Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№76 (199) 9 вересня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Крадіжки та вияснювання стосунків

В середньому по 5 злочинів, правопорушень чи подій фіксують щодня трускавецькі правоохоронці. І серед них майже щодня - або сімейні сварки, або ж сусідські розбірки. Проте є і серйозні злочини, які виховним впливом не вирішиш. Однією з проблем є крадіжки. Так, 28 серпня відпочивальник з м. Рівне виявив відсутність речей у власному авто "Дачія Сандеро", а саме ноутбук "Тошіба" та камеру "Олімпу". Що цікаво, автомобіль був під сигналізацією. Крадіжку речей з авто було здійснено на вулиці Суховоля. А наступного дня, 29 серпня, на алеї, що веде від джерела "Юзя" до санаторію "Молдова" шляхом ривка невідомий відкрито заволодів барсеткою гр. П. з Молдови, який відпочивав у Трускавці - пропали гроші, паспорт, документи по авто. 1 вересня обікрали заступника міського голови одного з міст Львівщини в одному з санаторіїв, у кімнаті, де він зупинився. Що цікаво, вкрали не всі гроші, а лише частину - 700 гривень, можливо думали, що відпочиваючий пропажі не помітить. А громадянка Ч. з вулиці Стуса 2 вересня намагалася викрасти в одному з супермаркетів міста товар, проте відеоспостереження виявило ці злочинні наміри.

Серед легких правопорушень можна назвати сімейний конфлікт на Сагайдачного, 20 26 серпня, коли співмешканка громадянина П. пожалілася, що той її ображає нецензурною лайкою, а також звернення мешканки Мазепи відносно побиття 10-річного сина хуліганом із сусіднього будинку. Вчитель школи одного з сіл Дрогобицького району поскаржився на те, що в магазині (вказано назву) продовжують продавати алкоголь і після 22.00, а 50-річній пані Т. невідомий кулаком розбив вікно в помешканні на першому поверсі. Житель Уличного 29 серпня відмовився оплачувати рахунок в кафе в центральній частині міста та ще й побив офіціантку, а в п. К. виявлено 8 набоїв різного калібру та холодну зброю, які він намагався продати. А 2 вересня трускавецькі міліціонери на вулиці Стебницькій затримали жителя Стебника з кількома грамами марихуани. В цей же день в одному з санаторіїв міста помер громадянин Німеччини.

Територія біля церков буде більш доглянута

Території поблизу культових споруд у Трускавці будуть більш доглянутими, готується відповідне розпорядження, згідно з яким певні санаторії чи інші установи в добровільному порядку візьмуть шефство над землями, що прилягають до церков. Про це повідомляє одне з наших джерел в міській раді, проте наскільки є вірогідною ця інформація, поки що сказати важко. Джерело повідомляє, що за церквою Покрови Пресвятої Богородиці можуть приглянути КП "Парк курортний" або ж СГК "Дніпро-Бескид" (інша версія, що цей санаторій візьметься підтримувати порядок навколо церкви Іллі на Мазепи), а за порядком навколо церкви св. Миколая - санаторій "Карпати". Відносно ж інших культових споруд міста, то наразі інформація відсутня.

КП "Наше місто" посудилося собі з "Арко"

Нещодавно в Господарському суді м. Львова відбулося судове засідання за позовом КП "Наше місто" проти фірми "Арко", яку очолює один з кандидатів на міського голову Трускавця. Про це повідомило наше львівське джерело. Причина банальна - борг в кілька тисяч за розміщення реклами на біл-бордах. Позов комунальників суд задовольнив частково, "Арко" повинна сплатити трохи більше 9 тисяч не тільки боргу, але і пені та судових видатків. Проте фірма може подати апеляцію.

Кількість депутатів залишиться незмінною

8 вересня на сесії Львівської облради було затверджено кількість депутатів по містах та районах області. У Трускавці і надалі залишиться 46 депутатів, 23 з них обиратимемо за партійними списками, 23 - по мажоритарних округах. Аналогічна ситуація і по Бориславу. Дрогобицька міська рада стане місцем зібрань 50 депутатів, 36 депутатів буде обрано до Стебницької міської ради. А от в Дрогобицькій районній раді представляти інтереси сіл будуть аж 94 обранці. Зі 116 депутатів обласної ради 8 будуть обрані по мажоритарці від нашого регіону - по 2 від Трускавця, Дрогобича, Борислава та Дрогобицького району. Може бути, що і в партійних списках (прохідна частина) опиняться політичні діячі Дрогобича, а от Трускавця - навряд.

Засідання міськвиконкому перенесли

В середу, 8 вересня, о 14.00 не відбулося анонсованого на понеділковій нараді засідання трускавецького міськвиконкому. Причина - міський голова Лев Грицак перебував у службовому відрядженні у Львові і крім цього виникла необхідність узгодження деяких питань, які мали розглядатися на цьому виконкомі. Найімовірніше, що виконком відбудеться вже наступного тижня.

Роман Салань відкриє конкурс "Кришталевий Трускавець"

Як повідомляє міське радіомовлення, конкурс "Кришталевий Трускавець", який традиційно проходить в нашому місті у вересні, відкриє цього року своєю новою піснею про рідне місто співак Роман Салань. Конкурс збирає юні та не дуже таланти зі всієї України і проходить під патронатом трускавецького міського голови Лева Грицака та санаторію "Кришталевий палац" (головний лікар - Мирослав Гумега).

Власна інформація

У Дрогобичі у День міста проведуть конкурси "Найкращий феєрверк" і "Найкраща шоу-програма"

Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради запрошує керівників підприємств, установ, політичних партій і громадських організацій, майбутніх кандидатів на посаду міського голови взяти участь у конкурсах "Найкращий феєрверк", "Найкраща шоу-програма" з нагоди Дня міста, які відбудуться 21 вересня з 16 до 23 години.

У Дрогобичі штрафами виховуватимуть керівників, які не уклали угоди на вивезення сміття

У Дрогобичі 106 підприємств, установ і організацій і 1500 власників садиб не уклали угоди з КП "Комбінат міського господарства" на вивезення твердих побутових відходів, - повідомив міський голова Микола Гук.

З його слів, від цього підприємство щомісяця недобирає приблизно 50 тис. грн. У той же час йому не вистачає коштів для придбання пального і запасних частин для автомобілів. "Нагадування про необхідність укласти угоди на вивезення сміття керівники ігнорують, тому змушені вдатись до виховання адміністративними методами, - каже Микола Гук. - З усіма, хто відмовляється платити за вивезення за вивезення твердих побутових відходів, тепер працює адмінкомісія, яка має в своєму розпорядженні такий дієвий засіб впливу як штраф".

За інформацією Миколи Гука, у Дрогобичі відповідним службам доручено відстежувати, хто з людей, замість того, щоб нести сміття на контейнерні майданчики, залишають його під сусідніми під'їздами будинку, живоплотами, біля доріг чи в інших місцях, створюючи стихійні сміттєзвалища. Порушників правил благоустрою міста також "пропустять" через адмінкомісію.

Усі - на ярмарок!

11 і 19 вересня у м.Дрогобичі на вул. Володимира Великого (від перехрестя П.Орлика до перехрестя вул. В.Винниченка) відбудеться ярмарок сільськогосподарської продукції за цінами виробника. Ярмарок триватиме з 7 до 13 години. Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради, Дрогобицька райдержадміністрація запрошують усіх виробників сільськогосподарської продукції Дрогобицького та сусідніх районів взяти участь у ярмарку.

Контактні телефони у Дрогобичі: 2-25-45, 3-56-80.

Відділ внутрішньої політики Дрогобицької міської ради

Пряма телефонна лінія "Суспільство проти корупції"

14 вересня 2010 року, з 11.00 до 13.00 год. в Управлінні державної служби Головдержслужби України в Львівській області буде проводитись чергова пряма телефонна лінія "Суспільство проти корупції" за участю представників обласних управлінь МВС України, ДПА України, СБУ та обласної прокуратури за телефоном (032) 235-7283. Під час прямої телефонної лінії "Суспільство проти корупції" можна отримати інформацію щодо форм та методів здійснення контролю за діяльністю посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування стосовно виконання Законів України "Про державну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про боротьбу з корупцією" та запобігання корупційним проявам. Також щопонеділка в Управлінні впродовж дня функціонує пряма телефонна лінія "Державна служба" за телефонами (032) 297-5176, (032) 297-5630, під час яких можна отримати консультації з питань проходження державної служби та служби в органах місцевого самоврядування.

І. Микитин,
начальник управління державної служби
Головдержслужби України в Львівській області

І що їм не догода?

Тільки-но відкрився соціальний магазин "Ромашка" по Бориславській, він зразу ж став більмом у оці для тих, хто не може пережити високі рейтинги Лева Грицака та ладен шкодити йому день і ніч. Вже в сам день відкриття було підіслано кількох осіб, які мали зірвати урочисте посвячення об'єкту - річ нечувана в християнському суспільстві. Та, на щастя, Бог зберіг тоді від авантур, бо придертися "засланці" (добре, що з літерою "л", а не "р") не мали до чого. Але те, що соціальний магазин у Трускавці функціонує і що люди їздять зі всіх куточків міста туди купити необхідні продукти за зниженими цінами, продовжувало викликати лють та обурення в тих, хто хотів би монополізувати імено доброчинця та благодійника.

Щоб читач ввійшов у суть справи, нагадаємо, що з ініціативи Лева Грицака впорядковувалася територія поблизу будинку 44 на Бориславській. Скільки не писали тоді прекрасні правдиві ЗМІ про незручності, але тепер замовкли - подвір'я є одним із кращих біля багатоповерхівок у місті. Нема тих шкаредних плит, які були, є акуратна тротуарна плиточка, нема шутру, гравію та щебеню, який заздріли всюдисущі камери, є натомість порядок, чистота, лавочки, де можна випити водички чи посидіти з бабусями з під'їзду, є впорядкований "Лемар-Євросервісом" дитячий майданчик, а в приміщенні, яке пустувало, відкрито магазин. Та не будь-який, а соціальний, де за спеціальними соціальними дисконтними картками можна придбати товар НАБАГАТО дешевше, ніж в інших торгових точках.

Звичайно, різні акції проводять всі супермаркети Трускавця, знижку практикують в різних магазинах, але тут маємо справу із зовсім іншим. Бо якщо в супермаркетах пластикову картку на знижку 3% можна отримати виключно при умові покупки на таку-то суму чи в зв'язку з такою-то акцією, то тут їх отримують ті, хто значиться як малозабезпечений чи як представник інших пільгових категорій в управлінні праці та соцзахисту. Якщо акція чи соціальна ціна в маркетах є на певні товари для всіх з такого-то по таке-то число, то в "Ромашці" "соціальна" ціна виписана зразу ж на ціннику. І є ще ряд моментів, які наразі узгоджуються і свідчать, що цей магазин відкрито зовсім не під вибори, а дійсно з думкою про людей. Це, зокрема, розгляд можливості доставки продуктів додому немічним людям, розширення асортименту товарів, консультування для людей пільгових категорій чи похилого віку з інших питань тощо.

І, до речі, ті ніби соціальні проекти, які започатковували опоненти Лева Грицака, давно накрилися мідним тазиком чи згоріли синім полум'ям, а цей магазин діє. Як і соціальна аптека. І діяти буде всім опонентам на зло, а людям на добро.

Та магазин став декому кісткою в горлі, особливо тим, хто страшно боїться, щоб Лев Грицак не залишився на посаді мера на наступний термін. Спочатку такими особинами запускалися чутки, що там щось роздають задурно та ще й доплачують, лиш би голосувати так, як слід. Потім кілька одних і тих самих людей допікали працівникам магазину безпідставними зауваженнями, причому в безтактній та образливій формі, приплітаючи не лише політику місцеву, а й загальноукраїнську. І врешті-решт дитина ненависті була вроджена (не знаємо лише, чи через кесареве, чи природнім способом - через статеву дітородну систему) однією з газет-одноденок, де ніби порядний з вигляду мужчина написав статейку, що "Ромашка" не для малоімущих. Газету можна було б викинути у смітник та й забути за неї, якби там не писалася натуральна брехня. Зліпивши все, що лиш можна було, докупи, в один гиденький пиріжок, мужчина-псевдонім Трачук зі слів пані О. Федик понаписував розцінки, яких в магазині ніколи не було. Йой-йо-йой, цукор по 11 гривень, гречка по 14, бульба з помідорами чи яйцями теж дорога, світку мій солодкий, який же ж то соціальний магазин? А після розцінок - властиві для благодійників, які видають газету, наїзди на доброго господаря Лева Грицака через те, що він не знає, кому належить колишній магазин-книгарня. І так як пані Олена десь не туди потрапила, а пенсія в неї маленька, то й пішла вони туди, куди треба, а саме в фонд, де і виступає тепер щоразу з критикою влади та особисто мера нашого міста. І виговориться людина, і надія є, що до пенсії щось добавиться. Та ж кожен мусить якось жити, хіба нє?

Але не будемо іронізувати, бо кожен може помилитися, кінь на 4 ногах і то спіткнеться. Тому хочемо подати на розсуд чесної трускавецької громади ті соціальні ціни, які є в магазині "Ромашка" станом на 8 вересня 2010 року. Нагадуємо, що ці ціни дійсні при пред'явленні соціальної картки від магазину "Ромашка". Отже, цукор в "Ромашці" зовсім не по 11 за 1 кг, як пише в бюлетені, а по 8,30, буханка білого хліба - 2,76, батон нарізний 2,26, олія нерафінована "Хуторок" (0,92 кг) - 8,33, ковбаса варена "Забава козацька" по 14,43 за кілограм, а ковбаса копчена по 33,14. 800-грамова упаковка довгого рису коштує 6,49, така ж вага гороху - 3,62, 700 г манної крупи 3,15, 1 кг перлової крупи 2,67. Консерви "Кілька в томаті" по 2,32, а "Шпроти" по 6,05. 390 грам майонезу "Весела родина" коштує 3,05, півлітрова банка соусу "Краснодарський" 4,90, засіб для миття посуду "Домінік-бальзам" (500 г) - 2,77, пошукайте, де є дешевше. Цей перелік цін можна було б продовжити іншими продуктами - молочними, печивом, бакалією тощо. Поки що асортимент не є аж такий широкий як хотілося б, це правда, але ж і магазин відкрили молоді люди тільки два чи три тижні тому. Може якийсь із товарів і є по акції нижчої вартості на якійсь гуртовні чи протермінований у супермаркеті, але чи привід це мало не лаятися на сторінках благочинної та добродійної газети? І хіба не краще наслідувати добрі справи інших, ніж обливати справжніх доброчинців брудом? Їй-богу, негоже так чинити.

А пані Федик та її всім подружкам ніхто не боронить і далі купувати товари в "Гаманці" чи "Рукавичці", в "Фуршеті", "Колібрісі", "Барвінку" чи на "Вишеньці", або ж будь-де інде, це її право. А от знеславлювати добре ім'я підприємця та торгову марку не варто, бо можна нарватися на судовий позов по кількох пунктах. Якщо в БФ "Трускавчани" є юристи, то могли б це пані Олені роз'яснити, а не підставляти жіночку.

Володимир Михайлович

До теми

Адміністрація соціального магазину "Ромашка" запрошує Вас завітати до нашого торгівельного закладу. З метою допомоги людям похилого віку, інвалідам, багатодітним сім'ям і просто тим, хто опинився в скрутній ситуації, ми організували обслуговування таких категорій покупців за соціальними дисконтними картками. Власник соціальної дисконтної картки має можливість закупляти в нашому магазині продукти першої необхідності по собівартості.

Для зручності, при вході в магазин на стенді є перелік товарів першої необхідності і ціни за якими Ви їх можете придбати.

Знаємо, Вам допомагають соціальні служби міста, міська влада і особисто наш міський голова Лев Грицак. Прийміть і від нас невелику частки допомоги, це те, що ми можемо зробити для Вас.

З повагою, адміністрація магазину "Ромашка",
м. Трускавець, вул. Бориславська, 44,
телефон для довідок 6-88-08

Звернення громадського об'єднання - товариства "Юрій Дрогобич" до політиків та мешканців Дрогобича

Олег Баган, керівник Науково-ідеологічного центру ім. Дмитра Донцова 26 серпня 2010 року у газеті "Вільне Слово" сказав: "Не думаю що наступна влада в Дрогобичі буде ліпшою. І причина тут подвійна:

1. політичні активісти в Дрогобичі, страшенно розбещені політичною ситуацією хаосу, безвідповідальності, корисливості, розбещені егоїстично-кар'єристичним партійництвом, загальною атмосферою цинізму;
2. дрогобицька громада надто неорганізована, перейнята дрібними пристрастями і планами, в ній відсутнє завзяття до громадянської дії; влада не боялась і не боїться такої громади, завжди зберігає свідомість, що обдурить її. Кожна влада ефективно працює лише тоді коли боїться контролю громади".

Це точний діагноз хвороби громадсько-політичного життя нашого міста. Безвідповідальність, корисливість, егоїзм політиків породжує розчарування і апатію мешканців міста, вселяє в них зневіру, знеохочує до активних громадянських дій, а це в свою чергу ще більше розбещує політиків та можновладців.

Для виходу з владно-політичної кризи в нашому місті необхідно розірвати цей замкнутий ланцюг причин та наслідків. Це можуть зробити тільки нові обличчя в політиці і владі.

Існуюча громадсько-політична система Дрогобича за двадцять років незалежності неодноразово мала шанс це зробити, але цього не сталося. Дрібні інтереси, корисливість, не компетентність політиків в підборі та оцінці кандидатів на міського голову та депутатського корпусу привели до того, що в нашому місті кожної каденції -новий міський голова та нова більшість депутатів. Кожні чотири роки різко змінюється курс, взятий командою, що керує містом, як і змінюється сама команда. Кожні чотири роки - постійні кадрові пертурбації у виконавчих органах. Як наслідок, після останніх виборів - влада з найнижчим рівнем довіри населення, найнижчим рівнем компетентності і місто в найгіршому стані за всі роки.

Тому й не дивує те, що мешканці Дрогобича не бачать серед теперішніх лідерів громадсько-політичного життя тих, хто змінить їх життя на краще, а повертають погляд в минуле і шукають там Того, хто може дати раду місту. Низький рівень фаховості влади дає змогу будь-кому із діячів минулого заявити, що він є кращий за них - і це є правдою. Але чи відповідає потребам міста світогляд, рівень компетентності, бачення розвитку Дрогобича таких людей з минулого? Чи готові вони відпрацювати на місто 10 - 15 років, забезпечуючи його сталий розвиток? Наша відповідь - ні, вони до цього не готові. Так як не готові і більшість політиків національно-демократичних сил бачити далі однієї каденції, про що не раз слушно говорив отець Мирослав Соболта на зібраннях і круглих столах, що проводились товариством.

Координаційна рада блоку демократичних сил Дрогобиччини чотири роки тому обрала на своєму засіданні кращим серед кандидатів на посаду міського голови Миколу Петровича Гука і рекомендувала всім свідомим дрогобичанам підтримати його на виборах. Чи готова ця організація висунути ту ж кандидатуру на наступний термін? Зрештою, кожних наступних виборів симпатії політиків з Координаційної ради завойовував новий кандидат, але жоден висуванець блоку не керував містом два терміни поспіль. Ця короткозора політика і привела до того, що місто роз'єднане, розшарпане ділками від політики, кинуто під ноги тим, хто мріє про реванш, задоволення своїх ображених амбіцій, а не про інтереси простих громадян.

Небезпека для Дрогобича полягає не в тому чи іншому кандидаті на міського голову, а в нерозумінні політичними силами методів та механізмів підбору кадрів для забезпечення сталого розвитку міста, добробуту його мешканців. Сьогодні Дрогобичу потрібні нова влада, нові підходи у політиці, нові люди.

Ще не все втрачено. Потрібно відчинити двері у владу і політику молодим, енергійним, з новим баченням особистостям. Для цього потрібно небагато:

1. Прийняти основним критерієм оцінки можливостей кандидата на посаду міського голови - його здатність забезпечити сталий розвиток міста на період двох, краще трьох каденцій;
2. Окремим політикам, які мають амбітні плани стати міським головою, необхідно зрозуміти, що висунення їх кандидатами під будь-якими гаслами, робить реальним прихід до влади людей з минулого, зупинку розвитку міста. Також треба зрозуміти, що гасло об'єднання навколо однієї кандидатури не означає, що це об'єднання має відбутись тільки навколо його особи. Жертовність у політиці, готовність поступитись особистим на користь громади може принести для таких осіб значно більші дивіденди в очах наших мешканців, ніж політичні інтриги. Ці доходи вимірюються духовними, моральними критеріями, а не грошовими одиницями. Якщо так не станеться і від патріотичних сил не буде єдиного кандидата, це дасть нам право вголос заявити, що такі претенденти керуються особистою вигодою, меркантильними інтересами, діють проти громади міста та її інтересів і після виборів на них чекає політичне забуття і обструкція.
3. Необхідно в політичному середовищі Дрогобича ввести поняття політичної відповідальності. Тим організаціям і політичним партіям, висуванці яких не виправдали довіри дрогобичан цієї каденції, а про це ми можемо судити з настроїв у місті та результатів соціологічних досліджень - не нав'язувати свою волю, своїх кандидатів на наступних виборах, а підтримати кандидатуру на посаду міського голови, узгоджену більшістю партій і громадських організацій національного спрямування.
4. Депутатам, посадовцям міської влади всіх скликань кандидувати на виборах тільки на мажоритарних округах, тільки на одну посаду, без додаткового включення в партійні списки. Це дасть їм змогу у спілкуванні з виборцями відзвітувати про діяльність на користь міста і після підрахунку голосів побачити реальну оцінку, яку виставлять їм дрогобичани.
5. У партійні списки включити тільки нових людей, які не були при владі, і надати змогу їм при підтримці партійного бренду, стати депутатами. Заборонити використовувати виборчі списки для приведення до влади осіб, які при ній були, і які у відкритий спосіб туди б ніколи не потрапили.

Дрогобич, як і Україна стоїть на порозі змін. Ці зміни рано чи пізно відбудуться. Тільки від нас залежить, коли ми зробимо цей крок вперед - сьогодні, чи знову відкладемо його на п'ять років, а може і п'ять століть. І таке було в нашій історії.

Симон Петлюра сказав просто й пронизливо: "Ми по черзі любимо Вітчизну, але ще ніколи не любили її разом, не горіли одним, могутнім, спільним почуттям любові до неї. Кожен із нас часто лише для себе хоче придбати патент на патріотизм, але поки що ніхто з нас не має його окремо, а чи маємо ми його всі разом? Кожен має право на це, але втрачає це право в той момент, коли відмовляє іншому у праві ще сильніше любити народ і Україну".

З повагою, Володимир Кондзьолка,
голова товариства, 07.09.2010,
www.drohobych.com.ua

Про зв'язки з містами-побратимами

В нашого курортного Трускавця зараз є більше 10 міст-побратимів за кордоном. З 20002 року встановлено партнерські відносини з підписанням угод про співпрацю з містами Ліманова, Ясло, Перемишль, ґміна Сянок, Дзялдово, Парчев (Республіка Польща), Сакребуло (Грузія), Земля Ватлінґен (Німеччина), Друсінінкай (Литва), Даугавпілс, Лудза (Латвія), Дольни Кубін (Словаччина). Як бачимо, в переважній більшості - це міста одного з наших найближчих сусідів - Польської Республіки. Хоча нами цікавляться й з інших країн Європи і навіть з Японії і Китаю. Першими містами з якими ми налагодили офіційні партнерські стосунки і підписали угоди про співпрацю були Сакребуло з Грузії і Ліманова з Польщі. У 2008 році започатковано нові партнерські зв'язки зі словацьким містом Дольни Кубін і з українським містом Слов'янськ. На жаль, не всі побратимські зв'язки однаково активні. Візьмемо, наприклад, Цхалтубо і Аннополь. Відбулось, практично, знайомство і кількаразові зустрічі. А конкретних заходів міжнародного рівня і реалізації накреслених справ надалі не маємо. Протилежним позитивним досвідом є інші польські міста, з якими систематично відбувається взаємообмін програмами розвитку наших міст в багатьох напрямках в тому числі і молодіжній, що є абсолютно важливим для майбутніх добросусідських стосунків і для прийдешніх поколінь.

Давно вже стало аксіомою, що побратимські відносини встановлюються для більш ефективного використання економічного та культурного потенціалу міст, а також для зміцнення дружби між людьми і взаєморозуміння. Форми цієї взаємодії різні: обмін делегаціями, творчими групами, туристичними й спортивними командами, участь у міжнародних конференціях і семінарах, реалізація коротко- і довгострокових програм. Для того, щоб назвати приклади конкретних подій і заходів із зарубіжними партнерами у Трускавецькій міській раді, -- не вистачить нашого ефірного часу. Зупинюсь на окремих. Дієвою формою співпраці 2006 року можна вважати курси підвищення кваліфікації для працівників органу місцевого самоврядування і сектору роботи з громадою, в місті Сянок, організованих за кошти Євросоюзу, а також науково-практичні конференції на суспільно-історичну тематику, літній дитячий відпочинок у Лімановій і взаємообмін педагогічним досвідом між загальноосвітньою середньою школою №3 та гімназією міста Парчев Люблінського воєводства. Спільними зусиллями із містом Ясло видано у 2008 році друковані матеріали : тримовний альбом "Місцями пограниччя", туристичні карти і путівники. Далі у проекті - випуск кінофільму. Розвивається молодіжна співпраця по лінії Скаутського руху в Ясло і Пласту у Трускавці. За останні роки реалізовано ряд проектів соціально-культурного напрямку і розвитку місцевого самоврядування по програмах "Programa S?siedztwa Polska - Bialoru? - Ukraina"; "Platforma wsp??pracy polsko-ukrai?skiej na rzecz rozwoju gospodarczego i kulturalnego", "Підкарпатське Тримісто" (Ясло, Кросно, Сянок - Трускавець, Львів, Ужгород) та ін., що прискорює європейські інтеграційні процеси. Результати співпраці увічнено у документах, друкованій продукції, комп'ютерних носіях. Налагоджено взаємообмін між місцевими органами влади, установами освіти і культури, санаторно-готельними закладами і туризму. Важливе місце за останній час зайняло дитяче оздоровлення під час літніх канікул. Щорічно, шляхом взаємообміну групами дітей з Трускавця і Ліманови охоплено до 30 осіб. З двосторонньої ініціативи керівників міст Трускавця і Ясло розвивається молодіжна програма Скаутського руху з практичним навчаннями під час таборувань. Ці заходи висвітлюються у наших і закордонних засобах масової інформації. Про нас більше дізнаються і хочуть започатковувати ділові стосунки як з рівноправними партнерами. На наших очах твориться новітня історія. Значна заслуга в цьому є міського голови Лева Грицака. Він сприяє розвитку міжнародних зв'язків, бачить у цьому позитивні результати і для Трускавця та його громади. Це прогресивні технології, проекти, різні пропозиції, які можна використати для розвитку міської інфраструктури, благоустрою, культури. Хоча і нам вже є чим представити Трускавець. З року в рік до нас приїжджає все більше відпочивальників і туристів, з яких багато іноземців.

Трускавецька міська рада

На книжковій полиці

В 2007 році київсько-ірпінське видавництво "Перун" видало книгу класика української літератури Степана Руданського "Усі твори в одному томі". Вивчення творів цього письменника передбачає і шкільна програма, проте скільки цікавого можна знайти в тому, що в радянські часи було заборонене. А інакше і бути не могло, адже не просто іронія, а відверті насмішки та глузування над москалями та порівняння їх у дуже вже невигідному світлі з українцями пронизує багато творів Руданського. А ще ж соковитий та здоровий натуральний гумор, який зманіжені псевдоінтелігенти обов'язково б обізвали вульгарщиною. А ще переклади зі слов'янських та античних мов, і перший переклад українською Гомерової "Іліади" ("Омирова Ільйонянка"), і старочеські співи з "Краледворського літопису", і з сербської, і з німецької, і з Вергілія, і своєрідне трактування Біблії - так, як її сприймав український народ, коли правда змішувалася з вигадкою.

Проте найціннішими є його власні твори, пісні (хоча б найвідоміші "Повій, вітре, на Вкраїну", "Мене забудь" чи "Ти не моя"), байки, небилиці (на тематику темних сил, демонології), приказки. І якщо "Вір не вір, а не кажи "брешеш" чи "Пан та Іван в дорозі" знають та люблять всі, як і багато невеличких гострих і вічно актуальних образків із життя, то є справжні відкриття, які без усмішки неможливо читати. Серед них - "Печені яйця", "Зробіть собачку", "Kulbaczka", "Gruby Bartko", "Кацапська сповідь", "І нє нахвалятса", "Барабанчик", "Рана" та інші. Ці "приказки", як їх називає Руданський, або ж співомовки, читаються на одному подиху.

Володимир Ключак

Уточнення. В новині "Олекса Пристай повертається в Трускавець" в №75 "ТВ" пропущено одне речення - "Вхід - за запрошеннями".

Історія Трускавця в світлинах

Історія Трускавця в світлинах
Історія Трускавця в світлинах
Історія Трускавця в світлинах
Історія Трускавця в світлинах
Історія Трускавця в світлинах
Історія Трускавця в світлинах

Оголошення

Трускавецька міська рада оголошує конкурс на заміщення вакантної посади: Спеціаліста І категорії - програміста Управління праці та соціального захисту населення на період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Вимоги до кандидата - вища освіта, володіння комп'ютером. Документи для участі у конкурсі приймаються протягом місяця, з дня оприлюднення оголошення. Звертатись за адресою: м. Трускавець, вул. Бориславська, 2, тел. 5-14-29, 5-12-53.

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.