Справедливість є, за неї варто боротися!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№9 7 жовтня 2008 р.

Тема номера: Розпуста в Трускавці

Розпуста в ТрускавціПорівняно з сусідніми містами Трускавець віддавна мав статус міста розбещеного - сприяв у цьому статус курорту, на який з'їжджалися люди зі всього світу і не лише підлікуватися, але і відпочити, в тому числі і досить аморально. Ще за часів СРСР попід окремі санаторії гурмами ходили трускавецькі хлопці - немов мухи на мед, або метелики на світло, спішили вони за забороненим плодом, за легким заспокоєння своєї похоті. Місцеві мешканці легко засвоювали те, що найгірше - це, звичайно, не стосується всіх, але у відсотковому плані трускавчани в ті часи обганяли своїх сусідів щодо обізнаності в цих справах. Що ж у нас із розпустою тепер? Може після легалізації релігії в Трускавці про неї забули? Та куди там… Вона розцвітає, немов калина, вона досягла гігантських розмірів - її помічниками тепер є і Інтернет, і телебачення, і пропозиції-спокуси на кожному кроці, а в Трускавці і той самий курортний статус. І неважливо, де ви живете - Дрогобицька, Бориславська, Стебницька, Роксолани чи Мазепи - далеко за задоволенням ходити не потрібно - Трускавець сам по собі невеликий за територією, а пропозиції чи не на кожному кроці. Було б лише за що. А в принципі, якщо є відповідні дані, то можна і без грошей - ще й заробиться таким легким способом якась копійчина.

Поширення ВІЛ-інфекції серед трускавчан стало неконтрольованим процесом, ті, хто заразився, бояться проходити анонімне обстеження в міській лікарні, яке, до речі, проводиться раз на місяць - кажуть, що не можна довіряти тим, хто раз порушив принцип конфіденційності та анонімності. Воно і не дивно, бо навіть на того, хто має негативний статус, але перевірився заради певності, поглядають неласкавим поглядом ті, хто до лікарської справи не має жодного відношення - Трускавець же ж невеличке містечко, тут, як у селі, один одного і про одного знають майже все. Тому і обстежуються в Дрогобичі, Львові, а дізнавшись про позитивний статус, нікому не повідомляють і або потайки лікуються за допомогою антиретровірусної терапії, або продовжують "ділитися" своїм "добром" із ближніми. Відсоток заражених статевим шляхом вже значно перебільшує відсоток тих, хто заразився через ін'єкційний шлях вживання наркотиків.

Розважальні комплекси, яких у Трускавці на душу населення може більше, ніж у Львові, стриптиз, який відкрито рекламується, оповіді про "голубизну" певних посадових осіб, наявність грошей, не зароблених важкою працею, а здачею квартир відпочивальникам, бездоглядність школярів, батьки яких повиїжджали на заробітки, замовчування випадків насильства та боязнь жертв зґвалтувань звернутися у правоохоронні органи, щоб не зазнавати ще більше принижень, психічних травм та можливих переслідувань - все це лише сприяє тому, що розпуста в Трускавці стала буденним явищем. І марна справа шукати винних, краще треба би подумати, як змінити ситуацію.

Сьогоднішня наша тема є свого роду провокативною - адже якби були вміщені оголошення типу "надаються інтимні послуги" чи "будь-яке задоволення за ваші гроші", ми впевнені, що звернень було б набагато більше, ніж тепер, коли ми, кому небайдуже майбутнє Трускавця, звертаємося до вас, щоб почути ваше бачення цієї проблеми, ваші пропозиції шляхів її вирішення. В Трускавці чомусь не розуміють того, що проблема СНІДу, проблема інфекцій, які передаються статевим шляхом, психологічні проблеми використаних молодих дівчат - це не є чиїсь чужі проблеми, це проблеми, з якими раптово може стикнутися КОЖЕН. І дуже примітивно є думати, що контрацепція, недільна проповідь чи уроки ОБЖ в школі вирішують проблему розпусти, вірніше проблеми, пов'язані з нею. Найперше повинно змінитися наше (моє і твоє) мислення, наш стосунок до розпусти, яка оточує нас на кожному кроці. Не будьмо равликами, які ховаються в свою хатинку від зовнішнього світу, а вміймо твердо сказати злу "НІ!", особливо в час, коли воно наступає по всіх фронтах і має за мішень нашу молодь, наших дітей, онуків, братів і сестер, наших ровесників. Бо спокуса солодка, але плоди її гіркі. Дуже гіркі…

Редактор

Новини області

- 30 вересня на вулиці Весняній в Бориславі повісився 14-річний юнак, учень однієї зі шкіл міста. В передсмертній записці він винуватцем свого самогубства назвав вчительку. Два тижні хлопець всім говорив, що здійснить суїцид, проте на це не зважали ні учні, ні вчителі. Це ще раз доводить, що шкільні психологи, якими часто є люди без відповідної освіти, зовсім не виконують своїх посадових обов`язків.
- Через борги понад 15 магістральних вулиць Львова і територія навколо аеропорту можуть залишитися без світла.
- 1 жовтня в Мостиському районі були затримані 2 вантажівки, які перевозили 132 контрабандні холодильники.
- Львів планує брати нові кредити в ЄБРР на модернізацію водопостачання і водовідведення.
- Вийшов новий диск композитора Мирослава Скорика "Намалюй мені ніч".
- У Львові на вулиці Патона хуліган 1968 р.н. вибив око жінці 1954 р.н.
- В Яворівському районі картоплекомбайн перемолов 19-річного хлопця. В цьому ж районі в озері знайшли труп 67-річного селянина.
- 3 - 5 жовтня пластуни Львівщини провели свій вишкіл-семінар зі скелелазіння поблизу с. Бубнище Івано-Франківської області.
- Представники провідних європейських банків взяли участь у VIII Міжнародному економічному форумі у Львові.

Новини міста

До опалювального сезону майже готові

Як заявив у своєму виступі на міському радіо 1 жовтня генеральний директор КП "Наше місто" Юрій Алієв, Трускавець майже готовий до опалювального сезону. Завершується ремонт мереж тепло- та водопостачання в будинках 5, 7, 9 по Данилишиних та 13, 15 і 17 по Івасюка. Він теж попросив припинити будь-які роботи, які могли б завадити вчасно включити опалення та повідомив, що КП "Наше місто" обслуговуватиме будинки 74 на Стебницькій та 9 на Івасюка, передані на баланс дрогобицьким "Буджитлосервісом". Буде здійснено ремонт м`якої покрівлі ряду будинків по Сагайдачного, утеплення та очистка підвальних приміщень, заміна старих поштових скриньок, встановлення так званих "броньованих" дверей там, де їх ще немає.

Все це дуже добре, але в багатьох мешканців виникає єдине запитання - КОЛИ?

"Недороблена" комуналка

Комунальна господарка Трускавця бажає кращого. Незважаючи на астрономічні ціни за послуги, які не надаються, мешканці багатьох багатоповерхівок скаржаться на безвідповідальність працівників та керівників КП "Наше місто" - Мазепи, 30, Івасюка, 1а, 5 та 7, Данилишиних, 7, Стебницька, 72 і 78 та ряд інших - дах протікає, Стуса, 15 - не заасфальтована територія біля будинку і не встановлені двері, Стуса, 9 і Стуса, 11 - теж проблеми після дощу, Івасюка, 5 та 7 - біля будинків - справжнє пекло, а в "хрущовках" на Сагайдачного проблем, що й не перелічити. І це при тому, що з міського бюджету на цього монополіста в Трускавці гроші виділяли, виділяють і продовжують виділяти. Як казав один гуморист, "куди воно дівається - грім `го знає". Але людям не до гумору, коли приходять квитанції за оплату…

День людей похилого віку

День людей похилого віку відзначили в Трускавці 1 жовтня. Для стареньких було організовано святковий обід в "Пельменній" на Річках, концерт за участю представників Народного Дому (гурт "Сусідки") та дітей з дитсадочка, безкоштовний проїзд в міському транспорті в цей день, безкоштовний перегляд фільмів у "Златі" та "Міленіумі", безкоштовні відвідини музеїв, а пенсіонери, яким виповнилося 90 років, отримали ще й грошову допомогу. 1 жовтня в терцентрі обслуговування пенсіонерів з цієї нагоди проходив

День відкритих дверей

Тим часом благодійна акція "Ти можеш їм допомогти" триватиме до кінця жовтня - з цією метою створена робоча група на чолі з заступником міського голови Я. Чистогорським.

Бібліотека матиме комп`ютер

Про це у вітальному слові на День працівників бібліотек сказав заступник міського голови Ярослав Чистогорський. А заввідділом культури ТМР Світлана Ковальчин запевнила, що і зарплата бібліотечних працівників зросте, і ремонт філії № 1, що на Бориславській, буде здійснено наступного року, і поміняють систему опалення в центральній бібліотеці на Дрогобицькій, а до кінця цього року буде закуплено літератури на суму 15 тис. гривень.

Теж на святі бібліотечних працівників було репрезентовано прем`єру нової пісні композитора Лесі Цісінської на слова С. Шумило "Бібліотека - джерело культури".

… а Народний Дім - нове приміщення

Скоро Народний Дім Трускавця, який тепер сидить, образно кажучи, "на чемоданах", матиме нове приміщення - в будівлі міської ради по Бориславській, 1. Хоча це і не найкращий, але все ж вихід із ситуації, яка склалася на даний момент.

Дорогі наші діти

Зросла вартість перебування дітей в дошкільних закладах Трускавця - з 3.50 до 5 гривень на день. Теж зросла, хоча і в незначній мірі, плата за навчання дітей в школі мистецтв.

Фестиваль батярської пісні

Наступного року в Трускавці планується провести фестиваль батярської пісні (орієнтовно в березні - квітні). Вже створюється ініціативна група в складі керівника Народного Дому Трускавця Олени Андріївни, керівника клубу "Сива давнина" Миколи Іваника, завідувача ЦБС Катерини Ківацької, композитора Лесі Цісінської (працівник дитячої бібліотеки на Стебницькій) та інших творчих людей Трускавця. Найближчим часом всі організаційні моменти будуть обговорені з керівництвом відділу культури міста. Свою підтримку цьому проектові вже висловили редакція однієї з міських газет, ряд колишніх та теперішніх депутатів ТМР.

Тижневик "Трускавецький вісник" теж охоче долучається до цієї благородної справи та закликає всіх читачів приносити тексти батярських пісень та надсилати свої пропозиції щодо цієї акції на нашу адресу, або звертатися до осіб, які входять до ініціативної групи. Не будьмо байдужими до нашої культурної та мистецької спадщини!

Турнір з кік-боксингу

відбувся 1 жовтня в Дрогобичі в спортивно-оздоровчому центрі "Еней" (про це повідомив директор центру Орест Шевчук), який відзначає своє 15-ліття. Команда з Трускавця теж брала участь в турнірі, проте призові місця здобули Дрогобич, Мукачево та Львів.

Асоціація інвалідів

має нового керівника - п. Надію Заблоцьку. Щосуботи з 12 до 14 год. в приміщенні Асоціації на Дрогобицькій, 29 (навпроти церкви св. Покрови) проходить чергування членів ради, де інваліди можуть звернутися для вирішення насущних проблем.

Земля - понад усе

Головними на сесії міської ради минулого тижня були земельні питання, зокрема продовження оренди земельних ділянок.

І це кадрові призначення?

Новим Державним реєстратором Трускавця замість світлої пам`яті Ігоря Гарбузинського призначено Тараса Лужаницю, який до цього працював шофером в міському Центрі соціальних служб (коли той очолював його батько), а згодом в Єдиному реєстраційному офісі, в громадській приймальні. В багатьох працівників міської ради таке рішення міського голови викликало справжній шок. Ми ж утримаємося від коментарів…

Боротьба за посаду

головного лікаря міської санепідемстанції розгорнулася, за чутками, між міським головою та головним лікарем обласної СЕС п. Павлівим - адже ця посада є стратегічною і дуже важливою і кожен з двох вищевказаних осіб хотів би мати на цьому місці підконтрольну собі людину. Донедавна головним лікарем СЕС в Трускавці був п. Леонід Аркатов з Дрогобича, який наразі після інсульту перебуває на лікарняному і, за прогнозами, навряд чи зможе виконувати свої посадові обов`язки.

Молімося на вервиці

В католицькій Церкві жовтень - місяць, присвячений молитві на вервиці. Група осіб з трускавецького Товариства Живого Розарію, яке діє при парафії Успення НДМ, в суботу 4 жовтня взяла участь в зустрічі таких товариств з цілої Львівської архідієцезії у Рудках біля Львова. До присутніх з напутнім словом звернувся кардинал Мар`ян Яворський, голова Єпископської Конференції РКЦ в Україні.

Товариство Живого Розарію в Трускавці об`єднує осіб, які постановили щоденно відмовляти молитви на вервиці в певних намірах - за мир у всьому світі, за нашу батьківщину, за потреби місій, Церкви, парафії.

Власна інформація

Анекдоти про жінок

Подробиці про жінок

- Жінка оглядає мужчину з ніг до голови, мужчина жінку - від голови до ніг.
- Жінку можна побороти, але ніколи не переконати.
- Хочеш жінку цілком пізнати, то оженися з нею.
- Жінка буває загадкою тільки для мужчин.
- Жінка найбільше завдячує своєму першому і останньому коханкові.
- Жінка каже спочатку: "Іди сюди", а по 20 літах - "Іди спати".
- Жінки вміють багато говорити, але вміють про багато що мовчати.
- Чим дальше в ліс, тим більше дерев, а в жінок навпаки: чим дальше в літа, тим менше літ.
- Жінки найменше говорять в лютому, бо це найкоротший місяць в році.
- Навіть найдурніша жінка хоче, щоб через неї стратити розум.
- Жінка буває вірною чоловікові аж до могили, якщо умре на другий день після вінчання.
- Багато жінок по метриці мають років 40, по зубах 70, по запалу 18, по біжутерії 20 і по орфографії 6.

Жінка і книжка

- І жінка, і книжка часто ззовні привабливі і гарні, а всередині - нічого цікавого.
- І жінка, і книжка не обходяться без героїв.
- І жінка, і книжка часом дуже нудні.
- І жінка, і книжка можуть бути моральні і неморальні.
- І жінка, і книжка після прочитання втрачають свою вартість.

З промови

"…Єднаймося, жінки, ставаймо в гурт і зачинаймо велике діло обмови…"

Географія

Жінка в 16 років дика, як Азія, в 24 - гаряча, як Африка, в 30 - на висоті техніки, як Америка, в 36 - знищена, як Європа, в 42 - забута, як Атлантида.

Життєва премудрість

Звичайним каменем можна підбити жінці око, а дорогим - серце. Але старші мудрі люди кажуть, що все-таки краще підбити око.

(із збірки "Старі галицькі анекдоти")

На книжковій полиці

Сьогодні звертаємо Вашу увагу на книгу канадського публіциста українського походження Віктора Маларека "Наташі. Сучасна світова секс-торгівля", видану в Києві 2004 року. 300-сторінкове видання буде цікавим не лише особам, які планують поїхати на роботу за кордон, але і кожному, хто не байдужий до проблеми торгівлі людьми. Журналіст В. Маларек описує масштаби поширення у світі торгівлі жінками для потреб проституції, зазначаючи, що українки найчастіше стають жертвами ділків.

Ніхто не пожалів, що витратив свій час на прочитання цієї книги. Позичити її можна в філіалі № 1 ЦМБ, що на Бориславській, 36.

Реклама та оголошення

Громадська приймальня Блоку Юлії Тимошенко в місті Трускавець (вул. Мазепи, 21, офіс 27) працює щоденно, крім вихідних ( 9.00-13.00, 14.00-17.00).Тел. 6-94-51.

Єпархіальний музей Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ в Трускавці по вул. Бандери, 19 працює щодня, крім вихідних, з 10.00 до 18.00. Вхід вільний.

Запрошуємо вас відвідати вечори органної та скрипкової музики, духовної поезії та співу в трускавецькому костелі (вул. Суховоля, 1) у ВІВТОРОК, П`ЯТНИЦЮ ТА НЕДІЛЮ о 20 год. Вхід вільний.

Маєте проблеми з алкоголем чи наркотиками? Тоді ця інформація для Вас. При благодійному фонді "Карітас" СДЄ УГКЦ в місті Дрогобичі (вул. Чорновола, 4) діє реабілітаційний центр "Назарет" та група підтримки AA-AN (щонеділі зустріч о 15.00). Всі довідки за телефонами 8 (03244) 2-24-58 та 8-096-46-65-016.

Фірма "Оперативна поліграфія" в Дрогобичі. Поліграфічні послуги. Тел. 8 (244) 3-34-54

До уваги трускавчан - вихідців з с. Ямельниця Сколівського району. 12 жовтня ц. р., в неділю, в ямельницькому храмі св. ап. і єв. Івана Богослова (УГКЦ) відбудеться відпустова урочистість на честь храмового свята. Початок святкової Літургії о 9.00.

Анонімний амбулаторний реабілітаційний центр. Якщо Ви, або Ваші рідні та друзі страждаєте від алкогольної, наркотичної чи порнографічної залежності, а також від залежності від гральних автоматів чи від Інтернету, звертайтеся за тел. 8 096 955 13 94.

Центр реабілітації "Я буду жити" - тел. 8(097)609-21-98 та 8(244)3-19-75

Фіалки та інші квітучі рослини. Сукуленти. Добавки для грунту "Вермикуліт" та "Перліт". Озеленення офісів. Тел. 8 (247) 5-05-92 та 8-067-932-54-65 (Анна).

Гурток біблійної творчості працює в ПК ім. Шевченка щочетверга о 15 год.

Увага!

Хто має корисні і цікаві матеріали про Трускавець: фото, вірші, пісні, історії, факти і т.д., надсилайте на e-mail: vubir@online.ua та anda_panda@ukr.net.

© 2008 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.