Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№53 (176) 2 липня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Податкова святкувала

2 липня о 12.00 в податковій міста Трускавця пройшла прес-конференція, присвячена професійному святу податківців. Для трускавецьких податківців свято має подвійний характер, адже в цей день святкує свої уродини і голова Трускавецької ДПІ п. Роман Гладій. Ми приєднуємося до всіх вітань та щирих побажань на адресу як податківців Трускавця в цілому, так і Романа Михайловича зокрема.

Дрогобицький університет чекають великі зміни

На зустрічі з професорсько-викладацьким складом в кінці червня ректор Дрогобицького педуніверситету Валерій Скотний заявив, що університет з осені чекають великі зміни, повідомляє наше джерело. Викладачі жваво обговорюють це питання, хоча прогнози в більшості є невтішними, адже, швидше за все, можливо, йдеться про скорочення кількості викладачів, скорочення кількості кафедр та закриття окремих факультетів. А ще є одна проблема, в якій вчені люди звинувачують колишнього міністра освіти Івана Вакарчука - через запровадження 12-річної освіти прийде такий рік, в якому не буде прийнято абітурієнтів на навчання, адже в цей рік випускників шкіл не буде фізично - 11-річна школа випустить учнів, а 12-річна зробить це аж через 2 роки. Що ж до того, що міністром освіти є п. Табачник, то, як кажуть, без коментарів.

Депутатський корпус буде більш подрібненим

Депутат Ігор Пілько з фракції "Наша Україна" вважає, що депутатський корпус в Трускавецькій міській раді після виборів 31 жовтня буде більш подрібненим, про це він повідомив, відповідаючи на одне з наших запитань на прес-конференції в міській раді 2 липня. Детальніше про сам захід - в статті "Гаряча п'ятниця" в цьому номері вісника. Ігор Федорович теж вважає нормальним факт плюралізму думок у трускавецьких нашоукраїнців - саму цю політичну силу в Україні він назвав "неоднорідною" по всій державі.

Ротації кадрів у ЗАТ "Трускавецькурорт"

Як повідомляє газета "Трускавецькурорт", в їхньому товаристві згідно наказу № 897-К від 7 червня відбулися певні кадрові зміни. Полягають вони в тому, що керуючою дієтїдальнею санаторію "Рубін" стала Галина Мандзяк (працювала в "Янтарі"), а керуючою дієтїдальнею санаторію "Янтар" стала Юлія гарасим'як (працювала в "Рубіні"). Заввиробництвом "Янтаря" стала Любов Полюганич, заввиробництвом дієтїдальні "Веселка" - Вікторія Крижанівська, а заввиробництвом в "Рубіні" - Ірина Сирватка. Керуючим їдальні санаторію "Весна" призначено Ігоря Снятинського, а директором "Веселки" - Галину Бачинську.

Навчання та зв'язки - речі потрібні

Як повідомляє газета "Трускавецькурорт", нещодавно в ПК імені Шевченка проходив семінар-навчання для техкерівників ЗАТ "Трускавецькурорт" за участю представників відомої австрійської компанії "Герц Арматура". А не так давно в МедПаласі проходила презентація послуг, які надаються у Вільнюському центрі кардіохірургії (Литва).

Дрогобицькі депутати не змогли подолати "вето" міського голови

30 червня секретар Дрогобицької міської ради Алла Гладун провела позачергову сесію, на порядку денному якої було питання підтвердження рішення сесії про скасування розпорядження міського голови щодо звільнення з посади директора туркомплексу "Дрогобич" Дем'яна Мусійчука, оскільки міський голова Микола Гук своїм розпорядженням зупинив його дію. Для подолання вето міського голови забракло голосів депутатів. Але за пропозицією голови фракції "Батьківщина" у міській раді Володимира Сабата питання про відміну розпорядження міського голови щодо звільнення з посади керівника готельного комплексу знову було внесено до порядку денного і проголосовано. Дана інформація є скопійована із сайту відділу внутрішньої політики ДМР.

Власна інформація

Депутати Борислава протестують проти скорочення 27 % працівників "Прикарпатського УБР"

Депутати Бориславської міської ради просять владу втрутилися у процес скорочення 27 % працівників "Прикарпатського УБР" до складу якого входить "Бориславнафтогаз. Таке рішення прийнято на сесії міської ради. Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Зокрема, з 3 вересня заплановано вивільнити 27 % працівників Прикарпатського УБР, до складу якого входить "Бориславнафтогаз". "Підстав для запланованих масових звільнень працівників та припинення буріння, що призводить до зменшення загазованості у Бориславі немає. ВАТ "Укрнафта" відмовляється від освоєння важкодоступних нафтогазових родовищ у західних областях, що є є несумісним з потребами держави та політики уряду в нафтовій сфері. Згортання діяльності, масове скорочення призведе до енергетичної залежності. Позиція "Укрнафти" суперечить інтересам держави. Ми вимагаємо вжити заходів та недопущення скорочення працюючих у нафтовій галузі міста Борислава, зокрема, поступової ліквідації Бориславської експедиції Прикарпатського УБР", - зокрема, йдеться у зверненні.

На території міста Бориславі виявлено 2200 свердловин та 20 тисяч шурфів. Дані об'єкти залишаються причиною вертикального підйому на поверхню землі нафти та супутніх газів, а також скупчення їх у низинах, підвальних приміщеннях, колекторах. У результаті чого у різних частинах міста викають потенційні джерела займань та вибухів. У місті високий рівень загазованості. Внаслідок чого склалася складна техногенно-екологічна ситуація, що може призвести до екологічної катастрофи.

www.zik.com.ua

Вісті зі Стебника

- Двірники, які працюють у КП "МВУЖКГ", обурені рішенням свого керівництва перевести їх на 0,75 відсотка ставки, у той час як інженерно-технічним працівникам подібне не загрожує. Люди звернулися до деяких депутатів Стебницької міської ради, мають намір підготувати звернення до міського голови. Наразі справа до страйку не дійшла, але випробовувати терпіння людей не варто.
- Мешканці деяких стебницьких будинків скаржаться на те, що шутром забиває каналізацію. Команда "господарників" на чолі з Романом Калапачем поспішає шутрувати дороги, але не думає про те, що за відсутності фос будуть забиті каналізації. Та й машини швидко розбивають такі дороги. Головне, щоб у звіті була подана цифра щодо кількості витрачених коштів.
- Роман Калапач змінив номер телефону своєї мобілки. Він продиктував головам об'єднань свій новий номер 0671520814. Але якщо ви йому зателефонуєте з приводу тієї чи іншої проблеми, ще не факт, що він вам відповість. В цьому переконалась одна з керівників об'єднань, яка телефонувала йому п'ять разів. Агов, Романе Степановичу, не ховайтеся від стебничан!
- У Стебницькій міській раді список стебничан, які потребують житла. В ньому близько тисячі осіб, деякі стоять на черзі упродовж двадцяти п'яти і більше років. З огляду на те, що в Стебнику нічого не будується, ні вони, ні їхні діти чи навіть онуки сподіватися на квартиру не можуть. А чого ще треба очікувати від мера і депутатів? Роман Калапач має люксусове помешкання у Трускавці, яке за зарплату міського голови не придбаєш, депутати ж пороздавали гуртожитки, не забувши про себе, хоча там могли би бути квартири для стебничан, які стоять на черзі. І що ж ми за люди такі, українці, що мовчки терпимо і даємо іншим гнобити себе? Невже справедливість є лише на тому світі, а на цьому не слід її сподіватися?

Газета "Воля громади"

Гаряча п'ятниця

Дві прес-конференції по одному питанні

на прес-конференції на прес-конференції на прес-конференції

В п'ятницю, 2 липня, в приміщенні зали засідань Трускавецької міської ради відбулися аж дві прес-конференції по одному питанні - стосовно того, чи потрібно надавати дозвіл на кредит для КП "Наше місто". Як в першому, так і в другому випадку розмови з журналістами плавно переросли з формату "запитання - відповіді" в дискусії. Першу конференцію, яка розпочалася о 9.45, організувала влада, другу - опозиція (вона розпочалася о 12.00), заявку на її проведення подали лідери фракцій та депутатських груп "Наша Україна" Ігор Пілько, "Пора" Юрій Яворський та БЮТ Юрій Беднарчук. Під час першої на запитання журналістів відповідали генеральний директор КП "Наше місто" Юрій Алієв та заступник міського голови Віктор Марченко і вона цього ж дня в повному записі була доступна для всіх трускавчани через мережу трускавецького радіомовлення. На другій окрім лідерів трьох політичних сил, в розмову зі своїми поясненнями вклинювалися і окремі депутати міської ради, яким організатори вважали за потрібне надати слово. Друга прес-конференція за часом була тривалішою, кількість присутніх на ній перевищувала кількість тих, хто прийшов на першу, майже вдвічі.

Причин заборгованості є декілька

Юрій Алієв розповів, що КП "Наше місто" цього року опинилося заручником багатьох факторів, проте наголосив на тому, що ситуація далеко не така фатальна та критична, як це дехто хотів би показати. Він рішуче спростував чутки, які хтось свідомо поширює містом, буцімто опалювальний сезон 2010 - 2011 може й не розпочатися. Навів Юрій Алієвич і порівняльні дані по теплопостачальних (тільки тепло, а в нас КП - багатогалузеве підприємство!) підприємствах області згідно офіційних даних ЛОДА, за якими в Дрогобичі борги становлять 2 мільйони 990 тисяч за минулий опалювальний період, в Стрию - 6 мільйонів, в Новояворівську - 3 мільйони 800 тисяч, в Червонограді - 5 мільйонів 400 тисяч, а "Енергія" з Нового Роздолу взагалі влізла в 25 мільйонів 900 тисяч боргу. Для порівняння - Трускавець "пролетів" всього на 1 мільйон 805 тисяч і це при тому, що в нас подавалася гаряча вода, чого не було ніде в області, окрім ще Львова, але там страшні гроші на це пішли власне з державного бюджету. Держава не відшкодовує витрати-збитки, як це було раніше, а міський бюджет в 2009 теж на це виділив мізерні суми. Для КП "Наше місто" такий подвійний удар виявився не під силу, а міська рада допомогти мусить, адже і сама заборгувала за виконані для неї роботи, і так робиться всюди, в кожному місті України. Ще одна причина збитків - тарифи ось уже кілька років ніхто не піднімав, зробити це за попереднього уряду було практично неможливо, адже керувалися не економічною, а політичною доцільністю.

Роблять, що можуть

Міський голова Трускавця Лев Грицак завжди питання мешканців ставив на перше місце в своєму порядку денному. "Грицак як менеджер в санаторно-курортній сфері для мене - величина, він створив один з кращих в Україні комплексів" - ділиться своїми враженнями про мера Трускавця його головний суперник Ігор Пілько. Лідер нашоукраїнців зазначає, що в розмові з мером він виявив спільність позицій, адже в того прозвучала "нормальна хороша думка з приводу реформування ЖКГ". І все ж відносно кредиту, то тут думки Ігоря Федоровича та Лева Ярославовича розходяться. Представники опозиції на своїй прес-конференції навіть слухати не бажали Юрія Алієвича стосовно погляду на проблему іншої сторони, а для вияснення позиції слово не було надано заступнику міського голови Вікторові Марченку, через що той демонстративно покинув зал. Акцентувалося на негативі, хоча ще дві години перед тим Юрій Алієв висловлював тверду віру в те, що якщо правильно розробити комплексну стратегію змін та розпочати втілювати в життя кардинальні серйозні кроки. Здійснити чіткий підхід по всіх напрямках, то комунальне підприємство може не просто стати прибутковим, а й досягти процвітання.

Критикувати завжди легко, робити - важче

Очільники трьох політичних партій Трускавця звернули увагу присутніх в залі на проблемах КП "Наше місто" та спробували всю вину покласти конкретно на міського голову. Якщо в словах Юрія Яворського та Ігоря Пілька лунали хоча б наближені до конкретних закиди, то цього аж ніяк не можна було сказати про представника третьої політичної сили. Погрози звернення до СБУ, яке колись перевіряло трускавецькі котельні, заклики до мера нашого міста писати заяву та йти у відставку, заклики роздробити комунальне підприємство одне велике на кілька дрібних та залишити його у власності міста без пошуків приватних інвесторів - такі слова змусили навіть сусідів по столі в президії не погодитися з цим голим популізмом. Песимізм відчувався і в окремих словах Ігоря Пілька. "Виходу немає", "я не бачу, як покращити ситуацію, бо динаміка надходжень до бюджету є погана", "немає світла в кінці тунелю", "що робити?" - все це пригадало нам, що в США навіть заборонено розміщати вивіски "Виходу немає", щоб не навіювати песимізм та не провокувати суїциди. Проте, на відміну від центрального спічрайтера, Ігор Федорович, який скромно сидів по його праву руку, мав ще й певні пропозиції пошуку шляхів виходу. Землю вилучити в тих, хто нічого на ній не робить, а оформив її в оренду виключно щоб продати, перевірити, хто з високопосадовців має в нашому місті-курорті земельні ділянки, більш активно працювати з підприємцями, щоб ті реєструвалися у нас і платили податки у нас, а також вносили свою долю в розвиток інфраструктури міста - ось деякі з цих пропозицій. Проте, чи є вони реальними до виконання і наскільки можуть бути ефективними, якось говорити не дуже випадало, тому це дражливе питання скромно обійшли.

Ігор Федорович послав журналістів

Зі всіх присутніх журналістів найактивнішим був представник нашого видання, задавали запитання і редактори місцевих газет "Франкова криниця Підгір'я", "Джерела Трускавця" і "Трускавецькурорт" Галина Татаревич, Тетяна Татомир та Галина Шумило. Ось наші запитання, які ми підготували перед початком прес-конференції для Петра Іванишина (на жаль, він був відсутній) та Ігоря Пілька (він відповів на всі з них і то досить добре).

1. Чи поділяєте ви позицію, озвучену депутатом Процишином, що КП "Наше місто потрібно повністю ліквідувати? Якщо так, то які структурні утворення мали б постати на місці цього підприємства?
2. Хто з середовища ваших опозиційних сил займатиметься комунальним господарством, якщо б вам вдалося сформувати більшість в міській раді наступного скликання (після виборів 31 жовтня)?
3. Ознайомившись із наданими документами по фінансових справах КП "Наше місто", Ви звернулися із проханням до Лева Грицака, міського голови, щоб він знайшов вихід з цієї ситуації і визнали його одним з кращих господарників міста. Отже, Ви довіряєте йому більше, ніж іншим і відзначаєте таким чином його високу фаховість та професіоналізм у справі керівництва та менеджменту?
4. Який Ви бачите вихід із складної ситуації всередині КП "Наше місто": зміна керівництва, ліквідація підприємства, нові вливання коштів і яка роль в його санації має бути саме міської ради як органу місцевого самоврядування?
5. Дана прес-конференція має більше політичне забарвлення, є піаром, чи все ж є спробою знайти порозуміння із владою заради спільного вирішення наболілих питань?

Ігор Федорович зазначив, що прес-конференція організована для чіткого донесення позиції (щоб не циркулювали чутки, як доповнив Юрій Яворський) політичних сил, які хоча й конкуруватимуть на наступних виборах, все ж мають спільну думку власне з приводу кредиту для КП "Наше місто". КП "Наше місто" задумувалося ще за часів присутності Ігоря Пілька у виконавчих органах влади, стимулом служив добрий приклад ЗАТ "Трускавецькурорту", коли після об'єднання кількох санаторіїв в одне товариство ефективність роботи покращилася, доходи зросли, хоча успішність такого ж проекту з комунальними службами викликала певні сумніви з самого початку. Ігор Федорович послав журналістів зробити журналістське розслідування, чому ж не в однакових умовах перебувають господарюючі суб'єкти, зокрема щодо внесків на благо Трускавця, за приклад (гадаємо, що позитивний) він навів "Валган". КП "Наше місто" (чи як би воно там не називалося) - це має бути, на думку п. Ігоря, структура при міській раді, яка професійно займається вирішенням питань, контролює та дає пропозиції по розвитку галузі - на цих трьох китах і повинна триматися комуналка як відання мерії. Зазначимо ще, що задавалися питання доцільності дроблення КП, залучення інвесторів при тому, що минулого року не дали зелене світло для Степана Піряника в питання створення окремого КП по ритуальних послугах, доцільність жорсткішого контролю та чіткого окреслення термінів виконання розпоряджень та постанов тощо. Останнє запитання було теж від нашого видання, стосувалося воно побоювань, чи в правовому полі планує діяти опозиція, декларуючи впровадження певних заходів, які виглядають на досить радикальні. "Якщо ви маєте, пане Ключак, знайомих, готових інвестувати в Трускавець, то можете їх запевнити, що їм боятися терору, як ви кажете, нічого" - приблизно таку відповідь ми почули і надзвичайно зраділи.

Ми готові хоч щотижня

Те, що так звана "провладна преса" не проігнорувала запрошення головних опозиціонерів міста, серед яких послідовним опозиціонером є лише один, певною мірою тішить. В дискусії народжується істина, таке спілкування зможе прискорити (та і прискорює) побудову громадянського суспільства, а цей процес Ігор Пілько назвав для себе самоціллю. Спільної думки дійшли в тому плані, що не тільки внутрішні ресурси треба використовувати, але і зовнішні, залучати кошти державного, обласного бюджету, про це говорив Юрій Михайлович. Та не всім було відомо, що саме в цей день голова нашого міста Лев Ярославович зустрічався з губернатором області Василем Горбалем відносно кількох питань по Трускавці, де вищеназване було одним із ключових. "Ми готові хоч щотижня проводити подібні прес-конференції", - заявив лідер нашоукраїнців, але ми вже не посміли запитувати його, чи після наших гострих запитань можемо розраховувати на подальші запрошення для участі в них. Адже окремі з депутатів позирали на нас не дуже то доброзичливими поглядами, аж потім прийшлося сірнички на воду спалювати та в'їд відливати, щастя, що маємо якийсь досвід в цих справах. Такі спілкування є досить інформативними, адже при відкривають інколи істинне обличчя та істинні думки поза показними виглядами та фразами. Так, наприклад, ми довідалися саме в п'ятницю, що тричі депутат Шумин дуже поважає колишнього мера Богдана Матолича і що він 20 років пропрацював у міській раді, хоча нам чомусь здавалося, що в нього навіть немає вищої освіти. Ми довідалися, що керівник "Світоча" Андрій Тавпаш зустрічався з Ігорем Пільком і після розмови в "сорокаградусній" обстановці зареєстрував підприємство у Трускавці. Ми почули, що нічого в місті не вирішують ні заступники міського голови, ні керівники відділів, що система влади в Україні є хибна і порочна, бо як сказав один знайомий п. Ігоря поляк, в Польщі чиновник 5% думає про себе, а 95% про інших, а на Україні з точністю до навпаки. А ще депутатські комісії не працюють так, як має бути, нема чомусь президії, на депутатів покладено відповідальність за виконання рішень, а вони не в силі це проконтролювати належним чином. Проте вже закругляємося, бо стаття і так щось завелика вийшла як на таку подію. Якщо серіал із прес-конференціями буде продовжуватися, то ми і надалі будемо пробувати вас інформувати про все детально, оперативно та об'єктивно, так як ми робили і робимо безкоштовно тільки для вас, читачі нашого вісника.

Володимир Ключак

Без коментарів

Указ Президента України № 743/2010 "Про присудження Державних премій України в галузі архітектури 2010 року"

На підставі подання Комітету із Державної премії України в галузі архітектури постановляю:

1. Присудити Державні премії України в галузі архітектури 2010 року:

ЗАДОЇ Ігорю Миколайовичу - архітекторові, АРЕШКОВИЧУ Володимиру Федоровичу - інженерові-будівельникові - за архітектуру комплексу багатофункціонального призначення "Мост-Сіті центр" у місті Дніпропетровську;
БУРДІ Людмилі Григорівні, ДОРОХІНІЙ Олені Валентинівні, ІВАНЧЕНКУ Юрію Олександровичу, ПРИСТУПІ Володимиру Івановичу, СТАРИКОВІЙ Наталії Петрівні - архітекторам, ПОПОВУ Борису Володимировичу - інженерові-будівельникові - за реконструкцію та благоустрій набережної та Пушкінського бульвару в місті Ялті;
МЕЩЕРЯКОВУ Володимиру Миколайовичу, МАРТИНЕНКУ Анатолію Васильовичу (посмертно), ХУДЯКОВУ Ігорю Олександровичу - архітекторам, ЖУРАВСЬКОМУ Георгію Івановичу, РУДОМУ Олександру Олексійовичу - художникам, БОРИСОВУ Володимиру Григоровичу, КРЮЧКОВУ Леоніду Яковлевичу, ШИШКАЛОВУ Михайлу Дмитровичу - інженерам-будівельникам - за відтворення Одеського кафедрального Спасо-Преображенського собору;
ГАЛЬЧЕНКУ Володимиру Андрійовичу, ЦВЄТКОВУ Анатолію Васильовичу - архітекторам, ПАНУ Андрію Опанасовичу, ПЕТРУШЕНКУ В'ячеславу Івановичу, СЛЮСАРЕНКУ Юрію Степановичу - інженерам-будівельникам, ЧЕРНУШЕНКУ Антону Васильовичу - юристові, голові апеляційного суду міста Києва - за архітектуру комплексу споруд апеляційного суду міста Києва;
БІДЗІЛІ Андрошу Яношовичу, ГРИЩЕНКУ Олександру Павловичу - архітекторам, ДАЦЮКУ Віталію Семеновичу - інженерові-будівельникові - за архітектуру санаторно-готельного комплексу "Ріксос-Прикарпаття" в місті Трускавці Львівської області.

2. Установити на 2010 рік розмір Державної премії України в галузі архітектури сто тисяч гривень кожна.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ
30 червня 2010 року

Доктор медицини Міхаель Ціммерманн та його клініка

Відпочивальники та пацієнти курорту Трускавець охоче полюбляють процедуру гідроколонотерапії (промивання кишечника за допомогою гідроколоноапарату), бо відчувають значне покращення самопочуття. Але ми у Трускавці не знали того факту, що розробником гідроколонотерапії (30 років тому) є доктор медицини пан Міхаель Ціммерманн, який із задоволенням ділиться своїми знаннями, досвідом роботи, науковими працями та спостереженнями.

Пан доктор М. Ціммерманн - дипломований майєр-лікар, член інтернаціональної спілки майєр-лікарів (австрійський лікар-вчений F. X. Mayr (1875-1965), основоположник натуропатичної медицини), піонер гідроколонотерапії, визнаний в Німеччині, Швейцарії, Австрії, Франції, США, Канаді, Росії. Спільні професійні інтереси об'єднують пана доктора Ціммерманна та відомого російського вченого-токсиколога, член-кореспондента АМН РФ та АТН РФ пана Євгена Лужнікова. який є частим гостем у клініці Zimmermann.

Клініка Zimmermann спеціалізується на лікуванні важких хронічних, резистентних до терапії захворювань шлунково-кишкового тракту, дихальної системи, серцево-судинної системи, різних форм алергій та онкозахворювань. Основний принцип лікування полягає у виведенні з організму ендотоксинів, шлаків, вільних радикалів, солей та інших недоокислених продуктів метаболізму. Ключові засади mayr-терапії базуються на чотирьох "S":

- "Schonung" (щадіння) - означає: кишечник також потребує мати "канікули". В цей час пацієнти постять і п'ють лише лікувальні чаї;
- "Sauberung" (очищення): рекомендується вживання "гіркої солі", застосовується гідроколонотерапія, мікроклізми, озонотерапія тощо;
- "Schulung" (школа, навчання): навчають правильно збалансовано харчуватися, роз'яснюють щодо сумісності продуктів, рекомендують відповідне дієтичне харчування при різних захворюваннях;
- "Substitution" (заміщення, поповнення того, чого бракує): інфузія високодозованого вітаміну С (недостатність віт. С призводить до руйнування судин, тромбоутворення і виникнення інфарктів (др. мед. М. Rath - винахідник целюлярної медицини), боротьба з гіперокисленням організму тощо.

Пацієнтами клініки Zimmermann часто є відомі письменники, музиканти, митці, політичні діячі, власники крупних підприємств та- прості громадяни Німеччини, Швейцари. Франції, США, Канади, Австралії, Польщі,.. Багато з них вже ознайомлені з курортними факторами Трускавця та методами лікування на українському курорті на Прикарпатті. З великим зацікавленням вони дивилися фільм про Трускавець і тепер знають, що Україна - це не тільки брати Кличко, яких, до речі, тут дуже поважають і шанують.

Доброзичливий персонал клініки Zimmermann розмовляє англійською, французькою, польською, румунською, албанською, російською, українською і, звичайно, німецькою, чого бажаємо і Трускавцю.

Пан доктор Ціммерманн часто виступає із лекціями в Баден-Бадені та інших містах Німеччини, об'їздив Америку, Канаду, Європу. В недалекому майбутньому відвідає і Україну, бо Трускавець таки припав йому до душі (поки що лише з фільму), а лікувальні властивості "Нафтусі" приваблюють науково-професійні потреби знаменитого німецького Лікаря.

Ірина Ніщета, доктор медицини,
Баденвайлер, Німеччина,
газета "Трускавецькурорт"

Передвиборчої програми не виконав

Роман Калапач обіцяв стебничанам любов

Інколи буває корисним читати обіцянки-цяцянки кандидатів на міського голову, особливо тоді, коли вони нарешті добралися до владного крісла. З одного боку, це допомагає опустити їх з небес на грішну землю, а з іншого - внести певні корективи, наближені до реалій життя.

У випадку з міським головою Стебника Романом Калапачем це марудна справа. Мало того, що його передвиборча програма виявилася загальною, без конкретних термінів і виконавців, він ще й банально обдурив своїх виборців, бо й не збирався виконувати те, що обіцяв під красивим гаслом "Понад усе - любов". Таких порцій нелюбові, презирства, зневаги до себе, порушення елементарних конституційних прав і свобод стебничани ще не отримували від жодного міського голови Стебника часів Незалежності України.

Втім, судіть самі.

"Понад усе - любов
Передвиборча програма кандидата на посаду міського голови Стебника Романа Калапача

Я балотуюсь на посаду міського голови тому, що знаю, які проблеми хвилюють кожного стебничанина.

Я хочу, щоб добробут стебничан покращився, і я знаю, як це зробити.

Я зумію сконсолідувати стебницький політикум, і це стане міцною запорукою для економічного відродження, в якому всім буде затишно і добре. В цьому я вбачаю свій головний обов'язок.

Але тільки разом з Вами, шановні стебничани, ми зможемо змінити життя на краще.

Основні напрямки, якими я буду керуватись в разі обрання мене міським головою:

1. Створення нових робочих місць:
- для цього потрібно запросити інвесторів як вітчизняних, так і закордонних, в наше місто;
- не перешкоджати тим, хто хоче відкрити власну справу;
- домагатись на державному рівні розв'язання проблеми ДГХП "Полімінерал".
2. Забезпечити гарантований перелік безоплатних медичних послуг жителям міста і в першу чергу ветеранам війни та ветеранам національно-визвольних змагань.
3. Сприяти створенню об'єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків.
4. Провести поступовий благоустрій територій всіх мікрорайонів міста, в тому числі Колпця та Сільця, а також завершити розпочате будівництво міського стадіону, яке дозволить повноцінно займатись молоді різними видами спорту, зокрема футболом.
5. Покращити водопостачання міста, впорядкувати земельні межі, навести належний порядок з вивезенням сміття.
6. Частково фінансувати з місцевого бюджету розпочате будівництво школи в Сільці.
7. Покращити умови перевезення пасажирів на маршруті Стебник-Дрогобич з врахуванням пропозицій громадян міста та власників маршрутних таксі.
8. Сприяти керівникам ДГХП "Полімінерал" та "Маст" у вирішенні екологічної безпеки довкілля.
9. Приділяти всебічну увагу школам, дитячим та культурним закладам, церквам у вирішенні їхніх щоденних проблем, з якими вони стикаються, виховуючи молоде покоління.
10. Винести на обговорення громадськості питання про обласне підпорядкування м. Стебника.

Я люблю своє місто і бажаю бачити його економічно та духовно розвиненим.

Тільки та людина зможе подбати про рідне місто, яка почала свій життєвий шлях з боротьби за волю України, а потім, на зорі становлення Незалежності, засукавши рукави, створила власне підприємство, сама заробляла на себе і давала роботу іншим.

Тільки такій людині разом з командою професіоналів та однодумців сьогодні під силу підняти місто Стебник на вищий щабель економічного та духовного розквіту.

Я вірю в свої сили і прошу, щоб в це повірили і Ви, шановні стебничани!

з повагою, Роман Калапач"

Стебник став магазином пана Романа

Уже перші фрази передвиборчої програми Романа Калапача "Я балотуюсь на посаду міського голови тому, що знаю, які проблеми хвилюють кожного стебничанина. Я хочу, щоб добробут стебничан покращився, і я знаю, як це зробити" свідчать про те, якою є глибока прірва між міським головою Стебника і стебничанами. Йому далеко до файки проблеми простих мешканців міста, а добробут стебничан не тільки не покращився, а суттєво погіршився. Втім, я знаю одного стебничанина, добробут якого суттєво покращився, - це сам Роман Калапач. Якби у нас правоохоронні органи робили порівняння між тим, що людина фактично заробляє, і тим, що має, висновок був би не на користь мера, бо складається враження, що він вклав гроші у вигідний бізнес - керівництво містом - і отримує з цього надприбутки, нехтуючи правами стебничан, не дбаючи про їхній добробут, а набиваючи власну кишеню.

Але підемо далі. "Я зумію сконсолідувати стебницький політикум, і це стане міцною запорукою для економічного відродження, в якому всім буде затишно і добре. В цьому я вбачаю свій головний обов'язок. Але тільки разом з Вами, шановні стебничани, ми зможемо змінити життя на краще", - обіцяв чотири роки тому Роман Калапач. Як бачимо нині, жодна політична партія не готова підтримати його на наступних виборах, усвідомлюючи надзвичайно низький рейтинг мера, а "консолідація стебницького політикуму" стала можливою лише на рівні депутатського корпусу, коли вирішуються шкурні інтереси того чи іншого народного обранця. Тепер стає зрозумілим, що минулорічна відставка мера - це не вияв принциповості й громадянської позиції стебницьких депутатів. Просто мер, грубо кажучи, начхав на їхні приватні інтереси, а коли це усвідомив, - благополучно повернувся в керівне крісло.

Який пункт передвиборчої програми Романа Калапача не візьмеш, бачиш суцільну брехню й намагання виставити себе білим і пухнастим, святішим за Папу Римського. Ось Роман Калапач обіцяє "запросити інвесторів як вітчизняних, так і закордонних, в наше місто". Агов, де ви, панове?! Ваші гроші дійсно нам потрібні на ремонт доріг, латання дахів, інші невідкладні потреби. Або каже, що "не буде перешкоджати тим, хто хоче відкрити власну справу". Той, хто наважився це зробити у Стебнику, може багато розповісти, як довго ходив чиновницькими кабінетами по колу, яку суму, крім офіційної, мусив заплатити. Виявився обіцянкою-цяцянкою пункт передвиборчої програми Романа Калапача, в якому мовиться: "Забезпечити гарантований перелік безоплатних медичних послуг жителям міста і в першу чергу ветеранам війни та ветеранам національно-визвольних змагань". Відвертим обманом став і наступний пункт: "Сприяти створенню об'єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків". Об'єднання створені, але з грубим порушенням чинного законодавства. Зокрема, не був здійснений капітальний ремонт будинків за рахунок міської влади. Фактично проблеми стебничан розв'язують самі стебничани, а влада на чолі з Романом Калапачем самоусунулась від цього. За будинками не закріплена територія, яку має прибирати уповноважена владою структура - КП "МВУЖКГ". Головам об'єднань уже два роки поспіль Роман Калапач обіцяє надати кошти, закладені у міський бюджет, але наразі цього не зробив.

Роман Калапач обіцяв здійснити благоустрій всіх мікрорайонів Стебника, в тім числі й Колпця і Сільця, але слово його тепле, побудувати міський стадіон, але й досі наша футбольна команда, чемпіон Дрогобиччини, не може на ньому грати, а триста тисяч гривень пішли невідомо куди.

Так можна брати кожний пункт передвиборчої програми Романа Калапача, але все одно приходиш до невтішного висновку: або не виконав, або відверто збрехав. Ось, наприклад: "Покращити умови перевезення пасажирів на маршруті Стебник-Дрогобич з врахуванням пропозицій громадян міста та власників маршрутних таксі". Схоже, що пропозиції власників маршрутних таксі враховані, а громадян міста - проігноровані, бо буси перетворилися на справжні труни на колесах, їздять нерегулярно, в них набивається людей, як тюльки в бочці. А що Романові Калапачу? Йому глибоко начхати, що ти дусишся в маршрутці, бо він їздить на люксусовій машині, яку пересічний стебничанин купити не в змозі, адже навіть життя для цього не вистачить, не те що зарплати мера.

Він обіцяв "приділяти всебічну увагу школам, дитячим та культурним закладам, церквам у вирішенні їхніх щоденних проблем, з якими вони стикаються, виховуючи молоде покоління". Поговоріть у неформальній обстановці з учителями й директорами шкіл, і вони вам скажуть усе, що думають про Романа Калапача. Схоже, він згадує про них лише під час першого і останнього дзвоників.

За чотири роки свого керівництва містом Роман Калапач так і не спромігся втілити у життя гарну ідею - "винести на обговорення громадськості питання про обласне підпорядкування м. Стебника". А можна ж було провести громадські слухання, винести це питання на місцевий референдум. Можливо, за цей час Стебник вже й поміняв би свій статус і не годувався з дрогобицьких об'їдків, а вільно почував себе серед подібних міст, маючи відповідне фінансування. Тому, коли Роман Калапач чотири роки тому казав: "Я люблю своє місто і бажаю бачити його економічно та духовно розвиненим", - я нині думаю, якою морально ущербною людиною треба бути, аби, не задумуючись, вводити в оману стебницьку громаду.

Роман Калапач став міським головою Стебника насамперед завдяки тому, що 1972 року вивісив національний прапор і відбув за це декілька років ув'язнення. Не будемо зараз вдаватися у подробиці цієї справи, на все свій час. Ще живі люди, які знають, що було насправді, а в архівах є документи, позбавлені грифу таємності, які свідчать, хто є хто. Чотири роки тому Роман Калапач у своїй передвиборчій програмі писав: "Тільки та людина зможе подбати про рідне місто, яка почала свій життєвий шлях з боротьби за волю України". Міський голова Стебника відносить себе до цих людей і намагається переконати в цьому стебничан. Але чи можна поставити його поруч з Василем Стусом, В'ячеславом Чорноволом, Євгеном Сверстюком, Мирославом Мариновичем, які мордувалися у брежнєвських концтаборах і пронесли крізь усе життя високоморальну любов до України і до кожного українця?

Нині для всіх очевидним є те, що Роман Калапач знову намагатиметься стати міським головою Стебника, знову підготує люксусову передвиборчу програму, в якій наобіцяє стебничанам золоті гори. Але я думаю, що громада вже не купиться на обіцянки-цяцянки людини, яка так і не зуміла стати вищою за директора магазина і фактично перетворила Стебник на такий магазин, де все продається і купується.

Анатолій Власюк,
газета "Воля громади"

СК "Фаворит" - на кубку світу

Нещодавно у Феодосії (Крим) проходив Міжнародний турнір в рамках Кубку Світу "Юний Файтер" з кік-боксингу у версії "Vako". У змаганнях брали участь команди зі всього колишнього СНД.

Команду Стебника представляли вихованці клубу СК "Фаворит" (тренер Михайло Хацкевич): Тарас Хацкевич, Юрій Хацкевич, Олег Лехович, Ярослав Герасим, Микола Катарина, Василь Лев, Зенон Веселий. Успіх виколисався золотим, срібним та бронзовим ужинками. Спортсмени привезли 4 золотих медалі, 3 - срібних та 3 - бронзові.

Тарас Хацкевич виборов перше місце у розділі фул-контакт у поєдинку з москвичем. Юрій Хацкевич отримав перемогу у розділі фул-контакт (перше місце). Олег Лехович переміг у двох розділах - семі- та фул-контактах - перше місце у фул-контакті і друге - в семі-контакті. Зенон Веселий виборов одне перше місце (семі-контакт) та друге - у розділі фул-контакт. Ярослав Герасим переміг у розділі семі-контакт (третє місце), а у розділі фул-контакт - друге призове місце. Василь Лев провів сім боїв, п'ять з яких завершилися перемогою: у розділах семі-контакт він отримав друге місце, у лайт-контакті - третє. Микола Катарина виборов третє місце у розділі фул-контакт.

За словами тренера команди Михайла Хацкевича, загалом команда виступила успішно, та хотілося би більш яскравих боїв, що приносять золото. І, як кажуть, береженого Бог береже - якомога менше травматизму!

Михайло Володимирович висловлює щиру подяку за фінансову та моральну підтримку керівництву магазинів "Кенія", "Меридіан" та нашим спонсорам - депутатам Стебницької міської ради Романові Біласу, Марії Губицькій та Миколі Яковлєву, а також приватним підприємцям Юрієві Дмитріву, Богданові Іванику, Святославові Середницькому, Асоціації підприємств і підприємців Стебника та всім тим, хто посприяв у поїздці на Кубок Світу, де наші спортсмени гідно представили рідне місто калійників.

Вікторія Лишик,
газета "Воля громади"

Духовні вправи на липень-2010

Поспішаймо любити людей - вони так швидко відходять. Кс. Ян Твардовський.

Ніхто не є таким легковірним, як невіруючий. Св. Іриней з Ліона.

Не завжди добре те, що красиве. Леонардо да Вінчі.

Той, хто живе без Христа, стоїть ззовні перед дверима батьківського дому, на вулиці, без даху на головою. Св. Амвросій.

Мучеництво не в твоїй владі перебуває, а у волі Божій. Бог не хоче нашої крові, а вимагає віри. Св. Купріян з Карфагену.

Ми одні для інших - паломники, котрі різними шляхами, в трудах поспішають на одну й ту ж саму зустріч. Антуан де Сент-Екзюпері.

Ясно відповідаєш Ти, Господи, але не всі чують ясно. Всі питають, про що хочуть, але не завжди чують те, чого хочуть. Св. Августин.

Ісус Христос - це переклад Бога "людською мовою". Романо Гуардіні.

Якщо я обманюю, я себе зневажаю в більшій мірі, ніж того, про кого я сказав неправду. Мішель де Монтень.

Є такі злодії, котрих закон не карає, хоч вони крадуть у нас найцінніше: час. Наполеон І.

Приймайте Христа до ваших столів, щоб ви могли бути прийняті Ним до вічної трапези. Св. Григорій Великий.

Оголошення

Продаю вишивки (рушники, серветки, подушки, чоловічі сорочки, вставки до сорочок та інше). Тел.: 067-93-25-465 (Анна Михайлівна).

Запрошуємо вас відвідати Єпархіальний музей у Трускавці, який знаходиться в приміщенні Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ за адресою: вул. С. Бандери, 19 (поблизу церкви св. Миколая). Музей працює щодня крім вихідних та релігійних свят з 10.00 до 17.00. Вхід вільний.

Запрошуємо вас відвідати вечори органної музики, духовної поезії та співу за адресою: м. Трускавець, вул. Суховоля, 1 (приміщення римо-католицького костелу). Вечори відбуваються у вівторок, п'ятницю та неділю о 20.00.

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.