Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№46 (169) 11 червня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Міському голові Трускавця підкинули вибухівку

9 червня о 4.00 на подвір'ї міського голови Трускавця Лева Грицака пролунав вибух, під час якого пошкоджено вікна фасаду будинку міського голови. Жертв і потерпілих немає.

Як повідомило ZAXID.NET компетентне джерело в головному управлінні обласної міліції Львівщини, у Дрогобицький райвідділ внутрішніх справ зателефонувала дружина Лева Грицака Галина, яка повідомила, що о 4.10 вранці невідома особа кинула на подвір'я її будинку у с. Станиля Дрогобицького району вибуховий пристрій, який вибухнув, пошкодивши шиби, однак не завдавши шкоди їй. Також вона повідомила, що її чоловік Лев Грицак відсутній, бо перебуває на відпочинку в Одеській області. Також, за даними джерела, під час вибуху пошкоджено два вікна сусіднього будинку, який належить заступнику начальника Бориславської ДПІ Петру Дворецькому.

У коментарі ZAXID.NET начальник ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області Денис Харчук підтвердив інформацію про те, що на подвір'я будинку міського голови Трускавця було кинуто вибуховий пристрій, однак зазначив, що наразі триває розслідування, яке встановить обставини цієї події.

На місце події виїжджало керівництво ГУ МВС України у Львівській області, слідча оперативна група, з місця події вилучено залишки вибухового приладу, які передано на дослідження експертів.

www.zaxid.net

Відносно замаху на мера міста

Вищенаведена інформація вкотре доводить нашу правоту, що певне бандитсько-рейдерське угрупування (а може і не одне) прагне взяти під контроль Трускавець. Чітка та непоступлива позиція нашого мера Лева Грицака відносно недопущення приватизації водних ресурсів, "Нафтусі", лісових угідь, а також його популярність серед місцевого населення та найбільший рейтинг довіри перед майбутніми виборами призвели до того, що на нього було здійснено замах. Не можна виключати і версію помсти, зокрема через заборону продажу алкогольної продукції в місті в нічний час.

Кажуть, що кілька днів перед вкиданням гранати у вікно будинку голови було здійснено підпал одного з багатьох будиночків на відпочинковій базі Шепільсько - якраз той єдиний, який перебуває у співвласності Лева Ярославовича, хоча наскільки це правда, нам не відомо. Асоціація із підпалом колишньої "більярдної" все-таки напрошується, хоча ми її і відганяємо. І хоча слідство по даному питанні триває, порушено кримінальну справу та відпрацьовуються різні версії причин замаху, все ж можна зазначити, що наш прогноз, що наступні вибори будуть дуже брудними і опоненти Лева Грицака не зупиняться ні перед чим, щоб захопити владу в свої руки, справджується. На жаль.

Випускники протестують

Випускники протестуютьБлизько години (з 12.00 до 13.00) тривав протест випускників нашого регіону 9 червня перед дрогобицькою ратушею. Учні 11-х класів протестували проти надзвичайно складних завдань тестів з англійської мови, які далеко виходять за рамки не те що навчальної програми звичайної школи, а і шкіл спеціалізованих, а навіть і вишів. Випускники приїхали до Дрогобича і з окремих сіл району, і з Стебника, і з Борислава, і з Трускавця. Трохи менше сотні мітингувальників скандували ряд лозунгів, зокрема за чесне ЗНО, а кілька представників випускників начальником відділу внутрішньої політики Дрогобицької міської ради Іваном Тихим, який вийшов до протестувальників, були запрошені на сесію ради, яка якраз проходила в ратуші.

Дрогобицькі депутати одноголосно підтримали протест школярів, який, до речі, бурхливою хвилею прокотився по всіх регіонах України. Окрім однієї випускниці про стан справ із ЗНО з англійської мови розповів і депутат ДМР Володимир Крайчик, директор однієї з дрогобицьких шкіл.

З випускниками поспілкувалися і заступник мера Дрогобича з гуманітарних питань Богдан Пристай, і п. Леся Пашко з відділу у справах сім'ї та молоді. А один з опозиційних до дрогобицької влади політичних діячів навіть виступив на імпровізованому мітингу. Всі випускники одноголосно схвалили текст звернення до міністра освіти України пана Табачника, текст звернення після невеличкого редагування відправлять цьому посадовцю і як офіційний лист з дрогобицької ратуші.

"Каменяр" приватизує колектив магазину

Дрогобицьку книгарню "Каменяр" все ж приватизує трудовий колектив цього магазину. Таке рішення прийняли депутати Дрогобицької міської ради вчора, 10 червня. Перед депутатами виступила представниця магазину, яка зі сльозами на очах розповіла про спробу рейдерської атаки на книгарню в минулі роки і про те, що лише втручання депутата Степана Якима врятувало тоді їх. 27 років працівники реалізовують книжкову продукцію для жителів та гостей студентського міста Дрогобича. Звинувачення полетіли на адресу "вічної депутатки" Віри Байси, яка буцімто вчиняє перешкоди відносно приватизації книгарні. Богдан Іванців та Богдан Волошин від двох найбільших в раді фракцій "НУ" та БЮТ підтримали колектив магазину у своїх виступах. Рішення пройшло, колектив може приватизовувати "Каменяр", він і далі залишиться книжковим магазином, тобто цільове призначення споруди змін не зазнає.

Каменяр приватизує колектив магазину Каменяр приватизує колектив магазину

Вето Миколи Гука не подолано

На сесії 10 червня депутати Дрогобицької міської ради спробували подолати вето мера міста по трьох питаннях, їм це не вдалося, забракло голосів. Мер зазначив, що він ветує документи, не погоджені юридичним відділом, окремі депутати сумнівалися в компетенції цього органу. Одне з питань, вето на яке спробували подолати депутати стосувалося приватизації земельної ділянки на березі річки, інше - ділянки під садівництво одного з депутатів.

За полювання без дозволу притягують до відповідальності

Нещодавно в лісових угіддях поблизу Трускавця було спіймано мисливця, який полював без жодних дозволів, повідомив Богдан Сушириба, очільник товариства мисливців та рибалок Дрогобицького району "Лісівник". Затримання здійснено за участю "Беркута", відкрито кримінальну справу, накладено штраф у півсотні гривень.

Проходить наукова конференція

В п'ятницю, 11 червня, в санаторії "Карпати" розпочала роботу наукова конференція. Присвячена вона ряду важливих для нашого міста-курорту питань, зокрема щодо якості мінеральних вод, їхнього збереження та відносно розвитку курорту.

"Наша Україна" була проти продажу землі Ющенку

Ми вже повідомляли про запит голови фракції "Наша Україна" в ТМР Ігоря Пілька стосовно виділення трускавецької землі особам, які до нашого міста жодного стосунку не мають. В ексклюзивному коментарі з цього приводу для видання "Трускавецький вісник" Ігор Федорович зазначив, що він був одним із тих, хто був проти виділення кілька гектарів трускавецької земельки, про яку особисто просив рідний брат теперішнього екс-президента Петро Ющенко. "Я з цього приводу навіть мав тоді розмову з тодішнім губернатором Львівщини Петром Олійником і ми зробили все, щоб це питання було вирішено на користь трускавецької громади" - запевнив нас у телефонній розмові депутат міської ради.

Все ж варто зазначити, що значна частина землі, яка належала територіальній громаді Трускавця, була продана (в 2007 і 2008 - на аукціонах) і за неї було виручено кошти, які тепер навряд чи вдалося б вторгувати, адже після кризи цей сегмент ринку теж відчутно постраждав. За виручені на земельних аукціонах кошти було зроблено ряд хороших справ - відремонтовано заклади освіти, культури, майже збудовано котельню біля міської лікарні, впроваджено ряд енергозберігаючих технологій. Звичайно, що на цьому питанні спекулюватимуть всі, кому не лінь, проте варто пам"ятати, що ніхто землю з Трускавця КрАЗами чи КамАЗами не вивіз, а кошти використано ефективно. А скандал навколо 17 гектарів, які Модричі з подачі обласного депутата хотіли собі присвоїти, дав позитив небаченого плану - Трускавець довів, що ці землі належать нашому місту законно і ми маємо всі підстави претендувати на те, щоб території навколо міста, які тепер чомусь належать району, були все-таки включені до наших володінь.

Власна інформація

Стебницький громадський рух

Двадцятого червня о 15.00 в Народному домі відбудеться Другий форум громадських організацій Стебника. Метою зібрання є завершення розпочатої у 2008 році роботи з об'єднання громадських організацій в єдину силу "Стебницький громадський рух". Ініціатором об'єднання виступила Асоціація підприємств і підприємців Стебника.

Мер втратив інтерес

Останні дві наради, що проходять щовівторка у стебницькій міській раді, проводить Геннадій Куцан. Минулого разу Роман Калапач повідомив, що їде до Львова вирішувати глобальні стебницькі проблеми, а цього разу його закликали до телефону, і більше у сесійній залі він не з'являвся. Схоже, міський голова втратив інтерес до нарад, тим паче, що тепер кабельне телебачення не передає стебничанам його доленосні звернення. Самі наради перетворилися на нудне марнування часу. Насамперед, немає аналізу того, що зроблено за минулий тиждень. Одні й ті ж проблеми обговорюють декілька разів, а нічого не змінюється. Голови об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (а лише вони чемно ходять на наради) погрожують більше їх не відвідувати, тим більше що у людей нема довіри до влади.

Чому зі снігом зникають дороги?

Останнім часом у Стебнику активізувалася робота з латанням вулиці Трускавецької. Безпосередньо за цю роботу відповідає міський голова. Але, схоже, знову десятки тисяч гривень втопчуть у болото. Мешканці Стебника згадують, як свого часу заступник мера Борис Татаринов контролював мало не кожну ямку, куди клали асфальт. Звичайно, це не робота для чиновника такого рангу, зате дороги не зникали разом зі снігом.

Стебничан уберігають від загазованості?

Чимало стебничан скаржаться на те, що їм безпідставно вимикають газ. Таке може тривати декілька днів. Звиклі до цивілізації люди не мо-жуть зрозуміти, в чому річ. А причина в тому, що газовики вимикають від газу боржників, а заодно й тих, хто справно сплачує всі квитанції, причому людей не попереджають. Секретар міської ради Геннадій Куцан обіцяв розібратися в цьому питанні, але люди ставляться до його обіцянок зі скепсисом.

Свято вдалося на славу

У Міжнародний День захисту дітей у ресторані "Майдан" (м. Стебник) зібралися члени Товариства захисту дітей-інвалідів "Надія". Їх поблагословив отець Михайло Комарницький. Відтак виступили голова цього Товариства Катерина Бурак, а також голова осередку Партії регіонів Ігор Сушицький, який заспонсорував дітям 250 гривень.

У концертній програмі виступили учні загальноосвітньої школи № 7, зокрема 8-Б класу Гриб А., Гаврилів О., Божко Р., Павлик В., під керівництвом вчителя музики Романа Руб'яка (ансамбль "Вишиванка", співачка О.Уневич). Вела програму вчителька цієї школи Т.А.Рощупкіна. У програмі були вірші, пісні, ігри, розваги, в яких активну участь взяли діти з особливими потребами. Василько Піхоцький розповів вірш про Україну, Тарнавський - про маму і добрих людей, Іванка Лужецька заспівала пісню. Валентин Павлик провів майстер-клас танцю "хіп-хоп", діти радо відгукнулись і навчились танцювати. Майстер-клас перейшов в імпровізовану дискотеку.

Від батьків з подякою за організацію свята виступив батько Анастасії Мороз. Всі присутні були вдячні спонсору цього свята - ресторану "Майдан" (керівник - Ольга Притула).

Газета "Воля громади",
м. Стебник

У Дрогобичі бажання заробити на металобрухті закінчилося трагедією

Учора, 10 червня, на дрогобицькому заводі "Кераміка" стався нещасний випадок: внаслідок падіння залізобетонного перекриття-покрівлі цеху, разом з боковою стіною, загинув 56-річний чоловік. Про це повідомив кореспондент ЗІКу з посиланням на начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Миколу Летнянчина.

Ще один 56-річний чоловік отримав тяжкі травми - переломи стегна, гомілки, тазу, а 46-річний - рану голови. Всі троє колишні працівники ДП "Кераміка", які самовільно проникли на територію підприємства, зрізали металеві конструкції у недіючому цеху для здачі їх на металобрухт.

У Дрогобичі в Інтернет-клубі, де проводились азартні ігри, податківці вилучили комп'ютери на 560 тис.грн.

У Дрогобичі працівники відділу податкової міліції ДПІ у Дрогобицькому районі виявили Інтернет-клуб, в якому 8 комп'ютерів використовувалися для проведення азартних ігор. Про це ЗІК повідомили у відділі податкової міліції ДПІ у Дрогобицькому районі. У цьому Інтернет-клубі здійснювалися азартні ігри громадян за винагороду при виграші. Під час перевірки були вилучені комп'ютери із комплектуючими на загальну суму 560 тис. грн. Матеріали перевірки та вилучені товарно-матеріальні цінності скеровані у Дрогобицький міськвідділ міліції.

www.zik.com.ua

Богдан Іванців: "За чотири роки Дрогобич взагалі далеко відкинутий"

Лідерові "нашоукраїнців" у місцевому парламенті Богданові Іванціву не звикати до критичних стріл на свою адресу. Але й він чимало критикує тих, хто, на його думку, лише шкодить Дрогобичу.

Ми розмовляємо з ним про новий вид його бізнесової діяльності, про те, чому об'єкти в Дрогобичі продають за безцінь, чому депутати знову не відправляють Миколу Гука у відставку і чи буде він балотуватися на посаду міського голови.

"Заступник міського голови не є розпорядником коштів"

- Ви відкрили свій ресторан. Містом ходять чутки: де ви гроші взяли? Кажуть, що відмили на тих дорогах, яких уже немає.

- Мені 55 років, я в бізнесі з 1992 року. Де я взяв гроші? Я працював за кордоном з 1989 до 1991 року. Я заробив і почав вкладати гроші у підприємство, яке створив. А щодо того, що я був заступником міського голови і буцімто відмив купу грошей, то запускають ці чутки, говорять різні дурниці. З червня по грудень минулого року, коли я працював заступником мера, я зробив дуже багато справ для Дрогобича, позитивних справ, як на мене. Зрозуміло, що коли зробили опитування і побачили мій високий рейтинг, то зрозуміли: щось треба робити. І почалося! Або депутатський мандат віддавай, або з посади йди, або ще щось. Пригадайте всі ці історії. Зрозумійте, що заступник міського голови не має доступу до фінансів, він не є розпорядником коштів. Моє завдання було - координація робіт, виконання тих рішень, які прийняті. Я вважаю, що свою роботу я зробив добре. Щодо ресторану (до речі, це не ресторан, а кафе), то саме життя змушує щось робити. Не працює нині економіка, моє підприємство має проблеми з замовленнями. Тому підприємство, люди, які на ньому працюють, вирішили вкласти гроші саме в цей бізнес. Будуючи якесь приміщення, даєш роботу тим людям, які з тобою. Зараз важкий час, і не хочеться людей відправляти на вулицю. Це приміщення, де нині кафе, я спочатку взяв в оренду для телерадіокомпанії "Алсет", платив 4-5 тисяч орендної плати. Вирішив викупити приміщення, щоб не платити оренди. Зараз намагаюсь дати лад, думаю, що кафе "Зорепад" привабить багатьох людей, особливо молодих, де можна привести дітей, покуштувати морозива, добре поїсти. Тут можна буде відпочити. Ви ж подивіться, в центрі майже немає подібних закладів.

- Нещодавно у "Галицькій зорі" було опубліковане інтерв'ю з директором п'ятнадцятої школи Ігорем Логином. Казали, що в кулуарах сесії Ви десь на нього нападали. Що Вам не сподобалось з того, що сказав Ігор Львович?

- Багато з того, що сказав Ігор Логин, не відповідає дійсності. Логин ніколи не був у процесі перемовин. Він представник Конгресу українських націоналістів, вони твердо виконують те, що говорить Гук. Мені здається, що депутати від КУНу ніколи не мали своєї позиції. Можливо, це й не добре, що я так кажу, але так є. Будьмо об'єктивними. Тому жодних домовленостей з Логиним не було. А те, що він говорить щодо Гука? Вимагали апеляцію відкликати, цього хотіли 28 депутатів, якщо не помиляюсь. Так ось вони разом з Логиним несуть відповідальність за те, що сьогодні є в місті. Я маю на увазі ті об'єкти, які ми продаємо за безцінь і через бездіяльність влади. Я розумію, що є рішення суду. Але якщо воно незаконне, то треба було реагувати, напевно. Душа би мала боліти, що воно незаконне.

"У нас домінує психологія нероб, радянських пролетарів"

- Чи не визріває думка у депутатів знову відправити Миколу Гука у відставку? Він не звітує перед громадою, не відповідає на листи людей, на що звернув увагу прокурор. За аналогічну бездіяльність його відправили у відставку минулого разу.

- До мене підходили окремі депутати з пропозицією ставити питання про припинення повноважень міського голови. Повноваження Миколи Гука вже закінчилися, оскільки він був обраний на чотири роки. Можна було би десь і це врахувати. Але чи є сенс у цьому? Я думаю, що це не вихід. Ми припинили його повноваження, бо розуміли його нефаховість. Думаю, що ми не один об'єкт у місті зберегли, бо за безцінь пішли би й інші об'єкти. Через бездіяльність або з мовчазної згоди міського голови це все робиться.

- Що конкретно Вам не подобається у діяльності чи, як Ви кажете, у бездіяльності міського голови?

- Ось дивіться. Він став міняти кадри. Якби ж то він ставив на посади фахових людей, але ж насправді - далеко ні. Я не хочу нікого ображати, але ж це очевидні речі. Тепер щодо продажу майна. Люди, які не мають жодного стосунку до універмагу, виграли суд і купують це приміщення за якихось три мільйони. Міський голова розводить руками і каже, що, мовляв, це рішення суду. А ми ж свого часу хотіли на аукціоні продати універмаг і одержати 15 мільйонів. Я розумію, що криза, сьогодні немає покупця, але тоді, мабуть, не варто взагалі продавати цей об'єкт. І це не перший випадок. Земля для нафтопереробного заводу - за безцінь, кінотеатр "Прометей" - за безцінь, тепер універмаг - за безцінь. Що далі? Який ще об'єкт піде за безцінь? Ви ж подивіться, все робиться за однією і тією ж схемою. А історія з парком? В якому він стані зараз? Жодного реагування з боку міського голови. Парк два роки стоїть, ніхто нічого не робить. Мене як дрогобичанина болять ці питання.

- Швидше за все, 31 жовтня відбудуться вибори до місцевих рад. Чи готова "Наша Україна" у Дрогобичі до виборів?

- Так. У нас була політрада, готуємо конференцію, буде з'їзд нашої політичної сили. Ми будемо йти на вибори. Це зрозуміло. Знаєте, ці негаразди в політиці поставили виборця в таку ситуацію, що я боюсь, аби його вибір не був набагато гіршим, ніж ми мали у попередні роки. Люди в розпачі, нікому не вірять. Сьогодні на хороших гаслах до влади прийшли такі, яким, я прошу вибачення, в школі ще треба вчитись, а потім радити іншим. Він в своєму житті собачої будки не побудував, а йде, бо хоче ощасливити місто як депутат чи міський голова. Нещодавно був у Стрию. Запитую в себе: чи я в Україні? Місто має належний вигляд, його регулярно прибирають. Чотири рази стрияни обирають Шрамов'ята міським головою, обирали народним депутатом стриянина Осташа, стриянина Гладія. І ті хлопці все робили для всього міста. Ми ж обирали самі знаєте кого. Аж варяг Гук ощасливив місто. За чотири роки Дрогобич взагалі далеко відкинутий. Думаю, що треба творити комітет з партій правого спрямування, які би могли не поборювати одні других на виборах, які би мали довіру у виборця. Є загроза для нас на місцевих виборах, бо, боюсь, що вони стануть продовженням того вибору, який ми зробили на президентських виборах.

- Чи будете Ви балотуватись на міського голову Дрогобича?

- Буду.

- Чи є якесь важливе питання для Вас, яке я не задав?

- Я би хотів наголосити на тому, що чомусь тільки у Дрогобичі до тих людей, які будують, щось створюють, негативно ставляться. Якщо ти будуєш - це зле. Чому? Я будую і буду будувати - власну хату, офіс, контору, магазинчик. Я кожного року щось роблю, щось створюю. Це моє життя, я в тому живу. Я не пропив, не прогуляв. Я з собою це в Америку не заберу. Я тут працюю, тут живе моя родина. А у нас домінує психологія нероб, радянських пролетарів. Але ми це вже проходили, цю тенденцію треба поборювати. Ось і закидають, що десь щось вкрав. Скажіть, де вкрав, що вкрав, у кого вкрав? Маса перевірок, нічого не знайшли. Якби я хоч одну гривню взяв, та Гук не знаю що би зробив!

Анатолій Власюк

Наталія Петрицин: "На нинішній день кількість бродячих собак збільшилась"

У Стебнику почастішали випадки, коли собаки кусають людей. Що трапилося? Коли, нарешті, запрацює притулок для нещасних тварин, яких покинули господарі? Про це ми розмовляємо з Наталією Петрицин, президентом Товариства захисту тварин.

- Свого часу Роман Калапач обіцяв, що створить притулок для бродячих псів. Як зараз вирішується це питання?

- Це питання взагалі ніяк не вирішується. На нинішній день кількість бродячих собак збільшилась. Ми займались раніше стерилізацією, зараз наші можливості обмежені, і тому кількість бродячих собак збільшилась. Ми мали для цього нежитлове приміщення, зробили чимало доброго. Тепер це приміщення розвалили, покрали все, поруйнували. Ми вже там нічого не можемо зробити.

- Але ж це питання вирішувалось на сесії Стебницької міської ради.

- Вирішувалося питання про те, щоби нам дали хоча би приміщення під офіс, щоб вели документальну роботу, зверталися в Борислав, Дрогобич, Трускавець, до міських рад, аби нам допомогли. Якщо у нас нема землі, то, може, щось знайдеться на їхній території. Але ще ніяких грошей не було передбачено в бюджеті на ці цілі, так що нам нічого не могли пообіцяти.

- Свого часу йшла мова про виділення земельної ділянки для притулку собак у Стебнику. Що з того вийшло?

- Це питання розглядали на засіданні однієї з депутатських комісій. Нам сказали, що землі нема, також нема для нас приміщення.

- Отже, всі обіцянки міського голови і депутатів залишилися цяцянками?

- Можна сказати, що так. Люди звертаються до нас зі скаргами на те, що їх покусали собаки. Знаєте, що в міській раді роблять? Якщо когось покусала собака, вони скеровують людей до нас, кажуть, що, мовляв, є така організація, яка займається цими питаннями. Як ми можемо цим займатись, якщо ми не маєм де цим займатись? За які кошти? Ніхто нам нічого не виділяє. Люди розпускають чутки, що буцімто нам виділяють кошти, і ми повинні займатися цим. Раніше нам трошки грошей давали самі стебничани. Тепер криза, багато хто сам не може прожити. То хто буде займатися собаками?

- У Трускавці нещодавно прийняли рішення зробити притулок для собак.

- В Трускавці давно крутять рекламний ролик по телебаченню, а також дали повідомлення в засоби масової інформації, буцімто там є притулок. Можу вам сказати, що в Трускавці жодного притулку немає, там не виділено під це земельної ділянки. Члени нашого Товариства Котормус і Ємельянов виїжджали на цю земельну ділянку, але це є приватна власність, там людина, може, має якісь свої плани та інтереси. Скажу більше. Минулого року на сесії Трускавецької міської ради Юрій Алієв, керівник комунального підприємства "Наше місто", сказав, що на курорті не буде притулку для бродячих собак, їм цього не потрібно.

- Ширяться чутки, що деякі члени Товариства вийшли з нього.

- Це неправда. Всі працюють.

Анатолій Власюк,
газета "Воля громади"

Хто допоможе мешканцям гуртожитку на вулиці Бандери, 3?

Ми вже писали про ситуацію, яка склалася в гуртожитку на вулиці Степана Бандери, 3.

Нагадаємо, що міська влада подарувала (!) підвал і перший поверх приміщення церковній громаді в особі отця Лужецького. Від людей відібрали душові і пральню, фактично порушивши їхні конституційні права.

Але біди мешканців гуртожитку на цьому не закінчилися. Бачачи таке свавілля влади, мешканці гуртожитку п. Комарницька, якій належить кімната 212, і п. Комарницький із 213 кімнати, самовільно поставили перегородку, перекривши вікно і батарею, яка обігрівала коридор. Мешканці змушені платити за тепло, якого не отримують.

Мешканці гуртожитку у цій ситуації звинувачують міську владу. Зокрема, у своєму зверненні вони наголошують: "Складається враження, що влада навмисно затягує вирішення даного питання, так як до цього дня змін ніяких не відбулося, і ми так і живемо з електричною лампочкою замість денного світла".

До речі, про електричну лампочку. Якщо ви зайдете на другий поверх гуртожитку і не будете знати, де вимикач, то в пітьмі (а надворі світить сонце!) нічого не побачите. У коридорі звисають дроти, до яких легко доторкнутися рукою навіть дитині. Пожежники зафіксували порушення правил пожежної безпеки, але ніхто практичних висновків не зробив.

Окрім того, п. Комарницький самовільно вирішив здійснити прибудову до своєї кімнати, хоча офіційного дозволу від міської влади не має. Більше того, влада зобов'язала його розібрати самовільно збудовану перегородку в загальному коридорі, але, як ви здогадуєтесь, цього не зроблено й досі.

Мешканці гуртожитку вже давно зрозуміли, що Роман Калапач не збирається захищати їхні інтереси. Одна з жіночок сказала, що люди зберуться і винесуть мера з "білого дому"...

Анатолій Власюк,
газета "Воля громади"

Вадим Рябцев: "Треба кропіткою працею здобувати собі авторитет, аби згодом цей авторитет працював на тебе"

Прикро, але факт: на сьогоднішній день масово зросла недовіра до владних структур. Згідно з середньостатистичними даними, українці найбільшою мірою не довіряють судовій гілці влади та прокуратурі, закидаючи їм продажність, що останнім часом множиться у геометричній прогресії. Друге місце щодо недовіри посідають органи місцевого самоврядування, третє - правоохоронні органи. Ці гілки владних структур і складають систему державного правління, що повинна би бути гарантом стабільності в державі. Та про яку довіру може йти мова, коли у державі немає стабільності? Бо ж відомо, що риба гниє з голови.

Начальник Стебницького відділення міліції Дрогобицького міськвідділу УМВС України у Львівській області Вадим Рябцев чудово розуміє, чому мешканці не вірять в ефективність роботи правоохоронців.

- Не беруся судити владу. Результати її діяльності й так очевидні. Як на державному, так і на місцевому рівнях. Щодо недовіри населення до правоохоронних органів, то у цьому є вина самих правоохоронців, - переконаний Вадим Юрійович. - Не всі працівники міліції розуміють, чому вони пішли туди працювати. Аби боротися зі злочинністю, чи тільки для того, щоб не поповнити лави безробітних?

- А як щодо ефективності роботи правоохоронних органів у місті?

- Згідно штатного розпису, стебницька міліція нараховує десять працівників, які зобов'язані обслуговувати майже 18-ти тисячне населення міста. Уявіть собі, що 20 років тому в Стебнику тільки працівників патрульно-постової служби нараховувалося 30 осіб і 15 чоловік особового складу. В місті немає потужних промислових підприємств, люди непрацевлаштовані. Зневірені стебничани просто "спиваються". З відчаю! На нарадах місцевого апарату я неодноразово наголошував, що більш як 90 відсотків злочинів скоєні мешканцями міста в стані алкогольного сп'яніння. Серед мешканців нашого регіону побутує думка про те, що Стебник - місто наркоманів. Я готовий довести статистикою, що це не так. Проблемною у Стебнику якраз є не наркоманія (у Бориславі та Дрогобичі наркоманів значно більше). Проблемою є пияцтво, яке породжує злочини. І їх у більшості випадків скоюють "підігріті алкоголем" особи, які шукають пригод на "свою голову". Звідси - п'яний дебош, розбірки...

- Наведіть конкретні приклади, коли міліція вчасно втрутилась і покарала п'яних зловмисників?

- Майже щоночі нам доводиться втихомирювати п'яних молодиків, які чіпляються до перехожих, порушують громадський спокій. А нещодавно від мешканців гуртожитку, що на Степана Бандери, 3, до нас надійшла колективна заява. П'яні дебоші безробітних мешканців гуртожитку перейшли всі межі дозволеного: щоночі пиятики, мати-перемати, бійки, а гуртожиток - сімейний. Це все бачать і чують діти. До мене за допомогою звернулося декілька порядних сімей (на жаль, більшість жителів гуртожитка - безробітні, які й провокують п'яні скандали), що не могли вже більше терпіти такого відвертого бедламу, який супроводжувався роками одними й тими ж особами. Я запитав переляканих жінок, чи мають вони написану заяву? Відповідь була шокуючою: "Так... А нам за це нічого не буде? Адже у нас - сім'ї, діти... ". Довелося їм пояснювати, що гірше, ніж є, - вже не буде! Зареєстрована заява дає підставу нам втрутитися і навести лад. Заяву було подано, і того ж дня міліціонери провели в гуртожитку відповідну роботу. Винних притягнули до відповідальності. Наразі в гуртожитку - спокій. Мешканці навіть висловлювали дільничним інспекторам подяку, яку передали місцевим депутатам. Не гарантую, що ситуація і надалі буде стабільною. Та все залежить від того, чи захоче громада міста з нами співпрацювати. Нас, міліціонерів, також поставили в "глухий кут". Місцева влада не може або не хоче з нами порозумітится. Компетентних працівників скорочують, а з ледарями та хапугами хіба домовишся! Для того, аби шпетити нас на нарадах, треба самим працювати для добробуту міста, а не навпаки. Неодноразово доводилося клопотати, аби вищі інстанції Дрогобича виділили Стебнику для виїздів на місце події службову машину. І навіть за "Жигулі" я вдячний, бо поставилися до нашої проблеми з розумінням.

- А як щодо продажу алкогольних напоїв у будь-який нічний час?

- Так, звичайно, нам неодноразово дорікають тим, що горілку можна придбати в магазинах у будь-яку годину доби - "...і куди ж дивиться міліція?". Я відповім: "А куди ж насамперед дивиться податкова інспекція та податкова міліція? Адже вирішувати такі питання в їх компетенції". Врахуймо і той факт, що у нашому штаті немає посад служби, що представляє відділ боротьби з економічною злочинністю, яка уповноважена займатися таким питанням. Візьміть до уваги ще й спекулянтів, котрі здебільшого отруюють покупців дешевим та небезпечним для здоров'я розведеним спиртом. Але ж люди його купують! Незважаючи на фатальні наслідки... Шкода, що в нашому регіоні такий товар ще користується попитом. У Стебнику, запевняю вас, він іде нарозхват. Коли до нас надходить заявка щодо продажу алкоголю в нічний час, ми виїждаємо на місце події. Але хтось завжди попереджає "добродіїв" про наш приїзд, і конкретно довести ми нічого не можемо. Питейні заклади вже закриті. Самотужки відслідкувати такі моменти неможливо. Аби раз і назавжди покінчити з торгівлею горілчаними напоями у нічний час, найближчим часом планую провести рейди, залучаючи спеціалістів з податкової інспекції, пожежної служби, санепідемстанції, відділу боротьби з економічною злочинністю Дрогобича та владних структур. Тільки так ми можемо поставити "на місце" власників торгівельних точок, де продають спиртні напої. Минулоріч я особисто подавав запит до працівників міськвиконкому про те, чи мають підприємці м. Стебника дозволи щодо продажу торгівлі в нічний час. І отримав відповідь, що жодного такого дозволу міська рада не надавала.

- Яким, на Вашу думку, повинен бути зразковий правоохоронець?

- Чесним перед собою і перед людьми. Він повинен сумлінно ставитися до своїх обов'язків. Діяти оперативно і організовано. Здебільшого молодь, яка йде працювати в правоохоронні органи, козиряючи своїм посвідченням, дозволяє собі недопустимі речі: розгулювати в міліцейській формі в стані алкогольного сп'яніння, "шарпати" перехожих тощо. Думає, що йому - море "по коліна". Це далеко не так. Нас також контролюють вищі інстанцї. Раніше чи пізніше усі факти зловживання службовим становищем того чи іншого правоохоронця будуть відслідковані і "випливуть" Як кажуть: "шило в мішку не сховаєш". За часів моєї роботи в правоохоронних органах неодноразово траплялися випадки, коли міліціонери "зливали" інформацію "наліво" (т. зв. "сексти", до яких я ставлюся з відразою). Таємно працювали на криміногенні структури. Таких ми суворо караємо. Адже "зливання" інформації тягне за собою нерозкритий злочин. Здаєш свого напарника - підриваєш авторитет міліції. А звідси й недовіра до правоохоронних органів. Здебільшого сексоти-міліціонери - це люди, які переслідують лише свої меркантильні інтереси. І влаштувались працювати в правоохоронні органи, тільки заплативши комусь з високопосадовців "порядний куш". А його ж треба якимось чином "відбити". З усією відповідальністю запевняю: міліція у Стебнику працює на людей, а не на власну кишеню. Немає у нас міліціонера, який працює лише заради своїх меркантильних інтересів, когось "кришує" чи допомагає одній структурі "поховати" іншу. Як казав свого часу один мудрий мій наставник: "Треба кропіткою працею здобувати собі авторитет, аби згодом цей авторитет працював на тебе".

Вікторія Лишик,
газета "Воля громади"

"Патріот": кандидати у майстри спорту живуть у Стебнику

Управління з питань фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації наказом № 316 від 27 квітня 2010 року, згідно єдиної спортивної класифікації України, присвоїло спортивний розряд "Кандидат у майстри спорту з кікбоксингу" Салабуну Леву Юрійовичу,1991 р.н., та Геличаку Степану Михайловичу,1993 р.н.. Обидва спортсмени представляють спортивний клуб "Патріот", а тренує їх Смалій Олександр Леонідович. Від усього серця вітаємо і спортсменів, і тренера, і всіх стебничан, кому не байдужий спорт у нашому місті.

Олег Григоренко,
голова ГО "Спортивний клуб "Патріот",
газета "Воля громади"

Реклама та оголошення

СПА-готель "П'ятий океан" запрошує гостей міста Трускавця зупинитися, відпочити, оздоровитися. На території комплексу функціонує СПА-центр "П'ятий океан" і ресторан "Мисливський рай". Елітність, професійність, конфіденційність та небагатолюдність гарантовано. Детальніша інформація - на сайті www.karpatypremium.com.

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.