Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№37 (160) 17 травня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Вклонитися героям прийшло небагато

В неділю, 16 травня, у Трускавці пройшли урочистості з нагоди Дня Героїв та Дня пам'яті жертв політичних репресій. На віче, яке відбулося після панахиди біля церкви св. Миколая, виступили мер міста Лев Грицак, секретар міської ради Наталія Пономаренко, голова Братства вояків ОУН-УПА у Трускавці Роман Малярчин, голова Спілки політв'язнів та репресованих Наталія Мінько. Від депутатського корпусу наболілим поділилися Ігор Ластовецький (КУН) та Ігор Пілько (Наша Україна), на заході були присутніми ще декілька депутатів (всього - до 10). Взагалі захід був добре підготовлений, але людей на ньому було надзвичайно мало, можливо через негоду (холодно, дощ), а можливо через черствість та байдужість молодого покоління до героїчного минулого їхніх батьків, дідів, прадідів.

Бюджет Трускавця прийнято за основу

В п'ятницю, 14 травня, відбулося чергове (третє) пленарне засідання тридцять першої сесії ТМР. Головне питання, яке розглядалося - прийняття бюджету міста на 2010 рік. Депутатські запити стосувалися незадовільної роботи транспорту, зокрема по маршруту "Дрогобич - Трускавець", розкопок по Сагайдачного біля "Вишеньки" та вулиці Бандери неподалік магазину "Господар" (здійснила їх газова служба), а також незадовільного стану Дрогобицької, пропозиції внесення змін в регламент ради, щодо розміщення рекламоносіїв на комунальній землі міста, уроків патріотизму в школах Трускавця, техніки безпеки на будівельних майданчиках та звітів керівників окремих відділів міської ради. Потім перед депутатами виступив начальник фінансового управління міської ради Микола Федоричак, який розповів, який же бюджет планується приймати. Депутати задали ряд питань Миколі Михайловичу, а згодом проект бюджету обговорили і прийняли за основу.

У вівторок, 18 травня, о 14.00 в залі "Карпат" депутати міської ради знову повернуться до цього питання. Необхідно відмітити зважену та конструктивну позицію депутатського корпусу та їхню злагоджену роботу над прийняттям цього важливого для нашого міста документу. Адже всім зрозуміло, що це не бюджет міського голови чи виключно міськвиконкому, а бюджет Трускавця як самоврядної одиниці.

ЗАТ "Трускавецькурорт" відсвяткував

Міський голова Трускавця Лев Грицак надіслав вітання на ім'я генерального директора ЗАТ "Трускавецькурорт" Віктора Жданова з нагоди святкування дня ЗАТу. Цього року урочистості носили скромний характер, більшість з них відбувалася минулих п'ятниці та суботи. Конкурси малюнків, концерти, нагородження кращих працівників, сюжетно-розважальні програми, караоке, музика - ці заходи не сильно вдарили по бюджету "Трускавецькурорту", а приємність його працівникам все ж спричинили. В керівництві структури мають надію, що після остаточного подолання кризи у світі та державі наступні святкування Дня товариства проходитимуть з більшим розмахом.

Троє трускавчан отримали відзнаку "Патріот України"

Як повідомляє наше джерело, отці УГКЦ в Трускавці Володимир Боднарчук та Петро Івасівка, а також мер нашого міста Лев Грицак були удостоєні нагороди "Патріот України" у формі зірки з тризубом. Ця подія мала місце в кінці квітня, нагороду вручено у Львові, в приміщенні Міжнародного інституту з питань освіти, культури та зв'язків з українською діаспорою Львівської політехніки.

Наступного тижня - міськвиконком

Наступного тижня, швидше за все у вівторок чи середу, відбудеться чергове засідання міського виконавчого комітету, повідомив на понеділковій нараді керуючий справами ТМР Ігор Петранич. Основне питання порядку денного - про хід виконання заходів по підготовці до весняно-літнього сезону. Спочатку виконком планували призначити на четвер, 27 травня чи п'ятницю, 28, проте так не вийде - у четвер до Львова приїжджає президент нашої держави Віктор Янукович, а в п'ятницю - останній дзвінок в школах міста (в суботу - випускний).

КП "Наше місто" свою обіцянку виконало

В понеділок, 17 травня, на дошках оголошень біля вхідних дверей під'їздів багатоповерхівок Трускавця появилася інформація про боржників КП "Наше місто". Таким чином, комунальне підприємство показало, що за боржникві візьмуться всерйоз, можливо навіть співпрацюючи із правоохоронними органами. Виходити зі складної ситуації потрібно, тим більше що за спожитий газ потрібно розрахуватися до 1 червня, про це йшлося на селекторній нараді з міністром ЖКГ Поповим, повідомив на понеділковій нараді заступник міського голови Віктор Марченко.

А тим часом минулого тижня в. о. генерального директора КП "Наше місто" Олексій Балицький мав кілька зустрічей зі споживачами послуг, зокрема по вулиці Сагайдачного. Окрім питання заборгованості, обговорювали і необхідність створення в нашому місті ОСББ.

"Чарівний світ природи"

Під такою назвою у Всесвітній день музеїв 18 травня відкриється виставка в музеї історії міста, повідомила на понеділковій нараді заввідділом культури ТМР Світлана Ковальчин. Початок - о 15.00.

Принагідно хочемо привітати всіх музейників міста Трускавця з їхнім професійним святом, найщиріші слова з найкращими побажаннями засилаємо на адреси керівників трускавецьких музеїв - Тарасу Шафрану (Єпархіальний музей), Любові Константиновій (музей історії міста) та Олені Білас-Березовій (музей Михайла Біласа).

Микола Гук зустрів полудень віку

Минулого тижня своє 50-річчя відсвяткував мер міста Дрогобича Микола Петрович Гук. Ми приєднуємося до всіх хороших побажань, які лунали на адресу дрогобицького міського голови. Живіть у мирі та злагоді з собою та іншими, в щасті та здоров'ї на многая і благая літ.

Власна інформація

Мер Стебника просить Януковича надати місту окремий статус

Міський голова Стебника звернувся до президента України Віктора Януковича з проханням створити державну комісію з вивчення соціально-економічного стану міста Стебника та надати йому статус окремого міста. Про це йдеться у зверненні міського голови до президента України, - передає кореспондент ЗІКу.

Місто Стебник підпорядковане Дрогобичу, загальна кількість населення - понад 20 тис. осіб, у Дрогобичі - понад 80 тис. Бюджет Стебника на 2009 рік був затверджений у розмірі 2 млн. грн., Дрогобича - 200 млн. грн.

Дрогобич подає у Львівську обласну адміністрацію на затвердження зведений бюджет міста Дрогобича і Стебника з врахуванням 100-тисячного населення двох міст. При виділенні дотацій та субвенцій з Держбюджету виділяються кошти як 100-тисячному місту, які надходять у фінансовий відділ міста Дрогобича. Вони розподіляються нерівномірно, не враховуючи одну п'яту частину населення Стебника.

На Стебник виділяються 300 тис. грн. на утримання житлово-комунального господарства. "Як на такі кошти утримати житлово-комунальне господарство міста, благоустрій, дороги, якщо більше 1 млн. грн. з 2 млн. бюджету потрібно на утримання працівників виконкому Стебницької міської ради? Якщо б зведений бюджет ділився пропорційно до чисельності 100-тисячного міста, тоді б Стебнику належало б віддати до 40 млн. грн. з Дрогобицького бюджету, тобто пропорційно до одної п'ятої частини від кількості населення двох міст. Тоді за ці кошти можна б було утримувати в належному стані місто", - йдеться у зверненні.

www.zik.com.ua

Для економії бюджетних коштів у Дрогобичі оптимізовують структуру

17 травня міський голова Микола Гук провів нараду з керівниками відділів, управлінь і служб міськвиконкому, на якій поставив завдання щодо раціонального використання бюджетних коштів. За прогнозом міського голови, через зупинку великих підприємств бюджет може не добрати 15 млн. грн. На думку міського голови, щоб забезпечити фінансування міського господарства в умовах недостатнього фінансування, слід оптимізувати структуру галузей, що фінансуються з бюджету. Зокрема, йшлося про необхідність звернутися з проханням до Львівської облдержадміністрації прийняти на фінансування з обласного бюджету шкірвен- і онкодиспансерів, медичної бібліотеки, які мають статус регіональних.

У Дрогобичі з нагоди Дня Героїв проведуть святковий хід вулицями міста, віче і концерт

Сьогодні, 17 травня, заступник Дрогобицького міського голов з гуманітарних питань Богдан Пристай провів засідання організаційного комітету з підготовки до відзначення Дня Героїв. Зокрема, у четвер, 20 травня, заплановано святковий хід вулицями в центрі міста, в якому візьмуть участь представники партій та громадських організацій, студентська та учнівська молодь. Під час ходу відбудеться покладання квітів до пам'ятників та меморіальних знаків. Відтак біля пам'ятника Степанові Бандері відбудеться віче і концерт митців та художніх колективів.

У Дрогобичі за півтора роки реконструюють стадіон "Галичина" для "Євро-2012"

17 травня міський голова Микола Гук поставив перед службами виконкому завдання щодо забезпечення проведення реконструкції стадіону "Галичина", який має стати тренувальною базою для однієї з команд, що братиме участь у "Євро-2012". На реконструкцію стадіону з Державного бюджету виділяється 60 млн. грн. "Цю суму маємо освоїти за півтора року", - наголосив міський голова.

Міський голова призначив куратором реконструкції стадіону начальника відділу архітектури і містобудування виконавчого комітету міської ради Михайла Винницького.

У Дрогобичі знову пройде фестиваль "Світ дитинства"

22 травня о 10.00 у Народному домі ім. І. Франка відбудеться традиційний фестиваль дитячої пісні "Світ дитинства". Цей фестиваль у Дрогобичі відбувається уже четвертий рік поспіль. Як повідомила головний спеціаліст відділу сім'ї, молоді та туризму Ірина Юзефович, цього року взяти участь у конкурсі зголосилося близько 100 вокалістів Львівщини.

У Дрогобичі вшанували жертви політичних репресій

14 травня напередодні Дня пам'яті жертв політичних репресій у м. Дрогобичі заступник міського голови з гуманітарних питань Богдан Пристай разом з працівниками міськвиконкому, школярами поклали квіти до Пам'ятного знаку та Хреста на вул. Стрийській, 3, та де в колишній тюрмі НКВС було закатовано сотні українців, і помолилися за душі убієнних комуністичним режимом.

Як пише історик Микола Галів у книжці Нариси з історії Дрогобича, за деякими підрахунками Дрогобич у 1939-1941 роках внаслідок депортацій втратив понад 2 тис. мешканців. На початку липня 1941 року біля будинку обласного управління НКВД та єврейському кладовищі відкопано 74 трупи. Розкопки 1990 року, проведені на вул. Стрийській, виявили 486 останків людей. Лідер "Меморіалу" Мирон Бучацький стверджує, що у криниці на вул. Стрийській ще знаходяться останки близько 1,5 тис. осіб.

Сесія затвердила бюджет Дрогобича 2010 року

14 травня на черговій сесії Дрогобицької міської ради, яка відбулася під головування міського голови Миколи Гук, було прийнято бюджет м. Дрогобича на 2010 рік. У міському бюджеті на 2010 рік обсяг дохідної частини визначено в сумі 231280,2 тис. грн., в тому числі загального фонду -209971,1 тис. грн., з них дотації вирівнювання в сумі 73172,6 тис. грн. субвенцій державного бюджету в сумі 47982,9 тис. грн. , спеціального фонду - 21309,1 тис. грн. в тому числі бюджет розвитку - 7300,0 тис. грн. Без врахування трансфертів з Державного бюджету обсяг дохідної частини загального фонду міського бюджету на 2010 рік визначено в сумі 88815,6 тис. грн., в минулому році він складав 75920,5 тис. грн., або більше на 12895,1 тис. грн. Прогнозний обсяг надходжень проти розрахункових показників Міністерства фінансів України на 2010 рік збільшений на 6840,0 тис. грн. У порівнянні з фактичними надходженнями за 2009 рік обсяг доходів загального фонду зростає на 21 365 тис. грн. або 31,7%.

Доходи, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів (закріплені доходи), становитимуть 72984,6 тис. грн., які відповідно до ст. 64 Бюджетного кодексу сформовано за рахунок: - 75 відсотків податку з доходів фізичних осіб, що справляються на території м. Дрогобича та 50 відсотків податку з доходів фізичних осіб, що справляються на території м. Стебника, що становить 67 638,6 тис. грн.; плати за державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності - 26 тис. грн.; плати за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності - 550 тис. грн.; єдиного податку - 3400 тис. грн.; державного мита - 860 тис. грн.; адмінштрафів та інших санкцій - 510 тис. грн.

Нагадаємо, що розгляду бюджету на сесії передувало його обговорення і схвалення на громадських слуханнях, засіданні виконавчого комітету, в депутатських комісіях.

Іван Тихий, www.drohobychanyn.io.ua

Рушійне дослідницьке ядро

15 травня своє професійне свято відзначили багаточисленна когорта науковців ЗАТ "Трускавецькурорт". Це рушійне дослідницьке ядро в системі Трускавецької наукової бальнеологічної школи очолює професор, доктор медичних наук, головний радник генерального директора товариства з наукових програм Степан Івасівка. А втілює в практику наукові відкриття колег кандидат медичних наук, директор з медичної роботи Володимир Яцюк.

Трудяться науковці зі вченими званнями й на інших керівних посадах. Наприклад, кандидати медичних наук Ірина Радзієвська й Андріан Драновський очолюють санаторії "Весна" та "Алмаз", а Георгій Пісков є директором "Медичного центру № 2".

Займаються науковці й практичною роботою в різних лікувально-оздоровчих закладах. Кандидати медичних наук Лілія Бариляк трудиться лікарем-гінекологом у БОЛ-2, а лікар-уролог Олександра Ходак - в санаторії "Рубін".

Приємно констатувати, що незабаром когорта науковців ЗАТ "Трускавецькурорт" поповниться новими дослідниками зі вченими званнями, яких усебічно підтримує керівництво підприємства. До тих, хто трудиться зараз над кандидатськими дисертаціями, належать лікарі-урологи з "Алмазу" Микола Коваль і Тарас Лучишин, головний лікар-директор "Кристалу" Анатолій Стародуб і його колеги по роботі Олександр Драч та Андрій Попович.

Працюють над дисертаціями й інші талановиті молоді науковці. В їх числі значаться заступник головного лікаря з медичної роботи санаторію "Рубін" Петро Скурчанський і лікар-уролог із "Янтаря" Володимир Пікуш.

Ярослав
Кіт, газета "Трускавецькурорт"

Суперечка за ласий шматок

Ласим шматком у Трускавці є земля. Кожен квадратний метр її ціниться, як кажуть, на вагу золота, а особливо, коли йдеться про такий кавалок землі у першій санітарній зоні охорони курорту.

Наразі вся земля цієї зони не є товаром, отже - не продається. Вона є власністю міської громади, яка в особі міської влади володіє цією землею і відповідає за її благоустрій. Незважаючи на це земельне право міської ради, прецедент таки виник буквально на голому місці. Спричинилася до цього пожежа у курортному парку, яка виникла 14 серпня 2009 року. В результаті була знищена стара більярдна, яка разом із технічними прибудовами (альтанка для музикантів, електромайстерня) займала майже 400 метрів квадратних.

Скажемо відразу, що ця більярдна давно уже втратила своє культурно-розважальне призначення і у відповідності до плану санітарно-оздоровчих заходів курорту, затверджених Постановою КМ УРСР № 548 від 9 листопада 1981 року підлягала зносу.

Цим майном на той час опікувалася Трускавецька територіальна курортна рада. Дану Постанову курортна рада виконувати не поспішала. Так ця більярдна під назвою "Дептак", споруджена ще за часів матінки Австрії, після реорганізації курортної ради автоматично перейшла під юрисдикцію її правонаступниці - ЗАТ "Трускавецькурорту". Товариство теж не вважало за потрібне зносити більярдну. І так вона існувала собі до дня пожежі. Але Товариство, немов щось відчуваючи, проводить процес приватизації цього нерухомого майна. І Господарський суд Львівської області 13 жовтня 2008 року виносить вердикт - визнати право власності ЗАТ "Трускавецькурорт" на об'єкти нерухомості, які знаходяться на бульварі Торосевича, 16 - тобто на більярдну, альтанку і електромайстерню. Пізніше, другого лютого 2009 року, за сім місяців до пожежі, КП ЛОР "Дрогобицьке міжміське бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки" реєструє право власності на ці об'єкти нерухомості, які за висновками управління архітектури міста "не являються капітальною будівлею, а малою архітектурною формою".

Як бачимо, в жодному документі не йдеться про право власності чи оренди Товариства на цю ділянку землі, а лише про майно на ній.

Виникає питання, чому ЗАТ "Трускавецькурорт" (раніше курортна рада) упродовж тридцяти років (з часу виходу згадуваної Постанови Кабміну УРСР) не зносили ці старі архітектурні форми? Гадаємо тому, що приваблював цей хоч невеликий, але ласий шматок землі в центрі курорту. Адже з їх ліквідацією право на володіння цією ділянкою землі автоматично переходить до міської ради. А її, цю ділянку, не хочеться віддавати. Тому Товариство ніяк не реагує на лист міського голови Лева Грицака від 14 вересня 2009 року , в якому йдеться про те, що станом на сьоме вересня 2009 року ніяких робіт щодо демонтажу аварійного залишку споруди (після пожежі 14 серпня) не виконано. А ця напівзруйнована споруда становить загрозу для відпочивальників та мешканців міста, про що свідчать неодноразові звернення в дирекцію КП "Парк курортний" від гостей міста. Товариству пропонується в найкоротший термін провести демонтаж залишку даної споруди та привести в належний стан прилеглу територію.

З метою вивчення ситуації, що склалася у курортному парку після пожежі, за розпорядженням міського голови було створено комісію з обстеження споруди колишньої більярдної. Комісія 17 лютого 2010 року провела обстеження цієї території і в своєму акті відзначила, що обгорілі залишки колишньої більярдної обнесені будівельною сіткою, залишки обгорілих дерев'яних конструкцій нахилилися і спричиняють небезпеку, є потенційною загрозою для мешканців та відпочивальників міста, локальним джерелом забруднення І-ої санітарної зони охорони курорту. Більше того, залишки від пожежі знаходяться неподалік свердловини мінеральної води та станції приготування "Нафтусі".

Комісія робить висновок, що колишнє приміщення більярдної підлягає демонтажу, а земельна ділянка рекультивації за кошти Товариства. На підставі цього акту обстеження 3 березня 2010 року виконком виніс рішення № 58, яким ЗАТ "Трускавецькурорт" зобов'язується в місячний термін здійснити демонтаж обгорілих залишків зазначеного об'єкту та провести рекультивацію земельної ділянки. Але Товариство, продовжуючи свої дії у старому дусі, ні демонтажу, ні рекультивації не проводить. Натомість звертається до міської влади з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення 520 квадратних метрів зазначеної земельної ділянки. Словом ЗАТ "Трускавецькурорт" просто так, за "дякую" не хоче повертати цей ласий шматок землі місту. На нашу думку, така ситуація лише шкодить доброму іміджу Товариства, яке є провідною структурою курорту. А це означає, що міській владі доведеться за цю ділянку ще поборотися в суді.

Андрій Говіщак,
газета "Франкова криниця Підгір'я"

Звітує школа мистецтв Борислава

Як і кожного року, творчий звіт дитячої школи мистецтв став справжнім святом для численних шанувальників музики, співу, танцю, яких вистачає у нашому місті. Школа мистецтв гідно продовжує мистецькі традиції, що ними славився Борислав упродовж багатьох десятиліть. Багато її вихованців стало знаними музикантами, співаками, композиторами, художниками. І викладацький колектив цього закладу культури робить усе, щоб наші талановиті дітки мали можливість займатися своєю улюбленою справою і розвивати свої творчі здібності. Хоча в наш час, коли з фінансуванням культури дуже сутужно, ох як нелегко працювати і педагогам, і керівникові школи мистецтв - Галині Жуковій, яка вже багато років очолює мистецький заклад і робить усе можливе, щоб утримати його "на плаву".

Те, що зала міського Палацу культури була переповнена, - зрозуміло. Адже подивитися виступи наших юних талантів зібралися і батьки, і знайомі, і друзі. Це було ніби велике сімейне свято. Але найголовніше, що ніхто із присутніх не був розчарований у своїх сподіваннях. Увесь звіт, чи то, правильніше, концерт, пройшов ніби на єдиному подиху і подав на розсуд слухачів увесь спектр тієї щедрої мистецької палітри, яка щодень озивається звуковим різнобарв'ям у класах школи мистецтв.

А тон усьому тому дійству задав виступ дитячого хору школи під керівництвом Наталі Садової (концертмейстер Оксана Москаль). Дуже нелегко поєднати десятки голосів, перетворити їх ніби у єдиний музичний інструмент. Але керівникові це вдалося, про що засвідчили і "Україно моя" (аранжування Романа Цися) і джазова композиція Джона Капндера, яку хор виконав блискуче. Зрештою, про кожен із номерів творчого звіту можна сказати чимало. І про той же ансамбль учнів молодших класів (керівник Марія Левицька), і про ансамбль бандуристів (керівник Наталя Садова), і про хор викладачів та камерний оркестр (керівник Михайло Горб'як). А духовий оркестр під орудою Володимира Голови - вже добре знаний колектив, переможець багатьох обласних конкурсів.

І, звичайно ж, знову із захопленням сприйняли слухачі виступи колективів, що ними керує знаний маестро і ветеран школи мистецтв Григорій Піцюра: ансамблю акордеоністів, квартету флейтистів, камерного ансамблю викладачів. Адже у їх виконанні, окрім інших, прозвучали і твори самого нашого знаного композитора - Григорія Піцюри. А як співали наші юні вокалістки - Софійка Дзіндзьо та Марія Нагірнич!

Що ж до виступів юних танцюристів, то вони ще раз довели: що недаремно стільки бажаючих займатися на хореографічному відділі школи мистецтв, яким керує Леся Сосенко. Композиції "Весела прогулянка", "Ламбада", "Шевчики" були оцінені глядацьким загалом невтихаючими оплесками.

На завершення творчого звіту директор школи мистецтв Галина Жукова вручила дипломи різних ступенів переможцям та учасникам обласних конкурсів, зокрема, фестивалю учнів молодших класів імені Романа Савицького. Нагороджено серед гітаристів Ксеню Зварич (диплом першого ступеня) та Ірину Максимову, бандуристку Вікторію Гамар, "духовиків" Андрія Павляка та Ольгу Чиж, учнів фортепіанного відділення: Станіслава Туряба, Ніну Герич, Юлію Крушко, Софію Піряник Марту Мількович, Марину Марголич, Анну Дашкевич. Соломію П'єцух. За перемогу в обласному конкурсі камерних оркестрів диплом вручено керівникові оркестру Михайлу Горб'яку.

Отож, під аплодисменти всієї зали, закінчився звіт. А робота у школі мистецтв триває і далі. Вже незадовго прийде сюди нове юне поповнення, що прагне реалізувати себе в музиці, у співі, в танці, у малярстві.

Ігор Юринець,
газета "Нафтовик Борислава"

З листів до міського голови

"Шановний Леве Ярославовичу!

Актив членів Трускавецької міської асоціації інвалідів, проаналізувавши звіт голови міста перед громадою і перед депутатським корпусом про роботу органів виконавчої влади, вважає роботу задовільною.

Актив не задоволений тим, що інвалідам не надали слово для виступу, адже ми прийшли на засідання і у вівторок, і в четвер (20 та 22.04.2010) і залишались там до закінчення засідання, а деяким інвалідам не так легко висидіти тривалий час, скаржились мені, що на другий день відлежувались в ліжку.

Не сподобалось і те, що представника ТМАІ п. Фещак С. Г., коли вона намагалась все-таки сказати слово, грубо відштовхнули від мікрофона і вона змушена була присісти на сходинку біля сцени. Це що, виступити можна було тільки тоді, коли невдоволений роботою голови? В черзі до мікрофону були і майбутні кандидати на посаду голови, то так вони будуть захищати інваліда? Штовхаючи його?

Можливо хтось із депутатів і не задоволений роботою. Але думка активу, що багато з них переслідують свої інтереси, або інтереси одиниць з громади. Є такі депутати, що їх інваліди і в лице не бачили ніколи, і ніколи вони не допомогли асоціації нічим. Не задоволені люди і тим, що голосування було таємним. Люди хотіли бачити, хто голосує "за", хто "проти", чого їм боятися?

Свою думку я подаю в редакцію газети "Відродження Трускавця" і кожен, хто прийшов на засідання, мав що добре сказати про роботу відносно громади, інвалідів Трускавця. Знаєте, люди вже втомилися - звідусіль тільки чути: земля, ділянки…

Серед членів ТМАІ є і місцеві жителі, корінні і от їхні слова до депутатів, яких це непокоїть: "Чию землю продав Грицак, Вашу? Якщо щось і продано, так це ж за рішенням ради і то для блага міста". Є такі, що недавно в Трускавці, а вже їх (а не корінних жителів) непокоїть трускавецька земля.

Леве Ярославовичу, ми підтримували вас і підтримувати будемо і дай Вам Бог здоров'я і сили витримати всі незгоди! Я подала матеріал в газету інвалідів "Благовіст", де ставлю вас за приклад для голів інших міст.

Трускавецька організація інвалідів вірить Вам і сподівається на підтримку від вас і співпрацю.

Прошу допомогти асоціації інвалідів з ремонтом офісного приміщення, придбанні меблів і оргтехніки, так як і планувалося, щоби така благородна робота, яку ми спільно робимо, була гідно та належно оцінена і інвалідами, і всіма трускавчанами.

Голова ТМАІ Надія Заблоцька"

"Вельмишановний пане голово м. Трускавець Леве Ярославовичу Грицак!

З листів до міського голови Неможливо стриматись від захвату Вашої невимовної доброти, яка крокує поруч з вами у вашому сповненому добрими ділами житті; і це є не показним, а просто щирим від Вашого серця.

Безмежно дякую вам за всі світлі прояви уваги до тих, хто самотній і хворий, хто потай проносить в сором'язливості своє скромне життя. І от Ви, як сонечко, увійшли в це життя - обдарували увагою, добрими словами і поміччю. Ваша поява і в моєму житті розвіяла усвідомлення, що в мене немає нікого з рідних, дала відчути, що є Ви з таким надзвичай добрим серцем. Всі Ваші дії сповнені красою і витонченістю.

Дякую вам за всі поздоровлення зі Святами і матеріальну допомогу. Чи є де ще на Земній кулі такий мер як Ви? - важко відповісти…

Звичайно, є бажання, щоби Ви у доброму міцному здоров'ї ще жили многая і благая літа, очолюючи високу посаду під своїм мудрим керуванням.

"Блаженні милостивії, бо вони помилувані будуть, блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать".

Всякий прояв дії Христос сприймає як для себе особисто: "Я був голодний і ви накормили мене… Оскільки ви це зробили одному з менших цих - ви Мені зробили. А нагорода буде на небесах, у вічності" (Єв. від Матея, гл. 5)

Залишайтесь з Господом, а я буду поминати ваше св. ім'я в молитві за здоров'я.

З великою повагою до Вас і з вдячністю за многая Ваші благодійства -

Жанетта Петрівна Сморшко, 71 рік, м. Трускавець, вул. Стуса, 16"

На книжковій полиці

Олександр Бойченок. Щось на кшталт шатокуа Свою книгу "Щось на кшталт шатокуа" Олександр Бойченко назвав конспектом лекцій, не рекомендованим жодним міністерством ні для чого. Видана ще у 2003 івано-франківським видавництвом "Лілея-НВ" скромна на вигляд книжечка на 130 з чимось сторінок вражає - широтою, глибиною, а головне - актуальністю. 39 коротких статей присвячені постатям дуже різноманітним, яких об'єднує хіба що література. Статті друкувалися в "Дзеркалі тижня", "Молодому буковинці", "Книжнику-Rewiew", "POST-Поступі", інших виданнях. В книзі не лише йдеться про творчість Тараса Шевченка і Віктора Пелєвіна, Генріка Ібсена та Ернеста Гемінґвея, Лі Бо та Ду Фу, Вільяма Фолкнера та Алана Мілна, в ній - вся наша реальність через призму бачення осіб, які знайшли себе. Пропонуємо Вашій увазі кілька уривків з різних статей, а саму книгу наполегливо рекомендуємо знайти і прочитати - від першої до останньої сторінки. Якщо ж не вдасться віднайти її, то дещо можна почитати на сайті www.potyah76.org.ua/potyah.

"…нація боїться справжнього Шевченка і сама не знає, який же Шевченко їй потрібен. Коли я кажу "справжнього", я не маю на увазі "оголеного" або "п'яного", або "сороміцького" замість "апостола правди і науки". Я маю на увазі усього Шевченка. У тому числі й того, який на малюнкові, відомому з повного зібрання творів під назвою "Церква з дзвіницею", написав: "В Переп'яті у ямі Копали там хуями"; і того, який залишив нам оголений автопортрет; і багатьох інших". ("Шевченко, якого…")

"…Мілн міг би ввійти в літературу як ще один представник "втраченого покоління". Але саме того року, коли Гемінґвей видає "Фієсту", Мілн облаштовує Зачароване Місце, де "маленький хлопчик завжди-завжди гратиметься зі своїм плюшевим ведмедиком". Зачароване Місце, як і Керролова Країна Чудес, - це, зрозуміло, світ дитинства, який все-таки мусили покинути і дівчинка Аліса, і хлопчик Крістофер Робін. Але пам'ять про те, що такий світ десь існує і що в ньому "завжди-завжди" виглядають нас із дорослої безвісті Білий Лицар, Вінні-Пух та всі-всі-всі, допомагає якось протриматися і в цьому - найпаскуднішому з усіх можливих світів". ("Був смажень і швимкі яски…")

"Значна частина і ґебістсько-політичних, і культурно-освітянських коліщаток та гвинтиків того механізму, який фізично знищив Стуса, ще не списана на брухт. Навпаки: вони нав'язують нам свої правила гри". ("Крихт не потребував")

"Селінджер - один з небагатьох відомих мені письменників, що мають абсолютний слух на фальш в усіх різновидах. Цим і пояснюється його обурення маскультурою голлівудського зразка. Причому, така "культура" небезпечна не стільки з естетичного, скільки з етичного погляду. Як каже герой роману Ґолден Колфілд, "дев'ятеро з десятьох тих, хто проливає сльози, бачачи в кіно отаку брехню й дурисвітство, - в душі сволота сволотою". ("Ловець над прірвою у житі і житті")

"Коли я стану міністром освіти, "Щоденник Ґомбровича увійде - окремою дисципліною, розрахованою на кілька років повільного читання - до шкільної програми. Нинішній літературно-науковий істеблішмент рятувати вже пізно: їм не поясниш, що, скажімо, митець, запрошений, вшанований і нагодований на "найвищому рівні", автоматично втрачає шанс на бунт, бо - якби таке й сталося - сенсу в тому бунті буде не більше, ніж в обпісюванні левреткою господарських килимів". ("Моя маленька Вітольдіана")

"Одразу мушу зізнатися, що до збройних сил я так і не потрапив. Воно, звичайно: зайва стратегічна туфля класу "пісок-цемент" у моїх писучих руках могла б зміцнити боєздатність держави, але якось не склалося. Власне, і з державою не склалося також. Бо спочатку з мене хотіли зробити бійця радянської армії, щоб я боронив ісламських жінок від їхніх чоловіків або з винятковим героїзмом відстоював інтереси КҐБ СССР у Північному Льодовитому океані. Відчувши власну некомпетентність, я образився - і пішов додому. За кілька років ті самі офіцери мовою міжнаціонального спілкування пояснили мені, що батьківщина стала меншою, зате своєю, і треба бути повним абстракціоністом, щоб не полюбити за це міністра оборони і кашу "дріб-16". Я мало не погодився, але раптом з'ясувалося, що погляди панів офіцерів на військову доктрину України прикро не збігаються з моїми. Я пропонував, не гаючи часу, надіслати "блискавку" в Брюссель: "НАТО козли зпт здаємося тчк"; мої ж опоненти почали розповідати сумні історії про "упор льожа", звертаючи при цьому особливу увагу на жінок легкої поведінки, статеві органи моржів та анальний отвір, в якому вони бачили і мою Європу, і мою Америку, і мене самого в білих мештах. Зрозуміло, що за таких "антимоній" продовження диспуту не мало жодного сенсу, тож я, пообіцявши, що ноги моєї більше там не буде, залишив територію військкомату". ("Пастка на дурнів")

"…минулі вибори засвідчили одне: Схід проголосував за однакову зарплатню, однакову ковбасу та однаково далеку від усіх відомих мову (бо якщо те, чим разговарюють на Сході, назвати російською, то сама ж Росія може дуже образитися); Захід - за можливість кожному індивідуально визначати горизонт власних сподівань. І це вже має називатися не "певними розбіжностями", а співіснуванням на одній території двох різних народів, яким дедалі важче між собою порозумітися. Звичайно, життя значно складніше й заплутаніше, ніж ЦВК-івський живопис, але тенденції очевидні: нинішній владі потрібна єдина "креольська" Україна. Натомість, як знаємо, "Захід є Захід, а Схід є Схід, і їм не зійтися вдвох". От і вирішуй тут, яку державу краще розбудовувати: малу, але українську, чи велику, але креольську? Суцільні дилеми…" ("Нібито балада про Схід і Захід")

"Що являє собою Україна як соціальний механізм? Вона являє собою прес. Роль нижнього штампа тут відіграє уся виведена і відформатована в якомусь секретному інкубаторі деґенерація, клонованими представниками якої щільно заселений простір від Дону до Сяну. Верхнім штампом виступає т. зв. державна еліта, тобто ментально та сама рогульня, але вже при владі і грошах. Попри позірний антагонізм, обидві і спільними зусиллями тиснуть з двох боків на спільного ж ворога, через що цей "ворог", тобто т. зв. інтеліґенція, стає дедалі тоншим (хотілося б думати, що й витонченішим, але то навряд). Що йому, замордованому, у цій ситуації робити? Мабуть, шукати виходів у паралельні світи і читати, наприклад, Любка Дереша". ("Любко, браття, Любко!")

"…терор ніколи не може бути абсолютно виправданим і справедливим. Але бувають обставини, страшніші від терору, і бувають істоти, гірші від терористів: наприклад, політики, які не залишають нам вибору". ("Літературний терор. Наразі…")

Підготував Володимир Ключак

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.