Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№42 (165) 1 червня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

В Трускавці має залишатися 50% доходів, а не 28

Асоціація міст України виступає за прийняття закону, згідно з яким територіальні одиниці мали б змогу використовувати на власний розсуд принаймні 50% зароблених коштів, а не 28 - 29%, як це має місце сьогодні, повідомляє наше джерело. Такі міста як Трускавець утримують державу, в той же час очікуючи на допомогу від неї чи області, а фактично очікуючи на власні кошти, забрані державою, центром. Це є неприпустимо і таке явище гальмує не тільки розвиток малих міст, спроможних заробити на себе самостійно, але і розвиток демократії.

Терцентр може переїхати в нове приміщення

Якщо головний офіс КП "Наше місто" перенесуть на територію виробничої бази цього підприємства по вулиці Стебницькій (поблизу молокозаводу "Карпатські луки"), то територіальний центр обслуговування пенсіонерів може відсвяткувати новосілля у приміщеннях, де керівництво комунальників перебувало дотепер, а саме поблизу СШ № 3. На даний момент терцентр знаходиться в будинку колишньої дитячої лікарні на Річках, ділячи його перший поверх з центром зайнятості, на другому ж поверсі знаходиться трускавецький міський суд.

КП "Наше місто" буде реформоване та реорганізоване, свої пропозиції з цього приводу міському голові Левові Ярославовичу Грицаку вже до середи 2 червня має подати робоча група в складі Віктора Марченка, Юрія Алієва та Олексія Балицького. Цілком можливо, що не обійдеться без скорочень штату.

Івасюка, 9 може залишитися без газу

Як повідомив на понеділковій нараді при міському голові генеральний директор КП "Наше місто" Юрій Алієв, газовики написали припис по будівлі колишнього гуртожитку "Буджитлосервісу" на Івасюка, 9, адже там на даху комини майже повністю зруйновані. Як зазначив Юрій Алієвич, це не один такий будинок, у Трускавці є і інші, які мають подібну проблему. Комунальники від вчорашнього дня приступили до виконання необхідних робіт, щоб мешканці не залишилися без газопостачання, як це мало місце в кількох будинках у Дрогобичі.

У Трускавці освячено каплицю УПЦ КП

Минулої суботи, 29 травня, в приміщенні Міжрегіональної Академії управління персоналом (МАУП), що на Івасюка, 21 (споруда колишнього дитячого садочка "Берізка") було освячено каплицю св. ап. Андрія Первозванного УПЦ КП. Чин освячення звершив правлячий архієрей Дрогобицько-Самбірський УПЦ КП Матфей. Каплиця вже діяла певний період часу, до цього багато зусиль доклав протоієрей Петро Потоцький, настоятель з Дрогобича, а чин освячення відбувся з нагоди прибуття до Трускавця чудотворної ікони Дубинської Богородиці, біля якої були чудесні зцілення ще за життя преподобного монаха Лаврентія Чернігівського. Ікона мироточить з 2006 року.

Не до порівняння з сусідами

Випускний у Трускавці пройшов на високому рівні, заявив на понеділковій нараді мер міста Лев Грицак, який зазначив, що "свято на площі провели по гарному сценарію" і що трускавецький Останній Дзвінок не йде в жодне порівняння з сусідами, де заходи пройшли "спрощено". Недоліком у святкування цього свята Лев Ярославович назвав відсутність міліції на масовому заході і зобов'язав відділи культури, освіти та інші, які готують масові заходи, повідомляти трускавецьких правоохоронців заздалегідь. Про те, що початок святкувань на площі Незалежності ознаменувався "змаганням" музики зі сцени та з альтанки, де грав духовий оркестр, не говорилося.

Область може надати субвенції для підприємств-боржників

Минулого тижня заступник міського голови Віктор Марченко взяв участь на нараді в ЛОДА, яку проводив новопризначений заступник губернатора Євген Пастух (працює замість "непотоплюваного" досі Тараса Федака). Основне питання, яке обговорювалося - стан виплати заробітної платні та заборгованості про ній. У Трускавці найбільше заборгованості по виплаті зарплати має КП "Наше місто" (близько 250 тисяч і в червні може зрости). Це не найвища цифра, для порівняння Віктор Миколайович на понеділковій нараді навів факт боргу в Дрогобичі управами 640 тисяч, а бориславський водоканал винен своїм працівникам понад 800 тисяч гривень.

Серед заходів, спрямованих на ліквідацію заборгованості, обговорювалася і можливість надання субвенції з області.

Перше Причастя в Доброгостові

Минулої неділі 30 травня в доброгостівському храмі Перенесення мощей св. Миколая (УГКЦ) пройшло Перше Причастя - урочистість, яка запам'ятовується для хлопчиків та дівчаток на все життя. На щастя, погода свята не зіпсувала. Традиційно Перше Причастя проходить в неділі перед святом Пресвятої Євхаристії (Тіла і Крові Ісуса Христа), званого в народі популярно Божим Тілом. Цього свята не відзначають православні. Цьогоріч свято Божого Тіла в один день обходять католики візантійського та латинського обрядів, адже Великдень УГКЦ та РКЦ відсвяткували теж в один день - 4 квітня.

Трускавецькі діти - в "Артеку"

Вчора, 31 травня, в табір "Молода гвардія" (Одеса) відбула одна дитина з Трускавця, натомість сьогодні п'ятеро трускавчан відбувають в "Артек", повідомила нас директор ТМЦСССДМ Віра Ільницька. Діти їдуть на VI тематичну цільову зміну на 21 день. А в липні 29 дітей працівників трускавецьких санаторіїв вже традиційно поїдуть оздоровитися до Севастополя. Між Військово-морським інститутом імені адмірала Нахімова цього міста та Трускавцем укладено угоду, згідно з якою Трускавець приймає нахімовців у своїх санаторіях, а севастопольці приймають наших дітей на відпочинок в літній період. Окрім того, за кошти бюджету області вже закуплена певна кількість путівок для оздоровлення дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей, а також обдарованих дітей. Є 10%-ні, 20%-ні та 50%-ні путівки, вартість 50%-ної для батьків може становити трохи менше 3 тисяч гривень. Діти-сироти оздоровлюються безкоштовно. Оздоровлення проходитиме в поблизьких таборах типу Кропивник, Помярки тощо.

В Ролеві відкриють школу

Нова влада планує укрупнення шкіл, що означає закриття багатьох із них в селах, в тому і в Дрогобицькому районі. І все ж очікується, що в с. Ролів на Дрогобиччині цього літа завершать роботи по здачі в експлуатацію нової школи і 1 вересня діти цього села навчатимуться в нових приміщеннях. В Дрогобицькому районі є кілька шкіл, які потребують капітального ремонту, проте чи вигідно буде їх ремонтувати чи зводити нові, якщо кількість учнів по селах зменшується, а інколи є мізерною, влада буде вирішувати після розв'язання більш глобальних питань.

Відбудеться черговий звітний концерт ансамблю "VIVA"

Наступної п'ятниці, 4 червня, в Народному Домі імені Франка міста Дрогобича відбудеться звітний концерт народного ансамблю сучасного естрадного танцю "Viva" з Дрогобича, керівником якого є Сергій Дмітрієв. Розпочнеться шоу-програма о 17 годині (вхід - за запрошеннями), до уваги глядачів буде представлена широка програма - від диско до бального танцю, від народних танців до хіп-хопу. "Viva" вважається одним з кращих ансамблів регіону, активно бере участь в багатьох заходах в Дрогобичі та поза його межами (як приклад - блискучі виступи під час проведення регіонального конкурсу "Красуня Прикарпаття" в Трускавці). Минулого року ансамбль відсвяткував своє десятиріччя, про що ми розповіли розгорнутим репортажем.

Боротьба з наркоманією: Ви можете допомогти

За 5 місяців 2010 року на Львівщині було ліквідовано 12 наркоосередків. Шість із них - у обласному центрі. Правоохоронці просять усіх, хто має інформацію про місця, де виготовляють чи вживають наркотики, обов'язково повідомляти про це телефоном довіри УБНОНу Львівщини - 258-64-73.

Власна інформація

Вісті з Борислава

- В Бориславі зареєстровано ГО "Центр Розвитку Міста", дискусію в членів виконкому під час процедури реєстрації викликав лише факт, що в ідеально прописаних установчих документах організації не було вказано, розвитком якого міста його члени займатимуться. Створено теж Координаційну раду з питань розвитку підприємництва, вирішено багато інших поточних питань з життя Борислава.
- 30 травня в Бориславі відбулися загальні збори міського КУН, повідомив керівник БМО Конгресу Андрій Спас.
- 8 червня в Палаці культури міста Борислава (Галицького, 34) пройде вечір пам'яті, присвячений 85-й річниці від Дня народження Героїні Світу Ірини Сеник, поетеси, бориславчанки, яка пішла з цього світу в минулому році. До проведення вечору окрім офіційної влади, долучаються і КУН та Союз Українок.
- З 25 травня по 4 червня у Бориславі проходить загальноміська медична акція по вимірюванні артеріального тиску.
- В кінці травня в Бориславі пройшли змагання з боротьби дзюдо за участю учнів ДЮСШ "Атлант". З привітаннями до учасників виступили почесний президент дзюдо Володимир Флюнт, директор ДЮСШ "Атлант" михайло гопшта та ветеран цього виду спорту Юрій Цигалов.
- 8 травня в Бориславі пройшла XIX обласна спартакіада з п'ятьох видів спорту - міні-футболу, настільного тенісу, гирьового спорту, шахів та шашок. Участь в змаганнях окрім господарів взяли і команди з Червонограда, Самбора та Стрия.

Газета "Нафтовик Борислава"

Добрі люди таки є на світі

Саме головне для батьків - це здоров'я їхньої дитини, коли твоя дитина здорова і щаслива - це найбільша радість. Але, сучасний вир життя інколи вносить свої корективи і може принести лиху вістку. Так, трапилось з молодим подружжям Огар, у них народилася маленька Каролінка, їхня найбільша радість, однак у 3 місяці дитинці поставили страшний діагноз - тугоухість. Страшний діагноз, як для батьків, так і для самої дівчинки. Медики запевнили, що дитинку можна врятувати і в майбутньому вона все життя не перебуватиме в повній тиші, для цього потрібно встановити апарат, який коштує 42 тис. 474 грн. Звичайно такої суми грошей батьки дівчинки не мали. Що ж робити? Часу обмаль, а дитинці необхідна допомога. Однак, як кажуть, світ не без добрих людей. Мати Каролінки вирішила звернутися за допомогою до Благодійного фонду Євгена Юника "Трускавчани". В цей надзвичайно важкий для нашої сім'ї час руку допомоги простягнув Благодійний фонд "Трускавчани". Євген Юник сказав, що ми не залишимось осторонь цієї проблеми і допоможемо у зібранні коштів. Зі сторони фонду отримали велику інформаційну підтримку, можливість розповісти про нашу проблему на телебаченні, газетах, радіо. Ми відчули дуже тепле розуміння та велике бажання допомогти. Благодійний фонд "Трускавчани" оперативно взявся за роботу і у найкоротші терміни розмістили оголошення у всіх засобах масової інформації. Не пройшло і декількох днів і почали надходити кошти на рахунок сім'ї Огар. Як каже Крістіна Огар, люди телефонували звідусіль, пропонували допомогу і ось за декілька тижнів вдалося назбирати необхідну суму. Маленька Каролінка та батьки дівчини від щирого серця ДЯКУЮТЬ всім добрим, небайдужим людям, що відгукнулися на їх прохання про допомогу, усім, хто морально та матеріально допоміг у лікуванні. Не вистачить місця, щоб подякувати усім добродійникам, які брали активну участь у допомозі. Особлива подяка Євгену Юнику, який в свою чергу допоміг, надав підтримку і не був байдужий у вирішенні цієї проблеми. Дякуючи добрим людям, наша Каролінка не житиме у тихому світі і почує рідний голос матері.

З вдячністю,
сім'я Огар та маленька Каролінка!
(інформацію надала прес-служба БФ "Трускавчани")

Інформація Трускавецького ДЮСК "Спортовець" про проведення спортивно-масових заходів

З 18 по 21 травня у м. Трускавці за підтримки міського голови Лева Грицака на ґрунтових тенісних кортах відділу освіти відбувся Всеукраїнський турнір з тенісу ІІІ категорії "Відкрита першість ДЮСК "Спортовець" серед учнів до 12 років. Це перші офіційні змагання Всеукраїнського рівня , які проводились після здачі в експлуатацію кортів відділу освіти Трускавецької міської ради. Незважаючи на дощ - турнір відбувся, адже поруч були спортивні зали ДЮСК і сан. "Карпати", де частково проводились ігри при несприятливих погодних умовах на вулиці. Всі учасники та тренери з інших міст і областей України дали хорошу оцінку якості кортів та організації самих змагань які були проведені на належному рівні завдяки співпраці ДЮСК та Львівської обласної федерації тенісу - головний суддя змагань Анатолій Стасюк (м. Львів). Сильнішими за всіх виявилися тенісисти зі Львова, які були чемпіонами як у одиночних, так і в парних змаганнях. Кращих результатів домоглися вихованці Трускавецького ДЮСК "Спортовець" Бєлова Василина, Трускавецька Ніна і Шишчак Остап які вибороли другі місця у парних розрядах турніру. Бєлова Василина отримала третє місце в одиночному розряді. Нагородження проводив заступник міського голови Ярослав Чистогорський та директор ДЮСК "Спортовець" Любомир Мацькович.

З 21 по 23 травня у ігровому спортзалі ДЮСК "Спортовець" відбувся Чемпіонат області з волейболу серед дівчат 1996-97 р. н. ДЮСШ Львівщини. Команда Трускавецького ДЮСК "Спортовець" отримавши 4 перемоги зайняла перше місце ( тренер Олена Крамар). Це офіційні змагання , які проводять Львівське обласне управління Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України (начальник управління Ярослав Гаврих) та відділ освіти Трускавецької міської ради (завідувач Орест Лобик). На урочистому відкритті міський голова Лев Грицак щиро вітав учасників змагань. Друге місце здобула ДЮСШ м. Самбора, третє - спортивний клуб "Каменяр" з м. Дрогобича, четверте - ДЮСШ м. Старого Самбору, п'яте - ДЮСШ м. Борислава, шосте - ДЮСШ м. Мостиська, сьоме - ДЮСШ м. Жовква. Двоє дівчат з команди Трускавецького ДЮСК "Спортовець" Нерсесова Вероніка та Веселовська Вікторія у складі збірної команди Львівщини з 28 по 30 травня 2010 року в м. Замосць (Польша) прийматимуть участь у міжнародних змаганнях з волейболу за програмою Міжнародного спортивного фестивалю молоді та дітей.

Спортовець Спортовець
Спортовець Спортовець

22 травня у м. Винники команда ДЮСК "Спортовець" приймала участь у обласному турнірі з вільної боротьби (тренер Семен Гардій). Це традиційні змагання - ХІІ відкрита першість ДЮСШ "ТРИЗУБ", пам'яті тренерів Б.Білоуса та В.Родича. Всього було 12 команд з різних районів Львівщини. Переможцем турніру серед дівчат 1997 року народження у ваговій категорії 38 кг. стала Трускавчанка Колос Мар'яна - І місце. Серед юнаків 1995 та 1999 років народження бронзові медалі завоювали вихованці ДЮСК "Спортовець" Яцкевич Микола та Степюк Олег.

26 травня у плавальному басейні ДЮСК пройшла відкрита першість ДЮСК "Спортовець" з плавання серед усіх вікових груп закладу, а 29-30 травня - обласні змагання з вільної боротьби "Старти надій" серед учнів 1996 - 99 р. н.

Найближчим часом заплановано проводити у м. Трускавці у ДЮСК "Спортовець" спортивні заходи, присвячені Міжнародному Дню захисту дітей: 04 червня - спортивно-розважальні ігри "Старт до Олімпу" серед дошкільних установ м. Трускавця, 05 - 06 червня - регіональні міжобласні змагання з флорболу (хокей з м'ячем у спортивному залі) серед чоловічих професійних команд.

Любомир Мацькович,
директор ДЮСК "Спортовець"

Служба 102 Борислава повідомляє

У період із десятого по двадцяте травня в місті скоєно сім крадіжок та два пограбування. Маємо також чотири випадки погроз фізичною розправою, два хуліганства, чотири випадки нанесення громадянам тілесних ушкоджень, одне вилучення зброї, чотири випадки пошкодження майна, три факти підробки документів, шість випадків шахрайства, два злочини по лінії боротьби із економічною злочинністю та п'ять злочинів, віднесених до категорії інших порушень закону.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито три справи за фактами крадіжки та одним пограбуванням. Працівники міліції встановили зловмисників, які погрожували фізичною розправою та нанесли громадянам міста тілесні ушкодження, а також причетні до вчинення хуліганських дій. Працівники міського відділу міліції розкрили справи за фактами пошкодження майна, шахрайства та підробки документів. Встановлено також обставини скоєння двох економічних злочинів. За чотирма випадками навмисного пошкодження майна, одним фактом незаконного володіння зброєю, чотирма випадками крадіжки та п'ятьма злочинами, які віднесені до категорії інших порушень закону, проводяться дослідчі перевірки.

Автомобіль із товарною нафтою зупинили працівники сектору державної служби боротьби з економічними злочинами міського відділу міліції. Згідно супроводжуючих документів ТзОВ "Карпат-ЕКО" відвантажило ВАТ "Равський спиртзавод" 12,5 тонн мазуту марки 100. Однак рідина чорного кольору, яка за запахом нагадувала нафтопродукти і знаходилась у цистерні автомобіля "Татра", викликала у міліціонерів підозру. Після проведення відповідного аналізу рідини лабораторією промислової нафтохімії НГВУР "Бориславнафтогаз" з'ясувалося, що рідина чорного кольору є не мазутом, а товарною нафтою. За даним фактом проводиться перевірка.

Переносний рекламний щит біля магазину "Наш край" пошкодив автомобіль "Шевроле-Авео". Власник автомобіля, як годиться, припаркував авто на стоянці й пішов здійснювати покупки. Залишаючи автомобіль, чоловік не надав значення тому, що неподалік знаходиться погано закріплений переносний рекламний щит. Саме цей щит і пошкодив ліве крило, капот та фару автомобіля. Автомобіль застрахований не був, тож відшкодовувати збитки власнику авто доведеться необачному підприємцеві, який мав необережність рекламувати свої товари неподалік автостоянки.

Жіночу сумочку вихопив невідомий зловмисник у однієї із відпочивальниць по вул. Т. Шевченка у курортному селищі Східниця. Разом зі значною сумою коштів, яка знаходилась у сумці, злочинець викрав у мешканки міста Києва паспорт, пенсійне посвідчення, мобільний телефон та цифровий фотоапарат. Молодик підступно підкрався до жінки ззаду і посеред білого дня нахабно зірвав із плеча сумку, з якою зник у невідомому напрямку. За фактом пограбування порушено кримінальну справу. Ведеться слідство. Та факт порушення кримінальної справи мало потішить численних власників відпочинкових комплексів та приватник садиб селища-курорту. Пограбування - це той вид злочину, який безпосередньо впливає на привабливості Східниці. Мало хто із відпочивальників захоче їхати на відпочинок у місця, де відпочивальників грабують посеред білого дня.

Газета "Нафтовик Борислава"

Трускавецька "Батьківщина": позірне перезавантаження

В останню неділю травня, 30 травня, в залі готелю "Бескид" пройшла звітно-виборна конференція Трускавецької міської організації політичної партії "Всеукраїнське Об'єднання "Батьківщина". Реєстрація учасників проходила з 11.00 до 11.30, сама ж конференція тривала трохи менше двох годин.

На конференцію прибуло 54 делегати з 62 запрошених. Кожен делегат представляв десятку однопартійців, що свідчить, що в лавах трускавецької "Батьківщини" перебуває понад 600 членів. Про свою роботу на посаді голови партії розповів Р. Крамар, депутат міської ради. Відзвітували і його заступники Наталія Пономаренко та Юрій Беднарчук. Присутні вшанували пам'ять нещодавно загиблого трагічною смертю активіста партії Ігоря Івашківа.

На конференції був присутній і член бюро Львівської обласної організації "Батьківщини", голова Дрогобицької районної організації цієї політичної сили Микола Андріїв. Він теж виступив із промовою, в якій закликав визнати роботу керівництва трускавецької організації партії доброю та обрати нові органи управління згідно зі Статутом партії. Більшість делегатів не підтримала пропозицію щодо збільшення чисельного складу бюро ТМО, воно так і залишилося у складі 9 чоловік з тою лише різницею, що одного з членів бюро замінили на більш активного партійця, представника будівельного бізнесу у Трускавці Тараса Уєчка. Зміни торкнулися і контрольно-ревізійної комісії - одного з членів цієї структури, який переїхав на постійне місце проживання до Моршина замінив член ініціативної групи "Захист прав пайовиків", які відстоюють права пайовиків будинків по Скоропадського. Додамо, що багато прізвищ ми спеціально не хочемо вказувати в цій статті, щоб це якимось чином не зашкодило даним особам.

Руслана Крамара переобрали на посту голови трускавецької "Батьківщини", не відбулося змін і щодо його заступників. Неприємно вразив хіба один факт спроби зведення особистих рахунків очільника міської "Батьківщини" з редактором нашого видання, публічну образу ми пробачаємо йому востаннє. "Зрадником" було названо голову міської територіальної виборчої комісії Трускавця, члена "Батьківщини" Мирослава Савчина, хоча нові партнери БЮТ на міському рівні, а саме "Наша Україна" та "Фронт змін", мають перевагу в ТВК, так що питання "Хто винен?" в цій непростій ситуації залишається відкритим. Спроба Р. Крамара звинуватити в окремих проблемах, які переживає ця політична сила на даний час, міського голову Трускавця, була зустрінута посмішками на обличчях багатьох делегатів. Нагадаємо, що мало не ворогами міської БЮТ були оголошені в свій час не лише чинний мер, але і головний архітектор міста Олександр Грищенко, лікар-невролог міської лікарні та № 1 міського БЮТ на виборах у 2006 (і кандидат на пост мера на тих виборах) Андрій Кульчинський, депутат кількох демократичних скликань Юрій Врублевський, генеральний директор ТзОВ "Трускавецький водоканал" Володимир Возняк, начальник фінансового управління міської ради Микола Федоричак, депутати Наталія Хом'як та Володимир Щигель. За період з 2007 по 2009 з партії було виключено абсолютну більшість вчителів СШ № 1, які стали на захист свого директора та виступили проти так званого "авторитаризму" в керівництві ТМО, а також вчителів СШ № 2 разом з активістом БЮТ Володимиром Чапським, екс-завучем школи. Під "гарячу руку" потрапили і інші партійці, які мали необережність заявити про власну позицію, яка хоча б в чомусь не збігалася із позицією лідера Трускавця. За словами Р. Крамара, замість 100 тих партійців, які не виправдали надій, в партію прийнято 200 нових членів.

На конференції 30 травня було теж висунуто делегатів на обласну конференцію, на якій вирішуватиметься доля теперішнього керівника львівської обласної "Батьківщини" Івана Деньковича, який отримав запрошення працювати в центральному апараті партії. Боротьба розгорнеться між бізнесовим крилом партії, представленим братами Дубневичами та рядом депутатів обласної ради, та силами, які підтримують теперішнє керівництво. Обрання одним із делегатів на обласну конференцію від Трускавця Наталії Лаврецької, депутата ЛОР, засвідчує, що Трускавець, як і місто Дрогобич та Дрогобицький район, повністю на стороні Деньковича. Чи не призведе це до кадрових чисток в партійному керівництві нашого міста після перемоги іншої сторони, зокрема, якщо "Батьківщину" очолить Роман Ілик, дасться знати аж після обласної конференції. В загальному ж ситуацію в трускавецькій "Батьківщині", судячи із настроїв делегатів, можна назвати вичікувальною. На президентських виборах 2010 партійці попрацювали як слід, що ж до майбутніх місцевих, то вже намітилося коло осіб, які воюватимуть за перші місця в партійному списку, якщо вибори і надалі проходитимуть за пропорційною (чи навіть за змішаною) системою.

Слабкість міської "Батьківщини" була б надзвичайно вигідна опонентам цієї політичної сили і як не парадоксально - зовсім не Партії Регіонів чи опонентам БЮТ на місцевому рівні (типу ХДС, Свобода, Відродження), а тим, хто "пастиметься" на одному електоральному полі, теперішнім "друзям". Намагання тримати під своїм контролем брендову силу мають намір кілька правоцентристьких та центристських сил у Трускавці, в дечому їм це вдається. Навіть той факт, що без дозволу конференції проводився її запис, свідчить, що "друзі" ретельно проаналізують подальші дії по приборкуванні, присиплянні та піддобрюванні з метою подальшого використання, адже жар найкраще загрібати чужими руками. До речі, записи з конференції вже потрапили до кількох різних політиків місцевого рівня.

Завершити даний огляд події хочу зверненням до нового старого керівника трускавецької "Батьківщини" Р. Я. Крамара з проханням утриматися від словесних образ та будь-яких коментарів відносно моєї скромної персони, адже мені це аж ніяк не зашкодить, а самому очільнику партії престижу не додасть, радше навпаки. Не хотілося б бути учасником незрозумілої конфронтації, проте якщо п. Крамар не зробить належних висновків, нам прийдеться оперативно та радикально реагувати на подібні його заяви на кшталт зробленої 30 травня. Бо одне діло, коли людина обливає брудом перед співпляшниками чи інвалідами, а інше - публічні заяви, нічим не аргументовані та не підкріплені жодними фактами.

Володимир Ключак

Мій дім - моя фортеця

Від редакції "ТВ": розпочалося літо - пора відпусток. Багато мешканців міст, в тому і Трускавця, виїжджають на відпочинок - хто на море, хто у гори, хто в село, до родини. Часто помешкання на певний період часу (від кількох днів до двох - трьох місяців) залишаються без належного нагляду. Щоб внести свій внесок у справу боротьби з квартирними крадіжками, які традиційно зростають в літній період, пропонуємо Вашій увазі цю статтю. Не полінуйтеся, уважно її перечитайте та зробіть відповідні висновки завчасу, щоб потім не довелося шкодувати.

Кримінальна практика свідчить, що здебільшого зловмисники проникають у квартири чи домівки за відсутності господарів. Майже шістдесят відсотків таких крадіжок скоюється за наводкою. Тому дуже важливо, щоб злодії не знали, коли вас немає вдома, які цінності маєте у своєму помешканні. У більшості випадків "домушник" не забереться у квартиру, коли не буде переконаний, що господарі залишили її на тривалий час. Отже, коли вирушаєте у відпустку, виїжджаєте до родичів, не кажіть про це без потреби. Лише обмежене коло людей повинно знати, на який термін залишаєте помешкання.

Злодії, як правило, потрапляють до чужої квартири через вхідні та балконні двері, вікна і кватирки. Найбільш надійно - захистити домівку сигналізацією з підведенням до пульту централізованої охорони. Для її встановлення звертайтеся до дільничного інспектора міліції, який обслуговує Вашу адміністративну дільницю і приймає громадян на дільничних пунктах міліції, або до територіального підрозділу державної служби охорони. У квартирах, які були під охороною, крадіїв затримують у 99 відсотках. У тих випадках, коли злодії не були затримані, підрозділи охорони компенсували власнику квартири збитки від крадіжки. Якщо довіряєте сусідам, домовтеся з ними про спільну охорону домівки. Системи сигналізації ефективніші, коли мають автономне живлення.

Якщо Ви щойно отримали квартиру в новому будинку, досвідчені криміналісти радять не квапитися з укріплюванням передніх дверей - це може викликати небажану цікавість сторонніх. Є кращий вихід. Не міняючи передніх, одразу ставте міцні другі двері. Вони повинні бути надійні та міцні. Петлі треба встановити так, щоб вони були заховані, інакше зловмисники можуть їх спиляти. Можна встановити цільно-металеві двері, але монтаж провести так, щоб злодії не могли підчепити їх ломом. Коли двері виготовлені з тонкого листового заліза, злочинці легко можуть відкрити їх, як консервну банку. То ж зміцніть такі двері додатковим захистом. Приклейте зсередини на сталевий лист епоксидною смолою плитку або листок нержавіючої сталі. Надійно, коли вхідні двері мають два замки. Один, так би мовити, для повсякденного використання, інший - серйозніший.

Вікна та балконні двері необхідно оснастити металевими ґратами. Особливо це стосується помешкань першого і останнього поверхів та тих, до вікон яких підведені пожежні драбини, висять гілки дерев і тому подібне. Щоб уберегти такі квартири від серйозних злодіїв, до решіток також треба підвести сигналізацію.

Кримінальна практика свідчить, що квартирні злодії мають звичку розвідувати місце майбутнього злочину. За найменшої підозри щодо сторонньої людини, яка цілими днями без діла тиняється біля вашого будинку, повідомте свого дільничного інспектора міліції або зателефонуйте до чергової частини міліції.

Як квартирні крадії вибирають помешкання жертви? Початківці такого профілю здебільшого працюють методом "продзвонювання". З дев'ятої години ранку, коли господарі на роботі, по черзі дзвонять в усі помешкання, вламуючись до тих, в яких ніхто не відповідає. Інколи ми самі допомагаємо злодіям розгледіти, що робиться в нашій домівці - не заслоняємо фіранками вікна, крізь які можна розгледіти обстановку в помешканні. І ще - надзвичайно важливо не розголошувати, яка побутова техніка, цінні речі є у вас вдома. Не запрошуйте в гості будь-кого. Про це повинні пам'ятати й ваші діти.

Коли до вашої квартири під певним приводом ("дезинфекція", "слюсар", "встановлення кабельного телебачення", "працівник відділу соціального захисту" і т. ін.) прийде навідник, то, навіть на хвилину впустивши його на поріг, даєте змогу оцінити "принаду" помешкання, систему засуву і наявність сигналізації. Ваш ворог - непомірна довірливість.

Значно зменшує вірогідність квартирної крадіжки присутність у помешканні собаки. Можна встановити й автономну сигналізацію. Допомагає імітація присутності в помешканні господарів підключення до таймерів освітлення, телевізор, магнітофон та інші електричні прилади, які за завчасно закладеною програмою вмикатимуться на певний проміжок часу.

Проникнути в помешкання у присутності мешканців злочинці можуть тільки тоді, коли господарі надто безпечні й відчиняють будь-кому. Така легковажність тепер може дорого коштувати. Повідомляйте в міліцію про всіх підозрілих візитерів. Намагайтеся запам'ятати тих, хто виносить речі з чийогось помешкання, прикмети підозрілих осіб, номер автомашини, марку та інформуйте про це працівників міліції.

Відмовляйтеся від пропозиції незнайомців (особливо осіб циганського походження), які хочуть поворожити у вашій квартирі, перепеленати дитину, напитися води, дати ліків і тому подібне. Як правило, такі відвідини завершуються крадіжками. Якщо відвідувач вам не знайомий і відрекомендувався представником якої-небудь служби, до якої ви не зверталися, не знімаючи з дверей ланцюжка, перевірте його посвідчення. Коли виникли сумніви, зателефонуйте в службу, попросіть його зайти іншим разом, зверніться в міліцію, покличте на допомогу сусідів.

Запам'ятайте: зовсім не оригінально ховати від злодіїв коштовності в сервізах, гроші - у книгах, квітах чи білизні. Великі суми валюти надійно тримати в банківській установі. Обов'язково майте записані номери цінної апаратури, зробіть маркування особливо цінних речей.

Щоб уникнути грабунку, треба бути особливо обережним при спілкуванні з незнайомцями. Ні в якому разі не відчиняйте їм двері. Найбільш надійним захистом від пограбування квартири є встановлення кнопки тривожної сигналізації з підключенням до пульту централізованої охорони. Реагують на такий сигнал наряди міліції, які спеціально підготовлені і у своєму арсеналі мають вогнепальну зброю, спецзасоби та засоби індивідуального захисту. Натиснути на кнопку тривожної сигналізації можна ще до нападу на помешкання, а також під час ізоляції злочинцями господарів квартири в санвузлах та інших приміщеннях. Зверніть увагу, що під час спілкування власника квартири зі зловмисниками "через двері" важко зорієнтуватися в тому, варто впускати чи ні тих, хто прийшов. З цією метою встановіть переговорні пристрої.

Наталя Хома,
інспектор роботи з населенням та громадськими формуваннями
Бориславського МВ ГУМВСУ у Львівській області,
газета "Нафтовик Борислава"

Казковий інфаркт

18 травня у Народному домі ім. І.Франка вирувало веселе студентське життя. Тут відбувалася фінальна гра ХVІІІ фестивалю Клубу веселих і найкмітливіших (КВН) серед команд факультетів Дрогобицького педуніверситету. Організатором шоу традиційно виступили профком студентів ДДПУ та студентське самоврядування.

Нагадаємо, що три путівки до фінальної гри виборювали 9 команд. У першій грі 15 квітня студенти факультету романо-германської філології перемогли своїх суперників з інституту фізики і математики та факультету менеджменту і маркетингу. 19 квітня команда історичного факультету здолала представників соціально-гуманітарного та факультету фізвиховання. А 20 квітня команда факультету біології виступила краще за двох інших суперників - команд інженерно-педагогічного та педагогічного факультетів.

Отож, у фінальній грі титул чемпіона виборювали команди КВН "Екстерем" (біологічний факультет), "Інфаркт" (факультет романо-германської філології) та "Істфак" (історичний факультет). І якщо команди майбутніх вчителів історії та іноземних мов вже мають у своєму доробку чемпіонські звання, то студенти факультету біології вперше потрапили до фіналу.

До речі, за попередні 17 років 5 разів найкращим у КВНі був Інститут фізики та математики ("Фізматівська шпана"), 4 рази - інженерно-педагогічний факультет ("Анжеліка"), тричі - факультет менеджменту та маркетингу ("Мимо"), двічі - факультету романо-германської філології ("Інфаркт"). По одному разу чемпіонський титул виборювали студенти філологічного ("Продіджі з філфаку") й історичного ("Істфак") факультетів, а також та фізичного виховання ("ФіФа").

"Повіримо у казку" - таку тему цьогорічної фінальної гри обрали організатори. У першому конкурсі під назвою "Візитка" найвдаліше жартувала команда "Інфаркт", яка й отримала найвищі бали від журі. Двоє інших суперників зібрали трохи менший очковий врожай.

Після конкурсу "Розминка", в якій команди мають проявити кмітливість і за 30 секунд влучно відповісти на запитання суперника, лідера майже наздогнали студенти-біологи. З перевагою в один бал попереду був "Інфаркт", слідом "Екстрем", а ось майбутні історики відставали від першого місця вже на дев'ять балів.

У конкурсі СТЕМ "Інфаркт" представив на суд глядачів дотепно змонтовану версію мультфільму "Льодовиковий період". На екрані з допомогою відеопроектора голосами студентів заговорили герої мультика, які в оригінальний спосіб вирішували проблему водопостачання гуртожитків ДДПУ. Але оскільки абревіатура СТЕМ розшифровується як "Студентський театр естрадної мініатюри", члени журі оцінило таке новаторство не дуже щедро, адже театральної сценки глядачі так і не побачили.

Цим скористалися "екстремали", які вдало обіграли на сцені казкові сни і за результатами оцінювання конкурсу вийшли у лідери з перевагою у 3 бали. Як кажуть, запахло сенсацією, команда-дебютант фіналу опинилася зам крок до чемпіонського звання.

"Істфак" у СТЕМі продемонстрував сценку, у якій хлопець на певний час застряг у ліфті з двома блондинками, які за давнім стереотипом не відзначалися особливими інтелектуальними здібностями.

Все вирішувалося в останньому конкурсі "Музичне домашнє завдання", темою якого була "Подорож за тридев'ять земель". Команда "Екстрем" продемонструвала добрі вокальні здібності, при цьому зобразивши студентів-мандрівників, які потрапили на острів з дикунами.

"Інфаркт" уявно переніс глядачів у сонячне Закарпаття. Там студенти збирали місцевий фольклор, знайомилися з дивакуватими звичаями і традиціями. Періодично на екрані демонструвалися кумедні телевізійні включення з різних закарпатських міст, попередньо відзняті кавеенниками на відео.

"Істфак" торкнувся теми підготовки української збірної до зимової олімпіади, на якій її спіткала невдача. Майбутні історики посміялися з проходження спортсменами медогляду, з відбору кандидатів у збірну. Частина виступу мала вигляд пантоміми під нарізані і дотепно змонтовані фрагменти пісень. Щоправда, тривала ця сценка трохи задовго.

Час фінальної гри збіг швидко. Члени журі підняли вгору таблички з оцінками, і лічильна комісія оголосила ім'я чемпіона ХVІІІ студентського фестивалю КВН й володаря перехідного Кубка. Із доробком у 90 балів ним стала команда факультету романо-германської філології "Інфаркт". На 8 балів менше (хоч на думку деяких членів журі розрив мав би бути не таким значним) зібрав "Екстрем", третім фінішував "Істфак" (72 бали).

Усі учасники фіналу отримали з рук голови студентського профкому та ведучого фестивалю Ігоря Гівчака дипломи та грошові премії. Перехідний Кубок дотепники з "Інфаркту" фактично передали самі собі, оскільки здобули його вдруге поспіль.

Варто відзначити активну підтримку уболівальниками своїх команд. Іноді здавалося, що ти потрапив на футбольний матч, а не на фестиваль КВН. У залі панувала атмосфера веселого святкового дійства.

Пропонуємо нашим читачам декілька підслуханих на фестивалі жартів.

* * *

Кінь. Корова. Баран. Свиня... А що продала твоя сім'я, щоб ти вступив в університет? ("Істфак").

* * *

Змій Горинич вирішив стати міським головою одночасно Дрогобича, Трускавця й Борислава. ("Істфак").

* * *

У Доброгостові нема ні Інтернету, ні "Контактів", ні "Однокласників". Зате є сіновал - і є контакти між однокласниками! ("Екстрем")

* * *

Дятел застряг дзьобом у дуплі. Тепер у білочки є підвіконник. ("Екстрем").

* * *

Після того, як Курочка-ряба здзьобала пів мішка цементу і народилася казка про яйце, яке ніхто не міг розбити. ("Інфаркт").

* * *

У номінації "Найякісніший гумовий виріб" перемогла маршрутка "Дрогобич-Стебник"! ("Інфаркт").

* * *

Дідо - за ріпку, баба-за діда, внучка - за бабу, Жучка - за внучку, киця - за жучку, мишка - за кицю. А за кого ти голосував на виборах Президента? ("Інфаркт")

* * *

Мешканці Закарпаття впевнені, що після появи програми "Windows-Vista" наступною з'явиться програма "Windows-Гайта". ("Інфаркт").

* * *

- Дивно, як корейці - нація, яка практично не вживає алкоголю, - могли придумати машину "Dаewoo-Lanos"?
- За твоєю логікою, судячи з нашої "Таврії", українці взагалі не тверезіють! (із конкурсу "Розминка").

Ярослав Грицик,
газета "Галицька зоря"

Пасторально-місійний відділ УГКЦ: "Зарваниця - духовний центр України"

22 травня 2010 р. вперше на Тернопільщині у приміщенні Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ відбулася чергова робоча зустріч мігрантів та їхніх родин, а також учасників традиційних піших прощ із Самбора у Зарваницю, котра охоплювала представників із трьох областей: Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської. Подібні традиційні зустрічі відбувалися у мм. Дрогобичі, Болехові та Івано-Франківську.

Зустріч мігрантів та їхніх родин Зустріч мігрантів та їхніх родин

Організатором зустрічі є Пасторально-місійний відділ УГКЦ.

Мета - сприяти поверненню трудових мігрантів в українське суспільство, а також об'єднати людей з метою підтримування контактів та взаємної підтримки.

У зустрічі взяли участь:

- виконавчий секретар Пасторально-місійного відділу УГКЦ - о. Василь Поточняк;
- Голова Патріаршої комісії у справах мігрантів УГКЦ - Григорій Селещук;
- учасники традиційних піших прощ із Самбора у Зарваницю;
- представники спільноти "Пієта" м. Івано-Франківськ;
- представники ЗМІ та суспільно-громадських організацій, котрі займаються питаннями міграції.

Програма передбачала розгляд наступних питань:

- 5 ювілейної пішої прощі родин мігрантів та небайдужих українців із Самбора у Зарваницю, яка відбудеться з 6 по 15 серпня 2010 р. (детальніша інформація буде подана окремо);
- спорудження пам'ятника заробітчанам у духовному центрі "Зарваниця" (деталі - в окремому матеріалі):
- погляд Церкви на проблеми міграції;
- представлення та перегляд першої і єдиної музейної експозиції "Наші в Італії".

Оперативна праця та небайдужість учасників дозволили прийняти конкретні рішення щодо перших двох питань, а також обміркувати наступні.

Активно обговорювалось питання пам'ятника, який українці-мігранти хочуть спорудити як незаперечний факт, що має місце (на жаль, ганебне) в історії України.

"На початок 2000 року мігрантство стало настільки масовим, і, щонайжахливіше, "жіночим", що думка зродилась сама собою: "Українській жінці треба пам'ятник поставити", - за словами о. Василя Поточняка. Спершу думка - потім слово - далі конкретні дії.

Мета - пригадати українському суспільству, що воно допустилось такої ганебної хвилі.

На сьогодні із благословення Блаженнішого Патріарха Любомира Гузара створена наглядова рада у складі:

- єпископ Йосиф (Мілян) - Київська Архиєпархія УГКЦ;
- Василь (Семенюк) - єпископ Тернопільсько-Зборівський;
- о. Василь Поточняк - виконавчий секретар Пасторально-місійного відділу УГКЦ;
- п. Григорій Селещук - Голова Патріаршої комісії у справах мігрантів УГКЦ;
- п. Оксана Пронюк - представник мігрантів - спільнота "Пієта", м. Івано- Франківськ.

Їхнім завданням є наглядати за фінансуванням та творенням цієї експозиції.

Цей проект неодноразово дискутувався у м. Дрогобичі. На сьогодні до попереднього задуму додано побажання Блаженнішого Любомира Гузара про те, щоб завершувала цю композицію капличка у вигляді півкулі з лініями-меридіанами, де розташують стелу з мозаїкою "Оранти" (у розрізі мозаїчне зображення "Оранти", висотою 3 м) у формі земної кулі, позаяк явище мігрантства охоплює увесь світ - це духовний аспект.

В основі задуму самої експозиції - родина - на взірець Пресвятої Родини. Батько, мати та дитя, котре простягає руки до батьків - хвилюючий момент зустрічі.

У центрі композиції хрест, який символізує трагедію і терпіння. Родинне дерево міграції, висотою у зріст людини, нагадуватиме про викривлення, які є в українському суспільстві.

"Це не пам'ятник тим, хто тільки зараз працює в Італії чи Іспанії, а всім нам. У ньому буде відтворений момент, коли батьки повертаються додому, і дитя зустрічає їх на порозі власної хати", - розповів Б. Пилипів.

Автором проекту є Андрій Пилипів із селища Рожнятова Івано-Франківської області, магістр Львівської національної Академії мистецтв. Спорудження скульптурного проекту у Зарваниці на Молитовному полі благословив намісник духовного центру - єпарх Тернопільсько-Зборівський владика Василій (Семенюк).

На зустрічі були обговорені та прийняті такі рішення:

- до 1-2 червня розробити проектний кошторис;
- виготовити буклети про цю експозицію;
- кожному відповідальному буде вручено офіційний документ від Пасторально-місійного відділу про дозвіл діяти від імені Церкви;
- було запропоновано створити книгу, в яку були б вписані прізвища мігрантів-жертводавців і короткі відомості про термін їхнього перебування за кордоном.

Задум планують втілити до кінця 2010 року.

"Наша мета у встановленні пам'ятника подвійна. Хочемо встановити його у такому освяченому місці, як Зарваниця, щоб кожна людина, яка буде заходити у собор, бачила його і задумалася. Хто ж, наприклад, знає, що в Італії впродовж півроку гине по 120 наших молодих людей! Хто знає, що ми, бувало, щомісяця відправляли додому по 2-3 наших людей з психічними хворобами! Друга наша мета - показати українському суспільству, що воно допустилося такої ганебної ситуації, коли матері змушені залишати свої родини. Хай пам'ятник пригадує це не тільки владі, а й нам, які обирали цю владу за гречку і цукор, які ми продажні. Ми даємо хабарі, ховаємо голови у пісок, хочемо робити порядок чужими руками, маємо світогляд недемократичний і навіть нехристиянський. Ми повинні пам'ятати, що вивчилися за кошти заробітчан, але не захищаємо їх. То ж нас згодом чекає те ж саме, що і теперішніх мігрантів", - наголосив виконавчий секретар Пасторально-місійного відділу УГКЦ отець Василь Поточняк. "Саме з огляду на значущість задуму, - за словами священика, - не головне, щоб люди жертвували на нього величезні суми. Головне - щоб до справи долучився кожен". Важливо, щоб людина, яка дає, наприклад, п'ять євро, сказала: "Даю від щирого серця"", - додав отець.

Це болюче питання викликало крик душі…

"Час призвичаює нас до колін. …Маємо маси - не маємо народу" - о. Василь Поточняк.
"Це шибениця і нагадування про те, що чекає заробітчанина - втрата родини. …Без батька не виростає син, без матері - донька" - п. Ігор Лазоришин.
"Це пам'ятник батьківству" - п. Володимир Мороз.
"Пам'ятник голосно скаже про те, про що ми мовчимо. …Це своєрідний подразник для українського суспільства" - п. Оксана Пронюк.
"Це пам'ятник терпінню. Не кожен може чекати".
"Це пам'ятник неефективному суспільству".

Обговорювалось також питання щодо організації та проведення 5 ювілейної прощі із Самбора у Зарваницю, яка проходитиме із 6 по 15 серпня 2010 р.

Підготувала Іванна Рижан

Відбудеться проща до Зарваниці

Із 6 по 15 серпня відбудеться 5 ювілейна піша проща родин мігрантів та небайдужих українців із Самбора у Зарваницю. Проща - це духовний похід, у якому людина розкриває для себе, можливо вперше, саме себе. Тут вона має достатньо часу і можливостей замислитись над способом життя, яке веде. Це молитовно-катехитично-пізнавальний похід, у якому Бог присутній серед людей, через них діє у житті інших, з людьми співдіє на добро кожному. Прекрасна організація та дух родинного єднання сприяють духовному наставленню до всього, що творить певні труднощі під час дороги.

проща до Зарваниці Практика піших духовних походів заробітчан та їх родин із Самбора у Зарваницю започаткована у 2006 році духовними отцями Василем Поточняком, котрий у той час опікувався українською спільнотою у Болоньї (Італія) та отцем Ігорем Козанкевичем, директором БФ "Карітас" Самбірсько-Дрогобицької єпархії, духовним опікуном реабілітаційного центру "Назарет". Цей десятиденний похід випереджують щомісячні нічні прощі, котрі відбуваються у місті Дрогобичі з ініціативи оо. Василя Поточняка та Ігоря Козанкевича. Вони є мовби маленькими, але важливими камінцями, які будуть вкладені у цю десятиденну пішу прощу і творитимуть цільну мозаїчну картину людських подяк, молитов та прохань до нашої Небесної Цариці.

Щороку маршрути десятиденної пішої прощі оновлюються. Близько 200-300 осіб: дітей, молоді, дорослих, старших, тих, хто уже пізнав у своєму житті милість і заступництво Зарваницької Богородиці і тих, хто вперше прилучився до прочанської родини, долають пішки понад 200 км шляху, щоб скласти свою подяку та прохальну молитву нашій Небесній Матері. Із нами йдуть люди з різних країн, областей та регіонів України, і усіх об'єднує щось таке особливе, що можна назвати "духом любові".

Програма прощі різноманітна і цікава, щоразу із сюрпризами та приємними несподіванками. Організатори намагаються врахувати до деталей потреби, побажання та духовно-психологічний стан людей, котрі упродовж десяти днів пішки долають кожен свою дорогу до Бога.

Цьогорічна проща розпочнеться Божественною Літургією у м. Самборі у храмі Різдва Пресвятої Богородиці 6 серпня 2010 р. о 9.45 год. (маршрут додано нижче).

Запрошуємо усіх, хто шукає Бога, на цей духовний похід. Ці десять днів відкривають Тобі те, що означає "бути християнином" на практиці!

Програма V ювілейної пішої прощі родин мігрантів та небайдужих українців 6 - 15.08.2010 р. Б. із Самбора у Зарваницю

Вихід із Самбора від храму Різдва Пресвятої Богородиці 6 серпня о 9.45 (поч. Літургії о 7.00) за маршрутом:

6.08 - п'ятниця: Самбір, Городище (обід), Лішня (нічліг);
7.08 - субота: Дрогобич, Гаї Верхні (обід), Нежухів (нічліг);
8.08 - неділя: Стрий, Верчани (обід), Дашава (нічліг) ;
9.08 - понеділок: Антонівка (обід), Журавно, Старе Село (нічліг);
10.08 - вівторок: Цвітова (обід), Лука, Старий Мартинів (нічліг);
11.08 - середа: Бурштин (обід), Озеряни, Діброва (нічліг);
12.08 - четвер: Світанок, Шумляни (обід), Божиків, Литвинів (нічліг);
13.08 - п'ятниця: Підгайці, Білокриниця, Бронгалівка і Михайлівка (нічліг);
14-15.08 - субота і неділя: Котузів, Зарваниця (обід).

Орієнтовна щоденна програма паломництва:

7.30-8.30 - св. Літургія; 8.45 - сніданок біля церкви; 9.30 - вихід; 14.00 - молитва у храмі, обід; 16.00 - вихід; 20.00 - молитва у храмі, вечеря, зустріч з вірними.

Із собою треба мати: молитовник, вервицю або чотки, плащ-накидку від дощу, спальний мішок або покривало, змінне взуття та одяг, ложку, миску, горнятко, гроші на повернення та незаплановані витрати, специфічні медикаменти. Рекомендуємо йти у зручному (випробуваному) взутті.

Дорогою заходитимемо в усі храми. Паломництво буде супроводжувати автобус, де можна буде отримати першу медичну допомогу, здати багаж тощо.

Нічліг - у родинах та школах. Харчування організовують парафіяни.

Повернення із Зарваниці у Самбір у неділю автобусом (за власні кошти) за маршрутом проходження прощі.

Організаційний внесок - 25 грн.

Додаткова інформація за тел.: о. Ігоря Козанкевича - (244) 2-24-58., п. Зоряна - 80967829842

Іванна Рижан,
для "Трускавецького вісника"

На книжковій полиці

Смиренний детектив із парасолькою. Гілберт К. Честертон. Хрест із сапфірами. Детективні історії отця Бравна. - Львів, Свічадо, 2009.

"...Ви ніколи не задумувалися, що людина, котра постійно слухає про чиїсь гріхи, повинна бодай трохи знатися на людському злі?"
"...Ви атакували розум, - сказав отець Бравн, - а це. поганеньке богослов'я".
"Навіть убивчі помилки так не отруюють життя, як гріхи"
3 творів Г.-К.Честертона

... Про отця Бравна ми читали одного незабутнього літа, мандруючи із дітьми Карпатами: читали вголос, по черзі іі навперебій, дорослі й діти, на денних привалах та щовечора до подушки. А ще ця книжка роками мандрує від нас до родичів чи знайомих, коли хтось їде у відпустку чи мас вимушений відпочинок, як от у лікарні. Детективні історії називають "легким чтивом". Справді - легке, приємне, навіть розважальне, але в цьому разі жодною мірою не легковажно.

"Я ніколи не ставився поважно до себе, але завжди поважно ставився до своїх переконань", - писав Гілберт Кейт Честертон, видатний англійський християнський мислитель, журналіст та письменник, автор близько 80 книжок, 200 оповідань, 4000 есе. Критик, історик, драматург, майстер абсурдного гумору, гротеску та парадоксу, "людина надзвичайного генію", за словами Бернарда Шоу. А ще - католицький богослов, автор кращих християнських апологій XX сторіччя.

Чесгертон навернувся до віри й перейшов на католицизм у дорослому віці. Важливим у справі навернення було для нього знайомство із "тихим, милим" священиком - отцем Джоном О'Коннором. Саме він став прототипом отця Бравна - скромного священика непомітної зовнішності, але напрочуд гострого розуму. Непоказний отець Бравн із кумедною парасолькою "творить чуда": непомильно розрізняє темні наміри й розкриває найприхованіші злочини. Хто як не священик може знати людську душу та її спокуси? Хто здатний дивитися в корінь злочину? Отець Бравн миттєво розв'язує таємниці й майже миттєво зникає у своїх справах, цілковито не піклуючись про арешт чи покарання злочинців: він вело боротьбу не зі злочинцем, а з самим злом.

Сумирний дивак, отець Бравн, викриває не людину - жертву власних пристрастей, а самі пристрасті. Він веде бій за людську душу, а тріумфом перемоги може стати... здобуття друга.

Гумор Честертона, його тонка в'їдлива іронія б'є фонтаном у сценах, коли отець Бравн, людина тверезого розуму, спокійно шукає та знаходить природне розв'язання там, де освічений загал схильний вбачати містичні впливи. Ці кумедні моменти діти просто обожнювали під час наших "карпатських читань".

Іван Петров,
"Католицький вісник"

Фільмотека

Місія милосердя. "Мати Тереза" Режисер: Фабріціо Коста. Великобританія, Італія, Іспанія, 2003. У ролях; Олівія Хасі, Себастьяно Сомо, Майкл Мендл.

Католики завжди були сильними у своєму милосерді та місіонерській діяльності, яка у різні часи набувала різних форм, а послідовники виявляли стійкість у служінні. Місії у відлюднених місцях, серед агресивних тубільців, у зонах землетрусів і повеней - доля багатьох католиків. Вони залишають рідні домівки і, подібно до Франциска Асизького, йдуть проповідувати.

Мати Тереза вірила людям. Її життєвий принцип був простий: кожна людина має право на милосердя і любов, бо кожен з нас носить у собі образ Бога. Мати Тереза стала не просто символом милосердя, вона разом зі своїми послідовниками була реальною силою любові, на яку не могли не зважати навіть можновладці. Нею захоплювались, її обожнювали. При тому, що у своєму "Ордені Милосердя" вона виконувала найбуденнішу роботу. Але виконувала її, сповнена великої Любові.

Саме про цю святу Любов, якою мати Тереза зцілювала тіла і душі стражденних., розповідає фільм Фабріціо Кости "Мати Тереза". Прем'єрний показ картини відбувся на італійському телебаченні 19 жовтня 2003 р. і був приурочений до здійсненого Папою Римським обряду беатифікації Терези Калькуттської. Це правдива розповідь про шлях матері Терези, який почався у Калькутті, де вона зіткнулося з жахливими умовами життя. Молода монахиня (у чудовому виконанні Олівії Хасі) почала свій хрестовий похід проти убозтва, голоду і людської байдужості.

Анжеліка Фірсова,
"Католицький вісник"

Духовні вправи на червень-2010

Якщо жебракові під дверима даєш їсти з тієї ж посудини, з якої їси сам, то ти вже близький до ідеалу християнської любові. Св. Вікентій а Пауло.

Філософія повинна йти шляхом … розтлумачення нової картини Всесвіту, що малюється мінливою наукою, у світлі незмінної християнської віри. Етьєнн Жільсон.

Догмат про непомильність Папи особливим чином дратує тих, хто вірить у власну непомильність. Казімєж Бартошевич.

Той, хто розраховує забезпечити собі здоров'я, перебуваючи в лінивстві, чинить так само безглуздо, як і той, що думає мовчанням вдосконалити свій голос. Плутарх.

Душа - це подих Божий. Св. Юстин Сповідник.

Боже Милосердя - це бездонна криниця, з якої ми черпаємо посудиною довіри, і той, хто має більшу посудину - той дістане більше благодаті. Св. Бернард.

Мистецтво - це співробітництво Бога з художником, і чим менше художника, тим краще. Андре Жид.

Ніколи не потрапить до раю той, хто бажає потрапити туди один. Томас Фуллєр.

Священик - це монстранція, його завданням є показувати Ісуса, сам він повинен зникнути і показати Христа. Бл. Карл де Фуко.

Я старомодний. Я вірю, що люди повинні поєднуватися у шлюбі на все життя, як голуби і католики. Вуді Аллен.

Ми підсвідомо думаємо, що Бог бачить нас згори - але Він бачить нас зсередини. Жільбер Сесброн.

Хіба Церква - в стінах? Церква - у безлічі віруючих. Св. Йоан Златоустий.

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.