Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№96 (219) 26 жовтня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

До виборів готові

На щотижневій понеділковій нараді в трускавецькій мерії присутні 25 жовтня почули інформацію з вуст кількох посадовців, що місто до виборів практично готове і якихось проблем, пов'язаних з підготовкою до них, немає. В. о. міського голови Ярослав Чистогорський висловив впевненість в тому, що з наступного понеділка понеділкові наради проводитиме не він, а міський голова. Заступник мера Віктор Марченко розповів про ситуацію із теплопостачанням в місті, а також розкрив нюанси страйку перевізників. Він зазначив, що Лев Грицак давав їм можливість в десятиденний термін усунути ті недоліки, які були в їхній роботі, та водії все ж не погодилися. Цілком справедливо на нараді пролунало, що водії в першу чергу мали б мати претензії до свого керівництва, а не до міськвиконкому.

Генеральний директор ТзОВ "Трускавецький водоканал" Володимир Возняк розповів, що минулого тижня проблем із водопостачанням міста не було, якщо не враховувати кілька витоків води. Пролунала інформація і по справі кількох будинків на Данилишиних, де мешканці квартир у шаховому порядку були кілька днів без світла. Наостанок було дано доручення комунальним службам попрацювати активніше на вихідні, очистити місто від листя, а особливо від політичної агітації. Нагадаємо, що агітація може проводитися до півночі 29 жовтня, проведення агітації в суботу забороняється, адже це - "день тиші".

Аншлаг

В понеділок, 25 жовтня, продовжували зустрічатися з мешканцями Трускавця кандидати на пост міського голови. Лев Грицак зібрав біля 100 чоловік біля будинків 13,15, 17 на вулиці Івасюка, приблизно стільки ж прийшло на зустріч із Богданом Матоличем на вулиці Мазепи. Передвиборчу зустріч провів і Руслан Козир.

Мешканців Івасюка на зустрічі з чинним мером хвилювали питання теплопостачання, ремонту внутрішньо-квартального проїзду, а також забезпечення їхнього права на тишу після 22.00 (мова про салюти, масові заходи, порушення тиші сусідами, які слухають гучну музику або ж роблять ремонти). Справедливо було зауважено, що міський голова не повинен займатися всіма питаннями як ремонт дверей чи заміна батареї тощо, вину за існуючі недоліки мешканці покладають на неефективність окремих служб та їхніх керівників. Лев Грицак уважно вислухав мешканців, записав їхні скарги та твердо пообіцяв допомогти вирішити питання.

А 26 жовтня відбудеться зустріч Лева Грицака з мешканцями будинків 1 і 1а по вулиці Івасюка, в середу ж о 22.00 на "Алсеті" буде показано інтерв'ю з міським головою Трускавця.

Напад на агітатора

В п'ятницю, 22 жовтня, біля 22.00, неподалік будинку 84 по вулиці Стебницькій, було здійснено напад на агітатора зі штабу кандидата на посаду міського голови Лева Грицака. Молодий Степан Варивода розносив газети "Франкова криниця Підгір'я", коли невідомі йому особи, які вийшли з автомобіля "Міцубіші" (початок номерного знаку ВС 2540), відібрали в нього цілу пачку вищевказаних газет, а також відібрали мобільний телефон. Згодом виявилося, що автомобілем керував син кандидата на посаду міського голови Євгена Юника, а газети відібрала дружина Євгена Володимировича п. Леся. Ніколи б не подумали, що таке могло мати місце. Такі дії підпадають під статтю 186 кримінального кодексу України, вони теж є порушенням ряду статей чинного закону України про вибори (ст. 47, п. 5, ч. 2 і 3 та ст. 47, п. 3, ст. 11, п. 3, ч. 6, ст. 6, п. 2). Проте згодом, після втручання сторонніх осіб, мобільний телефон та газети були повернені добродіями назад. Лев Грицак заявив, що не збирається подавати до суду на такі дії своїх опонентів чи оскаржувати їх в ТВК.

Порушення виборчого законодавства

Чинним законодавством України встановлено заборону поширювати та розповсюджувати завідомо недостовірні відомості про кандидатів (стаття 53, пункт 5), проте часто цим нехтують так звані чорні піарщики. Просимо всі трускавецькі Інтернет-ресурси заспамити в себе коментарі із посиланням на http://karpenkofunpix.livejournal.com/620.html як такі, що закликають переглянути сторінку Лівжурналу з розміщеними образливими та гидотними малюнками. Закликаємо теж керівників чи власників Інтернет-ресурсу "Лівжурнал" видалити ці образливі для трускавчан речі, а всіх суб'єктів виборчого процесу у Трускавці проводити агітацію без використання анонімок. Не бійтеся підписувати те, що продукуєте, беріть приклад з "Трускавецького вісника".

Власна інформація

Результат ревнощів - бійка та смерть юнака

У п'ятницю 22 жовтня о півночі на дрогобицькій вулиці Війтівська Гора четверо молодих осіб віком 20-22-х років розпочали бійку. Згодом стало відомо, що стосунок до конфліктної ситуації мала жінка.

Двоє молодих хлопців з'ясовували свої стосунки, один із них - дрогобичанин - покликав на допомогу своїх друзів, аби фізично розправитись з суперником (уродженцем Старосамбірського району). Той, як виявилось, протягом півтора року зустрічався з 19-річною дівчиною. Наміри в нього щодо своєї коханої були серйозні. Як повідомила сама "героїня драми", того вечора її хлопець запевнив, що не прийде до неї. І вона подалася на прогулянку сама із подругою, її кавалером та друзями, які гостювали в неї. Подібне й розбурхало ревнощі. Хлопцеві нашептали, що його дівчину відвідують такі собі "друзяки", які затримуються до пізньої ночі і з якими вона товаришує. Невідомо, що ще наговорили новоявленому отелло, але на так звану "зустріч", на якій друзі його коханої хотіли переконати його у правдивости чуток, він прихопив ніж.

Один з друзів дев'ятнадцятирічної юнки був небайдужим до неї і схотів, мабуть зіпсувати її стосунки з коханим. Було спровоковано бійку. Сили були не рівними: троє проти одного. Уникаючи ударів, нормальної поведінки та адекватний молодий хлопчина став убивцею - скористався ножем, який заздалегідь взяв із собою. Одного із своїх нападників він поранив смертельно, другий знаходиться в лікарні.

Наталя Постойко, cт. лейт. міліції,
інспектор по роботі з населенням ДМВВС,
http://maydan.drohobych.net

Депутат Говірко розповів про технології підкупу виборця

Вибори вже на носі і чергову "кампанію з підкупу виборців" можна вважати відкритою. Як повідомляють експерти та й самі охочі продати свої голоси або їх купити, реальна вартість одного голосу на цих місцевих виборах коливатиметься від 40 до 800 гривень. Про це йдеться у зверненні депутата Львівської обласної ради від фракції "Свобода" Володимира Говірка, який звернув увагу на кримінальні наслідки за таких дій.

"Вільність вибору та рівне виборче право закріплені у ст. 70 та 71 Конституції України. Кримінальну відповідальність за підкуп виборців передбачають 157, 158 і 159 статті Кримінального Кодексу України. Однак, враховуючи сьогоднішню монополію влади та відкрите використання адмінресурсу у передвиборчій компанії, покладатись на саму лише Феміду не має змісту.

"Закон, як дишло - куди повернеш, туди поїдемо" - саме за таким принципом функціонує сучасне українське законодавство. Українській богині права і законного порядку давно уже зв'язали руки, а її жерці (слуги закону, судді, юристи) і надалі спокушаються на гроші та ганьблять свої мантії.

Попри обіцянки чинної влади зруйнувати спрямовані на підкуп виборців фінансові потоки, конвеєр по налагодженню зв'язків та пошуку "проданих душ" не зупиняється ні на пів оберту. Наймасовіший підкуп на цих виборах буде у селах, де платня за один голос починається від 40-50 гривень, на підприємствах та у вишах, де платитимуть на порядок вище. "Каруселі" та "транзитні сервери", можливо, цього разу не використовуватимуться, однак решта "технологій" залишаються доволі поширеними.

Політичні сили та кандидати на мера, які орієнтуються на малозабезпечені категорії населення та електорат пенсійного віку, обирають довготермінову модель підкупу. Штабами кандидатів (політичних сил), благодійних фондів та громадських організацій надається благодійна допомога у вигляді продуктових наборів. До сьогоднішнього спецпакету входять: знаменита гречка, олія, цукор та інші найнеобхідніші продукти харчування. Яскравим та найуспішнішим прикладом використання цієї технології були Київські місцеві вибори 2006 та 2007 років.

Проте найбільший підкуп виборців на цих виборах очікується за моделлю мережевого маркетингу. Менеджер у штабі політичної сили (кандидата) організовує роботу бригадирів, які мають широке комунікативне поле та починають формувати списки зі знайомих, родичів, друзів, які готові за певну суму "продати" свій голос. Як показує досвіт попередніх виборів, дана схема спрацьовує доволі ефективно і, практично, без жодної загрози кримінальної відповідальності "покупцям" та "продавцям", оскільки агітуються добре знайомі особи. Втім не має гарантій для "продавців душ", що їхня робота взагалі буде оплачена, адже доволі часто траплялись випадки, коли невдоволені не отримували ні копійки і починали писати заяви про факти їхнього підкупу. У 2004 році, 2 тисячі мешканців Черкас, написали заяви про факти підкупу двохрічної давності, однак організаторів схеми і досі не покарано.

Будьмо реалістами - ці місцеві вибори не стануть винятком. Українське суспільство, на жаль, не доросло до свідомості та відповідальності за свій вибір. А безкоштовний сир лише в мишоловці. Якщо значна частина українських виборців і досі вважає своє майбутнє чимось абстрактним і доволі далеким, то спробуймо до них достукатись їхнім матеріальним. До прикладу, та сама гречка... Після виборів ціна на неї скочить удвічі, а до наступних місцевих виборів ви згадуватимете про неї так, як сьогодні згадують, скільки коштував хліб на початку 90-х. Продаєш голос на виборах? Продай дитину, нирку, тіло! Заробиш більше...", - наголошує депутат у зверненні.

www.zik.com.ua

У Трускавці обговорили питання подолання епідемії ВІЛ/СНІДу

13 жовтня в Трускавці відбулася робоча зустріч з питань подолання епідемії ВІЛ/СНІДу. Її провів Преосвященний Владика Ярослав (Приріз), Єпископ-коад'ютор Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ, за участю п. Моніки Розенбаум, консультанта з питань ВІЛ/СНІДу в Східній Україні (Католицьке відділення в справах світової охорони здоров'я), та о. Ігоря Козанкевича, Голови Соціальної комісії Єпархії. "Збудувати храм матеріальний легше, ніж відбудувати храм людської душі, - сказав владика Ярослав, - наша Церква після виходу з підпілля найперше мусила будувати храми та вишколювати священство. Сьогодні ж вже настав той час, коли ми повинні серйозніше зайнятися соціальним служінням. Зокрема, нам слід на високому професійному рівні подбати про допомогу потребуючим".

Під час зустрічі присутні виокреслили два основні напрямки праці у сфері подолання ВІЛ/СНІДу, в яких на даному етапі покликана діяти Церква. Перший - це інформаційно-підготовчий, адже, як сказав владика Ярослав, "Церква повинна говорити про епідемію ВІЛ/СНІДу на фаховому, доступному і водночас переконливому рівні". Йдеться про підготовку високопрофесійних спеціалістів у цій ділянці праці та про профілактику епідемії ВІЛ/СНІДу. Іншим важливим напрямком є допомога тим, хто вже є ВІЛ-позитивним. Найперше, це морально-психологічна підтримка зі сторони духовенства та мирян, а також скерування до медичних закладів на лікування.

Присутні погодилися з владикою Ярославом (Прирізом) у тому, що сьогодні Церква для подолання епідемії ВІЛ/СНІДу має послуговуватись не лише священиками чи семінаристами, але й воцерковленими мирянами. Було також констатовано, що ефективна праця буде неможливою без створення належної матеріальної бази. У цьому контексті було відзначено, що в Самбірсько-Дрогобицькій Єпархії є добрі задатки для праці в цьому напрямку. Зокрема, тут діє Реабілітаційний центр "Назарет" для осіб узалежнених від наркотиків, котрі, по-суті, є групою підвищеного ризику зараження ВІЛ/СНІДом.

Прес-служба Карітасу СДЄ,
www.sde.org.ua

Звіт про проведення спортивно-розважальних ігор "Старт до Олімпу" 19,20,21 жовтня 2010 р. серед учнів 1-3-х класів та чемпіонату Львівської області серед дівчат 1997-1998 р. н. ДЮСШ Львівщини

спортивно-розважальні ігри Старт до Олімпу "Старт до Олімпу" - це спортивно-розважальні ігри серед учнів молодших класів загальноосвітніх шкіл Трускавця. Проводяться вони з квітня 2005 року чотири рази на рік у1, 2,3 та 4 класах. Ідею запровадження цих змагань та назву їм дав почесний громадянин міста, нині покійний, Лоб Іван Павлович, який присвятив своє життя розвитку дитячого спорту і у 1981 році відкривав спортивну школу (теперішній Трускавецький дитячо-юнацький спортивний клуб "Спортовець").

Педагогічний колектив ДЮСК "Спортовець" приділяє особливу увагу проведенню таких змагань, розуміючи важливість цих перших стартів для подальшого формування у дітей необхідності фізичного самовдосконалення, ведення здорового способу життя, зацікавленості до спорту високих досягнень.

У жовтні 2010 року відбулись чергові змагання "Старт до Олімпу" серед учнів 1-4-х класів. Допомогу в організації та проведенні змагань надавала Трускавецька міська рада, відділ освіти та недавно створена міська спортивна молодіжна громадська організація "ЗМАГ". Всі учасники та гості отримали буклети ДЮСК "Спортовець" з вітанням від міського голови Лева Грицака, адже традиційно "Старт до Олімпу" проводиться під його патронатом. У цьому році спортивно-розважальні ігри присвячувались 20 річниці створення Національного Олімпійського Комітету України.

Для дітей була створена святкова атмосфера, проведено урочисте відкриття. На параді юні олімпійці під час підняття Державного Прапору співали Гімн України . З вітальними словами до них звертались міський голова Лев Грицак , завідувач відділу освіти Трускавецької міської ради Орест Лобик та директор ДЮСК "Спортовець" Любомир Мацькович. Головний суддя Ігор Гургула ознайомлював присутніх з програмою змагань та представляв команди.

Переможцями та призерами змагань стали :

Серед учнів 2 класів (19 жовтня):

І місце - команда "Карпати" ЗНЗ №3, 2-А кл. ( вчитель Мотика Л.Р.)
ІІ місце - команда "Блискавка" НВК "СЗШ № 2-гімназія", 2-А кл. ( вчитель Кулигіна Л.Б.)
ІІІ місце - команда "Веселка" ЗНЗ №1, 2- В кл., ( вчитель Логвінова В.А.)

Серед учнів 3 класів (20 жовтня):

І місце - команда "Мауглі" ЗНЗ №3, 3-А кл. (вчитель Боднар Т.О.)
ІІ місце - команда "Сокіл" НВК "СЗШ № 2-гімназія", 3-А кл. ( вчитель Каралюс Д.М.)
ІІІ місце - команда "Блискавка" НВК "СЗШ № 2-гімназія", 3-В кл. ( вчитель Дучій І.О.)

Серед учнів 1 класів (21 жовтня):

І місце - команда "Ракета" ЗНЗ №3, 1-А кл. (вчитель Замлинська О.М.)
ІІ місце - команда "Чайка" НВК "СЗШ № 2-гімназія", 1-Б кл. (вчитель Гнатів Г.П.)
ІІІ місце - команда "Комета" ЗНЗ №3, 1- Б кл., (вчитель Забитко М.Р.)

Змагання проведені на високому рівні. Суддівська бригада ДЮСК "Спортовець" із своїми обов'язками справились добре .

З 22 по 24 жовтня у Трускавці , в спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК "Спортовець" на обласних змаганнях серед дівчат 1997 - 1998 років народження дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівщини, які проводить обласне управління з фізичного виховання та спорту, приймали участь і зайняли місця наступні команди:

І - ДЮСШ м. Новий Розділ,
ІІ - ДЮСК "Спортовець" (тренери Бєлов Ю.М. та Бєлова О.П.) ,
ІІІ - Дрогобицький СК "КАМЕНЯР",
ІV - ДЮСШ "Автомобіліст" м. Львів,
V - ДЮСШ м. Мостиська

Двоє учнів команди ДЮСК "Спортовець" - Каблуцька Анна та Ярема Ірина за результатами змагань ввійшли до складу збірної команди Львівщини, яка представлятиме у цьому році нашу область на Чемпіонаті України серед дівчат 1997-1998 р. н. у м. Рівному.

Ігор Гургула,
головний суддя змагань

Мопеди - на облік

Інформуємо, що на виконання вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху" постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 року № 1371 передбачено з 1 січня 2010 року запровадження державної реєстрації мопедів (з об'ємом двигуна до 50 см. куб.). При цьому, пунктом зазначеної постанови, передбачається до 1 липня спрощена процедура (без надання документів про правомірність придбання) державної реєстрації мопедів, які були придбані до 29 грудня 2009 року (дата набуття чинності нової редакції Порядку реєстрації транспортних засобів, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 року № 1371).

У зв'язку із значною тривалістю проведення тендерних процедур на виготовлення номерних знаків для мопедів, реєстрація цієї категорії транспортних засобів була розпочата лише на початку червня 2010 року, а тому, службовою телеграмою ДАІ від 30.06.2010 № 4/8-6026 термін завершення спрощеного порядку реєстрації мопедів перенесено з 1 липня на 1 листопада 2010 року.

Для державної реєстрації мопедів в Дрогобицьке ВРЕР ДАІ необхідно подати такі документи:

1. Заява власника на ім'я начальника УДАІ ГУМВС України у Львівській області.
2. Пояснення власника на ім'я начальника УДАІ (про те, де та коли він придбав мопед) з копією товарного чеку (квитанції, талону і т.п.).
3. Висновок НДЕКЦ.
4. Довідка про технічні параметри мопеда.
5. Паспорт власника.

Ігор Чапля, начальник Дрогобицького МРЕВ,
газета "Нафтовик Борислава"

Як колись розпочали, так нині завершили

Цього четверга відбулася 52 сесія Бориславської міської ради V демократичного скликання. Каденція депутатів на цьому, вважаймо, завершилася. Можливо, ще раз зберуться щоби розійтись по-людськи, але пропозиція Б. Фринцка не знайшла підтримки. Втім про яку підтримку могла бути мова, коли нинішні депутати постійно не знаходять спільної мови при розгляді поточних робочих питань уже понад чотири роки. Вони й сесійні засідання, що є святим обов'язком народних обранців, регулярно ігнорували, через що провалили ряд важливих питань. Навіть нинішнє ледь не зірвалося - на початок за часом не зібралося 23 особи, аби можна було відкрити сесію. Якось діждалися кількох і прослухали Гімн України. Заки чекали запізнілих, встигли вже вкотре пересваритися - попіарились хлопці, адже було присутнє телебачення.

Проект порядку денного передбачав розгляд питань регулювання земельних відносин, фінансових питань, передбачалося і "Різне". За пропозицією депутата М. Лазара, наперед висунули фінансові питання. Власне добре зробили, бо потім на інше ні мужності, ані сил у них не вистачило) - сесія завершила роботу достроково і до земельних питань не дійшла. Що тут сказати? Як розпочали, так і завершили.

Вже на початку не пройшло питання "Про затвердження списку народних засідателів міського суду". Воно важливе хоча б із того боку, що його вирішення чекають десятки підсудних. Але кого, як виявилося, обходить їхня доля. Не пройшло питання "Про створення Бориславського міського територіального центру соціального обслуговування" (надання соціальних послуг) шляхом виділу з управління праці та соціального захисту населення.

Найдовше на трибуні був начальник фінансового управління міської ради Юрій Петрів. Доповідав "Про виконання міського бюджету за січень-червень 2010 року", "Про міський бюджет м. Борислава на 2010 рік по спеціальному фонду", "Про міський бюджет м. Борислава на 2010 рік" за програмно-цільовим методом по установах освіти, охорони здоров'я та житлово-комунальному господарстві", "Про затвердження розпоряджень міського голови" і т. д. Через нього пройшло сім рішень. Пану Юрію довелося відповісти на низку запитань депутатів. Скажімо, чому аж наприкінці жовтня вони дізнаються, як виконано піврічний бюджет. Проте, як мовиться, це діла минулі. Треба, мабуть, думати про те, як формувати бюджет на 2011 рік, про те, як його поповнювати, а ділити гроші всі охочі і, ніби всі вміють. Тільки питання є - звідки їх брати. Не наводимо тут цифр з доповідей Ю. Петріва - вони вже застаріли і депутати відверто це розуміли, багато з них влаштували перекур, коли доповідач зачитував інформацію. Вони в чомусь мали рацію, бо в сесійній залі була така сама температура, як надворі. Втім, це вже не вперше. Міська адміністрація не може себе обігріти вже котрий рік.

Як уже згадано вище, до земельних питань так і не дійшли - їх залишили майбутнім народним обранцям.

Богдан Пиріг,
газета "Нафтовик Борислава"

Завдяки уряду не поспішаємо брати кредит

Вибори до місцевих рад вийшли на фінішну пряму. Емоції сягнули апогею: дорослі люди видають в ефір і на різноманітні шпальти інформацію далеку від логіки і здорового глузду.

Так останнім часом опозиційними депутатами знову почала мусуватися тема багатостраждального кредиту для КП "Наше місто", який, мовляв, був зовсім не потрібен, бо тепло у всій державі включили через різке похолодання, а кредит Грицак тепер використає на якісь інші потреби, невідомо на що. За коментарем з приводу цих брудних інсинуацій, роз'ясненням з перших вуст ми звернулися до міського голови Лева Грицака.

- Леве Ярославовичу, в світлі останніх подій вирішення питання опалення осель на загальнодержавному рівні, чи було потрібне рішення про дозвіл на отримання кредиту для КП "Наше місто"?

- Потреба в кредиті була тому, що Кабінет Міністрів поставив завдання укладати угоди тільки з тими теплопостачальними організаціями, які стовідсотково розрахувалися за газ минулих років. Причини боргу за газ обговорювалися протягом останніх півроку, але хочу ще раз підкреслити, що вони лежать в кількох площинах. По перше, різницю в тарифах за опалювальний сезон 2009-2010 року в розмірі 1 млн. 800 тисяч гривень вперше не було компенсовано з державного бюджету КП "Наше місто". По-друге, є великий борг за споживачами теплової енергії, який тягнеться роками і сягає 3,6 мільйона гривень. По-третє, КП "Наше місто" минулої зими використало півтора мільйони гривень з коштів, оплачених населенням за тепло, на прибирання міста зимою, адже пригадуємо, які складні були погодні умови. Все це в комплексі привело до заборгованості за спожитий газ.

Щоб виконати вказівки уряду і без боргу увійти в опалювальний сезон, і розглядалося питання кредиту для погашення боргу за газ. Тобто, нам як міській владі - міському голові і депутатському корпусу - необхідно було прийняти рішення про взяття кредиту для погашення заборгованості за газ. І я думаю, якби це питання стояло рік тому, а не перед виборами, воно було б прийняте протягом одного засідання, і ми б про нього забули. Сьогодні ж напередодні виборів тепло в оселях наших громадян стало інструментом в руках недобросовісних політиків. Розрахунок простий - не буде в оселях тепла, різко впадуть шанси Грицака бути знов переобраним. Тому епопея з кредитом тривала півроку. Мабуть, така ситуація виникла в багатьох містах України, де опозиційні політики, як і в Трускавці, вирішили спрацювати проти чинних міських голів.

Уряд, щоб зняти заполітизованість з цього питання, дав розпорядження дати газ, відклавши питання розрахунків на післявиборчий період, коли можна буде конструктивно вирішувати це питання. Тому, враховуючи можливості, надані нам Кабінетом Міністрів, розпочати опалювальний сезон, ми це зробили в Трускавці. Це перепочинок, який дає нам змогу опрацювати досконало схему кредиту та розглянути інші можливості погашення заборгованості, які розглядаються в тому числі і на урядовому рівні. Тому ми не поспішаємо брати зараз кредит, а хочемо опрацювати пропозиції, які будуть найбільш корисними для громади.

- Тобто кредит ще не взяли і гроші на інші цілі не витрачено?

- Я взагалі здивований, що хтось може говорити такі завідомо неправдиві речі. Ті, хто працює з бюджетними коштами, знають, яка відповідальність за нецільове використання коштів чи, тим більше, кредиту. Це грубе порушення Закону, за яке винуватці можуть бути позбавлені волі. Кредит, ще раз наголошую, ми не взяли, бо сподіваємось на вирішення питання заборгованості за газ на урядовому рівні, наприклад, те ж погашення різниці в тарифах з державного бюджету.

- Леве Ярославовичу, чи буде міською владою, комунальним підприємством "Наше місто" проводитись робота по утепленню тепломереж у будинках?

- Так, вже сьогодні (понеділок 25 жовтня) розпочинається утеплення труб і стояків в підвалах багатоквартирних будинків новим матеріалом. Цей новий сучасний ізоляційний матеріал - рідкокерамічна теплоізоляційна композиція - дуже подібний до фарби і наноситься шаром товщиною до 1 міліметра та по ефективності дорівнює п'яти сантиметрам пінопласту. Ці роботи розпочали зараз, саме вже в період опалювального сезону тому, що технологія нанесення передбачає теплі труби до 100 градусів Цельсія, тоді рідкокерамічна теплоізоляційна композиція ефективно полімеризується і захищає не тільки від втрат тепла, а й від корозії труб. Цей матеріал розробили українські фахівці - харків'яни, і він вже широко використовується в комунальній сфері міст на сході України, тому що справді якісний і дешевший за мінеральну вату.

Ксенія Чумак,
газета "Франкова криниця Підгір'я"

Пам'ятка виборцю

Шановні трускавчани! 31 жовтня - вибори до місцевих органів влади. Ось що вам потрібно пам'ятати, щоб не стати жертвою обману:

1. Ви маєте прийти на виборчу дільницю 31 жовтня не раніше 8 години ранку і не пізніше 19.45, інакше можете й не проголосувати.
2. На дільницю ви маєте прийти із паспортом громадянина України.
3. Перед виборами вам має прийти запрошення взяти участь в голосуванні, якщо його досі немає - бийте на сполох, звертайтесь в дільничну комісію та шукайте себе у списках виборців.
4. На дільниці ви маєте отримати 5 виборчих бюлетенів різного кольору та розміру.
5. На кожному з бюлетенів має бути відрізаний контрольний талон.
6. На кожному з бюлетенів має стояти підпис члена ДВК, який вам його видав.
7. Заповнювати бюлетені ви маєте власноруч у кабінці, бажано мати з собою свою ручку.
8. Уважно перевірте бюлетені, чи нема на них якихось підозрілих позначок, які можуть зробити його при рахуванні голосів недійсним.
9. Перший бюлетень, який ви заповнюєте - голосування за міського голову Трускавця. Там буде 10 кандидатів, але на деяких стоятиме штамп "ВИБУВ", за них голосувати не варто, бо тоді бюлетень вважатиметься недійсним. Біля прізвища того, кого ви підтримуєте, ставите галочку чи хрестик у квадратику.
10. Другий бюлетень - партії до ТМР, там їх 29 штук, обираєте тільки одну.
11. Третій бюлетень - ваш кандидат по мажоритарному округу до міської ради. Ще при столі, де видають бюлетені, пересвідчіться, що вам видали бюлетень з кандидатами власне по вашому округу. У списку їх має бути від 12 до 19, обираєте тільки одного.
12. Четвертий бюлетень - партійні списки до Львівської обласної ради, партій є багато, обираєте знову ж таки тільки одну.
13. Останній, п'ятий бюлетень - кандидат до обласної ради від Трускавця по округу або № 15 або № 16. Обираєте того, кого підтримуєте.
14. В кабінці для голосування не поспішаєте, можете одягнути окуляри і ретельно дивіться, як голосуєте.
15. Бажано собі день перед тим чи зранку в неділю вже визначитися, за кого ви проголосуєте по всіх 5 бюлетенях.
16. Категорично забороняється робити фотозйомку бюлетеня в кабінці, можете потім мати проблеми з міліцією.
17. Не дозволяється продавати свій голос, брати участь у "каруселях", займатися агітацією в день виборів.
18. Після того, як ви в кабінці проголосували, заповнені бюлетені вкидаєте у прозорі скриньки, після чого виходите із приміщення для голосування.
19. Якщо в приміщенні для голосування черга, не поспішайте, не заважайте іншим, почекайте.
20. Не говоріть голосно і не привертайте до себе увагу, майте повагу до членів ДВК, вони і так в цей день накручені.
21. Ви не зможете проголосувати за дружину, батька чи сина, інших родичів чи знайомих, якщо і маєте їх паспорт. Якщо їх нема в Україні чи місті в день голосування - їх голос пропав.
22. Якщо маєте можливість, перечитайте ще раз закон про вибори, щоб не стати жертвою обману. Удачі всім нам, обираймо достойних людей у місцеву владу на всіх рівнях.

Підготував Володимир Ключак

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.