Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№43 (166) 3 червня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Вівторок, сесія міської ради

У вівторок, 1 червня, нарешті завершила свою роботу 31-а сесія Трускавецької міської ради V демократичного скликання. Вона тривала ще з минулого року, постійно порядок денний доповнювали, перекроювали і ось нарешті прийшов довгожданий кінець. І на останньому пленарному засіданні не обійшлося без так званих "регламентних воєн", які вже ввійшли в традицію у Трускавці, не всі потрібні питання вдалося провести, деякі перенесли "на потім". На диво, було мало депутатських запитів - по будинках Івасюка, 9 (загроза припинення подачі газу), Мазепи, 36 (нещодавно передали в комунальну власність) та Довженка, 1 (протікає дах, а взимку замерзає), а також по стану (санітарному) громадських криниць на Курбаса і Сагайдачного. Один з опозиційних депутатів цікавився, як сплачує податки "Хижина СПА", інший - чи вчасно сплачується податок за землю підприємцями та підприємствами, в тому і за оренду.

Серед питань, які розглянули "на закуску" на 31-й сесії - про розміщення малих архітектурних форм (доповідав головний архітектор міста Олександр Грищенко), звіт про виконання бюджету Трускавця за 2009 рік (доповідав начальник фінуправління Микола Федоричак), про виконання договору безоплатного користування міським стадіоном, який з 2001 (договір перереєстровано в 2003) перебуває під опікою санаторію "Карпати". Керівник "Карпат", депутат Володимир Маринкевич таке "безоплатне користування" назвав "платним догляданням" та навів кілька прикладів того, що робиться для утримання стадіону в належному стані. Мер міста Лев Грицак розповів про часи, коли він як головний лікар "Карпат" погодився на пропозицію мера Трускавця Богдана Матолича опікуватися цим полем. Окремі депутати вважали, що стадіон може пригодитися під Євро-2012, але мер довів до їхнього відома, що у Дрогобича є значно більше шансів надати свій стадіон як тренувальну базу для спортсменів, Трускавець гарантує житло для них, тобто поселення в умовах дійсно європейського рівня, згідно з найкращими світовими стандартами.

Передостаннім депутати розглянули Положення про розмір плати за сервітутне користування, розроблене начальником відділу за поступленням платежів ТМР Вікторією Веселою за участю окремих активних депутатів, останніми - земельні питання, які "тягнулися хвостом" від минулого четверга. Їх озвучував голова земельної комісії Йосип Свіжинський.

Після півгодинної перерви депутати не змогли дійти згоди відносно порядку денного позачергової сесії і розійшлися. Міський голова навіть погодився на включення лише одного питання по видатках із бюджету розвитку, відкладаючи на невизначений час розгляд питань переліку об'єктів комунальної власності до приватизації, про заставу майна, про дозвіл на отримання кредиту для КП "Наше місто" та про призначення стипендій для дітей-сиріт. Пропозиції Лева Грицака та депутата Петра Іванишина по порядку денному голосувалися в поіменному режимі, але жодна з них не набрала необхідної кількості голосів. Компромісу по бюджету розвитку депутати досягали на комісії вже наступного дня, в середу (близько 4 годин).

Четвер, сесія міської ради

З 10 до 16 години тривали пристрасті під час позачергової сесії ТМР 3 червня. Першим питанням розглянули перелік об'єктів до приватизації. Депутати погодилися на включення до нього цокольного приміщення на Скоропадського, 3 площею 110 м2, а також приміщення на Героїв УПА, 2 площею 107,8 м2. Натомість було відмовлено МПП "Вітязь" і ПП О. Стецику у викупі приміщень на Стуса, 15 і це вже не вперше, торік була аналогічна історія. Микола Габшій та Ігор Гарванко відповіли депутатам на всі запитання, які їх цікавили по цій справі.

По другому питанні доповідала завідувач планово-економічним відділом ТМР Марія Заверюха, прийняття бюджету розвитку мало не зірвалося, адже домовленостей, прийнятих напередодні, не всі бажали дотримуватися. Врешті-решт після оголошеної 10-хвилинної перерви, яка затягнулася майже на годину, депутати змогли порозумітися в головному, хоча по дрібницях і були неузгодженості. Під час перерви мер Трускавця Лев Грицак провів певні консультації з фракціями, особливо з найбільшою опозиційною силою. Дохідну частину бюджету розвитку зменшили після проходження буквально по всіх пунктах можливих надходжень - продажу землі, нерухомості, майна, інші поступлення. По видатках у пропоновану цифру доходів вклалися теж. Ця лаконічна інформація зовсім не відображає тих перипетій, які відбувалися в сесійній залі, але для більшості жителів нашого міста знати про це і не потрібно. Результат - бюджет розвитку затверджено при компромісі всіх зацікавлених політичних сил та особистостей. Решта питань порядку денного позачергової сесії планують розглянути найближчим часом. Це необхідно хоча б з цієї причини, що влітку зібрати депутатів буде практично неможливо, а з 10 вересня офіційно стартує передвиборча кампанія. І добре, що день 3 червня приємно здивував тим, що інколи інтереси громади все ж обранці здатні поставити вище своїх особистих, на перший план. За це їм - спасибі, від нашого видання також.

Про спорт у Трускавці розкаже Інтернет

Досить часто в нашому виданні можна було прочитати про спортивні події в місті, зокрема ті, які організовані та проведені ДЮСК "Спортовець". Інформація надавалася безпосередньо керівництвом дитячо-юнацького спортивного клубу - директором Любомиром Мацьковичем чи його заступником Ігорем Гургулою. З приємністю повідомляємо, що віднедавна "Спортовець" має свій власний сайт www.sportovets.com.ua, на якому можна переглянути інформацію як про заходи, що вже відбулися, так і анонси подій спортивного життя в цій позашкільній установі Трускавця.

Подарувати дітям свято

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне, радісне та світле свято. Адже саме в дітях ми бачимо здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. Дитинство - це найщасливіша та безтурботна пора - з яким теплом і радістю ми згадуємо про нього…

Тому відзначаючи це свято ми, дорослі, намагаємося створити справжню казку, світлу та добру. 1 червня за сприяння Благодійного фонду "Трускавчани" малеча м. Трускавця мала нагоду зануритися у чарівний світ мультиплікації. Діти з дошкільних закладів міста змогли переглянути безкоштовний мультфільм про Діда Мороза у кінотеатрі "Міленіум". В цей день у кінотеатрі не було вільного місця, усі дітлахи з великим захопленням та азартом переглядали мультики, співпереживаючи з героями, підтримуючи їх оплесками та щирим сміхом. Кожен з присутніх отримав море задоволення, по завершенню сеансу діти ділилися один з одним побаченим, своїми враженнями. Це свято потрібне, щоб люди звернули увагу, подивилися, що поруч є діти з їхніми проблемами і потребами, повідомляє прес-служба БФ "Трускавчани".

Чого не зробиш заради дітей

Чого не зробиш заради дітей

Цими днями випускні пройшли не тільки в учнів 11-х класів шкіл Трускавця, але і для 9-х, 4-х, а навіть серед вихованців дитячих садочків, які з 1 вересня стануть школярами. Незважаючи на кризу, батьки в більшості своїй старалися зробити справжнє свято для своїх дітей, витрати стосувалися і костюмів (чи плаття), і зачісок, і фотоальбомів чи відеозапису, і, звичайно ж, святкового столу. Чи не найшикарніше відзначили своє прощання з молодшою ланкою школи учні одного з 4-х класів - на базі Шепільсько у Стрийському районі.

Редактору нашого видання присуджено премію

Володимир Ключак, редактор Інтернет-видання "Трускавецький вісник", який водночас редагує і газету "Відродження Трускавця", удостоєний премії імені Віктора Маціва - однієї з кількох, які журналістам нашого регіону щорічно присвоює часопис "Тустань". Її він розділив із журналістом "Галицької зорі" Ярославом Грициком. В інших номінаціях часопис "Тустань" відзначив Богдана Британа з "Вільного слова", Володимира Турмиса з "Галицької зорі", а також професора ДДПУ Петра Іванишина і директора ЗОШ № 15 м. Дрогобича Ігоря Логина.

Розпочинає свою роботу пришкільний табір

У Трускавці цього року функціонуватиме один пришкільний табір, в якому матимуть змогу оздоровитися учні зі всіх трьох шкіл міста, про це в інтерв'ю міському радіо повідомив начальник відділу освіти ТМР Орест Лобик, депутат фракції "Відродження". Орест Павлович теж зазначив, що цього року коштів для освіти в бюджеті міста закладено недостатньо. Відповідаючи на запитання, чи ж будуть проводитися ремонтні роботи, він зазначив, що в школах ремонт триває цілий рік, адже завжди є якісь поломки, якісь поточні питання, які потрібно вирішувати. Депутат повідомив, що завжди відстоює інтереси освіти та освітян, адже не тільки питання ЖКГ існують у місті, хоча саме на них відводиться багато часу на сесійних засіданнях.

Світлофора на Сагайдачного не буде

Депутати ТМР на позачерговій сесії 3 червня вирішили, що питання встановлення нового світлофора вартістю 136 тисяч гривень на вулиці Сагайдачного не є першочерговим для міста. Дану вулицю мають відремонтувати цього року із залученням коштів обласного, а може і державного бюджету, лист з ЛОДА по цьому питанні на сесії повністю зачитав міський голова. Окремі депутати вважають, що на Сагайдачного достатньо облаштувати доступ до магазинів належним чином та грамотно встановити дорожню розмітку, а світлофори здалися б і на мазепи, і на Стебницькому кільці, і на Галицького, де інколи машини ганяють на шаленій швидкості, і в інших місцях. Старий світлофор на Сагайдачного ремонту не підлягає, а нового там ставити не обов'язково, вирішили депутати і закладені на ці потреби кошти перекинули на іншу статтю видатків.

Вулицю Воробкевича ремонтуватимуть

Однією з вулиць, які першочергово ремонтуватимуть у Трускавці, є вулиця Воробкевича, 650 тисяч потрібні не лише для початку її переасфальтування, але і робіт по заміні водопровідних та каналізаційних мереж. Так вирішили депутати ТМР на сесії 3 червня. Дискусії викликало питання, з якої ж сторони розпочинати її реконструкцію - від залізничного вокзалу чи від Стебницької. Депутат Сидір жартома запропонував по 150 метрів розпочинати ремонтувати з двох сторін. Цілком очевидно, що закладеної в бюджет розвитку міста суми на ремонт цієї вулиці буде явно замало, але депутати обіцяють скоригувати цифри, якщо доходи в міську казну зростуть. Реконструюватимуть і вулицю Бандери, перша черга поточного ремонту пройде і на Пристая, Данилишиних, Симоненка, Річках.

По витрачених коштах проведуть службове розслідування

Близько півтора мільйона гривень потрібно вкласти цього року в завершення реконструкції котельні, яка дає тепло на вулиці Сагайдачного та Бориславську та теплотраси. Серед цих коштів певна частина піде на закупівлю та встановлення нових котлів. Оскільки котли вже купували, але щось там не так, то депутати вимагали проведення по цьому питанні службового розслідування. Воно буде проведене найближчим часом.

Майданчик на Довженка відновлять

З ініціативи одного з депутатів ТМР 150 тисяч гривень з бюджету розвитку міста буде виділено цьогоріч на реконструкцію дитячого майданчика на вулиці Довженка. Окрім цієї суми, на облаштування даної території повинні надійти певні кошти і від забудівників, з якими у мешканців Довженка та Мазепи минулого року був навіть конфлікт. Дані кошти було перекинено після неприйняття освоєння 150 тисяч на закопування 4 свай для пам'ятника Свободи на площі Незалежності. Питання по пам'ятнику викликало шквал емоцій, депутати між собою навіть вдалися до словесних образ, витикуючи приватні інтереси чи обзиваючи незгідних "комуністами". Пропозиція депутат Юника виділити 150 тисяч на пам'ятник Свободи з умовою завершити збір коштів для його встановлення за 2 - 3 роки не була підтримана колегами з його фракції. Зайвий раз пояснювати підтекст даної проблеми немає жодної потреби, всім і так все ясно.

Власна інформація

У Дрогобичі підлітки знущаються над владою, розпиваючи пиво під Ратушею

У Дрогобичі підлітки і молодь розпивають пиво в громадських місцях, і ніхто на це не реагує. Про це 2 червня заявила на сесії міської ради депутат Наталія Кізло, - передає кореспондент ЗІКу.

З її слів, у Дрогобичі вже стало звичою картина, коли в парках, скверах, під Ратушею сидять на лавочках молоді люди і п'ють пиво. "І нема кому нагадати їм, що є закон, яким заборонено розпивання алкогольних напоїв, в тому числі і пива у громадських місцях", - обурювалася Наталія Кізло.

Міський голова Микола Гук скерував запит депутата начальникові Дрогобицького міського відділу ГУ МВСУ у Львівській області. У міській раді сподіваються, що міліції вдасться приборкати юних порушників закону.

Дрогобицька міська рада розщедрилась на пільги для малозабезпечених громадян

У Дрогобичі прийнято 11 рішень, якими визначено пільги при оплаті житлово-комунальних послуг, розміри допомог різним категоріям малозабезпечених громадян. Про це повідомив кореспондент ЗІКу з посиланням на міського голову Миколу Гука.

З його слів, стовідсоткові пільги буде надано двом і більше непрацюючим інвалідам, які зареєстровані за одним місцем проживання, та один з яких є інвалід 1 групи, враховуючи дітей-інвалідів віком до 18 років. 75-відсоткові пільги - двом і більше непрацюючим інвалідам ІІ групи, які зареєстровані за одним місцем проживання, враховуючи дітей-інвалідів віком до 18-ти років. 50-відсоткові - двом і більше непрацюючим інвалідам, які зареєстровані за одним місцем проживання, незалежно від групи та категорії інвалідності, враховуючи дітей-інвалідів віком до 18-ти років. Вдови політв'язнів, які не одружилися вдруге, матимуть 75-відсоткову пільгу при оплаті житлово-комунальних послуг (на одну особу). Пільги цим категоріям громадян надано в межах норм користування - 21 кв. м на особу (без врахування додаткових 10,5м кв. на сім'ю).

Виділено кошти для адресної допомоги 55 політв'язням і репресованим, які перебувають на обліку в Дрогобицькому товаристві політичних в'язнів і репресованих - по 50 грн. кожному щомісяця. Надано адресну грошову допомогу одиноким інвалідам внаслідок загального захворювання в опалювальний період - інваліди І групи - по 100 грн., інваліди ІІ групи - 55 грн. і в неопалювальний період - інваліди І групи - по 55 грн., інваліди ІІ групи - 35 грн., кожному згідно із заявою та одночасним оформленням субсидії.

Виділено кошти для надання доплати до пенсії 88 воїнам УПА та 3 інвалідам УПА, що перебувають на обліку в Дрогобицькій міській Станиці Львівського Крайового Братства ОУН-УПА: по 150 грн. - воїнам УПА та по 200 грн. - інвалідам УПА щомісячно. 70 воїнам УПА, що перебувають на обліку в Стебницькому міському осередку Спілки політв'язнів України та Братстві ОУН-УПА, виплачуватимуть щомісяця по 100 грн. кожному.

Щомісячну грошову допомогу в розмірі 100 грн. отримуватимуть від Дрогобицької міської ради 50 багатодітних сімей згідно з списками і заявами станом на 1.1.2010 р.

Виділено адресну щомісячну грошову допомогу 326 інвалідам І групи внаслідок загального захворювання та по зору - по 50 грн. кожному.

Шести інвалідам 1-2 груп та членам їх сімей, які перебувають у важкому матеріальному становищі, надано стовідсоткові пільги при оплаті житлово-комунальних послуг.

Внесено до переліку осіб, яким надано пільги при сплаті всіх нарахувань за комунальні послуги в розмірі 100%, трьох інвалідів Української Повстанської Армії, що мають посвідчення, видане обласною державною адміністрацією, та членів їх сімей, на всю загальну площу.

Витрати, пов'язані з наданням пільги, проводитимуться за рахунок коштів, передбачених в міському бюджеті на 2010 рік на пільги, що надаються населенню (крім ветеранів війни та праці) на оплату житлово-комунальних послуг і природнього газу.

У Дрогобичі проводять громадську експертизу тарифів на комунальні послуги

Дрогобицьке міське об'єднання громадських організацій "Дрогобицька громада" проводить громадську експертизу рішень виконавчого комітету Дрогобицької міської ради №167 від 24.6.2009 р. та №281 від 17.9.2009 р., якими минулого року були встановлені нові тарифи на комунальні послуги, що надаються мешканцям багатоквартирних будинків комунальними будинковими управами.

Відповідно до розпорядження міського голови Миколи Гука, відповідальним за забезпечення взаємодії з Дрогобицьким міським об'єднанням громадських організацій "Дрогобицька громада" на період проведення громадської експертизи є заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Богдан Бах.

Дрогобич започаткує культурно-освітню співпрацю із німецькою землею Тюрінгія

2 червня заступник дрогобицького міського голови з гуманітарних питань Богдан Пристай провів зустріч із представниками німецької культурно-освітньої фундації Норбертом Шюцом та Ервіном Тешем, які прибули до Дрогобича на запрошення дирекції ЗОШ № 16 із землі Тюрінгії. У розмові йшлося про започаткування культурно-освітньої співпраці, зокрема, обмін муніципальними хорами, учнями. Зі слів німецьких гостей, у них зараз діє програма, згідно з якою діти з України, які досягли 18-річного віку і володіють німецькою мовою, мають можливість здобувати робітничу професію, під час навчання отримуючи державну стипендію та житло, а потім повертатися в Україну, щоб впроваджувати набутий досвід. Ервін Теш наголосив, що було б добре якби у цій програмі взяли участь діти із Дрогобича.

Представники німецької фундації висловили своє захоплення квартетом "Гамалія", який діє у ЗОШ № 16 та сподіваються, що цей квартет неодмінно відвідає Німеччину. Заступник міського голови з гуманітарних питань Богдан Пристай зазначив, що перший крок до започаткування культурно-освітньої співпраці уже зроблено. На його думку, є добра перспектива, щоб з часом цей вид співпраці переріс у більш широкі партнерські стосунки Дрогобича із землею Тюрінгією.

www.zik.com.ua

Українці в Росії перебувають під жорстким тиском державної влади

З кінця 2004 року українські культурно-освітні організації в Росії перебувають під жорстким тиском з боку органів державної влади. Зокрема, у Москві, Санкт-Петербурзі, Сургуті, Воронежі та Уфі розпочалась "зачистка" українського культурного руху. Про це повідомив народний депутат Андрій Шкіль, посилаючись на офіційну заяву Ради керівників українських громадських організацій Російської Федерації.

Про тиск на представників української громади в Російській федерації свідчить переслідування провідних працівників Бібліотеки української літератури в Москві, оголошення персоною нон-ґрата її творця, активіста українського культурно-освітнього руху Юрія Кононенка та закриття Українського освітнього центру при одній з столичних шкіл. Впродовж останнього року Міністерство юстиції РФ проводило тотальну ангажовану перевірку Об'єднання українців Росії та Федеральної національно-культурної автономії українців з призупиненням їхньої діяльності та судовим переслідуванням останньої з метою її ліквідації.

"Наша інтелігенція в сусідній державі вголос заявила про кричущі факти політичного тиску на українців з боку російських владних структур. Ми вже звернулись до Президента України з проханням втрутитись до справи, хоча надії на те, що нова влада боротиметься за право на нормальне життя своїх співгромадян за кордоном, тим паче в Російській Федерації - мізерні. Ми повинні якомога швидше з'ясувати всі обставини та залучити українців до вирішення цієї нагальної проблеми", - пояснює народний депутат Андрій Шкіль.

Нагадаємо, впродовж останніх декількох років в засобах масової інформації неодноразово згадувалось про тиск на українців у Росії, та лише 17 травня у своїй заяві керівники українських організацій офіційно про це повідомили.

За словами Шкіля, така ситуація - не що інше, як "брудна політизація всього комплексу питань, що стосуються української гуманітарної сфери".

Прес-служба народного депутата України Андрія Шкіля

Івано-франківські митці експонують свої роботи в Єпархіальному музеї Трускавця

3 червня в Єпархіальному музеї відкрилась виставка, картин чотирьох митців, членів Національної спілки художників України з Івано-Франківська. Жанри та стилі робіт художників є різні. У багатьох містах України було проведено близько 20-ти їхніх виставок, а от трускавчани та гості міста вперше мають можливість побачити найкращі роботи митців, які були створені протягом останніх років. На початку квітня цього року дрогобичани теж мали можливість бачити ці роботи у Палаці мистецтв.

Виставка в Єпархіальному музеї Трускавця Виставка в Єпархіальному музеї Трускавця Виставка в Єпархіальному музеї Трускавця

Серед учасників виставки є дрогобичанин Володимир Лукань - художник, мистецтвознавець, доцент кафедри образотворчого мистецтва ім. М. Фіголя Прикарпатського національного університету. Працює в галузі ікономалярства на склі, живопису, графіки, декоративно-прикладного мистецтва. У його творчості переважає іконопис на склі з відчутним переосмисленням традиційної української ікони. Більша частка робіт, що експонуються в музеї належать саме перу цього художника.

Роботи інших митців - Богдана Бринського, Олега Чуйка, та Миколи Павлюка також є цікавими, глибинними та неоднозначними. Ці художники вражають не тільки тим, що і як вони роблять, але й молодим світосприйняттям, оригінальністю авторської позиції та свіжістю, яка не "стирається" з роками.

Тарас Шафран, директор Єпархіального музею

Недержавний пенсійний фонд "Покрова"

1 вересня 2008 року за благословенням Блаженнішого Любомира Гузара Недержавний пенсійний фонд "Покрова " розпочав свою діяльність. Засновником фонду є УГКЦ. Голова ради фонду - о. Василь Копичин. До моменту обрання всі потенційні члени Ради НПФ "Покрова" успішно пройшли навчання в Українському інституті розвитку фондового ринку, склали іспити на право обіймати посади членів ради недержавного пенсійного фонду та отримали кваліфікаційні свідоцтва для осіб, які претендують на обіймання посади члена ради недержавного пенсійного фонду.

Перші кроки діяльності фонду "Покрова", як перші кроки дитини, - довгоочікувані і водночас сповнені переживань та очікувань. Процес створення НПФ "Покрова" не є справою одного дня. Ще 13-14 листопада 2003 року у Львові Синод Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ доручив Економічному відділові Києво-Галицької Митрополії створити недержавний пенсійний фонд. Оскільки Церква виступає засновником фонду, ставить під ним своє ім'я, то майже 4 роки спеціалісти та фахівці з питань недержавного пенсійного забезпечення вивчали питання створення фонду, організації його роботи, аби фонд міг прозоро та надійно працювати.

У жовтні 2007 року на зустрічі представників УГКЦ та фахівців у галузях економіки та юриспруденції із Блаженнішим Любомиром було прийнято рішення про створення Відкритого недержавного пенсійного фонду "Покрова". Майже рік тривала робота над реєстрацією фонду у державних установах, вибором обслуговуючих компаній на основі тендеру (конкурсу), затвердженням статуту та інвестиційної декларації.

1 вересня 2008 року фонд офіційно розпочав свою діяльність, це було в час світової кризи. Цей період став тестом "на виживання" не однієї фінансової установи.

Станом на 17 лютого 2009 року учасниками фонду стали 177 осіб, чиста вартість активів яких становила 73 080 грн.

Основні показники діяльності НПФ "Покрова" на 30.04.2010: вартість загальних активів - 456 207, вартість чистих активів - 452 830, кількість учасників - 557, загальна сума пенсійних виплат - 22 546.

Це, за словами Володимира Ульянова, голови Наглядової ради Всеукраїнського адміністратора пенсійних фондів і компанії з управління активами "Всесвіт", які обслуговують діяльність НПФ "Покрова", найкращі показники щодо фізичних осіб серед усіх зареєстрованих в Україні недержавних пенсійних фондів.

Чому люди стають учасниками фонду "Покрова"?

Відповідей на це питання є стільки, скільки є учасників. Причини участі у кожного свої: когось цікавить можливість мати ще одну пенсію додатково до державної, хтось бачить фонд як надійне місце збереження своїх заощаджень, а для декого - це шанс мати гідне життя та заслужений відпочинок на старості.

Що слід знати про фонд "Покрова":

- Засновником фонду є УГКЦ в особі Блаженнішого Любомира Гузара. НПФ "Покрова" провадить діяльність виключно з метою накопичення пенсійних внесків на користь учасників пенсійного фонду.
- Фонд не може бути оголошений банкротом.
- Пенсійні накопичення формуються за рахунок пенсійних внесків та інвестиційного доходу, отриманого в результаті інвестування коштів.
- Усі кошти, що обліковуються на індивідуальному пенсійному рахунку учасника фонду, є власністю учасника НПФ. Ніхто, крім учасника, не може розпоряджатися цими коштами.
- Розмір, періодичність та суму внесків Ви визначаєте самостійно. Немає обмежень на мінімальну суму внеску та штрафних санкцій за несвоєчасну або неповну сплату внесків.
- Користати пенсійними заощадженнями можна із досягненням пенсійного віку (на 10 років швидше або на 10 років пізніше від офіційно визначеного державою пенсійного віку за бажанням учасника) або: 1)виїзд на постійне місце проживання за кордон; 2)при критичному стані здоров'я, 3)інвалідності..
- Передбачено успадкування.
- Всі пенсійні внески проплачуються у відділеннях Ощадбанку України без комісії та у погодинному режимі розподіляються по портфелях фонду.
- Гроші не попадають на баланс обслуговуючих компаній.
- Додаткову недержавну пенсію можна одержувати поряд з державною. Розмір пенсійних виплат з НПФ визначається виходячи з суми накопичених коштів учасника, яка залежить від розміру пенсійних внесків, терміну їх накопичення та розподіленого інвестиційного доходу.

Як можна стати учасником НПФ "Покрова"

Для заповнення пенсійного контракту необхідні наступні документи:

1. копія паспорта;
2. копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру.
3. У разі укладання контракту на користь третьої особи: копію паспорта, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру третьої особи, документи, що підтверджують перший ступень споріднення, з підписами власника.

З метою отримання додаткової чи уточнюючої інформації Ви можете звертатися за телефонами: 0-800-503-639 (дзвінки зі стаціонарних телефонів у межах України безкоштовні) або (044) 207-02-97.

Наталія Копичин

Футбол краще дивитися з друзями

паб Ульотне пивоМенше двох тижнів залишається до відкриття Чемпіонату світу з футболу (так званий "мундіаль"). Цього року він проходитиме в Південно-Африканській Республіці (столиця - Йоганнесбурґ). Чемпіонат, який проходить раз на чотири роки, є справжнім святом не тільки для фанатів футболу, але і для простих вболівальників. Пригадується 2006 рік в Австрії та Швейцарії під "егідою" двох милих паяців Трікса із Фліксом. Пригадується несправедлива поразка української збірної від Іспанії, в якій звинувачували купленого суддю, а згодом Україна все ж обігнала Іспанію в боротьбі, перемогла Швейцарію і лише Італія потіснила нас. Тоді Італія отримала кубок, перемігши в жорсткому двобої Францію. Навряд чи хтось забув розпачливу емоційну розрядку Зінадіна Зідана, миротворчі зусилля італійського воротаря Буффона, прізвища футболістів, які відмітилися на цьому мундіалі.

І ось пройшло вже чотири роки і знову ми з нетерпінням очікуємо на свято футболу. Напевно не варто нікого переконувати в тому, що футбол краще дивитися в хорошій компанії, можливо за гальбою пива, ще краще - на широкоформатному екрані. Якось важко уявити собі справжнього футбольного вболівальника, який сидить сам вдома, в чотирьох стінах і дивиться в "ящик". Друзі, пиво, таранька, хороша закуска, жарти, емоції, які то зростають і закінчуються дикою розрядкою, то спадають з неприхованим розчаруванням. Футбол - це не лише тупе споглядання, це і суперечки відносно того, мав право суддя призначати пенальті чи ні, був фол чи не було, в оф-сайді знаходився гравець чи ні, коментарі відносно гри тих чи інших спортсменів, як "наших", так і "чужих", це свято компанії, а не рака-самітника чи вовка-одиночки. Людину, яка дивиться футбол одна-однісінька як той палець, можна порівняти з алкоголіком, який бухає перед люстерком, нехай все ж це не прозвучить образливо.

У Трускавці є місце, де можуть зібратися любителі футболу на перегляд матчів, це - паб "Ульотне пиво". Пивний бар розміщений збоку від ресторану "Мисливський рай", в ньому збираються переглянути важливі події з друзями справжні поціновувачі видовищного спорту. Тут оглядають матчі європейської і української футбольної ліг, нещодавно з азартом відслідковували всі 10 раундів бою Віталія Кличка з Анджеєм Сосновським. Зручна обстановка сприяє тому, щоб почувати себе комфортно, відчувати себе частинкою компанії, тут добре, дійсно добре дивитися футбол, я б сказав, це найкраще місце в Трускавці для таких переглядів. Так що запрошуємо справжніх чоловіків на мундіаль. Адреса - Трускавець, Галицького, 2, комплекс "П'ятий океан", паб "Ульотне пиво". Футбол краще дивитися з друзями, це аксіома, яка не потребує доведення.

Володимир Ключак

З електронної пошти

"Вот уже 35 лет я приезжаю на отдых и лечение в Трускавец с родного города Макеевка на Донбассе. Считаю, что это чудо, что есть такие места на Земле и такие целебные источники, как в Вашем городе. Я отдыхал в нескольких санаториях Вашего города, последним временем всё чаще останавливаюсь в санаторие "Днепр", где окружают заботой и вниманием. Не могу понять, почему Ваши края называют бандеровскими, ведь здесь такое уважение ко всем отдыхающим, особенно русскоязычным, местное население почти всегда переходит на русский, хотя я, например, прекрасно понимаю по-украински, хотя и недостаточно им владею.

После отдыха в Трускавце я всегда чувствую себя будто родившимся заново, поэтому не нужны мне ни Крым, ни Турция, ни Египет. Два раза я ездил в другие курортные зоны недалеко Трускавца, но мне там понравилось не так сильно, как у Вас. В Трускавце и сервис отличный, и большие врачи-профессионалы работают, здесь видно, что главное не бизнес, а лечение, создание всех необходимых условий для этого.

Пьянящий воздух Карпат и чистая вода тоже дают благотворное воздействие на здоровье, я имел возможность сравнить эти показатели в разных регионах Украины и поверьте, здешняя вода (даже с крана) - самая здоровая. А отсутствие промышленности в городе, зелёные лёгкие города и прекрасные виды гор создают впечатление пребывания в легендарном "городе зелёного цвета", городе-мечте.

Читая местные издания, удивляюсь, за что можно так критиковать власти города, который такой чистый, опрятный, хорошо обустроенный. Видно нет беды и нечем заняться, вот и критикуют. Я был бы счастлив возможности всегда жить в таком прекрасном городе, где "жить" значит не просто "существовать".

Пользуясь случаем, хочу поблагодарить через Ваше издание всех, кто лечил меня, кто создал условия для хорошего времяпровождения в Трускавце. Особенная благодарность главному врачу санатория "Днепр", уважаемому Александру Ивановичу Чебаненко. Трускавец - жемчужина Украины, я думаю, что многие со мной согласятся по этому поводу.

И. К., отдыхающий,
г. Макеевка, Донецкая обл."

Дорогі колеги журналісти!

У неділю, 6 червня - День журналіста, це наш день, в який ми можемо оцінити нашу роботу у сфері ЗМІ, а також поставити нові цілі, плани для розвитку християнських ЗМІ на наступний рік. Сьогодні християнська журналістика потребує здорових реформ. На нас велика відповідальність, покладена Богом, щоб нести Його Слово до сучасної людини, не наші амбіції чи образи, а Слово, яке може змінити суспільство до кращого. Отож, дорогі колеги, вітаю вас із тим святом, яке ми будемо святкувати у неділю. Бажаю Вам, дорогі колеги, творчих успіхів і нових злетів у професійній діяльності.

Із щирими вітаннями до Вас: Валентин Опря,
редактор проекту "Промінь Надії",
кореспондент християнського журналу "Орієнтир"

Від "ТВ": ми приєднуємося до привітань нашого давнього друга Валентина і бажаємо всім журналістам внутрішньої свободи, міцної віри, надії на краще та зусиль для досягнення цього кращого. А також всім нам - християнської любові, адже саме по любові можна пізнати справжніх християн.

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.