Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№94 (120) 17 грудня 2009 р.

Новини Трускавця та регіону

Янукович до Трускавця не приїхав

В четвер, 17 грудня, наше місто мав відвідати кандидат в Президенти України Віктор Янукович. Планувалося, що в готелі "Ріксос-Прикарпаття" буде проведено зустріч з представниками бізнесу, це мало відбутися о 14.00. Проте візит керівника партії регіонів було відмінено, натомість дещо розширили перебування В. Януковича у Львові.

Можливою причиною відміни (на думку редакції) стали і складні погодні умови - в ніч на четвер у Трускавці випало дуже багато снігу, вдарив сильний мороз. І хоча по самому місті проблем з рухом транспорту майже немає, все ж на дорогах області ситуація є складною. Нагадаємо, що на Львівщині оголошено штормове попередження, людей просять без причини не виходити на вулиці, щоб не наражати себе на неприємності.

"Золотим дітям" - 5 років

26 грудня в ПК імені Шевченка (орієнтовно о 15.00) відбудуться заходи, присвячені 5-річній діяльності в нашому Трускавці унікального колективу "Золоті діти" під керівництвом Олександра та Ніни Мойсеєнків. Святкування мали проходити в листопаді, адже "Золоті діти" були створені в листопаді 2004 року, проте так звана епідемія внесла свої корективи. Діти від нульового до восьмого класів мають можливість займатися високим мистецтвом, станом на даний час в Трускавці є 105 "золотих" дітей, які займаються в цьому колективі. Урочистий концерт вихованців дитячої школи мистецтв проходитиме за сприяння міського голови Трускавця та секретаря Трускавецької міської ради.

В програмі святкувань передбачено і проведення прес-конференції для ЗМІ.

До уваги батьків!

Як повідомила спеціально для нашого видання керівник Служби у справах дітей п. Леся Дребот, до них звернулися представники українсько-канадської страхової фірми з пропозиціями виготовити безкоштовно для дітей так звані пластикові картки безпеки. Такі картки виготовляються для дітей віком до 18 років і на них вміщують таку інформацію: прізвище, ім`я, по-батькові дитини, її дата народження, група крові, контактні телефони батьків чи осіб, які їх заміняють, хвороби (діагнози) та дані, на які медичні препарати дитина має алергію. Останні два пункти будуть позначені у вигляді спеціальних кодів, так що про це не зможе кожен прочитати. Якщо батьків така інформація зацікавила і вони хотіли б, щоб таку картку виготовити для їхньої дитини, то вони можуть звернутися в каб. №5 Трускавецької міської ради, або детальніше довідатися за телефоном 6-99-85.

До уваги дітей!

На території ландшафтного парку санаторію "Карпати", в клітці, де раніше проживала Амура, самка далекосхідного леопарда, тепер обжилося двоє дитинчат рисі. Коли погода покращиться, ви, дорогі діти, зможете піти з батьками подивитися на цих прекрасних котиків.

рись   рись

Окрім того, повідомляємо, що в суботу о 16.00 на центральній площі Трускавця відбудеться відкриття новорічної ялинки. Свято Миколая натомість розпочнеться о 11.30 біля санаторію "Карпати", а не о 12.00, як ми повідомляли раніше. В 12.00 19 грудня в ПК Шевченка відбудеться Свято Миколая за сприяння депутата ТМР п. Є. Юника, а 18 грудня - в "Міленіумі" з ініціативи ГО "Рада міста".

Міський ринок приватизують

В середу, 16 грудня, сесія міської ради прийняла рішення про приватизацію міського ринку - дотепер він був в оренді. Приватизує ринок ТзОВ "Славутич". Керівники ринку п. Євген Сухіна та депутат від "Третьої сили" п. Наталія Петрівська виступили перед депутатами і повідомили, що на продуктовому ринку і далі продаватимуть м'ясо-молочну продукцію та продукти, вирощені на присадибних ділянках, причому ринковий збір для таких реалізаторів буде менший, ніж для інших продавців. Балансова вартість ринку 1 мільйон 179 тисяч гривень, залишкова - 511 тисяч, "Славутич" потратив на реконструкцію міського базару 586 тисяч гривень і якби депутати не проголосували за приватизацію, то справу передали б до суду і міська рада не мала жодних шансів її виграти. Щомісяця від оренди ринку в міську казну надходило по 19 тисяч гривень.

Загальний штат "Славутича" - 52 чоловіка, в тім 13 прибиральниць, 3 двірники, 12 охоронців, теж бухгалтерія, керівництво. Середня зарплата на ринку - 1074 гривні. "Я на ринку живу, додому ходжу переночувати", - сказала Наталія Андріївна, розповідаючи про ситуацію на ринку. Орендна плата за 1 метр квадратний є диференційованою і коливається від 30 до 100 гривень в місяць. Передбачено ряд місць для непостійних продавців. Ці місця здаватися в постійну оренду не будуть. Пан Сухіна пообіцяв, що після приватизації стихійну торгівлю біля ринку ліквідують раз і назавжди. На закид, що продукти там не будуть продавати, а лише труси, керівники відповіли, що труси можна купити і прямо в парку, необхідності продавати на продуктовому ринку труси немає. Хоча в залі було всього 29 депутатів, для ухвалення рішення потрібно 24 і необхідна кількість голосів знайшлася. Міський голова Трускавця Лев Грицак голосував проти приватизації ринку.

На цій же сесії депутати відмовили в приватизації ПП Олегу Стецику та МПП "Вітязь", які мали намір приватизувати колишню молочну кухню на Стуса, 15, де тепер офісні приміщення перевізників та склад канцтоварів. Мотивували депутати таку позицію тим, що краще нехай буде оренда, ніж місто має втратити останні великі об'єкти. Бо якби прийшлося тепер щось давати в заставу, то хіба є дві адміністративні будівлі міської ради (Бориславська, 1 і 2), повідомив п. Микола Габшій з відділу управління майном ТМР.

Сесія продовжує роботу

В середу, 16 грудня, з 14.30 до 16.30 депутати проводили пленарне сесійне засідання. Доповідачами та співдоповідачами на ньому були начальник Управління праці та соціального захисту населення п. Юстина Когут, начальник планово-економічного відділу п. Марія Заверюха, начальник УЖКГіБ п. Василь Стечкевич, голова бюджетної комісії п. Ігор Гарванко, завідувач відділу з питань приватизації та комунального майна п. Микола Габшій, головний архітектор Трускавця п. Олександр Грищенко.

Депутати мали багато запитань щодо необхідності внесення змін до переліку об'єктів, які фінансувалися в 2009 році за рахунок коштів бюджету розвитку, обзивали самі себе "статистами", "кнопкодавами" та "тими, хто махає руками", проте мінімальною кількістю необхідних голосів рішення було "протягнуте". Людям роками не заміняють газові плити та колонки, треба щось робити - сказав депутат Михальцевич. Вирішили при складанні бюджету міста на 2010 рік передбачити такі кошти, щоб вже в 1 кварталі 2010 хоча б частині з потребуючих інвалідів та мешканцям Стуса, 4 поміняти газові плити та колонки (загальна потреба - 58 колонок та 93 газові плити). Було піднято питання, чому нема пандусів - з`їздів з тротуару. Депутат Шумин лобіював спорудження на Дрогобицькій, 7а п'ятиповерхового готелю (замовник - відомий футболіст Воронін з Одеси), вказуючи, що не було жодних зауважень з жодної сторони, пройдено ідеально процедуру громадських слухань, проте депутатів ставало щораз менше. Врешті вирішили зібратися в четвер на 10.00.

17 грудня о 10.45 22 присутніх депутатів змушені були розійтися через відсутність кворуму. Зберуться вони аж 24 грудня на 10.00, швидше не можна, бо мер поїде до Києва. На порядку денному сесії ще дуже багато важливих нагальних питань.

Газеті "Франкова криниця Підгір'я" - один рік

19 грудня виповнюється один рік, відколи в поштових скриньках трускавчан почала появлятися безкоштовна газета, засновником якої виступив санаторій "Карпати". "Франкова криниця", як ми її називаємо за старою звичкою, зайняла свою нішу серед ЗМІ нашого міста, вона є одним з небагатьох видань, які не опустилися до рівня "жовтої преси", якщо не єдиним. Редакція "Трускавецького вісника" вітає колег-журналістів з днем народження газети. Залишайтеся і надалі таким позитивним виданням, яким ви є сьогодні. Бажаємо успіхів та матеріального благополуччя всьому творчому колективу "ФКП" - пп. Галині Татаревич, Василю Кириличу, Андрієві Говіщаку, Ірині Циган, Юрію Ільїну та кожному, хто долучився до творення даної газети.

Власна інформація

У Трускавці відкрито перший суші-бар

Відкрився перший суші-бар у Трускавці, який порадує і мешканців відомого курорту, і гостей з різних міст та країн популярною у світі японською кухнею. "Ірасяй"- так звучить японською мовою "ласкаво просимо" , що і стало назвою закладу. Великий вибір суші з лососем, тунцем, сьомгою, тигровими креветками, вугрем, ікрою тобіко, різноманітні салати, гарячі страви, десерти будуть смакувати як під саке чи японське сливове вино, так і під горілку. Гурмани можуть скоштувати келих хорошого вина з різних країн Старого та Нового Світу. Традиційний дизайн, аутентичний посуд, спокійна музика та привітний персонал, якісні продукти. Адреса: "Ірасяй" - на вул. Шевченка, 28"б" , у торговому центрі "Пан і Пані".

http://truskavetsclub.info

У Дрогобичі уже сьогодні святкують День міліції

Сьогодні, 17 грудня, у міському Народному домі ім. І. Франка відбулися урочисті збори з нагоди Дня міліції. Правоохоронців привітали Дрогобицький міський голова Микола Гук, Стебницький міський голова Роман Калапач, керівники підприємств, установ, організацій. Сторожів правопорядку нагородили подарунками, грамотами та відзнаками. Завершилися урочистості святковим концертом, підготовленим відділом культури та мистецтв виконавчого комітету Дрогобицької міської ради.

Від міста-побратима Сянока Дрогобич отримає в подарунок магнітно-ядерний резонанc

Учора, 16 грудня, делегація з Дрогобича, очолювана міським головою Миколою Гуком, побувала у місті-побратимі Сяноку. У складі делегації були: голова депутатської комісії з питань бюджету міської ради Микола Летнянчин, начальник відділу економічного розвитку Дмитро Неміров, начальник організаційного відділу Юрій Мацюрак. Микола Гук провів перемовини з бурмістром Сянока Войцехом Бляхарчиком, у ході яких обговорювалося питання поглиблення співпраці між Дрогобичем та Сяноком. Микола Гук ознайомився з роботою магнітно-ядерного резонансу, який поляки подарують Дрогобичу, взяв участь у відкритті діагностичного центру у Сяноцькій лікарні. Як зазнчив Микола Гук, фонд охорони здоров'я Сянока готовий передати Дрогобичу безкоштовно передати два комплекти установок для гемодіалізу. У рамках співпраці сторони домовилися, що у кінці січня до Дрогобича з гастролями прибуде ансамбль пісні і танцю "Сянок".

Сьогодні урядова комісія наводитиме порядок в Дрогобицькому центрі зайнятості

Як повідомили у виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради, сьогодні, 17 грудня, до міста прибуває урядова комісія для розгляду листа Дрогобицького міського голови Миколи Гука до Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, в якому він інформував, що в міськрайонному центрі зайнятості знущаються над безробітними.

Нагадаємо, що в листі йшлося про те, що до міської ради звертаються люди, які не можуть стати на облік у міськрайонному центрі зайнятості як безробітні. "Спеціалісти центру обмежують прийом громадян, які хочуть зареєструватися, до 4-7 осіб на день, - говорилося в листі. - Внаслідок цього безробітнім доводиться зночі простоювати у довжелезних чергах. Такі дії не можна назвати інакше, як знущанням над людьми". Міський голова просив Юлію Тимошенко вжити невідкладних заходів щодо налагодження роботи Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості.

В Дрогобичі прикрасили новорічну ялинку

16 грудня у Дрогобичі на центральній площі Ринок прикрашали головну новорічну ялинку. Ці роботи успішно виконали працівники відділу сім'ї, молоді і туризму виконавчого комітету міської ради з допомогою техніки та спеціалістів КП "Будинкова управа № 1". Ялинку змонтували робітники КП "Комбінат міського господарства", освітили - фахівці КП "Дрогобичсвітло".

У Дрогобичі встановлено штучну ялинку, придбану минулого року, яка обійшлася місту майже в 80 тис. грн. Зі слів міського голови Миколи Гука, це чи не найдорожча ялинка на Львівщині. "В інших містах встановлюють живі лісові красуні, які коштують близько 2 тис. грн.", - каже Микола Гук. Урочисте відкриття ялинки заплановано на Миколая.

КП "Дрогобичводоканал" отримає від Світового Банку кредит у сумі 3,2 млн. доларів

14 грудня міністерство з питань житлово-комунального господарства України і КП "Дрогобичводоканал" уклали субкредитну угоду на 3,2 млн доларів США від Світового банку. Угоду підписали міністр Олексій Кучеренко і директор підприємства Роман Шагала. Зі слів Романа Шагали, підписання угоди відбулося на засіданні з підбиття підсумків впровадження проекту "Розвиток міської інфраструктури у 2009 році" під головуванням міністра. У засіданні взяли участь директор у справах України, Білорусі та Молдови, регіон Європи і Середньої Азії від Світового банку Мартін Райзер, надзвичайний і повноважний посол Королівства Швеції в Україні Стефан Гуллгрен, радник посольства Королівства Швеції в Україні, координатор програми шведського агентства міжнародного розвитку.

"Подальший шлях до отримання кредиту такий: виготовлення проектно-кошторисної документації об'єктів, де плануємо освоювати кошти; виготовлення тендерної документації на умовах світового банку; проведення торгів у міністерстві житлово-комунального господарства з придбання матеріалів та виконання робіт", - каже Роман Шагала. - Оновлення всього технологічного обладнання підприємства дозволить отримати зменшення споживання електроенергії на 22%. А також буде замінено аварійну водомережу Дрогобича, яка обійдеться у 3 млн. гривень".

Кошти від Світового Банку КП "Дрогобичводоканал" отримає у 5 етапів.

Іван Тихий,
м. Дрогобич

Фестиваль, який рекламуватиме Трускавець

Всеукраїнський дитячий фестиваль «Яскрава країна» Останнім часом у Трускавці активно мусується тема рекламування нашого курорту. Особливо цю тему полюбляє опозиція, вона стала мало що не головною фішкою критики трускавецької влади - йо-йо-йой, нічого не робиться, кожне санаторій чи готель рекламує сам себе, грошей на рекламу міста в загальному як курорту нема, що то буде і пішло-поїхало. Цю тезу довго жували на вівторковій сесії, немов ґумку до жування, аж поки мер Трускавця Лев Грицак не поставив питання руба - а що ти конкретно зробив для промоції нашого Трускавця, для його рекламування, скільки ти грошей витягнув із власної кишені на цю справу? За сприянням мера нашого міста було знято кілька дуже хороших промоційних фільмів про Трускавець, в окремих фільмах, які знімалися, він давав свої коментарі чи бачення розвитку курорту, висвітлював його позитивні сторони. В місті проходить багато спортивних свят, які привертають увагу не лише української громадськості, але і наших сусідніх держав. Те ж і фестивалями. Найближчий з них, який проходитиме вже на початку січня - всеукраїнський дитячий фестиваль "Яскрава країна".

Як повідомила спеціально для нашого Інтернет-видання секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко, яка займається організаційними питаннями щодо проведення цього фестивалю, він вперше проходитиме в західному регіоні України. До цього часу кілька разів він відбувався виключно у областях Східної та Південної України, але настав час ламати стереотипи та поділи, які нам диктують чи нав'язують окремі політики, настав час реально співпрацювати, не роз'єднувати нашу батьківщину, а єднати її. І робити це мають діти.

Спочатку планувалося, що в фестивалі візьме участь біля 500 учасників, проте життя, а особливо так звана епідемія грипу внесли свої корективи - приїде до Трускавця біля 300 учасників. Прийматимуть їх дитячі санаторії "Джерело" та "Конвалія", ареал учасників досить широкий - Луганська, Одеська, Дніпропетровська, Харківська, Донецька, Львівська області. Якщо все вдасться, а не вдатися не має права, то вже наступного року цей фестиваль вийде на якісно новий рівень - з Всеукраїнського перетвориться на Міжнародний. Знаємо, що якщо до справи береться Наталія Анатоліївна, то робить вона це професійно, акуратно, відповідально та якісно і добре, що саме вона займається цим фестивалем. Організатори запрошують до співпраці спонсорів - їхню рекламу чи банери можна буде розмістити на сценах, на афішах, висвітлюватиме цю подію Перший Національний канал українського телебачення (УТ-1). Спонсорські кошти підуть на подарунки колективам, які прийматимуть участь і якщо хтось має бажання підняти свій імідж, популярність чи рейтинг своєї компанії, то може сконтактуватися за телефоном 050 315 12 74 (Наталія Анатоліївна).

Метою фестивалю є розвиток дитячого хореографічного і вокального мистецтва, розширення репертуару і підвищення професійної майстерності юних танцюристів і вокалістів, а головними завданнями - розвиток і популяризація хореографічного, вокального дитячого мистецтва, обмін творчим досвідом, розвиток і зміцнення творчих зв'язків, підвищення професійного рівня керівників і педагогів хореографічних і вокальних шкіл і колективів, підтримка талановитих дітей та молоді в реалізації творчого потенціалу, знайомство з історичною та культурною спадщиною Львівщини.

Змагання між колективами та вокалістами проходитимуть в трьох вікових категоріях, номінації по хореографії - це народний танець (в тому і стилізований), класичний танець, сучасна та естрадна хореографія, модерн, а номінації по вокалу (соло, дуети, ансамблі) - естрадна та народна пісня, академічний жанр, фольклорні колективи.

Програма фестивалю розрахована на 6 днів, заїжджають учасники в неділю, 3 січня. Після розміщення та ознайомлення з містом ввечері в концертному залі санаторію "Карпати" відбудеться "Вечір Дружби", діти та дорослі оглянуть красивий презентаційний фільм про Трускавець, організацією цього вечора займається п. Іван Скибак.

В понеділок, 4 січня, о 12.00 на центральній площі нашого міста відбудеться урочисте відкриття фестивалю та конкурсна програма за участю 15 хореографічних колективів та 10 вокалістів. Гала-концерт та нагородження відбуватимуться наступного дня, 5 січня, а на Святий Вечір планується зранку провести екскурсію в с. Нагуєвичі, до садиби Івана Франка. Це вже не вперше діти зі східних регіонів нашої держави приїжджають в Трускавець, щоб відчути той істинний дух святкування Різдвяних свят, який зберігся в Галичині і понести його до своїх земель, до своїх родин, понести правду про нашу Галичину, про наш унікальний та прекрасний курорт Трускавець. І в майбутньому приїхати на відпочинок саме сюди, до нас, в Трускавець. Бо краще один раз побачити і на власні очі переконатися, як тут у нас все гарно та прекрасно, ніж сто разів слухати. Ось так і робиться реклама міста, шановна опозиціє, а не на сесіях при розгляді зовсім далеких від цього питань.

Учасники фестивалю матимуть можливість відвідання гірськолижних спусків, загальноміських заходів, екскурсії по Львову. А від'їжджатимуть гості в п'ятницю, 8 січня. Наостанок пропонуємо ознайомитися із текстом заявки, люб'язно наданої нам організаторами фестивалю.

Громадська організація "Яскрава країна", головною метою діяльності якої є розвиток дитячої творчості, буде проводити з 03 по 08 січня 2010 року фестиваль дитячої творчості "Яскрава країна в Трускавці" напередодні Різдвяних свят. Фестиваль буде проходити за підтримки та під особистим патронатом мера міста - Лева Грицака. Ми маємо великий досвід в проведенні фестивалів в Криму, Дніпропетровську, а також разом із партнерами в Празі.

Зазвичай на наші фестивалі приїздять талановиті діти з усієї країни. Це вокальні, хореографічні колективи та колективи бально-спортивного танцю. Минулий фестиваль, який проходив в червні 20009 року в Алупці (АР Крим), зібрав понад 700 (!) дітей, а це більш ніж 35 творчих колективів.

Пропонуємо Вам розглянути можливість заснувати спеціальний приз Вашого санаторію, який буде урочисто вручений колективу-переможцю творчої номінації (або номінації, заснованої суто Вами), на заключному гала-концерті 5 січня 2010 року.

Ми розуміємо, що в такий нелегкий для галузі відпочинку час Вам складно знайти можливість для прояву добросердних почуттів та здійснення доброчинних акцій, але ми майже впевнені у Вашій зацікавленості щодо активного сприяння в організації соціально-значущих дитячих проектів та гідному рівні громадянської відповідальності, особливо важливої в даний кризовий період, коли ми просто зобов'язані підтримати нашу творчу молодь.

Сподіваємось, що наш фестиваль стане справжньою святковою подією під час різдвяних канікул для мешканців, відпочиваючих та гостей міста. Ваша участь в церемонії нагородження безумовно сприятиме підвищенню престижу та посиленню іміджу Вашого оздоровчого закладу.

На фестиваль запрошені представники центральних і регіональних ЗМІ, які будуть висвітлювати роботу фестивалю і участь в ньому спонсорів та партнерів. Також ми, за обговоренням і Вашою згодою, розмістимо Вашу рекламу на фестивальних майданчиках, афішах і буклетах фестивалю.

Чекаємо на взаємовигідне співробітництво.

Голова правління Дніпропетровської обласної громадської організації "Яскрава країна" О. І. Обласова

Додатковий контактний телефон 050 315 12 74 (Наталія Анатоліївна).

Отже, рекламою Трускавця займаються, місто знане в Україні та світі, от лише не треба пхати палиці в колеса та просовувати "фахівців" з PR-ліги, які буцімто лише єдині, хто зробить так, що народ валом валитиме в Трускавець. Для того, щоб люди їхали до нас, потрібно менше зайвих рухів тілом та побільше рухів мозком. Спільна робота в цьому напрямі всіх політичних сил Трускавця, спільний пошук необхідних коштів, спільне формування іміджу нашого унікального славного курорту. Тож, нумо до праці, брати, покажімо, як і наскільки ми готові вкласти в промоцію Трускавця. І покажімо це на початку на прикладі фестивалю "Яскрава країна".

Володимир Ключак

Олександр Борков: "Не хворіють ті, що живуть праведно"

Народний цілитель Олександр Борков відомий не лише у Трускавці, де мешкає, а й далеко за його межами. До нього на лікування з'їжджаються звідусіль, навіть з-за кордону. Олександр Олександрович володіє Божим даром за допомогою пальців рук встановлювати діагноз. Пацієнти не раз у цьому переконувалися, коли зверталися до лікарів, і ті підтвержували той чи інший діагноз. Але було й чимало випадків, коли лікарі не могли встановити причину захворювань, а п. Борков робив це. На допомогу хворим органам він виписує не пігулки, як це зазвичай роблять лікарі, а дає трави, відвари яких у певних пропорціях здатні творити чудеса.

Але сьогодні ми розмовляємо з Олександром Борковим про причини захворювань з трошки іншої точки зору. Він переконаний, що якщо людина озброїться цими знаннями, то переживе всі віруси й епідемії.

- Пане Олександре, на Вашу думку, з якою метою даються людству застуди та епідемічні захворювання, що забирають життя мільйонів людей?

- Як правило, застудні захворювання пов'язані з вірусами, які постійно присутні в організмі людини і починають активно розмножуватися при порушенні рівноваги між захисними силами організму і впливом зовнішнього середовища. Порушення цієї рівноваги повинно служити для людини сигналом про неправильний спосіб її життя. Якщо енергетика організму висока, то будь-який вірус буде нею подавлений і не отримає розвитку. Якщо розглянути причини розвитку хворіб на тонкому (духовному) рівні, то, наприклад, застудні хвороби дані людині з метою дозволити їй відчути, що не все у порядку в неї у єднанні з природою. Епідемії завжди були пов'язані з загальним станом Землі, точніше, її поєднанням з людиною. Для декого може здатися дивним, а хтось і вперше це прочитає, що Земля наша є живим організмом, маючи свою душу й інші тонкі оболонки, подібні до людських. Епідемії виникають у тих місцях, де люди не можуть жити, мислити й діяти так, як це необхідно для самої Землі, щоб нормально функціонувати у Космосі як живому організму. Тому і йдуть значні енергетичні порушення. Тому часто й сама наша планета Земля викликає епідемії - як захисні реакції для того, щоби привести до відповідності зі своїми потребами енергетику людства. У Всесвіті є так звана Медична Система, яка складається з розумних істот Ієрархії Бога і належить до духовного світу. Ця система теж часто викликає земні епідемії, коли люди ведуть неправильний спосіб життя, і потрібно внести корекцію в енергетичні процеси. У природі існує прямий зв'язок між людськими хвилюваннями та природними катаклізмами - ураганами, землетрусами, повенями і таке інше. Це ж стосується і епідемій. Якщо би люди у всі віки жили праведно, діяли і мислили не проти, а в гармонії з космічними та християнськими законами, епідемії назавжди щезли би з планети Земля, і для людства настав би золотий вік, який буде відповідати майбутній - шостій - расі на Землі.

- А яка причина появи СНІДу?

- Однією з причин появи цієї хвороби є повна відмова людини від тих морально-етичних норм, які давались нашій цивілізації Вищими Духами Всесвіту (Христос, Будда та інші) у формі релігій, моральних категорій. Ця хвороба була дана землянам в якості покарання за їхні гріхи, насамперед у морально-сексуальному плані. Запустивши цю програму в дію, Вищі Сили Всесвіту передбачають оздоровити людство в цілому, а при вдалому збігу обставин СНІД сам по собі може щезнути.

- Що можете розказати про ракові захворювання?

- Віруси раку теж виведені Медичною Системою Всесвіту. Але їхня мета - не стільки нашкодити людині, скільки створити нову біоматерію, здатну нормально жити і розвиватися в умовах підвищеної енергетики. Зараз наша Земля переходить на нову орбіталь, і тому на неї Вищими Силами спускається енергія, яка в тисячі разів перевищує ту, що давалася дві тисячі років тому. Стара клітина матеріального тіла не здатна витримати подібну потужність, іде значне придушення її життєвих функцій (рак). Тому є потреба у створенні нової біоматерії. Оскільки ракові клітини показали високу стійкість до радіації і підвищеної енергетики, то Вищі Сили вирішили використати їх для створення біоматерії майбутньої шостої раси. Так що у майбутньому матеріальна оболонка людини буде створена з органіки ракових пухлин. Те, що зараз шкодить людині, у майбутньому буде їй допомагати. Що можна сказати сучасній людині? Не треба панічно боятися раку. Його можна перемогти. Рак теж відчуває волю особистості і їй підкорюється, бо знаходиться у межах її організму, залежить від нього. Ніколи не варто морально піддаватися хворобі. Людина повинна чим-небудь захопитися: хобі, робота, спорт і таке інше. Цим зневажливим ставленням людини до раку вона зможе втримувати його у вузьких межах міні-зони.

- А з якою метою даються людині швидкоплинні смерті від інсульту та інфаркту?

- Всі швидкоплинні хвороби - інсульт, інфаркт - є не що інше як різке припинення програми людини Вищими Силами Всесвіту. Це відбувається тоді, коли програма людського життя виконана повністю, і людина дійсно заслужила швидкий перехід в інший світ, минаючи передсмертні муки. Розвинуті люди повинні знати, що смерті як такої не існує. Є лише перехід з однієї форми життя в іншу. Вмирає тільки тіло, а душа є вічною субстанцією. Швидкоплинні смерті-переходи даються також людям, які повністю зійшли зі шляху істинного. Оскільки цей шлях уже неможливо виправити, подальше перебування таких людей на Землі не є виправданим.

- Чи можливе омолодження організму людини?

- Люди перших поколінь знали подібні рецепти і уміло ними користувались для продовження свого життя. Рецептів є дуже багато. Хто читає мудрі книжки, зможе багато віднайти їх там. Ці рецепти пов'язані з взаємодією на клітинну структуру організму з метою змінити хід біологічного годинника людини, вивільнити його. Древні алхіміки та лікарі які також були посвяченими, тобто отримували знання від Вищих Сил Всесвіту, знали такі рецепти. Ось один з них. Берете дві порції чистої джерельної води, змішуєте з двома порціями бджолиного травневого меду, додаєте одну порцію свіжого яєчного білка, щойно знесеного куркою яйця. Старанно розмішуєте, витримуєте упродовж доби в прохолодному місці і потім приймаєте тричі на день за півгодини до їжі по одній чайній ложці, запиваючи цю суміш теплим парним молоком.

Анатолій Власюк,
"Тустань"

Академік вищої школи, професор Валерій Скотний: "Часи змінюються, а Університет - вічний…"

Валерій Скотний Існування в Дрогобичі університету, присутність й активність студентської молоді так чи інакше впливають на життя міста, до певної міри визначають його обличчя. Й, звісно, впливовою, знаною та пізнаваною постаттю є ректор вищого навчального закладу. Цікавість до того, чим і як живе Дрогобицький педагогічний, які плани в його керівника - те, що цікавить багатьох дрогобичан. Сьогодні ректор ДДПУ, Академік вищої школи, професор, доктор філософії Валерій Скотний відповідає на запитання Майдану.

Майдан: Тридцять років Вашого життя тісно пов'язані з університетом, двадцять літ Ви очолюєте цей вищий навчальний заклад, який невдовзі відзначатиме 70-ліття з дня заснування. Як могли б охарактеризувати кожне десятиліття: яке було найбільш важливим, найбільш позитивним?

Валерій Скотний: Будь-який навчальний заклад чи то в нас в Україні, чи то за кордоном тримається на кількох "китах". Один із них - кадри. Підносити на якісний рівень навчально-методичну та освітньо-наукову діяльність можна лише за умови постійного зміцнення кадрового потенціалу. В університеті чимало робиться для створення сприятливих умов для праці та наукового пошуку, відчуття стабільності й упевненості в завтрашньому дні. Які ж головні завдання, від розв'язання яких залежить успішний розвій нашого університету як освітньо-наукового центру реґіону?

Визначальні завдання (як 20 років тому, так і сьогодні) стосуються підвищення рівня навчально-методичної роботи. Серед найактуальніших серед них є впровадження в навчальний процес основоположних принципів Булонської освітньої системи. Останніми роками розроблено й запроваджено положення про види та обсяги планування навчального часу, в якому значно розширено правову базу щодо організації навчальної роботи в найрізноманітніших її видах.

Планується проведення науково-практичних конференцій, де будуть обговорені різні аспекти запровадження норма і принципів Болонського процесу. Адже найсуттєвіше тут - взяти найкраще з європейського досвіду й не втратити при цьому своїх національних здобутків. Для цього робимо рішучі кроки щодо якості викладацької роботи, технічного й матеріального оснащення аудиторій, кабінетів та лабораторій технологічно новітнім обладнанням і матеріалами.

Поглиблюється навчально-методичне забезпечення навчального процесу і науково-дослідної роботи за європейськими нормативами.

Останнім часом наші факультети та інститут досягли помітних зрушень у цій справі, однак проблема залишається і потребує чималих коштів, інтелектуальних зусиль та організаційного забезпечення.

Переглядаємо зміст і наповнюваність магістерських програм, самі підходи до магістерської підготовки.

Важливою особливістю університетської освіти є поєднання науки та навчання. Саме тому сьогодні і в найближчі наступні роки ми маємо дбати про поглиблення наукового потенціалу університету, домагатися збільшення державного та позабюджетного фінансування університетської науки з перевагою фундаментальних досліджень та забезпеченням їхнього зв'язку з прикладними розробками та навчальним процесом. Науково-дослідна частина та ректорат уже домоглися зрушень в цьому напрямку. Актуальною є проблема оновлення матеріально-технічної бази наукових досліджень. Обсяг державного фінансування на придбання наукового обладнання не задовольняє університетські потреби. Тому нагальною постає потреба комерціалізації перспективних технологій та прикладних досліджень, широкого та системного залучення до наукової роботи обдарованої студентської молоді.

Гордість кожного навчального закладу - його випускники. Ті, хто закінчив наш заклад, успішно працюють в різного школах, інститутах, коледжах університетах, науково-дослідних установах, засобах масової інформації, бізнесових структурах тощо. Про рівень їхньої підготовки свідчить і те, наскільки без проблемним є їхнє працевлаштування, і позитивні відгуки про них, що надходять з організацій та установ, де працюють наші випускники. Суспільство очікує (так завше було) від вищої школи підготовки кадрів, не обтяжених стереотипами, налаштованих на фахову та громадянську самореалізацію. В запитанні ви і ділите мій дрогобицький стаж на десятиліття і хочете почути мою оцінку кожного з них. Дрогобицький педагогічний університет імені Івана Франка завжди йшов в ногу з вимогами часу і відіграв вирішальну роль у моєму становленні як особистості, вченого і, можливо, як педагога. Я пишаюся тим, що було зроблено нашим університетом за його майже сімдесятилітню історію. У тім числі - й за роки мого керівництва.

Майдан: Що найбільше змінилося в університеті за вашого керівництва?

Валерій Скотний: Оцінка і переоцінка минулого, як правило, здійснюється через пошук образу майбутньої соціальної реальності і навпаки, Тому пошук контурів майбутнього ведеться зазвичай на "старому матеріалі", в тому соціальному досвіді, що залишила нам історія. Як говорили древні, оскільки "з нічого ніщо не виникає", побачити майбутнє можна лише через минуле…

А от про зміни судити не мені.

Майдан: - Зараз нові правила вступу до вищих навчальних закладів. Як ставитеся до цього? Й що можете сказати про цьогорічних вступників?

Валерій Скотний: Ці зміни оцінюю позитивно. Що ж до нинішнього першого курсу, про нього можна буде судити за результатами зимової та літньої сесій (це - стосовно рівня підготовки абітурієнтів нашого університету 2009 року). Прийом же ми здійснили організовано без жодної апеляції і скарги до Міністерства та вищих органів влади.

Що можна сказати про нинішніх студентів, чим вони живуть? Студентство - категорія змінна, і навіть за мою не таку вже й довгу педагогічну діяльність помітні суттєві зміни серед молоді. Що навчається. І це закономірно. Кожна епоха породжує певний тип людей. Проте Було б великою помилкою розглядати поняття "студентство" з позиції "Ліпший-гірший". Серед нинішніх студентів, як і серед їх попередників, є відносно постійний відсоток тих, що вчиться добре, і тих, хто вчиться слабше. Особливих змін тут немає. Однак є відчутні, без сумніву позитивні зміни світоглядного характеру. Свідомість нинішнього студента вільна, позбавлена комплексів, в її функціонуванні відсутній фактор страху. Сьогоднішній студент більш самостійний в своїх судженнях, по розумному прагматичний. Він, зрештою, просто цікавіший як особистість. Щоправда, це не означає, що з ним легше. Додам і таке. Молодь змінюється швидше. А це стимулює зміни в нас, викладачах. Наші студенти в своїй більшості - талановиті люди. Вони цілеспрямовані, чудово розуміють, що добра освіта - основний складник успішної кар'єри. Їхні оцінки явищ університетського та громадського життя - об'єктивні й точні. Вони патріотично налаштовані, хочуть жити в гідній і стабільній країні…

Майдан: Що, як на вас, конче необхідно міняти в українській освіті?

Валерій Скотний: В українській освіті, виявляється, можна міняти все… Та чи потрібно?! Це надто об'ємне й важливе питання, що на нього можна було б відповісти в інтерв'ю. Воно потребує окремої розмови.

В нас зараз усі виші стали університетами, А чи відповідають вони цьому статусу? Нерідко доводиться чути: "Університетської науки в Дрогобичі немає". Наскільки це справедливо?

23 вересня 2009 року Кабінет Міністрів підтримав ініціативу міносвіти і науки прийняти новий Закон "Про вищу освіту". Законопроект розроблено за участі провідних ВНЗ України. ЗГІДНО З ЦИМ Законом вводиться чіткий розподіл вищих навчальних закладів. Існуватимуть класичні університети (мінімум шість тисяч студентів денної форми навчання, вісім галузей освіти, вісім наукових спеціальностей) і профільні університети (чотири тисячі студентів, чотири галузі освіти, три наукові спеціальності); академії (дві тисячі студентів, одна-дві галузі освіти, дві наукові спеціальності); коледжі (не менше тисячі студентів, підготовка бакалаврів); професійні коледжі (не менше 500 студентів, підготовка молодих спеціалістів). Тепер кожна назва навчального закладу автоматично даватиме розуміння про критерії та масштаби вишу. У відповідь на другу частину вашого запитання дам довідку лише з одного напряму наукової діяльності нашого університету.

З урахуванням рівня наукового забезпечення а також зростання потреби в підготовці науково-педагогічних кадрів в університеті 1992 року здійснено перший набір до аспірантури в галузях філологічних та фізико-математичних наук. Відтак кількість напрямів постійно зростала й сьогодні налічує 12 спеціальностей (з них десять - постійних). Минулого року отримали дозвіл на відкриття аспірантури за спеціальність "Соціальна філософія та філософія історії", а цьогоріч - "Теорія та методика виховання" (обидві спеціальності - постійні). Нині в аспірантурі нашого ВНЗ навчається 113 осіб. З них 108 - за державним замовленням і п'ять осіб проходять підготовку на контрактній основі. З відривом від виробництва за держзамовленням навчається 66 осіб, без відриву від виробництва - 47 (з них за держзамовленням 42 аспіранти).

За період існування аспірантури її закінчили 147 осіб. Випускниками аспірантури захищено 80 кандидатських дисертацій.

За три останніх роки захищено сім докторських і 65 кандидатських дисертацій, з яких 39, тобто 60 відсотків підготовлено випускниками аспірантури.

Одна особа навчається в докторантурі за спеціальністю "Фізика напівпровідників і діелектриків". Цього року в нас відкрито постійну докторантуру за спеціальністю "Загальна педагогіка та історія педагогіки". Двоє наших аспірантів отримують академічні стипендії Кабміну (Володимир Галик) та Президента України (Інна Шевчук).

2008 року постановою Президії Вищої атестаційної комісії України в університеті створено спеціалізовану вчену раду з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук з спеціальностями "Загальна педагогіка та історія педагогіки" та "Теорія і методика виховання".

Майдан: Хотів би в розмові з вами торкнутися й філософських проблем освіти. Чого, на вашу думку, сьогодні в нинішній системі освіти більше - ірраціонального чи раціонального?

Валерій Скотний: Протистояння, взаємодія і конфлікт раціоналізму мають багатовікову історію. Коріння цих процесів сягає стародавніх часів, і навіть ХХ століття свідчить про це. Раціоналізм та ірраціоналізм шукають все нових аргументів на свою користь, хоч і видається, що процес раціоналізації пізнання і суспільної практики проходить доволі успішно.

У суспільному житті, в науці, освіті кожне нове покоління людей намагається мислити й діяти раціональніше. Це не завжди вдається, особливо в перехідні періоди. В умовах докорінних змін зростає рівень суспільного хаосу, культивуються нові підходи до реальності вирують пристрасті, зіштовхуються старі і нові методології. Як правило, кожне нове покоління впевнене в своїй перевазі над попереднім, вважає себе розумнішим, оскільки краще знає навколишній світ, причини та наслідки своїх дій. Однак, інколи воно стикається з проблемами, що виникли століття тому. На шляхах свого історичного поступу людство періодично відмовляється від того, що ще вчора здавалося абсолютним надбанням цивілізацій. Означена відмова, звичайно, не може цілковитою. Коли людина відмовляється від старого, вона все ж щось таки залишає, бере з собою в майбутнє.

Важливо зрозуміти, що в освітньому процесі співіснують у єдності та суперечностях раціонально обґрунтовані контексти культури і системи знань, а також ірраціональні, інтуїтивно-фантазійні форми. Ірраціональне є необхідною умовою творчості , оскільки в інтуїції, внутрішньому спогляданні, натхненні, фантазії розкривається істинна сутність буття. Освіта завжди орієнтована на раціональні способи пізнання дійсності, оволодіння системою знань , але повинна орієнтуватися і на ірраціональні пласти знань. Потрібно враховувати, що буття людини, як і вона сама, суперечливе, поєднує в собі як смислову визначеність, так і душевну нерівновагу, і ці крайнощі можуть однобічно домінувати в різних ситуаціях і культурних просторах.

Філософія освіти орієнтує не тільки на раціональні смисли, вчить людину раціональному пізнанню і оцінкам ситуації, вмінню дисциплінувати на розумній основі емоції, але й на ірраціональне, котре орієнтує на те, що міститься в глибинах внутрішнього світу людини. Є таїною ї душі, відчування якої дозволяє глибше підійти до загадки життя. Співіснування цих ґносеологічних вимірів виокремлює здійснення освіти і життя немов би в різних площинах і несе в собі протилежні тенденції. У певних формах ці суперечності знаходять своє вираження у суперечках, якою повинна бути сучасна школа: "школою знань чи школою життя".

… Як засвідчує історія, першою і головною цінністю цивілізації є людина, цінність людини є тим головним пріоритетом, не якому базується людство як цивілізації. Виховання означеної цінності є в свою чергу основною вимогою до філософії та змісту освіти, якщо хочемо рухатись в лоні цивілізації. Задля справедливості слід зауважити, що сучасна українська освіта зробила досить потужний крок у напрямі до людини. Однак, принцип особистісної орієнтації освіти багато в чому просто декларативний. Сотні шкіл, тисячі вчителів, десятки вишів, як і раніше, навчають і виховують дітей і студентів традиційним чином - як суб'єкта суспільного виробництва, майбутнього працівника, патріота держави і т. п., а не як самоцінність, від якої залежать майбутня національна історія і культура. Задумом двох моїх монографій "Раціональне та ірраціональне в науці та освіті" ("Коло", 2003 р.) та "Філософія освіти: екзистенція ірраціонального в раціональному ("Вимір", 2004 р.) було не приниження категорії "ірраціональне" перед "раціональним (аксіологічний вимір), а намагання визначити їх місце в освітньому процесі.

Майдан: Яким бачите свій навчальний заклад в перспективі й чого б хотіли ще досягти на керівній посаді?

Валерій Скотний: Дрогобицький педагогічний університет імені Івана Франка, не маю жодного сумніву в цьому, відповідатиме на виклики часу і в своїх власних вимірах, і в масштабах держави та суспільства. Він буде незалежним інтелектуальним і освітнім центром. Тут, як і завжди, генеруватимуться нові педагогічні ідеї, наукові напрями, нові педагогічні технології. Часи змінюються, а університет - вічний.

Майдан: Дякую, Валерію Григоровичу за те, що знайшли час на відповіді на мої запитання й за увагу до нашої газети. Валерій Скотний: У свою чергу я вдячний за цікаві й непрості запитання.

Леонід Ґольберґ,
http://maydan.drohobych.net

Сентенція

Друзі, як нижня білизна - завжди тебе зігрівають! Хороші друзі, як презерватив - завжди тебе захищають! А кращі друзі, як "Віагра" - піднімають тебе, коли ти падаєш вниз!!!

Оголошення

СПА-готель "П'ятий океан" запрошує гостей міста Трускавця зупинитися, відпочити, оздоровитися. На території комплексу функціонує СПА-центр "П'ятий океан" і ресторан "Мисливський рай". Елітність, професійність, конфіденційність та небагатолюдність гарантовано. Детальніша інформація - на сайті www.karpatypremium.com.

Ресторан "Мисливський рай" запрошує на зустріч Нового Року. Чарівні Дід Мороз та Снігуронька, неперевершений гумор, запальна жива музика, феєрверки, ігри, сюрпризи, вишуканий святковий стіл - все заради Вашого задоволення. Поспішайте!!! Вартість з 1 особи - всього 1 200 гривень. Тел. у Трускавці (03247) 5-34-64, 6-55-50, 6-55-52.

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.