Морський колаген - гарантія молодості організму
16.03.2023
Для підтримки різних систем організму обов’язково потрібні добавки з колагеном. Здоров’ю м’язів, молодості шкіри, а також зміцненню сухожиль сприяє морський колаген. Загалом він є найпоширенішим білком в організмі та займає другу сходинку серед розповсюджених речовин в організмі після води.
Особливості морського колагену
Серед великого різноманіття харчових добавок із колагеном поважне місце посідає саме морський білок. Загалом він має чимало переваг:
- він є натуральним продуктом, оскільки виготовляється з луски та шкіри риби;
- ідеально підходить для пескатаріанців (на відміну від інших варіантів білка, які зазвичай отримують зі свиней або корів);
- чудове джерело білка;
- містить у своєму складі 18 різних амінокислот.
Морський колаген виготовляють з риби. Процес виробництва харчової добавки супроводжується гідролізом, при якому білки колагену розщеплюються на колагенові пептиди, які мають кращу біодоступність. Організм засвоює їх набагато легше. Шляхом добре налагодженого процесу також зменшуються смак та рибний запах добавки. Гідроліз забезпечує утворення менших пептидів, які відрізняються покращеною розчинністю. Вони добре розщеплюються на амінокислоти після потрапляння у травний тракт.
Корисні властивості морського колагену
Колаген є незамінною частиною тканин та органів. Загалом він синтезується нашим організмом, втім з часом його «виробництво» зменшується. Саме тому рекомендовано вживати додаткові харчові добавки з колагеном на кшталт продукції від Neocell. Харчові добавки від відомого виробника значно покращують здоров’я та загальний стан організму.
Морський колаген сприяє покращенню здоров’я суглобів. Достатній рівень білка в організмі підтримує структуру хрящів та їх цілісність. Для протидії остеоартриту (захворюванню суглобів) бажано не нехтувати щоденним вживання харчової добавки з морським колагеном.
Велике значення він має і для здоров’я шлунку та кишківника. В його складі містяться амінокислоти, які підтримують здоровий стан слизової оболонки кишківника. Регулярне приймання харчової добавки дозволяє уникати симптомів здуття живота та інших проблем, пов’язаних з синдромом подразненого кишківника.
Велике значне морський колаген має для шкіри. Її еластичність напряму пов’язана з кількістю білка в організмі. Якщо вироблення колагену зменшується (а така проблема з віком стає актуальною), починають з’являтися такі неприємності як підвищена сухість, а також поява зморшок. Також він підтримує здоров’я нігтів та волосся, зменшуючи їх ламкість та стимулюючи здоровий ріст.
Загалом морський колаген дозволяє підвищити м’язову масу, здоров’я сухожилля та зв’язок, а також кісток. Він сприяє здоров’ю серця та кровоносних судин.
Правильний прийом морського колагену
Сучасні виробники пропонують великий вибір харчових добавок морського колагену в будь-яких формах. Наприклад, порошок ідеально підходить для приготування коктейлів і легко засвоюється організмом. Більш зручними та універсальними у використанні є капсули, які не містять жодного запаху чи смаку. Досить популярними є пігулки, які зазвичай мають невисоке дозування, тож їх прийом розтягується протягом дня. Найвища концентрація колагену зазвичай присутня у рідкій формі. Яку саме форму обрати – індивідуальна справа кожного, адже ефективність в них плюс-мінус однакова.
Норма колагену визначається в залежності від індивідуальних потреб та обов’язково обговорюється з лікарем. Загалом добова норма складає 5 г (у цілях профілактики) або 10 г (при лікуванні захворювань та усуненні неприємних симптомів ревматизму чи артриту).
Загалом курс прийому колагену триває три місяці, після чого варто зробити перерву на 90 днів. Такий режим прийому дозволяє оптимально активізувати процес синтезу власного колагену. Втім якщо мова йде саме про лікування, то схема прийому дещо змінюється і попередньо обговорюється із лікарем.
Вживати харчові добавки з морським колагеном варто за пів години до прийому їжі. Такий підхід забезпечує правильний баланс амінокислот в організмі. При виборі колагену у формі порошку його варто розбавляти теплим чи прохолодним напоєм. Ідеально для цього підходять вода або сік.