Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№28 (151) 15 квітня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Звільнено начальника міліції Трускавця

На колегії ГУ УМВС у Львівській області 13 квітня було звільнено від виконання обов'язків начальника Трускавецького МВ міліції Василя Бурика. Окрім Василя Івановича, головний міліціонер Львівщини Михайло Цимбалюк звільнив і керівника міліції Залізничного району Львова Віктора Уланова. Як нам стало відомо, не йдеться про звільнення цих людей з органів, а просто мова йде про переведення на іншу роботу.

Наразі виконуючим обов'язком начальника міліції у Трускавці є Андрій Білас, проте мало хто прогнозує, що саме він очолить трускавецьку міліцію. Говорять як про повернення до Трускавця одного з колишніх начальників міліції, так і про зовсім нову людину з-поза меж області.

Олексій Балицький очолив КП "Наше місто"

На час перебування у відпустці генерального директора КП "Наше місто" Юрія Алієва його обов'язки виконує керівник КП "Парк Курортний" Олексій Балицький, повідомляє наше джерело.

Загально про засідання міськвиконкому

У вівторок, 13 квітня, пройшло засідання трускавецького міськвиконкому. Першим і основним питанням, яке слухалося, була доповідь начальника планово-економічного відділу ТМР Марії Заверюхи, її вміщуємо додатково після новин. Стан справ не радує, зменшуються податкові надходження, не виконуються планові показники. Після доповіді Марії Романівни міський голова Лев Грицак сказав, що всі знають, у чому причина такого стану речей і висловив надію, що новий уряд прийме заходи до неплатників податків, адже саме через них страждає бюджет міста. А начальник фінансового управління Микола Федоричак вніс пропозицію про обов'язкове інформування підприємствами органів місцевого самоврядування про зменшення фондів заробітної плати та інші непопулярні рішення, щоб влада міста була не лише спостерігачем та статистом, але могла апелювати до області та столиці, щоб брати позики чи дотації, а також безповоротні кредити.

На міськвиконкомі розглядалися і інші питання: з квартирного обліку зняли 1 особу і зарахували теж 1, затверджено Програму здійснення контролю за станом та рухом документів (за пропозицією Уляни Нагурної, зав. міським архівом), одну матір позбавлено батьківських прав, одній матері п'яти дітей оформлено подання на присвоєння звання матері-героїні (це для п. Нелі Войнаровської з подання ТМЦСССДМ), затверджено 63 розпорядження міського голови з 3 березня по 14 квітня, обліковано житлове приміщення філії № 2 міської бібліотеки по Стебницькій, 76, впорядковано декілька поштових адрес.

23 проекти рішень було винесено на розгляд міськвиконкому і Управлінням архітектури та містобудування, не всі вони були прийняті. Особливо загострилося питання навколо перейменування плавального басейну від "Трускавецьінвесту" (це "Женева") в СПА-енвелнесцентр, але врешті-решт розважлива і твереза позиція перемогла, особливо після пояснень п. Андрія Юрківа, керівника "Женеви". Великим противником "Женеви" виступив один з депутатів міської ради, який пообіцяв підняти його на сесії, яка має відбутися наступного вівторка.

Зросте плата за відвідування дитячих садочків…

Оплата за відвідування дитячого садка збільшується з 5 до 6 гривень на день, для дітей компенсуючої групи вона становитиме 4,50 (таких дітей у Трускавці є 150. Для дітей з сімей, де виховується по 3 і більше дітей до 18 років, передбачено знижку на 50%, тому такі діти платитимуть по 3 (загальна група) чи 2,25 (компенсуючи), таких дітей в місті 40. Зовсім не платитимуть діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди та діти з малозабезпечених сімей, яких у Трускавці 21 дитина.

Нові розцінки вступають в дію у Трускавці з 1 травня. Загальна вартість перебування дитини в садочку (власне вартість харчування) - 12 гривень 50 копійок, це найкращий показник в регіоні. Слід теж зазначити, що загальна кількість дітей, які відвідують дитсадки у Трускавці - 738, хоча не всі вони з Трускавця. Це, між іншим, найкращий показник по Львівській області. Влаштувати дитину в садочок у Трускавці набагато легше, ніж в сусідньому Бориславі, не кажучи вже про Стебник, де потрібно записуватися в довгі черги.

…та музеїв

Зростає такса за відвідини музею - рішення про це прийняв міськвиконком. Причина - музеї, які перебувають на балансі відділу культури (музей Михайла Біласа та музей історії міста), давно вже не заробляють самі на себе, стан фінансування плачевний, а тарифи на платні послуги потрібно було збільшувати ще принаймні два роки тому.

Якщо раніше ціна за вхідний квиток для дорослих була 2 гривні, то тепер вона становитиме 4, вартість дитячого квитка зросла в двох музеях з 50 копійок до 1 гривні. Дещо збільшено і вартість за проведення групових екскурсій. А пенсіонери, які раніше платили за відвідання музею 1 гривню, тепер оплачуватимуть купюрою з зображенням Ярослава Мудрого.

Керівники БЮТ у Дрогобичі та Трускавці залишаться ті ж

До кінця квітня в партійних осередках партії "Батьківщина" нашого регіону - головної політичної складової БЮТ - пройдуть звітно-виборні конференції. Всі шанси залишитися на посту голови Дрогобицької МО партії має депутат обласної ради Михайло Ваврин, дещо складнішою може бути ситуація в Бориславі, де БЮТ очолює секретар міської ради (а тепер і в. о. мера Борислава) Василь Чабан. Багато що залежить від стану справ і в обласному БЮТ, де пристрасті втихомирюватиме сама Юлія Володимирівна 1 травня.

У Трускавці на безальтернативній основі всі шанси знову очолити "Батьківщину" має Руслан Крамар. Щоправда, з якими політичними союзниками піде ця партія на місцеві вибори, наразі невідомо - УСДП Онопенка швидше за все вийде з БЮТ, а от увійти до цього блоку можуть Блок Кармазіна, НРУ Тарасюка, можливо і політична сила Юрія Луценка. Проте це не означає, що на трускавецькому рівні таке об'єднання матиме місце, радше навпаки.

Власна інформація

Вісті з ЗАТ "Трускавецькурорт"

Проведено толоку в міському парку. З ініціативи голови Наглядової ради ЗАТ "Трускавецькурорт" Павла Якубенка, з 12 по 16 квітня проводиться загальнотовариська толока в І санітарній зоні, тобто в курортному парку. Прибирається сухе листя, обламані гілки, ввечері стоять на узбіччях великі мішки, заповнені сміттям та купи самого сміття. Територія трускавецького родовища мінеральних вод є основою благополуччя курорту, вважають у ЗАТі, тому і вирішили провести таке добре діло.

Нагороджено кращих працівників. На зборах акціонерів ЗАТ "Трускавецькурорт", які відбулися минулого тижня, дипломами за кращі фінансові показники за 2009 рік були нагороджені керівники санаторіїв "Алмаз" Андріан Драновський та "Янтар" Оксана Іваницька, а також директор дієтичної їдальні "Веселка" Ігор Снятинський та керівник БОЛ "Медичний центр № 3" Фірас Арменазі. Нагороджено грамотами і кращих керівників (за підсумками роботи в 2009 році): головного лікаря санаторію "Рубін" Антона Левицького, який в ці дні відзначає своє 60-ліття, головного бухгалтера ЗАТу Тетяну Іоніну, директора філії "Трускавецькурорт теплоенерго" Івана Федищіва та директора ПК імені Шевченка Михайла Кіселичника.

Відбулося ряд кадрових змін. Директором з комерційних питань замість Олександра Дунайського буде його колишній заступник Олександр Наймушин, а директором з економіки та фінансів став Орест Бродович (був Олег Мельнік). Новим керівником відділу кадрів ЗАТ "Трускавецькурорт" призначено Анатолія Ковальчука. Вакантною залишається посада директора із загальних питань після звільнення Жоро дос Сантос Рібейро, в. о. призначено начальника відділу обслуговування Тетяну Яруш. Головою ревізійної комісії товариства став Вадим Печніков.

За матеріалами газети "Трускавецькурорт"

Сьогодні дрогобицька міліція приступила до ліквідації стихійної вуличної торгівлі

Сьогодні, 15 квітня, у Дрогобичі приступили до ліквідації стихійної вуличної торгівлі у центрі міста. З раннього-ранку працівники міліції перекрили заїзди на вулиці Шолом-Алейхема, Малий Ринок, Ковальську, де відбувалася вулична торгівля.

Міський голова Микола Гук у понеділок, 12 квітня, на оперативній нараді в черговий раз критикував міський відділ ГУ МВС України за те, міліція самоусунулася від боротьби зі стихійною торгівлею. Учора, 14 квітня, Микола Гук провів нараду з правоохоронцями, на якій дав низку доручень щодо наведення у місті порядку, в тому числі й ліквідації стихійної торгівлі.

У Дрогобичі перебуває делегація із польського міста Гостіно

Міський голова Микола Гук провів зустріч із представниками польської делегації міста Гостіно, які цього тижня гостюють у Дрогобичі. Микола Гук висловив співчуття з приводу трагедії, яка спіткала їхній народ. У ході зустрічі йшлося про можливості налагодження співпраці між Дрогобичем та Гостіно. Як зазначив Микола Гук, Дрогобич уже має у Польщі 6 міст-побратимів і зацікавлений у розширенні кола своїх партнерів.

Делегація у складі директора ліцею м. Гостіно (Республіка Польща) Барбари Колєснікової та двох вчителів цього ліцею відвідала Дрогобич на запрошення ЗОШ № 1. Як повідомила директор школи Ольга Лужецька, співпраця школи із польським ліцеєм розпочалася недавно. Минулого року вчителі Дрогобицької школи побували у Гостіно. У червні запланована поїздка до Польщі учнів цієї школи. Крім урочистого прийому у школі, на якому відбулася презентація навчального закладу, майстер-класи з виготовлення писанок та Великодніх аплікацій, гості ознайомилися із архітектурними та культурними пам'ятками міста, побували у Благодійному фонді "Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ", реабілітаційному центрі "Назарет", на цвинтарі на вул. Трускавецькій, де є поховання поляків. Як зазначила Ольга Лужецька, відбулася зустріч делегації із польською громадою Дрогобича. Учні і вчителі ЗОШ № 1 спільно із своїми гостями взяли участь у службі Божій за упокій загиблих під Смоленськом. У планах: екскурсії до Львова, Трускавця, Самбора, на батьківщину Івана Франка - у с. Нагуєвичі.

"У підсумку перебування делегації у Дрогобичі, - каже Ольга Лужецька, -відбудеться підписання договору про співпрацю між Дрогобицькою ЗОШ № 1 та ліцеєм м. Гостіно. Після офіційної частини учні школи привітають гостей святковим концертом". Делегація перебуватиме у Дрогобичі до кінця цього тижня.

Іван Тихий

Волонтери й представники Фонду Конрада Аденауера розповіли дрогобиччанам про Європейський Союз

У Благодійному Фонді "Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ" відбулася зустріч з волонтерами й представниками Фонду Конрада Аденауера та активістами громадських організацій, що з ним співпрацюють, з України, Польщі та Німеччини. До дрогобиччан завітали Анна Рожнятовська, Домінік Янковскі (Польща, був модератором зустрічі), Антон Красун, Емілі Мансфельд (Німеччина), Анджей Козіцкі (Польща), Томас Шюлер (Німеччина). Гості розповіли про те, чим є Європейський Союз, як він створювався та поступово розширювався, про те, що таке громадянське суспільство, про перспективи взаємин об'єднаної Європи з Україною. Відбувся жвавий діалог між учасниками семінару, обмін думками щодо ролі НУО в становленні громадянського суспільства, стосунків між Україною та ЄС. Тон у розмові задавали керівник служби волонтаріату "Карітасу" Артур Деска та віце-директор "Карітасу", керівник центру "Назарет" Хосе Турчик.

Захід було проведено в рамках започаткованого Фондом Конрада Аденауера проекту "Європа у вашій кишені". "На жаль, рівень знань про Європейський Союз в Україні сьогодні є доволі низьким, - каже координатор проектів з європейської інтеґрації Анна Рожнятовська. - З цією метою Фонд Конрада Аденауера, Фонд Роберта Боша, Європейська Академія Берліна та Польська Фундація Роберта Шумана розпочали серію діалогів під назвою "Європа в чемодані". Зустрічі полягають у проведенні освітньої роботи - розповідях про суть Європейського Союзу".

Зі слів Анни Рожнятовської, створено чотири мобільні групи молодих експертів з трьох країн. Вони їздять різними реґіонами й спілкуються з молоддю. Найголовнішою є дискусія, адже лише так маємо змогу досягти більшого розуміння. Особисті контакти відіграють дуже важливу роль.

Як повідомили гості, проект проводиться в три етапи, з березня по травень. Першим був березневий підготовчий семінар у Києві. Відтак у квітні-травні мобільні групи подорожують містами України. Підсумує проект дводенна конференція, яка пройде в червні у Варшаві.

У Дрогобичі заборгованість із зарплати зросла до 7,3 млн. грн.

Як повідомив під час зустрічі з керівниками підприємств перший заступник Дрогобицького міського голови Петро Суда, станом на 1 квітня загальна заборгованість дрогобицьких підприємств із виплати заробітної плати склала 7,3 млн. грн., тоді як у березні її вдалося зменшити до 5,5 млн. грн., - передає кореспондент ЗІКу.

Допустили зростання заборгованості ВАТ "Дрогобицький машинобудівний завод", ВАТ "Дрогобицький долотний завод", Стебницьке державне гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал", будівельні та інші підприємства.

www.zik.com.ua

Інформація про основні показники роботи господарського комплексу міста Трускавець за І квартал 2010 року

Фінансові показники

Збір платежів до зведеного бюджету міста склав 21 108,0 тис. грн., що на 10 241,2 тис. грн. менше аналогічного періоду минулого року (31 349,2 тис. грн.).

В тому числі за даними ДПІ по м. Трускавець:

- збір до Державного бюджету становить 9 101,0 тис. грн., або 78,7 % плану, і на 778,7 грн. менше поступлень І кварталу 2009 року (9 879,7 тис. грн.).
- надходження платежів до місцевого бюджету - 11 405,9 тис. грн., або 108% плану.

У загальній сумі надходжень найбільші поступлення забезпечено:

- податок на додану вартість (збір) - 6 971,9 тис. грн., що становить 3 3,0 % всіх поступлень і 73,2% від прогнозу (9 524,9 тис. грн.);
- податок з доходів фізичних осіб - 6 734,3 тис. грн., що становить 31,9% всіх поступлень і 110,3 % прогнозу (6 107,8 тис. грн.);
- плата за землю - 3 289,2 тис. грн., що становить 15,6% всіх поступлень і 105,2 % прогнозу (3 126,0 тис. грн.);
- податок на прибуток підприємств - 1 737,6 тис. грн., що становить 8,2% всіх поступлень і 106,3% прогнозу (1 634,2 тис. грн.);
- єдиний податок на підприємницьку діяльність (43%) - 476,1 тис. грн., що становить 2,3% всіх поступлень і 105,0% прогнозу (453,6 тис. грн.);
- торговий патент - 158,4 тис. грн., що становить 0,8% всіх поступлень і 129,0 % прогнозу (122,8 тис. грн.)
- місцеві податки і збори - 219,4 тис. грн., що становить 1,0 % всіх поступлень і 100,8% прогнозу (217,6 тис. грн.).

Крім того, за даними міського фінансового управління, по місту забезпечено поступлень в сумі 601,1 тис. грн.(від продажу земельних ділянок), що в 15,8 раз менше І кварталу 2009 року (9547,1 тис. грн.).

За даними ДПІ по м. Трускавець найбільшими та найкращими платниками податків були такі підприємства:

Назва платника Середньоспискова чисельність працюючих (чол.) Сплачено до зведеного бюджету за І кВ 2010 (тис. грн.) В тому числі Сума сплаченого податку на одну особу за місяць 2010р., (тис. грн.) Сума сплаченого податку на одну особу за місяць 2009р., (тис. грн.)
До державного До місцевого

ТзОВ сан. «Карпати»

412 1420,8 1114,4 306,4 1,1 1,39

ЗАТ СГК «Дніпро-Бескид»

499 1297,8 853,8 444,0 0,9 1,35

ТзОВ «Міжнародна клініка відновного лікування»

275 454,1 38,7 415,4 0,6 0,7

ТзОВ «Трускавецький водоканал»

160 426,9 291,0 135,9 0,9 -

Недоїмка платежів до бюджету по організаціях міста станом на 01.04.2010 року становить 1 691,3 тис. грн. по 27 підприємствах. У порівнянні до початку року (1 545,2 тис. грн.) сума недоїмки збільшилася на 146,1 тис. грн.

Недоїмка в розрізі видів податків наступна:

- податок на додану вартість - 1 282,6 тис. грн. по 5 підприємствах;
- орендна плата 346,5 тис. грн. по 14 організаціях;
- плата за землю - 35,3 тис. грн. по 6 підприємствах;
- інші платежі - 26,9 тис. грн.

Серед найбільших боржників по сплаті податків і зборів усіх видів наступні підприємства:

- КП "Наше місто" - 1 263,4 тис. грн.
- ВАТ "Курортторг" - 94,3 тис. грн.
- ТЗОВ "ЕКО Трускавецькурортцентр" - 60,6 тис. грн.
- Культурно-мистецький центр "Трускавець" - 53,0 тис. грн.
- Гідрологічне підприємство "УКРГЕОКАПТАЖМІНВОД" - 46,5 тис. грн.
- ТЗОВ "ПКТ" - 39,4 тис. грн.

Поступлення до місцевого бюджету

За перший квартал 2010 року до загального та спеціального фонду бюджету міста надійшло податків, зборів та інших платежів в сумі 13 398,6 тис. грн., що становить 82,6% тимчасових планових призначень першого кварталу 2010 року.

До загального фонду надійшло 11 626,2 тис. грн. (76,4% тимчасового плану першого кварталу 2010 року), з яких:

- 8 507,2 тис. грн. - власні та закріплені доходи бюджету, надходження яких становить 71,1% тимчасових планових призначень першого кварталу 2010 року.
- 2 534,3 тис. грн. - субвенції з Державного та обласного бюджетів на виплату допомог сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам; на надання пільг і субсидій населенню на оплату комунальних послуг, на виплату соціальної допомоги батькам - вихователям і прийомним батькам (99,6% тимчасового плану ).

Станом на 01.04.2010 року з Державного бюджету одержано дотації вирівнювання в сумі 584,7 тис. грн.(83,7% тимчасового плану ).

Податкові надходження складають 72% доходів загального фонду, яких за перший квартал 2010 року надійшло в сумі 8 378,6 тис. грн., що менше надходжень аналогічного періоду 2009 року на 467,5 тис. грн., та менше тимчасового плану першого кварталу 2010 року на 3 498,3 тис. грн. Виконання тимчасового плану першого кварталу 2010 року становить 70,4%.

Значну частину податкових надходжень складає податок з доходів фізичних осіб, якого поступило в сумі 5 050,7 тис. грн., що становить 59,4% тимчасових планових призначень першого кварталу 2010 року, недопоступлення становить 3446,2 тис. грн..В порівнянні з першим кварталом 2009 року надходження зменшились на 338,0 тис. грн. На невиконання тимчасових планових показників першого кварталу 2010 року вплинуло: переведення працівників санаторіїв на неповний робочий день та у відпустки за власний рахунок, а також припинення діяльності або часткове зменшення обсягів будівельних робіт. За перший квартал 2010 року повернено податковий кредит в сумі 25,1 тис. грн.. Крім того, заборгованість по заробітній платі станом на 01.03.2010 року становила 1064,8 тис. грн.

Податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної форми власності поступило в сумі 3,4 тис. грн., що більше тимчасових планових призначень першого кварталу 2010 року на 1,3 тис. грн. та менше поступлень першого кварталу 2009 року на 4,2 тис. грн.

Плати за землю поступило в сумі 2 466,9 тис. грн., що менше тимчасових планових призначень першого кварталу 2010 року на 201,1 тис грн. і становить 92,5%.

Податку на промисел надійшло в сумі 3,3 тис. грн., що становить 137% тимчасового плану першого кварталу 2010 року.

Плати за державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності поступило в сумі 2,6 тис. грн., що більше тимчасових планових призначень першого кварталу 2010 року на 1,1 тис. грн. та менше надходжень першого кварталу 2009 троку на 0,3 тис. грн.

Плати за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності поступило в сумі 155,5 тис. грн., що більше тимчасових планових призначень першого кварталу 2010 року на 41,9 тис. грн.

Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло в сумі 476,7 тис. грн., що більше тимчасових планових призначень трьох місяців 2010 року на 52,7 тис. грн.(112,4%). В порівнянні з аналогічним періодом 2009 року надходження збільшились на 41,1 тис. грн..

Місцевих податків і зборів за три місяці 2010 року в бюджет міста надійшло в сумі 219,5 тис. грн., що більше тимчасових планових призначень першого кварталу 2010 року на 51,1 тис. грн.. В порівнянні з відповідним періодом минулого 2009 року спостерігається зменшення надходжень по збору за паркування автомобілів на 8,2 тис. грн., податку з реклами на 1,6 тис. грн. та комунальному податку на 16,4 тис. грн..

Неподаткові надходження за три місяці 2010 року склали 128,1 тис. грн, що менше надходжень аналогічного періоду минулого 2009 року на 44,6 тис. грн., зокрема по кожному виду:

- плати за оренду цілісних майнових комплексів та іншого майна, що знаходиться в комунальній власності поступило в сумі 78,4 тис. грн., що більше тимчасових планових призначень першого кварталу 2010 року на 40,4 тис. грн. та більше надходжень аналогічного періоду минулого 2009 року на 29,5 тис. грн.
- держмита надійшло в сумі 11,7 тис. грн., що більше тимчасового плану першого кварталу 2010 року на 3,3 тис. грн. та становить 139,7%;
- адміністративних штрафів та інших санкцій надійшло в сумі 17,7 тис. грн., а саме: штрафів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в сумі 16,8 тис. грн. та адміністративних штрафів в сумі 0,9 тис. грн.. В порівнянні з першим кварталом 2009 року надходження зменшились на 43,8 тис. грн. і становлять 42,5% тимчасового плану першого кварталу 2010 року.
- інших неподаткових надходжень поступило в сумі 20,3 тис. грн.,а саме: повернено кошти відділом освіти Трускавецької міської ради в сумі 17,8 тис. грн. за 2007-2008 роки згідно акту ревізії КРУ, КП "Парк Курортний " в сумі 2,2 тис. грн. згідно акту ревізії за 2009 рік та Трускавецьким територіальним центром в сумі 0,3 тис. грн. згідно акту ревізії від 26.02.2010 року.

Доходів від операцій з капіталом надійшло в сумі 0,5 тис. грн., а саме: коштів від реалізації безхазяйного майна в сумі 0,5 тис. грн.

До спеціального фонду бюджету міста за перший квартал 2010 року надійшло коштів в сумі 1 772,4 тис. грн., що більше тимчасового плану першого кварталу 2010 року на 752,1 тис. грн., зокрема:

- податок з власників транспортних засобів - 91,2 тис. грн.,(103,6% тимчасового плану першого кварталу 2010 року).;
- плати за торговий патент пунктами продажу нафтопродуктів - 2,9 тис. грн. (103,6% тимчасового плану першого кварталу 2010 року);
- надходження збору за забруднення навколишнього природного середовища - 13,3 тис. грн., що більше надходжень аналогічного періоду минулого 2009 року на 3,5 тис. грн.;
- грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності надійшло в сумі 5,0 тис. грн.;
- надходження коштів від продажу землі - 601,1 тис. грн., що менше поступлень аналогічного періоду минулого 2009 року на 8 891,0 тис. грн.;
- власні надходження бюджетних установ склали 589,5 тис. грн., що більше планових призначень трьох місяців 2010 року на 117,3 тис. грн.

Видатки бюджету

За І квартал 2010 року з бюджету міста Трускавця проведено всього видатків в сумі 16164,0 тис. грн., з яких: видатки загального фонду - 13665,1 тис. грн. при плані 15207,3 тис. грн., виконання становить 89,9 %, та спеціального фонду - 2498,9 тис. грн.

Виконання загального фонду бюджету в розрізі установ:

- установи органів управління - 1236,2 тис. грн., що становить 93,7 % плану, з них: на фінансування заробітної плати з нарахуваннями виділено 1028,2 тис. грн., господарські видатки склали 85,2 тис. грн., видатки на відрядження - 4,0 тис. грн., оплата комунальних послуг та енергоносіїв - 116,4 тис. грн., видатки на курси підвищення кваліфікації - 2,4 тис. грн.;
- установи освіти - 4690,7 тис. грн., що складає 90,2% планових призначень, в т.ч.: заробітна плата з нарахуваннями - 3076,3 тис. грн., видатки на харчування - 277,2 тис. грн., медикаменти - 18,7 тис. грн., господарські видатки - 92,5 тис. грн., видатки на відрядження - 12,2 тис. грн., оплата комунальних послуг та енергоносіїв - 1213,8 тис. грн.;
- установи культури - 848,4 тис. грн. (81,1% плану), в т.ч.: заробітна плата з нарахуваннями - 664,2 тис. грн., господарські видатки - 6,1 тис. грн., видатки на відрядження - 0,4 тис. грн., оплата комунальних послуг та енергоносіїв - 177,7 тис. грн.;
- на утримання міської лікарні виділено 3454,3 тис. грн., виконання плану складає 97,1%, в т.ч.: видатки на заробітну плату з нарахуваннями складають 2082,8 тис. грн., медикаменти - 155,2 тис. грн., харчування - 100,1 тис. грн., господарські видатки - 169,3 тис. грн. На оплату відряджень виділено 6,6 тис. грн., оплату комунальних послуг та енергоносіїв - 917,2 тис. грн. Видатки на безоплатне зубопротезування склали - 17,4 тис. грн., на пільгову пенсію працівникам - 5,7 тис. грн.;
- терцентр обслуговування пенсіонерів - 188,6 тис. грн. (70,0 % планових призначень), з них: заробітна плата з нарахуваннями - 165,6 тис. грн., господарські видатки - 5,2 тис. грн., харчування одиноких -3,8 тис. грн., видатки на відрядження - 0,7 тис. грн., оплата комунальних послуг та енергоносіїв - 13,3 тис. грн.;
- видатки міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді склали 63,1 тис. грн. ( 93,3% планових призначень), в т.ч.: заробітна плата з нарахуваннями - 56,8 тис. грн., господарські видатки - 2,3 тис. грн., відрядження - 0,2 тис. грн., на оплату комунальних послуг та енергоносіїв - 3,8 тис. грн.;
- на проведення заходів центру виділено 5,4 тис. грн. (90% плану);
- допомоги та пільги деяким категоріям громадян, що надаються за рахунок коштів місцевого бюджету, профінансовано в сумі 62,7 тис. грн.;
- за рахунок субвенцій, що надійшли з державного бюджету до загального фонду бюджету міста, проведено видатків на соціальний захист населення в сумі 2523,6 тис. грн. (99,8% плану), з них: на пільги ветеранам війни і праці, ветеранам військової служби та органів внутрішніх справ, громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, - 467,2 тис. грн.; субсидії населенню на оплату житлово-комунальних послуг - 164,5 тис. грн.; на допомоги сім'ям з дітьми - 1872,2 тис. грн.; виплата допомог прийомним сім'ям - 19,7 тис. грн.;
- за рахунок субвенцій з обласного бюджету проведено видатків на суму 7,3 тис. грн.;
- на благоустрій міста виділено 550,1 тис грн. (55,6% планових призначень);
- засоби масової інформації профінансовано в сумі 19,9 тис. грн.;
- програми на соціальний захист дітей профінансовано в сумі 1,9 тис. грн.
- на проведення навчально-тренувальних зборів і змагань виділено 9,5 тис. грн.
- соціальні програми у справах молоді профінансовано в сумі 3,2 тис. грн.

Видатки спеціального фонду бюджету міста за I квартал 2010 року склали 2498,9 тис. грн., з яких:

- 561,0 тис. грн. - видатки за рахунок власних надходжень бюджетних установ;
- 469,4 тис. грн. - субвенція з державного бюджету на надання пільг і субсидій;
- 1373,1 тис. грн. - видатки бюджету розвитку (погашення заборгованості за минулий рік);
- 86,5 тис. грн. - видатки на ремонт доріг;
- 8,9 тис. грн. - видатки на виконання Програми по захисту території від провалля в районі вул. Помірецької.

Показники реального сектору економіки та інших сфер діяльності

Обсяг виробництва промислової продукції за січень-березень 2010 року по про-мислових підприємствах міста (ЗАТ фірма "Т.С.Б", ПП ТзОВ "Аква-Еко", ТзОВ "Акваріус", ТзОВ "Мільтекс-текстиль", ПП "Будівельник", МПП "ТАКТ", ТзОВ "Карпатські луки") у діючих цінах склав 12,5 млн. грн., що на 2,3 млн. грн. більше показника 2009 року (10,2 млн. грн.), темп росту склав 22,5%.

По інших підприємствах (КП "Наше місто", "Трускавецькурорттеплоенерго") обсяг виробництва продукції у діючих цінах склав 14,5 млн. грн., що на 3,5 млн. грн. більше показника 2009 р. (11,0 млн. грн.), темп росту склав 31,8%.

Підприємствами протягом січня-лютого 2010 року реалізовано продукції та надано послуг на загальну суму 13,4 млн. грн., що на 0,1 млн. грн. менше 2009 року (13,5 млн. грн.), темп спаду склав - -0,7%.

Обсяг реалізованих послуг за січень-лютий 2010 року, включаючи ПДВ, склав 109,4 млн. грн. Спад у діючих цінах до минулого року складає 5% (115,1 млн. грн.). Частка послуг реалізованих населенню становить 38,3%, що в сумі складає 41,9 млн. грн.

У загальнообласному обсязі частка послуг, реалізованих по місту Трускавець, складає 7,9%. Серед міст обласного підпорядкування показник рівня реалізованих послуг є найвищим і другим після міста Львова.

У загальному обсязі найбільше реалізовано послуг у таких сферах діяльності:

- Охорона здоров'я та надання соціальної допомоги - 71511,7 тис. грн., що становить 65,4% усіх реалізованих послуг;
- Діяльність готелів та ресторанів - 22087,3 тис. грн., що становить 20,2% усіх реалізованих послуг;
- Операції з нерухомим майном - 8612,4 тис. грн., що становить 7,9% усіх реалізованих послуг;
- Діяльність транспорту та зв'язку - 6717,0 тис. грн., що становить 6,1% усіх реалізованих послуг;
- Освіта - 406,1 тис. грн., що становить 0,4% усіх реалізованих послуг;
- Надання комунальних та індивідуальних послуг; діяльність у сфері культури та спорту - 18,9 тис. грн., що становить 0,02% усіх реалізованих послуг, в тому числі 42,9% послуг реалізованих населенню.

Санаторно-курортна сфера

Протягом І кварталу 2010 року у санаторно-курортних закладах міста оздоровлено 38682 чол., що на 3066 чол. менше минулого року (І кв. 2009р. - 41748 чол.).

В санаторно-курортних закладах за І квартал 2010 року відпочило 5,8 тис. іноземних громадян (І квартал 2009 р. - 6 тис.), з яких найбільше відпочивальників було з Росії, Молдови, Білорусії, Німеччини та Польщі. Найбільше іноземних громадян відпочивало у санаторії ЗАТ "Санаторій Карпати" (810 чол.), "Женева" (562 ол.), ЗАТ СГК "Дніпро-Бескид" (554 чол.), а також в санаторіях ЗАТ "Трускавецькурорт" (1725 чол.).

Загалом наповненість в оздоровницях міста вище планових показників - 111,9% (за І-ий квартал 2009 року - 112,4%), в тому числі:

- по ЗАТ "Трускавецькурорт" - 132,8% (за І-ий квартал 2009 року - 129,3%);
- по відомчих санаторіях - 102,7% (за І-ий квартал 2009 року - 105,9%);
- по пансіонатах - 95,5% (за І-ий квартал 2009 року - 77,7%).

Процент виконання плану по ліжко/днях становить:

- по ЗАТ "Трускавецькурорт" - 89,4% (за І-ий кв. 2009 рік - 91,4%);
- по відомчих санаторіях - 84,8% (91,8% );
- по пансіонатах - 71,1% (73,6%).

А загалом по санаторно-курортних закладах процент виконання плану по ліжко/днях становить 86,6% (за І-ий кв. 2009 рік - 90,8%).

Середня тривалість путівки становить 15,1 днів.

№ п/п Назва санаторно-курортного закладу січень-березень % реалізації
План факт
ліжко/д чол. ліжко/д чол. ліжко/д чол.
ЗАТ "Трускавецькурорт": 272257 11199 243427 14869 89,4 132,8
1. Санаторій "Алмаз" 60488 2515 58067 3168 96,0 126,0
2. Санаторій "Берізка" 2048 97 1720 110 84,0 113,4
3. Санаторій "Весна" 32769 1365 26420 1869 80,6 136,9
4. Санаторій "Кристал" 60866 2536 55499 3396 91,2 133,9
5. Санаторій "Рубін" 55720 2316 48410 3200 86,9 138,2
6. Санаторій "Янтар" 60366 2370 53311 3126 88,3 131,9
відомчі санаторії: 292293 17194 247862 17655 84,8 102,7
1. Санаторій "Батьківщина" 18700 720 20367 848 108,9 117,8
2. Центр медичної реабілітації та санаторно-курортного лікування "Трускавецький" 34500 1520 25433 1520 73,7 100,0
3. Санаторій "Джерело" 18215 810 17363 835 95,3 103,1
4. ЗАТ СГК "Дніпро-Бескид" 38736 3382 39793 2469 102,7 73,0
5. ТзОВ "Санаторій "Карпати" 30240 1260 26275 2237 86,9 177,5
6. ДП "'Сан."Кришталевий палац" 16830 561 11862 860 70,5 153,3
7. Санаторій "Молдова" 27678 1154 21213 1168 76,6 101,2
8. Сан."Перлина Прикарпаття" 33812 1835 24082 1573 71,2 85,7
9. Санаторій "Трускавець" 18900 788 18728 1060 99,1 134,5
10. Санаторій "Шахтар" 24000 1332 19216 1340 80,1 100,6
11. Санаторій "Парк здоров’я" 5610 340 5610 340 100,0 100,0
12. Санаторій "Аркада"  4066 288 4066 288 100,0 100,0
13. Санаторій "Арніка"  7290 426 4988 299 68,4 70,2
14. Санаторій "Женева"   2040   2040   100,0
15. Санаторій "Конвалія"  2170  257  2170  257 100,0 100,0
16. Санаторій "Віктор" 6506 271 4523 377 69,5 139,1
17. Санаторій "Либідь" 5040 210 2173 144 43,1 68,6
Пансіонати: 16016 909 11390 868 71,1 95,5
1 Пансіонат "Нафтуся" 331 29 331 29 100,0 100,0
2 Пансіонат "Молдова" 985 52 985 52 100,0 100,0
3 Пансіонат "Пролісок" 2064 172 2064 172 100,0 100,0
4 Пансіонат "Едельвейс"  4770 199 3216 246 67,4 123,6
5 Пансіонат "Алексік" 3744 156 672 68 17,9 43,6
6 Пансіонат "Світязянка" 3847 274 3847 274 100,0 100,0
7 Пансіонат "Мальви" 275 27 275 27 100,0 100,0
Всього по санаторіях і пансіонатах 580566 29302 502679 33392 86,6 114,0
Готелі: 0 4264 0 4264 - 100,0
1 Готельний комплекс "Ріксос Прикарпаття"   3243   3243 - 100,0
2 готель "Клуб РН"   60   60 - 100,0
3 готель "Маріот"   154   154 - 100,0
4 Готель «Оскар»    24    24 - 100,0
5 Готель «Старий Відень»   120   120 - 100,0
6 СПА-готель "5 океан"   27   27 - 100,0
7 Готель "Трускавець"   636   636 - 100,0
Вілли 0 1006 0 1006 64,3 100,0
1 «Хеллі»«Сані»«Набі»«Соламія»   187   187 - 100,0
2 Вілла «Любов» ("Анастасія")   150   150 - 100,0
3 "Марта"   49   49 - 100,0
4 Калина   40   40 - 100,0
5 Хижина СПА   580   580 - 100,0
Всього по санаторно-курортних закладах: 581466 34572 503579 38682 86,6 111,9

Розвиток підприємництва

Станом на 01.04.2010 року нараховується суб'єктів підприємництва:

- юридичних осіб 725 од. (зареєстровано 939 одиниць, скасовано -214 одиниць, в т.ч. за І квартал відповідно 8 і 4);
- фізичних осіб 2 062 чол. (зареєстровано 3 074 чоловік, скасовано -1 012 чоловік, в т.ч. за І квартал відповідно 45 і 53);

За державну реєстрацію фізичних та юридичних осіб в місцевий бюджет поступило коштів в сумі 2,6 тис. грн., що на 300 грн. менше надходжень аналогічного періоду минулого 2009 року (2,9 тис. грн.).

Поступило коштів в місцевий бюджет за надання дозволу на проведення вуличної торгівлі в сумі 3,3 тис. грн., що на 500 грн. менше аналогічного періоду 2009 року (3,8 тис. грн.).

Мережа обслуговування по місту складає: об'єкти торгівлі - 140 од., громадського харчування -72 од., побутового обслуговування - 56 од.

Діяльність Дозвільного центру Трускавецької міської ради

Кількість звернень суб’єктів господарювання МДО 0
Кількість звернень суб’єктів господарювання Адміністратор 75
Кількість виданих документів дозвільного характеру МДО 0
Кількість виданих документів дозвільного характеру Адміністратор 46
Кількість відмов у видачі документів дозвільного характеру МДО 0
Кількість відмов у видачі документів дозвільного характеру Адміністратор 18
Кількість зареєстрованих декларацій 6
Кількість відмов у реєстрації декларацій 0
Кількість наданих консультацій МДО 0
Кількість наданих консультацій Адміністратор 75

Зайнятість населення

Чисельність населення Трускавця станом на 1 березня 2010 року становила 29 868 осіб (наявне населення), та 21 237 осіб - постійне населення.

У січні-лютому 2010 року в місті Трускавці народилося 39 дітей, померло 45 осіб. Природній спад становить 6 осіб. За цей період прибуло 34 особи, вибуло - 57 осіб, міграційний спад становить - 23 особи. Загальний спад по місту складає 29 осіб.

За три місяці 2010 року у службу зайнятості звернулося 243 особи, з них працевлаштовано - 132 особи, надавалися послуги - 516 особам.

Станом на 01.04.2010 року в міському Центрі зайнятості на обліку перебувало 293 особи з незайнятих громадян, в тому числі 284 особи зі статусом безробітного.

Отримують допомогу з безробіття 188 осіб, або 66,20 %.

Потреба підприємств у працівниках (на вільні робочі місця та вакантні посади) -11 осіб, в тому числі:

- робітники 3 чол., або 27,27 %;
- службовці 8 чол., або 72,73 %;
- особи без професії, спеціальності 0 чол., або 0%.

На одне вільне робоче місце (вакантну посаду) претендувало 27 чол.

Навчалися, перенавчалися та підвищували кваліфікацію у звітному періоді - 37 чол., або 7,17 %.

Брали участь у громадських роботах - 32 чол., або 6,2 %.

Сума виплаченої допомоги з безробіття 364,50 тис. грн. Середньомісячний розмір виплаченої допомоги з безробіття 573,50 грн.

Надійшли списки на вивільнення 940 осіб із 4 підприємств.

Нові робочі місця

  І квартал 2009 року І квартал 2010 року
Завдання на рік щодо створення нових робочих місць 1400 550
Створено, чол. 234 132
% до завдання 16,7 24
Легалізовано нових робочих місць 56 20
Ліквідовано робочих місць 73 95

До Пенсійного фонду за І квартал 2010 року поступило 17 154,5 тис. грн., що на 43,56 тис. грн. менше відповідного періоду 2009 року (17198,06 тис. грн.).

Недоїмка станом на 1.04.2010 року становить 588,8 тис. грн. Видатки склали 15 585,56 тис. грн., що на 1 695,36 тис. грн. більше І кварталу 2009 р., а в доходах складає 90,8 %.

Кількість пенсіонерів у місті - 5 526 чол. і зросла відносно 1 кварталу 2009 року на 25 осіб.

Кількість працюючих по місту склала 14 488 чол., з яких 13 488 чол. - штатні працівники, 1 000 чол. - наймані працівники.

Фонд оплати праці по місту за 2 місяці 2010 року склав 32 344,6 тис. грн.

Середня заробітна плата по місту складає 1 116 грн.

Соціальний захист

На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення станом на 01.04.2010 року перебуває:

- 1306 інвалідів, в т.ч. - 80 інвалідів війни;
- 1018 ветеранів війни;
- 1525 ветерана праці;
- 2817 дитини війни.

Станом на 01.04.2010 року надавалось допомог за рахунок наступних джерел фінансування.

1. За рахунок коштів державного бюджету (допомоги) профінансовано:

Вид допомоги І квартал 2009 року І квартал 2010 року
к-сть одержувачів сума, тис грн. к-сть одержувачів сума, тис. грн.
Державні допомоги сім’ям з дітьми: 899 1055,7 1074 1504,9
Допомога по вагітності та пологах 25 22,5 42 26,1
Допомога на дітей до 3-х років 506 213,6 552 317,2
Одноразова допомога при народженні 193 690,0 293 1000,0
Допомога на дітей, які перебувають під опікою 8 27,6 11 29,9
Допомога на дітей одиноким матерям 162 97,6 166 115,6
Допомога при усиновленні дитини 0 0 2 10,0
Тимчасова допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів 5 4,4 8 6,1
Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям 31 41,6 16 17,4
Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам 131 260,1 145 349,9
Державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування за принципом “гроші ходять за дитиною” 2 9,9 3 19,8
Разом: 1063 1367,3 1238 1892,0

Заборгованість по державних допомогах сім'ям з дітьми станом на 01.04.2010 р. становить в сумі 94,1 тис. грн.

2. За рахунок коштів державного бюджету (пільги на житлово-комунальні послуги і послуги зв'язку):

Вид пільги І квартал 2009 року І квартал 2010 року
сума, тис. грн. сума, тис. грн.
Пільги ветеранам війни та праці на ЖКП 653,4 650,7
Інші пільги ветеранам війни та праці 2,3 0
Пільги ветеранам військової служби та органів внутрішніх справ 64,5 65,1
Пільги громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 4,6 13,6
Інші пільги громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 0,0 0
Пільги громадянам, передбачені ст.77, ст.29, ст.57. 2,1 0,9
Пільги на зв’язок 44,6 23,4
Разом: 771,5 753,7

3. За рахунок коштів місцевого бюджету:

Вид допомоги І квартал 2009 року І квартал 2010 року
к-сть одержувачів сума, тис. грн. к-сть одержувачів сума, тис. грн.
Витрати на житлово-комунальні послуги для реабілітованих ст. 3, дітям-сиротам, вдовам політв’язнів, учасникам бойових дій УПА 148 42,9 148 35,5
Адресна допомога на ЖКП опікунам дітей-сиріт  3 2,0 0 0
Компенсація фізичним особам, які надають послуги 26 5,8 28 4,7
Соціальні виплати інвалідам І групи 117 0,5 118 0,4
Доплата до пенсії учасникам бойових дій УПА 21 10,9 21 10,1
Адресна допомога сім’ям, в яких проживає два і більше інвалідів 22 12,0 0 0
Одноразова допомога згідно розпорядження міського голови 96 9,8 79 8,0
Допомога на поховання 2 0,9 2 0,9
Разом: 435 84,8 396 59,6

Заборгованість станом на 01.04.2010 р. становить в сумі 25,1 тис. грн.

4. За рахунок коштів Пенсійного фонду:

Вид допомоги І квартал 2009 року І квартал 2010 року
к-сть одержувачів сума, тис. грн. к-сть одержувачів сума, тис. грн.
Компенсація по догляду за інвалідом І групи 15 0,5 23 0,8
Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію  9 16,0 14 26,4
Разом: 24 16,5 37 27,2

5. Відділенням державного казначейства у м. Трускавець відшкодовано громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС:

Вид допомоги І квартал 2009 року І квартал 2010 року
сума, тис. грн. сума, тис. грн.
Компенсація вартості продуктів харчування (дорослі) 16,8 16,4
Компенсація вартості продуктів харчування (діти) 0,4 0,5
Відшкодування додаткової відпустки 0,0 0,0
Компенсація за пільгове медичне обслуговування 0,8 1,0
Допомога на оздоровлення 1,0 0,3
Відшкодування вартості проїзду 0,0 0,0
Разом: 19,0 18,2

6. Санаторно-курортне лікування громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів:

Вид І квартал 2009 року І квартал 2010 року
Діти 0 0
Дорослі 0 0
діти з батьками 0 0
Разом: 0 0

7. За рахунок коштів обласного бюджету:

Вид допомоги І квартал 2009 року І квартал 2010 року
к-сть одержувачів сума, тис.грн. к-сть одержувачів сума, тис.грн.
Допомогу  малозабезпеченим особам, які здійснюють догляд за інвалідом І чи ІІ групи, внаслідок психічного розладу 2 0,3 1 0,2
Разова грошова допомога воїнам УПА 0 0 0 0
Відшкодування  витрат на поховання учасників бойових дій 1 0,9 2 1,7
Одноразова грошова допомога згідно розпоряджень Львівської ОДА 0 0 9 3,1
Одноразова грошова допомога багатодітним сім’ям 0 0 0 0
Разом: 3 1,2 10 5,0

8. За рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів:

Вид допомоги І квартал 2009 року І квартал 2010 року
к-сть одержувачів сума, тис.грн. к-сть одержувачів сума, тис.грн.
Компенсація за невикористані санаторно-курортні путівки 4 1,0 0 0
Компенсація на бензин та транспортне обслуговування 18 1,3 38 4,6
Разом: 22 2,3 38 4,6

9. За рахунок коштів Державного бюджету:

Вид допомоги І квартал 2009 року І квартал 2010 року
к-сть одержувачів сума, тис.грн. к-сть одержувачів сума, тис.грн.
Разова грошова допомога до Дня Перемоги 0 0 0 0
Одноразова грошова допомога інвалідам та малозабезпеченим непрацюючим пенсіонерам 7 1,0 14 1,6
Одноразова грошова допомога матерям, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня» ----- ----- 0 0
Разом: 7 1,0 14 1,6

10. Субсидії:

Вид І квартал 2009 року І квартал 2010 року
к-сть сімей Сума, тис.грн. к-сть сімей сума, тис.грн.
Одержують субсидію 956   829  
звернулось за

 призначенням житлових субсидій
 

119
   

45
 
в т.ч.        
Вперше 24   11  
Повторно 95   34  
призначено субсидію 91 16,3 37 6,3
Нараховано коштів   492,2   379,1
Відшкодовано   530,9   347,5
з них:        
субвенція згідно листів   526,2   347,5
Грішми   4,7   0

Середньомісячний розмір субсидії станом на 01.04.2010р. становив 153.71 грн.

З числа сімей, яким призначено житлову субсидію, станом на 01.04.2010 року, 518 склад-ються з однієї особи, 199 - з двох осіб, 501 сім'я має в складі особу (чи кілька осіб), які користується пільгами., зокрема, з них 125 сімей у складі мають учасника війни, 375 - дитину війни. 536 сім'ї складається лише з пенсіонерів-непрацездатних, 12 сімей є багатодітними.

Середньомісячна вартість житлово-комунальних послуг, які взято для розрахунку житлових субсидій, складає 310,26 грн.

11. Санаторно - курортне лікування інвалідів, ветеранів війни та праці: (забезпечено путівками)

Категорія 1 квартал 2009 року 1 квартал  2010 року
Інвалідів війни 0 1
Учасників бойових дій 1 0
Учасників війни 5 2
Інвалідів праці 0 0
На супровід інваліда 1 групи 0 1
Всього: 6 4

12. Протезно-ортопедичне забезпечення інвалідів, ветеранів війни та праці:

Засоби реабілітації 1квартал 2009 року 1 квартал  2010 року
Інвалідними візками 1 2
Ходунками 1 0
Милицями 0 2
Палицями 2 1
Крісло судно 1 1
Меблі 2 0
Засобів для спілкування 13 1
Всього: 20 7

13. Видача направлень на забезпечення засобами реабілітації:

Засоби реабілітації 1 квартал 2009 року 1 квартал  2010 року
Всього: 7 14
Ортопедичне взуття 5 5
Протези молочної залози 2 2
Ортези верхніх кінцівок 0 1
Ортези нижніх кінцівок 0 4
Протези нижніх кінцівок 0 0
Допоміжні засоби для особистого догляду 0 2

14. Забезпечення талонами на проїзд:

Талони на проїзд ветеранам війни 1 квартал 2009 року 1 квартал  2010 року
50% знижкою 4 4
100% знижкою 0 2
Всього: 4 6

Скеровано на проходження медичної та професійної реабілітації у Львівський обласний центр професійної реабілітації - 1 інваліда.

Скеровано Головному управлінню праці та соціального захисту населення 2 транспортні справи інвалідів, які перебувають на обліку для забезпечення автотранспортом на пільгових умовах.

Постійно проводиться поповнення Централізованої бази інвалідів.

15. Колективно - договірна робота

По м. Трускавець укладено 86 колективних договорів, 11911 працівників охоплено колективними договорами. Постійно надаються консультації та рекомендації і контроль за виконанням колективних договорів на підприємствах, установах, організаціях міста.

  І квартал 2009 року І квартал 2010 року
К-сть зареєстрованих колективних договорів 6 1

Проведено 11 перевірок на підприємствах, установах, організаціях щодо додержання законодавства про працю, надано 9 рекомендацій щодо виправлення виявлених порушень під час проведення перевірок.

Надано необхідну інформацію по підприємствах - боржниках з виплати заробітної плати для її використання на засіданнях комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке відбулося 24 березня 2010 року.

Проводиться щотижневий моніторинг по погашенню заборгованості з виплати заробітної плати на економічно-активних підприємствах міста.

Здійснюється щомісячний контроль по підприємствах, установах, організаціях спільно з міським відділом статистики по заборгованості з виплати заробітної плати .

16. Заборгованість з виплати заробітної плати:

Підприємства-боржники із виплати заробітної плати   І квартал 2009 року І квартал 2010 року
к-сть

підприємств
сума заборгованості із зарплати, тис. грн. к-сть

підприємств
сума заборгованості із зарплати, тис. грн.
Економічно-активні 4 288,7 6 976,1
Економічно- неактивні 2 96,6 1 72,4
Підприємства-банкрути 1 20,1 2 273,0
Разом : 7 405,4 9 1 321,5

Охорона праці

За звітний період було обстежено 17 підприємств міста з питань охорони праці, виявлено 226 порушень.

Організовано і проведено навчання та атестацію керівників, спеціалістів підпри-ємств міста з питань охорони праці. Навчання пройшло 80 чол.

Надано 24 керівникам підприємств міста консультації по питаннях ведення техдоку-ментації з охорони праці.

17. Травми виробничого та невиробничого характеру:

Травми невиробничого

Характеру
3 місяці 2009 року 3 місяці 2010 року
- дорослі 352 345
- діти 62 56
- з смертельним наслідком 3 3
Виробничі травми 0 1
- з смертельним наслідком 0 0

18. Перевірка достовірності даних про доходи громадян та їх майновий стан:

  За І квартал 2009 р. За І квартал 2010 р.
Направлено запити на підприємства, установи та організації всіх форм власності 558 498
Одержано відповідей та опрацьовано 505 480
 Перевірено особових справ одержувачів державної соціальної допомоги     малозабезпеченим сім’ям.                31 16
Перевірено особових справ одержувачів житлових субсидій 956 630
Перевірено особових справ одержувачів державної соціальної  допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.  25 15
Перевірено  особових справ одержувачів допомоги по догляду за інвалідом І, ІІ групи внаслідок психічного розладу.  

6
 

1
Перевірено особових справи одержувачів соціальних послуг 3 13
Перевірено особових справи одержувачів державної соціальної   допомоги на дітей сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування.  

5
 

 

7
Проведено  зустрічних перевірок з питань достовірності інформації про розмір заробітної плати громадян, які звернулися за призначенням житлових субсидій. 51 29
Проведено  обстежень сімей  з питань цільового використання коштів, виплачених при народженні дитини. 20 15
Проведено обстежень сімей, які звернулися в комісію з надання житлових субсидій та державних соціальних допомог. 20 12

Заборгованість з оплати за енергоносії та квартирну плату станом на 01.04.2010 року становить 8 275,4 тис. грн., що на 539,9 тис. грн. більше І кварталу 2009 року (7 735,5 тис. грн.), до початку року заборгованість збільшилась на 1 413,8 тис. грн. (на 01.01.2010р. - 6861,6 тис. грн.). В тому числі:

Електроенергія - загальний борг станом на 1.04.2010 р. складає 178,1 тис. грн., з них:

- державний бюджет - 4,6 тис. грн.;
- населення - 137,3 тис. грн.

Борг до початку 2010р. року зменшився на 29,3 тис. грн. (поч. року 207,4 тис. грн.).

Відсоток проплати становить -100,3 %.

Теплопостачання - загальний борг станом на 1.04.2010р. становить 5033,9 тис. грн., з них:

- заборгованість населення складає - 4 056,0 тис. грн.;
- державний бюджет - 50,9 тис. грн.;
- місцевий бюджет - 340 тис. грн.;
- пільги - 133,9 тис. грн.;
- субсидії - 77,7 тис. грн.;
- інші споживачі - 375,4 тис. грн.

Борг до початку 2010 року збільшився на 1 357,3 тис грн. (3676,6 тис грн.).

Відсоток проплати становить - 81,5 %.

Водопостачання та водовідведення - загальний борг станом на 1.04.2010 р. становить - 1 954,6 тис. грн. В тому числі:

- заборгованість населення складає - 861,8 тис. грн.;
- державний бюджет - 48,4 тис. грн.;
- місцевий бюджет - 32,8 тис. грн.;
- пільги -24,7 тис. грн.;
- субсидії - 16,4 тис. грн.;
- інші споживачі - 1067,3 тис. грн.

Борг до початку року збільшився на 335,4 тис. грн.( 1619,2 тис. грн.).

Відсоток проплати становить - 90,9 %

Газопостачання - загальний борг станом на 1.04.2010р. становить - 123,6 тис. грн., з них:

- населення - 726,6 тис. грн.;
- державний бюджет - 117,3 тис. грн.;
- місцевий бюджет - 55,3 тис. грн..
- пільги - 56,8 тис. грн.
- субсидії - 14,3 тис. грн.
- інші споживачі - 766,6 тис. грн.

Борг до початку 2010 р. року зменшився 306,4 тис. грн. (430,0 тис. грн.).

Відсоток проплати становить 105,4 %.

Квартирна плата - заборгованість станом на 1.04.2010 р. становить 985,2 тис. грн.

Борг до початку 2010 року збільшився на 56,8 тис. грн. (928,4 тис. грн.).

Відсоток проплати становить 95 %.

У загальній сумі заборгованості борг населення міста складає 6 766,9 тис. грн. До початку 2010 року заборгованість збільшилась на 1 110 тис. грн.( 5 656,7 тис. грн.)

Заборгованість з виплати заробітної плати

Станом на 01.04.2010 р. загальна заборгованість з виплати заробітної плати за оперативними даними становить 1321,5 тис. грн. До початку року заборгованість зросла на 421, 5 тис. грн.

В тому числі:

- на економічно-активних підприємствах - 976,1 тис. грн.:
- КП "Наше місто" - 322,8 тис. грн.;
- Прикарпатський інститут ім. Грушевського МАУП - 116,9 тис. грн.;
- ТзОВ "Дорсервіс" - 79,6 тис. грн.;
- ВАТ "Готелі Трускавця" - 82,4 тис. грн.;
- ЗАТ "Карпатський Дім" - 117,3 тис. грн.;
- ЗАТ "Т. С. Б." - 257,1 тис. грн.
- на економічно-неактивних підприємствах - 72,4 тис. грн.:
- ПТВП "Карпати" - 72,4 тис. грн.
- на підприємствах - банкрутах - 273,0 тис. грн.:
- ВАТ "Курорторг" - 259,8 тис. грн.
- ТзОВ "ЕКО Трускавецькурорт" - 13,2 тис. грн.

Марія Заверюха,
завідувач планово-економічним відділом Трускавецької міської ради

Від редакції: в ексклюзивному коментарі нашому виданню Марія Романівна зазначила, що всі подані в доповіді-інформації показники є робочими, а не остаточними, вони уточнюються, по деяких пунктах подано інформацію за січень-лютий, по інших - за цілий квартал. Ми висловлюємо щиру подяку п. Марії Заверюсі за наданий матеріал для видання "Трускавецький вісник".

Курортний парк - обличчя Трускавця

Центром, основою нашого міста, базою, на якому тримається наш славний курорт Трускавець, є мінеральні води. Найбільш знаною і можна сказати, що і найважливішою з них є "Нафтуся", яку мінеральною можна назвати дуже умовно, адже це є жива прісна вода з елементами життєдіяльності бактерій залишків озокериту. Її унікальність та виняткову роль в лікуванні урологічних та інших захворювань довели вчені ще за часів, коли наш край був під владою Австро-Угорщини, за часів Польщі ці дослідження підтвердилися і Трускавець став без перебільшення курортом європейського рівня. Оскільки "Нафтуся" знаходиться на глибині не більше 20 - 22 метрів, то для її охорони власник курорту в 20 - 30-х рр. ХХ ст. Раймунд Ярош вжив навіть таких непопулярних заходів як недопущення до центрального парку місцевого населення, що окремі історики вважають прикладом національного та соціального гноблення.

Радянська влада розпочала розбудову міста-курорту в стилі радянського монументалізму, в нагірній частині курорту появилися не вишукані вілли чи пансіонати, а величні санаторії "Кристал", "Алмаз", "Рубін", "Янтар", "Прикарпаття", "Джерело" та інші. Змінювалися околиці Трускавця, але немов під табу залишалася його основа, центр, парк, закладений ще Ярошем в англійському стилі. Ще 20 - 30 років тому нікому і на думку не спало б, що в І санітарній зоні можна робити забудову, що можна робити саме там бізнес, який може позбавити курорт найціннішого - життєдайної лікувальної води.

Але в часи вседозволеності та вакханалії що лише не може збрести в голову підприємливим ділкам. Особливо тим, що вже достатньо зодягнулися в пір'я, набули певний статус в місті і вважають, що їм можна буквально все. Курортний парк замість місця відпочинку та тиші став пристановищем торгівців різного штибу, конюшнею та гаражом, гамірним базаром. Якщо на торгівлю предметами релігійного культу чи витворів мистецтва ще можна заплющити очі, подібно як на кошики біля музею історії міста, то цього ніяк не скажеш про одяг, який вивозиться інколи аж біля "Юзі" і реалізовується з машини, про всіяні сиром, квашеними огірками, ягодами, квітами, книгами, горішками, промисловими товарами сходи від "Весни" до нижнього бювету, про різні "послуги", які готові надати ділки для відпочиваючих (адже місцеві ніколи нічого в парку не купують).

Серед таких послуг - перевезення кіньми. Нищиться торік покладена бруківка, не завжди продукти їхньої життєдіяльності вчасно прибираються фірманами, а не забуваймо, що якихось 20 метрів під пішохідною зоною парку - славетна "Нафтуся". Але про яку пішохідну зону йде мова, коли автівками і бусами завозиться товар у парк, коли стихійну торгівлю "дахують" різні структури, в тому числі і ті, які мали б з нею боротися. Про яку пішохідну зону можна говорити, коли один депутат розпинається за необхідність чистоти та порядку в парку, а в той же час його колега встановлює в парку (!) … прокат автомобілів. Та луснути можна з відчаю та розпуки - що ж це влада витворяє! Але ні, виявляється зовсім не влада, це один з опозиційних до мера Лева Грицака майбутній кандидат на міського голову, депутат від партії "Пора" Юрій Яворський разом ще з одним поважним чоловіком вирішили таким чином "облагородити" Трускавець в цілому, а курортний трускавецький парк зокрема. Їм, бачте, мало інших видів бізнесу, треба ще запровадити прокат автомобілів та ще й прямо в парку. Навіть про погодження з ДАІ поклопоталися.

"Депутат Трускавецької міської ради Юрій Яворський звернувся з листом від фізичної особи Корончевського Ігоря з проханням дозволити перебування двох автомобілів "Оптіма лізинг" Sixt у Трускавці на бульварі Торосевеча", - про це повідомив начальник ДАІ у місті Трускавець Роман Гайдук.

А представник управління рекреації, туризму, та контролю за благоустроєм міської ради склав протокол про те, що 24 березня на територію першої санітарної зони (Бульвар Торосевича) в'їхав автомобіль "Оптіма лізинг" Sixt та був припаркований з метою здійснення прокатної діяльності, чим порушено постанову Кабінету міністрів України ""Про експлуатацію І санітарної зони мінеральної води "Нафтуся"".

Інакше ніж плювком в душу трускавчан це не назвеш - і не відкупитися за таке діяння ні торбинками з продуктами, ні піаром на людській біді типу гуртожитку на Сагайдачного, ні навіть возінням предметів релігійного культу. Бо можна багато говорити про свої "добрі справи", "справедливість" та "підтримку незахищених" в обласних телероликах на замовлення, але хіба такий один крок - нехтування інтересами курорту заради власного збагачення - не перекреслює того всього доброго, що може й робилося?

Але повернімося до курортного парку. Забруднення вихлопними газами та паливно-мастильними матеріалами, шум, якого, на жаль, і так не бракує в парку (чого вартують лише оголошення-анонси "Лєйсапєсня" в ПК чи "Мурка" в лабухівському виконанні), а ще ж питання безпеки. Якщо торік кінь вкусив відпочиваючу, то хто дасть гарантію, що цього року якийсь "прокатчик" автівкою не подушить дітей, які годують голубів чи бігають за безпритульними собаками, або не зашкодить іншим чином. І доки можна думати, що земля (а під землею і вода) все витримає - і стоки з "Женеви", і нечистоти, які майже 9 місяців стікають в цю ж землю від обгорілої більярдної, а в ЗАТ "Трускавецькурорт" ну ніяк руки не доходять довести цю справу до ладу, і каналізацію з вбиралень приватних садиб на Франка. Та й багато інших прихованих моментів є таких, що заставляють хвилюватися про долю парку, цілющих джерел та і перспектив Трускавця взагалі. Особливо коли з'являються такі "благодійники" та ще й із середовища депутатів, яким море по коліна і які думають "після нас хоч потоп". Але знаємо, що було в Франції після владарювання такого "розумного" короля і не допустимо, щоби місцеві князьки нехтували інтересами громади. Щастя лише, що мер Трускавця на даний момент відстоює інтереси саме громади, а не "князьків".

… Курортний парк є обличчям курорту Трускавець. І так вже є багато нарікань відпочиваючих на стихійну торгівлю, неналежні умови проживання та відпочинку в окремих санаторіях. А тут ще одна загроза - "так сильно потрібний" (цікаво лише кому?) прокат автомобілів в курортному парку. Свідома трускавецька громада на цей раз рішуче висловлюється "Ні!" і не допустить такої ганьби. ПОРА вже закінчувати з "бєспрєдєлом", панове!

Ілля Камікадов,
газета "Відродження Трускавця"

Мета виправдовує засоби?

Нещодавно у Трускавці появилася триголова гідра. Ні-ні, це не якийсь новий вид кишковопорожнинних і не казковий персонаж, це не Медуза Горгона і не щось, що пов'язане з гідравлікою. Трускавецька гідра - це новостворена опозиція, дія якої спрямована проти всього того хорошого, що чинить наша трускавецька влада. Невеличкий блочок зібрав три пальці в кулачок, але виходить радше дуля, яку намагаються всунути простим обивателям під виглядом золотих гір, які будуть обіцятися, ба обіцяються вже. Троє нестарих осіб чоловічої статі, які встигли засвітитися в трускавецькій політиці і кожен з яких у свій час був у чинного мера Лева Грицака мало не блюдолизом, вирішили спільно спихнути з крісла того, хто не дає їхнім апетитам розігрітися поза межі пристойності. Диву даєшся, наскільки в людей буває коротка пам'ять - тут горою стояли за теперішнім мером, а тут самим захотілося того меду, що є попереду, тобто на виборах, коли б вони не були. Окремі з голів цієї гідри де лише не побували, а основа цієї чудо-звірини ще та, як то кажуть, кагебістська.

Взяти хоча б для прикладу метушню навколо землі біля залізничного вокзалу, яку постійно збурює одна з новостворених газет міста. Ніби так все файно пишеться, а насправді замовником статей і мало не власником газети є людина, котра теж там землю має, правда, зареєстровану не на себе, а на підставну фірму. Цей панок так хоче, щоб газета не пропала, що навіть до Дрогобича у пошуках інвестора не полінувався з редактором поїхати. І забуваються при цьому оборудки з тою ж землею до того часу, поки з депутатства не попросили…

Як казав один середньовічний учений-філософ Нікколо Маккіавелі, мета виправдовує засоби, так воно і є. Принаймні для новоспечених опонентів мера Трускавця. Їхня мета - хоч по трупах пролізти до влади, в дію вже пішли погрози і обіцянки, підкупи та інші кроки, спрямовані зміцнити позиції, які далеко не потужні. Навіть найбільші опоненти Лева Грицака навряд чи захочуть підтримати одного з трьох молодиків, у яких рильце в пушку. Надто добре пам'ятаються справи кількарічної давнини. Розраховувати вони можуть лише на ту частину плебсу, яка поведеться на пустопорожні обіцянки і яка ніколи толком не хотіла розібратися зі станом справ у трускавецькій політиці.

Задурювати людей будуть, звісно ж, всіма можливими способами - брехлива реклама, показна побожність (пригадується притча про вовків в овечих шкурах), пакуночками та інтригами, плітками, які можуть зашкодити реальним опонентам чинного мера. Інколи диву даєшся, настільки жадоба влади може осліпити і захопити людину, що вона душу свою ладна запродати нечистому і служити цьому лукавому до кінця своїх днів, лише б посісти СТАНОВИЩЕ в суспільстві, хоча б в такій невеличкій трускавецькій громаді. Минуле при цьому реально приховується, а намагання показати "добрі справи" може викликати радше сміх та співчуття, ніж повагу. Правда, сміх цей буде крізь сльози, бо сумно, що докотилися ми, панове, до того, що навіть порядного опонента не можна виставити на майбутніх виборах діючому меру. Не тому, що він не влаштовує, а так, задля демократії, щоб дійсно було з кого вибирати. А то поглянеш - тьху, начебто хтось наврочив, за кожним так і ввижається як не його старший родич, так його старший друг, від якого верне та на вулицю тягне, вибачте за слово.

Але не тільки в кандидатах на мера справа, приємно буде поспостерігати, хто ж ітиме і в депутати, особливо коли вибори будуть на мажоритарній основі. Чи не ті, хто вже штани попротирав, а навіть для свого будинку нічого путнього не зробив? Чи не ті, хто вже вицвів від частого перефарбовування - то був червоний при СРСР, потому зелений чи фіолетовий при Кучмі, далі спомаранчевів, а тепер ледь не голубий, така синюшність проявилася? Чи не ті це, хто мав серце і червоне, і жовто-чорне, і смугасте, і яке лиш не вигідно в даний момент? Чи не ті це багачики, що думають, що і цього разу куплять за пляшку чи десятку (тепер вже може й за п'ятдесятку - сотку, інфляція-бо), та може й куплять, ми ж любимо продаватися?

Звичайно, і в Верховну Раду потрапляють безграмотні юристи та всюдисущі "науковці від усього", що вже тут говорити про маленький Трускавець. З осені розпочнеться, бо влітку направду не до агітації чи контрагітації буде - по-перше, ніхто сильно не дослухається, гарячий ж бо час, а по-друге, і самим треба заробити-підробити, бо грошей на вибори піде ой піде. Ось таке коло замкнене виходить, та й добре, трохи народ відпочине від дармових газеток в скриньки з календариками серед року і заяложеними вітаннями від "свіжих" людей, нової крові в політиці. Але ж бо ці люди такі свіжі, як та риба чи курка в супермаркеті, що по кілька раз її, нещасну, перезаморожують та наклейки-етикетки переклеюють, так і тут - молоді та давні, називається.

Триголова гідра - поняття умовне і як сказав один депутат, головне в статтях на віснику (і казочках) не знайти себе. До осені розстановка сил ще може так змінитися, що сьогодні нікому і не снилося, окремі "елементи" опозиційної гідри знову можуть повернутися до дуполизтва (чи блюдолизтва, якщо ви пуританин), при тому, що дехто з теперішніх "мовчунів" (які поводять себе досить спокійно) заворушаться, наче їм осине жало кудись шпигнуло. Літо, яке в нас попереду, нагадуватиме затишшя перед бурею, гриміти й блискати зачне восени - це при умові, що вибори в березні одинадцятого року. Якщо ж би так їх перенесли аж на осінь 2012 (після Євро), то тоді "не тратьте, куме, сили", вже й так в декого фальстарт настільки забрав грошей, що папік пальчиком починає посварюватися - результату ж то нема.

І можна скільки завгодно шилом погрожувати, тим більше коли цим "шилом" є не прізвище реального опонента Лева Грицака, а псевдо того, хто мало не хуліганські написи на парканах, чи то бігбордах протиставляє реальній роботі. Не хочеться топтатися по дійсно щирих людях, жаль лише їхнього невміння тверезо оцінити ситуацію та відділити добро від зла, зерно від полови, демагогію від добрих діл. Хочеться вірити, що з часом "Шило від Шила" не перетвориться на ексклюзивний варіант бумерангу, який повертається до того, хто його запускає, а буде своєрідним "Перцем" не лише для влади, але і для тих, хто хоче знову повернутися, втративши її.

Насамкінець скажемо, що народ навряд чи віритиме слізним благанням повірити, навряд чи реагуватиме на те, як молоді патріоти рватимуть на собі сорочку від Ґучі чи Версачі і проситимуть обрати їх, націоналістів, прагматиків, чесних бізнесменів та незаплямованих справедливих непорочних правдолюбців. "Всі вони одним миром мазані", саме так відгукуються про тих, хто хоче за допомогою будь-яких засобів пролізти до корита. В цьому є і мінус, бо до всіх зараховують і тих нечисельних порядних людей, які дійсно хотіли б попрацювати на користь громади, а не тільки на своє особисте збагачення. В битві титанів люди не були задіяні, хочеться вірити, що так не буде в битві з Горгоною. В казках завжди герой перемагав змія - і триголового, і шести, і дев'яти, і навіть дванадцятиголового, а от як в реальності - почекаємо. І не спішімо критикувати чинну нашу владу, бо хто спішить, той людей спішить. А по-друге, мало хто собі уявляє, ХТО може прийти на її місце. Краще вже один з принципами, ніж кілька без них.

Андріан Марічик

Оголошення та реклама

Трускавецький драйв Паб Улоьотне пиво

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.