Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№92 (118) 12 грудня 2009 р.

Новини Трускавця та регіону

Біля Трускавця відкриють вольєри

В четвер, 10 грудня, з 18.30 до 20.30 тривали збори Дрогобицького районного товариства мисливців і рибалок "Лісівник". Проходили вони в санаторії "Карпати" - голова правління та депутат від "Відродження" Володимир Маринкевич люб'язно запропонував зал для проведення таких зустрічей і в майбутньому. Виступали п. Богдан Сушириба, голова "Лісівника", п. Михайло Левицький, головний лісничий трускавецького лісництва, п. Лев Грицак, мер нашого міста, п. Михайло Казимир з львівського клубу мисливців "Україна-Польща", багато інших мисливців, як трускавецьких, так і з поза меж нашого міста.

У Трускавці будуть створені вольєри з благородними оленями, косулями, дикими кабанами. Звірів планують закупити в Золочівському мисливському господарстві, де засновниками є 16 найбагатших мисливців і річний внесок їх становить 10 тисяч доларів на рік. Вольєр "Лісівник" спорудить власними силами за сприяння підприємців. Роботи по його спорудженню розпочнуться вже в цьому місяці, створено ініціативну групу, в яку ввійшов головний мисливствознавець "Лісівника" п. Петро, мисливці Михайло Білас, Лев Грицак, Святослав Задорожний, лісничий Михайло Левицький та інші активні діячі мисливського руху. Планується і спорудження кілька вольєрів в районі для фазанів, як краще їх розводити, розповідав п. Вальдемар з Польщі.

Правила благоустрою Трускавця зазнають змін

На сесію міської ради будуть винесені зміни до Правил благоустрою міста Трускавця, які готують спеціалісти інспекції з питань благоустрою під керівництвом п. Михайла Слободяна. Як повідомила для нашого Інтернет-видання головний спеціаліст відділу п. Наталія Кобись, найбільше змін стосуватимуться частин розділу 3 "Вимоги до підприємств, установ, організацій всіх форм власності, приватних підприємців та громадян у сфері благоустрою міста Трускавець" та розділу 8 "Контроль у сфері благоустрою території міста Трускавець".

Нагадаємо, що Правила благоустрою м. Трускавця затверджені рішенням міської ради № 327 від 3 квітня 208 року, складаються вони з 12 розділів, з яких окрім двох названих ще "Вимоги щодо дотримання тиші в громадських місцях", "Вимоги щодо утримання тварин", "Обмеження щодо куріння тютюнових виробів", "Порядок одержання дозволів на порушення благоустрою", "Відшкодування шкоди, заподіяної об'єктам благоустрою", питання відповідальності за порушення благоустрою та інші.

Остерігайтеся збитків!

Традиційно в ніч на Андрія в нашому регіоні молоді хлопці полюбляють робити капості. Цей звичай церква не схвалює, проте викорінити його досить важко, інколи жарти закінчуються зовсім невесело. Особливо страждають приватні садиби Трускавця та оселі, де є молоді дівчата. Так що закликаємо до обережності в ніч з суботи на неділю.

Дрогобицькі "нашоукраїнці" обурені

Як заявив лідер дрогобицьких "нашоукраїнців" Богдан Іванців на круглому столі цього понеділка, зміна голови окружної комісії № 127 з центром в Дрогобичі з представника кандидата в президенти Сергія Тигипка на представника Юлії Тимошенко є порушенням закону і свідченням можливих фальсифікацій в окрузі. Нагадаємо, Трускавець теж належить саме до цього виборчого округу. 11 грудня окружну комісію в Дрогобичі навіть збираються пікетувати противники Тиммошенко.

В суботу відкриють школу в Михайлевичах

В суботу, 12 грудня, в с. Михайлевичі Дрогобицького району після реконструкції буде відкрито школу, повідомив голова Дрогобицької РДА Михайло Кравець. На відкриття школи запрошено і мера нашого міста Лева Грицака. Не так давно в Дрогобицькому районі урочисто відкривали школу в селі Ясениця Сільна, яку почали споруджувати після ювілею Івана Франка.

З перевезеннями на Дрогобич ситуація найгірша

Як повідомив керівник відділу з питань транспорту та надзвичайних ситуацій ТМР п. Ігор Пастернак, в кінці лютого будуть проведені тендери на пасажирські перевезення, після цього в Трускавці запрацює внутрішньоміський маршрут № 3 (теперішня "зелена" двійка) - це щоб не було плутанини, яка часто виникає. Він теж висловив припущення, що кількість машин на цьому маршруті буде збільшена, адже зростає кількість жителів четвертого мікрорайону в зв'язку з його активною забудовою. А на маршруті № 1 теперішні "душогубки" будуть замінені на нормальні автотранспортні засоби.

Натомість по міжміських перевезеннях Трускавець, на жаль, не має того впливу, який потрібен для оперативного реагування на всі порушення. Так, якщо порушення по маршруті "Стебник - Трускавець" є незначним (шофери їдуть не з автостанції, а з стебницького кільця), ситуація з перевезеннями на Львів та по маршруту "Борислав - Стебник" на загал є доброю, то цього ніяк не скажеш про маршрут "Трускавець - Дрогобич", де працюють старий перевізник п. Фідик ("Агротехсервіс") та новий п. Дяків ("Трансекіпаж"). Болючою є і проблема пільгових перевезень. Натомість голова комісії з питань транспорту міської ради п. Євген Юник пропонує взагалі зробити Трускавець пішохідним містом і виступає проти руху дрогобицьких маршруток до залізничного вокзалу, пропонуючи їм їхати лише до автостанції. Ми з такими пропозиціями категорично не згідні. Про це п. Юник говорив на зустрічі з виборцями в середу, 9 грудня, де він підтвердив те, що буде балотуватися на посаду міського голови Трускавця.

Ющенко в Трускавці може набрати найбільшу кількість голосів

У Трускавці щораз більше політичних сил заявляють про свою підтримку Віктора Ющенка на майбутніх президентських виборах і, що цікаво, часто на місцевому рівні вони є непримиренними опонентами. Так, свою повну і беззаперечну підтримку Віктору Андрійовичу у Трускавці вже задекларували Народний Рух України (це при тому, що столичний НРУ підтримує Тимошенко), КУН теж розставляє палатки з агітаційними матеріалами на користь Ющенка. Активізувалася і ГО "За Україну! За Ющенка!", яку очолює депутат від "Відродження" Галина Умнова, ця політична сила теж підтримує одноголосно чинного президента. Після тривалої мовчанки заявив про підтримку Ющенка і керівник його штабу в Трускавці Ігор Пілько - ходять чутки, що "Фронт змін" "нашоукраїнці" очолили, щоб мати більше своїх людей на дільницях. Мер Трускавця теж говорить про підтримку діючого президента. Таким чином трускавецька "Батьківщина" на даний момент на президентських виборах не зуміла знайти жодного партнера на місцевому рівні, який задекларував би підтримку Юлії Тимошенко. Окрім замовних статей, немає позитивного матеріалу про Юлію Володимирівну і в жодній з місцевих газет, особливо критикує чинного Прем`єр-міністра створена недавно "Трускавецька ґазета", яка в останньому номері назвала Тимошенко "жидівкою".

Власна інформація

Кадрові зміни в дрогобицькому міськвиконкомі

Проведено кадрові зміни у виконавчих органах Дрогобицької міської ради. Зокрема: на посаду начальника управління з надзвичайних справ було призначено Миколу Летнянчина, який до того займав посаду начальника відділу економічного розвитку. На його ж посаду призначено Дмитра Немірова, який нещодавно робив спроби потрапити на посаду керуючого справами дрогобицького міськвиконкому.

http://maydan.drohobych.net

У Дрогобичі підприємства заборгували працівникам 7,5 млн. грн. зарплатні

За інформацією управління праці та соціального захисту виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, станом на 1 грудня підприємства заборгували своїм працівникам 7,5 млн грн. зарплатні. Про це сьогодні, 11 грудня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Так, ВАТ "Дрогобицький долотний завод" боргує людям 1,8 млн грн , ТзОВ "Універсал" - 730 тис. грн, Комбінат міського господарства - 700 тис. грн, управління механізації будівництва ВАТ "Прикарпатбуд" - 422 тис. грн , ВАТ "Дрогобицький машинобудівний завод" - 290 тис.грн, ВАТ "Прикарпатбуд" - 263 тис. грн, КП "Будинкова управа № 3" - 233 тис.грн , ТзОВ "Оранта" - 115 тис. грн. , ТзОВ "Металоімпекс" - 67 тис. грн.

www.zik.com.ua

Новини з парафій

- З нагоди підготовки до Різдвяних свят і урочистого прийняття членів братства Матері Божої Неустанної Помочі у греко-католицькій церкві св. пр. Іллі у Трускавці (вул. Стуса 17) з 11 по 13 грудня відбудуться реколекції. Порядок реколекцій: п`ятниця - 17:00 Зустріч ікони Матері Божої Неустанної Помочі. Молебень до Пречистої Діви Марії. І реколекційна наука; субота - 7:30 Служба Божа за померлих. ІІ реколекційна наука, 16:00- зустріч з дітьми, 17:00-Вечірня і Молебен до бл. Миколая Чарнецького. Помазання єлеєм на оздоровлення душі і тіла. ІІІ реколекційна наука; неділя 8:00 Свята Літургія. ІV реколекційна наука, 10:30 - V реколекційна наука. Урочисте прийняття в члени братства. Реколекції проводитиме о.-ієром. Юрій (ЧНІ). Просимо парафіян бути не байдужими та взяти активну участь в духовних реколекціях, щоб гідно підготувати себе до зустрічі з народженим Богонемовлям.
- В римо-католицьких парафіях Трускавця та Борислава під час передріздвяного посту Адвенту тривають вранішні Богослужіння, звані Роратами. У Трускавці вони відбуваються в понеділок, вівторок та середу о 7 годині зранку, в Бориславі - у четвер, п'ятницю та суботу. Такі Служби Божі розпочинаються в темряві виключно при запалених свічках, які вірні приносять із собою. Різдво в римо-католиків буде менш ніж за два тижні - 25 грудня.
- В трускавецькому костелі завершуються роботи по встановленні духових органів - понад 800 трубок довжиною від 7 см до 3 м встановлювали 4 спеціалісти з Польщі.
- 6 грудня 2009 року до храму святої Анни м. Борислава привезено мощі двох українських блаженних: с. Йосафати (Гордашевської) та преподобномучениці Тарсикії (Мацьків), - повідомили сестри Служебниці Непорочної Діви Марії офіційному сайту УГКЦ. Мощі блаженних сестер привезли сестри служебниці НДМ, на прохання місцевого пароха всечеснійшого протоєрея отця д-ра Романа Василіва. Слід зазначити, що частину мощей блаженних сестер було привезено не лише для почитання, - вони залишаться серед вірних м. Борислава назавжди, як дар від сестер служебниць, який передала з Риму Головна Настоятелька ССНДМ- сестра Дженес Солюк.
- 22 грудня в Управлінні Самбірсько-Дрогобицької єпархії, що в Трускавці по вулиці С. Бандери, 19, відбудеться прес-конференція з нагоди першої річниці діяльності недержавного пенсійного фонду "Покрова", створеного блаженнійшим кардиналом Любомиром Гузаром, предстоятелем УГКЦ, який так висловився про цей фонд: "Ми покликали до життя наш пенсійний фонд "Покрова", дбаючи виключно про соціальний захист наших вірних".
- До свого відпусту готується головна греко-католицька святиня Трускавця - церква св.. Миколая. Відпуст відбудеться в суботу, 19 грудня.
- 21 грудня відбудеться храмове свято в парафії св. Анни в Бориславі.
- 7-8 грудня у м. Самборі та м. Дрогобичі відбулось представлення програми приготування до святого таїнства подружжя, яка реалізовуватиметься на базі новостворених Центрів передподружньої катехизації. "На жаль, сьогодні у багатьох випадках ми є свідками розпаду родин і нищення подружніх цінностей. Це неминуче викликає занепокоєння та питання перед всіма нами: чи дійсно ми як члени великої спільноти Церкви робимо все, щоб зберегти і зміцнити оцю малу спільноту - "домашню Церкву"? З огляду на це радо благословляю створення родинних центрів у нашій єпархії," - зазначив владика Юліян (Вороновський), вказуючи на причини даного рішення.Владика Ярослав (Приріз) розповів про те, як відбуватиметься діяльність родинних центрів. Центри передподружньої катехизації на перших порах діятимуть у двох містах: Дрогобичі та Самборі, - та покликані охопити Дрогобицький та Самбірський райони. Основна мета даних родинних центрів - належне приготування наречених до святого таїнства подружжя, щоб, приступаючи до нього, вони усвідомлювали важливість та відповідальність свого життєвого кроку. Отець Василь Нестер, голова Єпархіальної Комісії у справах родини, представив програму майбутніх передподружніх наук. Відповідно до даної програми, усі, хто має намір отримати тайну подружжя, мають відвідати чотири зустрічі (щосуботи). Центри передподружньої катехизації розпочнуть діяти з початку 2010 року.
- З 10 по 30 грудня триватиме канонічна візитація деканатів Самбірсько-Дрогобицької єпархії, яку очолює правлячий архієрей владика Юліян (Вороновський). Єпископу-ординарію у цьому допомагають владика Ярослав (Приріз), єпископ-помічник, а також працівники єпископської курії: митр.прот. Тарас Гарасимчук, віце-канцлер прот. Любомир Митник, помічник економа прот. Василь Штокало тощо. Слід зауважити, що під час щорічних візитацій архієрей приймає звіти священиків за проведену роботу впродовж року, що минув, а також обговорює плани на наступний рік. Під час візитації парохій здійснюється перевірка пастирської дільності, що провадиться на парохії, ведення документації, прогнозування та виконання парохіяльного бюджету. Під час візитацій правлячий архієрей відвідує представників місцевої влади, з якими обговорює питання, що стосуються життя Церкви на даній території.

Власна інформація,
теж використано матеріали з www.sde.org.ua

Трускавець: від "Пори" до "Опори"

Євген Васильович Бродзінський Пропонуємо Вашій увазі інтерв'ю з лідером громадської мережі "Опора" у Трускавці Євгеном Васильовичем Бродзінським. Цю розмову присвячуємо чотирьохрічній діяльності "Опори" в нашому місту - трускавецька "Опора" святкуватиме свої політичні "уродини" 14 грудня.

- Яка різниця між "Порою" і "Опорою", чи є між Вами співпраця на місцевому рівні?

- Спочатку була "Пора", точніше, дві "Пори" - "чорна" і "жовта" (останню в народі називали "ЖоПа"). Громадський рух "Пора", який зародився навесні 2003 року мав на меті боротися мирними засобами за громадянське суспільство. Крім того, активісти кампанії вбачали своє майбутнє у контролі за режимом Кучми. Водночас вони стали "кістяком" у діях тодішньої опозиції. Однак успіхом "орних "пористів" після перемоги опозиційних сил найбільше скористалися "жовті "пористи". На відміну від "чорних" вони вирішили "помаранчевий капітал" конвертувати у створення власної партії. У такій ситуації Всеукраїнська громадська організація "Пора!" пере форматувалася в громадсько-політичну мережу "Опора". Таким чином якщо "жовта" "Пора" стала партією і тим самим прагнула прийти до влади, то "чорна" залишилася громадсько-політичною мереже. І тим самим ми діємо як позапартійна структура.

- Євгене Васильовичу, все ж таки, де і коли було створено громадянську кампанію "Пора"?

- До створення громадянської кампанії "Пора" у Львові та Києві були два різні середовища, які робили подібні проекти. У Львові це був студентський комітет "Опір молоді", створений на основі львівських студентів, обурених створенням Єдиного економічного простору. Київська молодь діяла через веб-сайт "Майдан", який одним з перших оцінив політичну ситуацію в Україні та сформував довкола себе активну молодь. Ці два середовища час від часу контактували між собою і згодом дійшли висновку, що треба виходити поза межі своїх міст і утворити якісно новий бренд, до якого міг би долучитися будь-хто. Власне, дивлячись на досвід Сербії та Грузії, вирішили, що це потрібно робити самим. Коли перемогли грузини, стало зрозуміло, що їх приклад - це успішний проект. Тому було вирішено усе зробити за такою ж моделлю, тобто, незареєстрованого громадського руху, який мирними діями бореться не за владу, а за контроль над нею.

Щодо створення "Пори", то з грудня 2003 року розпочалися тренінги по всій Україні. Зокрема, коштом Вестмінстерського фонду фінансувалися тренінги, які тривали до березня 2004 року - моменту, коли "Пора" була сформована як структура. Старт, як вже відомо, відбувся наприкінці березня 2003 року. Відтоді до травня у всіх областях України у нас були свої структури. Ми не створювали "Пору" як громадянську організацію, а як громадянську кампанію, тобто - незареєстрований громадський рух. "Пора" не мала одного автора ідеї, її створювали колективно, тобто кожен щось своє докладав. Молодь "Пори" мала своє бачення певних проблем, альтернативне тому, що сповідували партійні рухи і хотіла зробити щось своє. А одним з основних принципів новоутвореної громадянської кампанії став принцип фінансової незалежності. Тобто, ми брали гроші від усіх, хто хотів нам їх давати, але ці люди не мали права нам диктувати, що робити.

- Розкол кампанії на "чорну" та "жовту" передбачався?

- Це один з найбільших інформаційних проколів. Але насправді розколу як такого і не було, оскільки це були дві різні структури, які виникли окремо. Ми ніколи не були єдиною "Порою", хоча і намагалися об`єднатися. Але це об`єднання виявилося невдалим. Тому можна було говорити не про розкол, а про невдалу спробу об`єднання двох різних структур. Різнилися вони тим, що ми, "чорні", виникли першими, а кампанія "жовтих" - це структура Владислава Каськіва, який раніше мав структуру "Хвиля свободи" і яка, власне, створювалася під вибори і мала займатися інформаційно-просвітницькою роботою. А тому "жовта" "Пора" з`явилася пізніше. Ще одна відмінність була між нами - поліграфія наклейок "Пори": у нас - чорно-білі, у них - кольорові з жовтою основою. Такий факт можна пояснити раціональним витрачанням коштів: чорно-білі наклейки дешевші і їх можна зробити більше.

Відмінності між "чорною" і "жовтою" "Порою" полягали у методі прийняття рішень: у "жовтих" був координаційний центр, який диктував свою політику регіонам. У нас усі рішення приймалися спільно. Щодо цілей, то ми декларували те, що ми боремося за громадянське суспільство, вони - за чесні вибори. Наша мета була довгострокова, їхня - короткострокова. Вже зараз ми бачимо, що у них були приховані цілі, які полягали у тому, щоб "засвітити" своїх лідерів, а зараз "пхатися" у партію. У мене є неофіційна інформація, що вони цілеспрямовано створювалися як політичний проект.

До нас люди долучалися як волонтери і гроші давали тільки на покриття необхідних витрат, тобто, не за роботу, а, наприклад, на те, щоб активісти поїхали у Київ до нашого осередку. Координатори "жовтої" "Пори" мали робочі ставки. Ми - це пряма дія: вуличні акції, оперативне реагування на те, що відбувається. Натомість "жовті" "пористи" декларували себе як інформаційно-просвітницьку кампанію: прес-конференції, просвітницькі акції, тобто більш м`які речі.

- То чому ви не співпрацювали з "жовтою" "Порою"?

- Це було неможливо з таких причин. По-перше, ми були принципово різні структури. По-друге, вони вкрали наш бренд. По-третє, вони нас дискредитують. "Жовті", відповідаючи за цілу кампанію, наламали вже стільки дров… Яскравим моментом стало те, що наприкінці Помаранчевої революції вони зробили заяву проти В. Ющенка, почавши його критикувати, від чого страждали всі "пористи", а це була авантюра кількох осіб.

"Жовті" - це люди, які говорили, що вони - це уся "Пора", сфальсифікували підписи при реєстрації на парламентські вибори, що є ганьбою для цілої організації. Тобто, ми мали з ними проблему, оскільки вони розписувалися за всіх, користувалися нашим брендом, роблячи при цьому кардинально відмінні речі від тих, які ми задекларували від самого початку.

Я можу як приклад навести те, що 20 грудня 2005 року в Трускавці зареєстровано партію "Пора". Перед тим з нами консультувалося керівництво Львівської обласної Громадянської партії "Пора!" на предмет, кого ми бачимо в місцевій партії "Пора" і ми рекомендували порядну та чесну людину Ємєльянова Олександра. За нього було проголосовано у Львові на політраді партії "Пора", однак документи на право створити партію в Трускавці отримав Яворський Юрій (зять керуючого санаторно-готельним комплексом "Дніпро - Бескид" Олександра Чебаненка), отож маємо явну фальсифікацію на рівні області.

До речі, жоден партієць новоствореної у Трускавці партії "Пора" не "працював" в наметовому містечку на Майдані в Києві, так само мені нічого не говорять їхні прізвища на місцевому рівні в плані побудови громадянського суспільства та боротьби з кучкізмом в Трускавці. До трускавецької "Пори" ввійшли місцеві бізнесмени, які тепер бавляться в політику. Хоча, підкреслюю, ці люди ніколи і ніякого відношення до "Пори" і не мали. Але це вже інша історія. Все, на що спромоглися "жовті" в місті, так це розклеїти листівки "Пора колядувати" та годинами їздити по місту з партійними прапорами на дорогих машинах. Ми відмежовуємося від цих людей, і сьогодні, як я вже зазначив, ми є членами громадсько-політичної мережі "Опора", яка діє по всій країні.

- Пане Євгене, скільки членів на даний час налічує мережа "Опори" в Трускавці?

- На початок року нас було 15 чоловік, троє переїхало до Львова (на навчання) і тепер ядро нашої організації складає 12 осіб. Разом з тим маємо досить багато симпатиків.

- Чи будете йти на місцеві вибори самостійно і чи визначилися вже з підтримкою кандидата на посаду мера, кандидата на пост Президента України?

- Ми не можемо йти самостійно на місцеві вибори, бо ми громадська організація, а не політична партія. На президентських виборах підтримуємо Віктора Ющенка. На місцевому рівні, на жаль, не бачимо нікого, кого ми хотіли б бачити на посаді міського голови. І, думаю, не лише ми, але й багато пересічних трускавчан. І в цьому, вважаю, наша трагедія.

- Ви раніше проводили активні заходи, спрямовані проти чинної влади Трускавця, тепер дещо притихли. З чим це пов'язано?

- Частково з браком коштів. Ми не хочемо бути залежним від кого б то не було. А по-друге, ми тепер займаємо позицію не радикальної бездумної опозиції, а опозиції поміркованої і конструктивної. Говорити, що в місті нічого не робиться, було б неправильно. Якщо міська влада допускає помилки, ми критикуємо, а позитивні речі підтримуємо.

- Ви, як педагог за освітою, за 12-бальною шкалою на скільки оцінюєте роботу нашого мера Лева Грицака?

- На 8 балів.

- Знаю вашу нелюбов до Юлії Тимошенко. А от щодо президентських виборів, якщо в другий тур вийдуть Тимошенко та Янукович, за кого тоді голосуватимете? І чи не змінився ваш стосунок до БЮТ, хоча б на місцевому рівні?

- Тоді я проголосую проти всіх. Моя позиція не змінилася. Більше того, якщо лозунги нам кажуть, що Вона працює, то ми вважаємо, що Вона дістала. А в цілому "Батьківщина" надто централізована партія, це мені і по духу не підходить. А щодо того, що пан Яворський може очолити партію "Батьківщина" в Трускавці, то це, м`яко кажучи, було б неправильно. Такі люди як він, не мали б очолювати жодну партію, "Батьківщину" в тому числі. Але це вже нехай БЮТ сам вирішує, який лідер на місцевому рівні їм потрібен. Гадаю, Крамара успішно могли б замінити та ж Пономаренко чи Беднарчук, якщо його захочуть змінити. Але це не моя справа. Та й ви знаєте краще від мене настрої в трускавецькій "Батьківщині", так що більше я на цю тему не говоритиму. На сьогоднішній день на місцевому рівні нашими партнерами є радше осередок "Нашої України", а не БЮТ. Хоча вже можу сказати, що люди в Трускавці розчаровані всіма кандидатами на посаду мера, які вималювалися на даний час.

Звичайно, що ближче до виборів ми активізуємося. Так, найближчим часом в нас будуть проведені збори, будуть прийняті рішення, в тому числі і щодо виборів до місцевої влади, будемо обдумувати тактику подальших дій "Опори".

- Дякую за розмову.

Розмовляв Володимир Ключак,
в інтерв`ю використано матеріали газети
"Джерела Трускавця" за грудень 2007 р. (№ 50)

Влада міста працює над вирішенням проблем теплопостачання

10 грудня в актовому залі санаторію "Карпати" розпочала свою роботу дводенна Міжнародна конференція "Європейський досвід енергозбереження для Трускавця і регіону", співорганізатором якої виступила наша міська рада. З вітальним словом до учасників звернулися мер Трускавця Лев Грицак, заступник голови Львівської ОДА Тарас Федак, голова Дрогобицької РДА Михайло Кравець. Модератором на конференції був голова Центру енергозбереження та альтернативної енергетики, активний учасник громадського руху Дрогобича Володимир Кондзьолка. Представники Франції, Польщі, різних куточків України спочатку ознайомили присутніх зі своїм баченням проблеми, а після ситного обіду в етно-ресторані "Гражда" мали змогу подискутувати в малих групах.

Влада міста працює над вирішенням проблем теплопостачання   Влада міста працює над вирішенням проблем теплопостачання

Першим виступаючим був п. Анрі Беднаж з Франції, згодом - експерт з навколишнього середовища компанії "Екс-Пеко" Фредерік Петі, який виголосив доповідь польською. Ця знаюча людина, яка працювала і мером в своєму французькому містечку, і спеціалістом в Польщі та Литві, цілком доступно доводила, що централізоване опалення має ряд переваг, які часто не помічають, а це і менше забруднення навколишнього середовища, і більша безпека в експлуатації, і інші та при розумному підході майбутнє саме за централізованим опаленням. Пан Петі говорив і про потребу відходу від оплати за тепло по квадратних метрах житлової площі чи навіть за віком людей, як це практикували в Литві. Платити потрібно за те тепло, яке ми отримали і ні за що більше, наголосив він.

Представники України натомість більше говорили про переваги автономного і про те, що сумнозвісна заборона Кабміну на встановлення індивідуального опалення порушує чинне законодавство України. Про це, зокрема, сказав Денис Рейндін з Асоціації Теплотехнічних Компаній України, він у своїй доповіді зупинився на тому, що в нас автономне впроваджується двома шляхами - нелегально і шляхом ігнорування чинних законів і ні один ні другий не є в правовому полі, а держава не дуже поспішає чітко врегулювати наболілу ситуацію. Говорилося і про політичний підтекст питання - хто ці питання буде вирішувати, той і набиратиме бали, приклад Трускавця в цьому більш ніж показовий - тільки влада міста це питання врегулювала, як рейтинг Лева Грицака зріс і то таким чином, що на даний момент він всіх своїх конкурентів залишив далеко позаду.

Дуже змістовним був виступ голови Асоціації енергоефективних міст України Анатолія Копця, який зазначив, що цю Асоціацію створили спочатку 4 міста (Львів, Славутич, Кам`янець-Подільський і Бердянськ), тепер до неї входить 20 міст, очолює її мер міста Долина. Ресурси газу вичерпаються за 30 років, нафти - за 60 - 70 років і що тоді? Чи багато є міст, де працюють структури, пов'язані з управлінням енергетичними процесами? Чи хоч одне місто в Україні має власну енергетичну політику? Людство і далі будує свою життєдіяльність на викопному паливі - це почалося з початку XVIII століття, але це треба змінювати. Цей виступ мені особисто сподобався чи не найбільше. Цікаво виступали і представники польської фірми "GreinPlast", які на конкретних прикладах доводили необхідність утеплення фасадів, яке окуповується за 5 - 6 років, в досить вдалий спосіб рекламували свою продукцію та в доступній формі пояснили багато речей, які потрібно знати кожному - і про так звану точку роси, і що пінопласт мусить бути товстий і належної якості, і наскільки ефективно та добре для здоров'я є утеплити собі хату і жити без вологості, в сухому, теплому, комфортному помешканні.

Замість Адама Скорута з фірми "Скорут" та "СоларПол", який не зміг прибути на конференцію, виступила п. Каміла Адамович. Так проходила робота конференції в четвер до обіду. Учасники були дуже задоволені, реально обмінювалися досвідом. Особливо задоволеними були представники різних комунальних підприємств нашого регіону.

А на кінець пропонуємо вам ознайомитися з повним текстом рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради № 288 від 1 грудня цього року, яке має безпосередній стосунок до цієї нашої теми.

"Про самовільне відключення мешканців від мереж централізованого опалення та влаштування індивідуальних систем опалення і гарячого водопостачання в квартирах житлового фонду міста"

Враховуючи чисельні звернення мешканців щодо розірвання договірних відносин з КП "Наше місто" в частині надання послуг централізованого опалення та гарячого водопостачання (ЦО та ГВП) та зняття нарахування за послугу у зв'язку з самовільним відключенням від мереж ЦО та ГВП, враховуючи рекомендації Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", з метою врегулювання проблеми та забезпечення безпеки мешканців будинків, де самовільно встановлені індивідуальні газові системи опалення, виконавчий комітет міської ради вирішив:

1. Визнати квартири, згідно Додатку № 1 до цього рішення, такими, що від'єднались від мереж ЦО та ГВП.
2. КП "Наше місто" розірвати договори на надання послуг центрального опалення та гарячого водопостачання з власниками квартир, згідно п.1 цього рішення, та припинити подальше нарахування плати за послугу.
3. КП "Наше місто" здійснити перерахунок заборгованості по послузі централізованого опалення та гарячого водопостачання, яка утворилась після від'єднання квартири від мереж ЦО та ГВП, власникам квартир згідно Додатку № 1 до цього рішення.
4. Мешканцям квартир, що самовільно від'єднались від мереж ЦО та ГВП, звернутись в СЕГГ м. Трускавця за одержанням технічних умов та відповідно до них виготовити проектно-виконавчу документацію на перевлаштування внутрішньо квартирних газових мереж. Монтажні роботи в квартирі виконати, або привести у відповідність, до погодженого проекту та належним чином оформити акт про прийняття індивідуального опалення квартири.
5. УЖГКіБ спільно з КП "Наше місто" проводити комісійне обстеження побутових умов мешканців, які звернулись у виконавчий комітет про розірвання договору з КП "Наше місто" на централізоване теплопостачання. У випадку , якщо послуга з централізованого теплопостачання надається незадовільно або є інші обставини, які суттєво погіршують умови проживання мешканців, подавати матеріали на розгляд виконавчого комітету, який приймає рішення про розірвання договору з КП "Наше місто" на централізоване теплопостачання.
6. У зв'язку з збільшенням квартир в житловому фонді міста, що від'єднанні від мереж ЦО та ГВП, КП "Наше місто" розробити комплекс заходів спрямованих на оптимізацію роботи систем теплопостачання будинків з метою забезпечення рівня нарахувань за послугу теплопостачання квартирам, що продовжують користуватись централізованим опаленням, на попередньому рівні.
7. Довести дане рішення та Додаток до нього до СЕГГ м. Трускавця.
8. Перенести розгляд заяв мешканців згідно Додатку № 2 до цього рішення, які мають заборгованість перед КП "Наше місто" за комунальні послуги, до повного погашення такої заборгованості.
9. Інформаційно-аналітичній службі (О. І. Блажівський) через засоби масової інформації довести дане рішення до громадськості міста.
10. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови В.Марченка.

Міський голова Л. Грицак

Амура ще повернеться в Трускавець

Нещодавно в одному з місцевих мас-медіа прочитав інформацію, що далекосхідний леопард Амура, який милував око на території ландшафтного парку санаторію "Карпати", вже перебуває далеко поза Трускавцем - в Одеському зоологічному парку. Про те, чи дійсно ця чудова тварина вже не повернеться в Трускавець та про інші дотичні питання розмовляємо сьогодні з людиною, яка опікується леопардом - п. Іваном.

- Пане Іване, чи важко взагалі доглядати за екзотичними тваринами, особливо хижими?

Амура ще повернеться в Трускавець - Кожна тварина є жива істота та вимагає відповідного утримання і догляду - тим важче це робити, якщо мова йде про екзотичних тварин, особливо хижих. Мусять бути створені відповідні умови проживання, харчування та захисту. Так, саме захисту відвідувачів від хижака але й і саму дику кішку доводиться захищати від "хижаків" на двох ногах, котрі пробують зашкодити тварині, кидаючи до клітки недопалки, всілякі предмети, гримають об клітку, дратуючи Амуру. Декотрі думають, що звіра потрібно обов'язково нагодувати, не зважаючи на застерігаючі написи і на те, що від вживання шашлика та вареної ковбаски кішка може загинути. Хочу сказати, що самочка добре адаптувалась в Трускавці, адже клімат в нашому регіоні частково схожий з кліматом Далекосхідної тайги де морози досягають як і у нас -30 градусів. В такому випадку Амура ховається в хатинці і перечікує негоду. Кормимо кішку раз на добу - з'їдає вона до двох кілограмів сирого м'яса, в основному це яловичина. Для Амури кормління - це елемент полювання, адже інстинкти збереглися. Вона здалеку відчуває людину, яка приносить м'ясо, влаштовує засідку і скаче в сторону уявної здобичі - це дуже цікаве видовище. Після їжі, години дві, самка відпочиває в одному із своїх улюблених місць не звертаючи уваги ні на кого. Ближче до вечора Амура полюбляє гуляти по клітці - для цього ми їй частково створили відповідні умови. Дуже добре вона реагує на дітей, любить з ними погратися - звичайно це проходить по різні сторони клітки але видовище дуже захоплююче. Кішка має добру пам'ять, впізнає своїх "друзів" - людей, в основному це діти: дівчатка, які їй сподобались. З хлопчаками веде себе стриманіше - бо ті її частіше дразнять. На мене тварина реагує по різному: то шипить на мене, то навпаки радіє моїй появі.

- Чи повернеться ще Амура в Трускавець чи вже ні і з якою метою її вивезли до Одеси?

- Те, що Амура вже не повернеться в Трускавець є просто вигадкою. До Одеського зоологічного парку державного значення Амуру відвезли за домовленістю з директором зоопарку Юрієм Кучеренком, хочу сказати, що процедура ця непроста так як потрібно оформити багато документів та й сам процес перевезення викликав у мене тривогу: як тварина перенесе тривалу подорож? Але все склалось якнайкраще і попередньо Амура пробуде в зоопарку півроку. Цей термін необхідний для народження потомства і доведення його до двохмісячного віку - тільки тоді дітей можна буде відлучати від матері. В даний момент Амура успішно пройшла адаптацію і за словами заступника директора зоопарку Ромадана Олександра, з яким я постійно підтримую зв'язок, в спільному вольєрі гуляє з 14-ти річним самцем Тайфуном. Якщо в Амури буде більше одного дитинчати, можливе потомство поділять між Одесою та Трускавцем. Тобто кожна парна дитина залишиться в Одесі.

- Амуру, напевно, присипляли на час досить далекої подорожі?

- Ні ми цього не робили щоб не завдати шкоди тварині. Придумали і зробили спеціальну транспортуючу клітку яку завчасно поставили до вольєру, щоб Амура до неї привикла. Напередодні від'їзду вночі, коли тварина зайшла до неї, клітку зачинили а вже вранці клітку перенесли до автомобіля в якому кішка проїхала тисячу кілометрів. Звичайно, це для неї була стресова ситуація: в розмноженні леопардів в неволі переїзд - один із найважче переношуваних звіром моментів.

- Що цікавого ще можете сказати про цей вид - далекосхідного леопарда?

- Далекосхідний (Амурський) леопард - найрідкісніша тварина сімейства котячих планети, що збереглася з часів льодовикового періоду. Близько 30 леопардів цієї породи живуть на невеликій ділянці уссурійської тайги, на південному заході Приморського краю, уздовж кордону з Китаєм і Кореєю. Зараз далекосхідний леопард знаходиться на межі повного знищення. У природі збереглося не більше 40 особин а по декотрих даних 24 - причому самок всього чотири. Самці важать 32-48 кг, є які важать 60-75 кг. Самки - 25-43 кг. Амурський леопард є одним із найкрасивіших підвидів леопарда. Вони мають дуже товсті як для леопарда плями і неповторні синьо-зелені очі. Довжина хутра змінюється від 2,5 см (влітку) до 7,5 (взимку). Головна здобич Амурського леопарда косуля, олень і заєць. В неволі леопарди народжують 1-4 дитинчат, вагітність триває 12 тижнів. Самки довго дозрівають, тому тільки в 3-4 років готові до першої вагітності. В дикій природі живуть до 15 років, в неволі живуть і до 20 років. Ще кілька слів хочу сказати про винищування цих рідкісних тварин на їх історичній батьківщині - в Росії. Так, дика природа Росії дуже постраждала за останні роки. З 2000 року майже не має ніяких фондів і організацій по захисту природи. Країна відмінила фінансування державної організації по збереженню природи. Кількість браконьєрів дуже зросла, а число польових інспекторів для захисту лісів і тварин скоротилось на 80 %. Хоча полювання на Амурського леопарда заборонене, але з 2002 року в Росії знайшли дев'ять, а в Китаї дві шкури леопарда, незважаючи що за вбивство цього підвиду в Піднебесній передбачена смертна кара. Ліси, в яких живе леопард, зникають з великою швидкістю, тому тварині ніде сховатись. У 2005 році на території де живуть леопарди побудували нафтопровід. Так що може бути, що далекосхідний леопард зовсім зникне як вид (так як давно морська корова). Проблема зайшла так далеко, що в даний час в роботі з порятунку амурського леопарда від вимирання спільно приймають участь такі відомі світові організації як "Лондонське зоологічне товариство" (ZSL) та "Товариство збереження диких тварин" і добре, що є ще такі люди як Грицак Лев Ярославович (власник Амури), які приймають участь в цій благородній справі, сприяють відтворенню цього унікального підвиду.

Також мені приємно, що трускавчани та гості курорту полюбили цю красиву кішку, вона стала улюбленицею та однією з незабутніх атракцій Трускавця. Зворушливо виглядає ситуація коли дітки по від'їзді додому приходячи прощатися з Амурою, щиро плачуть. Хотілося б, щоб з такою дитячою любов'ю і повагою до тварини та й до всього живого відносились і дорослі, а ми з нетерпінням будемо очікувати на поповнення нашої трускавецької популяції леопардів.

Розмовляв Володимир Ключак

Чергове фіаско Миколи Гука

Вельми цікава позиція у міського голови Дрогобича Миколи Гука - здається, що він має на меті здивувати всіх своїми вчинками. І поки що йому це досить непогано вдається. Шкода лише, що не дивує роботою, досягненнями на благо міста. Остання "перлина" у списку ідей та пропозицій мера - "фестиваль пампушок".

Спочатку було нехай одноразове, але прибирання міста. Це добре, та недостатньо. А потім пішло-поїхало...

Про таких людей кажуть "прожектор" - але не той, що світить, а той що генерує ідеї, проекти. Ось і у нас Микола Петрович спочатку пропонував створити музей дрогобицької ковбаси, після епідемії грипу - встановити пам'ятник цибулі. А тепер - провести фестиваль пампушок.

Вже місяць місто живе без начальник КП "Дрогобицький ринок" - невже слова міського голови про зберігання цієї посади для себе були не жартом? Зате у ЖЕКів з'явилися нові начальники. М'яко кажучи, не зовсім компетентні у цій справі, як видно.

А ще мерова пропозиція про звільнення 25% всіх чиновників з виконавчого комітету міської ради. Дійсно, відкривши довідник ділового Дрогобича, бачимо, що апарат міської ради є дуже великим - багато начальників і підначальників всіх рангів і категорій. За неефективну діяльність на посаді треба звільняти саме їх - бо ж просте скорочення торкнеться лише простих працівників.

Ольга Зубрицька (керуюча справами), бачимо, також боїться втратити посаду. Нічим іншим не поясниш її "підспівування" меру і пропозиція до працівників виконкому сприймати звільнення як "природній відбір". Пані Ольго, Ви це серйозно? Скажіть прямо, що людей вважаєте стадом, себе в міській раді вовками, і "виживає сильніший"...

Надзвичайно прикро, але з мером-"прожектором" і його командою доходимо "до ручки", як кажуть старі люди. Місто убожіє, пенсії платити нічим, бюджет - одна суцільна дірка. А ми давайте проводити фестивалі і заходи.

Якщо ще одна цінна ідея Миколи Гука - завести книгу "досягнень та антидосягнень" міської влади - буде втілена в життя, то сторінки з досягненнями будуть чистими як мінімум до травня 2010 року. Принаймні, складається таке враження.

Тому щиро бажаємо Миколі Петровичу перестати займатися популізмом (модне нині слово), перестати нас дивувати - і займатися містом. Не просто займатися, а працювати на благо Дрогобича і його громадян. Всіх громадян, розумієте?

http://droginfo.com.ua

"Відродження" - партія солідних і надійних людей

Після президентських виборів одразу ж розпочнуться перегони на місцевому рівні. Про виборців раптом згадає кожна політична сила, кожен прориватиметься до міської ради як у переповнену маршрутку.

Якщо збережуться на місцевому рівні вибори за пропорційною (партійною) системою, легше знову буде стати депутатом окремим пройдисвітам, які при мажоритарці не набрали б і пів відсотка голосів. А так заховаються за широкі спини чи чудові коси і торочитимуть про незрозуміло що - аби лише здобути знову заповітний статус депутата. І совість не замучить, бо її давно немає, і не буде соромно глянути в очі, бо вже звикли фальшивити - фальш став їхнім способом життя. Проте, на щастя, є ще в Трускавці люди, яких громада підтримає і обере для захисту своїх інтересів за будь-яких умов - чи то при мажоритарній, чи то при пропорційній системі голосування. Бо ці люди мають авторитет і вагу в суспільстві, вони як те ваговите добірне зерно, з якого є користь, а не як полова, котра годиться хіба що для рознесення вітром, щоб і сліду не було та на корм свиням.

Такими людьми є представники партії "Відродження" у Трускавці - відповідальні, чесні, порядні та достойні представляти інтереси громади, спільно з міським головою вирішувати стратегічні та тактичні завдання у всі часи. Вибір 2006 року у Трускавці показав, що люди вже не так ведуться тільки на гасла, що є та опора для створення громадянського суспільства, яка не йде на повідку у більшості, а хоче обирати думаючи, дивлячись не тільки на партійний бренд, але на конкретні особи, які за ним немов за ширмою часто хочуть приховати своє справжнє лице.

Судіть самі - партія "Відродження" не пройшла ні до парламенту, ні до обласної ради, проте у Трускавці здобула перемогу і сформувала коаліцію разом з іншими політичними партнерами. Ця коаліція є діючою по сьогодні, навіть не зважаючи на зусилля так званої опозиції під керівництвом Пілька та Іванишина розвалити її та посіяти в місті хаос. Навіть вихід "Батьківщини" з цієї коаліції та розвал БЮТ у Трускавці з легкої руки недалекоглядного керівника цієї політичної сили не змогли завадити більшості в міській раді, на яку опирається мер Лев Ярославович, і далі працювати на користь громади, вирішувати насущні проблеми нашого міста-курорту, не просто триматися на плаву, а розвиватися, міцніти, пропагувати курорт, робити з нього не клондайк для аферистів типу окремих політиканів, а справжню перлину Карпат. Можливо тепер це оцінити не так легко, але нащадки колись говоритимуть про початок ХХІ століття у Трускавці як про золоту еру, переломний момент від епохи розвалу та нестабільності до епохи добробуту та процвітання. Як у кожному будинку основою його є фундамент, так і тут: основа нашого процвітання закладена саме в часи мудрого урядування мера Лева Грицака при підтримці фракції "Відродження". Навіть сама назва цієї політичної сили символічно вказує на мету, яку переслідують її члени - вони не "б`ють" і не кричать "нашу!", вони наполегливо працюють, відроджують наше прекрасне містечко.

Свідченням популярності в Трускавці політичної партії "Відродження" та підтримка нею всіх позитивних починань нашого мера Лева Грицака (а вони в нього тільки позитивні, наскільки це хороший менеджер, управлінець, лауреат багатьох нагород) є те, що рейтинг цієї політичної сили невпинно зростає. Так, якщо в 2006 році до трускавецької міської ради пройшло всього 5 депутатів від "Відродження", то в 2010 році всі шанси мають 11 чоловік, а при позитивних розкладах і 14 і таким чином "Відродження" стане найбільшою фракцією в міській раді Трускавця. Це пов'язано, зокрема, і з тим, що люди зневірилися в так званих "потужних" партіях типу "НУ" чи "БЮТ", бачачи то їхню бездіяльність, то діяльність надто неадекватну вимогам сьогодення. Якби не палки в колеса владі міста, то багатьох проблем, які має Трускавець на даний час, не було б. Адже наше місто не має свого представництва ні в Верховній Раді України, ні навіть у Львівській обласній раді і лише тверда принципова позиція мера Лева Грицака не дала підімнути Трускавець "під себе" ні Петру Олійнику, екс-губернатору Львівшини та очільнику львівських "нашоукраїнців", ні окремим "довгоруким" бютівцям.

Люди не сумніваються, кому ж довірити наше місто. Адже не довірять його тим, хто ще вчора горланив за Ющенка, а сьогодні розставляє воєнні палатки Яценюка, не довірить особі, котра в п'яному вигляді на шаленій швидкості гасає трускавецькими вулицями на несправній машині, не довірить тому, хто знає проблеми нашого міста з чужих слів, бо не живе в Трускавці, не довірить політикам-однодневкам чи вічним інтриганам. Звичайно, пройдуть до міської ради і окремі непорядні люди. Але більшість все одно буде за відродження Трускавця, за партію "Відродження". Бо прізвища депутатів та їхні добрі справи говорять самі за себе - Володимир Маринкевич, Йосип Свіжинський, Орест Лобик. Як говорить саме за себе і прізвище нашого мера - хто ж, як не він, зробив наше місто перлиною Карпат, хто ж, як не Грицак, зможе відстоювати інтереси простих трускавчан та не просто слухати їх і щось обіцяти, а реально допомагати в доброті свого серця? За "Відродженням" - майбутнє.

Степан Гнатків,
газета "Відродження Трускавця"

Політичний гумор

Політичний гумор Політичний гумор
Політичний гумор

Оголошення

Ресторан "Мисливський рай" запрошує на зустріч Нового Року. Чарівні Дід Мороз та Снігуронька, неперевершений гумор, запальна жива музика, феєрверки, ігри, сюрпризи, вишуканий святковий стіл - все заради Вашого задоволення. Поспішайте!!! Вартість з 1 особи - всього 1 200 гривень. Тел. у Трускавці (03247) 5-34-64, 6-55-50, 6-55-52.

СПА-центр "П'ятий океан" пропонує широкий вибір косметичних процедур за помірними цінами. Адреса - м. Трускавець, вул. Д. Галицького, 2, тел. для довідок 6-55-53.

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.