Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№67 (190) 11 серпня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Депутат Шумин закликає рівнятися на Партію Регіонів

"Ми повинні робити так, як робить Партія Регіонів - сьогодні сказали і сьогодні зробили" - таку сенсаційну заяву зробив депутат ТМР від "Нашої України" Петро Шумин минулого тижня на засіданні Містобудівної Ради. 4 серпня в присутності близько двох десятків відомих у Трускавці людей цей депутат закликав рівнятися на регіоналів і навряд чи він перед цим своїм виступом радився з керівництвом своєї політичної сили. А чи ці слова означають, що "Наша Україна" сьогодні сказала, а завтра зробила зовсім протилежне чи й не думає робити, або щось інше - можна тільки здогадуватися. На засіданні містобудівної ради розглядали питання пам'ятника Бандері і згадка про Партію регіонів була як ніколи доречна.

Мордобою не було

23 депутати замість мінімуму 24 - нема кворуму і всі розійшлися. Так закінчилася, не розпочавшись, сесія ТМР 10 серпня. На сесію опоненти міського голови Лева Грицака привели два десятки своїх людей, приблизно стільки ж прийшло інвалідів та пенсіонерів, яких опозиція зневажливо встигла обізвати "коханими бабцями". Невідомо, чи не обійшлося б без сутичок, адже окремі опозиціонери виглядали досить в агресивній позі, яка мала гласити: "Не дозволимо нас перегнути через коліно!". Навіть на пропозицію міського голови розійтися, адже жодне рішення і так не приймуть, окремі депутати відповіли неадекватною реакцією.

Установчі збори Ради Старійшин

О 14.00 в п'ятницю відбудуться Установчі збори Ради Старійшин Трускавця, повідомляє наше джерело. Головувати на зборах буде Василь Петранівський, як ми і прогнозували. Пройдуть Установчі збори в залі санаторію "Карпати".

Ще одна газета працюватиме на Євгена Юника

Поряд з газетою "Трускавецькурорт" на кандидата в мери міста Євгена Юника працюватиме ще одна газета, випуск її першого номера очікується цього тижня. Наше джерело повідомляє, що називатися вона буде "Трускавчани", як і однойменний благодійний фонд Євгена Володимировича, а редагуватимуть її Віктор Стецько, колишній редактор "Трускавецькурорту", Ярослав Кіт, кореспондент цієї газети та дрогобицького видання "Каменярі", а також керівник прес-служби БФ "Трускавчани" Руслан Пристай.

З цього випливає, що видаватиме газету ЗАТ "Трускавецькурорт" (адже всі вищеназвані люди є працівниками ЗАТу, втому числі і Євген Юник, голова БФ), керівництво якого в близьких стосунках з Партією Регіонів. Такий висновок напрошується з того факту, що голова Наглядової Ради Товариства Павло Якубенко був заступником міністра в уряді Віктора Януковича, він же єдиний з відомих у Трускавці людей, хто особисто був запрошений та брав участь в інавгураційних урочистостях новообраного Президента України Віктора Федоровича Януковича.

Головний лікар закликає пройти медогляд

На понеділковій нараді 9 серпня головний лікар трускавецької міської лікарні Йосип Свіжинський закликав всі мас-медіа міста повідомити учнів, щоб ті не зволікали із проходженням медогляду. До кінця серпня залишилося три тижні, тому Йосип Михайлович просить не відкладати проходження медогляду, який тепер для учнів після літніх канікул є обов'язковим, на останні дні.

Серед проблем, які є в міській лікарні, Йосип Свіжинський назвав відсутність вакцини, яку завжди закуповували за кошти державного бюджету, а тепер пробують спихнути цю проблему на бюджети місцевий. Посадовець висловив надію, що цю проблему все ж вдасться вирішити, адже стосується вона не тільки Трускавця, а всієї України. А ситуація з інфекційними захворюваннями в місті спокійна.

Ще кілька вулиць заасфальтують

Коли знайдуть де купити рідкий бітум, у Трускавці заасфальтують ряд доріг. В першу чергу завершать ремонт вулиці Лисенка та приступлять до недовгої вулиці Грушевського, про це йшлося на понеділковій нараді 9 серпня в доповіді Олексія Балицького, генерального директора КП "Наше місто". А міський голова Лев Грицак додав, що окрім названих вулиць, відремонтують і Річки, Данилишиних, Бандери, для цього в бюджеті розвитку заклали 650 тисяч гривень. Та й по вулиці Воробкевича ще попрацюють, адже робили її на кошти, які були.

А цього тижня комунальники Трускавця працюють над вирішенням проблем, які поставили на прийомі громадян перед мером міста мешканці.

Підприємці обурені

11 серпня в санаторії "Карпати" проходить зустріч підприємців. Головне для них тепер - як протистояти податковому тиску, як не допустити прийняття нового податкового кодексу в запропонованій редакції, адже тоді - хана малому та середньому підприємництву. Початок зустрічі о 15.00. Напередодні організатори "Клубу Ділових Людей" Трускавця розвісили оголошення по під'їздах будинків з проханням прибути на зустріч, яка стосується не лише підприємців, а кожного. Адже купуючи буханку хліба, кожен платить ПДВ, а якщо не протистояти тиску, то може бути така "демократія", як в Америці, коли будь-кого можуть заарештувати за підозрою в тероризмі, - йдеться, між іншим в листівці.

"Золоті діти" в Скадовську

В ці дні триває фестиваль "Чорноморські ігри" в м. Скадовськ (Херсонщина), в якому бере участь трускавецький хореографічний колектив від школи мистецтв "Золоті діти". Мер Лев Грицак домовився із мером м. Скадовськ щодо поселення та харчування наших юних трускавчан. Проживають вони в пансіонаті "Південний". Побажаємо їм успіху на фестивалі.

Памперси за зниженими цінами

Під час зустрічі Лева Грицака, міського голови Трускавця та Почесного президента благодійного фонду "Відродження Трускавця" з інвалідами та пенсіонерами 6 серпня було піднято питання здешевлення памперсів для лежачих хворих. Зразу ж Лев Ярославович передзвонив до завідувача соціальної аптеки, що знаходиться в приміщенні міської лікарні і питання було вирішено. Тепер з понеділка, 16 серпня, всі потребуючі малозабезпечені зможуть купити памперси для дорослих за зниженою ціною за умови пред'явлення рецепта від лікаря.

Орест Лобик зустрінеться з Дмитром Табачником

В серпні пройде зустріч керівників відділів освіти міст та районів із Міністром України у справах освіти та науки. Про це повідомив начальник трускавецького відділу освіти Орест Павлович Лобик на понеділковій нараді 9 серпня. Він теж зазначив, що школи міста готуються до початку нового навчального року, діти та персонал шкіл проходять медогляд. Однією з проблем, які зустрінуть школярів, особливо учнів 1 та 10 класів, головний освітянин міста назвав ймовірну відсутність окремих підручників, може навіть до листопада місяця.

Назви вулиць по-європейськи

В рамках підготовки нашого міста до участі в Євро-2012 будуть змінені таблички із назвами вулиць на фасадах будинків, оновлять і номери самих будинків. Поряд з українськомовними будуть і англомовні вказівники вулиць, так що в Трускавці появляться Stebnytska-street, Mazepy-street, Bandery-street, Stusa-street та інші. Очікується, що ця робота буде зроблена в 2011 році.

Власна інформація

Організатори Трускавецького фестивалю кіно популяризуватимуть стрічки українських режисерів

Зоряна Петрас-Конопельська "Під час проведення ІІ Трускавецького міжнародного фестивалю телевізійних фільмів акцентуватимемо увагу на українському кіно, оскільки на цей момент кіноіндустрія в Україні розвинена слабо, натомість хотілося б піднести її на високий рівень", - зазначила головний спеціаліст відділу культури Трускавецької міської ради Зоряна Петрас-Конопельська, яка брала активну участь у підготовці і проведенні І Трускавецького кінофесту.

За її словами, фестиваль кіно у Трускавці став справжнім проривом для курортного міста, і хоч не все вдалося досконало, як хотілося б, але його проведення свідчить про бажання організаторів заходу посприяти розвитку Трускавця та українського кіно. "Фестиваль має низку досягнень. Насамперед - велика кількість учасників з інших держав, популяризація нашого курортного міста; активні обговорення за участю режисерів до і після трансляції фільмів про те, які люди знімалися у фільмі, як проходив процес зйомок. І, звичайно, це дуже цікавий захід для людей, які відпочивають на курорті".

"Сподіваємося, що учасниками наступного фестивалю стане набагато більше країн, проте хотілося б, щоб родзинкою заходу стали українські художні та документальні фільми", - каже Зоряна Петрас-Конопельська. Переможцем І Трускавецького кінофестивалю став фільм "Арріведерчі" режисера Валерія Жерегі, тож, каже Зоряна Петрас-Конопельська, слід продовжувати популяризацію стрічок на соціальну тематику, які звертають увагу глядача на зовсім інші аспекти життя і змушують задуматися, для чого живе людина. "Таких фільмів, як режисера з Молдови Валерія Жерегі, на жаль, дуже мало або ж немає змоги їх показати. Тому ми прагнемо допомогти українським режисерам проявити себе і показати усім, що Україна не пасе задніх і може продукувати добре кіно", - зазначила п. Зоряна.

За її словами, те, що Валерій Жерегі шукає дівчину-українку для зйомок у своєму новому фільмі саме у західному регіоні, не випадково: "Як він сам мені розповідав, саме дівчата з українського західного регіону не втратили відкритості, вони ще не навчилися грати і насправді переживають кожну емоцію".

Процес підготовки до ІІ кінофесту, який зараз розпочався, має вирішити низку питань. Як зауважила Зоряна Петрас, великі надії організатори покладають на спонсорів та меценатів, людей, які люблять кіно та прагнуть позитивних змін в українській кіноіндустрії. "Для організації фестивалю насамперед потрібні люди, які прагнуть до того, щоб Україна процвітала. Якщо людина дійсно захоче долучитися до заходу, то організатори фестивалю будуть їй щиро вдячні", - каже Зоряна Петрас-Конопельська.

Окрім того, організатори Трускавецького кінофестивалю брали активну участь в подібних заходах для обміну досвідом. Велику увагу також приділяють промоції фестивалю - і в межах України, і за кордоном. "Кожен режисер, кожен актор, які приїдуть на фестиваль, візьмуть частинку нашого західного регіону, нашого колориту, натомість нам залишать частинку свого світогляду, тому що це люди надзвичайно цікаві і спілкування з ними приносить велике моральне та естетичне задоволення. Думаю, наступний фестиваль буде набагато більше почутий і в Україні, і за її межами", - наголосила п. Зоряна.

Медіа-центр Трускавецького міжнародного фестивалю телевізійних фільмів
"Корона Карпат" (067 67 92 236)

Радзієвський зустрічається з виборцями

Олексій Радзієвський у статусі народного депутата України п'ятого скликання (а це пожиттєва регалія) минулого тижня мав три зустрічі з мешканцями мікрорайонів на вулиці Володимира Великого. Люди виливали йому свої жалі, скаржились на владу. Особливо допікають проблеми, пов'язані з бездіяльністю комунальних служб. І хоча, за великим рахунком, мова про вибори не йшла, всі сприйняли це як намагання двічі колишнього мера втретє стати господарем міста. Ймовірні опоненти на цю посаду навіть погрожують Радзівському подати скаргу до прокуратури, бо, мовляв, той порушує чинне законодавство. Проте ніхто не заперечує, аби й вони зустрічались із виборцями і вислуховували всі претензії на безпорадність влади. Оскільки чимало претендентів на мерську булаву і є представниками тієї самої влади, то навряд можуть очікувати чогось хорошого від зустрічі з виборцями. Замість того під час однієї зустрічі підіслали "козачків" з інших мікрорайонів міста, які намагались зірвати виступ Радзієвського, однак люди цьому завадили. Та й оратор має багатющий досвід спілкування з людьми, так що його важко збити з пантелику. Під час тієї зустрічі найбільш агресивно налаштована проти нього п.Комарницька була обеззброєна жартами на свою адресу і весело сміялась разом зі своїм опонентом. А під час іншої зустрічі колишньому мерові навіть подарували букет квітів. Радзієвський має намір не лише поспілкуватися з людьми, взнати насущні проблеми, що їх хвилюють, а ще до виборів міського голови хоч чимось допомогти людям. З іншого боку, проблем так багато, що він може і відмовитись від балотування в мери. Остаточного рішення Олексій Васильович ще не прийняв.

Рейдерська атака на "Тустань"

Свого часу на підставі рішень судів були приватизовані кінотеатр "Прометей" (незабаром тут влаштують лахмітню, де продаватимуть секонд-хенд) і універмаг. Схема проста: позови подають люди, які не мали жодного стосунку до даних приміщень. Тепер аналогічним чином хочуть захопити готель "Тустань". З цього приводу міський голова Дрогобича звернувся до Президента України. Дивна позиція. якщо врахувати, що Миколу Гука підозрюють у сприянні подібним оборудкам.

Дорога смерті

Мешканець одного з будинків на вулиці Володимира Великого (Дрогобич) не довіз до лікарні хвору дружину через погану дорогу на вулиці Шептицького.

Сендак визначився з кадрами

Схоже, Михайло Сендак визначився зі своїми заступниками. Першим замом працюватиме його кум Михайло Винницький, який донедавна обіймав посаду головного архітектора Дрогобича. На цьому місці працював Володимир Шмігельський, якому запропонували посаду начальника відділу, але той не погодився. Подейкували, що він стане членом команди Радзієвського, але наразі цього нема, тож йому стелиться пряма дорога йти на мера Борислава. Заступником Сендака у питаннях агропромислового комплексу став Іван Мізерник, який вже обіймав цю посаду і міг би спокійно керувати райдержадміністрацією, але виявився не таким нахабним і менш грошовитим, ніж його патрон. А заступником з гуманітарних проблем стане Степан Макар, який, втім, пропрацює лише до пенсії, а там його замінить рідна сестра нинішнього міністра культури. На цьому кадрова революція у районі не закінчиться, бо на черзі завідувачі відділів.

Ратуша "потовстішала"

Нині у дрогобицькій ратуші працює 197 осіб. За свою нелегку працю вони отримують на рік аж 12 з половиною мільйонів гривень. Звичайно, ефект від такої кількості людей в одному приміщенні дуже низький, а фінансові витрати на їх утримання занадто великі. Скажімо, 2002 року в ратуші працювало 120 осіб, а зарплати були набагато меншими.

Часопис "Тустань"

У Дрогобицькому озері потонув чоловік

Як повідомив 9 серпня на оперативній нараді з начальниками відділів,управлінь та служб міський голова Микола Гук, в неділю, 8 серпня, на озері на вул. І. Франка трапилася трагедія - загинула людина. Зі слів начальника відділу надзвичайних ситуацій Миколи Летнянчина, молодий чоловік втопився на очах у своєї дружини та дитини. Микола Гук доручив відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення посилити роз'яснювальну роботу щодо правил поведінки на воді, а також забезпечити наявність рятівних бригад, камер навіть у тих місцях, де вказано, що купання заборонене.

Микола Гук пропонує занести до Книги рекордів Гіннеса бур'яни

9 серпня дрогобицький міський голова Микола Гук звернувся до керівників комунальних служб із запитанням чому досі не приведена до ладу вул. А. Шептицького, яка веде до лікарняного містечка "Вул. А. Шептицького як дорога в небуття, - зазначив Микола Гук. Величезні бур'яни, які можна занести до Книги рекордів Гіннеса, досі не покошено. У Дрогобичі нема проблем, єдина проблема - кадрова. Люди не хочуть працювати, а хочуть залишитися на своїх посадах", - підсумував він.

До Дрогобича надійшла відповідь від Європарламенту

На адресу Дрогобицького міського голови Миколи Гука надійшов лист-відповідь на звернення Дрогобицької міської ради від голови комітету Європарламенту з питань співпраці Євросоюзу і України Павела Коваля. Звернення Дрогобицької міської ради було надіслане після засудження присвоєння звання "Герой України" Степанові Бандері у прийнятій Європарламентом резолюції. У листі-відповіді, зокрема, йдеться: "Вдячний Вам за Ваш лист від 26 квітня 2010 року, адресований Президенту Європарламенту, щодо резолюції, прийнятої 25 лютого 2010 року з питань України. Президент взяв до уваги Вашу точку зору та зауваження і хотів би подякувати за Ваш інтерес до діяльності Європейського парламенту щодо України. Президент попросив мене від свого імені надіслати Вам відповідь. Хотів би зауважити, що Європейський парламент, враховуючи свій суверенітет, є домом для всіх європейців і складається з парламентарів з 27 країн-членів Євросоюзу. Отже, це складна структура, де представлені політичні погляди більш ніж сотні політичних партій. Окрім цього, тут виражені та представлені культурні та духовні цінності різних народів, їх надзвичайно багата та трагічна історична спадщина. Таким чином ця різноманітність може призвести до прийняття резолюцій, які отримують критичні відгуки, особливо якщо це стосується спірних питань. Резолюція, до якої Ви апелюєте, є політичною заявою і повинна розглядатися в контексті: Європейський парламент визнає, що Україна є стратегічним сусідом для Європейського Союзу і очікує, що Україна визначиться щодо подальшого шляху до євроінтеграції і сусідства з Європейським Союзом".

Відділ внутрішньої політики ДМР

Чи буде взимку тепло в трускавецьких оселях?

У Трускавці тривають політичні баталії. Хоча до офіційного старту передвиборчої кампанії залишився ще місяць, в місті-курорті, здається, вона вже давно розпочалась.

Останнім часом каменем спотикання виявилась так звана газова проблема. Суть її зводиться до того, що міський голова Трускавця Лев Грицак пропонує взяти кредит у банку для покриття майже п'ятимільйонної заборгованості за газ задля вчасного початку опалювального сезону. Натомість його опоненти проти такого рішення, мотивуючи це тим, що не видно механізму погашення кредиту та є ще чимало невикористаних резервів.

Хто правий у цій ситуації? І чи не залишаться трускавчани крайніми у цій суперечці, адже зрозуміло, що мова йде не стільки про газ, скільки про булаву міського голови Трускавця?

Ми намагалися вислухати точки зору опонентів і зробити свої висновки.

"Здатність взяти на себе відповідальність у важкий для країни і міста час"

Напередодні сесії міської ради, де мало бути вирішене це доленосне питання, міський голова Трускавця Лев Грицак звернувся до мешканців міста і депутатів.

У ньому наголошується, що за минулий опалювальний сезон комунальне підприємство "Наше місто" забезпечило Трускавець не лише теплом, а й гарячою водою (у Львівській області гаряча вода для населення подавалася тільки у Львові та в Трускавці). Проте це підприємство, як й інші подібні в усій Україні, стали планово-збитковими. Економічна криза зменшила платіжну спроможність населення, і мешканці Трускавця в загальному стали гірше розраховуватися за надані послуги. Станом на 1 липня 2010 року борг населення перед КП "Наше місто" перевищує 4 мільйони гривень. Ще більше одного мільйону підприємству винні з міського бюджету.

Постало питання: як стягнути в короткий час заборгованість з населення, яке потерпає від безробіття, низьких зарплат, росту цін? Забирати квартири, виселяти людей, продавати їх майно? "Чи, може, не гасити борги, не купувати газ, залишити людей напризволяще? - задає мер риторичні запитання. - Міська влада повинна взяти на себе відповідальність за громадян з низькими доходами, безробітних і тих, що опинились в скрутній життєвій ситуації. Місто має заплатити за них за газ. І коли держава почне виходити з кризи, коли рівень життя людей покращиться, отримати ці кошти назад".

Лев Грицак переконаний, що для своєчасного одержання ліміту газу на новий опалювальний сезон потрібно борг погасити в найкоротші терміни, і єдиним виходом з цієї ситуації є одержання кредиту. "Позиція у вирішенні питань теплопостачання міста, кредиту для закупівлі газу є екзаменом на зрілість політичних сил, депутатського корпусу, на здатність взяти на себе відповідальність у важкий для країни і міста час", - вважає міський голова.

"Ми чітко розуміємо, що, передаючи в заставу те чи інше майно, не зможемо повернути кредит"

Напередодні сесії я вирішив взнати точку зору в знаних депутатів Трускавецької міської ради - Євгена Юника та Ігоря Пілька.

Ось що каже почесний голова Благодійного фонду "Трускавчани", головний лікар бальнеологічної лікарні № 1 Євген Юник:

- Трускавець винен 5 мільйонів, з них чотири припадає на населення. Хоча, зробивши аналіз, ми приходим до висновку, що немає цих чотирьох мільйонів боргів за минулий рік, тому що населення сплатило більше, ніж 80 відсотків. Ці борги є боргами минулих періодів. Але виникла ця ситуація за рахунок бездіяльності влади, бо з боржниками треба було розбиратись і в минулі роки, і цього року, а не чекати, коли смажений півень клюне в одне місце. У міського голови виникла ідея закрити цю діру по теплопостачанню за рахунок поповнення статуту КП "Наше місто", тобто взяття кредиту міською владою. Але не вирішимо навіть частково цю проблему! Ми чітко розуміємо, що, передаючи в заставу те чи інше майно, не зможемо повернути кредит. При цій міській владі комунального майна практично вже не залишилось, є нуль, і хочуть передати або колишню дитячу лікарню, або ЖЕК, або щось від КП "Наше місто". Ці об'єкти і кошти будуть практично віддані чи прихватизовані, будем говорити грубо. Тому, розуміючи цю ситуацію, ми говоримо до міського голови, що якщо берете щось у кредит, то покажіть шляхи його повернення. Відповіді не можемо отримати вже упродовж двох місяців. Тому що шлях від продажу чи землі, чи комунального майна веде в нікуди. Розпродати, а потім проїсти і закрити таким чином всі свої недоробки - це одне, а ось як знайти шляхи поповнення міського бюджету, над цим міський голова не задумується. І інших шляхів як шляхів кредиту або продажу чогось він не бачить. Це говорить про недалекоглядність, з одного боку, а з іншого, ми бачимо, що влада на сьогоднішній день запустила комунальне господарство, запустила інфраструктуру міста. Тому що ми не маємо ні доріг, не маємо води, про гарячу воду мова вже навіть не йде, а ось зараз з подорожчанням оплати за газ, за теплопостачання ця проблема ще більше ляже на населення. І в черговий раз ми маємо плакання, і вмовляння, і биття на совість, на мораль. Це, з моєї точки зору не те що неетично, а якось навіть виглядає досить неприємно. Тому нехай міський голова шукає інші шляхи погашення цих боргів, змушує платити боржників, для цього є дієві механізми, закон про місцеве самоврядування, нехай звертається до суду, вирішує це питання. За кредит я не голосуватиму, тому що вважаю, що це просто бездіяльність. Використання навіть того самого бюджету розвитку повинно йти на розвиток міста, а не на закривання тих чи інших промахів, які виникають за рахунок неправильної діяльності влади.

- Євгене Володимировичу, а таке практичне питання. Якщо борги не будуть сплачені, то що, Трускавець може залишитися без газу?

- Я думаю, що вихід із ситуації завжди знайдеться. Не обов'язково брати кредит. Для цього потрібно закочувати рукави, підніматися з місця і починати працювати. І працювати інтенсивно - і не тільки в плані тому, щоб перекрити цей борг, а в плані того, що треба утепляти теплотраси, бо труби голі йдуть по підвалах, вже не кажучи, що труби лежать голі в землі, і зимою навіть трава росте по цих теплотрасах. Є й інші речі, які треба робити. Дахи треба ремонтувати, через які втікає тепло. Якби ж то робилися хоч якісь кроки! Знаєте, сьогодні ми вступили в останній місяць літа і бачимо, що ситуація з місця не зрушується.

"Обов'язком міського голови є розв'язувати проблеми міста, в тому числі й забезпечення газом"

А ось точка зору Ігоря Пілька, лідера фракції "Наша Україна" у Трускавецькій міській раді:

- Якщо брати формальну сторону справи, то міська влада, міський голова, коли звертався на попередній сесії про надання дозволу на отримання кредиту, не готовий був сказати депутатам елементарні речі. Насамперед за рахунок яких джерел кредит буде погашатися? На яких умовах кредит буде отриманий? І тому мною ще раніше було запропоновано наступні кроки.

Перш за все, я звернувся до міського голови (на жаль, моя думка була викривлена потім), зробити інвентаризацію земельних ділянок, які передані в оренду суб'єктам підприємницької діяльності. Тобто люди вклали гроші, отримали ділянки і чекають до кращих часів, щоб їх перепродати, отже, брали землю в оренду для того, щоб мати копійку на чорний день. Треба виявити такі земельні ділянки, на яких не ведеться будівництво, бо це наше міське майно, яке неефективно експлуатується, і продати їх через аукціон.

Друга пропозиція, теж викривлена і спотворена міським головою, полягала в наступному. Ті, хто отримав землю, отримав можливість будуватися, повинні вносити кошти в розвиток інфраструктури міста. Так ось, є структури, які вносили досить серйозні кошти. Для прикладу назву підприємство "Валган", яке внесло значні кошти на розвиток міста ще до вводу в експлуатацію будинку, тобто з них отримали за повною програмою. Разом з тим є багато підприємств, які отримали земельні ділянки, які побудувались, які отримують гроші з Трускавця, і нічого не вносять, нічого не віддають місту. Хіба це нормальна річ? Людина отримала землю, людина отримала можливість будуватися, людина отримала можливість заробляти гроші - і відповідно є встановлений законом механізм по кооперуванню коштів на розвиток інфраструктури міста, де вона повинна внести свою частку в розвиток інфраструктури. Я на останній сесії щодо цього дав запит, підтриманий депутатами. Сподіваюсь, що це буде об'єктивна інформація відносно того, хто які кошти вніс на розвиток інфраструктури міста, і мені здається, що це є найбільш реальне джерело, тому що кредит треба віддавати. Сьогодні влада не знає, як його віддавати, за рахунок чого його віддавати.

- А чим практично це може закінчитись? Ось якщо не будуть знайдені кошти, щоб проплатити ці борги, 5 мільйонів, то Трускавець може залишитись без газу на зимовий період?

- Знаєте, дуже часто міський голова перекладає проблему виконавчої влади на депутатський корпус. Зокрема положення про внесення коштів на розвиток інфраструктури міста розроблено нашою фракцією ( депутат Петро Шумин), і з великими трудами, з великими потугами воно було прийняте на сесії. Щонайменше, за нашими оцінками, тільки минулого року ми втратили 4 мільйони через те, що своєчасно не прийняли таке положення. Це ж робота виконавчої влади подавати такі документи, щоб наповнювати бюджет міста. А зараз підприємцям, наприклад, які мають земельні ділянки, подається інформація: Пілько хоче забрати у вас землю, щоб вирішувати проблеми міста. Насправді Пілько хоче одного: щоби всі були у рівних умовах. Є люди, які вносять у місто кошти, інші матеріальні блага, а є такі, які нічого не вносять, а разом з тим отримують. Ось моя пропозиція зараз міському голові переглянути, хто що в місті побудував, на якій підставі їм надавалися земельні ділянки, на якій основі дозволено будівництво, і за введення в експлуатацію об'єктів ці люди повинні заплатити місту, щоб у нас не було "правильних" і "неправильних" фірм, не було "рідних" і "нерідних". Ось єдиний принцип, якого наша фракція вимагає від голови, щоб він був дотриманий стосовно суб'єктів підприємницької діяльності.

- Ігоре Федоровичу, а за той час, що залишився, чи не буде так, що перекриють газ Трускавцю, і міський голова просто не встигне ті гроші зібрати?

- Обов'язком міського голови є розв'язувати проблеми міста, в тому числі й забезпечення газом. Поки у нас було достатньо земельних ділянок і об'єктів нерухомості, які ми могли продати, ситуація виглядала безхмарною. Але, на жаль, ці ресурси практично вичерпані. Ми дійшли до того, що нам пропонують віддати у заставу частину корпусу міської лікарні. Ми попереджали, що нереформоване КП "Наше місто" - це міна сповільненої дії: скільки не кидай туди грошей, буде мало. Зараз я думаю, що міський голова має зібрати тих підприємців, які не заплатили свого часу на розвиток інфраструктури міста. Я категорично проти отримання кредиту, якщо невідомо, яким чином ми будемо його віддавати. В мене взагалі складається враження, що ніхто й не думав, як віддавати цей кредит, бо ні міський голова, ні представники КП "Наше місто" так і не сказали, за рахунок чого будуть це робити. Це майно просто попливе в руки банку, який буде надавати цей кредит. Тому цілком зрозуміла наша позиція: міському голові треба попрацювати з тими фірмами, які мали пільгові умови і не платили гроші на розвиток інфраструктури міста, треба щоб вони це зробили, і ми могли заплатити за газ.

Так само як я не дочекався відповіді на мій запит стосовно того, коли прозвучала інформація про арешт Преснера, заступника міністра екології. Він у Трускавці отримав земельну ділянку. Так ніхто і не відповів, за які заслуги йому вдалося отримати земельну ділянку. Я попросив міського голову назвати прізвища посадовців, які отримали у Трускавці земельні ділянки, не маючи жодного стосунку до міста. Адже зрозуміло, що люди, отримавши земельні ділянки, стають багатшими на десятки тисяч доларів.

"І цілком, і дуже вірогідно, що можуть початися ранні холоди"

Як і слід було очікувати, сесія не прийняла рішення щодо взяття кредиту на погашення боргу за газ.

Прокоментувати ситуацію я попросив міського голову Трускавця Лева Грицака:

- Депутати, які утримались чи голосували проти, не дали відповіді на те, яким чином закупити газ. Вони вказують на недоліки міського голови і абсолютно не говорять про те, яким чином це зробити. Чи якщо говорять, то називають такий шлях до цього, який є тривалим, на багато років. Адже як можна забрати земельну ділянку в людини - чи в того ж Преснера, чи в іншого, на яких підставах? Навіть якщо є підстави, що людина несвоєчасно освоює цю ділянку чи ще щось, то це треба було би доказати в суді, а суди - це рік, два, а, може, й більше. Потім, як пропонує Ігор Пілько, цю ділянку треба продати на аукціоні. Це ще, як мінімум, півроку або й рік підготовки до цього. Тобто свідомо підміняється вирішення питання одержання кредиту на термінову закупівлю газу до опалювального сезону, до якого залишилося півтора-два місяці, на якісь інші нереальні пропозиції. Це вони дуже добре розуміють, і ці пропозиції розраховані на слухачів, які не орієнтуються в цих проблемах. Тільки завдяки майстерності, риториці цих осіб, а це вони вміють робити, намагаються переконати мешканців у своїй правоті.

- А що стосовно земельної ділянки Преснера та інших ділянок, які Ви буцімто незаконно надали?

- Відносно Преснера. Який стосунок до газу має арешт Преснера? Так, якщо він зробив такий проступок чи злочин, коли це буде доказано, то він винен, але при чім тут одне до іншого? Звернулася його дружина. Я особисто ніколи не ставив питання надання в оренду земельних ділянок у залежність від якоїсь винагороди. Навпаки, з моїм приходом на посаду міського голови я зробив інвентаризацію, ну, може, неповну, але максимум, що потрібно було, і з великим задоволенням намагався переконати депутатів роздати ці земельні ділянки в оренду для того, щоби збільшити надходження до загального бюджету міста. Це було в моїй програмі. Я тільки вдячний тим людям, які спочатку брали, а потім ще й викуповували ці земельні ділянки, тому що це є наповнення міського бюджету. Так само і Преснер. Ми нікому не заперечували. Заперечували це вже в останній каденції деякі політичні сили, не буду їх називати, ставили питання голосувати за виділення земельних ділянок чи ні. Мені запам'ятався вислів одного нашого сумновідомого депутата: "Наша фракція голосувати за виділення цієї земельної ділянки не буде, тому що до нас не підходили". Я ж зі свого боку фактично навіть не вникав, хто там, які питання, чиї ділянки будуть розглядатися про надання ким, кому, що це за люди, і так далі. Я про це практично завжди взнавав тільки на сесіях. Ну, не без того, що до мене хтось звертався із знайомих: ось там у мене буде проходити це питання.

- По-людськи?

- Та не те що по-людськи. Я як посадова особа зацікавлений у тому, щоби земельні ділянки освоювались, поступали кошти у міський бюджет, щоби розвивалась інфраструктура міста на цій основі. І ми маємо завдяки цьому хороші результати сьогодні, що в Трускавці інфраструктура переважає серед інфраструктур інших міст обласного значення.

- Леве Ярославовичу, але сесія все-таки прийняла негативне рішення. Як Ви до цього ставитеся, як тепер будете розв'язувати цю проблему?

- Так, негативне рішення, в загальному негативне. Я думаю, що це питання в будь-якому випадку треба буде вирішувати, і воно вирішиться. Не може бути такого, щоби ми зірвали опалювальний сезон. Звичайно, ці люди зацікавлені в цьому, тому що практично по всіх соціологічних дослідженнях я на сьогодні маю перевагу перед іншими претендентами на міського голову. І опозиція дуже добре розуміє, що єдиним шляхом як зменшити цей рівень довіри - це є зрив опалювального сезону. І вони всіма шляхами намагаються перевести питання із закупівлі газу на негативи в роботі житлово-комунального господарства.

- А що, негативів нема?

- Так, негативи є, вони були, є і будуть ще на багато років, хто б не був міським головою. І над цим треба працювати і майбутньому міському голові. І сьогодні я над цим працюю, ми реорганізуємо підприємство, змінюємо керівництво, але основне питання - це не допустити зриву, тому що сьогодні ми маємо надмірно високу температуру літню, а в загальному середньорічна температура не відхиляється, вона залишається сталою, якщо там на 0,2 градуса є підвищення, то це суттєво не змінює ситуацію. І цілком, і дуже вірогідно, що можуть початися ранні холоди, і вже на 15 жовтня може бути значно нижча температура, ніж 8 градусів, при якій вже обов'язково треба запускати опалення. І якщо ми цього не зробимо, то будемо мати катастрофу - і зі здоров'ям дітей, дорослих, старших людей, за це комусь треба нести відповідальність. І, власне, оцю відповідальність хочуть перекинути на міського голову. Але я думаю, що люди зорієнтуються. До мене прийшли з Асоціації інвалідів, Спілки ветеранів війни і праці. Вони протестують, душа їхня протестує проти того, що вони почули на сесії, що вони побачили, що депутати роблять. Однозначно, що на цьому не зупиниться реакція громадськості. Я думаю, що громадськість змусить тих людей все-таки по-іншому подивитись на вирішення цих проблем. До мене вже приходили депутати, які утримались чи не голосували за прийняття рішення про надання дозволу комунальному підприємству "Наше місто" для одержання кредиту. Вони висловлюються за перегляд рішення, бо іншого виходу нема. Вони ж кажуть: ми розуміємо, що іншого виходу, ніж одержання кредиту, нема. Це є цивілізований підхід до вирішення цього питання у всіх містах України. Це не те, що придумав Грицак чи ще хтось. Це рекомендує сьогодні уряд, міністерство житлово-комунального господарства, не тільки в цьому році, в попередні роки рекомендувало поповнити статутний фонд комунальних підприємств, які займаються виробітком і наданням тепла. А, бачите, - ось якісь свої меркантильні передвиборчі інтереси.

- Ви вважаєте, що тут політична основа?

- Звичайно. Однозначно.

- Показати людям: нема газу, мер не зробив, його нема що обирати?

- У словах і діях депутатів ясно простежується, що мер за це несе відповідальність. І, виявляється, депутати тут ні при чому, житлово-комунальна комісія, яка повинна розглядати ці питання, яка повинна контролювати і реформування житлово-комунального господарства, роботу житлово-комунального господарства, вона ні при чому, тільки винен міський голова.

- Добре, а якщо все-таки депутати на наступній сесії не приймуть цього рішення про кредитування? Якісь є ще запасні варіанти?

- Звичайно, є ще, і не один. Але я все-таки вірю, що депутати приймуть позитивне рішення.

"Можна під впливом емоцій та, може, ще чогось іншого втратити обличчя, репутацію, яку варто берегти як зіницю ока"

Вже після сесії й цих інтерв'ю мені потрапила до рук листівка, під якою стоять підписи членів Трускавецької міської асоціації інвалідів та Спілки ветеранів війни та праці Трускавця. У ній переважають емоції, але люди дійсно переживають за те, чи буде взимку тепло в їхніх домівках.

В інвалідів і ветеранів "склалося таке враження, що вже п'ятий раз поспіль депутати зібралися виключно для словесних баталій, образно кажучи - потовкти воду в ступі. Як і в попередні рази, не було жодних конструктивних реальних пропозицій, жодних зрозумілих мотивувань, чому ж вони, ті, кого обирав народ, тепер цей народ вирішили зрадити, залишити його напризволяще в складний момент".

Вони вважають, що "опозиція в Трускавці пішла іншим шляхом - затягування питання. Більше двох годин беззмістовних запитань та зауважень було витрачено, на нашу думку, тільки на те, щоб люди втомилися і після перерви більше на сесії не появлялися".

"Пройшовшись" по окремих депутатах, люди все ж помітили, "що в окремих фракціях існують полярні думки щодо цього питання". І далі: "Батьківщина" та "Наша Україна" не дали жодного голосу за це рішення, незважаючи, що саме з цих політичних сил постійно говориться про патріотизм та турботу про громаду Трускавця, про його престиж, імідж як курорту".

І убивчий висновок: "Подвійні стандарти та подвійна мораль з відвертим цинізмом проявилися саме 3 серпня (день проведення сесії - А.В.). Депутати, немов сп'янілі від спеки та власної безкарності, дозволили собі, на нашу думку, відверто познущатися з нас, простих мешканців Трускавця. Вважаючи себе якоюсь вищою кастою, недоторканими напівбожествами, вони плюнули нам у душу - своїми словами, діями, голосуванням. Їх не цікавить, щоб вчасно у Трускавці розпочався опалювальний сезон, їм байдуже, як далі розвивати господарку міста, як вирішувати комунальні та інші проблеми, вони діють за принципом Людовіка XV "Після нас хоч потоп"… Дата 3 серпня 2010 року залишиться в історії Трускавця ганебною плямою, прикладом, як не слід поступати, як можна під впливом емоцій та, може, ще чогось іншого втратити обличчя, репутацію, яку варто берегти як зіницю ока".

І все ж громада у Трускавці, як і в інших містах України, є не настільки організованою, аби влада (і міський голова, і депутати) служили їй, бо саме громада найняла їх на цю роботу. Тому Левові Грицаку доводиться сподіватися, власне, не на людей, а на тих же депутатів, які "передумають" і приймуть інше рішення. Опозиціонери вишукуватимуть інші способи, щоб і мера "завалити", і обличчя перед громадою не втратити.

Сподіваюсь, що газова війна, яка плавно переходить у передвиборчу кампанію, не зірве опалювального сезону, і трускавчани матимуть узимку тепло у своїх оселях.

Анатолій Власюк,
спеціально для "Трускавецького вісника"

Дискредитація націоналізму, або Як Микола Гук привів до влади Олексія Радзієвського

Все, що відбувається у державі на загальноукраїнському рівні, в тій чи іншій мірі виникає й у регіонах, окремих містах і селах. Звичайно, можливі варіанти, але тенденції зберігаються. Так само ситуація на місцях є дзеркальним відображенням того, чого нам слід чекати в Києві. Це не просто взаємний, а взаємозбагачувальний процес, і той, хто уважно за ним стежить, може відслідкувати тенденції, зробити не лише висновки, а й дати прогнози на певний період.

Дискредитація помаранчевої революції з боку Ющенка відбулася з двох причин: по-перше, він виявився не тим, ким його вважали і за кого він себе видавав, а, по-друге, тому, що він не зумів подолати в собі гординю, що вважається найбільшим гріхом у християнстві, й не став над розбратом у національно-демократичному таборі, а фактично очолив один із відламів цього табору. На жаль, у цьому середовищі не знайшлося лідера, який би з відповідальністю за долю України усвідомив ситуацію.

Найбільше, що "вдалося" зробити Ющенкові, - це дискредитувати націоналізм. Його східняцьке мислення (читай: меншовартість) не доросло до усвідомлення ролі націоналізму, національної ідеї в справі побудови дійсно незалежної України. Буцімто пронаціоналістична риторика дала зворотній результат, бо не була підкріплена ділом, а плоди так і не виросли. Як Кучма свого часу сказав, що національна ідея не спрацювала, так і за Ющенка вона не змогла стати генеральною лінією у розбудові незалежної держави. Не треба було засилати в Україну московських козачків, жидівських агентів (їх навколо Ющенка і так багато розплодилося). Як Кучма свого часу відкинув Україну років на десять у поступі до Європи, так і Ющенко років на десять, якщо не більше, знівелював принцип націоналізму в Україні, звів його до примітивізму.

На цьому тлі прихід Януковича до влади не став випадковим, а виявився цілком закономірним. Звичайно, могли спрацювати певні чинники, що б унеможливили обрання Януковича Президентом України, але в цьому контексті ми говоримо про тенденції, які призводять до певного результату. Янукович переміг не тому, що сильно спрацювала його команда (цей фактор теж не слід відкидати), а тому, що роздроблені національно-демократичні сили відкинули національну ідею як стержневу основу поступу українства до цивілізації. Не було її ні в словах і діях "Нашої України", ні в Блоці Юлії Тимошенко, ні в інших партіях і партійках цього спрямування. Фактично протистояння звелося до банальної боротьби за владу, яка сильними світу цього розглядається як бізнес, що за доволі короткий термін може дати і дає надприбутки. Заради цього можновладці готові йти на все, а якщо надприбутки аж зашкалюють, - навіть на політичні убивства.

Дрогобич є віддзеркаленням ситуації в Україні. Той самий буцімто націоналістично налаштований Гук, який через своє невміння господарювати викликав не просто апатію пересічного дрогобичанина до націоналізму, до державницьких ідей, а нехіть, а то й відразу до них. На місці Мєдвєдєва я би дав Гуку якусь вагому кремлівську відзнаку, бо так потоптатись по наших національних цінностях у П'ємонті П'ємонту, яким завжди був Дрогобич, не зміг би навіть вишколений кадровий російський розвідник. Усередині ратуші й на стінах будинків Дрогобича ми бачимо бандерівську символіку, портрети провідників нації - й як жалюгідно на цьому тлі виглядає повсякденне життя дрогобичанина з його постійними побутовими проблемами. Це ж як треба насміхатися з наших святих ідей, щоб довести Дрогобич до такої руїни!

Фактично Гук устелив квітами дорогу до ратуші Олексієві Радзієвському, і повиннні трапитись якісь форс-мажорні обставини, аби цього не сталося. Місцеві лідери "Нашої України", "Батьківщини", інших сил, які усерйоз вважають себе національно-демократичними, будуть гризтися за владу, поборювати один одного, воювати з Радзієвським, замість того, щоб об'єднатися за п'ять хвилин до ганебної поразки. Чи можете ви уявити, щоби Іванців скинув свою кандидатуру на користь Ваврина, а Ваврин - на користь Іванціва? Та ніколи у світі, бо мова йде про вузькопартійні інтереси, а міф про єдність національно-демократичних сил давно розвіяний часом.

Не менш фантастичною виглядає версія, коли би національно-демократичні сили об'єдналися навколо постаті ... Радзієвського. По-перше, вони би могли "вторгувати" собі певні місця у його майбутній команді, а, по-друге, прихиляти на свій бік, не даючи на поталу Партії регіонів, яка хоче мати у Дрогобичі свого мера. Та й сама Партія регіонів діє недалекоглядно, роблячи ставку на ... Гориславського.

Безперечно, націоналісти не повинні створювати собі ілюзій, буцімто Радзієвський з плином часом стане на їхній бік. Не стане, та й не потрібно цього, за великим рахунком. Встановлення пам'ятника Степанові Бандері за його участю - вікопомна сторінка в історії Дрогобича, але не більше. Куди важливіше, аби Радзієвський не виконував чиюсь партійну волю, а був насамперед господарником. Господарник завжди дбає про людей, а не просто про дороги, будівлі, вивезення сміття. У центрі уваги господарника завжди стоїть людина, задля якої ці дороги чи вивезення сміття і здійснюються. У цьому плані можна стати більшим "націоналістом", ніж той антигосподарник, який формально належить до якоїсь націоналістичної сили.

З обранням Радзієвського міським головою Дрогобича проблеми міста в одну мить не будуть вирішені. Нам доведеться знову, як і за часів Гука, пройти через протистояння у міській раді, хоча, можливо, воно й не стане таким трагічним і драматичним, як зараз, коли тотально не розв'язуються проблеми людей, а кожний тягне на себе ковдру, аби урвати бодай клаптик з міського бюджету. Чільні діячі "Нашої України" і тепер уже "Батьківщини" увійдуть до місцевого парламенту, бо побояться виставити свої кандидатури на мажоритарних округах. Їхні фракції вже не будуть такими багаточисельними, як зараз, але "крові" в Радзієвського поп'ють чимало, якщо стануть непримиренними опозиціонерами. Все залежить від того, з ким буде фракція "Свободи", яку фактично очолює молодший Хрущ, чий покійний батько працював у ратуші. У нього не прості взаємини з керівниками "Нашої України" і "Батьківщини", але ще не факт, що він "ляже" під Радзієвського. Швидше за все, "Свобода" буде виконувати роль нинішньої "Пори", яка спочатку "телилась", а потім знайшла спільну мову з Гуком, бо розбіжності з "Нашою Україною" і Блоком Юлії Тимошенко аж зашкалювали. Велике значення матиме й те, чи не приберуть місцеві бандити "Свободу" до своїх рук. Сумні приклади маємо по всій Україні, в тім числі й по Дрогобичу.

З іншого боку, важливим для Радзієвського стане й кількість багнетів від інших партій, які не асоціюються з національно-демократичними силами, але лояльно сприймаються нашими краянами. Наприклад, "Сильна Україна", партія Сергія Тігіпка, за сприятливих обставин може стати чи не найпотужнішою фракцією у Дрогобицькій міській раді й визначати "погоду" в місті на довгі роки. Натомість Партія регіонів в особі Гориславського може виконати роль "троянського коня", бо її лідер і наближені до нього на дух не переносять Радзієвського.

У передвиборчій кампанії, яка фактично вже розпочалась, ставка робитиметься не на ідеологію, бо жодна з політичних сил, яка рветься до влади, її, за великим рахунком, і не має, а на розв'язання насущних господарських проблем міста. Причому проблеми можуть виникнути не лише в Іванціва, який вже був заступником міського голови, але і у Ваврина, міліціонера за духом, і в Іваночка, вічного гуманітарія, і у Мозоля, який хоч і потопчеться по електорату Радзієвського, але не так суттєво, як п'ять років тому в двоборстві з Гуком (ми тут свідомо не згадуємо Лужецького, бо, швидше за все, він піде у депутати обласної ради від "Батьківщини"). Як би там не було, але саме господарська складова стане визначальною у наступній боротьбі.

Що втратить Дрогобич, коли до влади прийде Радзієвський? Відбудеться переоцінка цінностей - від національно-демократичних до центристсько-ліберальних. Пересічному дрогобичанинові це мало що дає і мало про що говорить, оскільки риторика місцевих націонал-демократів не просто набридла, а остогидла на тлі нерозв'язання ними насущних проблем міста.

Що набуде Дрогобич, якщо до влади прийде Радзієвський? Одномоментного розв'язання усіх проблем не буде, але принаймні буде перспектива і надія на те, що ці проблеми будуть таки подолані. Я боюсь лише, щоби авантюристи й облесники, які є при будь-якій владі, не обплутали Радзієвського і не звели нанівець усі його благі наміри, аби нормальна домовленість між політичними силами про поділ влади у місті не призвела до банального переділу інтересів, а в кріслах заступників не опинились непрофесіонали, які не кумекають у справах. Втім, це вже залежить не лише від Радзієвського, а від тих, хто голосуватиме чи не голосуватиме за нього. Якщо Радзієвський буде міським головою усіх дрогобичан, а не ставлеником якоїсь політичної сили, тоді Дрогобич має європейську перспективу.

І останнє. Вже зараз треба подумати, хто стане наступником Радзієвського. Чи це будуть його вихованці, чи національно-демократичний табір нарешті висуне свого лідера, чи з'явиться людина, яка об'єднає всіх?

Втім, багато залежить від того, чи в Україні буде такий лідер. Якщо він з'явиться в Україні, то й Дрогобич висуне такого. Радзієвський може добре цьому прислужитися.

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Оголошення

Організатори конкурсу краси "Красуня Прикарпаття" запрошують молодих, енергійних, талановитих та красивих дівчат прийняти участь в кастингу.Якщо вам від 15 до 26 років, ви маєте шанс прийняти участь, отримати хороші подарунки та перемогти у конкурсі.Заявки приймаються з 7 серпня 2010 року. Контактні телефони: (244) 3-19-89; 067 98 50 802, 093 74 62 722.

Альона Хомич

Благодійний фонд "Відродження Трускавця" в рамках програми розвитку духовності та культури Трускавця запрошує мешканців міста на концерти в зал санаторію "Карпати". Безкоштовні запрошення можна отримати у благодійному фонді, телефон 6-21-35.

11 серпня - виступ віртуозного народного ансамблю "Барви Карпат" (початок о 20.00).
13 серпня - гумористичний дует "Солодка парочка" (початок о 20.00).
14 серпня - фільм у форматі 3D "Подорож до центру Землі" , не рекомендується для людей із вадами зору (початок о 20.00).
16 серпня - дует "Музик Бомк" (початок о 20.00).

А кожного вівторка, четверга та неділі в танцювальному залі санаторію "Карпати" танцювальна програма.

Запрошуємо!

Керівництво благодійного фонду "Відродження Трускавця"

Біблії та книги відомих християнських авторів поштою! Більш ніж 100 видів Біблій різних форматів та видавництв. Широкий асортимент християнської літератури. Замовлення та детальна інформація за тел. 096 95 51 394, 063 23 61 018, мейл tsehmeister@rambler.ru

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.