України. "Особливо хочеться відмітити двох 17 - річних бійців Богдана Завалкевича та Остапа Гриника, які вперше брали участь у змаганнях серед дорослих, - каже голова СОЦ "Еней" Михайло Городинський. - Богдан Завалкевич впевнено переміг своїх суперників і завоював золоту нагороду".

І ще одна приємна новина - виконавчому директорові СОЦ "Еней" Орестові Шевчуку присвоєно почесне звання "Заслужений тренер України". Нагадаємо, що СОЦ "Еней" три роки поспіль виборює титул найкращого спортивного клубу Львівщини.

Іван Тихий,
головний спеціаліст із питань внутрішньої політики
Дрогобицької міської ради

2010: що запам'яталося…

Минає 2010 рік… Завжди в кінці року старого чи на початку нового маємо звичку робити невеличкий аналіз: що, як, де, коли. Непростий час виборів Президента України та виборів місцевих, для одних він став роком великого розчарування, для інших - роком надії на зміни та краще життя. А втім завжди надії на зміни та краще залишаються, інакше не може й бути. Багато з того, що було, варто просто викинути на сміття, з чогось варто зробити певні висновки, а є й таке, що з року в рік варто проносити зі собою - людяність, доброту, порядність, чесність. Якщо інші це гублять, то не треба бути як інші…

Січень. Місяць фестивалів для Трускавця. З 3 по 6 число - "Яскрава країна в Трускавці", 10 - "Ой радуйся, земле", з 10 по 15 - Міжнародний фестиваль телевізійних фільмів "Корона Карпат". Незвичні для святкової пори вибори Президента 17 січня (перший тур). А на рівні місцевому - початок епопеї листування між Русланом Козиром та Левом Грицаком щодо пам'ятника Бандері, відкриття 22 січня Льодового катка на тенісних кортах і феєричне дійство "Красуня Прикарпаття" 23 числа.

Лютий. Загострення інформаційних воєн. Найбільше нападок (взаємних) зі сторони газети Р. Козира та ЗМІ Л. Грицака. А ще міська рада минулого п'ятого скликання ухвалила звернення до Ющенка - подяку за присвоєння Бандері статусу Героя (2 лютого). Колектив "Золоті діти" від школи мистецтв отримав свій сайт, а 18 числа місто потрясла чутка зухвалого пограбування листоноші. В кінці місяця - духовне піднесення, до Трускавця (до трьох церков) було привезено чудотворний образ Розп'яття Ісуса Христа з Глинян за сприяння БФ "Трускавчани".

Березень. Великий Піст. Традиційні Свято Шевченка та 8 Березня. Вищий адміністративний суд України нарешті поставив крапку у спорі між Трускавцем та Модричами стосовно 17 га землі. В школах впроваджено ранкову зарядку, яка, щоправда, не дуже прижилася. "Інтертранстур" виграв тендер на перевезення пасажирів по внутрішніх маршрутах, новим головою трускавецьких мисливців став Василь Мацько, а Трускавець відвідав віце-прем'єр Борис Колесніков. В кінці місяця з ініціативи депутатів О. Чебаненка та Ю. Яворського у Трускавці побувала копія Туринської Плащаниці.

Квітень. Загострення напруги незважаючи на Світлий Великодній період. Звільнення з посади начальника міліції Василя Бурика. Звіт міського голови Лева Грицака 22 квітня та нічия між владою та опозицією (ні схвалили, ні провалили). Міська рада прийняла звернення до ВРУ стосовно "харківських угод" по Чорноморському флоту РФ. А ще - фестиваль "Трускавецький драйв". З-поза меж Трускавця - трагедія під Смоленськом та смерть міського голови Борислава Олега Іваницького.

Травень. Затишшя. На цей місяць планувалося проведення місцевих виборів, згодом вони були проведені 31 жовтня. Трускавець відвідав губернатор Василь Горбаль у рамках візиту до клініки професора Козявкіна. У Трускавці прийнято бюджет, який не виконано.

Червень. Замах. В ніч на 9 червня було кинуто гранату на подвір'я міського голови Лева Грицака та спалено його дачу в Шепільському (Стрийський район). Випускники Трускавця та всієї України протестують проти Табачніка та тестів з англійської мови. В приміщенні фірми "Арко" відкрито художню галерею мистецької родини Копчаків "SevenArt". В політичному плані розпочато епопею із взяттям кредиту для погашення боргів за газ. Трускавець відсвяткував День міста.

Липень. Впорядкування дитячих майданчиків. Місто отримало більше півсотні нових та оновлених дитячих майданчиків у всіх мікрорайонах, долучилися всі - і влада, і опозиція, особливо підприємці. На ринок Трускавця ввійшло нове підприємство (комунальне) - "КОМ-ЕКО-Борислав", яке почало займатися вивозом сміття. Загострюються відносини Трускавця та Борислава. В санаторії "Карпати" 9 числа пройшов круглий стіл за участю заступника голови ЛОДА Мирона Янківа по розвитку гірських територій та вільних економічних зон. Трускавець потрапив у список кращих міст України за рейтингом журналу "Фокус". Нові кадри - генеральним директором КП "Наше місто" призначено Олексія Балицького, а начальником Трускавецького МВ УМВСУ - Івана Малиша.

Серпень. Вертоліт. Розкидання листівок до населення підтримати взяття кредиту на тепло. Розпочато обговорення проекту Податкового кодексу, поки що без акцій протесту. Євген Юник звітує про роботу БФ "Трускавчани" за рік діяльності. В Трускавці побувала делегація з Китаю, вузькоокі взяли участь у святкуванні Дня Незалежності. "Золоті діти" зайняли перше місце на "Чорноморських іграх" в Скадовську. Помер Богдан Аксентійчук.

Вересень. На диво спокійно. Хоча до виборів два місяці, але у вересні не було зафіксовано жодних ексцесів. В місті проходить байкер-шоу, Руслан Козир презентує видану ним книгу отця Олекси Пристая, а "Сильна Україна" відкриває алею кінослави. Проходить фестиваль "Кришталевий Трускавець". В курортному парку освячено фігуру Матері Божої.

Жовтень. Гонка. Вибори у розпалі, пік - кінець жовтня. А на початку - Міжнародний Економічний форум (7 - 8 числа), щоправда без Президента та Прем'єр-міністра, як це було в 2009. Паралельно - фестиваль "Карпатія-2010". В Трускавці постають пам'ятник-погруддя митрополиту Шептицькому та пам'ятник-докоління С. Бандері, а також ряд скульптурних композицій від "Народження ангельських крил" (форум). НПФ "Покрова" святкує другу річницю діяльності. Страйк перевізників. І в останній день місяця - розв'язка, вибори до місцевої ради та на голову міста.

Листопад. Нова влада. Після судів Руслан Козир вступає на посаду голови міста. Розпочинаються страйки підприємців.

Грудень. Несподіванки та перезавантаження влади. Перед періодом свят - цілий цикл несподіванок від нового міського голови та його команди - старенький секретар ради, аж троє заступників у час тотального скорочення чиновників, новий керуючий справами і це ще не кінець. Новий регламент, нова структура виконкому, новий підхід до вирішення земельних, майнових, інших питань. Залізна хватка і намагання навчити порядку урядовців. Хоча особливих успіхів чи відчутних результатів роботи нової влади не видно. Життя продовжується, в 2011 теж буде цікаво…

Підготував редактор Володимир Ключак

Ярослав Пецюх: "Звітувати про якісь конкретні справи дещо передчасно"

Особливістю цієї виборчої кампанії стало те, що в депутати пішли не лише батьки, а й їхні діти. Так, депутатом Стебницької міської ради став Ярослав Пецюх, син чинного міського голови. Нам було цікаво поспілкуватись з ним, тим більше, що на пленарних засіданнях п. Ярослав не відмовчується, як більшість народних обранців, а бере активну участь в обговоренні питань, подає конкретні пропозиції. Інша справа, наскільки така активність відповідає сподіванням громади в розв'язанні тієї чи іншої проблеми, але це вже суб'єктивна точка зору.

"Маю певний досвід роботи, знаю проблеми, які хвилюють стебничан"

- Пане Ярославе, розкажіть, будь ласка, про себе: хто Ви є, ким працюєте?

- Я народився в 1982 році, закінчив у Стебнику середню школу № 18 в 1999 році. Того ж року вступив у Дрогобицький педуніверситет. Певний період працював заступником директора комунального підприємства "Ремонтник". Це дочірня структура житлово-експлуатаційної контори в Стебнику. Наразі займаюсь підприємництвом.

- Як виникла думка балотуватись у депутати Стебницької міської ради?

- Я з 2004 року член партії Народний Рух України. Маю певний досвід роботи, знаю проблеми, які хвилюють стебничан. Тому розумів, наскільки важливо бути представленим у депутатському корпусі, якщо тобі небайдужа доля Стебника.

- Чи балотувались Ви раніше в депутати?

- Я балотувався в депутати в 2006 році від Блоку "Наша Україна". Це, мабуть, була помилка, що Народний Рух не йшов окремою політичною силою. Якби ми брали участь у виборах самостійно, то отримали би більший кредит довіри.

- А тепер Ви балотувались, щоб підтримати батька?

- Безумовно, це був один з мотивів. Я хотів бути опорою міському голові щодо його ініціатив, які йдуть на користь громаді.

- Але ж міський голова повинен стати мером усіх стебничан, враховувати пропозиції й тих, хто голосував проти нього.

- Тут нема протиріччя. Міський голова відкритий до спілкування з різними депутатами, мешканцями міста. Проте основним критерієм для міського голови, я переконаний, є не політичні прапори, а професійність, порядність і здатність людини зробити внесок у розв'язання проблем, які хвилюють кожного.

- Минув місяць, аж поки в Стебнику не обрали секретаря і двох заступників міського голови. Це ж можна було зробити набагато швидше, якби дійсно міський голова, як Ви кажете, прислухався до думки інших людей, а не тільки тих, які його підтримують.

- Я вважаю, що це не так, тому що міський голова від самого початку розмовляв з представниками різних політичних сил. Він, безумовно, хотів, щоби цей процес не затягувався надовго. Але щоби був компроміс, треба цього хотіти не лише одній стороні. Потрібен компроміс і з боку частини депутатського корпусу. Тоді справді можна було би швидше досягти цих кадрових призначень. Але компроміс був знайдений. Щоправда, з'явився другий заступник, але була скасована посада керуючого справами, і цей другий заступник власне виконуватиме й ці функції. Це не ляже додатковим тягарем на плечі платників податків, як ви написали в одній зі своїх статей.

- Поживемо - побачимо.

- Це було соломонове рішення, яке дозволить в майбутньому консолідовано працювати міському голові й депутатам.

- Ваш батько, наскільки мені відомо, не прислухався до деяких порад міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського стосовно кадрових призначень. Чи не вплине це на взаємні стосунки між двома керівниками, а, можливо, й на розв'язання деяких стебницьких проблем?

- Я переконаний, що між Василем Федоровичем Пецюхом і Олексієм Васильовичем Радзієвським складаються нормальні стосунки. Звичайно, Стебник потребує допомоги від Дрогобича і, зокрема, від п. Радзієвського. Міський голова Дрогобича допомагатиме Стебнику, адже задекларував це, будучи на першій сесії Стебницької міської ради. Він сказав, що Стебник не будуть фінансувати за залишковим принципом. З іншого боку, значна частина стебницького електорату підтримала кандидатуру Олексія Васильовича. Тому в пана Радзієвського існують й певні зобов'язання перед цими виборцями.

"Мер вважав, що ця кандидатура мала бути компромісною"

- Я би хотів з Вашою допомогою відшукати логіку в поведінці Василя Пецюха стосовно Партії регіонів. Він пропонував на секретаря міської ради Миколу Гориславського, не був присутній на вшануванні жертв Голодомору, а ми знаємо, що саме Партія регіонів не визнає це геноцидом. Що діється з чільним стебницьким рухівцем? Вибачте за грубість, Ваш батько "ліг" під Партію регіонів?

- Батько не був на вшануванні жертв Голодомору через відсутність у місті з об'єктивних обставин.

- Що це за об'єктивні обставини?

- Я вже, відверто кажучи, не пам'ятаю. Здається, їздив по справах Стебника у Львів.

- А Стебником поширилась чутка, що це було пов'язане з його колишньою роботою: мовляв, він встановлював надгробний пам'ятник.

- Я не пам'ятаю достеменно, де в той час перебував Василь Федорович, але скажу вам твердо, що він мав об'єктивні причини, а тому й не був присутній на цьому заході.

- А як щодо Миколи Гориславського?

- Ви некоректно задали питання стосовно того, що Василь Федорович "ліг" під Партію регіонів. Він самодостатня особистість і хотів співпрацювати з представником Партії регіонів. До речі, хоча Микола Іванович Гориславський ішов на міського голову від цієї політичної сили, але є позапартійним. Чим керувався Василь Федорович стосовно підтримки даної кандидатури на посаду секретаря міської ради? Він хотів консолідувати депутатський корпус. Мер вважав, що ця кандидатура мала бути компромісною, адже Микола Гориславський справді міг консолідувати депутатський корпус.

- Але ж було зрозуміло, що ця кандидатура не пройде. І все-таки Василь Пецюх її запропонував. З іншого боку, є, скажімо, депутати від "Громадянської позиції", які йшли в команді Петра Старосольського, основного конкурента Вашого батька. Чому з ними не проводились консультації? Чому від них, чи від "Свободи", чи від "Фронту змін" хтось не став секретарем ради?

- Ми вважали, що Микола Іванович є рівновіддаленим від інших політичних груп. Він має серйозний життєвий досвід і досвід управління. Крім того, Микола Гориславський особисто знайомий з теперішнім губернатором Василем Горбалем і з народним депутатом України Петром Писарчуком. Завдяки його зв'язкам з керівниками Партії регіонів можна було би розв'язувати деякі проблеми Стебника.

- Ви наївно сподіваєтесь, що Партія регіонів зараз дасть гроші Стебнику, чи Бориславу, чи навіть Дрогобичу і Трускавцю? Їм би зі своїми донецькими і кримськими проблемами впоратись, адже там зростає кількість людей, незадоволених політикою Януковича й Азарова. Туди будуть кидати гроші. Жоден Гориславський чи будь-хто на його місці не допоміг би.

- Я переконаний, що під лежачий камінь вода не тече. Якщо сидіти в кабінеті, то ніхто не зателефонує й не скаже: "Ось є кошти, будь ласка, отримайте їх". Треба їхати у Львів, Київ. Якщо не вдасться отримати ту суму, яка потрібна для розв'язання стебницьких проблем, то принаймні міський голова знатиме, що вища влада не змогла фінансово допомогти. Тоді можна буде сказати відкрито мешканцям Стебника, що ми зробили все від нас залежне, проте вища влада не пішла нам назустріч.

- Але ж Партія регіонів вам нічого не обіцяла. І у виборчих обіцянках Василя Пецюха теж не було пункту про підтримку Партії регіонів. Давайте лишимося Партії регіонів і перейдемо до "Свободи". В мене таке враження, що депутати від цієї політичної сили стали в глуху опозицію до міського голови. Чому не знайшли спільної мови зі "Свободою", хоча маєте більше спільних точок дотику, ніж з тією ж Партією регіонів?

- Я думаю, що зі "Свободою" в нас повинні скластись конструктивні нормальні стосунки. Я вважаю, що представники "Свободи" відчувають відповідальність за розв'язання проблем Стебника, адже обіцяли це зробити. Хоча "Свобода" була проти кадрових пропозицій міського голови, думаю, що в нас повинна скластись нормальна співпраця.

"Для нас важливі корисність і порядність тієї чи іншої кандидатури"

- Чи не здається Вам, що Ви особисто і Ваші однопартійці доволі часто роблять ведмежу послугу міському голові? Тобто пропонуєте рішення, які йому подобаються, і кадри, які би підтримували його. Не завжди ваші пропозиції виходять з потреб громади. Незручні люди в тому ж виконкомі йому не потрібні.

- Насправді це не так. Даючи пропозиції, ми послуговуємося чіткими критеріями. Для нас важливі корисність і порядність тієї чи іншої кандидатури. А де ви взяли зручні кандидатури? У виконкомі є люди, яких важко назвати прибічниками міського голови.

- Когось можете назвати конкретно?

- Вадим Рябцев. Я пропонував Ореста Лабовку.

- Думаю, що тут мова радше йде про нейтральність, ніж про щось інше. Чому Ви особисто були проти кандидатури Лілії Шологон, яку громада Сільця хоче бачити в складі членів виконкому? Боїтеся, що колишній заступник міського голови буде заважати працювати Вашому батькові?

- У нас нормальні стосунки з пані Лілією, знаю її не перший рік, разом працювали в штабі "Нашої України". При визначенні кандидатур членів виконкому ми виходили з того, наскільки та чи інша людина зможе допомогти місту. Замість Лілії Шологон я пропонував кандидатуру Ореста Лабовки. Це керівник, який багато допомагає місту, зберіг техніку.

- Але від Сільця нема представника у виконкомі.

- Не повинен бути географічний принцип представництва осіб у виконкомі. Давайте запропонуємо від Стройки людину, від іншого мікрорайону.

- Минуло майже 50 днів від виборів, а нічого не зроблено. Чи, може, я чогось не помітив? Є зрушення у вивезенні сміття, ремонті доріг, ліфтів, дахів, перевезенні пасажирів до Дрогобича? Можете назвати якусь вагому справу, яку вдалося зробити міській владі - Василю Пецюху і депутатам - за ці 50 днів? А з чим будете звітувати, коли мине сто днів?

- Давайте дочекаємось цих сто днів, а тоді поговоримо. Що стосується п'ятдесяти днів, то це не є термін, на основі якого можна підбивати певні підсумки. А якщо взяти час від присяги міського голови, то й п'ятдесяти днів нема. Це період, на протязі якого лише формується владна команда. Безумовно, цей процес затягнувся в часі, але на це були об'єктивні причини. На час нашого інтерв'ю лише два дні працюють заступники міського голови. Відповідно звітувати про якісь конкретні справи дещо передчасно.

Анатолій Власюк,
газета "Воля громади"

Від редакції. Сподіваємося продовжити наше спілкування вже в новому році. А наразі передаємо запрошення Ярослава Пецюха відвідувати щовівторка офіс Народного Руху України на вулиці Грушевського, 8а з 10 до 14 години, де депутат проводитиме прийом виборців.

Вітання

З Днем народження п. Наталію Кирилівну Осьмак із Києва вітають друзі з Трускавця.

Шановна п. Наталіє!

З чарівної землі, де в синяві Карпати,
Де пахне в свіжих травах м'ята і чебрець,
Вам щастя і здоров'я хочем побажати -
Слова, що йдуть від серця з міста Трускавець.

Хай дарує радість шум дзвінких потоків
І не крає серце туга журавлина!
Проживіть в достатку сто щасливих років,
Хай в родині буде вірність лебедина!

Шановна пані Наталіє, щиро вітаємо Вас з Днем Народження і бажаємо Вам всіх земних благ і прийміть від нас ці вітальні слова!

З повагою - Богдан Гуцило,
м. Трускавець

Реклама та оголошення

Новий рік в Мисливському раю

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.