Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№64 (187) 2 серпня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

У Трускавці храмове свято

Храм пророка Іллі 2 серпня церква відзначає спомин святого пророка Іллі, в Трускавці в цей день престольне свято в двох храмах - УГКЦ та УПЦ. З самого ранку збираються на молитву православні, до храму на вулиці Мазепи під'їжджають авто не лише з Трускавця, але і вірні з сусідніх міст і сіл. Настоятелем храму є о. Петро Федак.

О 11 годині розпочинається святкова Літургія і в храмі пророка Іллі на Стуса, перед тим утреню для вірних греко-католиків служить настоятель о. Ярослав Шафран. Обидва ільїнські храми Трускавця побудовано за часів незалежної України, обидва мають ще багато потреб, щоб все завершити як слід.

До вірних обидвох громад зі словами вітання звернувся міський голова Трускавця Лев Грицак. "Від щирої душі вітаю всіх Вас з храмовим престольним святом - празником старозавітного святого пророка Іллі, який є Вашим покровителем. Нехай віра Ваша буде такою ж міцною, як у цього святого, а Всемогутній Господь оберігає всіх нас, наше рідне місто та всю Святу Церкву так, як колись турбувався про пророка Іллю. "Цей день, що його сотворив Господь, возрадуймося і возвеселімося в ньому" - слухаємо в церковних піснеспівах Святої Матері-Церкви. Воздаймо ж хвалу нашому Господу в цей величний день, коли трускавецька святиня, сповнена радості та миру, прославляє Бога за всі його діла. Розділяю зі всіма Вами радість престольного свята та молюся разом із всією трускавецькою громадою за Божу опіку та Покров Матері Божої, нашої покровительки та заступниці, над містом Трускавцем і всією Україною, нашою рідною державою. Слава Ісусу Христу!" - йдеться у вітанні мера міста.

Пожежа на Данилишиних

В суботу, 31 липня, сталася пожежа по стояку в будинку № 7 по вулиці Данилишиних. Про це повідомив на понеділковій нараді генеральний директор КП "Наше місто" Олексій Балицький. Причиною пожежі стали ремонтні зварювальні роботи, які проводилися мешканцями. Електропроводка не витримала і загорілася. Сталося це біля 19.00 в суботу, пожежу ліквідували зразу, а от до подолання її наслідків приступили вже з неділі зранку. Протягом 1 серпня було відновлено електропостачання квартир будинку, станом на понеділок потрібно ще завершити роботи по місцях загального користування, повідомив в ексклюзивному коментарі для нашого видання Олексій Михайлович.

А водоканал ліквідовує серйозний витік по вулиці Бориславській, минулого тижня було ліквідовано прихований витік з водо каналізаційної мережі по Сагайдачного, повідомив Володимир Возняк, гендиректор трускавецького водоканалу. На доручення міського голови вже підведено водопровід до будинку 4 на Стефаника - із цим проханням зверталася мешканка будинку Ю. Олексин на особистому прийомі мера.

Газовики ускладнять життя автономникам

Хоча міськвиконком надав дозволи на від'єднання від ЦО та ГВП окремим мешканцям, які встановили автономне опалення, їх чекає нова заковика - газова контора (Трускавецька СЕГГ Бориславського УЕГГ) припинила видачу дозволів на встановлення газових котлів парапетного типу. Про це на понеділковій нараді 2 серпня повідомив заступник міського голови Віктор Марченко. Він зазначив, що міська влада шукатиме шляхи допомоги мешканцям, які опинилися в непростій ситуації.

Спрощено систему отримання субсидій

Начальник Управління праці та соціального захисту ТМР Юстина Когут повідомила, що новою Постановою Кабінету Міністрів України введено спрощений порядок надання житлових субсидій для громадян України. Відтепер сім'ї, які складаються з непрацездатних осіб (пенсіонерів), сплачуватимуть 10% від сукупного доходу (раніше було 15%), а ті, де є працездатні особи - 15% (раніше 20%). Для отримання субсидій непрацездатні подають тільки заяву та декларацію про доходи, працездатні - ще й довідки про доходи. А от довідок про склад сім'ї та розмір платні за комунальні послуги подавати не потрібно - управління праці отримуватимуть їх з відповідних служб електронною поштою, що полегшить роботу як працівників служб, так і громадян.

Кількість сімей, які потребуватимуть субсидій, зросте, адже з 1 серпня на 50% подорожчав природній газ, а з 1 жовтня орієнтовно на 30% зросте вартість теплопостачання та гарячого водопостачання.

Сказано - зроблено

1 серпня закінчився термін, коли в місті мали бути відремонтовані та збудовані дитячі майданчики, в основному із задачею справилися, хоча і не всі. Проте в будь-якому випадку місця для відпочинку та ігор дітей залишаються на балансі КП "Наше місто", адже ніхто не візьме на себе відповідальність за те, що може трапитися на майданчиках з будь-чиєї вини. Таким чином комунальні служби мають перевірити стан готовності майданчиків і при потребі доробити чи підправити щось, це їх прямий обов'язок. Перекладати цю функцію на плечі підприємств є неетично, вони можуть взяти тільки шефство над спорудами, вважають у Асоціації підприємств міста, про що нас і повідомило джерело.

Обговорювали питання дитячих майданчиків і на нараді в міського голови. Його помічник Олег Блажівський повідомив, що з 42 майданчиків готові повністю 36, інші - в стадії завершення, особливо там, де був не ремонт, а будівництво нових споруд. Майданчики приймає КП "Наше місто" по актах прийому-передачі, перший такий буде оформлено сьогодні по Стебницькій, 96 з ПП І. Баброцяком.

Лев Грицак виграв суд у "Трускавецької газети"

За образу честі та гідності, а також за наклепи трускавецький міський голова подав до суду на видавців "Трускавецької газети", це було навесні. І от нам стало відомо, що справу вирішено на користь мера. Проте чи ПП Солонець, видавець газети, має тільки вибачитися, чи ще й відшкодувати моральні збитки, відомостей не маємо. Шкода, що в цьому випадку сторони не змогли знайти спільної мови, як це мало місце з іншою місцевою газетою, коли після публікації вибачення Лев Грицак забрав свій позов із суду.

Організаційні питання міської ради

Цього тижня в міській раді відбувається засідання оргкомітету по підготовці відзначення Дня Незалежності України і до фестивалю "Кришталевий Трускавець" (понеділок, 14.00), засідання комісії по заборгованості із виплати зарплат (середа, 14.00) і комісії з питань надання субсидій (п'ятниця, 14.00). Про це на понеділковій нараді повідомив заступник міського голови Ярослав Чистогорський. Завтра, 3 серпня - сесія міської ради, теж буде проведено прийом міського голови, який перенесли минулого тижня через ряд причин. Приймати громадян буде один із заступників мера. А в середу планують провести засідання міськвиконкому, яке теж планувалося на п'ятницю, 30 липня, але потім його відмінили.

Ймовірні кандидати на мера Дрогобича

Під час виборів 31 жовтня найімовірнішими кандидатами на мера Дрогобича будуть Олексій Радзієвський та Михайло Ваврин. Представлятимуть вони дві полярні сили - Партію регіонів та БЮТ, причому перший за даними соцопитувань має вищий рейтинг від другого. Можливо заради участі у виборах ("Головне не перемога…") виставить свою кандидатуру і чинний мер Микола Гук, говорять і про таких кандидатів як Микола Летнянчин (на минулих перегонах його зняли з виборів, він відомий у Трускавці як власник "Міленіуму"), Богдан Іванців, лідер дрогобицьких нашоукраїнців, Костянтин Іваночко, який вже колись працював у міськвиконкомі, а потім працював заступником Деньковича за часів його керівництва львівським БЮТ та ще кількох. Натомість Володимир Кондзьолка, який двічі був за крок від успіху щодо зайняття посади мера Дрогобича, цього разу, напевно, не кандидуватиме.

Мігранти йтимуть в Зарваницю У Трускавці на даний момент ведуться переговори про виставлення єдиного кандидата від націоналістичних та демократичних сил, заявив у бюлетені трускавецького БЮТ очільник цієї сили Руслан Крамар. Проте навряд чи вдасться домовитися всім тим, хто вважає себе націонал-демократом, тому успіх цієї затії дуже сумнівний. Поки що симпатії трускавчани на стороні таких політиків як Лев Грицак, Юрій Яворський, Ігор Кісак, Євген Юник та Руслан Козир, але можлива участь у виборах і Р. Крамара, З. Шиха, В. Шиманського, А. Кульчинського, В. Наконечного, В. Маринкевича, В. Лаврінка та ряду інших політиків та господарників.

Мігранти йтимуть в Зарваницю

6 серпня розпочинається піша проща родин мігрантів до Зарваниці, організована Пасторально-Місійним відділом УГКЦ. Загальна відстань, яку прийдеться подолати прочанам від Самбора до відпустового місця на Тернопільщині (уславлена Зарваницька Маріїнська святиня) - 230 км. З Дрогобича паломники відправлятимуться 7 липня. Всі бажаючі долучитися до прощі можуть отримати детальнішу інформацію за телефонами: о. Василь Поточняк - (044) 280-68-49 (Київ), о. Ігор Козанкевич - (244) 2-24-58 (Дрогобич), п. Зоряна - 096 782 98 42 (Дрогобич).

"Добра Новина" росте і розвивається

Церква Добра Новина 12 червня у Церкві "Добра Новина" м. Стебник зібралися лідери помісних Церков з нагоди презентації Програми мобілізації місіонерства "КінгФішер", повідомляє сайт парафії. Це служіння започатковане у Південній Африці 12 років тому з метою допомогти Церкві у справі благовістя і місіонерства. За час свого існування служіння розрослося і поширилося на інші континенти, держави, Церкви і деномінації. Представники "КінгФішер" відвідують різні Церкви і презентують Програму, застосування якої у діяльності Церкви допоможе віруючим будувати Боже Царство. В Стебнику програму представляв засновник і організатор цього служіння Йохан Трон, ПАР і Володимир Шорін, пастор із м. Козятин. Суть Програми полягає у тому, щоб нагадати Церкві її призначення і мету перебування на землі: проповідь Євангелії і служіння людям у світі. Діяльність Церкви повинна бути сфокусована на фізичних, соціальних, психологічних нуждах людей, на розбитому суспільстві, на забрудненому і споганеному зовнішньому середовищі, на жорстокому поводженні з дітьми та на народах, які ще не чули Євангелії. В усіх цих сферах Церква повинна себе проявити, якщо вона не відгукнеться на ці нужди - вона не має що сказати людям. Програма "КінгФішер" закликає християн змінити стару парадигму і по-новому подивитися на себе, сприймати себе як інструмент у Божих руках.

3 липня стебницька церква "Добра Новина" вітала чотирьох новоохрещених. Водне хрищення відбувалося на озері у с. Модричі. Обряд звершували пастори Володимир Кузьмич та Анатолій Кузьмич і диякон Василь Мороз. А 18 липня цю стебницьку церкву відвідав Зеновій Василик, пастор Церкви "Божий покров", м. Львів. Разом із пастором завітали його дружина Руслана та донечка Ребекка. Ця благословенна сім'я присвятила себе на служіння Богу і людям і залишаються вірними своєму покликанню та посвяченню. Вони працюють із нарко- і алкозалежними, із тими, хто перебувають у тюрмах, та хто звільняються із в'язниць, безнадійно хворими, служачи їм словом, молитвою та підтримкою.

Власна інформація

Оксамитовий сезон стебницького олігарха

Міський голова Стебника Роман Калапач пішов у відпустку. Період кінця липня - початку серпня називають оксамитовим сезоном, який полюбляють олігархи. За стебницькими мірками, Роман Калапач таки олігарх, бо має набагато вищі статки, ніж пересічний стебничанин. Не знаємо, де відпочиває утомлений працею мер - на Канарах чи в трускавецькій квартирі, - але депутати можуть не дати йому 50-відсоткової надбавки до посадового окладу за інтенсивну працю. Хіба би Роман Степанович у поті чола думав, як із Стебника зробити європейське місто. Якщо будуть цікаві ідеї, то за них можна заплатити.

Геннадій Куцан не любить гарних жінок?

Цього понеділка на оперативній нараді секретар міської ради Геннадій Куцан повідомив, що прийшов факс зі Львова, який буцімто підтверджує надання Стебнику 550 тисяч гривень на дороги. З названої суми, за його словами, 200 тисяч гривень буде використано на ремонт дороги на вулиці Трускавецькій, ще 200 тисяч піде на ремонт дороги на вулиці Микелити і 150 тисяч гривень - на ремонт дороги на вулиці Куліша. Коли кореспондентка нашої газети Вікторія Лишик хотіла уточнити інформацію й попросила показати їй той факс, Геннадій Куцан категорично відмовив. Одне з двох: або секретареві міської ради не подобаються гарні жінки, або він не знає, що Конституція України гарантує право кожному на отримання і поширення інформації. Крім того, перешкоджання таким чином журналістській діяльності карається 171 статтею Кримінального кодексу України.

Микола Гориславський піде від Регіонів?

Як стало відомо, деякі чільні діячі Партії регіонів підтримали висунення Миколи Гориславського на міського голову Стебника від цієї політичної сили. Подейкують, що ще недавно він претендував на посаду секретаря міської ради, але чи то Роман Калапач обіцянки не виконав, чи то аргументи Геннадія Куцана виявилися соліднішими і вагомішими.

Газета "Воля громади",
м. Стебник

"Будьмо апостолами, як Володимир Великий..."

25 липня 2010 р. жителі м. Херсону вкотре мали нагоду вітати на своїх теренах Преосвященнішого владику Василія (Івасюка), єпископа Одесько-Кримського. Цього дня у храмі святих Володимира і Ольги відбулася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив єпарх у співслужінні близько 11 священиків, котрі приїхали на спільну молитву зі своїми вірними зі Львова, Дрогобича, Грушева - дальших і ближчих куточків нашої України. Святкову Літургію супроводжував хор "Світло тихе" із м. Дрогобича монастирського храму св. верх. апп. Петра і Павла.

Під час богослужіння було уділено дияконські свячення бр. Богданові зі Сколівщини Львівської області, також звершено чин освячення престолу, іконостасу, тетраподу. На завершення святкового богослужіння - свячення води та мирування, яке супроводжувалось милозвучним співом хористів.

Будьмо апостолами, як Володимир Великий... Будьмо апостолами, як Володимир Великий...
Будьмо апостолами, як Володимир Великий... Будьмо апостолами, як Володимир Великий...

Владика привітав усіх присутніх та гостей, "котрі подолали, - за словами єпископа, - нелегкий шлях, щоб тут, разом творити молитву". Єпископ подякував, за його словами, - "за братню солідарність та підтримку", - наголосив, - "що дуже важливим є відчувати свою єдність як Церква, членами тіла якої ми є".

Особливі подяки висловив о. Макарію Леніву - настоятелю цього храму, о. Доротею, о. Йоакиму, о. диякону Ігнатію, котрі тут служать і свідчать про богопосвячене життя, дають своє свідоцтво про Христа молитвою, ревною працею саме тут, на південних теренах України.

Херсон - це нова станиця Василіянського чину. Загалом у м. Херсоні діє 17 парафій, котрі обслуговують 10 священиків. Біля храму, з Божого благословення, постає монастир, який згодом стане осередком молитви та служіння. Минулого року відбулося посвячення храму та фундаментів монастиря. Цьогоріч будівництво наближається до свого завершення. На Півдні України планувався розбудовуватись великий бастіон монастиря Василіянського чину. Наразі зводиться лише одна його частина. У монастирі проживає троє священиків і один диякон.

Владика Василій пригадав громаді про те, як тут починала діяти УГКЦ ще 20 років тому назад. "Це було пустинне місце, віддалене від міста, де на пустирі стояв вагончик, у якому о. Ізидор розпочав своє пастирське служіння. Скільки треба було часу, молитви, терпіння, любові до свого народу, щоб сьогодні ми з вами мали змогу молитися у цьому храмі і втішатися тим, як росте і розбудовується монастир, та й, загалом, Божа справа", - зауважує єпарх. Єпископ наголосив на важливій ролі молитви, яку творять монахи: "Найперше дивімося на монастир. Треба молитися коротко, але щиро, так як це роблять монахи, молитися за наш народ, а особливо за цих маленьких (дітей). У них є благословення народу. Нам треба іти і нести те світло Христове, яке отримав Володимир Великий на Київських горах. Треба іти і нести до тих людей, хто не прийшов, хто ще не знає, хто сумнівається, а хто й чекає на запрошення. Будьмо апостолами, як Володимир Великий. До цього кличе Матір-Церква, котра любить і благословляє нас".

Мабуть, усі мали можливість відчути, що, незалежно від того, в якому місці чи куточку нашої землі ти знаходишся, є, однак Хтось, Хто ріднить і об'єднує, здавалось би, зовсім не знайомих між собою людей, у спільноту. Ця єдність звершується євхаристійно у Дусі Святому, Котрий витав цього літнього дня між нами.

На фото: хор з Дрогобича із владикою; єпископ уділяє дияконських свячень; храм; монастир.

Іванна Рижан,
для "Трускавецького вісника"

Чергова частина "102" Борислава повідомляє

У період із десятого по двадцяте липня у місті скоєно одинадцять крадіжок та два пограбування. Маємо також одинадцять випадків погроз фізичною розправою, одне ДТПЄ, шість випадків нанесення громадянам міста тілесних ушкоджень, один факт порушення умов адміннагляду, шість злочинів по лінії боротьби з економічною злочинністю, два випадки незаконного заволодіння автотранспортом, один факт настання смерті, п'ять випадків навмисного пошкодження майна, один випадок шахрайства, та ще три порушення закону, які віднесені до категорії інших злочинів.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито три справи за фактами крадіжки та двома випадками грабежу. Працівники міського відділу міліції встановили також особи зловмисників, які погрожували громадянам міста фізичною розправою, нанесли тілесні ушкодження, а також, причетні до вчинення шахрайських цій та порушення умов адміннагляду. Розкрито також шість злочинів по лінії боротьби з економічною злочинністю. За вісьмома фактами крадіжки майна, одним випадком настання смерті, п'ятьма фактами навмисного пошкодження майна, двома випадками незаконного заволодіння транспортними засобами та трьома порушеннями закону, які віднесені до категорії інших злочинів, проводяться дослідчі перевірки.

Автомобіль TOYOTA LAND CRUSER PRADO у ніч із 12 на 13 липня став легкою здобиччю невідомого зловмисника. Водій автомобіля гр. Ф. залишив авто на прибудинковій території одного з будинків по вул. М. Грушевського. Запобіжних заходів, які б унеможливили чи ускладнили крадіжку автомобіля, водій не вжив. Тож вранці виявив, що авта на подвір'ї немає. Разом із автомобілем невідомий зловмисник викрав реєстраційні документи на автомобіль та особисті документи необачного водія, які він залишив на ніч у салоні автомобіля. Надмірна безпечність стала причиною крадіжки. За фактом незаконного заволодіння автотранспортним засобом проводиться перевірка.

У чергову частину надійшли матеріали із Дрогобицького міськвідділу міліції для проведення перевірки по заяві гр. П. щодо вимагання невідомими особами від нього грошей у сумі 600 доларів США за повернення автомобіля OPEL VEKTRA, який був викрадений у ніч на 4 липня на вул. С. Коваліва поблизу фірмової АЗС "WOG". Необачний господар автомобіля залишив його всього лиш на півгодини на необгородженій території будинку № 30. Тридцяти хвилин невідомим зловмисникам було цілком достатньо, щоб зламати замки, відключити сигналізацію і викрасти автомобіль.

Декоративну статуетку віслюка вартістю 475 гривень поцупив невідомий зловмисник з-під магазину "Магнолія" у День святих апостолів Петра і Павла. Чоловік очевидно забув, що красти та ще й у свято - гріх. Уже на другий день його затримали працівники міліції. Злодієм виявився неповнолітній мешканець вул. Шевченка. Викрадену статуетку вилучили. Тепер хлопець має клопоти, адже його дії кваліфіковані як грабіж.

За грабіж доведеться відповідати також і гр. М., який посеред білого дня на вул. Шевченка відібрав у старшого чоловіка куртку, документи та мобільний телефон. Чинити опір зухвалим діям чоловіка циганської національності і відбитися від нападу на вулиці потерпілий не зміг, оскільки визнаний інвалідом. За батька вступився син, який звернувся із письмовою заявою до чергової частини міліції. Завдяки вміло проведеним оперативно-пошуковим заходам зловмисника було затримано. Викрадені речі вилучено. Тепер вони фігурують у кримінальній справі як речові докази.

Газета "Нафтовик Борислава"

Піар на дітях, або Надумані майданчики від Козира

В липні ГО "Рада міста" випустила агітаційну листівку, в якій розповідається про благодійника Р. Козира, який так дбає про трускавецьких дітей, що аж десять дитячих майданчиків по Трускавці своїм коштом встановив, та й продовжуватиме встановлювати їх, адже діти саме до нього пишуть слізні листи-звернення. Уривок одного з них подано в листівці, але прізвища дітей чомусь дивним чином співпадають із прізвищами активістів цього кандидата. Та все ж намагаючись дізнатися правду, вирішуємо об'їхати місто і на свої очі подивитися, що ж то за майданчики такі, про які пише "рада міста" і чи дійсно написане відповідає реаліям. І правду кажуть, що краще один раз побачити, ніж сто разів почути, бо і близько тих "майданчиків від Козира" немає за вказаними у передвиборчій агітці адресами.

Отже, спочатку заїжджаємо на Сагайдачного, 19 та 21 - тут має стояти майданчик цього кандидата. Що ж бачимо? Біля будинку 19 по Сагайдачного дійсно красується відремонтований дитячий майданчик … але від МПП "Такт", тобто в рамках програми відновлення дитячих майданчиків, яку зініціював міський голова Лев Грицак, а виконком своїм рішенням затвердив. Відновлено майданчик і з ініціативи Л. Грицака і неподалік, біля будинку 40 по Бориславській. Натомість за адресами Сагайдачного, 21 та Бориславська, 44, якими "рада міста" "відкозиряла", що майданчики є нові, роботи й не починалися. Місця для відпочинку та ігор дітей тут теж облаштують підприємці на прохання діючого мера, а зовсім не з подачі Р. Козира. Зокрема, на Бориславській, 44, біля соціального магазину, який відкривається у серпні, майданчик облаштує ТзОВ "Лемар-Євросервіс", а зовсім не п. Козир. Отже замість трьох "його" майданчиків в цьому мікрорайоні маємо жирний нуль.

Їдемо далі - вулиця Б. Хмельницького, 4. Здалеку виглядає, що дійсно є "зелений", тобто козирівський майданчик. Під'їжджаємо ближче - це зелень від бур'янів, які позаростали і нікому їх скосити. До майданчика тут руки не дійшли ні в кого.

Їдемо на рідну для п. Козира вулицю Мазепи, проїжджаючи повз сучасний майданчик біля Мазепи, 4, Дрогобицька, 12 та 14. Це дійсно супер-майданчик, зроблений силами зовсім не пана Козира - зробив його санаторій "Карпати". І зробив ще до рішення міськвиконкому, також за проханням Лева Грицака, міського голови Трускавця, після звернення мешканців цих будинків. А на Мазепи бачимо дійсно майданчик Козира, але не кілька, як подається, а … 1. Більшість майданчиків по цій вулиці відремонтовано силами підприємців міста, які до Р. Козира та його фірми жодного стосунку не мають. Ага, є виняток - майданчик біля олверівського 17 будинку на Мазепи, який буцімто "рада міста" вже зробила. Бачимо, щоправда, завезений шутер, але якихось робіт не бачимо зовсім, ніхто й не починав цей майданчик ремонтувати чи доводити до пуття.

Звітує прес-служба кандидата в мери від групи ПІК і про облаштування майданчиків для будинків 47, 49 та 51 по Данилишиних, там вони робили "велике відкриття". Так то так, але це лише напівправда, бо майданчиків не три, а … знову ж таки 1. І ще один майданчик (досить скромний) від Р. Козира ми знайшли по вулиці Стуса, біля будинку № 10. Пишне слово "ремонт" в цьому випадку означає виділення банки чи двох банок зеленої фарби, щоб його помалювати - більше нічого. А майданчик біля Стуса, 12 важко назвати відремонтованим - частково помальовано лавочки, напевно, залишками фарби від майданчика по Стуса, 10. Не побували ми за браком часу тільки на Івасюка, 13, можливо, там щось і зроблено, а може і ні.

Таким чином, об'їхавши все місто Трускавець, шукаючи мало не з лупою 10 славетноописаних майданчиків, ми знайшли заледве тільки 4, які можна оцінити на "задовільно". Звичайно, що і це добре, що опонент чинного міського голови Лева Грицака пішов назустріч ініціативам мера, пробує вносити свою лепту в розвиток міста, чого не робив за весь час ведення бізнесу. Але чи варто це аж так нав'язливо рекламувати і думати, що люди "все проковтнуть" і повірять, що цей кандидат дійсно бажає добра для громади? Бо як можна повірити, якщо в такій нібито дрібній справі, як ремонт майданчиків, людей жорстоко обманюють - гучно розповідають про десяток майданчиків, коли ж насправді їх відремонтовано всього 4 штуки. Звичайно, "рада міста" пише із застереженням, що, мовляв, ми будемо продовжувати їх роботи, але ні в кого нема сумніву, що якщо щось вони й робитимуть, то виключно до кінця жовтня - і пам'ятник для себе готують, і може ще 2 - 3 майданчики пофарбують, може якісь пакунки з продуктами для мало імущих заготують. Але це не з душевної доброти, а з тою ж таки корисливою метою - отримати максимальний виграш на виборах. Чи не з цією метою і використовують дітей зі Стуса, 14, які пишуть "слізні листи", чи не для цього грають на почуттях вчительки-пенсіонерки, використовують інші, не дуже етичні, на нашу думку, прийоми?

Проте люди знають, що вірити можна тому, хто працює для добра громади не тільки перед виборами, а повсякчас, до кого можна звернутися, хто себе зарекомендував як благодійник дійсний, реальний, а не "передвиборчий". Тому очікувати, що "піар" на дітях істотно допоможе пану Козиру на цих виборах, марно, як марно надіятися йому на перемогу. Якби він хоча б діяв "нехай права рука не знає, що робить ліва", тоді б у нього були якісь мінімальні шанси на успіх. А так - жодних.

P.S. Об'їзд міста було зроблено 29 липня 2010 року.

Леся Григоренко,
газета "Відродження Трускавця"

А що з бориславською лазнею, "довгобудом" чотирьох каденцій?

Борислав - місто своєрідне, йдеться не про його велику площу, а про масу проблем, із якими постійно стикається міська адміністрація й, відповідно, мешканці. Про масове зубожіння населення, про безробіття, про бездоріжжя і т. д. мова наразі не йтиме. Поговоримо про фатальне наше безталання, яке я, як журналіст, відслідковував упродовж останніх дванадцяти років. У бажанні щось приємне зробити для Борислава не відмовиш жодному із голів адміністрацій, починаючи від В. Шмігельського і завершуючи світлої пам'яті О. Іваницьким. В. Шмігельський розпочав будівництво водогону, мріяв про реконструкцію міських водомереж та ... не вдалося будівництво. затяглося, а каденція завершилася. І. Удовенко взявся за будинок вул. Б. Хмельницького, 27, який згорів, за лазню, за шатрові покрівлі, придбав міні-ГЕС. Задуми добрі та каденція завершилася. Дім Хмельницького, 27 "попив фінансової крові" його наступнику М. Тустановському. Якби підрахувати, то за капремонт можна було збудувати дім з нуля на таку ж кількість квартир. Реконструкцію лазні не завершив і М. Тустановський. Проте будівельні роботи з натугою тривали. О. Іваницький мав твердий намір покінчити із цим ганебним довгобудом - довели його готовність до 95 відсотків. Котельня опинилася перед пуском, але не знайшлося грошей на виконання приписів газової інспекції та і пусконалагоджувальні роботи.

Об'єкт давно перевищив кошторисну вартість реконструкції, яка вже "влетіла" містові в добру копійчину. А коригування Генплану?! Процес чомусь затягнувся, і воно вже коштує удвічі більше первісної вартості. Впору вести мову не про якесь там невезіння, а про дещо інше. Пам'ятаєте, як місто втратило пральню - з будівельною готовністю 95 відсотків! Так само має шанс втратити і лазню,

До речі, що з нею? Нинішня адміністрація прагнула врятувати водоканал за його борги в 300 тис. грн. перед Львівобленерго і дала під заставу на отримання кредиту лазню. Звісно, що кредит мав гасити водоканал, але того не сталося. Кредитор, банк "Надра", тепер потрапив у кризову ситуацію і віддав виконавчій службі об'єкт під реалізацію.

На одному із сесійних засідань міської ради депутат Михайло Лазар спитав у заступника міського голови Г. Корконішка, яка доля лазні, й отримав відповідь: наразі місто на неї впливу не має, бо у заставі, треба шукати гроші і викуповувати, а потім відразу ж продавати після прийому в експлуатацію.

Як бачимо, об'єкт, на реконструкцію якого місто вже затратило два і півмільйона гривень, може бути проданий за якихось півмільйона, якщо не знайдемо грошей, щоби відібрати назад. Що ж, за таких часів всіляке буває - хто ж думав, що виникне така ситуація. Але, панове, у нас на те й голови, аби передбачати подібне.

Сьогодні від початку реконструкції у лазні, себто ДКП "Струмок", вже третій директор, будівельник за фахом Орест Степанович Перелом, Його попередник Володимир Дорош доробився тут до інсульту. Дякувати Богові, відійшов, а тепер веде судову тяганину із тим же ДКП "Струмок" на предмет погашення заборгованості із зарплати. Всі рахунки ДКП заблоковані виконавчою службою і практично ніякої господарської діяльності воно не веде та й не може вести, бо у стані реконструкції. І що з того, що суд визнає п. Володимира правим, коли виконати рішення неможливо. Майно лазні вже описано. Місто хоч би й мало якусь копійку у фонді розвитку, не може її дати - відразу ж заберуть.

Володимир Дорош опинився у безвихідній ситуації, Чоловік хворий, йому винні 11 тисяч гривень, котрі пригодились би на ліки і вже 9 місяців повна безнадія. Не отримують зарплати і теперішній директор Орест Перелом та його бухгалтер. Наразі у них єдина надія, що місто отримає гроші від продажу земельної ділянки фабрики нетканих матеріалів, але й вона проблемна, бо надто багато на них претендентів.

З обома автор цих рядків мав розмову. Обидва реально дивляться на речі, інформацією володіють. Вони вважають думки Г. Корконішка слушними. На жаль, як зробити їх реальними, ось у чому питання.

Ось що каже пан Володимир: "Ще десять років тому питання лазні було на часі і якщо за неї взялися, треба було швидко провести реконструкцію. На жаль, як на сьогодні, проект застарів морально. Для того, аби здати, в експлуатацію ще за мене треба було 150 тисяч гривень - це на виконання приписів інспекції Держтехнагляду, на пусконалагоджувальні роботи. 46 тисяч гривень треба віддати БУ-43. Тепер вже, мабуть, буде більше, бо на все росте пеня. Але пам'ятаймо, що лазню насамперед треба викупити, а це ще десь півмільйона. За вдалого збігу обставин, тобто викупу і здачі в експлуатацію, ще треба негайно знайти бізнесмена, що бажає взяти об'єкт бодай у оренду. Місто не зможе тягти на собі об'єкт, який потребує багато газу, енергії, води, які зараз неймовірно зростають у ціні. За прямим призначенням лазню буде важко втримати. Але добрий господар, якщо такий знайдеться, знайде можливість заробити. У мене є ще одна думка: якщо вдасться лазню задіяти в експлуатацію, то передати на баланс "Бориславтеплоенерго", яке має спеціалістів по котлах. Звичайно, це утопія.

Орест Перелом ще не судиться за зарплату, але сподівається, що міська влада не кине його напризволяще і бодай допоможе якось розрахуватись із пенсійним фондом, який насідає - 17 тисяч боргу. Практично зараз він тут денний сторож, косить бур'ян на території і спостерігає, як місцями уже обвалюється штукатурка. Невже так буде до виборів?

У нього нема грошей, щоби розплатитися за кредити і ніхто собі з того нічого не робить. Сумніваюсь, щоби після Ореста сюди зголосився ще хтось. Але чого з нас лише не буває! Не старайтесь зателефонувати до О. Перелома - телефон за несплату зняли. Біда всіх згаданих підприємств і проектів у тому, що вони мають фінансуватись зі спецфонду розвитку. Ну, а цей фонд давно у нас проблемний - місто нічого не продає із комунальної власності. Отже, проблеми такі, ніби запрограмовані з року в рік - і нема тому ради.

Богдан Пиріг,
газета "Нафтовик Борислава"

Партія Захисників Вітчизни на захисті інтересів бориславських нафтовиків

Завдяки Юрієві Кармазіну та Павлові Барнацькому безробітних не буде

Ось уже двічі за останні три роки керівництво ВАТ "Укрнафта" намагається ліквідувати Прикарпатське управління бурових робіт, а з ним - і його Бориславську експедицію. Про причини цього і завдяки чому вдається захистити права працівників розповідає Володимир Шніцер, голова профкому Бориславської експедиції Прикарпатського УБР.

- Пане Володимире, так чому керівництво ВАТ "Укрнафта" вже двічі намагалося ліквідувати Прикарпатське УБР?

- Я не знаю, хто в цьому замішаний. Видно, тим панам невигідне буріння. Вони хочуть залишити собі лише видобуток нафти і газу. Тому й хочуть ліквідувати Прикарпатське УБР.

- Перша спроба була в 2008 році. Чим вона закінчилася?

- У 2008 році хотіли ліквідувати Бориславську експедицію. Наш профспілковий комітет виявив ініціативу, щоб цього не робили. Ми звернулися до депутатів міської ради, до Павла Степановича Барнацького, який є головою Львівської обласної організації Партії захисників Вітчизни. Буквально десь через півтора тижня після нашого звернення на сесії Верховної Ради України був зачитаний депутатський запит до Прем'єр-Міністра України, ще тоді була Юлія Тимошенко.

- Хто був ініціатором того звернення?

- Народний депутат України Юрій Кармазін, лідер Партії захисників Вітчизни.

- І чим все закінчилося?

- На нараді в Кабінеті Міністрів України 15 січня 2009 року накази керівництва ВАТ "Укрнафта" були відмінені.

- Якби експедицію ліквідували, чим це загрожувало би Бориславу?

- Загрожувало насамперед тим, що люди втратили би роботу.

- Скільки чоловік?

- Я зараз точно не пам'ятаю. Десь біля триста чоловік.

- Зараз Бориславська експедиція не є юридичною особою, і всі податки ідуть в Івано-Франківську область?

- Так. У місцевому бюджеті залишається лише податок із заробітної плати.

- А коли була друга спроба ліквідувати Бориславську експедицію?

- Друга спроба була буквально два місяці тому. В "Укрнафті" 27 травня 2010 року видали наказ № 93, в якому сказано про необхідність приведення чисельності управління бурових робіт до норми згідно виконання окремих робіт. Згідно цього наказу начальник Прикарпатського УБР теж видав відповідний наказ 3 червня цього року. Мова йшла про вивільнення людей. Ці накази суперечать вимогам чинного законодавства про працю та колективний договір. До того ж, вони не були погоджені з профспілками.

- І скільки людей могло позбутися роботи?

- По Прикарпатському УБР близько 640 чоловік. Правда, там було багато вакансій, так що фактично мова йшла про звільнення з роботи 514 чоловік.

- А скільки в Бориславі було би безробітних?

- Чоловік 140-150.

- І якими були Ваші дії як голови профспілки?

- У місті Долина Івано-Франківської області ми зібрали засідання профспілкового комітету. Ми вже не зверталися до місцевої влади, бо вже знаємо шляхи, як можна воювати. Через Павла Степановича Барнацького звернулися до Юрія Анатолійовича Кармазіна. Буквально через тиждень на сесії Голова Верховної Ради України зачитав його звернення як народного депутата до Прем'єр-Міністра і до міністра палива і енергетики.

- І як далі розвивалися події?

- 2 липня цього року відбулась нарада у Федерації профспілок України. На ній профспілки категорично висловились проти звільнення з роботи 514 спеціалістів, інженерів Прикарпатського УБР.

- А чи якось уряд вплинув на цю ситуацію?

- На засіданні у Федерації профспілок України був присутній п.Кірюшин, заступник міністра палива і енергетики. Він повністю підтримав наш запит і запевнив, що жодних звільнень і скорочень не буде. На цьому ж засіданні був присутній Павло Степанович Барнацький. Він запропонував створити комплексну комісію щодо вивчення питання розвитку нафтогазовидобувної промисловості і вжиття заходів стосовно забезпечення збільшення обсягів геологорозвідувальних робіт з метою відкриття нових високопродуктивних родовищ нафти і газу, експлуатаційного буріння.

- Але ще остаточного рішення уряд не прийняв, так що ви знаходитесь у такому підвішеному стані?

- Ми фактично вже не в підвішеному стані, тому що є новий наказ по УБР на вивільнення працівників, але не 27 відсотків, як вони хотіли зробити, а до 5 відсотків. Думаю, що це скорочення відбудеться безболісно, бо мова йде про тих, хто йде на пенсію, а дехто вже пішов на заслужений відпочинок. Якраз їхні посади і потрапляють під скорочення. Думаю, що профспілка дасть згоду на їхнє звільнення.

- Як Ви вважаєте, чи допомогла Вам бориславська влада, тим більше, що і покійний міський голова, і перший заступник мера працювали в УБР?

- Коли нас хотіли скоротити перший раз у 2008 році, то певний внесок міської влади був. Хоча ми прекрасно розуміємо, що без допомоги Павла Степановича Барнацького і Юрія Анатолійовича Кармазіна нічого би не було. А в другий раз, як я вже казав, ми до влади не зверталися, а пішли напряму до народного депутата України. Тільки завдяки йому в питанні щодо скорочення працівників Бориславської експедиції Прикарпатського управління бурових робіт була поставлена крапка.

- Як Ви думаєте, хто з імовірних кандидатів на міського голову Борислава міг би допомагати у розв'язанні проблем Бориславської експедиції Прикарпатського УБР, які час від часу виникають?

- Я ще не знаю, хто буде балотуватися. Чув, що буде балотуватися Михайло Лазар. Я би його підтримав. Він непоганий лікар, думаю, що і з роботою міського голови впорається.

Анатолій Власюк,
газета "Вісник Солідарності"

Коли вчителі та швачки торгують на базарі…

Життя. Воно таке нелогічне і непередбачуване. Ми будуємо собі життєві плани, а воно створює нам такі обставини, що наші плани зазнають кардинальних змін, воно кидає нас у вир подій… І нам залишається лише визнати: не так сталося, як гадалося!

Молода перспективна вчителька української мови та літератури ЗОШ №2 м. Дрогобича п. Марія зустріла мене привітною посмішкою. Я не одразу її впізнала, хоча, як завжди, вона була елегантно вбрана. Тільки без макіяжу. Стояла на тротуарі поблизу Стебницького ринку і пропонувала мені купити часник.

- Прошу пані, з власного городу. Недорого, по гривні головка…

Впізнала мене, осіклася, засоромилася, зашарілася… Працювали ж бо в одній установі… Аби зав'язати розмову, довелося купити в неї п'ять головок часнику. Порозмовлявши з п. Марією, почула давно забуту фразу: "Робота вчителя благородна, але не благодатна". Пертурбація, війна за години, ставлення вищестоящих освітян до перспективних вчителів знеохотили жінку працювати в школі.

- Тут я сама собі пані. Яку встановила ціну, за таку й продаю. А в школі мушу догоджати і батькам, і дирекції. Боже, аби чимшвидше доробити до пенсії! Сім'я ж бо, діти. А тут стою, бо хочу підробити собі за літо.

"Господи, - подумала я, - а вона ж не одна така".

Із цією думкою я пройшлася територією ринку. Поспілкувалася з підприємцями. Якого тільки розмаїття професій не назбиралося на ринку: і технологи, і вчителі, і швачки, і модельєри-дизайнери… І усіх об'єднує одна й та ж мета: заробити собі на шмат хліба. Й до хліба. Бо не вони винні у тому, що система державного правління так "докерувалася", що корупція в країні процвітає, а безробіття множиться у геометричній прогресії.

Як розповіла мені підприємець з десятирічним стажем Наталія Івасівка, саме ринок став для багатьох "рятівним острівцем".

- За фахом я вчителька англійської мови, викладала у Трускавецькій ЗОШ № 1. Але життя склалося так, що одним вчителюванням двійко дітей не "піднімеш". Принаймні, подружжю вчителів - це не під силу. От і довелося піти в бізнес. Спочатку було дуже важко адаптуватися до умов ринку. Колись заробиш, а колись - проторгуєш. Та, дякувати Богові, "втягнулася". Зараз задоволена. Не кажу, що живу з шиком, але й не бідую. Донька Уляна навчається у Київському національному університеті на факультеті лінгвістики. Син Орест - школяр-шестикласник. Як хочеться, щоб у них все було добре.

Марія Петруняк - "новоспечений" підприємець. За освітою - модельєр-дизайнер. Торгує на ринку декілька тижнів. Маленькому синочку Ромчику чотири рочки. Заради добробуту своєї сім'ї молода перспективна жінка пожертвувала кар'єрою.

Тетяна Кокошенко за освітою - технолог. Працювала за фахом. Обіймала посаду технолога на Дрогобицькому підприємстві "Схема" (колишнє "Знамя"), яке за часів становлення Незалежності України розпалося. На ринку торгує вже 10 років. Колектив для неї - велика дружня сім'я. 21-річний син навчається на факультеті міжнародної економіки Дрогобицької філії університету "Львівська політехніка".

Оксана Гатала - професійна швачка, яка займається на ринку підприємницькою діяльністю 5 років, внесла до розповіді своїх колег істотне доповнення, з яким солідарні усі підприємці КП "Ринок Прикарпаття": "Ми працюємо не тільки на свою "кишеню", але й істотно поповнюємо бюджет міста. Процвітатиме наш ринок - зростатиме добробут рідного Стебника".

- Міська рада нам нічим не допомагає. Добре, що хоча б палки в колеса не встромляє. А от адміністрація підприємства робить усе можливе, аби наш ринок міг гідно протистояти економічній кризі, - переконані підприємці ринку.

Бабусі, літні та молоді жінки, які торгують на базарі молоком та молочними продуктами, також переконані, що ринок - це для них єдиний спосіб вижити у такий скрутний для держави час.

- А куди нам ще збувати свою продукцію? На молокозавод за безцінь? А за що жити? - бідкаються "молочниці".

- Для того, аби заохотити продавців молочних продуктів везти з сіл свій товар (а до нас приїжджають не тільки із Сільця та Колпця, але й із Уличного, і з Доброгостова), адміністрація ринку не збирає з них плату за торгівельне місце, - зауважила директор КП "Ринок Прикарпаття" Любов Калапач. Рішенням сесії Стебницької міської ради за поданням Любові Миколаївни ринковий збір з продавців молочних продуктів також не справляється.

Вікторія Лишик,
газета "Воля громади"

Без коментарів

Проект рішення Трускавецької міської ради
"Про внесення змін та доповнень до Переліку об'єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення, видатки на реконструкцію та будівництво яких у 2010 році здійснюються за рахунок коштів бюджету розвитку"

Керуючись п.22 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", для подолання виниклої проблеми з погашення заборгованості за газ, враховуючи пропозиції робочої комісії по забезпеченню своєчасного погашення заборгованості за газ та одержання лімітів газу на сезон 2010-2011 рр., пропозиції керівників УЖКГ і Б, відділу освіти, управління праці та соціального захисту населення, комунальних підприємств, п.7 рішення міської ради № 588 від 3 червня 2010 року міська рада вирішила:

1. Внести зміни та доповнення до Переліку об'єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення, видатки на реконструкцію та будівництво яких здійснюються за рахунок коштів бюджету розвитку міста впродовж 2010 року, затвердженого рішенням міської ради від 3 червня 2010 року № 588, а саме:

1.1. В розділі ІІ "Об'єкти освіти":
- підрозділ 4 п. "Реконструкція системи теплопостачання. Реконструкція зовнішньої теплотраси від ДЮСК "Спортовець" до СЗШ № 2 у м. Трускавець" збільшити на суму 10,0 тис. грн.;
- підрозділ 4 п. "Реконструкція даху СЗШ № 2-гімназія в м. Трускавець вул. Данилишиних, 19" зняти 50,0 тис. грн. і вилучити;
- підрозділ 5 п. "Реконструкція даху СЗШ № 3 по вул. Стебницькій, 98, м. Трускавець" зняти 50,0 тис. грн. і вилучити.

1.2. В розділі V "Управління праці та соціального захисту населення":
- п."Забезпечення малозабезпечених та осіб з обмеженими фізичними можливостями. Реконструкція входу з влаштуванням пандусу (вул. Річки, 19)" зняти 12,5 тис. грн. і вилучити;
- п."Забезпечення малозабезпечених та осіб з обмеженими фізичними можливостями. Реконструкція входу з влаштуванням пандусу(вул. Шевченка, 21)" зняти 12,5 тис. грн. і вилучити;
- розділ V "Управління праці та соціального захисту населення" вилучити.

1.3. В розділі VІ "Комунальне господарство":
- додати пункт "Реконструкція водоканалізаційних мереж міста - 100,0 тис. грн.".

1.4. В розділі VII "Інші об'єкти":
- п."Реконструкція спортивного майданчика по вул. Довженка" зняти 150,0 тис. грн. і вилучити.

1.5. В розділі VIIІ "Внески органів місцевого самоврядування в статутний фонд":
- підрозділ 3 КП "Наше місто" пункт "на рекультивацію Стрийського сміттєзвалища" зменшити на суму 350,0 тис. грн.;
- підрозділ 3 КП "Наше місто" - пункт "реконструкція котельні по вул. Сагайдачного" зменшити на суму 137,0 тис. грн. та викласти в редакції "модернізація котельні по вул. Сагайдачного - 551,0 тис. грн." і здійснити уточнення, а саме:
- реконструкція системи автоматики - 305,0 тис. грн.;
- ремонт котлів - 183,7 тис. грн.;
- обслуговування котельні- 62,3 тис. грн.;
- підрозділ 3 КП "Наше місто" - додати пункт "реконструкція внутрішньобудинкових мереж теплопостачання - 137,0 тис. грн.".;
- підрозділ 3 КП "Наше місто" - додати пункт "на погашення боргів по газу - 515,0 тис. грн.".

2. Фінансовому управлінню та розпорядникам коштів забезпечити фінансування виконання робіт відповідно до затверджених змін.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань бюджету, фінансів, комунального майна, власності і підприємництва.

Міський голова Л. Грицак

Тарас Йосипович Оліяр - лікар від Бога

Чи існує щось більш важливе, ніж здоров'я? Біль викликає роздратування, виснаження, напруження, апатію. І тут на допомогу приходить лікар. Чи вдень, чи вночі він вас ретельно обстежить, вислухає, дасть пораду або призначить кваліфіковане лікування. Таким є відомий у Стебнику й далеко за його межами добрий, чуйний лікар, хірург від Бога Тарас Йосипович Оліяр.

Відомо, що є природна обдарованість, народжуються талановиті люди, але нікому не пощастить досягти чогось у житті, якщо не підкріпити все це знанням та своєю невтомною працею.

Від 1965 року Тарас Йосипович Оліяр працював ординатором хірургічного відділення, а з 1971 року і по сьогодні він завідує хірургічним відділенням Стебницької міської лікарні.

Цей лікар володіє людськими якостями: добротою, терпінням, чуйністю, готовністю надати допомогу тим, хто її потребує. Його, хірурга, прикрашають скромність, милосердя, порядність. Порядність - це коли робиш добро і не кричиш про це.

Після шкільних років кожний задумується ким стати. Потрібно обрати одну з доріг, по якій би можна було впевнено крокувати все життя. Нелегко обирати фах, професію. Але треба обрати ту, яка би приносила людині задоволення від праці і користь людям.

Ці рядки ми присвячуємо Людині з великої літери, яка безпомилково обрала свою професію - професію лікаря. Упродовж своєї професійної діяльності Тарас Йосипович Оліяр завжди турбується про здоров'я людей, продовжує їхній вік, вчасно рятуючи їм життя, надаючи професійну медичну допомогу.

Він дуже добра і чуйна людина. До нього можна звернутися зі своїм болем, прикрощами, бо знаєш, що тебе почують, вислухають з добросердечною увагою.

Дуже багато хворих звертаються до Тараса Йосиповича, довіряючи своє життя талановитому хірургові, і не помиляються, бо він врятував багато людей, адже немає нічого дорожчого від людського тепла і любові до людей.

У цей прекрасний літній день весь хірургічний колектив вітає свого керманича, наставника, порадника і лікаря з ювілеєм.

Тож нехай розум літ, які Ви сьогодні одержали, шановний Тарасе Йосиповичу, ніколи не буде тягарем.

У народі кажуть, що літній колос дозріва для хліба, для краси народжується квітка, а людина - для добра і щастя на землі. Тому за доброту спасибі і за майстерність, що пацієнтам Ви даруєте щодня, а як згадати клятву Гіппократа і все це у єдиний сніп зв'язати, то буде для Вас не хвальба, а життєвих подвигів дорога. Її долає той, хто має в серці Бога.

О, добрий лікарю!
Колись в тяжкій хвилині
Ти врятував життя моїй дитині.
Ти довго рятував, я плакала, чекала,
Пробач мені за те,
Що я Тобі спасибі не сказала.
Бо десь живе чиясь сестра,
Чиясь врятована матуся.
Спасибі, лікарю!
За них Тобі сьогодні
Я низенько поклонюся.

Низький Вам уклін, лікарю, за Ваші умілі руки і недоспані ночі, за кожне врятоване наше життя.

З ювілеєм, Тарасе Йосиповичу! На многії й благії Вам літа!

Колектив хірургічного відділення Стебницької міської лікарні,
газета "Воля громади"

Подорожуємо разом

Елітний англомовний дитячий табір у Трускавці

Дитячий табір "Magic Castle" створений на базі оздоровчо-відпочинкового комплексу "Замок", що в Трускавці. В періоди міжсезоння ОВК "Замок" - це елітний відпочинковий пансіонат, стилізований польськими дизайнерами в дусі романтизму, ну а на літній час він перетворюється на невелику фортецю, де живуть лицарі та чарівні леді, казкові герої, оживають міфи та стародавні легенди.

На дворі літо і Ви шукаєте куди б відправити дитину на відпочинок, це зрозуміло. Що потрібно вашій дитині? Розваги, розваги і ще раз розваги. Що потрібно вам? Впевненість у тому, що ваша дитина захищена, здорова, доглянута та нагодована. Адміністрація бере на себе клопоти за вашу дитину, а Ви в цей час відпочиваєте самі, і що найважливіше - не хвилюєтесь, адже ваша дитина у надійних руках.

На території елітного англомовного табору кемпери знаходяться під цілодобовим наглядом досвідчених вихователів. Методика західних дитячих таборів була перенесена в наші умови і Вам тепер не обов'язково везти дитину так далеко, щоб вона отримала найкраще. В основу "Magic Castle" було покладено американський табір, який знаходиться в Хорватії, його політику та принципи, гідні умови проживання, унікальну методику вивчення мови без занять та цікавий, насичений відпочинок для вашої дитини.

Дитячий англомовний табір MAGIC CASTLE - це не вигадана історія про замок в Британії. Такий Замок існує в Україні. Дітям подобається відпочинок, ігри і все, що пов'язує реальний світ з магічним. Проте магія Magic Castle проста - дітей залучають до гри,в якій розмовна мова є лише англійська. І гасло гри SAY YES TO THE BEST! (Скажи "так" найкращому!).

Дитячий табір Magic Castle Дитячий табір Magic Castle

Для кемперів пропонується широкий вибір "актівіті" - ігрових занять, яких є більше двох десятків. Ці "актівіті" займають більшу частину дня, тому часу для нудьги та байдикування зовсім нема. Організатори цього табору відійшли від тематик "пострадянських" таборів і створили щось нове, казкове, магічне. Разом з іграми діти вивчають англійську мову та здобувають нові здібності.

Про цей табір, як і про сам комплекс "Замок" можна було б писати ще дуже багато. Чудова місцина, де дитина відпочиває, оздоровлюється, отримує задоволення. А окрім того вдосконалює свою англійську. Табір повністю виправдовує свою назву "елітний", ми побачили це на власні очі. Екскурсії та походи, вихователі-друзі, елітні умови проживання та п'ятиразове харчування, ізоляція від комп'ютерних ігор, безпека і ще раз безпека. Проте описати - це одне, а побачити - зовсім інше, враження - пречудові, найкращі.

Якщо ця інформація Вас зацікавила, Ви можете дізнатися і більше, зайшовши в Інтернеті на www.turportal.org.ua/ukr/otdyh/zamok.htm, www.magiccastle.com.ua, чи тут, на www.zamok-kurort.com.ua, або ж зателефонувавши за номером 032 276 5969 чи 098 584 3458.

Підготувала для "ТВ" Мар'яна Ключак

Духовні вправи на серпень-2010

Світ шукає радість, але не знаходить, бо далекий від Бога. Ми, спізнавши, що радість походить від Ісуса, несучи Його у серці, носимо радість. Він буде силою, яка нам допоможе. Св. Йоанна Молла.

Скільки людей не ходило б до церкви, якби їх бачив там один лише Бог. Жан Пті-Сенн.

Якого успіху досягаєш ти, не сповідаючись? Навіть якщо ти і не сказав би, Він (Господь) знає; якщо ж ти скажеш, Він забуває. Св. Йоан Златоустий.

Чим важче, тим більш довіряймося Богу. Бл. Арнольд Янссен.

Любов до Бога - це й є пізнанням Бога, любов до світу - це й є пізнанням світу, любов до людини - це й є пізнанням людини. Микола Бердяєв.

Диявол - отець неправди; але він не потурбувався про те, щоб запатентувати свій винахід, і тепер це заняття страждає через занадто велику конкуренцію. Генрі Уїлер Шоу.

Однією з помилок цього світу є те, що людей називають панами. Насправді ж це раби тисяч справ і речей. Св. Тереза з Авіля.

Люди караються не за гріхи, а караються самими гріхами. І це - найважче і найвірніше покарання. Лев Толстой.

Дивись, як руйнується від безділля ліниве тіло - як псується в озері вода без руху. Овідій.

За посередництвом послуху людина присвячує себе Богу. Бог тоді може вступити і вершити чудеса своєї благодаті. Бл. Йоан ХХІІІ.

Ми ж, однак, повинні вирізнятися наукою, а не шатами, способом життя, а не вбранням, чистотою, а не тим, що зовнішнє. Св. Целестин І.

Оголошення

Благодійний фонд "Відродження Трускавця" в рамках програми розвитку духовності та культури Трускавця запрошує мешканців міста на концерти в зал санаторію "Карпати". Безкоштовні запрошення можна отримати у благодійному фонді, телефон 6-21-35.

2 серпня - концерт гурту "Сусідки" (початок о 20.00).
4 серпня - концерт гурту "Сагайдачний" (початок о 20.00).
5 серпня - запрошуємо на зустріч з українською письменницею, членом національної Спілки письменників України, філософом Марією Чумарною. Вхід - вільний, початок зустрічі о 15.00.
7 серпня - співає Валентина Білас (початок о 20.00)

Керівництво благодійного фонду "Відродження Трускавця"

Соціальні рейси на дачні ділянки

За ініціативою міського голови Трускавця Лева Грицака організовується безкоштовне перевезення всіх пільгових категорій населення без обмеження посадочних місць в автобусі на дачні ділянки с. Станиля та с. Модричі.

Графік руху: кожного вівторка та суботи.
Час відправлення на с. Станиля: з м. Трускавця о 7.45 (біля колишнього ресторану "Червона Рута", Стуса, 4).
Час відправлення з с. Станиля - 20.00 (кінець села на початку дачних ділянок).
Час відправлення на с. Модричі: з м. Трускавця о 8.00 (біля колишнього ресторану "Червона Рута", Стуса, 4).
Час відправлення з с. Модричі - 20.00 (на початку дачних ділянок).

Запрошуємо вас відвідати Єпархіальний музей у Трускавці, який знаходиться в приміщенні Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ за адресою: вул. С. Бандери, 19 (поблизу церкви св. Миколая). Музей працює щодня крім вихідних та релігійних свят з 10.00 до 17.00. Вхід вільний.

Запрошуємо вас відвідати вечори органної музики, духовної поезії та співу за адресою: м. Трускавець, вул. Суховоля, 1 (приміщення римо-католицького костелу). Вечори відбуваються у вівторок, п'ятницю та неділю о 20.00.

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.