Хто володіє інформацією, той володіє світом!
№1 » №2 » №3 » №4 » №5 »
№6 » №7 » №8 » №9 » №10 »
№11 » №12 » №13 » №14 » №15 »
№16 » №17 » №18 »
14 років тому відбулася справді значима історична подія, яка гідно символізує розвиток українського народу у ХХ столітті – була прийнята нова Конституція України – перша Конституція незалежної української держави. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Це сприяло підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Конституція врахувала історичний досвід нашого народу і кращі світові традиції. Водночас стала основою формування політичних, економічних та духовних реалій нашого суспільства. Довгий і складний шлях політичного самовизначення засвідчив невмирущу волю українців мати свою державність, бути суверенним серед інших вільних народів Європи і світу. Послідовно і мужньо крізь віки йшов до цього український народ. Витоки конституційного мислення йдуть від видатних державотворців – Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького, Пилипа Орлика, Михайла Грушевського, Михайла Драгоманова, Павла Скоропадського. Вшановуючи великих попередників, ми не можемо не згадати і наших сучасників – державних діячів та політиків, які багато зробили для прориву України в нову якість – від Декларації про державний суверенітет до Конституції незалежної України. У такий спосіб було одержане своєрідне свідоцтво, яке підтвердило кардинальні зрушення не лише в ментальності, а й в реальному житті українського народу.
Втілення конституції виявило багато труднощів. І це закономірно для нашої молодої демократії, демократичний розвиток ніколи не був легким, та все ж у нас є всі передумови бути конституційно розвиненою та правовою європейською державою. Часто можна почути думки, що сьогодні конституція працює не на повну силу і більшість конституційних норм та положень все ще залишаються тільки деклараціями. Але не слід забувати, що конституційні норми, якими б вони передовими і демократичними не були, самі по собі не змінять життя на краще. Сьогодні, аби перетворити зміст на результат, усім нам потрібні підвищена відповідальність, самовіддана праця заради однієї мети – процвітання України як цивілізованої європейської держави. Процвітання Трускавця як одного з найкращих українських міст. Реалії сьогодення довели, що з’ясування політичних відносин – безперспективна дорога в нікуди. Нинішня життєва реальність в іншому, і вимагає вона консолідації всіх здорових сил суспільства чи то на рівні держави, чи в кожній територіальній громаді.
Тільки тоді конституційні засади принесуть конкретні та зримі зміни. Давайте виходити з того, що Україна починається з кожного з нас. І нам під силу збудувати суспільство, в якому панували б гуманізм, демократія, закон і справедливість.
Події сьогоднішніх днів, зокрема події в нашому місті Трускавці, за твердженням політично незаангажованих співвітчизників, свідчать про те, що Трускавецька міська рада консолідовано з громадою таки є гарантом розвитку в державі, розвитку особистості, розвитку національної свідомості. Ми, як громада міста живемо і працюємо і хочемо жити у правовому полі Конституції України.
Наше завдання, мене, як міського голови, і міської ради, -- побачити кожну людину серед 23 тисяч мешканців міста. Відійти від глобальних проблем і організувати роботу місцевої влади для кожної людини зокрема. Треба розуміти, що коштів на все нема. Але турбота про людину – це основне. Я собі це ставлю як основне завдання. Наша міська влада є прогнозованою і стабільною. Ми визначаємо мету і не відходимо від її втілення на користь нашій громаді. Здійснюються заходи щодо поліпшення соціального обслуговування і інших категорій громадян: інвалідів, малозабезпечених та сімей, які отримують соціальну допомогу. Завдяки спільним зусиллям міської влади та громади, співпраці керівників підприємств, організацій вдалося зберегти мережу та забезпечити плідну роботу закладів освіти, охорони здоров’я та культури. Всі наші здобутки – не випадковість і не дарунок долі. Ми досягли такого результату завдяки наполегливій праці наших людей. Є позитивні показники розвитку, досягли високого базового рівня. Треба обов'язково завершити роботу з виконання завдань громади. І треба розуміти, що нові ідеї і люди можуть допустити до різкого зниження результату, здобутого багаторічною працею. Трускавець надто делікатно реагує на зміни, і будь які експерименти недостатньо обізнаних місцевих політиків можуть закінчитися дуже зле.
Всебічний розвиток культури, освіти, ефективне та доступне медичне обслуговування, правова і соціальна захищеність – все це має по праву належати громадянам нашого міста. Потрібні час, віра і напружена праця, щоб конституційні засади увійшли в наше життя конкретними змінами благополуччя й добробуту. То ж давайте будемо виходити з того, що Україна і Трускавець починається з кожного з нас. І нам під силу збудувати суспільство, в якому будуть створені умови для розвитку людини, а матеріальний достаток співвідносився б із кількістю та якістю праці кожного.
У переддень Конституції святкуємо День молоді. Вбачаю у цьому особливе поєднання. Адже удосконалювати Основний Закон, втілювати в життя буде і молода наша зміна. Направду Конституція писалась для Вас, шановні молоді трускавчани.
Дорога трускавецька громадо, гості курорту, вітаючи вас з визначним державним святом – Днем Конституції України, хочу щиро побажати вам впевненості, гідності та усвідомлення захищеності своїх прав, всього того, що дає нам конституція і високе звання громадянина Української держави. А нашим юним громадянам, які 27 червня святкують свій День, бажаю втілити в життя все, до чого прагне ваш розум і душа. Бути молодим – це прекрасно. Та не забувайте, що бути молодим означає бути неупередженим та вірити в свої сили і знати, що немає нічого недосяжного. Прошу для всіх Божої опіки і ласки.
Слава Україні!
Ваш міський голова Лев Грицак
Як відомо, невстановлені особи вночі з 9-го на 10-те червня кинули бойову гранату на подвір'я будинку у селі Станиля, де мешкає Лев Грицак. Граната розірвалася. На щастя, ніхто не постраждав. Також була спалена його дача в Шепільському.
Хто ці особи – повинно відповісти слідство. Однак тепер стає все зрозумілим, на кону - місцеві вибори. Що до цієї події, то ходять різні чутки. Одна з версій - Лев Грицак сам організував підпал дачі та вибух на подвір'ї. Станіславський сказав би : «Не вірю!»
Трускавецька «Опора» не схильна вірити в суїцид міського голови. Скоріш за все, все скидається на те, що хтось хоче залякати Грицака. Такі речі є недопустимими в цивілізованій країні.
Ми рішуче виступаємо проти кримінальних розбірок в нашому місті, ми виступаємо за громадський спокій, ми виступаємо за чесні вибори!
Нагадуємо, наша організація - неурядова, позапартійна і фінансово незалежна всеукраїнська мережа громадських активістів. Ми об'єдналися з метою активізації громадської участі в політичному процесі, шляхом вироблення і впровадження моделей впливу громадян на діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні. Ми працюємо задля розвитку громадянського суспільства в Україні як фундаменту суверенної, незалежної, демократичної, соціальної, правової держави, тому нас важко звинуватити в заангажованості.
Ще раз закликаємо всі політичні сили нашого міста до толерантності, трускавчан бути пильними, «Опора» завжди з вами!
Координаційна Рада ГМ «Опора» в місті Трускавці
Газета "Джерела Трускавця" оприлюднила дані соцопитування, розміщеного на
сайті www.protruskavets.org.ua щоправда, назвавши головним його редактором
Володимира Ключака, що зовсім не відповідає дійсності. Для необізнаних
повідомляємо, що Володимир Ключак є головним редактором "Трускавецького вісника"
на www.turportal.org.ua/visnyk (вісник класичний), а на "Трускавецькому віснику"
особливому ("Про Трускавець") є лише дописувачем.
Соцопитування "Антирейтинг політиків Трускавця (Трускавецька громада обійдеться
без таких політиків…)" не претендує на статус солідного та надійного дослідження
згідно з принципами валідності та репрезентативності. За даними сайту, Лева
Грицака, мера міста Трускавця, вважають таким, без якого обійшлася б громада
міста, всього лише 43 особи. І то ми підозрюємо, що не всі вони трускавчани,
принаймні той громадянин РФ, який теж віддав свій голос. Так що Лев Ярославович
вже може впевнено заявляти, що абсолютна більшість жителів Трускавця (за
винятком якихось півсотні осіб) хотіла б довірити йому керувати нашим містом і в
наступній каденції.
До переліку осіб, без яких обійшлася б трускавецька громада, потрапили і ряд
депутатів Трускавецької міської ради. Так, станом на 29 червня без п. Р. Крамара
обійшлося б 20% трускавчан, без п. І. Пілька - 16%, без п. П. Іванишина - 9%. Ці
депутати ввійшли в першу десятку антирейтингу політиків Трускавця спільно з
іншими особами.
Як повідомив на щотижневій нараді в мерії генеральний директор ТзОВ
"Трускавецький водоканал" Володимир Возняк, найближчі дні в Трускавці можуть
бути певні перебої з водопостачанням, пов'язані із сильними зливами та підйомом
рівня води в річках області, в тому і в річці Стрий, воду з якої ми споживаємо.
До цього часу Трускавець мав безперебійне водопостачання, єдиною проблемою
минулого тижня був розрив труби на приватних городах в районі вулиць Гоголя -
Шашкевича, але наслідки аварії працівники водоканалу усунули. Володимир
Франкович висловив припущення, що перебої з водопостачанням, спричинені
непогодою та зливами, будуть незначними, а абоненти водоканалу з розумінням
поставляться до тимчасових труднощів, спричинених форс-мажорними обставинами.
Трускавчани вже відчувають певне обмеження щодо подачі води - вода подається в
IV мікрорайон не цілоденно, а згідно графіку, є певні обмеження подачі води
(скорочення графіку) в інших районах міста.
Як повідомив 29 червня на щотижневій нараді заступник міського голови Віктор
Марченко, минулого тижня відбулося засідання комісії міськвиконкому з питань
безпеки руху, на якому розглядали пропозицію депутата Юника відносно
впровадження диспетчеризації, яка могла б принести певну користь місту, в тім і
в фінансовому плані. Проте проблемним є місце розташування такого
диспетчерського пункту на вулиці Воробкевича, мешканці якої і так протестують (в
тому і колективними скаргами) проти загазованості вулиці та сильного шуму,
спричиненого маршрутними авто. Одним із варіантів просування ідеї
диспетчеризації є можливість розміщення такого пункту на автостанції по вулиці
Дрогобицькій, вже розпочато перемовини із власниками автостанції, зазначив
Віктор Миколайович.
У вівторок, 22 червня, відбувся прийом громадян в міській раді. Заступники мера
вислухали проблеми мешканців, окремі з них вирішили на місці, проте були й такі,
які навряд чи можна буде вирішити в майбутньому, як от квартирні питання. Майже
на кожен прийом приходять люди з проханням надати їм дозвіл на встановлення
автономного опалення, зі скаргами на протікання дахів. Про минуло тижневий
прийом говорилося і на щотижневій нараді 29 червня, озвучив проблему заступник
мера Віктор Марченко.
Як повідомив на зустрічі з депутатами у вівторок, 29 червня, мер Трускавця Лев
Грицак, Юрій Алієв, генеральний директор КП "Наше місто", отримує ще одного
заступника, ним стає пан Олексій Балицький, який очолював підприємство на час
відпустки Юрія Алієвича і справлявся з роботою досить ефективно. А ще
справдилися наші прогнози щодо переїзду адміністрації цього підприємства
поближче до виробництва - так воно і сталося.
Облдержадміністрація хоче більш чітких звітів та планів робіт РДА та
міськвиконкомів міст обласного підпорядкування, а саме до таких належить і наш
Трускавець. Тепер Трускавецька міська рада щочетверга надаватиме для області
плани роботи на наступний тиждень, а щопонеділка звітуватиме про виконання
завдань. Про це повідомив помічник міського голови, начальник
інформаційно-аналітичної служби ТМР Олег Блажівський. Керівники відділів мерії
зобов'язані плани подавати до кінця дня середи, а звіти про роботу - до кінця
п'ятниці.
На сесії Бориславської міської ради 22 червня депутати відмінили наказ
начальника Бориславського міського відділу освіти Сергія Смоляка щодо закриття 7
- 8 класів в СШ № 9 м. Борислава (мікрорайон Губичі). Депутати як ніколи були
одностайними - за таке рішення проголосувало 25 з 26 присутніх в залі. В залі
були присутні батьки учнів, вчителі цієї школи, директор, а голосування по цьому
питанні було поіменним, так що депутати вирішили не ризикувати своїм майбутнім.
Затвердли бориславські обранці і Правила благоустрою і порядку утримання
територій міста Борислава.
З 5 липня в Бориславі розпочне роботу колекторська фірма, яка відрізатиме від
каналізації злісних неплатників, повідомив на нараді при в.о. мера Борислава
керівник місцевого водоканалу. Дану інформацію водоканал просить поширити всі
місцеві ЗМІ, щоб боржники добре подумали і оплатили заборгованість, адже
повторне підключення до каналізації вийде їм значно дорожче. Один день роботи
спеціалістів аналогу "Спрута" коштуватиме більше 4 тисяч гривень, планується, що
працюватимуть вони близько тижня.
Борг населення перед бориславським водоканалом становить більше 2 мільйонів
гривень, багато людей не платить, бо вважає, що послуги водопостачання не
відповідають належним стандартам. Фахівці фірми "Кременчук - Інжінірінг" зможуть
їх переконати в іншому - за все треба платити.
Єдина стебницька газета "Воля громади", редактором якої є відомий журналіст
Анатолій Власюк, тепер доступна і в Інтернеті, на сторінці
www.volya.stebnuk.com
Нам приємно, що слово правди поширюється і в Інтернет-просторі і що наші
сусіди-стебничани матимуть змогу отримувати інформацію про своє рідне місто не
лише з газети і не лише в Інтернеті частково (в тому і через наше видання), але
повністю. Нагадаємо, що газету "Воля громади" заснувала та видає Асоціація
підприємств та підприємців м. Стебника (голова - Богдан Уневич). Колись в місті
калійників видавалася газета "Наше місто", але її давно нема і , швидше за все,
ніхто її ніколи не відновить.
Діти - це майбутнє кожної нації й від нашого виховання залежить, яким буде наше
майбутнє. Хто сьогодні виховує наших дітей: батьки, телебачення, комп'ютерні
ігри та Інтернет чи вулиця? Чого очікувати нам від такого виховання і куди це
приведе їх?
Прийшли довгоочікувані літні канікули - час відпочинку дітей. Церква Місія
"Воскресіння" пропонує вам десять днів казкового відпочинку у таборі, в горах
Карпатах. Екологічно чисте повітря, джерельна вода, цікаво поставлена програма,
де будуть проводитись командні ігри, естафети та вікторини - все це стане
незабутнім відпочинком для вашої дитини.
Бажаючих взяти участь в такому таборі просимо звертатися за адресою: м.
Борислав, вул. Шевченка, 97, церква Місія "Воскресіння", або ж за тел.
093-89-52-482.
Власна інформація
- Заступник стебницького міського голови Лілія Шологон подала позовну заяву до
суду. Вона не згідна зі скороченням її посади у штатному розписі Стебницької
міської ради. Суддя Зоряна Павлів запропонувала сторонам "не робити публіки" на
всю Україну, але Роман Калапач гордо відхилив цю мирну пропозицію. Перше судове
засідання по цій справі має відбутися 2 липня. Газета "Воля громади"
18 червня - у плавальному басейні ДЮСК "Спортовець" відбувся міжобласний турнір
з плавання серед учнів 1997-1999 р. н. та 2000 р. н. і молодші спортивних шкіл
міста Львова (ДЮСШ №9 - спеціалізована школа з плавання), міста Долини
(Івано-Франківська обл.) та відділення плавання Трускавецького дитячо-юнацького
спортивного клубу. Учасників змагань вітали завідувач відділу освіти Орест Лобик
та директор ДЮСК "Спортовець" Любомир Мацькович. Також на урочисте відкриття
завітали почесні гості - Кирило Чупринін (Заслужений майстер спорту України,
Дворазовий чемпіон світу в команді на звання Найсильніша нація планети,
рекордсмен світу) та Сергій Конюшок (Найсильніша людина світу 2009 р. у ваговій
категорії до 105 кг., рекордсмен світу). Під час виступу Кирило Чупринін сказав:
"Ми приємно вражені , що міська влада м. Трускавця створила для дітей справжнє
диво у вигляді спортивного комплексу ДЮСК "Спортовець" складовою якого є
плавальний басейн. По доброму заздрю дітям та батькам , які мають змогу
займатися спортом та оздоровлюватись в тому чудовому закладі. Приємно здивувало
і те, що користуються діти цим багатством безоплатно. У мене є мрія збудувати
спортивний комплекс у моєму рідному місті Вишневому . Тепер я більш чітко уявляю
яким я хочу його бачити…". Також українські богатирі побажали учасникам
спортивних змагань успіхів у спорті та у житті.
10 вихованців ДЮСК "Спортовець" на цьому турнірі стали призерами серед своїх
ровесників, це Крамар Влас, Підцерковний Даниїл, Пастернак Андрій, Беляк Марта,
Савенко Марія,Кравець Роман, Коцибан Владислав, Римарчук Назар, Воронцов Захар,
Щупак Ярослав (тренери Богдан Смеречинський, Андрій Жгута та Олег Кірчей).
18-20 червня на тенісних кортах та у спортивному залі ДЮСК "Спортовець"
проводились міські змагання з тенісу серед учнів віком до 12 років. У юнаків
перемогу отримав Микитин Андрій, ІІ місце - Багрій Ростислав, ІІІ -
Лавриковський Ярослав. Серед дівчат найсильнішою у цьому виді спорту була
Андросова Анастасія, ІІ місце - Лавриковська Ірина, ІІІ місце у активі
Смольницької Анни ( всі учні тренера Ігоря Микитина).
20 червня проводились традиційні змагання з волейболу та стрітболу. Як правило
проводяться вони у міському парку на спортивних майданчиках біля нижнього
бювету. Цього року через дощову погоду змагання проводились у
спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК "Спортовець".
У змаганнях з волейболу проведено два матчі - серед дівчат 1996 р.н. із
спортивного клубу "Каменяр" ( м. Дрогобич) і дитячо-юнацького спортивного клубу
"Спортовець" (м. Трускавець) та серед чоловічих команд з м. Нового Роздолу та
Трускавця. У дівчат перемогу отримали волейболістки з Дрогобича (3:2), у чоловічих командах сильнішими були трускавчани (3:2).
Одночасно на баскетбольних майданчиках змагались юнаки за правилами гри у
стрітбол ( вуличний баскетбол) Переможці визначились серед учнів 1994-96 р.н. -
команда "Імпульс" - Удич Андрій, Брус Андрій, Олексин Мар'ян та Сирватка Назар,
серед учнів 1997 - 1999 р.н. - команда "Сатурн" - Галин Ростислав, Волощак
Віталій, Тиляк Ігор та Галин Андрій.
Всі змагання організовані спільними зусиллями відділу у справах сім'ї, молоді та
спорту Трускавецької міської ради (завідувач - Зенон Пристай) і Трускавецького
ДЮСК "Спортовець" (директор - Любомир Мацькович) за сприянням Трускавецької
спортивної молодіжної організації "ЗМАГ" (президент - Ігор Гургула).
Любомир Мацькович,
Газета "Джерела Трускавця" у двох номерах (№ 21 і №22 ) подає інформацію про
неординарну подію, що стосується міського голови Лева Грицака та його сім'ї.
Йдеться про вибух бойової гранати на його подвір'ї та підпал його дачі.
Публікації, на нашу думку, подаються з певним відтінком сарказму, смакуванням
неправдоподібних версій, без яких незаангажована та незалежна газета, як
декларують себе "Джерела Трускавця", з поваги до людини, яка зазнала нещастя, і
цілої родини, могла б обійтись. Бо, гадаємо, така гра слів, злорадність, честі
не приносить нікому. Цікавимося, що з цього приводу думає сам Лев Ярославович.
- Чи це задумане підняття рейтингу, піар, чи якісь кримінальні розбори, як це
подає у своїх версіях даний часопис? Чи може щось інше?
- Після того, як один з депутатів влаштував зрив сесії міської ради, у мене
стався інфаркт міокарда. Ця газета писала, що це неправда, це піар. Тепер
відбувається щось подібне. Ті, на кого падає підозра в причетності до
організованого злочину, через цю газету прагнуть протягнути версію про нібито
піар, і спробу підняти мій рейтинг. На жаль, деякі журналісти на цю дешеву
наживку клюнули. Нехай кожний, хто схильний до такої ж думки, що це ніби-то я
сам все організував, уявить себе в моїй ситуації, запитає сам себе - чи спалив
би він свою двоповерхову умебльовану дачу, в якій любила відпочивати сім'я і
особливо діти, чи кинув би собі на подвір'я бойову гранату, цілячись під машину
сина, яка, на щастя, з Божої волі не підірвала автомобіль, а разом з тим і пів
своєї хати та будинок сусіда? Вважаю, підло так подавати цю справу як з боку
власника газети, так і самої редакції. Своїми фантастичними версіями вони
свідомо впливають на хід слідства, що є протизаконним. Сподіваюся, що це не
залишиться без уваги правоохоронних органів. Хочу звернутися до прокуратури, яка
веде контроль за ходом розслідування - дати належну оцінку публікаціям газети
"Джерела Трускавця" на тему замаху. Знаєте, давно відомий такий собі крилатий
вираз - "Тримайте злодія" - кричить злодій". Гадаю, в даній ситуації роль злодія
найбільше підходить тому, хто висуває такі нісенітні версії.
- Хто був у будинку, коли підірвалася граната?
- Дружина і її мама. Вони дуже злякалися. В стані нервового стресу були і
сусіди. Вибух був настільки сильний, що його почули на другому кінці села. Коли
люди довідалися, що це сталося на моєму подвір'ї, то жахнулися від можливих
наслідків.
- На Вашу думку, яка причина такого злого вчинку, бо ніщо не викликає сумніву,
що це була спроба замаху на ваше життя або залякування.
- Коли це трапилося, я не мав відразу якоїсь одної версії, але провівши своє
розслідування, пригадавши і систематизувавши події, я одержав об'єктивні докази,
які привели мене до незаперечного висновку - це було залякування з тим, щоб не
висувався на виборах, помста тих, хто програв мені політичні і господарські
справи. Це є грубе намагання підтвердити себе тіньовим господарем в місті.
Безумовно, це зговір кількох осіб, який дуже просто простежується. Вони, гадаю,
відомі слідству.
- Напрошується питання: раз це був невдалий замах на Ваше життя чи Ваших рідних,
то він може повторитися, тож які у вас подальші наміри - відступаєте чи
продовжуєте йти вперед?
- Ви знаєте, я не з тих, щоб чогось чи когось боятися. Мені доводилося, як
кажуть, йти по грані життя і смерті. Тому, по-перше, я буду йти на вибори,
по-друге, у мене є команда, є багато людей, які в мене вірять. Я не маю
морального права їх кинути. Мій відступ розцінювався б як поразка, як зневіра в
свої сили і можливості.
- Відомо, ви вмієте прощати своїм недоброзичливцям. Як поступите на цей раз,
коли виявлять зловмисників?
- Я не злопам'ятний. Та Бог всім суддя, і з Його волі воздасться усім по
заслузі.
- Ще одне. В останньому номері цієї ж газети поміщено інформацію про те, що ряд
санаторіїв міста мають борги за спожитий газ. Що ви скажете з цього приводу?
- Гадаю, не випадкова, з дозволу сказати, така "інформація". Ця фальшивка є
продовженням тих безсовісних наклепів, які газета робила до цього часу. Це є
абсолютно вигаданий факт. На нараді у міського голови Юрій Алієв не говорив про
санаторії "Карпати",
військовий,
"Шахтар",
"Молдову",
"Батьківщину" та інші, що
вони серед підприємств міста заборгували за газ. Та ці курортні заклади не мають
жодного відношення до боргів КП "Наше місто" за газ, так як у них є свої
котельні і працюють напряму з постачальниками газу. Я вимагав від Алієва
працювати з керівниками усіх підприємств міста, де трудяться боржники. А газета
"ДТ" вводить в оману громаду міста з тим, щоби створити негатив на керівників
названих оздоровниць. Адже вони будуть висувати своїх кандидатів у депутати до
міської ради, а керівництво ЗАТ "Трускавецькурорт" та
ЗАТ "Дніпро-Бескид" висуватиме своїх кандидатів на посаду міського голови. Ця коротка замітка, на
мою думку, є стартом передвиборчого протистояння ПІК (Пілько, Іванишин, Козир) з
іншими претендентами на виборах до органів місцевого самоврядування і початком
розпаду того короткочасного союзу, який вони створили проти мене.
Андрій Говіщак,
21 червня відбулося спільне засідання двох комісій міської ради - з питань
бюджету та житлово-комунальної. Депутати бурхливо обговорювали питання дозволу
на кредит для КП "Наше місто". Як повідомив на щотижневій нараді (29 червня)
заступник мера Віктор Марченко, провідними були дві думки: 1) КП "Наше місто"
саме, без допомоги, не вийде з цієї скрутної ситуації, 2) обов'язково потрібно
зробити певні кроки, заходи, щоб подібні ситуації в майбутньому не
повторювалися.
А вже 29 червня питання обговорювалося на депутатських зборах. Перед зборами
депутати отримали звернення міського голови Лева Грицака, ось його текст:
"Депутату Трускавецької міської ради Шановний (ім'я, по-батькові)
За час каденції депутатів V демократичного скликання Трускавецької міської ради
прийнято багато корисних для розвитку Трускавця та громади міста рішень, що
безумовно вивело Трускавець на значно вищий рівень як місто і як курорт. Було в
нашій діяльності і чимало помилок. Завершується конституційний термін нашого
обрання, незабаром переобиратиметься і депутатський корпус і міський голова, але
людська пам'ять ще довго буде давати всім нам оцінку по виконанню обов'язків
перед громадою міста. Хотілось би, щоб ті перманентні суперечки і незгоди, що
були і особливо ті, які виникають і ще можуть виникнути у передвиборчий період
не знівелювали всього доброго, напрацьованого депутатським корпусом. Ми повинні
забезпечити безперебійну роботу всіх служб, які контролює міська рада, як
соціальних, культурно-освітніх, так і господарських при передачі влади
новообраним. Ми несемо за це моральну відповідальність перед громадою та
відповідальність перед законом.
В даний час найгострішою міською проблемою є забезпечення проплати КП ''Наше
місто" за спожитий газ для своєчасного одержання ліміту газу на новий
опалювальний сезон. Борг із 5 млн. грн. виник в результаті 4 млн. грн. боргу
населення і більше 1 млн. грн. боргу міського бюджету в результаті економічної
кризи. Практично щороку КП "Наше місто" одержувала фінансову підтримку з
міського бюджету і не зможе обійтися без неї особливо в умовах кризи. В даний
час єдиним виходом я бачу одержання кредиту, так як це є найбільш коротким по
часу можливим способом одержання грошей. Так як нам поставлено умову проплатити
2 млн. грн. до 1.07.2010р. я скликав позачергову сесію міської ради для
прийняття рішення з цього питання. Проте два пленарних засідання не дали
результатів. Своїм розпорядженням я створив змішану робочу групу з працівників
міськвиконкому і керівників депутатських фракцій для узгодження прийняття
рішення на сесії. Але І це не дало результату.
Я прошу Вас виконати свій депутатський обов'язок, прийняти участь у всіх
депутатських заходах по вирішенню питання кредиту і до прийняття рішення сесією
не йти у літню відпустку.
Наш обов'язок, незважаючи на загострення передвиборчої боротьби, не допустити
зриву своєчасного початку опалювального сезону заради здоров'я дітей і дорослих
трускавчан. В іншому випадку всі благодійні акції благодійних фондів і
громадських організацій затьмаряться великою бідою.
Надіюсь на Вашу добру волю, щоб запобігти біді.
З повагою,
Збори депутатів тривали трохи менше двох годин, зі сторони депутатів активну
участь в дискусії взяли пп. Іванишин, Маринкевич, Лобик, Яворський, Шумин,
Лаврінок, Алієв, Остапчук, Процишин та інші. Юрію Алієву навіть радили
посповідатися (депутат Лаврінок), на що той відповів, що жодної вини не
відчуває, а його хвороба пов'язана з нервовим перенапруженням. Депутати отримали
всю інформацію, яку хотіли. "Якщо вам чогось бракує, то кажіть - ми надамо
додаткову інформацію, її вам надасть чи то мій заступник Марченко, чи в
оргвідділ" - запевнив депутатів міський голова.
Було висунуто ряд конструктивних пропозицій по оптимізації роботи робочої групи,
яка має подати пропозиції, замість Н. Пономаренко її очолить В. Марченко. Окремі
депутати погрожували, що ця робота не повинна носити аморфний характер, в іншому
випадку прийдеться брати на себе всю повноту відповідальності. Просили депутати
голову не ставити їх і в незручну колінно-ліктьову позу (депутат Процишин),
обурювалися неефективним господарюванням, коли штрафні санкції, зокрема по
Пенсійному фонді, йдуть на мільйони гривень (Остапчук, Яворський, Іванишин),
закликали вирішувати не хто винен, а що робити (депутат Лаврінок). Часу для
роботи в робочої групи є трохи більше, ніж ми думали, адже сесії в четвер, 1
липня, швидше за все, не буде.
Володимир Ключак
22-25 червня 2010 р. у м. Львові проходив ІІІ Міжнародний конгрес "Діаспора як
чинник утвердження держави України у міжнародній спільноті: сучасний вимір,
проекція в майбутнє", 400 осіб із 28 країн світу були присутніми на зустрічі.
Метою та завданням Конгресу було окреслити сучасний стан діаспори та місце
України у міжнародному просторі, також випрацювати та подати конкретні
пропозиції щодо покращення стану даного явища у світовому контексті, обговорити
та опрацювати у секціях дану проблематику і винести на завершальну пленарну
зустріч та подати як резолюцію для розгляду.
Урочисте відкриття Конгресу відбулося 23 червня 2010 р. у Львівському
національному академічному театрі опери та балету ім. Крушельницької. Ірина
Ключковська - Голова організаційного комітету, директор Міжнародного інституту
освіти, культури та зв'язків з діаспорою Національного університету "Львівська
політехніка" привітала усіх з урочистим відкриттям. Церква вітала працю Конгресу
пастирським благословенням патріарха УГКЦ - блаженнішого Любомира Гузара, яке
передав владика Йосиф Мілян - Голова Пасторально-місійного відділу УГКЦ, єпископ-помічник Київський, котрий звернувся із побажанням "щоби українці
на рідній землі і в діаспорі стали і ходили рівними дорогами, дорогами правди і
життя, яким є Господь наш Ісус Христос". Також представники інших помісних
Церков вітали цей Конгрес.
Праці в секціях передували пленарні засідання, де висвітлювалися питання
міграції, еміграції, діаспори та проблеми і позитиви, які викликала ця "четверта
хвиля" в Україні та за кордоном. Зокрема у доповідях йшлося про те, що трудова
еміграція стала не метою заробітку, а стратегією розвитку. За кордон виїжджають
люди, котрі в Україні мають місце праці (хоч і не високооплачуваної) проте з
певних причин вони не мають бажання працювати в Україні. Велися дискусії про те,
як зацікавити молодь працювати для своєї країни. Зокрема, Василь Бортник, перший
заступник директора Львівського обласного центру зайнятості (секція № ІІІ),
зазначив, що "за кордон виїхало загальною кількістю 2,5-7 млн. українців, це,
практично, кожен 5. При цьому ценз вікової категорії 20-49 р., 70% - чоловіки.
Це уже перспектива, а не вимушений заробіток. Як наслідок цього 19,5 тис. дітей
соціальних сиріт. Серед позитивів - належний рівень оплати праці, українці мають
можливість вивчити мову, пізнати іншу культуру".
Доповідачами Конгресу були розроблені та представлені пропозиції та побажання
стосовно "четвертої хвилі" еміграції. Зокрема, Євген Чолій, президент Світового
конгресу українців, у своїй доповіді тезисно та аргументовано представив
діяльність СКУ.
Несподіванкою була вітальна телеграма президента України Віктора Януковича,
надіслана під час конференції, яку п. Ірина Ключковська - організатор та ведуча
Конгресу - зачитала усім присутнім. Там, серед іншого, зазначалось: "… я
підтверждую, що в Україні державною мовою буде українська (реакція залу) …хочу
запевнити, що суворе дотримання прав та свобод громадянина перебуватиме під моїм
особистим контролем…".
Церква як єдиний місток, котрий єднає українців за кордоном, бачить проблему
міграції в особі людини та мотиваціях її рішення виїхати за кордон. Про це та
про сьогоднішній стан українських громад за кордоном грунтовно висвітлив у своїй
доповіді о. Василь Поточняк - виконавчий секретар Пасторально-місійного відділу
УГКЦ.
Загалом робота Міжнародного конгресу була розподілена на вісім секцій за темами:
1. Стратегія моделі співпраці України з діаспорою.
Кожна із секцій винесла на завершальне обговорення пропозиції та зауваження, які
були записані у резолюцію.
У рамках Конгресу у приміщенні Інформаційного центру (з питань
українсько-італійської міграції) "Запорука" було представлено музейну експозицію
"Наші в Італії" - першу і єдину в Україні виставку документів, матеріалів,
взірців прикладної та поетичної творчості, світлин про життя, свята та будні
українських заробітчан в Італії. Автори ідеї та її втілювачі - спільнота
колишніх заробітчан в Італії "Пієта" міста Івано-Франківська. Ці люди забажали
донести нам правду про те, як важко психологічно, та й фізично, доводиться
українцям заробляти гроші, щоб їхні рідні тут, в Україні, мали можливість жити,
працювати, навчатися…
Серед численних заходів у рамках Конгресу вишуканою була виставка українських
національних сценічних костюмів, на котрій було представлено регіональні
українські мотиви одягу. Напрочуд чудовим був концерт, у якому взяли участь
прекрасні творчі колективи різних держав. Кульмінацією вечора став виступ
українця за духом та вірою, розумом та серцем, улюбленця багатьох поколінь -
Василя Зінкевича. Люди з багатьох країн світу стоячи аплодували рідній пісні,
котра так звучить лише на своїй, українській землі. Вражаючим було чути, як
увесь "інтернаціональний зал" заспівував нашу, українську пісню. Саме пісня з
давніх-давен була тим вогнем, який об'єднував і гуртував народ у спільноти.
Україна виткана талантами - і вони промовляють та утверджуються в усьому світі!
Підготувала для Інтернет-видання "Трускавецький вісник" Іванна Рижан,
Заяви Віктора Януковича, Миколи Азарова, інших чільних діячів Партії регіонів
про те, що в кожному місті вони би хотіли мати мерів, які би представляли
інтереси цієї політичної сили, можна було б вважати несерйозними, особливо на
теренах Західної України. Але до ймовірних виборів 31 жовтня залишається чотири
місяці, і видно, що це не порожні слова. На кого можуть зробити ставку регіонали
на теренах Дрогобиччини?
У Дрогобичі головою міської партійної організації є Сергій Гориславський.
Мабуть, всі розуміють, що за нього як за мера дрогобичани не голосуватимуть.
Реальною кандидатурою залишається Олексій Радзієвський. Формально він і досі у
Партії регіонів, хоча його й відсторонили від керівництва обласною партійною
організацією й переформатували Дрогобицьку міську партійну організацію - його
вотчину. Політтехнологи розуміють, що нині в Олексія Васильовича найвищий
рейтинг, проте робити ставку на нього не поспішатимуть. Звичайно, можливі певні
домовленості, але Радзієвський - самостійний гравець, який знає собі ціну. Крім
того, він здатний приймати рішення, які не подобаються Партії регіонів, бо при
цьому орієнтується на дрогобицького виборця, а не на вуйків у київських
кабінетах. Насамкінець, амбітність і жорсткість у відстоюванні власних інтересів
не дозволять йому прогнутися перед лідерами партійної сили, до якої він
формально належить.
Морально підлаштуватися під Партію регіонів готовий Микола Гук, але самі
регіонали, якщо й робитимуть на нього ставку, то лише задля певних оборудок,
пов'язаних з конкретними приміщеннями і земельними ділянками. Але Микола
Петрович - дуже захланна людина, аби з кимось ділитися, тому радше закидає
регіоналів націоналістичними гаслами, ніж поділиться сферами власних інтересів.
Якщо вірити одному надійному джерелу з Львівської облдержадміністрації, в
Дрогобичі готується своєрідний переворот. Так, на посаду голови Дрогобицької
райдержадміністрації готують Михайла Сендака, а на посаду мера Дрогобича -
Михайла Кравця, нинішнього очільника району. Михайло Сендак - людина без совісті
та моралі, тому йому все одно, кому служити - Ющенку, Тимошенко, Балозі чи
Януковичу, лиш би бути при владі. Він може керувати не те що областю, містом чи
селом, а навіть оперним театром. Непрофесіонали з гнучким хребтом потрібні
всюди. Єдина проблема - пенсійний вік п. Сендака. Але регіонали вже стільки
разів порушували закони, проштовхуючи потрібні рішення, що й цю проблему зможуть
розв'язати легко.
Що стосується Михайла Кравця, то велику зацікавленість у тому, аби він посів
посаду мера Дрогобича, виявляють спецслужби та силові структури. Відмовитися від
їхньої пропозиції він не зможе, хоча й розуміє: краще для нього було би
залишитися головою районної держадміністрації. Але ж треба працевлаштувати не
лише новітніх регіоналів, а й колишніх помаранчевих. Не буде ж Сендак
балотуватись у Дрогобичі, де пролетить, як фанера над Парижем. Тому боротьба за
мерство у Дрогобичі з боку Партії регіонів буде жорстокою.
У Трускавці теж не все так просто. Партії регіонів найпростіше зробити ставку на
діючого мера Лева Грицака, і вона вже послала йому декілька сигналів (наприклад,
оприлюднила заяву щодо вибуху гранати на його подвір'ї). Але Лев Грицак -
занадто самостійний гравець, з власними амбіціями й власним бізнесом, аби лягти
під регіоналів. Як і у випадку з Олексієм Радзієвським, певні домовленості
можуть бути, але ручним Грицак ніколи не стане.
Найімовірнішою компромісною фігурою може виступити Руслан Козир, хоча формально
він належить до політичної сили Арсенія Яценюка. Не слід відкидати Євгена Юника,
інших кандидатів від помаранчевих, яким хочеться покерувати, але так, щоб люди
не знали, під яку політичну силу вони лягли.
У Бориславі формальним кандидатом від Партії регіонів може виступити Іван
Удовенко, колишній мер, який нині очолює міську партійну організацію цієї
політичної сили. Але йому пішов сімдесятий рік, рейтинг його неймовірно упав,
так що Іванові Васильовичу вже нічого не світить. Натомість сильною фігурою
виступає лідер опозиції Михайло Лазар, але він сповідує праві ідеї, й
співробітництво з Партією регіонів можливе для нього в разі обрання міським
головою лише на рівні інвестицій у Борислав. Єдина кандидатура, на яку регіонали
можуть зробити ставку, - це Ігор Копач, який свого часу був начальником
нафтогазовидобувного управління "Бориславнафтогаз". Відтак він працював у Києві,
й саме київські, які тепер підпорядковані регіоналам, будуть робити все можливе
й не можливе, аби п. Ігор став не лише депутатом Бориславської міської ради, як
зараз, а й мером міста.
У Стебнику формально за мерство боротиметься Ігор Сушицький, який є керівником
одного з осередків Партії регіонів у місті калійників, однак його шанси
незначні. Регіонали можуть під'їхати до одного з найрейтинговіших кандидатів -
Василя Пецюха. Але найбільш піддатливим у цьому плані зможе виявитися нинішній
мер Роман Калапач.
А взагалі є чимало кандидатів з національно-демократичних сил, які готові
прислужитися Партії регіонів, аби самим збагатитися на мерських посадах.
Зазначимо також, що Партія регіонів в уяві багатьох залишається своєрідною
структурою, яка гребувати нічим не буде.
Анатолій Власюк,
Не перестає дивувати своєю дрімучістю міський голова Стебника Роман Калапач.
Минулого вівторка чергову нараду він проводив у своєму кабінеті. Оскільки це не
було в сесійній залі, а на території мера, я зайшов і чемно запитав, чи можна
бути присутнім. "Ні, не можна", - відповів Роман Степанович, а потім додав, що
нарада згодом буде продовжена у сесійній залі. Я вийшов і став чекати. Але коли
нарада закінчилась, всі вийшли і до сесійної зали не пішли. Я, на всяк випадок,
запитав, чи порушувались на нараді якісь секретні питання, про які не мав би
знати журналіст. З'ясувалося, що ні, обговорювали, як завжди, поточні проблеми.
Якось не пасує міському голові вдаватися до шулерства, виступати в ролі
звичайнісінького брехуна. Але що поробиш? Як казав один Президент України, маємо
те, що маємо.
Чесно кажучи, я вже не можу дивитися на Романа Степановича, бо знаю про нього
набагато більше, ніж поки що можу про це написати. Звичайно, я усвідомлюю, що
навіть надруковане йому не подобається. Але я виконую свою роботу - інформую
мешканців Стебника. Так що просив би Романа Степановича не заважати мені. Якщо
це останнє китайське попередження до нього не дійде, я змушений буду діяти
згідно чинного законодавства. За перешкоджання журналістській діяльності
передбачена кримінальна відповідальність.
А те що Роман Калапач - брехун, для мене не новина. У своїй передвиборчій
програмі він таке наобіцяв стебничанам - і банально розвів їх, як лохів...
Анатолій Власюк,
Продаю вишивки (рушники, серветки, подушки, чоловічі сорочки,
вставки до сорочок та інше). Тел.: 067-93-25-465 (Анна Михайлівна).
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 »
№24 » №25 » №26
№51 (174)
29 червня 2010 р.
Привітання міського голови Трускавця Лева Грицака з Днем Конституції України
Шановні трускавчани та гості курорту! Вітаю вас з Днем Конституції України!
Заява Координаційної Ради ГМ «Опора» в м. Трускавці
Новини Трускавця та регіону
43 трускавчан не любить Лева Грицака
Часткові проблеми з водопостачанням
Справа з диспетчеризацією просувається туго
Відбувся прийом громадян
У Юрія Алієва з'явився ще один заступник
Міська рада звітуватиме про роботу перед областю чіткіше
Губичі школу відстояли
Борислав відключатиме злісних неплатників від каналізації
"Воля громади" - на повноцінному сайті
Християнський табір відпочинку - до послуг дітей
Вісті зі Стебника
- П'ять депутатів Стебницької міської ради звернулися до Дрогобицького
міжрайонного прокурора Олега Соболя з заявою. Вони стверджують, що в одному з
розпоряджень Романа Калапача була вчинена фальсифікація та підроблено рішення
останньої сесії Стебницької міської ради. Зокрема, мова йде про затвердження
структури виконавчих органів. Народні обранці вимагають притягнути винних до
кримінальної відповідальності. Серед "винних" може опинитися не лише Роман
Калапач, а й секретар ради Геннадій Куцан.
- Як казав герой одного фільму, "збулась голуба мрія ідіота" - Роман Калапач
фактично одноосібно керує Стебником. Щоправда, колись стебницькі війти робили те
саме, в них не було громіздкого штату, як зараз, а справи йшли добре. На жаль,
некомпетентному господарникові Романові Калапачу, який, м'яко кажучи, неналежним
чином використовує бюджетні кошти (один так званий ремонт доріг чого вартує!),
це не загрожує, але факт залишається фактом: секретар міської ради Геннадій
Куцан знаходиться у відпустці, перший заступник мера Богдан Асафат - на
лікарняному (за його словами, в нього не хочуть брати листки непрацездатності -
готують на звільнення?), ще один заступник Лілія Шологон теж фактично
відсторонена від посади. Залишився, правда, керуючий справами міськвиконкому
Ігор Говірко, який свого часу, будучи депутатом, голосував за відставку Романа
Калапача, а тепер вірно виконує всі його розпорядження, навіть якщо вони
суперечать чинному законодавству.
- Будь-який цивілізований народ шанує своїх національних героїв. Пам'ятники їм є
місцем поклоніння. У Стебнику, схоже, пам'ятник Тарасові Шевченку став розмінною
монетою, убивчою характеристикою нашої меншовартості. Біля нього не те що квітів
не побачиш, які би мали бути там цілодобово упродовж року, та ще й коні
пасуться. Цього не бачать керівники КП "МВУЖКГ"? Про це не знає Роман Калапач?
Чи вони зайняті більш глобальними проблемами? А коні? Коні, як завжди, не
винні...
- 17 червня у міській лікарні Стебника відбулися урочистості з нагоди
професійного свята. У присутності майже усього медичного персоналу головний
лікар Роман Пукало виголосив подяки кращим працівникам, а міський голова Роман
Калапач вручив їм вітальні грамоти. Та на цьому урочистості не завершилися. На
медиків очікувала цікава концертна програма. Завдяки старанням Яни Павлик
(Урбанович), працівниці Стебницької лікарні, відбулась цікава розважальна
програма, під час якої були зіграні гумористично-сатирічні сценки на медичну
тематику. Головними акторами у цьому театральному дійстві виступили представники
підростаючого покоління. Коли естафета привітання перейшла до старшого
покоління, на сцені з'явився директор Дрогобицького Народного дому Петро Кос,
який щиро подякував медикам за їхню роботу і в подарунок виконав декілька
пісень. Завершували вітально-урочисту частину відомі у регіоні співаки Світлана
Добрянська та Ярек, які також мали що сказати працівникам медицини. На
завершення урочистої програми для трудівників цього медичного закладу прозвучало
традиційне "Многая літа", яке у медицині має надзвичайно суттєве значення.
Інформація Трускавецького ДЮСК "Спортовець" про проведення спортивно-масових
заходів до Дня міста Трускавця з 18 по 20 червня 2010 року
директор ДЮСК "Спортовець"
Лев Грицак: "Бог їм суддя!"
газета "Франкова криниця Підгір'я"
Кредит дозволять взяти, але з умовою?
п. (прізвище, ім'я, по-батькові)
міський голова Л. Грицак"
У Львові відбувся ІІІ Міжнародний конгрес "Діаспора як чинник утвердження
держави України у міжнародній спільноті"
2. Збереження національної ідентичності українців зарубіжжя.
3. Новітні явища світового українства в контексті східної діаспори та нової
хвилі еміграції.
4. Освіта українського зарубіжжя: сучасний стан та перспективи.
5. Культура і мистецтво українського зарубіжжя: сучасний стан та перспективи.
6. Місце і роль ЗМІ діаспори у просуванні та захисті українських національних
інтересів у міжнародній спільноті.
7. Церква як центр збереження та формування духовності українця за кордоном.
8. Лемки як складова світового українства.
учасник
Конгресу
Партія регіонів хоче мати на Дрогобиччині своїх мерів
часопис "Тустань"
Роман Калапач - брехун
газета "Воля громади"
Оголошення
© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно.
Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.